Michal Kempný (CHI) (0 + 0, 0 střel na branku, čas na ledě 17:02)
Marián Hossa (CHI) (0 + 1, 3 střely na branku, čas na ledě 18:35)
Richard Pánik (CHI) (0 + 1, 0 střel na branku, čas na ledě 13:16)
Střely na branku v zápase

Nashville Predators: 27

Chicago Blackhawks: 24
Je konec utkání, ve kterém padla většina branek už v jeho první třetině. Za stavu 2:2 šli Predators a Hawks do prostřední části. Tam padl za záda jednoho z gólmanů jediný kotouč, Crawforda překonal Mike Fisher. A jeho tečované zakončení se nakonec stalo rozhodujícím momentem zápasu. Chicago totiž už nestihlo dorovnat výsledek, ač v závěru velmi dobře tlačilo Nashville před jeho brankou. Domácí však podržel gólman Pekka Rinne, který několika skvělými zásahy získal vítězství pro svůj celek. Nashville Predators tedy zvládají první utkání sezóny, Chicago naopak zapisuje druhou porážku. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend.
59:34
Roman Josi vyhazuje kotouč přes celé kluziště, to už je brankář Crawford pryč z branky a vypadá to, že Nashville Predators už poslední vteřiny tohoto zápasu zvládnou.
59:24
Domácí gólman zastavil kotouč, zachytil jej do rukavice, rozhodčí přerušil hru a následně se před brankovištěm Nashvillu strhla pořádná mela. Nakonec z toho nebyla výraznější bitka, takže vylučovat se nebude.
58:55
Kane a Keith kombinovali dvěma nahrávkami z jedné strany na druhou, je ale jasné, že Hawks nyní potřebují hlavně střílet. Když konečně přišel střelecký pokus, Rinne jej vyrazil mimo klec.
58:34
Hostující mančaft velmi dobře stáhl hru až před brankoviště, aby měl Rinne co nejhorší výhled. To se Chicagu sice povedlo, ale přesto finský ochránce klece Predators zastavuje touš.
58:14
Chicago Blackhawks si vybírají oddechový čas, je jasné, že nyní nastal nejvyšší čas na poradu pro hostující střídačku.
58:14
Bude se ale vylučovat z domácích řad. Rozhodčí posílá na trestnou lavici P. K. Subbana za nedovolené bránění. Jedna z posledních šancí Chicaga na vyrovnání stavu.
58:10
Neuvěřitelné, co dnes dokáže Pekka Rinne pokrýt! Naprosto tutová situace pro Hinostrozu, který měl na hokejce vyrovnávací branku. Ale nedokázal překonat domácího brankáře, jenž vyrazil touš lapačkou nad branku.
57:25
Nashville hraje závěr třetí třetiny velmi dobře takticky, hlídá si střetní pásmo a zbytečně nikam nespěchá. Co víc, z hlediště teď Predátorům výrazněji pomáhají také fanoušci.
56:38
Duncan Keith nepředvedl vůbec špatnou střelu, ale Pekka Rinne především ve třetí třetin tohoto zápasu chytá opravdu skvěle. Ani teď nezaváhal a vyrazil puk pryč.
56:02
Niklas Hjalmarsson nabral puk na hokejku za svou brankou a snažil se co nejdříve najít své spoluhráče z útoku, aby pošetřil čas a případně i založil slibnou akci hostujícího celku.
55:42
Richard Pánik sice zavezl kus černé gumy za modro čáru do útočného pásma, jenže jeho spoluhráč se následně ocitl v ofsajdu, takže Chicago pochopitelně nemohlo pokračovat v akci dle hokejových pravidel.
55:03
Když už to vypadalo, že se hokejisté Nashvillu dostanou do přečíslení, ztroskotala jejich akce znovu někde kolem modré útočné čáry.
54:20
Tři na tři směrem k brance Chicaga, ale hosté si teď dávají pozor, aby v rozhodující fázi utkání neudělali zbytečnou chybu. Na druhou stranu zkoušel soky překvapit Nick Schmaltz, byť neúspěšně.
54:08
Marián Hossa si udělal na pravém kruhu prostor k zakončení hledal místo, kudy dostat kotouč do domácí branky. Ale nakonec trefil jen gólmana Nashvillu. Po komerční přestávce budeme pokračovat ve zbytku třetí třetiny.
53:37
Moc dlouho to netrvalo a následuje další vyloučení, rozhodčí se v žádném případě nebojí v poslední dvacetiminutovce udělovat tresty. P. K. Subban z domácí strany musí pykat za hrubost, z druhé strany odchází za katr Patrick Kane. Ten dostává dvě minuty za filmování.
53:37
52:48
Ještě půl minuty zhruba se bude hrát ve čtyřech mužích na obou stranách barikády, pak začne velmi krátká, pouze několik vteřin trvající početní výhoda Nashville Predators.
52:36
Rinne má puk v rukavici, zařizuje buly po své levici a hlavě uklidňuje spoluhráče před sebou.
52:01
Patrick Kane a Arťom Panarin v dobré kombinaci při přechodu do útočného pásma, ale na obránce soupeře nevyzráli. Pak se na druhé straně hrací plochy musel vyznamenat skvělým zásahem Crawford.
51:41
Jenže moc dlouho si hokejisté Chicaga přesilovou hru nezahráli. Na trestnou lavici v tuto chvíli usedá hráč Blackhawks, který uděluje hráči hostů dvě minuty za zdržování hry. Brent Seabrook totiž sevřel puk v rukavici příliš dlouho. Hraje se ve čtyřech.
51:23
Pekka Rinne zachránil pro domácí tým další situaci, ale Predators si zahrají oslabení. Colin Wilson se provinil hákováním a i když se mu to nelíbí, bude muset posedět dvě minuty za katrem.
50:56
Panarin vyslal kupředu Mariána Hossu, jenže slovenský forvard proti sobě u pravého mantinelu ve střední třetině měl hned dva soupeře, takže měl jen opravdu malou šanci na úspěch.
50:42
Už se po konci reklamní přestávky znovu hraje. Ale sotva padl kotouč na ledovou plochu, rozhodčí nařizuje v útočném pásmu Nashvillu nové buly.
50:16
Rozehrává se posledních deset minut základní hrací doby, Chicagu se začíná čas na případné vyrovnání velmi rychle krátit. Navíc se na druhou stranu do útočné akce nebezpečně vydal Arvidsson.
49:34
Arťom Panarin měl na hokejce vyrovnání, jenže napálil jen betony soupeřova brankáře. Hned po něm pálil také slovenský útočník Marián Hossa, ale ani on nakonec neuspěl.
49:04
Po dalším zakázaném uvolnění domácích hra zůstane po levé ruce finského gólmana, ale Predators jistě udělají vše pro to, aby co nejdříve dostali neposednou pryž alespoň do prostřední části hrací plochy.
48:30
Kevin Fiala velice aktivní za domácí brankou, tam jej atakovali útočníci Hawks, ale nebylo to nic vážného. Opět Pekka Rinne vyjíždí za svou klec a pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
47:50
Už znovu pokračujeme, na vhazování tentokráte uspěli domácí. Ale ani v tomto případě nedokázali překonat útočnou modrou čáru bez ztráty kotouče, v rozhodujícím momentu o něj přišel Johansen.
47:46
Hra přerušena po technickém přestupku ve střední části hrací plochy. Pokračovat budeme hned poté, co skončí komerční přestávka.
47:34
Nahozený kotouč od Seabrooka k zadnímu mantinelu, tam se jej jako první snažili dojet forvardi Blackhawks, ale nepovedlo se.
46:58
Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, tento styl hokeje samozřejmě v aktuální situaci vyhovuje Nashvillu, který má na svém kontě stále těsný náskok a může si dovolit vyčkávat na to, co předvede soupeř.
46:10
Patrick Kane zkusil zaskočit soupeřovu obranu a vykličkoval se z nevýhodné pozice až do zakončení. Ale na Rinneho si nepřišel, ten měl totiž velmi dobře přilepený beton k levé tyči.
45:45
Craig Smith u zadního mantinelu v pásmu kombinoval s Ribeirem, už ale zase na druhou stranu míří Chicago. Nadále se hraje hodně svižný hokej.
45:06
Campbell udělal chybu ve středním pásmu a málem z toho byly veliké komplikace pro Hawks. Také hosté děkují svému gólmanovi, který zavčas stačil zlikvidovat akci jednoho z forvardů ve žlutém.
44:36
Moc dlouho se bez přerušení nehrálo, domácí brzy vyhazují kus černé gumy přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
44:18
A znovu výborně Pekka Rinne, teď zastavil střelu z první, kterou z pozice těsně před brankovištěm vyznal Hinostroza. Ten dostal nádhernou přihrávku od spoluhráče zpoza branky. Nashville teď musí děkovat svému gólmanovi.
43:45
Teď je zase řada na Nashvillu, aby ukázal, co umí při hře v pěti proti pěti. Zatím ale Predators nikam nespěchají a naopak to byl hostující Richard Pánik, kdo dokázal Rinnemu nebezpečně zahrozit.
43:16
Domácí už hrají v plném počtu a oslabení zvládli bez větších komplikací. Když se Chicago snažilo dostat do útočné třetiny, zastavilo jej na modré čáře postavení mimo hru.
42:44
Už jen vteřiny zbývají do návratu vyloučeného Smithe na ledovou plochu.Rinne navíc vyhodil hokejkou puk od branky a vypadá to nyní pro Predators hodně dobře.
41:58
Další vyhození až do obranné třetiny Černých jestřábů. Pak sice Toews získal pro hosty zpátky útočné pásmo, ale na střelu stále Chicago čeká.
41:38
Teď už ovšem hostující hokejisté v útočném pásmu a pokoušejí se o kombinace ze strany na stranu. Nejdříve pálil Anisimov, pak Kane, ale ani jeden z nich nevyzrál na připraveného brankáře Pekku Rinneho, jenž zachytil puk do rukavice.
41:08
Ale Nashville dnes poměrně dobře zvládá svá oslabení, také nyní ihned po vhazování posílá kotouč přes všechny čáry až za branku Coreyho Crawforda.
40:51
Sotva začala třetí třetina, už se hlavní rozhodčí chystá vylučovat. Na dvě minuty za hákování je nucen za katr odejít domácí hokejista Craig Smith. Možnost pro Hawks.
40:13
Už se hraje třetí třetina a jako první dostali kotouč na své hokejky hosté. Duncan Keith toho zkusil využít a pálil na branku Rinneho. O několik centimetrů klec minul.
40:01
Zajímavost: Chicago Blachawks povolilo v pěti třetinách této sezóny soupeřům už šest branek v oslabení! Je tedy jasné, na čem musejí Hawks zapracovat.
Blíží se začátek třetí třetiny. Do poslední dvacetiminutovky vyjedou s těsným náskokem o jednu branku hokejisté Nashvillu, uvidíme, zda se ještě Chicagu podaří s výsledkem něco udělat. Sledujeme každopádně zajímavou bitvu rivalů, které nechybí vůbec nic. Góly, bitky, trefy v přesilovkách i šance na obou stranách.
Střely na branku po dvou třetinách

Nashville Predators: 20

Chicago Blackhawks: 11
Jsme na konci prostřední části. Zatímco v úvodních dvaceti minutách byly k vidění hned čtyři góly, ve druhé třetině padl za záda některého z brankářů pouze jediný kotouč. Postaral se o to v přesilové hře Mike Fisher, který tečoval povedeně střelu Roman Josiho do sítě. Po přestávce budeme pokračovat třetí třetinou.
40:00
39:36
Ještě jedna šance pro Chicago na útočnou akci, ale už opravdu nezbývá moc času do druhé sirény. Více jak jednu střelu hosté už nestihnou.
39:14
Běží poslední minuta prostřední dvacetiminutovky, obrana domácích už stačila uklidnit puk na hokejkách a může rozehrávat směrem kupředu.
38:52
Na druhé straně však velmi nebezpečná akce Nicka Schmaltze, který se zjevil před Pekkou Rinnem. Naštěstí pro domácí netrefil branku, takže z toho nebyly pro Predators komplikace.
38:15
Nashville nadále pokračuje v aktivní hře směrem dopředu, Arvidsson si hledal prostor na pravé straně, ale dostal ho velmi málo na to, aby mohl zakončit.
36:36
Nashville právě vstřelil branku!
Není pochyb o tom, z čeho dnes pramení úspěch týmu Nashville Predators, jsou to přesilové hry. Domácí zatím dali tři branky a všechny tři padly v početní výhodě. Stejně jako před malým okamžikem. Opět se jednalo o střelu z dálky od obránce Romana Josiho, kterou ještě dokázal před brankovištěm přesně tečovat útočník domácích MIKE FISHER. Ten tak posílá muže ve žlutém do těsného vedení. Asistence: Roman Josi, Ryan Johansen.
36:00
Arťom Anisimov dnes podruhé na trestné lavici. Tentokráte proto, že vyhodil puk přes mantinel mimo hrací plochu, takže jasně musely následovat dvě trestné minuty. Přesilová hra pro Nashville.
35:25
Po komerční pauze znovu pokračujeme, po vyhraném buly Nashville a jeho útočníci hned zaváželi touš do útočného pásma, ale tam se dlouho neohřáli.
35:16
Další zákrok finského brankáře ve službách celku Nashville Predators. Dokázal zastavit samostatný únik útočníka Hawks a udržel tak před koncem druhé třetiny skóre vyrovnané.
35:01
Patrick Kane vyhrál vhazování a jeden z obránců v bílém trikotu okamžitě pálil od modré čáry. Rinne ovšem připraven stisknout betony k sobě a vyrazit puk před sebe.
34:40
Hostující Hinostroza ve druhé třetině velmi často na kotouči, jenže útočník čtvrté formace Blackhawks se teď dostal pouze na útočnou modrou čáru, kde už chyboval a puk převzali do své moci Predátoři.
34:00
Přehazování kotouče ze strany na stranu, nyní sledujeme asi zatím nejméně atraktivní část zápasu, také se moc nepřerušuje hra. Hossa mohl pálit, ale místo toho ještě navíc volil nahrávku.
33:10
Trojice hokejistů v bílém se snažila zaskočit obranu Nashvillu, jenže nakonec neúspěšně, Predators se stačili zavčas vrátit ke kleci Pekky Rinneho.
32:22
Zatímco v první třetině padlo týmům do branky téměř vše, teď sledujeme spíše střelecké trápení a brankáři ani nemají moc práce. Vystřelit z otočky nedokázal ani Richard Pánik z pravého kruhu.
32:03
Postavení mimo hru v podání Nashvillu, vhazovat se tedy bude na modré čáře ve středním pásmu.
31:35
Roman Josi nějakou chvíli váhal, kudy bude rozdávat kotouč dopředu na své spoluhráče z útoku, nakonec nahrál poměrně nepřesně a Predators se tedy zatím do útočné periody nepodívají.
31:05
Hra se na ledě po dvou bitkách, alespoň to tak vypadá, trošku uklidnila. Hrou v útočné třetině pokračuje Nashville, Corey Crawford si musel připsat zákrok vyrážečkou.
30:40
Neal i Toews pochopitelně dostávají tresty za rvačku a budou tedy moci nějakou chvíli odpočívat na trestné lavici.
30:40
30:40
A druhá bitka ve druhé třetině! Velmi překvapivé, pustili se do sebe útočníci, domácí James Neal a hostující kapitán Jonathan Toews. Jde vidět, že to v prostřední periodě na ledě jen vře emocemi.
29:52
Michal Kempný a jeho solidní střela z dálky, jenže český obránce potřeboval, aby Rinnemu před brankou někdo stínil. Ale k tomu nedošlo, takže měl finský gólman o něco jednodušší pozici při zasahování.
29:21
Až Arviddson dostal prostor k zakončení. Jenže útočník domácích byl v pozici za útočnou modrou čarou, tím pádem hodně daleko od zařízení. Klec pouze minul a orazítkoval mantinel za brankou.
28:50
Subban dělal vše pro to, aby dostal puk co nejdále od své branky, což se mu nakonec také povedlo. Ale žádná střela Predators z toho pramenit nebude.
28:08
Anisimov zpátky na ledě, tato přesilová hra brankou nekončí a Hawks si tedy alespoň v tomto směru mohou prozatím oddechnout. Teď mají puk na hokejkách.
27:26
Až nyní hokejisté ve žlutém rozestavili přesilovkový deštník a hned duněly Crawfordowy betony. Roman Josi totiž tvrdě vypálil z pozice za kruhy.
26:55
Tohle oslabení zatím vypadá z pohledu Chicaga nejlépe. Nashville se ještě téměř k ničem nedostal a jen těžko může vystřelit, když se mu nedaří usazení v útočném pásmu.
26:34
K tomu přichází zakázané uvolnění Nashvillu v přesilové hře a domácí tak musejí s vhazováním před vlastního brankáře.
26:10
Nashville sice vyhrál vhazování na samotném začátku přesilové hry, ale jednomu z domácích obránců na modré čáře utekl kotouč, takže bylo velmi brzy po šancích Predators.
26:04
Teď si navíc Nashville Predators zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici putuje hokejista Hawks Arťom Anisimov, který se provinil hákováním Ryana Ellise. Zužitkují Predátoři další přesilovku?
25:44
Hra přerušena ve středním pásmu, pravděpodobně se jednalo o postavení mimo hru Chicaga.
25:21
Oba hráči samozřejmě dostávají osobní pětiminutové tresty za rvačku, Bitetto nakonec odešel do kabiny, snad to nebudou žádné vážnější zdravotní problémy.
25:21
25:21
Pozor, máme tu také první bitku zápasu. Hostující hokejista Tooto se pustil do šarvátky s Btiettem a jako jasný vítěz vyšel ze rvačky hráč Chicaga. Jeho soupeř pak v předklonu odjíždí z ledu velmi těžce.
25:02
Ještě jedno přerušení v krátkém časovém sledu, kotouč pravděpodobně skončil sražený někam mimo hrací plochu.
24:58
Tentokrát už ale hra přerušena, Chicago vyhodilo puk příliš daleko a vhazovat se tak za několik okamžiků bude po levici Crawforda.
24:15
Nashville vyhodil puk tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění a zároveň mohli domácí vystřídat. A následně hned možnost pro Kevina Fialu dorážet puk na brankovišti Hawks.
23:54
Marián Hossa ukázal, že ještě v žádném případě nepatří do starého železa. Od spoluhráče dostal přihrávku někam na pravý kruh a finského gólman ve službách Predators prověřil solidní jedovkou.
23:18
Hodně plynulý hokej sledujeme na začátku druhé periody, ostatně jako doposud celý zápas. Ale nyní se nacházíme ve fázi, kdy se spíše čeká na další střelecký pokus.
22:44
Na druhou stranu už zamířil Patrick Kane, který střihl otočku kolem vlastní osy, když už vytušil, že nemá komu nahrát. A dokonce i zakončil, jenže Rinne je připraven.
22:10
Ellis nahazoval puk z dálky na branku Chicaga a před brankovištěm zůstal zaparkovaný samotný Neal, kterému chyběl opravdu jen kousíček, aby dokázal poslat Predators do vedení, touš tečoval těsně vedle zařízení.
21:36
Ekholm nenápadně posunul od modré čáry puk směrem na branku, avšak málem z toho byly pořádně problémy pro Crawforda, který stačil na poslední chvíli tasit beton.
21:02
Chyba Hawks v útočném pásmu stála hosty kotouč a také práci směrem dozadu, Seabrook musel dávat pozor, aby mu jeden z útočníků ve žlutém neupláchl kolem mantinelu.
20:41
Už je ale Chicago kompletní a hosté mohou pomýšlet na útočnou akci. Kolem levého mantinelu se snažil dobře proniknout Arťom Panarin, ale nedokázal zakončit, podobně jako Pánik.
20:08
Pekka Rinne si hned zahrál s kotoučem, když jej zpoza branky posílal na své spoluhráče. Nashville ještě dohrávka zbytek přesilovky z první části.
20:01
Jsme připraveni k začátku druhé třetiny, chystá se vhazování ve středovém kruhu.
Nebude dlouho trvat a začne prostřední třetina dnešního utkání. Zatím oba týmy hrají za vyrovnaného stavu 2:2, uvidíme, zda ve druhé části dokáže někdo skóre překlopit na svou stranu.
Střely na branku v první třetině

Nashville Predators: 11

Chicago Blackhawks: 5
Máme za sebou úvodní třetinu utkání mezi Nashville Predators a Chicago Blackhawks. Rozhodně nemůžeme říci, že sledujeme nudný hokej. Během dvaceti minut hry byly k vidění hned čtyři branky, skóre je 2:2 a velmi pravděpodobně nás čeká velmi zajímavých příštích čtyřicet minut hry. Nashville zužitkoval už dvě přesilovku, to Chicago dávalo hlavně překvapivé branky.
20:00
19:34
Čas na poslední útok Predators. P. K. Subban ještě stihl dostat puk do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů ani on sám už nestačil zakončit.
19:04
Ohlášena poslední minuta první třetiny a zároveň další hostující vyhození od branky. Zatím to vypadá, že úvodní část skončí za vyrovnaného stavu.
18:38
Nashville zvládl vhazování po buly v útočném pásmu, ale tentokráte Chicago začátek oslabení v pohodě zvládlo a vyhodilo kus černé gumy až za Rinneho branku.
18:29
A ještě jedno vyloučení v první dvacetiminutovce, opět na straně Chicago Blackhawks. Tentokráte za neoblíbená vrátka putuje Nick Schmaltz, jenž se provinil držením Craiga Smithe. Další přesilovková šance pro Predátory.
17:50
Teď se hraje hodně ze strany na stranu, ale spíše mají kotouč na hokejkách domácí, kterým branka na 2:2 vlila hodně krve do žil. Crawford musel utěsnit prostor u pravé tyčky.
16:33
Jako bych to skoro přivolal! Obránci Predátorů zatím dnes režírují gólové hody Nashvillu a tohle může být hodně důležitá trefa pro domácí partu. Opět důkaz, že hokej může být jednoduchý a účinný zároveň. Po několika kombinacích v útočné třetině stáhl hru mezi kruhy bek ROMAN JOSI, aby následně vypálil a vymetl pavučinky v Crawfordově kleci. Pro Nashville druhá využitá přesilovka ze dvou a máme před koncem první části opět vyrovnáno. Asistence: Ryan Johansen, Mike Fisher.
15:52
Mike Fisher zpátky na ledě, Predators jsou tedy v plném počtu a mohou se pokusit zužitkovat další v přesilovku. Také že už jsou v útočné třetině.
15:18
Už jen pár vteřinek hry ve čtyřech, kotouč zatím za klecí hostů, vyvézt dopředu se jej pokusil Patrick Kane, jenže jeho akce skončila ještě ve středním pásmu, kde ztroskotal na jednom ze soupeřů.
15:06
Dlouho to netrvalo a je tu další vyloučení. Pro změnu na druhé straně barikády. Pykat půjde kapitán Chicaga Jonathan Toews, který dle názoru sudího držel hokejku Mattiase Ekholma. Chvíli se bude hrát ve čtyřech, pak začne početní výhoda Nashvillu.
14:28
Na oslabení za Nashville pochopitelně také P. K. Subban, který se také před malým okamžikem postaral o to, aby vyhodil znovu touš od své branky. Zatím velmi dobrá práce od domácích.
13:50
Predátoři ale začali úvodní oslabení této sezóny velmi dobře, hned vyhodili kotouč přes všechny čáry a nedovolili Hawks, aby se prozatím usadili v útočné třetině.
13:28
Přesilovku Nashvillu jsme už viděli, teď je na řadě ta hostující, na trestnou lavici totiž musí odejít Mike Fisher. Podrazil totiž soupeře, čehož si hlavní rozhodčí zápasu velmi dobře všiml. Šance pro Hawks.
13:13
Kotouč pod lapačkou Crawforda, ten ale nemusel být příliš ve stresu, jelikož kolem sebe neměl příliš dorážejících soupeřů, kteří by za každou cenu měli snahu protlačit touš do sítě.
12:48
Jde vidět, že Predators jsou u své klece mnohem pozornější než ještě před několik minutami. Obránci i útočnici se zavčas vracejí a zabraňují tak největšímu nebezpečí.
12:08
Úvodní formace Hawks je zpátky na ledové ploše a hned to jde znát, Toews dobře vykličkoval soupeře na modré útočné čáře. Byť do zakončení už se nedostal a nevymyslel ani lepší nahrávku.
11:41
Ještě stále mužstvo ve žlutých trikotech v útočné třetině, ale o to vzápětí přichází. Rozhodčí totiž Nashville vykazuje do středního pásma po hře vysokou holí.
11:05
Také další vhazování zvládli v útočném pásmu Predators a hned z toho domácí zkoušejí vytěžit. Ellisovo nahození na branku z dálky však nikdo nedokázal správně ze vzduchu přesměrovat.
10:55
Corey Crawwford nechtěl dopustit větší problémy ve svém brankovišti a raději přerušuje hru. Pokračovat budeme hned poté, co skončí komerční přestávka.
09:51
Chicago právě vstřelilo branku!
Jestli někdo zatím nemá svůj den dnes, tak jsou to brankáři. Zhruba po desíti odehraných minutách první třetiny tu máme už třetí zásah některého z hokejistů. Prosazují se pro změnu Chicago Blackhawks, navíc po velmi překvapivé situaci. NIKLAS HJALMARSSON vypálil zápěstím zrovna ve chvíli, kdy to nikdo nečekal. A očividně zaskočil hlavně Pekku Rinneho. Kotouč zazvonil o tyčku a pak už zapadl do domácí klece. Asistence: Duncan Keit, Richard Pánik.
09:15
Po přerušení hry se situace na ledě trošku uklidnila, ale i nadál se hraje ve velmi vysokém tempu a v obrovském nasazení. Po ofsajdu následuje vhazování ve středním pásmu.
08:35
Domácí očividně první branka hodně nakopla a Chicaho má co dělat, aby zvládalo pokrýt všechny akce kolem své klece, kde je nyní hodně nebezpečno.
07:46
Jenže teď už slaví tak domácí hokejisté a pro P. K. SUBBANA to je premiéra v dresu Nashville Predators jak se sluší a patří. Obránce celku ve žlutém se totiž hned ve svém prvním utkání za nový tým prosazuje, a to v přesilové hře. A nešlo o nijak složitě zakončenou akci. Subban se prostě napřáhl z dálky, opřel se do kotouče a propálil vše před sebou, včetně Crawforda, máme tedy srovnáno. Asistence: Ryan Johansen, Filip Forsberg
07:00
Už skoro polovina přesilové hry Predators je pryč a Nashvillští čekají na lepší zakončení. Z dálky to svou jedovkou zkoušel Roma n Josi, jenže jeho pokus ještě někdo před brankou zblokoval.
06:27
Dlouho netrvalo a Crawford musel v oslabení zasahovat, proti zakončení soka ovšem výtečně vytáhl lapačku a zařídil nové vhazování.
06:25
Bude se poprvé v zápase vylučovat, Nashville zvýraznil hru směrem dopředu a hned pro sebe získal přesilovou hru. Na trestnou lavici totiž musí odejít Brian Cambell za nedovolené bránění. Uvidíme, jak si domácí s početní výhodou poradí.
05:20
První velká možnost i na druhé straně, od modré čáry vypálený kotouč neletěl vůbec špatně, avšak rozezvučel jen mantinel za brankou a Crawforda příliš nevyplašil.
04:38
Na chvíli přečíslení hostů dva jednoho těsně před Rinneho zraky, teď rozhodně nelze defenzívu Nashvillu pochválit. Ale vše nakonec dopadlo dobře pro hokejisty ve žluté barvě dresů.
03:48
Chicago by očividně ráno vzápětí druhou vstřelenou branku, ale zatím domácí obrana i gólman odolávají a nepouštějí soupeře do střeleckých pozic.
02:39
Nejdříve měl kus černé gumy za brankou soupeře Nashville a zdálo se, že bude slibně kombinovat kolem Crawfordowy klece. Jenže pak následovaly rychlé přihrávky hostující party a rázem Chicago vede nejtěsnějším možným poměrem. Zvláštně vypálený kotouč u pravé tyče se od Pekky Rinneho odrazil někam na brankovou čáru a MARCUS KRÜGER jej došťouchal až do sítě Predators. Máme tu tedy úvodní trefu a domácí budou muset reagovat. Asistence: Ryan Hartman, Marián Hossa.
01:47
Chicago až příliš spěchalo do útočného pásma, Marián Hossa si pak nedal pozor na modré čáře na nohy a rázem z toho bylo postavení mimo hru.
01:16
Také hostující brankář dostal možnost si poprvé zahrát s kotoučem, když rozehrával kus černé gumy dopředu na spoluhráče. Nutno podotknout, že se mu to docela povedlo.
01:00
Domácí brankář má kus černé gumy poprvé dnes v rukavici, raději přerušil hru a zařídil vhazování po levé ruce, aby nemusel řešit další problémy a dorážky.
00:35
Keithova střela od modré čáry nevypadala vůbec špatně, ale ještě potřebovala, aby před Rinnem někdo změnil její směr. A to se nestalo, takže z této akce branka nepramení.
00:08
Už se hraje a jako první dostali kus černé gumy na své hokejky hostující hokejisté, Richard Pánik na nic nečekal a vydal se na útočný výlet.
00:01
Vše je připraveno k začátku, první pětky se sjíždějí na ledě, bude následovat první buly zápasu.
Domácí branku bude pro dnešek obývat dle očekávání finský šikula Pekka Rinne, na druhé straně barikády se mezi třemi tyčemi představí majitel dvou Stanley Cupů Corey Crawford.
Už to nebude dlouho trvat a střetnutí dvou rivalů Centrální divize bude moci vypuknout. Pro Nashville se jedná o první střetnutí sezóny vůbec, Chicago vyrukuje mezi mantinely v rámci ostré sezóny podruhé.
Ještě jednou vítejte dnešního utkání, začneme zhruba za deset minutek, s malinkým zpožděním, jak to bývá u zápasů National Hockey League zvykem.

Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – Josi, Subban, Ekholm, Ellis, Bietto, Weber – Forsberg, Johanssen, Fiala – Wilson, Fisher, Neal – Järnkrok, Ribeiro, C. Smith – Arvidsson, Sissons, Salomäki.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Kempný, Seabrook, Forsling, Campbell – Panarin, Toews, Pánik – Motte, Anisimov, P. Kane – Hartman, Krüger, Hossa – Hinostroza, Schmaltz, Tootoo..
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Utkají se spolu dva kluby z Centrální divize. V jednom z prvních duelů nového ročníku proti sobě vyrukují Nashville Predators a Chicago Blackhawks. Zatímco Hawks už jeden duel zvládli, pro Nashville půjde o letošní premiéru.

Marek Mazanec (NSH)
Marián Hossa (CHI)
Richard Pánik (CHI)
Michal Kempný (CHI)
Michal Rozsíval (CHI)
Předchozí vzájemné utkání

Oba celky se spolu naposledy střetly na konci letošního února, když ještě v rámci základní části 2015/2016 zavítali Nashville Predators do Chicaga a zvítězili tam 3:1.
NASHVILLE PREDATORS

Soupeři to budou mít s Predátory zase pořádně těžké. Nashville se přes léto mimo jiné vyzbrojil v NHL velmi často diskutovaným obráncem P. K. Subbanem a fanoušci z města country muziky věří, že to je další z dobrých kroků k vysněnému Stanley Cupu. Předchozí ročník z pohledu Predators rozhodně nelze označit za špatný, hokejisté ve žlutobílé barvě trikotů doputovali až do druhého kola vyřazovacích bojů, tam si ovšem vylámali zuby na pozdějším finalistovi ze San Jose.

Zápas proti Chicagu na domácím kluzišti bude pro Nashville úvodním duelem sezóny, na rozdíl od dnešního vyzyvatele. Chicago už totiž jedno klání absolvovalo. Do branky by během následujícího ročníku měl mnohem častěji než dříve nastupovat český gólman Marek Mazanec. Kdy jej poprvé uvidíme mezi třemi tyčemi? A zvládnou Predators start do sezóny?
CHICAGO BLACKHAWKS

Hokejisté Chicaga v minulé sezóně neobhájili pozici šampiona a na další pohár prozatím nedosáhli. V prvním kole totiž těsně nestačili překonat rivala ze St. Louis a parta kolem útočníka Patricka Kanea tedy končila jarní jízdu možná až překvapivě brzy. Teď je na Blackhawks, aby předchozí nezdar napravili. Také tentokrát budou působit v rámci velmi silné Centrální divize.

Úvodní zápas sezóny 2016/2017 červenobílým nevyšel vůbec podle představ, Černí jestřábi v něm vyzvali již zmiňované Blues. St. Louis ale dluhy nesplatili. Bluesmani se totiž radovali z celkem jasné výhry 5:2, o první body tak Chicago bude bojovat dnes v Nashvillu. České fanoušky bude zajímat, že v sestavě Hawks figuruje obránce Michal Kempný, jenž ve čtvrtek odehrál první utkání v NHL vůbec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.