Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:14
Tři hvězdy utkání

1. Carey Price (MTL) 42 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Torrey Mitchell (MTL) 1+0
3. Loui Eriksson (VAN) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 22-42; Zablokované střely: 24-12; Vhazování: 48%-52%; Hity: 19-26; Přesilové hry: 0/3-0/5; Trestné minuty: 10-6.
Carey Price dokázala vynulovat střelce Vancouveru a obrovským písmem se podepsal pod osmou výhru Montrealu v řadě, na které se podíleli góly Nathan Beaulieu, Torrey Mitchell a v závěru utkání technickým gólem Alexandr Radulov. Konečný výsledek. Montreal Canadiens 3 Vancouver Canucks 0.
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:05
Montreal právě vstřelil branku!
ALEXANDR RADULOV nabral na pravém křídle rychlost a v blízkosti pravé tyče se snažil puk poslat do prázdné brány, což mu sice po seknutí ze strany v podání Alexandera Edlera nevyšlo, gól byl ale uznán jako technický! Asistence: Alex Galchenyuk a Brendan Gallagher.
58:00
Ryan Miller během hry opustil svou klec a zamířil na střídačku! Vancouver to zkouší dvě minuty před koncem bez brankáře.
57:16
Tomáš Plekanec zavezl puk do útočného pásma a zkusil vypálit z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla sražena mimo.
56:24
Hra byla v levém rohu útočného pásma Vancouveru přerušena a slovně se do sebe pustili Greg Pateryn a Sven Baertschi, kdyby je rozhodčí nerozdělil, zřejmě bychom viděli potyčku a možná bitku.
54:58
Andrej Markov tvrdě vypálil od modré čáry a jeho následnou střelu mezi kruhy pro vhazování zablokoval dobře postavený Christopher Tanev.
54:36
Po krátké reklamní přestávce jsme zpět a před námi je závěr utkání, ve kterém Canucks vyslali na bránu Careyho Price již 40 střel, ani jedna z nich ale neskončila gólem. Neuvěřitelné!
53:40
Vyloučený Alex Galchenyuk je zpět na ledě a Montreal Canadiens přečkal pátou hru v oslabení.
52:55
Canucks se dokázali dostat během přesilové hry k několika střelám zatím ovšem pálí slepými.
51:28
Alex Galchenyuk dostal menší trest za faul loktem a Vancouver má k dispozici pátou přesilovou hru, kterou již musí využít, pokud chce se zápasem něco udělat.
50:49
Carey Price je dnes nepřekonatelný, a pokud dokáže udržet čisté konto, určitě bude vyhlášen první hvězdou utkání.
49:44
Loui Eriksson si krásně najel mezi kruhy pro vhazování, kam dostal po objetí brány svého spoluhráče krásnou zpětnou přihrávku a bez přípravy pálil do pravého horního rohu brány, Carey Price ale vytáhl další skvělý zákrok a levým ramenem jeho pokus vyrazil!
47:58
Ryan Miller opět podél mantinelu špatně rozehrál a Canadiens toho mohli využít, když David Desharnais z pravého rohu útočného pásma našel na opačné straně ledové plochy nádhernou zpětnou přihrávkou Andrewa Shawa. Domácí útočník ale pálil po ledě bez přípravy těsně vedle levé tyče!
47:02
Alexander Edler na pravém křídle nic nevymýšlel a ze středního pásma v blízkosti modré čáry nahodil puk směrem na bránu, Carey Price byl ale připraven a po zákroku rychle rozehrál.
46:01
Brána Careyho Price opět odolala obrovskému tlaku a po zákroku brankáře Montrealu se strhla před brankovištěm obrovská mela, na bitku ale nedošlo a ani se nevylučovalo.
45:49
Sven Baertschi se ocitl v blízkosti pravé tyče ve skvělé šanci, jenže z úhlu trefil pouze hruď Careyho Price, který puk vyrazil do rohu ledové plochy.
44:31
Zaměřeno na ...

Tomáš Plekanec odehrál během své kariéry proti Vancouveru patnáct zápasů, během nichž zaznamenal deset kanadských bodů za rovný počet gólů a asistencí.
43:31
Ryan Miller se před pár okamžiky dopustil za bránou špatné rozehrávky, kterou skvěle přečetl Tomáš Plekanec a z levého rohu útočného pásma posílal puk před bránu, tam ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by ho dorazil do prázdné brány!
43:06
Canadiens nemohli hrát kvůli signalizovanému postavení mimo hru a rychle vyčistili útočné pásmo, aby nedošlo k přerušení hry.
42:00
Brendan Gallagher si přihrávku o mantinel na levém křídle pustil krásně do jízdy a po skvělém oblouku se snažil v blízkosti brány zakončit forhendem, jenže jeho střela skončila na pravém betonu Ryana Millera, který si připsal fantastický zákrok a podržel svůj tým ve hře!
40:48
Vancouver hraje na ledě Montrealu skvěle a je výrazně lepším týmem, přesto do závěrečné části vstupuje s dvoubrankovým mankem.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-31; Zablokované střely: 16-9; Vhazování: 48%-53%; Hity: 10-17; Přesilové hry: 0/3-0/4; Trestné min.: 8-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:32.
Vancouver byl během první i druhé třetiny v Bell Centre výrazně lepší a vytvořil si několik skvělých brankových příležitostí, jenže Carey Price podržel Canadiens nad vodou a jeho spoluhráči vzápětí po rychlém protiútoku dvakrát udeřili, když se nejprve prosadil Nathan Beaulieu a 49 sekund před koncem druhé části poté Torrey Mitchell. Skóre po druhé třetině. Montreal Canadiens 2 Vancouver Canucks 0.
40:00
39:11
Vancouver opět nedokázal ze svého tlaku nic vytěžit a na opačné straně udeřili Canadiens. Phillip Danault na levém křídle vyrazil do rychlého protiútoku a poté krásnou přihrávkou našel na vzdálenější pravé tyči najíždějícího TORREYHO MITCHELLA, který puk z úhlu poslal bez přípravy do prázdné brány. Asistence: Phillip Danault a Brian Flynn.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:32
Artturi Lehkonen na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování svižně vypálil zápěstím a jeho táhlá střela zamířila do náruče připraveného Ryana Millera.
38:01
Alexandr Radulov bojoval v pravém rohu útočného pásma o puk jako lev, jenže Christopher Tanev ho ve spolupráci s Alexanderem Edlerem dokázal nakonec o kotouč připravit.
37:19
Canadiens se řítili do přečíslení tři na jednoho, které k obrovskému zklamání domácích hokejistů a fanoušků zastavilo postavení mimo hru.
36:56
Vancouver se po inkasovaném gólu začal ocitat znovu pod tlakem a podél střídaček puk vyhodil na zakázané uvolnění.
36:19
Max Pacioretty dostal na pravém křídle příliš mnoho prostoru a jeho následná tvrdá rána s příklepem z kruhu pro vhazování zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.
35:43
Alexandre Burrows si z pravé strany sjel před bránu a v blízkosti pravé tyče se snažil bekhendem zvednou puk pod horní tyč, jenže trefil pouze hruď připraveného Careyho Price.
33:10
Paul Byron nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a po oblouku před bránu na vzdálenější tyči ve snaze zakončit tvrdě narazil do brankáře Ryana Millera. Nedovolené bránění brankáře, po kterém si Vancouver zahraje čtvrtou přesilovou hru. Zatím nevyužil ani jednu.
32:22
Canucks nevyužili obrovskou šanci, když z blízkosti trefili pouze beton Careyho Price a Montreal vyrazil do rychlého přečíslení. Brendan Gallagher sice ještě na Ryana Millera střelou z pravého kruhu pro vhazování nevyzrál, vzápětí se ale prosadil z dorážky NATHAN BEAULIEU, který vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL. Asistence: Brendan Gallagher a Alex Galchenyuk.
30:41
Daniel Sedin se v blízkosti pravé tyče ocitl ze střeleckého úhlu a krásnou přihrávkou napříč brankovištěm našel na vzdálenější levé tyči Alexandera Edlera, který mohl puk uklízet do odkryté brány, jenže do jeho střely jeden z hráčů Canadiens skvěle vložil hůl a zablokoval ji!
29:48
Paul Byron nádhernou zpětnou přihrávkou z pravého křídla a ostrého úhlu našel mezi kruhy pro vhazování ze druhé vlny najíždějícího Nathana Beaulieua, který se snažil bez přípravy zamířit k levé tyči, jenže Ryan Miller byl u ní včas!
29:10
Andrew Shaw chtěl v útočném pásmu na modré čáře vybojovat puk, jenže si pomohl nedovoleným bráněním a 42 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.
28:37
Canadiens si vytvořili dobrý tlak, jenže rychlá výměna puku zatím nepřinesla žádnou nebezpečnou šanci nebo střelu.
27:52
Artturi Lehkonen si z levého kruhu pro vhazování krásně sjel před bránu a v blízkosti levé tyče se snažil zakončit, to mu ovšem neumožnil hákováním Christopher Tanev.
27:32
Shea Weber na levém křídle krásně vypálil od modré čáry a jeho střela zápěstím mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Ryan Miller předvedl fantastický zákrok a puk ukryl v lapačce!
27:08
Canadiens se zatím nedokázali zvednout a podél střídaček puk vyhodili na zakázané uvolnění. Rozehrávka Montrealu hodně vázne a horko těžko se dostává do útočného pásma.
26:51
Alexandre Burrows se snažil před bránou dostat k dorážce po nahození Canucks z levého křídla a ostrého úhlu, jenže Carey Price byl u své pravé tyče připraven a puk ukryl v náručí.
26:12
Markus Granlund se ocitl před bránou mezi kruhy pro vhazování v obrovské šanci, jenže jeho následná střela se po holi jednoho z hráčů Montrealu svezla do ochranné sítě!
24:52
Christopher Tanev zamíchal za svou bránou po vyhození Canadiens s pukem a počkal, až jeho spoluhráči vystřídají.
23:45
Jeff Petry usedl v úvodu druhé třetiny na trestnou lavici za hákování a Vancouver má stejně jako jeho soupeř k dispozici druhou přesilovou hru.
23:15
Brandon Sutter nabral na levém křídle skvělou rychlost a pokusil se tvrdě vypálit mezi betony Careyho Price, jeho následná střela ale byla zablokována.
22:26
Canucks se dostali v blízkosti pravé tyče po objetí brány ke střele, Carey Price u ní ale po včasném přesunu skvěle ucpal prostor a neumožnil hostům skórovat.
21:16
Vancouver měl v úvodní části obrovskou střeleckou převahu a Montreal musí začít bruslit, pokud nechce dnes přijít o svou neporazitelnost v normální hrací době.
20:01
Ve slavné Bell Centre právě začala prostřední část atraktivního zápasu mezi kanadskými týmy Montrealem a Vancouverem, do které oba celky vstupují za bezbrankového stavu 0:0.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 3-13; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 56%-44%; Hity: 4-9; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 1:34.
Montreal vstoupil do utkání dobře, jenže Vancouver s postupem času převzal iniciativu a vytvořil si místy obrovský tlak. Největší šanci měl na holi Jannik Hansen, který si z pravého křídla krásně sjel před bránu, puk ale mezi betony fantasticky chytajícího Careyho Price zasunout nedokázal. Skóre po první třetině. Montreal Canadiens 0 Vancouver Canucks 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:12
Phillip Danault se snažil po levém křídle proniknout do útočného pásma, což se mu sice podařilo, krátce na to byl ale u mantinelu zastaven Philipem Larsenem, který dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
17:08
Tomáš Plekanec krásně vypálil z levého kruhu pro vhazování na přední tyč a Ryan Miller toho příliš neviděl, jeho střelu ale dokázal skvělý levým betonem vyrazit mimo!
16:27
Do konce první třetiny zbývají odehrát necelé čtyři minuty a Vancouver je zatím výrazně lepší, bezbrankový stav utkání se mu ovšem prolomit i přes velký tlak nepodařilo.
15:36
Montreal vstoupil do zápasu hodně pomalu a nyní z obranného pásma vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před bránou Careyho Price.
15:14
Loui Eriksson na levém křídle prudce vypálil z ostrého úhlu, jeho následná střela ovšem našla pouze náruč připraveného Careyho Price, po jehož zákroku následuje krátká přestávka.
14:59
Vyloučený Brendan Gallagher je zpět na ledě a ani jeden z týmů nedokázal využít úvodní přesilovou hru dnešního zápasu.
13:37
Daniel Sedin se v blízkosti levé tyče ocitl v obrovské šanci, jenže puk napálil pouze do pravého betonu fantastického Careyho Price! Oba dva brankáři zatím chytají bezchybně.
12:58
Brendan Gallagher zastavil nebezpečnou akci Canucks nedovoleným bráněním a také Vancouver si v první třetině zahraje přesilovou hru.
12:53
Daniel Hansen po zablokované střele Shea Webera vyrazil do samostatného úniku, jenže neměl rychlost a puk krásnou bekhendovou přihrávkou posunul na Jannik Hansena, který z kruhu pro vhazování pálil bez přípravy střelou letící těsně nad ledem vedle vzdálenější levé tyče!
11:40
Hra je velice plynulá a puk se přelévá v obrovském tempu z jednoho konce ledové plochy na druhý.
10:50
Christopher Tanev se ocitl po zákroku Careyho Price proti střele z levého křídla v blízkosti levé tyče ve velké šanci, z ostrého úhlu ale vyjetého brankáře Montrealu překonat nedokázal!
10:08
Andrej Markov před pár okamžiky zkusil na modré čáře vypálit s příklepem, jeho střela byla ale nepřesná a o pořádný kus zamířila vedle pravé tyče.
09:03
Montrealu Canadiens se nepodařilo rozehrát na pravém křídle podél střídaček a potřetí v zápase se vrátila hra před Careyho Price kvůli zakázanému uvolnění.
08:29
Phillip Danault na levém křídle z ostrého úhlu nahodil puk směrem na bránu, Ryan Miller byl ale připraven a kotouč ukryl ve své výstroji, aby přerušil.
07:45
Jannik Hansen se na pravém křídle krásně protáhl kolem svého srážce a poté se bekhendovým blafákem snažil puk zasunout mezi betony Careyho Price, brankář Montrealu ale předvedl první opravdu těžký zákrok a po včasném sklapnutí betonů svůj tým podržel nad vodou!
07:20
Canucks se vzápětí rychle vrátili do útočného pásma a Loui Eriksson zkusil vypálit od modré čáry, po jeho střele si ale Carey Price připsal snadný zákrok a puk vyrazil.
06:58
Carey Price se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Vancouveru podél hrazení a poté rozehrál.
06:42
Derek Dorsett nabral na pravém křídle velkou rychlost a po zavezení kotouče do útočného pásma nahodil puk na bránu, kotouč ovšem byl velmi pomalý a Carey Price ho na ledě rychle přikryl lapačkou. Následuje krátká komerční přestávka.
05:45
Sven Baertschi nebezpečně pálil z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování na přední tyč, jeho následná střela ale byla těsně před bránou sražena do rohu ledové plochy.
05:04
Alexej Jemelin využil tlaku Montrealu po nevyužité přesilové hře a z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která byla zablokována a Ryan Miller zasahovat nemusel.
04:23
Max Pacioretty našel krásnou diagonální přihrávkou z levého křídla od modré čáry mezi kruhy pro vhazování Alexe Galchenyuka, který z otočky pálil do pravého horního rohu brány, jeho pokus ale nakonec skončil těsně mimo!
03:35
Max Pacioretty chtěl zpětnou přihrávkou z levého kruhu pro vhazování přenést hru doprava, jenže Canucks jeho úmysl přečetli a po vypíchnutí puku se málem dostali do samostatného úniku.
03:09
Montrealu se po pravém křídle nepodařilo proniknout do útočného pásma a puk byl vzápětí sražen na jednu ze střídaček. Následovalo vhazování v neutrální zóně.
02:34
Luca Sbisa se dopustil po necelých třech minutách faulu a za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici. Montreal Canadiens má možnost ujmout se brzkého vedení v přesilové hře.
01:33
Jannik Hansen byl zřejmě tím hráčem, který z vrcholu pravého kruhu pro vhazování pálil těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Carey Price ale předvedl skvělý zákrok a pravým betonem puk vyrazil!
01:01
Canadiens mají v úvodu zápasu problémy s rozehrávkou, když podruhé v řadě vyhodili puk po nepřesné přihrávce na levém křídle na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Careyho Price.
00:24
Montreal Canadiens po úvodní snaze Vancouveru rychle otočil hru a Alex Galchenyuk mohl zkusit vypálit z pravého křídla, jenže vzápětí celou akci zpomalil a domácí se k ničemu nedostali.
00:01
Hráči Montrealu Canadiens právě vybíhají v Bell Centre za hlasitého potlesku fanoušků na ledovou plochu a jakmile se oba týmy seřadí na modrých čarách, následovat bude kanadská národní hymna. Do začátku kanadského derby mezi Montrealem Canadiens a Vancouverem Canucks zbývá pár okamžiků!

Montreal Canadiens: Price – Jemelin, S. Weber, Markov (A), Petry, Beaulieu, Pateryn – Radulov, Galchenyuk, Gallagher – Pacioretty (C), Desharnais, Shaw – Lehkonen, Plekanec (A), Byron – Danault, T. Mitchell, Flynn. Hlavní trenér: Michel Therrien.

Vancouver Canucks: R. Miller – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, Sbisa, Larsen – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Hansen – Markus Granlund, Brandon Sutter, Eriksson – Baertschi, Horvat, Virtanen – Burrows (A), B. Gaunce, Dorsett. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Dean Morton, Francois StLaurent. Čároví: Brandon Gawryletz, David Brisebois.
Vzájemné zápasy

03.11.16 Montreal – Vancouver 3:0
17.11.15 Montreal – Vancouver 4:3
28.10.15 Vancouver – Montreal 5:1
VANCOUVER CANUCKS (7.)
9 zápasů, 9 bodů

Kosatky vstoupily do nového ročníku NHL skvěle a úvodní střetnutí vyhrály. V posledních utkáních je na tom ovšem kanadský celek poněkud bídně. Z posledních pěti zápasů nevyhráli ani jednou, čímž mají nejhorší formu v celé NHL. Ve dvou z posledních pěti střetnutí dokonce nevstřelili ani branku.

Nejproduktivnější hráči
Henrik Sedin – 5 bodů (3+2)
Brandon Sutter – 5 bodů (1+4)
Bo Horvat – 4 body (4+0)
MONTREAL CANADIENS (1.)
9 zápasů, 17 bodů

Montreal je po úvodních zápasech na prvním místě konference i celé NHL. Nepřipomíná vám to něco? Ano, přesně takhle to vypadalo i v minulém ročníku NHL, který byl pro Canadiens nakonec hodně špatným. Montreal zatím ztratil jediný bod a zatím proplouvá naprosto úžasně o čemž svědčí i série výher. Naposledy to odneslo Toronto.