Domácí Predators nezvládli dokonat skvělý obrat ve druhé třetině do úspěšného konce a Calgary Flames rozhodují v prodloužení!

Calgary právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Po řadě přihrávek se k puku dostal i MARK GIORDANO, který se rozhodl poblíž pravé tyče přihrát na najíždějícího Johnnyho Gaudreaua, ale puk směřovaný na jeho čepel nakonec trefil brusli Forsberga, který puk nechtěně nasměroval do vlastní sítě. Asistence: Sean Monahan, Johnny Gaudreau.
60:15
Buly vyhráli hosté a ve třech jsou nastěhováni v útočném pásmu.
60:01
Základní hrací doba nám přinesla spoustu gólů, ale vítěze rozhodne až prodloužení nebo samostatné nájezdy. Jak dnešní souboj plný zvratů dopadne?
60:00
59:45
Arvidsson tečoval puk mezi kruhy mimo branku!
59:22
59:18
Elliott opět ničí střelu z mezikruží a následnou dorážku z pravé tyče!
58:24
Po minutě se domácí usadili v útočné třetině, ale záhy se Flames osvobozují.
57:22
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hákování).
57:12
Ekholm zvolil příliš prudkou přihrávku na volného Neala, který mohl zakončit do prázdné branky.
56:49
Signalizovaná výhoda pro domácí.
56:07
Elliott neskutečným zákrokem lapačkou drží vyrovnaný stav!
56:00
Čtyři minuty zbývají do konce hrací doby.
55:13
Centr Flames byl natlačen na Sarose a je odpískáno postavení hráče v brankovišti.
54:25
Hosté si dávají s rozehrávkou na čas. Nechtějí se dopustit žádné chyby, která by rozhodla zápas.
53:47
Backlund byl blízko svého hattricku, kdy nahození od pravého mantinelu sklepl těsně vedle levé tyče!
53:12
Predators se snaží rychle odpovědět na inkasovaný gól.
50:50
Přichází vyrovnávací gól hostů! Tkachuk našel vysokým obloučkem na středu modré útočné čáry MIKAELA BACKLUNDA, kterému stál v cestě jediný obránce, skrz kterého poslal svižnou střelu zápěstím a překonává tak Sarose nad pravým betonem. Asistence: Matthew Tkachuk, Deryk Engelland.
50:24
Střelu Flames od modré zachytili Predators a okamžitě jeli tři na dva. Situaci se rozhodl vyřešit Fiddler střelou z levého kruhu, která pohořela v lapačce Elliotta.
49:10
Elliott na poslední chvíli vyráží střelu zápěstím Fialy ramenem!
48:55
Střelecký pokus Smitha končí na levém betonu Elliotta.
48:30
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry a hra se přesouvá zpět před Elliotta.
47:51
Elliott lapačkou přerušuje hru a probíhá krátká reklamní přestávka.
47:23
46:47
Saros vyrazil puk a z levého kruhu už se řítilo levé křídlo, ale Ellis skokem vytěsnil puk pryč!
46:30
Hosté jsou nastěhovaní v pásmu, ale zatím stihli pouze jednu střelu.
45:23
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., krosček).
45:23
Backlund našel před brankou Tkachuka, který byl sražen na led dříve, než stihl zakončit!
45:10
Tkachuk aktivním napadáním získává kotouč a drží útoční pásmo.
44:25
Ferland zpoza branky přihrál na levou tyč Monahanovi, který kotouč pouze promáchl.
44:05
Pozorný Saros hasí další střelu! Tentokrát byl jejím autorem Monahan.
43:38
Versteeg trefuje z ostrého úhlu pouze boční síť branky Sarose.
42:50
Saros přikrývá kotouč lapačkou a vhazovat se bude po jeho pravici.
42:16
Další střelecký pokus ze stejné pozice jako předtím. Ovšem kotouč je tentokrát sražený bruslemi domácích hráčů do rohu kluziště.
41:15
Saros vyráží puk pravým betonem po prudké dělovce z vrchu pravého kruhu!
40:30
Flames začali třetinu aktivněji, ale jejich snaha končí vyhozením Predators z obranného pásma.
40:01
Domácí publikum vyprovází svoje kluky hlasitým aplausem!

Začátek druhé třetiny byl lepší pro Flames, kdy přidal čtvrtou branku Dougie Hamilton, který následně vyhnal Rinneho z branky. Od poloviny třetiny se ale karta obrátila a Filip Forsberg snížil na 2:4. O necelou minutu později navázal na snížení skvělou tečí v přesilové hře Colin Wilson. O necelých pět minut později začal s kanonádou Filip Forsberg, který dalšími dvěma zásahy dokonal hattrick za pouhých osm minut a 37 vteřin!
40:00
39:36
Střídačka Flames je doslova zmražená.
39:28
Nashville právě vstřelil branku!
Tohle není možné! FILIP FORSBERG kompletuje hattrick a dokonává neskutečný obrat! Predators se ujímají vedení poprvé v dnešním zápase! Ohromnou hrubou rozehrávku zachytil na vrchu pravého kruhu Ryan Johansen, který okamžitě viděl volného Forsberga, na kterého nasměroval kotouč a ten z první trefuje odkrytou část branky! Asistence: Ryan Johansen.
37:50
Šance i na druhé straně! Hosté se dostali do úniku dva na jednoho, ale Brouwer si přihrávku na pravém kruhu zpracovával příliš dlouho a Saros se stihl přemístit.
37:24
Domácím to nestačí a další skvělou akci ohrozili branku Elliotta, který se musel rozvalit v brankovišti!
36:07
Neskutečný comeback domácích Predators! Roman Josi objel branku a přihrál puk před branku, kam si sjížděl zcela volný FILIP FORSBERG, který překonává Elliotta ke vzdálenější tyči, již druhý zásah tento večer! Asistence: Roman Josi, James Neal.
35:40
Hra pokračuje ve hře čtyři na čtyři. Ekholm z pravého kruhu napálil puk a Elliott vyráží kotouč levým betonem!
34:59
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Micheal Ferland – 2 min., hrubost).
34:59

34:59
Elliott měl kotouč pod kontrolou, ale následné dohrání se hostům nelíbilo! V rohu kluziště se vytvořila dvojička Watson a dvougólový střelec Ferland.
31:46
Predators využívají přesilovou hru a jsou v kontaktu! P.K. Subban přihrál na modré čáře Ryanu Ellisovi, jehož prudkou střelu nasměroval za Elliottova záda COLIN WILSON! Asistence: Ryan Ellis, P.K. Subban.
31:24
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., podražení).
30:29
Domácí Predators se nevzdávají a stahují tří brankové manko! FILIP FORSBERG vyhrál osobní souboj ze spodní hranice pravého kruhu se dostal před branku, kde bekhendovým pokusem překonává Elliotta ke vzdálenější tyči! Asistence: Colin Wilson, Viktor Arvidsson.
30:02
Gaudreau zachytil přihrávku Predators ve středním pásmu a okamžitě vystartoval do jejich pásma, kde o kotouč stejně rychle přichází.
28:30
Tkachuk se dostal do velké šance, kdy dostal přihrávku za obranu, ale pozorný Saros utěsnil svou pravou tyč.
26:27
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bitka).

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bitka).
26:27

26:27
Chvíli po buly v pásmu Predators se do sebe pustil Johansen a Benett, kteří si vyříkali zákrok z první třetiny.
25:31
Tkachuk pozdravil jedovatou střelou Sarose, který předvedl perfektní semafor!
25:12
Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Pekka Rinne, přichází Juuse Saros.
25:12
Hosté navyšují svůj náskok a domácí utkání vůbec nezvládají! Johnny Gaudreau zavezl kotouč do útočného pásma, zastavil na modré čáře a kompletní pětka Predators se stáhla až do brankového prostoru! Toho Gaudreau využil a přihrál na přijíždějícího DOUGIE HAMILTONA, který měl mnoho prostoru a sjel si až mezi kruhy, odkud přesnou střelou překonává Rinneho, jehož následně vyhání z branky! Asistence: Johnny Gaudreau, Sean Monahan.
23:48
Watson se dokázal prokličkovat skrze obranu domácích až před samotného Rinneho. Kotouč mu byl ale těsně před zakončením vypíchnut.
22:30
Ekholm si sjel z levého kruhu až před branku, ale Elliott jeho akci překazil položenou holí.
22:05
Irwin zkušeně podržel puk a s rozvahou jej vyváží z obranného pásmu.
21:48
Zakázané uvolnění hostů. Vhazováno proběhne po levici Elliotta.
21:02
Další nahození zastavuje Rinne. Tentokrát ztratil rovnováhu a zatancoval pro diváky.
20:20
Riskantní rozehrávka Rinneho málem ohrozila jeho branku.
20:01
První třetina nám přinesla hned čtyři góly a viditelné vedení Calgary Flames. Utkání otevřel již v první minutě Michael Ferland prudkou střelou. Domácí se dočkali vyrovnání po střele P.K. Subban, kdy se muselo zkoumat ještě video. Vyrovnaný stav vydržel minutu a čtyřicet sekund, než se trefil Mikael Backlund po šťastném odrazu kotouče od pravého betonu Rinneho. A třetí gól Flames vsítil dnes již po druhé Michael Ferland přesným odstřelem levého rohu.

Statistiky:

Střely na branku: 10-9; přesilové hry: 0/1-0/1; Hity: 8-7; Vhazování: 14-7.
20:00
19:25
Smith střelou z vrchní části pravého kruhu trefuje pouze výstroj připraveného Elliotta!
19:00
Do konce třetiny zbývá odehrát jedna minuta.
17:25
Hosté získávají dvoubrankové vedení! Pravý obránce domácích na útočné modré čáře přišel o puk a Johnny Gaudreau poslal MICHAELA FERLANDA do úniku dva na jednoho. Ten se rozhodl vzít akci na sebe a svižnou střelou zápěstím vymetl levý růžek branky Rinneho! Asistence: Johnny Gaudreau, Sean Monahan.
15:50
Subban nebyl daleko od přidání druhého kousku v dnešním zápase. Po přihrávce zpoza branky k pravé tyči trefuje pouze levý beton Elliotta.
15:21
Elliott ukrývá kotouč v lapačce po nahození od modré čáry. Vhazovat se bude po jeho pravici.
15:01
Ekholm zachytil rozehrávku hostů ve středním pásmu, ale jeho pokus o založení útočné akce končí okamžitě na útočné modré.
14:00
Flames jsou opět nastěhování v útočném pásmu, ale nemohou se dostat k nebezpečnější střele.
13:12
Brodie čekal příliš dlouho a jeho střela trefuje pouze hůl dotírajícího hráče. Puk končí v hledišti.
13:00
Zajímavý tlak tímto zbytečným faulem končí a příležitost dostávají hosté.
13:00
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kevin Fiala – 2 min., držení hole).
12:25
Predators uzamkli hosty v obranném pásmu a snaží se před ukončením první třetiny stav zápasu opět vyrovnat.
11:00
Vyrovnaný stav netrvá dlouho a Calgary Flames opět získávají ztracené vedení! Po špatném rozebrání hráčů dostal na pravém mantinelu spoustu času Matthew Tkachuk, jehož přihrávka na MIKAELA BACKLUNDA byla sražená blokujícím hráčem přímo do pravého betonu Rinneho, od kterého se kotouč dostal na čepel právě zmiňovaného adresáta Tkachukovi přihrávky. Asistence: Matthew Tkachuk, Dougie Hamilton.
09:20
Po výzvě trenérů a zkoumání videa je gól uznán a stav utkání je tudíž vyrovnaný! Austin Watson na levém mantinelu přihrál křižnou přihrávkou na P. K. SUBBANA, který střelou z napřažení překonává Elliotta, který měl během Subbanovy střely zakrytí výhled. Asistence: Austin Watson, Mattias Ekholm.
09:20
Nashville si zvolil Coach' s challenge.
09:20
Predators vstřelili branku, ale gól není uznán kvůli postavení hráče v brankovišti!
08:31
Rinne přerušuje hru ukrytím kotouče ve své výstroji.
06:29
Pokus o nahození sráží Fiddler do ochranné sítě.
06:05
Predators pokračují v tlaku i po skončení přesilové hry.
04:38
04:30
Perfektní zákrok Elliotta! Z levého kruhu přišla přesná přihrávka na najetého Johansena, jehož střela z první končí v lapačce Elliotta!
03:50
Další útočná akce končí na čepelích Flames a dalším vyhozením až k Rinnemu.
03:30
Predators prohráli buly a hosté se osvobozují vyhozením.
03:12
Rinne musí zasahovat ve vlastním oslabení po bekhendové střele Frolíka z pravého kruhu.
02:43
Domácí vyhráli buly a drží útočné pásmo.
02:38
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Johnny Gaudreau – 2 min., sekání).
00:46
Johnny Gaudreau si v dobré rychlosti obhodil hráče Predators podél mantinelu a zadovkou okamžitě poslal puk na volného MICHEALA FERLANDA, který svou dělovkou otevírá stav dnešního utkání! Asistence: Johnny Gaudreau, Mark Giordano.
00:01

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Fisher, C. Smith – C. Wilson, Järnkrok, Neal – Sissons, Fiddler, Watson.

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Engelland, Bartkowski – J. Gaudreau, Monahan, Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Ferland..
Vzájemné utkání 16/17

Calgary Flames – Nashville Predators 3:4
Nashville Predators

Predators si drží sedmou příčku s čtyřiašedesáti body. V posledních pěti domácích utkání si připsali 3 výhry (V-P-V-P-V).

Mezi nejlepší střelce patří:

Viktor Arvidsson [18], James Neal [17], Filip Forsberg [16]

Calgary Flames

Flames se svými dvaašedesáti body drží osmou pozici a dýchají Predators na záda. Posledních pět venkovních utkání Calgary Flames vybojovali tři výhry po základní hrací době, jednu prohru a další prohru v prodloužení (PP-VN-P-VP-VP).