Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, +0, 4 střely, čas na ledě 21:05
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
1. Alex Galchenyuk (MTL) 1+0
2. Carey Price (MTL) 26 zák., 0 gólů, úsp. 100 %
3. Sergej Bobrovskij (MTL) 29 zák., 1 gól, úsp. 96,7 %
Je dobojováno. Sledovali jsme defenzivní partii, které kralovali oba brankáři a zápas za bezbrankového stavu dospěl až do prodloužení. Po minutě hry tří proti třem puk skončil za brankovou čarou po akci Paciorettyho, rozhodčí ale po poradě s videem branku neuznali. Jako by se rozhodčí poté rozhodli domácím neuznaný gól kompenzovat, poněvadž jaksi nesmyslně vyloučili columbuského Setha Jonese a Habs tuto přesilovku zásluhou Galchenyuka využili, a připsali si tak cenné dva body.
63:53
Montreal právě vstřelil branku!
Je hotovo, domácí přesilovku využívají a rozhodují tak o zisku dvou bodů, načež se John Tortorella vydal směrem k rozhodčím a nejspíš jim pořádně dává sežrat přísné Jonesovo vyloučení. Ten sice nikoho z domácích hráčů rozhodně nedržel, sudí ovšem rozhodli jinak. ALEX GALCHENYUK dostal minutu před koncem prodloužení kotouč na vrchol kruhů a prudkou dělovkou překonal Bobrovského, který měl zakrytý výhled. Asistence: Shea Weber a Max Pacioretty.
63:29
Jack Johnson nepustil Paciorettyho ke střele, načež byla columbuská svatyně posunuta, a tak sudí přerušili hru. Claude Julien si poté vybral oddechový čas!
62:57
John Tortorella bouří, rozhodčí teď poněkud úzkoprse vyloučili Setha Jonese (CBJ) za hodně hraniční držení, Habs si tak zahrají přesilovku, která může trvat až do konce prodloužení...
62:38
Saad si nedokázal zpracovat prudký Jonesův pas, hra ale i nadále pokračuje v útočném pásmu Columbuských.
61:52
Jack Johnson vypálil z vrcholu pravého kruhu, ale Price jeho pokus vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou Cama Atkinsona.
61:11
Sudí se ještě radili u videa a i opakované záběry prokázaly, že puk přes brankovou čáru sice přešel, ale až po přerušení hry.
61:11
Max Pacioretty ujel do samostatného úniku, ale Bobrovskij jeho střelu mezi betony skvěle lapil. Poté ale přes něj přepadl jeho spoluhráč Dubinsky a hostující gólman měl co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čarou!
60:35
Alexander Wennberg si z rohu kluziště navedl kotouč až do předbrankového prostoru, jeho následný bekhend ale Price zlikvidoval!
60:01
Po šedesáti minutách jsme se nedočkali ani jednoho gólu, na prodloužení tak za pár okamžiků opravdu dojde!
60:00
59:17
V Bell Centre už běží poslední minuta třetí třetiny, možnost prodloužení už začíná reálně viset ve vzduchu.
58:26
Shea Weber ze svého typického místa na modré čáře přestřelil columbuskou svatyni a hosté už vyvážejí kotouč do bezpečí.
57:48
Ani jeden tým se ne a ne usadit v soupeřově útočném pásmu, to už do třetí sirény zbývá jen něco málo přes dvě minuty.
56:51
Ticho před bouří? Na ledě se momentálně nic převratného neděje, nechme se překvapit, co nabídne samotný závěr třetí třetiny.
56:00
Max Pacioretty měl na hokejce úvodní trefu, jeho střelu z bezprostředí blízkosti ale Sergej Bobrovskij parádně lapil!
55:09
Boj se přesunul do středního pásma, hra se opět uklidnila a ani jednomu týmu se nedaří ani kloudně rozehrát. Montréal už hraje v plném počtu.
54:20
Columbuští prakticky neustále kombinují v soupeřově pásmu, zoufale tomu ale chybí střelba. Radulovův návrat ne led už se blíží.
53:27
Sam Gagner se vytočil do předbrankového prostoru, střela už mu ale nevyšla podle svých představ a hosté poté o útočné pásmo přišli.
52:51
Alexandr Radulov (MTL) naprosto zbytečně bránil ve hře Werenskimu a vyfasoval za to dvouminutový trest.
52:27
Aktivně napadající hráči Columbusu donutili domácí k nepovedené rozehrávce, po které budou mít hosté spoustu času na založení protiakce.
51:39
Po poněkud rozlítané pasáži hry sudí foukli do píšťalky a hlasatel v Bell Centre ohlásil další komerční přestávku.
50:44
Saadův pas do mezikruží nikoho v bílém dresu nenašel, po následné bídné rozehrávce Habs však hosté mohou pokračovat v akci.
49:50
Zach Werenski připravil puk do dobré pozice Bjorkstrandovi, dánskému mladíkoviale střela nesedla podle představ a Price zasahovat nemusel.
49:14
Hra je teď hodně rozkouskovaná a plná nepřesností na obou stranách, hostům teď nevyšel vstup do útočné třetiny a byl jim odpískán ofsajd.
48:22
Před Bobrovským vznikla další pořádná strkanice, ve které se nejvíce angažovali Paul Byron a Seth Jones, vše se ale obejde bez vyloučených.
48:04
Alexandr Radulov se poté mohl vydat do samostatného úniku, David Savard ale předvedl další skvělý obranný zákrok a kotouč mu vypíchl!
47:43
Brandon Saad nabil na střelu čerstvému Jennerovi, jehož dělovku z vrcholu kruhů ovšem Carey Price dokázal vykopnout betony.
46:55
Hra pokračuje prakticky bez přerušení a nabírá na obrátkách, oba týmy se očividně snaží prolomit bezbrankový stav.
46:06
Na tribunách Bell Centre to opět zahučelo, Alex Galchenyuk totiž ze skvělé pozice netrefil puk podle svých představ a Jackets poté znovu dostali puk do bezpečí.
45:10
Jennerovo nahození pro jistotu Carey Price ukryl ve své výstroji, po osmnácté střele Columbusu v zápase se bude vhazovat po levici domácího brankáře.
44:38
Či už na jedné nebo druhé straně, gól ve třetí třetině začíná viset ve vzduchu. Nechme se překvapit, kdo prolomí bezbrankový stav a jestli to bude ještě v základní hrací době.
43:51
Byli jsme svědky dalšího obrovského závaru před Bobrovským, nikdo v červeném dresu ale z předbrankového prostoru nedokázal dorazit kotouč za jeho záda!
43:05
Nathan Beaulieu nasadil dotírajícímu Hartnellovi pořádnou kravatu, veterán v dresu Jackets to vzal ale s úsměvem a vylučovat se nebude.
42:49
O chvilku později to zkusil od modré Zach Werenski, nicméně Price měl tentokrát úlohu snadnou.
42:07
Krátce po svém návratu z trestné lavice se Boone Jenner dostal ke střele z pravého kruhu, s jeho pokusem si však Price reflexivně poradil.
40:57
Svěřenci Johna Tortorelly opět dostali puk do bezpečí, Jordie Benn zakládá další akci Habs z hloubi vlastní třetiny.
40:01
Třetí třetina začne přesilovkou pro Habs, Boone Jenner (CBJ) si totiž v souboji s Radulovem pomohl sekáním.
40:01
Pokazí mu domácí čisté konto? To začneme zjišťovat ve 3:32.
Ani ve druhé třetině jsme se gólu nedočkali. Opatrná, defenzivní a hlavně velmi vyrovnaná partie pokračuje, vše tak zůstává otevřené. Nebezpečnější šance si vytvořili Habs, především Artturi Lehkonen měl na hokejce dvě skvělé příležitosti, Sergej Bobrovskij ale dnes chytá opravdu špičkově.
40:00
39:22
Ještě jednou se bude vhazovat před Bobrovským, hostující brankář pro jistotu přerušil hru po Paciorettyho nahození z ostrého úhlu.
38:27
Atkinson na kotouč v dobré pozici nedosáhl a hráči v červených dresech ho poté vyvezli do bezpečí.
37:43
Sergej Bobrovskij toho moc neviděl, proti další ráně Webera mu ale pomohl montrealský útočník Phillip Danault, který střelu svého parťáka omylem zblokoval.
36:52
Nutivaarova rozehrávka nikoho v bílém dresu nenašla, Montrealští už v poklidu zakládají další protiútok.
36:01
Saad tečoval Johnsonovu rozehrávku tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění, domácí ale o puk posléze přišli.
35:04
V posledních dnech skvěle hrající Brandon Dubinsky vybojoval útočné pásmo pro Jackets, v posledních minutách se hra opět vyrovnala.
34:42
Před námi je další komerční přestávka, do Bell Centre se vrátíme za pár okamžiků.
34:23
To už sie neplatí, rozehrávka Habs ale skončila na zakázaném uvolnění, a tak se hra vrátí před Careyho Price.
33:27
Hartnellův pokus na opačné straně kluzště nezamířil mezi tři tyče, díky kapitánu Folignovi se však hosté ještě drží v útočném pásmu.
32:36
Artturi Lehkonen se znovu ocitl ve skvělé pozici, Bobrovskij ale řekl ne a jeho střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval!
31:38
Hra zůstává plná nepřesností na obou stranách a hodně rozkouskovaná, oba brankáři jsou v posledních minutách v podstatě bez práce.
31:12
Od Flynna se kotouč odrazil na domácí střídačku, následovat tak bude další vhazování ve středním pásmu.
30:43
Polovina základní hrací doby je za námi a stav je stále bezbrankový, Columbuští ale zásluhou Gagnera vybojovali další buly v útočném pásmu. To bude vhozeno po komerční přestávce.
29:59
Po nepřesné střele Bjorkstranda se na druhou stranu vydal Artturi Lehkonen, mladý finský útočník ale svůj únik po levém křídle nepřetavil v gól, jelikož Bobrovskij proti jeho střele skvěle zasáhl.
29:26
Po Atkinsonově zblokované střele se kupředu vydali domácí, daleko se ale nedostali. Vše podstatné se nyní odehrává ve středním pásmu.
28:49
Montrealským byl odpískán ofsajd, k buly ve středním pásmu ale dojde až po komerční přestávce.
27:51
Svěřenci Claudea Juliena převzali iniciativu, nyní se ale na chvilku museli bránit, jelikož po levém křídle se vydal kupředu Saad. Daleko se ale nedostal, nutno dodat.
26:57
Nepovedená rozehrávka Jackets skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí do útočného pásma Montrealu.
26:08
Alex Galchenyuk se dostal k teči střílené přihrávky z levého kruhu, z bezprostřední blízkosti ale usměrnil puk mimo Bobrovského svatyni!
25:28
Čerstvá posila Habs Jordie Benn přenechala kotouč Beaulieuovi, jemuž se ovšem kloudně rozehrát rovněž nepodařilo.
24:49
Zakázaným uvolněním se provinili také hosté, druhá třetina zatím nabízí nepříliš pohledný hokej s nepřesnostmi na obou stranách.
24:25
Alex Galchenyuk od pravého mantinelu nahodil puk do útočného pásma, tam se ho ale ujel pouze Jack Johnson. Do hry obou týmů se začínají vkrádat nepřesnosti.
23:29
Nepovedená rozehrávka Habs skončila až na zakázaném uvolnění, svěřenci Johna Tortorelly se zadarmo dostanou do útočného pásma.
22:38
Paul Byron se po drobném kontaktu se Savardem skácel k zemi, což mu sice rozhodčí nezbašili, David Savard přesto kroutí nechápavě hlavou.
21:49
David Savard vypíchl puk směřující na Byrona do bezpečí, hráči v červených dresech ale ještě pokraují v akci.
20:51
Paciorettyho nepřesná rána se od zadního mantinelu odrazila a kotouč skončil až u Price, domácí už zakládají další rychlou akci.
20:01
Druhá třetina začne ve 2:34, tak si to nenechte ujít!
První třetina je minulostí. Gólu jsme se v Bell Centre nedočkali a bezbrankový stav je asi odpovídající dění na ledě. Hosté byli v úvodu aktivnější, pak je ale srazily dvě vyloučení Markuse Hännikäinena. Obě oslabení ovšem Jackets ubránili, a to i díky skvěle chytajícímu Bobrovskému.
20:00
19:27
Blue Jackets dostali puk zpět do útočného pásma, zase velmi rychle ale o něj přišli.
18:51
V závěru první třetiny Montréal zahrozil. Nahození od levého mantinelu omylem tečoval Nutivaara, Sergej Bobrovskij ale dokázal puk vyrazit.
18:16
David Savard měl spoustu času, aby si na pravém kruhu připravil touš ke střele, pak ale černou pryž poslal vysoko nad.
17:24
Nathan Beaulieu ještě udržel puk v útočném pásmu, jenže poté se ho ujali hosté, kteří už rozjíždí další rychlou protiakci.
16:33
Právě Atkinson to zkusil z vrcholu kruhů, Price ovšem navzdory nepříliš dobrému výhledu rutinérsky zsáhl.
15:58
Blue Jackets rozjeli svou typickou kombinaci v útočném pásmu, zatím z toho však jen pramenila nepřesná Atkinsonova střela od modré.
15:02
Alexej Jemelin (MTL) vyfasoval dvě minuty za držení, Jackets si tak zahrají svou první přesilovou hru.
14:50
Alexander Wennberg obětavě vložil hůl do Plekancovy střely a přizvedl kotouč do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Sergeje Bobrovského.
14:31
Werenski se na vrcholu levého kruhu zmocnil odraženého puku a okamžitě vypálil, Price ale tentokrát zasahovat nemusel.
14:10
Gagnerova střela z pravého kruhu zapadla přímo do výstroje Careyho Price a před námi je další komerční přestávka.
13:43
Jonesova rozehrávka nikoho v bílém nenašla a Jeff Petry byl u puku jako první, Columbusu tak bylo odpískáno další zakázané uvolnění.
12:58
David Savard na nic nečekal a okamžitě rozehrál volný kotouč na rozjetého Atkinsona, který se prokousal až ke střele z mezikruží, která ale byla značne nepřesná.
12:05
Nutivaarovi se nepodařilo vyhodit puk do bezpečí vinou aktivního napadání Tomáše Plekance, domácí to ale nakonec zvládli a mohou střídat.
11:22
S Dubinskyho nahozením z vrcholu kruhů si Price snadno poradil, Jackets po delší době vybojovali vhazování v útočném pásmu.
10:25
Weberovo nahození od modré schoval Sergej Bobrovskij ve své lapačce, hra je přerušena a před námi je další komerční brejk.
09:53
Polovina úvodní dvacetiminutovky je za námi a v posledních minutách se hra trochu uklidnila, ani jeden tým se nikam nežene.
09:04
Columbus dnes postrádá švédského centra Williama Karlssona, který včera onemocněl a ráno už odletěl zpět do Ohia. A jelikož John Tortorella po ruce dalšího útočníka nemá, do základní sestavy se posunul sedmý bek Scott Harrington.
08:23
Kotouč skončil na domácí střídačce, pokračovat ve hře budeme až po krátké komerční přestávce.
07:28
Ve vlastním oslabení ujel po levém křídle Brandon Saad, jehož následná rána z okraje kruhu rozezvonil bližší tyč Priceovy svatyně!
07:05
Alexandr Radulov nedokázal dostat pod kontrolu Paciorettyho zadovku na modrou čáru, svěřenci kouče Juliena tak musejí vyklidit útočné pásmo.
06:24
Habs už se radovali z gólu, ještě předtím ale byla hra přerušena, a tak branka nemůže platit.
05:56
Markus Hännikäinen (CBJ) se vrátí na trestnou lavici, finský mladík tentokrát zbytečně podržel hůl jednoho z domácích hráčů ve středním pásmu.
05:19
Nathan Beaulieu dostal nabito na pravý kruh a bez přípravy vypálil, Sergej Bobrovskij si však zkušeně připsal už svůj šestý zákrok.
04:38
Tlak Habs ale pokračoval a domácí se dostali ke dvěma dalšm nebezpečným střelám, Bobrovskij to ale i tentokrát zvládl a Jackets se poté osvobodili!
04:08
Nejlepší montrealský střelec v této sezóně Max Pacioretty vypálil z levého kruhu, Bobrovskij měl ale dobrý výhled a se střelou domácího kapitána si poradil.
03:25
Až nyní byla hra přerušena a Markus Hännikäinen (CBJ) byl odeslán za katr na dvě minuty za hákování.
03:02
Střela Markova byla zbokována, nicméně domácí mají stále ponechanou výhodu a k velké radosti publika pokračují v útočném pásmu.
02:09
Úvod lépe vychází Columbusu, Savardovo nahození od modré ale postrádalo přesnost a Habs už zakládají protiakci.
01:25
Sam Gagner přenechal na útočné modré kotouč Jonesovi, s jeho následnou ranou z první si ovšem Price bez potíží poradil.
00:42
Ještě neplynula ani minuta hry a před Careym Pricem už vznikla první strkanice, sudí ale všechy kohouty od sebe včas odtrhli.
00:01

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Markov, S. Weber (A), Jemelin, Petry, Beaulieu, Jo. Benn – Pacioretty (C), Danault, Radulov – Lehkonen, Galchenyuk, Gallagher – Byron, Plekanec (A), A. Shaw – Andrighetto, Desharnais, T. Mitchell.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, Gagner, Saad – N. Foligno (C), Wennberg, Bjorkstrand – Hännikäinen, W. Karlsson, J. Anderson.

Rozhodčí: Morton, Joannette – Racicot, Shewchyk.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbus patří k nejpříjemnějším překvapením této sezóny, ani svěřencům Johna Tortorelly se ale v posledních týdnech nedařilo podle představ. Zdá se, že Jackets šňůru střídavých výsledků ukončili, o víkendu totiž přesvědčivě porazili oba newyorské celky: Islanders 7:0 a silné Rangers 5:2. Vyplatit ohijskou partu se domácím Canadiens nevyplatí, mnozí fanoušci NHL si navíc určitě pamatují na listopadový vzájemný duel, který Columbus ovládl neuvěřitelným poměrem 10:0!