Tři hvězdy utkání

1. Ryan O'Rielly (BUF) 2+1
2. Mike Hoffman (OTT) 3+1
3. Jack Eichel (BUF) 1+1
Mike Hoffman v závěru zápasu využil přesilovou hru a vstřelil svůj první hattrick v kariéře NHL, porážku Ottawy Senators ale odvrátit nedokázal. Rozhodující gól nádherného a na góly velice bohatého utkání vstřelil Ryan O'Reilly, který zaznamenal tři kanadské body za dvě branky a jednu asistenci. Konečný výsledek. Ottawa Senators 4 Buffalo Sabres 5.
59:15
Sabres těsně minuly levou tyč odkryté brány a domácí hokejisté si vzali oddechový čas.
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta a brána Ottawy Senators je prázdná!
58:29
Ottawa právě vstřelila branku!
MIKE HOFFMAN nádhernou střelou z pravého kruhu pro vhazování zamířil mezi rukou a ramenem Anderse Nilssona ke vzdálenější levé tyči a dovršil svůj první hattrick v kariéře NHL! Asistence: Dion Phaneuf a Erik Karlsson.
57:14
Johan Larsson dostal menší trest za nedovolené bránění a Ottawa má ještě šanci vrátit se zpět do zápasu.
56:43
Sabres právě vstřelili branku!
RYAN O'REILLY se dostal před bránou k puku po zablokované střele Sama Reinharta z pravého kruhu pro vhazování a bez problému ho dopravil do prázdné brány. Buffalo vede těsně před koncem 5:3!
56:01
Erik Karlsson dostal menší trest za nedovolené bránění a Buffalo Sabres má šanci rozhodnout dnešní utkání.
55:17
Dion Phaneuf vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Anders Nilsson předvedl skvělý zákrok, po kterém mu pomohli spoluhráči a uklidili puk do bezpečí!
54:25
Sabres se nepodařilo rozehrát a po krátké reklamní přestávce po levé straně ledové plochy vyhodili puk na zakázané uvolnění.
53:50
A znovu Ryan O'Rielly, který z blízkosti orazítkoval brankovou konstrukci a Craig Andersen dokázal puk zalehnout!
53:06
Ryan O'Reilly vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla před bránou sražena mimo. Dobrý blok předvedl Mark Borowiecki.
51:22
Marcus Foligno zůstal ležet ve středním pásmu po tvrdém hitu na ledě, bude ale v pořádku.
50:28
Do konce zápasu zbývá odehrát necelých deset minut a Senators budou muset výrazně přidat, pokud chtějí zápas dotáhnout alespoň do prodloužení.
49:10
Senators se v rychlém sledu dostali k několika střelám, Anders Nilsson ale ani po jedné z nich nemusel předvést nějaký těžký zákrok. Buffalo stále vede těsně 4:3.
47:24
Zack Smith tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela zamířila do ochranné sítě.
47:04
Vyloučený Jack Eichel naskočil zpět na led a pořádně si oddechl, že jeho chyba nestála Buffalo vedení.
45:49
Sabres mohli udeřit v oslabení, Craig Anderson ale skvěle přečetl hru a o dobrou šanci je připravil.
45:03
Jack Eichel pohlédl do stropu ottawské haly poté, co přes ochranné sklo vyhodil puk do hlediště a dostal dvě minuty za zdržování hry.
44:10
Rasmus Ristolainen na pravém křídle tvrdě vypálil od mantinelu, Craig Andersen byl ale připraven a jeho pokus vyrazil.
43:05
Ottawa měla skvělý nástup do závěrečné části utkání, po dvou slibných šancích ale před pár okamžiky málem inkasovala.
41:57
Před bránou Ottawy vznikl obrovský závar, Craig Anderson ale dokázal hostům vleže zázračně skórovat!
40:37
Erik Karlsson to vzápětí zkoušel z levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale také našla pouze Nilssonovu lapačku.
40:30
Cody Ceci vypálil od modré čáry, Anders Nilsson ale předvedl skvělý zákrok a puk ukryl ve své lapačce, přestože střela domácího obránce mířila vedle pravé tyče.
40:02
V Canadian Tire Centre začala závěrečná část utkání, do které Buffalo vstupuje s těsným vedením 4:3.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:37.
Mark Stone po přestávce vrátil domácí Ottawu Senators zpět do zápasu a snížil na 3:2. Senators vzápětí mohli vyrovnat, gól tečujícího Chrise Neila ale nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění a na opačné straně udeřil Sam Reinhart. Domácí hokejisté ale stačili ještě před koncem druhé třetině znovu snížit, když se prosadil Mike Hofman. Skóre po druhé třetině. Ottawa Senators 3 Buffalo Sabres 4.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:51
Erik Karlsson z pravého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde do něj vložil hůl MIKE HOFFMAN a poslal ho do prázdné brány. Ottawa je zpět v zápase! Asistence: Erik Karlsson a Mark Stone.
37:08
Evander Kane z levého křídla a ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde ho na přední tyči zády k bráně skvěle tečoval mezi betony Craiga Andersona clonící SAM REINHART. Asistence: Evander Kane.
36:10
Ottawa právě vstřelila branku, která nebyla uznána!
Dion Phaneuf z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval zády k bráně Chris Neil a kotouč zapadl ke vzdálenější pravé tyči! Gól ovšem kvůli nedovolenému bránění brankáře nebyl po přezkoumání videa uznán. Buffalo Sabres vede stále 3:2.
34:57
Sabres toho během přesilové hry příliš mnoho nepředvedli a vyloučený Kyle Turris je zpět na ledě. Ottawa Senators hraje v plném počtu.
32:18
Kyle Turris dostal menší trest za podržení a Buffalo má k dispozici čtvrtou přesilovou hru.
31:28
Jeden z hráčů Ottawy nebezpečně vypálil na pravém křídle od modré čáry a Anders Nilsson nedokázal puk zastavit mezi betony, kotouč ale k jeho štěstí zamířil vedle vzdálenější levé tyče!
29:36
Cody Ceci byl hodně blízko vyrovnání, Anders Nilsson ale dokázal jeho střelu skvělým zákrokem vyrazit!
28:20
Kyle Turris v pravém kruhu pro vhazování zamíchal s pukem a jeho následná střela byla zablokována. Dezorientovaný Anders Nilsson neměl tušení, kde je puk, čehož využil MARK STONE a v blízkosti pravé tyče ho poslal do odkryté části brány. Asistence: Kyle Turris a Mike Hoffman.
27:22
Jake McCabe mohl po rychlém protiútoku Sabres skórovat v oslabení, jeho prudká střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Craig Anderson zasahovat nemusel.
26:51
Erik Karlsson na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, na přední tyči ale našel pouze náruč připraveného Anderse Nilssona, který dokázal jeho nepříjemnou střelu udržet.
26:29
William Carrier dostal menší trest za podražení a Ottawa Senators má k dispozici ve druhé třetině i utkání celkově druhou přesilovou hru.
26:02
Chris Neil v pravém kruhu pro vhazování zakončil nebezpečné přečíslení Senators tři na dva střelou do hrudi Anderse Nilssona, který si vzápětí poradil i s jeho dorážkou, kterou zneškodnil pravým betonem!
25:01
Craig Anderson zastavil nahození Sabres v době, kdy už byl vyloučený Josh Gorges zpět na ledě.
24:23
Cody Ceci nebezpečně pálil od modré čáry k levé tyči, střídající brankář Anders Nilsson ale vytáhl skvělý zákrok a pravým betonem jeho pokus vyrazil!
22:55
Josh Gorges fauloval v rohu obranného pásma jednoho z hráčů Ottawy a za nedovolené bránění dostal dvě minuty.
21:33
Jack Eichel nádhernou střelou letící těsně nad ledem mířil z pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči, Craig Anderson ale vytáhl skvělý zákrok a pravým betonem jeho pokus vyrazil!
20:02
V Ottawě začala prostřední část utkání, do které Buffalo Sabres vstupuje s dvoubrankovým vedením a také změnou v bráně. Již v závěru první třetiny opustil bránu Robin Lehner, kterého nahradil Anders Nilsson.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:38.
Buffalo v úvodu zápasu v Canadian Tire Centre během pouhých čtyř minut využilo dvě přesilové hry, během nichž se prosadili Kyle Okposo a Jack Eichel, který se vrátil do sestavě Sabres po zranění. Na opačné straně sice vzápětí dokázal snížit Mike Hoffman, Sabres ale vzápětí vrátil dvoubrankové vedení krásnou bekhendovou střelou Ryan O'Reilly. Skóre po první třetině. Ottawa Senators 1 Buffalo Sabres 3.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:48
Střídání v týmu Buffalo Sabres: ze hřiště odchází Robin Lehner, přichází Anders Nilsson.
16:15
Mark Borowiecki a Marcus Foligno dostali pět minut za bitku, zatímco Chris Wideman 2 minuty za sekání, což znamená, že si Buffalo Sabres zahraje třetí přesilovou hru.
16:15
16:15
15:06
Sam Reinhart krásně prohodil puk mezi bruslemi jednoho z obránců Senators a samostatný únik zakončil prudkou střelou zápěstím, která mířila k pravé tyči, Craig Andersen ale předvedl spektakulární zákrok a puk jako by se nechumelilo ukryl v lapačce!
14:54
Zack Smith se dostal do potyčky s jedním z hráčů Buffala, nakonec z toho ale bitka nebyla.
14:18
RYAN O'REILLY se dostal před bránou po zákroku Craiga Andersona k odraženému puku a bekhendem o tyč vymetl pravý horní roh brány. Fantastický gól, po kterém si Buffalo vzalo zpět dvoubrankové vedení! Asistence: Josh Gorges a Cody Franson.
13:47
MIKE HOFFMAN se dostal v blízkosti brány po přihrávce Marka Borowieckiho ke střele a v obrovské šanci se nemýlil, když zamířil přesně k pravé tyči. Robin Lehner byl u pravé tyče mimo bránu a neměl šanci stihnout se přesunout. Asistence: Mark Borowiecki a Derick Brassard.
12:30
Kyle Turris se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci a skvěle mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Robin Lehner ale vytáhl fantastický zákrok, když špičkou lapačky jeho pokus vytáhl mimo!
12:09
Senators po levém křídle pouze nahodili puk do útočného pásma a okamžitě odjeli střídat.
11:18
Sabres obě dvě přesilové hry využili velice rychle a vedou 2:0. Senators se pokusili odpovědět, jejich akci po pravém křídle ale opět zastavilo postavení mimo hru.
10:16
Kyle Turris se pokoušel po pravém křídle proniknout do útočného pásma, jeho postup vpřed ale zastavilo postavení mimo hru.
09:31
JACK EICHEL si v levém kruhu pro vhazování řekl klepnutím hokejky o led o přihrávku a po krásném pasu Ryana O'Reillyho od modré čáry zamířil bez přípravy nad pravým betonem Craiga Andersona tvrdou střelou s příklepem k přední levé tyči. Buffalo využilo druhou přesilovou hru a vede v Ottawě již 2:0! Asistence: Ryan O'Reilly a Rasmus Ristolainen.
08:21
Mark Borowiecki usedl na trestnou lavici za hákování a Buffalo má k dispozici druhou přesilovou hru v řadě, přičemž tu první dokázalo poměrně rychle využít.
06:16
Jack Eichel se v blízkosti pravé tyče neunáhlil se zakončením a KYLE OKPOSO po jeho přihrávce na vzdálenější levé tyči dorazil puk v přesilové hře do prázdné brány – 0:1. Asistence: Jack Eichel a Rasmus Ristolainen.
06:09
Derick Brassard dostal menší trest a za vysokou hůl usedl na dvě minuty na trestnou lavici.
05:54
Ryan O'Reilly vypálil v levém kruhu pro vhazování na přední tyč, kde byl připravený Craig Anderson a po zákroku hrudí puk ukryl ve své lapačce.
05:00
Sabres se oklepali z úvodního náporu Ottawy a během posledních okamžiků si vytvořili územní převahu.
03:46
Buffalo se znovu vydalo do útoku, ale jeho hráči museli rychle opustit útočné pásmo, aby se podruhé během pár sekund neocitli v postavení mimo hru.
02:40
Útok Sabres na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.
01:48
Sabres se pokusili na opačné straně dvakrát zahrozit střelou od modré čáry, Craig Anderson byl ale v obou dvou případech připravený a kotouč ukryl ve své výstroji.
00:53
Chris Wideman v levém kruhu pro vhazování bez přípravy usměrnil diagonální přihrávku svého spoluhráče od modré čáry na bránu a donutil Robina Lehnera k předvedení skvělého zákroku! Brankář Buffala dobře zakročil a pravým betonem puk vyrazil mimo tři tyče své brány.
00:07
Ottawa Senators se ihned po úvodním vhazování vrhla po levém křídle v blízkosti střídaček do útočného pásma a její akci po sedmi sekundách zastavilo postavení mimo hru.
00:01

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Dzingel, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Brassard, Mark Stone – Z. Smith, Pageau, Pyatt – Kelly, Lazar, Neil (A).

Buffalo Sabres: Lehner – Gorges (A), Ristolainen, McCabe, Franson, Fedun, Falk – Moulson, R. O'Reilly (A), Okposo – E. Kane, Eichel, Reinhart – M. Foligno, Jo. Larsson, B. Gionta (C) – Carrier, D. Grant, Girgensons.

Rozhodčí: Eric Furlatt,Jon McIsaac. Čároví: Steve Barton, Scott Driscoll.
Vzájemné zápasy

10.11.16 Buffalo Sabres – Ottawa Senators 1:2
06.11.16 Ottawa Senators – Buffalo Sabres 1:2
08.10.16 Ottawa Senators – Buffalo Sabres 2:4
Buffalo Sabres

Bilance Sabres z posledních 10 zápasů činí 2 výhry a 8 porážek. Brankář Robin Lehner má proti Ottawě vyrovnanou bilanci 2-2, když během 4 duelů inkasoval 1,3 gólu na utkání s průměrnou úspěšností 95,6%. Sabres vyhráli proti Ottawě 3 z posledních 5 zápasů.
Ottawa Senators

Mike Hoffman, Derick Brassard a Mark Stone od 23. listopadu dohromady nasbírali během posledních čtyř zápasů dvanáct kanadských bodů za pět gólů a osm asistencí. Senators během posledních pěti zápasů využili pouze dvě z jedenácti přesilových her a celkem 7 z 62, což je s procentuálním využitím 11,3% druhá nejhorší bilance celé NHL. Co se ale týče oslabení, tak v něm se Ottawě daří a v žebříčku NHL ji patří s procentuální úspěšností 86,2 procent páté místo.
Ottawa Senators ve středu v noci přivítá na svém ledě po čtyřech výhrách v řadě Buffalo Sabres, které trápí rozsáhlá marodka a zranění. Hokejisté hostujícího celku vyhráli dva zápasy v řadě, které vzápětí vystřídala série dvou proher. Sabres by ji velice rádi ukončili, proti Senators je ale nečeká vůbec nic snadného.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.