S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 13 049 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Craig Anderson (OTT) 32 zák., 1 gól, 97.0%
Dnešní utkání je tedy u konce a dva body za výhru v prodloužení si připisuje domácí Ottawa. Ta sice od 34 vteřiny prohrávala po gólu Jaccoba Slavina, ale domácí obránce Dion Phaneuf ještě do konce první třetiny dokázal srovnat a vyrovnaný stav utkání nám dospěl až do konce řádné hrací doby.

V prodloužení měl první velkou šanci unikající Lindholm, avšak tomu puk těsně před Andersonem sjel z čepele a rozhodnutí tak padlo na domácí. Necelé dvě minuty před koncem prodloužení totiž Kyle Turris dostal kotouč do jízdy a naprosto fantastickou střelou do horního rohu Wardovy brány rozhodl. Hosté budou možná trochu zklamaní, ale bod z ledu ottawských Senátorů nakonec určitě přijmou všemi deseti.

Střely na bránu po prodloužení

OTT – 32 (5, 15, 8, 4)
CAR – 33 (16, 6, 8, 3)
63:09
Ottawa právě vstřelila branku!
Ani tentokrát sice Senátoři nevyhráli buly v útočném pásmu, ale Karlsson odzbrojil útočícího Lindholma a poté domácí rozjeli finální akci. Kapitán Ottawy předal puk rozjetému KYLEU TURRISOVI, který na levé straně vlétl do útočného pásma a nechytatelnou střelou zápěstím přidal bonusový bod na stranu domácího celku! Asistence: Erik Karlsson
62:38
Po buly mohla útočit Carolina, nicméně nepřesná rozehrávky vyústila v zakázané uvolnění. Následuje tak další vhazování před Wardem.
62:29
Cam Ward nyní raději nechal kotouč v lapačce a donutil sudí k přerušení hry. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
61:58
Prodloužení se nám dostalo do typické pasáže nahoru-dolů. Ani jeden z týmů však své poslední pokusy o útok nezvládl.
61:08
Teď už to vypadalo nebezpečněji! Lindholm šel sám na Andersona a domácí brankář mohl být rád, že soupeři v posledním možném okamžiku ujel kotouč.
60:56
Poprvé v této části utkání zasahoval i Anderson. Střela Elias Lindholma však nesnesla nejpřísnější kritéria.
60:24
Ottawa se v úvodu prodloužení drží v útočném pásmu. Ward si ale pohlídal první dvě zakončení Mikea Hoffmana a hra se stěhuje mezi modré čáry.
60:01
Ani třetí třetina nepřinesla rozhodnutí a jde se tedy do prodloužení. V této části jsme viděli několik velkých šancí na druhou stranu, ale tu největší z nich ve 48. minutě spálil domácí Derick Brassard, který zblízka trefil jen Warda. Hosté měli naopak tlak v samotném závěru, avšak na skvěle chytajícího Andersona si rovněž nepřišli.

Střely na bránu po 3. třetině

OTT – 28 (5, 15, 8)
CAR – 30 (16, 6, 8)
60:00
59:45
Buly po Andersonově pravici vyhráli domácí a zdá se, že nastavení řádné hrací doby se přeci jenom dočkáme. Senátoři už se totiž nikam moc nederou.
58:56
Přiblížila se poslední minuta třetí třetiny a více ze hry mají rozhodně hosté, kteří se dostali do dvou slibných šancí. Čas na odvrácení prodloužení se však velmi krátí.
58:25
Hosté teď dobře kombinovali v útočném pásmu a Staal se po vjetí za bránu pokusil překvapit Andersona. Ten ale nepřešel ke druhé tyči a dokázal zastavit nečekané zakončení na u první tyčky.
57:30
Sebastian Aho si to namířil bleskově vpřed a chvíli to vypadalo na samostatný únik. Včas ale zabral Erik Karlsson, který finského mladíky nakonec odzbrojil ještě před zakončením.
57:11
Zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce Noaha Hanifina. Domácí se tedy stěhují do útočného pásma.
56:48
Velmi nebezpečnou přihrávkou zpoza brány to zkoušeli hosté, kteří se natlačili před Andersona. Nakonec však kotouč prošel až do neutrální zóny.
56:18
Na druhé straně musel dávat pozor Ward, nicméně zakončení jednoho z domácích šlo nakonec mimo tři tyče.
55:44
Trochu jednodušší zákrok si připisuje Craig Anderson, jenž si našel skulinu, kterou by viděl střelu z pravé strany a lapil kotouč do rukavice.
55:28
Zaregistrovali jsme po jednom nepřesné zakončení na obou stranách a hra se po chvíli přesouvá do neutrální zóny, kde se kotouče ujímají hosté.
54:51
Senátoři zajímavě kombinovali v útočném pásmu, nicméně výsledná střela od modré čáry v podání Erika Karlssona šla přesně do náruče dobře postaveného brankáře hostujícího týmu.
54:18
Zack Smith jako první dojel nahozený kotouč, díky čemuž se nepískal icing Ottawy, avšak z velkého úhlu už domácí útočník Warda příliš neohrozil.
53:50
Nyní mají pro změnu více ze hry hosté, kteří Andersona donutili k několika dalším solidním zákrokům. Od první střely ze 34 vteřiny však domácí gólman zůstává nepřekonán.
52:59
Velmi nebezpečnou střelu od modré čáry teď likvidoval Anderson. Noah Hanifin totiž skvěle vystřelil do zahuštěného prostoru a domácí brankář měl proto plné ruce práce.
52:18
Vypadá to jakoby se Ottawa více drala za vítězstvím a hosté se spíše soustředili na pozornou práci v defenzívě. Další akci Senátorů však zastavuje signalizovaný ofsajd.
51:40
Trochu kostrbaté založení útoku Ottawě nakonec prošlo a Derick Brassard se po chvíli dostal do obrovské šance. Vzrušení však bylo zbytečné, neboť právě Brassard předtím zahrál vysokou holí.
51:02
Cody Ceci viděl, že všichni jeho spoluhráči odjeli střídat a proto se vydal na útočný výlet zakončený prudkou střelou. Ward byl tímto pokusem donucen k přerušení hry.
50:43
Nenápadná střela od mantinelu v podání Phaneufa prošla bez teče až k Wardovi a ten levým betonem zasahoval až v posledním možném okamžiku.
49:58
Slabé nahození od modré čáry Ward bez potíží vyrazil do rohu kluziště, kde se nacházel jeden z hostujících beků. Carolina tak může rozjet ofenzivní akci.
49:19
Ofenzivní snahu Caroliny zastavuje ofsajd. Defenzívy však v posledních minutách produkují docela nečekané chyby.
48:59
Hosté ztratili puk ve vlastním pásmu, ale než se Dzingel odhodlal k zakončení do rozhozené obrany soupeře, celá akce byla zhacena dobře blokujícím McClementem.
48:30
Zničehonic předvedl důležitý zákrok i Anderson. Od zadního mantinelu se totiž puk odrazil před dojíždějícího Aha a americký gólman tak musel bleskově na led!
47:31
Obrovská šance Ottawy! Zack Smith se sice nedokázal zorientovat, ale obránce hostů šel s jeho pohybem a Brassard se tak zjevil ve stoprocentní gólovce. Proti byl ale Ward, jenž se prezentoval fantastickým zákrokem a střelu z mezikruží dokázal zneškodnit.
46:59
A teď navíc hosté zahráli pouze na zakázané uvolnění. Hra se tedy samozřejmě stěhuje až před bránu Cama Warda.
46:47
Na druhý pokus se sice Carolina dostala přes útočnou modrou čáru, ale Staal se zmohl jen na nevýraznou střelu, která byla navíc zablokována.
46:02
Sudí nyní uškodil domácím, neboť kotouč byl ještě stále ve hře a po zmatcích v brankovišti Caroliny mohl Wideman střílet do prázdné brány. Již předtím ale rozhodčí foukl do píšťalky a přerušil hru, protože ztratil puk z dohledu.
45:48
Brassard dobře zapracoval u mantinelu v útočném pásmu a nakonec to byl Erik Karlsson, který obstaral zakončení. Tvrdou ránu od modré lapil Ward.
45:16
Štěstí nyní zkusil Stålberg, nicméně jeho slabou střelu od mantinelu si domácí brankář zcela bez potíží pohlídal.
44:47
Carolina má v této třetině zatím stále navrch a častěji se dostává před soupeřova gólmana. Pasivní přístup by se domácím nemusel vyplatit.
43:58
Nádherně se až před Warda mezi dvěma beky soupeře proháčkoval Bobby Ryan, kterému však v rozhodujícím momentu utekl kotouč do rohu kluziště.
43:43
Další nebezpečná akce hostů. Střela z mezikruží však vylétla trestuhodně vysoko nad bránu.
42:57
A jednomu z hráčů Caroliny teď již pouze stačilo jakýmkoliv způsobem dotlačit puk do odkryté brány. Proti však byl pozorný obránce Ottawy, který touš dostal do bezpečí.
42:34
Senátoři se rychle dostali do útočného pásma, avšak nyní se již znovu musejí bleskově vracet. Po ztrátě domácích totiž dopředu postupují hosté.
42:18
Hosté se dobře drželi v útočném pásmu, ale Slavin Andersona z dobré pozice překonat nedokázal. Domácí brankář nakonec všehno vyřešil přikrytím volného kotouče.
41:43
Teď se však Ottawa provinila icingem. Hoffman opravdu neměl nárok na dostižení prudkého nahození a proto se hra stěhuje zpátky před Craiga Andersona.
41:36
41:19
V součtu již počtvrté teď puk letí podél mantinelu až k Wardovi. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě bude za chvíli u konce.
40:44
Dvakrát se hostům nepodařila souhra u útočné modré čáry a domácí toho v obou případech využili k vyhození kotouče přes všechny čáry.
40:06
Stejně jako v druhé třetině i tentokrát vstupuje Carolina do periody přesilovou hrou. Začíná ji ale až ve vlastním pásmu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 2:41.
Také druhá část zápasu je za námi a i po ní je stav utkání 1:1. V této třetině byli pro změnu jednoznačně aktivnější domácí, kteří se drali do zakončení, ale při všech pokusech narazili na pozorného Warda. Také hosté se občas dostali do zajímavé kombinace, nicméně nějaké nebezpečnější střely jsme se za celých dvacet minut nedočkali a proto je před třetí části naprosto vše otevřené.

Střely na bránu po 2. třetině

OTT – 20 (5, 15)
CAR – 22 (16, 6)
40:00
39:58
Teuvo Teräväinen to nemyslel vůbec špatně, když před bránu vyslal slabší střelu tak akorát na teč, ale puk si to nakonec namířil mimo Andersonovu svatyni.
39:36
Senátoři nyní riskantně střídali, když se puk přiblížil jejich střídačce a to snad ani nemohlo skončit než trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Na lavici hanby usedl Matt Puempel.
39:10
Hoffman se přihrávkou z rohu kluziště pokusil oslovit Phaneufa, ale na hůl obránce sjíždějícího si od modré čáry se puk nedostal.
38:52
Hra se teď velmi rychle přelévala ze strany na stranu. Konec této pasáže obstaral až Cam Ward, který si v lapačce ponechal nevýrazné nahození.
37:48
Carolina dobře kombinovala před soupeřovou bránou a jeden z hostujících hráčů nakonec mohl postupovat jeden na jednoho. Včas se však vrátil druhý bek Senátorů.
37:10
K hodně riskantnímu kroku se nyní odhodlal Craig Anderson, jenž si všiml, že se puk zničehonic odrazil před jeho bránu a proto se po něm vrhl hokejkou napřed. Vše ale vyšlo podle plánu.
36:48
Hosté nyní pouze protečovali puk do útočného pásma, ale Ottawa se naopak provinila zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Andersona.
36:14
Tom Pyatt sice po jednom neúspěchu dokázal protlačit puk do útočného pásma, avšak mezitím už za modrou čáru dojel jeden z domácích a výsledkem je tedy ofsajd.
35:52
Na konci 36. minuty to zkusil Justin Faulk, nicméně Anderson měl zcela otevřený výhled a dělovku hostujícího beka si tedy pohlídal. Následuje další komerční přestávka.
35:35
35:08
Domácí se stále drželi v útočném pásmu, avšak nakonec ze všeho vyplynula jen Hoffmanova střela kterou Ward v pohodě lapil. Na led přichází druhá přesilovková formace Sens.
34:25
Až nyní jsme zaregistrovali aspoň nějaké zakončení, které však letělo poměrně vysoko nad Wardovu bránu.
33:57
Podruhé během několika málo vteřin se hostům podařilo vyhodit puk až k Andersonovi. Úvod přesilové hry tak Ottawě vůbec nevychází.
33:35
Carolina nyní skvěle rozebrala obranu Ottawy a mohla skórovat do odkryté brány, ale místo toho přišel hvizd a vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Andrej Nestrašil.
32:52
Na druhé straně jsme byli svědky přečíslení, nicméně vše pokazila nepřesná přihrávka, která skončila až u mantinelu.
32:40
Erik Karlsson se nám připomněl tvrdou střelou od modré čáry. Hostující gólman však letící kotouč velmi dobře viděl a vyrazil ho do rohu kluziště.
31:57
Po menších zmatcích u modré čáry se Carolina přeci jenom dostala do pásma soupeře, avšak mělo to velmi krátkého trvání. Přeci jenom je totiž pískán ofsajd.
31:32
Odražený puk od zadního mantinelu teď zpátky do brankoviště šikovně vracel Matt Puempel, ale Ward byl opět pozorný.
31:22
Bleskový výpad v podání Turrise vyústil v přenechání puku Marku Borowieckému, jenž si to namířil za modrou čáru a dělovkou protáhl Warda v bráně Hurricanes.
31:11
Anderson si nyní vůbec nebyl jistý, zda má rozehrát kotouč, a proto puk neatakován raději přikryl v brankovišti.
30:58
Znovu se domácí v pohodě dostali do útočného pásma, avšak tentokrát jejich kombinaci zhatila velmi nepřesná přihrávka na Erika Karlssona.
30:38
První útok Ottawy dobře zapracoval u útočné modré čáry, nicméně výsledná střela Diona Phaneufa si našla cestu přesně do Wardovy lapačky.
30:17
Utkání se nám přehouplo do druhé poloviny řádné hrací doby a tu lépe začínají hosté. Sebastian Aho ale pozorného Andersona nepřekonal.
29:52
Kolem Cama Warda teď proletěla dělová střela od modré čáry. Hostující brankář se po ráně Kylea Turrise pouze ohlédl.
29:41
Senátoři opravdu výborně bránili střední pásmo a donutili soupeře k nepřesnosti. Sami se však o možnost útoku připravili ofsajdem.
28:46
Puempel to nyní nemyslel vůbec špatně, ale Kelly sjíždějící si před bránu jeho skákavou žabičku od mantinelu nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
28:24
Navíc je velmi záhy pískán ofsajd a hra je proto přerušena. Čas na první komerční přestávku druhé třetiny.
28:19
Hosté se na delší dobu usadili v útočném pásmu, ale po dvou nepřesných zakončeních jsou vytlačeni zpět do prostoru mezi modrými čarami.
27:41
Zack Smith u červené čáry odmítl dotírajícího soupeře, ale za modrou čárou ani nadvakrát nedokázal přihrát na trochu méně obsazeného Pageaua.
26:57
Carolina znovu poměrně rychle přešla do útoku, ale v pásmu Senátorů vládla pozorná defenzíva svěřenců Guye Bouchera.
26:13
Další potenciální šance domácích končí sraženou přihrávkou, jenž mířila k osamocenému Stoneovi. Tohle musí přihrávajícího Turrise mrzet.
25:43
Karlsson svou trpělivostí zaměstnal dva protihráče a Senátoři mohli zničehonic jít do přečíslení tří proti dvěma. Finální přihrávka Marka Stonea však byla zablokována.
25:22
Delší pasáž bez přerušení je u konce. Po teči hostujícího obránce se totiž puk odrazil až mezi diváky a nařízeno je proto buly po levici Cama Warda.
24:52
Po bleskovém přechodu přes neutrální zónu teď pro změnu zakončoval jeden z hostů. Ani ten však neměl příliš seřízené mířidla.
24:17
Bobby Ryan u zadního mantinelu dohrál soupeře a Ottawa z toho vytěžila zisk pásma. Brassardův pokus si ale Ward pohlídal.
23:49
Další zákrok pro domácího brankáře. Střelu od modré čáry však Craig Anderson ve svatyni Sens dobře viděl a s lapením kotouče tak neměl problém.
23:42
Hezkou akcí se nyní prezentoval Jay McClement, který se šikovně uvolnil na pravém kruhu a donutil Andersona k těžšímu zákroku!
22:54
Ward musel znovu zasahovat. Tentokrát ho zaměstnal aktivní Dion Phaneuf, jenž se vydal na výlet útočným pásmem.
22:32
Tak nic moc důležitého Carolina nedokázala vymyslet a naopak se musela znovu bránit. Za dvě a půl minuty domácí nasbírali již 5 střel na bránu.
21:58
Nyní již hosté uklidňují hru pozvolnou kombinací ve vlastním pásmu. Uvidíme, kam až se Hurricanes dostanou.
21:34
Carolina je po nevyužitém zbytku přesilové hry zaskočena rychlým přistupováním soupeře. Nějaká další zajímavější šance Sens však zatím nepřichází.
20:39
Puempel dostal dobrou přihrávku do jízdy na pravé straně a nakonec to byl Brassard, který jedovatou střelou zaměstnal Cama Warda. Matt Puempel se ještě pokusil o dorážku, avšak puk skončil za bránou.
20:23
20:15
Carolina se okamžitě usadila v útočném pásmu a Faulk se svou dělovou ranou od modré čáry pokusil využít zbývající kousek přesilové hry. Anderson byl ale připraven.
20:01
Další třetina začne přibližně v 1:47.
Úvodní perioda zápasu je tedy u konce a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Jednoznačně více ze hry měli sice hosté, kteří šli již v první minutě do vedení zásluhou Jaccoba Slavina, ale domácí se přeci jenom dokázali aspoň trochu zmátořit a v závěru již minimálně vyrovnali hru. To už byl navíc stav 1:1, neboť ve 14. minutě se přesnou ranou z vrcholu levého kruhu prezentoval Dion Phaneuf. Za zmínku určitě stojí počet trestných minut v první třetině, kterých bylo rovných čtyřiadvacet!

Střely na bránu po 1. třetině

OTT – 5
CAR – 16
20:00
19:48
Dvanáct vteřin před koncem třetiny ještě Andersona chtěl otestovat Lindholm, nicméně jeho rána zprava letěla mimo tři tyče.
19:40
19:03
Chvíli sice Kyle Turris čekal až bude prázdné útočné pásmo, ale nakonec přeci jenom nevydržel a po jeho přechodu přes modrou čáru je pískán ofsajd.
18:23
Derick Brasard (OTT) se sice hodně zlobí, ale i přesto jde na trestnou lavici. Po příliš důrazném napadání dostává dvě trestní minuty za sekání.
18:10
Navíc teď do vedení mohla Carolina! Za obránce domácích se dostal Jordan Staal (CAR), avšak jeho svižnou střelu Anderson dokázal vyrazit.
18:00
Úvod početní výhody domácích zatím není nikterak oslnivý. Poté, co puk opustil pásmo Caroliny se Senátorům nepodařil další pokus o založení útoku.
17:40
Senátoři využili rychlejšího útoku k zisku přesilové hry. Podruhé v zápase se na trestnou lavici dostává Phillip Di Giuseppe (CAR), který se tentokrát provinil hákováním.
16:58
Oba týmy hrají v plném počtu.
16:43
Domácí se dobře točili kolem Wardovy svatyně a Ceci nakonec mohl přihrávat zcela osamocenému spoluhráči, jenž se nacházel před hostujícím gólmanem. Puk se však až k brankovišti nedostal.
15:56
Pageau nyní sice na chvíli přidržel hokejku Justina Faulka, ale velmi rychle ji raději pustil a proto se zřejmě nevylučuje. Pukse každopádně dostává do středního pásma.
15:25
Hraje se ve čtyřech na obou stranách a zatím hra v tomto počtu více vyhovuje domácím. Ti po Karlssonově střele donutili Warda k zastavení časomíry.
14:58
Zničehonic se do rozepře dostala dvojice Dion Phaneuf (OTT) – Jordan Staal (CAR) a oba tak samozřejmě dostávají dvě trestné minuty za hrubost. Vítězem tohoto konfliktu byl domácí chasník, který svého soka rychle povalil.
14:58
14:51
Zajímavé bekhendové nahození od modré čáry teď zprava posílal Jordan Staal, avšak nikdo z hostů puk nedokázal tečovat tak, aby si to touš namířil mezi tři tyče.
14:37
Justin Faulk se za Wardovou bránou dostal pod tlak a Carolina nakonec zahrála jen na zakázané uvolnění. Hra se tedy vrací k bráně Cama Warda.
13:39
Senátoři si dělali zálusk na další útočnou akci, nicméně nyní se musejí spokojit s pouhým vhazováním u modré čáry, neboť se dopustili ofsajdu.
13:18
Máme vyrovnáno! Po dobré práci doácích útočníků u zadního mantinelu se puk dostal k Cecimu, který však nestřílel a posunul puk na hůl DIONA PHANEUFA. Ten už se k zakončení odhodlal a prudkou střelou trefil přesně k tyči! Jednalo se o teprve třetí střelu na bránu v podání domácích. Asistence: Cody Ceci, Tom Pyatt
12:53
Pyatt sice se svým důrazným prúnikem na levé straně neuspěl, avšak domácí se znovu rychle dostávají ke kotouči.
12:34
Jenže po ztrátě domácích ve středním pásmu si musel dávat pozor opět Anderson. Zasahovat ale nemusel, neboť Carolině byl odpískán ofsajd.
11:59
Ottawa nyní opravdu velmi dobře napadala a donutila soupeře k pouhému odevzdání kotouče. Domácí proto mohou rozjet nějakou zajímavější ofenzivě laděnou akci.
11:43
Cam Ward si záhy po buly připsal těžší zákrok proti Hoffmanově střele z pravého kruhu! Rána byla tak svižná, že hostujícímu brankáři lehce pokazila helmu. Musí tak dojít k opravě.
11:26
Na obou stranách máme jednoho vyloučeného. Dvě trestné minuty za hrubost dostává Zack Smith (OTT) a s ním si na lavici hanby posedí i Ron Hainsey (CAR).
11:26
11:26
Velmi rychle si to nyní do útočného pásma namířila dvojice Turris – Smith, po slabém zakončení šli oba domácí důrazně do brankoviště a výsledkem byla strkanice u zadního mantinelu.
11:16
Chrisi Neilovi se nyní vůbec nelíbilo, že Aho po zakončení Teräväinena nedokázal ubrzdit svůj pohyb a v pádu vletěl do domácího brankáře. Žádná větší šarvátka z toho ale nebyla.
10:28
Anderson čelil nepříjemné střele od jednoho z hostujících obránců a navíc si nakonec musel dát pozor ještě na dorážejícího Nestrašila, jenž se skvěle pohyboval na hranici brankoviště.
10:00
Přesně v polovině první třetiny si Anderson sáhl vedle brány pro slabé nahození od modré čáry. Přerušuje tak hru a pomalu se může chystat na buly po své levici.
09:47
Ottawa se ani přes ubráněné oslabení ne a ne dostat do pohody. S kotoučem v útočném pásmu tak kombinují znovu hosté.
09:02
08:42
Carolina je usazena před Andersonem, nicméně zatím jsme se nedočkali nějakého zajímavějšího zakončení. Sens se brání skvěle.
08:14
Znovu byl kotouč až v pásmu Hurricanes. Hosté se zpět do útočného pásma dostávají jen díky vysokému nahození puku na zadní mantinelu.
07:40
Začátek oslabení domácím vychází. Jeden z nich navíc operuje u střídačky hostující Caroliny a šetří drahocenné vteřiny.
07:02
A nakonec je tady opravdu přesilová hra. Chris Wideman (OTT) totiž kotouč nabral velmi nešťastně a obloučkem ho bez teče poslal mezi diváky.
07:02
Hra je nyní velmi často přerušována. Před chvílí se pískal další ofsajd a nyní si to puk namířil mezi diváky. Uvidíme, zda se bude vylučovat.
06:38
Další útočnou snahu Caroliny zastavuje ofsajd. Vhazovat se tedy bude v neutrální zóně a defenzíva domácích si tak na chvíli odpočine.
06:08
Sice vleže, ale i přesto Craig Anderson dokázal konečně zastavit souhru Caroliny a schoval kotouč pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.
05:48
Hosté teď svým pohybem výrazně zaměstnávají celou ottawskou pětici, která ve vlastním pásmu neví, kam dříve skočit. Dosud poslední zakončení Skinnera však likviduje Anderson.
05:04
Justin Faulk si našel prostor na modré čáře a tvrdou dělovkou prověřil pozornost Craiga Andersona. Ten v tomto minisouboji uspěl na výbornou.
04:46
Střelecký pokus Viktora Stalberga nyní dobře zablokoval Wideman, avšak Carolina zůstane nastěhována v útočné pásmu. Vhazuje se totiž u Andersona.
04:32
Matt Puempel (OTT) si to hned po vhazování rozdal v domluvené bitce s Phillipem Di Giuseppem (CAR) a můžeme ho označit za vítěze této krátké rozepře. Sice v závěru podklouzl a prvníí padl na led, ale v pěstní výměně byl jednoznačně aktivnější. Oba kohouti dostávají pětiminutový trest.
04:32
04:23
Hra domácích zatím ani zdaleka nepřipomíná to, co Ottawa předváděla v Edmontonu. Zmatky v defenzívě teď přinesly další pokus zblízka, který musel likvidovat Anderson.
03:37
Gólman Senátorů likviduje další dělovku od modré čáry a momentálně má na kontě již čtyři úspěšné zákroky.
03:33
Ottawa znovu ztratila puk ve středním pásmu a hned z toho mohl těžit Nordström. Ten naštěstí pro Ottawu pálil jen do dobře připraveného Andersona.
02:57
Až Zack Smith nyní donutil Warda k prvnímu zákroku v utkání, když hostujícího brankáře prověřil svižnou střelou záhy po přechodu útočné modré čáry.
02:43
Carolině se povedl rychlý výpad a Skinner se před Andersonem dostal ke kotouči. Nezakončoval ale a tak vše vyústilo v dobře viditelnou ránu od modré.
02:24
Domácí teď mohli vyrazit do rychlého přečíslení, ale Phaneufovi trvalo vyvezení kotouče příliš dlouho a tak se domácí zmohli jen k nasunutí kotouče do Wardova brankoviště.
01:44
Na druhé straně registrujeme zakončení Bobbyho Ryana, nicméně jeho tvrdý pokus prolétl vedle Wardovy brány. Hostující brankář tedy zatím čeká na první zákrok.
01:07
Anderson si potřeboval aspoň trochu osahat kotouč a tak lapí nevýrazné nahození z levé strany. Inkasovat z první střely je určitě velmi nepříjemné.
00:34
Carolina právě vstřelila branku!
Jenže zničehonic se hosté chopili kotouče ve středním pásmu a neprůstřelnost Craiga Andersona je u konce. Přes zcela otevřený střed si to totiž namířil JACCOB SLAVIN, jenž se neatakován dostal až k bekhendovému zakončení a střelou kolem tyč bleskově otevřel skóre zápasu. Bez asistence.
00:19
Domácí se jako první dostali do útočného pásma a okamžitým napadáním soupeři způsobují menší potíže.
00:01
Všechny předzápasové procedury včetně obou státních hymen jsou za námi. Utkání tedy začne za několik málo okamžiků.

Ottawa Senators: C. Anderson (Driedger) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, B. Ryan – Z. Smith, Turris, Mark Stone – Dzingel, Pageau, Pyatt – Puempel, Kelly, Neil.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Hainsey, Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, R. Murphy – Skinner, V. Rask, Stempniak – Nordström, J. Staal, Nestrašil – Teräväinen, E. Lindholm, Aho – Stålberg, McClement, Di Giuseppe.

Rozhodčí: Luxmore, Sutherland – Barton, Gawryletz.

CAROLINA HURRICANES

Oproti domácím jsou na tom hosté o poznání hůře. V osmi odehraných zápasech totiž získali zatím jen šest bodů a to je odsoudilo k aktuálně poslední příčce Východní konference. Největší problémy má Carolina bezpochyby v defenzívě, neboť ta inkasovala už 30 branek a v tomto ohledu je v rámci celé NHL horší jen Calgary, Arizona, Philadelphia a Toronto. Z venkovních zápasů pak Hurricanes dosud vyhráli ze šesti pokusů jen jednou.

OTTAWA SENATORS

Domácí hokejisté si zatím nevedou vůbec špatně a momentálně se po nevyrovnaných výsledcích usadili na sedmé pozici Východní konference. Senátoři za sebou mají třízápasový trip po západě Kanady, ze kterého si odvezli dvě vítězství bez obdržené branky a jednu porážku. Navíc se jim do velké pohody dostal Craig Anderson, který již dva zápasy nepustil ani jednu branku. Sens by však určitě přivítali vícezápasovou šňůru vítězství, neboť v posledních střetnutích pravidelně střídají výhry s porážkami.

31.10.2016 Edmonton – Ottawa 0:2
29.10.2016 Calgary – Ottawa 5:2
26.10.2016 Vancouver – Ottawa 0:3
23.10.2016 Ottawa – Tampa Bay 1:4
19.10.2016 Ottawa – Arizona 7:4