S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 18 042 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Sebastian Aho (CAR) 1+0
Poslední střelu soupeře už si ale Anderson pohlídal a domácí tedy slaví vítězství. V dnešním utkání se sice jako první dostali do vedení hosté, kteří ve 12. minutě slavili zásluhou Sebastiana Aha, ale v čase 26:15 se Dionu Phaneufovi podařilo vyrovnat. Následně jsme na další branku čekali hodně dlouho, nicméně nakonec jsme se přeci jenom dočkali ještě v řádné hrací době. V 57. minutě to totiž na sebe vzal domácí Kyle Turris a ten Senátorům po pěkné individuální akci vystřelil dva body.

Střely na bránu po 3. třetině

OTT – 24 (11, 6, 7)
CAR – 33 (9, 8, 16)
59:55
Domácí se dostali ke kotouči a dochází tedy k signalizovanému vyloučení. Dion Phaneuf dostává dvě trestné minuty za držení hole.
59:33
Chvíli se puk zjevil ve středním pásmu, ale nyní už se hraje znovu před Andersonem, který čelí spršce střel! To je opravdu velká tlak Caroliny.
58:52
Po menším závaru v brankovišti nakonec domácí gólman našel kotouč a přerušuje hru. Samozřejmě se ale vhazuje u jeho brány.
58:38
Dvě zablokované střely od hostujících obránců. Domácí šli nyní do ran od modré čáry velmi obětavě.
58:07
Ottawě se podařilo po mantinelu dostat puk z vlastního pásma. V neutrální zóně ale kontrolu nad kotouče přebírají opět hosté.
57:48
Trenér Bill Peters využívá buly v útočném pásmu k tomu, aby odvolal brankáře! Domácí si poté vybírají oddechový čas.
57:48
Ryan Dzingel to nejprve udělal velmi dobře, když si dojel volný kotouč, ale poté se vrátil až za červenou čáru a vyhodil puk na icing.
57:00
Hosté se okamžitě nastěhovali do útočného pásma, ale Staal z bezprostřední blízkosti minul a další dvě střely už nebyly nebezpečného rázu. Přesto se v případě Staala jednalo o obrovskou šanci!
56:28
Ottawa právě vstřelila branku!
Přesilovou hru ale domácí nakonec nepotřebují! KYLE TURRIS si totiž mezi modrými čarami narazil puk se spoluhráčem, v útočném pásmu se projel kolem zkoprnělého Slavina a poté přesnou střelou zakončil krásnou individuální akci! Hosté ještě zkusili Coach Challenge, ale o ofsajd se nakonec nejednalo a Senátoři jdou do vedení. Asistence: Bobby Ryan, Erik Karlsson
56:03
Zdálo se, že hosté hráli v šesti, ale sudí se po diskuzi rozhodli nevylučovat. Domácím se to nelíbí, ale přesilovou hru aspoň pro tento okamžik každopádně neuvidíme.
55:26
Carolina měla znovu potíže při rozehrávce, ale pomohlo ji střídání domácího celku. Přesto se puk stále nedostává dále než k červené čáře.
54:43
Domácí nyní díky aktivnímu napadání udrželi soupeře v jeho pásmu, avšak k žádnému zakončení se svěřenci kouče Bouchera nedostali.
53:32
Hned po buly šla na Andersona tvrdá dělovka od modré čáry, nicméně puk byl zastaven ještě před domácím gólmanem. Ottawa ale následně kotouč pouze vrátila soupeři.
53:21
Senátoři měli dvakrát problém s rozehrávkou, ale Carolina z toho nevytěžila nic víc než slabé nahození od mantinelu.
52:20
Hodně nenápadná akce hostujícího celku vyústila v přihrávku na volného Hanfina a Anderson se proti jeho bekhendu musel vytáhnout!
51:52
Domácí nyní na modré čáře u svého obranného pásma postavili nepřekonatelnou zeď. Carolina pouze nahazuje puk za Andersona a sama se formuje v defenzívě.
51:12
Carolina podnikla opravdu bleskový protiútok, ve třech šla do útočného pásma, avšak celou akci zastavil dobrým návratem Mark Borowiecki.
50:36
Erik Karlsson se s vypětím všech sil uvolnil od Raska, ale po následném nahození kotouče na bránu už se puku přeci jenom zmocnili hosté.
50:11
Domácí puk znovu rychle vrátili k Wardovi, avšak ten si připsal pouze jednoduchý zákrok proti střele z levé strany. Následuje komerční přestávka.
49:35
Bleskový výpad po vhazování ve vlastním pásmu teď podnikla Carolina. Aho byl zničehonic v útočném pásmu a donutil Andersona k zákroku.
49:27
Nyní ale Ward musel dávat pozor. Po vyražení tečovaného nahození si to totiž kotouč namířil přesně před Kellyho, jenž zahrozil střelou z levého kruhu. Puk končí ve Wardově náruči.
49:06
Zdá se, že Senátoři mají momentálně trochu více ze hry a tlačí se do útoku, ale již nějakou tu dobu jsme nezaznamenali nebezpečnější zakončení.
47:43
Domácí rozjeli v útočném pásmu bleskovou kombinaci a na konci celá souhry byla střela Methota. Ward bez větších problémů zasáhl.
47:25
Puk zničehonic končí v rukavici Craiga Andersona. Domácí gólman rozhodně nespěchal s rozehrávkou a proto je hra přerušena.
46:58
Neil si u střídačky Senátorů vyhlídl jednoho z hostujících hráčů a zaznamenal tvrdý hit. Mezitím se domácí zmocnili volného kotouče.
46:24
Curtis Lazar výborně napadal rozehrávku Caroliny a nakonec se v blízkosti Wardovy svatyně dostal ke kotouči. Po obkroužení brány zakončil jen do betonu.
45:53
Další útočná snaha domácích hokejistů skončila pouze signalizovaným ofsajdem. Ani hosté si však v ofenzívě vůbec nerozuměli.
45:12
Před Wardovu bránu si sjel opět velmi aktivní Dzingel. Domácí mladík dokázal tečovat Turrisovu nabídku, ale puk šel těsně vedle tyče!
44:36
Kyle Turris vyhrál buly před Wardovou bránou. Puk se okamžitě dostal na čepel Ryana Dzingala, avšak ten svižnou střelou minul.
43:58
Senátorům se ale v úvodu třetiny zatím příliš nedaří. Ofenzivní kombinaci překazila nepřesná přihrávka.
43:21
Anderson nyní domácím příliš nepomohl výletem za svou bránu a nakonec se musel hodně rychle vracet do brankoviště. Zvládl to a nyní už je v útočném pásmu pro změnu Ottawa.
42:36
Po buly u Andersona se Carolina na několik vteřin udržela v útočném pásmu, nicméně ze všeho hosté vytěžili jen dvě slabší zakončení od modré čáry.
41:48
Další ránu vyprodukoval Jaccob Slavin, jenž Andersona prověřil dělovkou od modré čáry. Na druhé straně pak z brejku trochu zahrozil Ryan, jenž minul.
41:30
Nyní už Craig Anderson musel zasahovat. Slabší nahození od mantinelu mu však moc problémů nenadělalo.
40:57
První ofenzivní snaha Caroliny ve třetí třetině skončila naopak již u modré čáry. Domácí ale kotouč následně jen vrátili za Wardovu svatyni.
40:26
Zack Smith se mezi kruhy výborně obtočil kolem svého strážce, ale z výborné pozice vypálil trestuhodně mimo tři tyče.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:02.
Také druhá část zápasu je minulostí a tentokrát už se jde do kabin za vyrovnaného stavu. Hosté sice měli lepší úvod druhé třetiny, ale naopak to byl domácí Dion Phaneuf, který ve 27. minutě vyrovnal přesnou střelou a dostal Ottawu trochu na koně. Nějakých dalších zajímavější šancí jsme se ale v podstatě po celých dvacet minut hrací doby nedočkali a utkání je tedy před třetí třetinou zcela otevřené.

Střely na bránu po 2. třetině

OTT – 17 (11, 6)
CAR – 17 (9, 8)
40:00
39:49
V poslední minutě druhé třetiny je aktivnější Ottawa, nicméně Carolina má podle všeho závěr periody docela bezpečně pohlídán.
38:55
Hra se rychle vrátila k Wardovi, nicméně ani Mark Borowiecki soupeřova gólmana nedonutil k zákroku. Oproti Lindholmovi pro změnu mířil nepřesně.
38:29
Na druhé straně se musel mít na pozoru Anderson. Elias Lindholm však střelou kotouč nepropasíroval ani přes prvního blokujícího soupeře.
37:52
Přihrávkou na rozjetého Pageaua se Phaneuf pokusil zahájit nějakou zajímavější akci, ale první zmíněný si puk nedokázal pokrýt a záhy o něj přišel.
37:04
Po delší době měl trochu práce Anderson, jenž si však nahození od mantinelu bezpečně pohlídal. Je tady poslední komerční přestávka této periody.
35:58
Oproti první polovině druhé třetiny je její závěr zatím poměrně nevýrazný. Puk se sice rychle přesouvá od brány k bráně, ale nějaké zajímavější zakončení již pr minut nepřišlo.
35:08
Dva domácí hokejisté se řítili do přečíslení, avšak byl to Hoffman, kterému se puk na pravé straně zamotal mezi bruslemi a nakonec tak nedošlo ani k ohrožení Wardovy brány.
34:40
Skinner se po návratu z trestné lavice okamžitě zapojil do ofenzívy svého celku. Střelou z vrcholu pravého kruhu ale nemířil přesně.
34:15
33:43
Ottawa se sice konečně na chvíli usadila v útočném pásmu, ale hned po Wardově jistém zákroku puk letí znovu až k bráně Craiga Andersona.
33:02
Nyní navíc Stålberg získal puk u mantinelu a po rychlém přechodu do útočného pásma zaměstnal Andersona v bráně Sens. Ten nahození bez potíží ztlumil.
32:24
Konfrontace jedné z nejhorších přesilovek proti nejlepšímu oslabení začíná vyhozením puku z pásma bránící se Caroliny.
32:15
Jeff Skinner (CAR) si ve středním pásmu při bránění jednoho z domácích pomohl nedovoleným bráněním. První přesilová hra zápasu!
31:36
Hra nyní trochu ztratila na tempu a ani jeden z celků se nemůže dostat do trvalejšího tlaku. Poslední byli v útočném pásmu hosté, ale Anderson mohl zůstat v klidu.
30:26
Jeden z hostů sáhl do kombinace domácího celku a kotouč si to namířil mezi diváky. Je tady další komerční přestávka.
29:57
Jednoduší zákrok si pro změnu na druhé straně připsal Craig Anderson. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
29:31
I po komerční přestávce se domácí snaží tlačit do zakončení. Brassardovu střelu Ward nyní pouze vyrazil a poté mohl být hostující gólman rád, že si to dorážka Stona namířila nad.
28:54
Naopak měl práci opět Cam Ward. Stone od mantinelu přihrál na modrou čáru a tečovaná střela vylétla někam nad brankoviště. Hostující gólman byl pozorný!
28:21
Carolina se snaží o rychlou odpověď. Obsadila sice útočné pásmo, ale nahození od modré čáry letělo mimo tři tyče.
27:47
Domácí jsou po vyrovnávací brance o poznání aktivnější než před ní. Do dalšího zakončení se dral Curtis Lazar, nicméně jeho bekhend si Ward pohlídal.
26:15
Jenže paradoxně jsou to domácí, kteří skórují! Ryan Dzingel zavezl puk do útočného pásma, chvíli si počkal na podporu spoluhráčů a poté našel rozjetého DIONA PHANEUFA. Domácí obránce obešel jednoho protihráče a přesně umístěnou střelou Wardovi nedal sebemenší šanci. Asistence: Ryan Dzingel
25:52
Senátoři znovu jen prostrčili puk do středního pásma a rychle se zatahují zpět před Andersona. Takhle si koledují o druhou branku.
24:59
Stále se hraje v pásmu domácího celku. Hosté ale kombinují pouze podél mantinelu a Anderson již několik desítek vteřin pořádně nemusel zasahovat.
24:26
Carolina má momentálně jednoznačně navrch a domácí se musejí soustředit především na defenzivní činnost. Nějaké nebezpečnější zakončení ale zatím nepřichází.
23:58
Opravdu neuvěřitelně rychle se hra v posledních desítkách vteřin přelévala z jednoho pásma do druhého. Celou pasáž nyní ukončuje zakázané uvolnění Caroliny.
23:19
Hosté jsou však opět bleskově zpátky v pásmu soupeře a snaží se výrazněji ohrozit domácího gólmana. Celá defenzíva Sens zatím odolává.
22:38
Teď už sice Carolina na chvíli kombinovala před Andersonovou bránou, ale ze všeho vyplynul jen rychlejší útok Ottawy. Ward si stelu od mantinelu pohlídal.
21:57
Nadvakrát se nyní Carolina nedostala ze středního pásma. Ottawa dobře obsadila prostor poblíž modré čáry.
21:08
Nyní už se Senátoři dostali až do útočného pásma a Zack Smith poněkolikáté prověřil Wardovy schopnosti. Hostující gólman v tomto minisouboji nadále vítězí.
20:48
Ani další pokus o založení útoku v podání Ottawy nebyl úspěšný. Anderson tak musel po chvíli řešit jedovaté nahození od modré čáry.
20:10
Samotný úvod druhé třetiny domácím příliš nevyšel. Již po deseti vteřinách je jim totiž odpískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Andersona.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:11.
Úvodní dvacetiminutovka je u konce a spokojenější jsou zatím hosté. Těm se povedla pasáž kolem poloviny první třetiny a v čase 11:24 se dostali do vedení poté, co Sebastian Aho nahodil puk do Andersonova betonu a dojíždějící Pyatt kotouč posunul do vlastní brány. Následně měli více ze hry domácí, avšak Ceci, Zack Smith ani Mark Stone ve velkých šancích nepřekonali zatím skvěle chytajícího Warda.

Střely na bránu po 1. třetině

OTT – 11
CAR – 9
20:00
19:48
Hraje se před Andersonem, ale kotouč mají v moci domácí hokejisté. Zdá se, že další šance už se v této třetině nedočkáme.
18:58
Mohlo být vyrovnáno! Zack Smith ale sám před Wardem trefil jen natažený beton hostujícího gólmana a s neúspěchem se musel smířit i dorážející Mark Stone!
18:35
Stålberg teď napadáním domácím dělá velké potíže. Nakonec z toho Carolina vytěžila kotouč a kombinaci v útočném pásmu.
17:48
Zakázané uvolnění sice zapříčinilo další buly u brány domácího gólmana, ale Carolině se ani tentokrát nepodařilo na delší dobu obsadit prostor před Craigem Andersonem.
16:52
Carolina okamžitě přesunula hru zpátky do pásma domácích, ale defenzíva Senátorů byla nyní dobře postavena a záhy získala kontrolu nad kotoučem.
16:03
Cody Ceci si dobře sjížděl před bránu, avšak dorážku Smithovy tvrdé rány zblízka nedokázal proměnit ve vyrovnávací branku! Teď však Ward nepředvedl nejjistější zákrok.
15:49
Na okružní jízdu přes celé kluziště se nyní vydal Rask, nicméně jeho prúnik zastavuje hra vysokou holí jednoho z domácích. Buly nařízeno u Andersona.
15:28
Mike Hoffman měl trochu prostoru a svižnou střelou zaměstnal hostujícího gólmana. Ten navíc zastavil i s následný pokus o přihrávku do brankoviště.
15:17
Okamžitě po buly před Andersonem se domácí hokejisté vydali dopředu. Bleskový výpad byl zakončen střelou do Wardovy náruče.
14:58
Hra se bleskově přesouvá ze strany na stranu. Do další šance se dral aktivní Staal, nicméně jeho zakončení z pravého kruhu bylo sraženo do ochranné sítě.
13:45
Dion Phaneuf vyslal na Warda jedovaté nahození. Puk byl sice trochu skrytý, avšak nakonec si hostující gólman bez větších potíží poradil.
13:10
Až nyní se Ottawě podařilo přesunout hru do útočného pásma. Ward navíc musel zasahovat a po přerušení se tedy bude vhazovat u jeho brány.
11:59
Hosté jsou okamžitě po vstřelené brance velmi aktivní a snaží se znovu dotírat na rozehrávající svěřence kouče Bouchera.
11:24
Carolina právě vstřelila branku!
Hostující celek jde zničehonic do vedení. Volný kotouč u mantinelu si totiž našel SEBASTIAN AHO, který na nic nečekal a nahozením zaměstnal Andersona. Ten puk pouze vyrazil betonem a dojíždějící Pyatt si bruslí vstřelil nešťastnou vlastní branku. Asistence: Jeff Skinner, Jaccob Slavin
10:55
Senátoři se konečně vymanili z tlaku soupeře, avšak jejich ofenzivní snahu zastavuje ofsajd. Čas na další komerční přestávku.
09:58
Lee Stempniak se díky chybné rozehrávce soupeře dostal do velké šance! Hostující útočník měl před sebou hodně prostoru, avšak střelou z pravého kruhu trefil tyč!
09:03
Domácí jsou teď trochu zaskočení a nemohou se vymanit z vlastního pásma. Aspoň pro tento okamžik jim ale pomáhá Craig Anderson, který puk schoval v lapačce.
08:52
Po komerční přestávce se pokračuje a poprvé v utkání se v útočném pásmu na delší dobu usadila Carolina. Jediná střela od modré čáry ale neměla přesnější parametry.
07:44
Na druhé straně zahrozil Stålberg, nicméně ani jeho zakončení neletělo ani zdaleka mezi tři tyče. Je tady komerční přestávka.
07:14
Jeden z domácích se šikovnou přihrávkou o mantinel pokusil o vysunutí Ryana Dzingela, ale ten měl k puku přeci jenom o něco dále než pozorný Ward.
06:39
Až teď se Carolině podařilo po delší době dostat do útočného pásma a Craig Anderson měl okamžitě práci. Lindholmova střela do levého betonu mu však nezpůsobila moc problémů.
05:53
Aktivní Senátoři pokračují v ofenzívě. Chvilkově se kotouč nacházel v neutrální zóně, avšak nyní už do pásma Caroliny vlétl Lazar, jenž ale nezakončil přesně.
05:19
Po buly u Warda se sice ke kotouči dostal Cody Ceci, ale ten ani se Stonem nedokázal udržet puk u mantinelu a rozjet zajímavou kombinaci. Carolina přesto zahrává jen na icing.
04:49
Turris chtěl nezištnou přihrávkou zpoza brány oslovit Dzingela, ale mladý útočník Ottawy byl dobře pokrytý a navíc mu puk nesedl přesně na hokejku.
04:14
Carolina se na chvíli vymanila z vlastního pásma, avšak momentálně už domácí znovu drží kotouč a vracejí se před Wardovu svatyni.
03:34
Až k pořádnému zakončení se při útoku na pravé straně snažil dostat Zack Smith. Domácí útočník se ale ve finále zmohl jen na slabé bekhendové nahození.
02:41
Rychlý přechod do útočného pásma v podání Caroliny okamžitě zakončoval Nestrašil, nicméně jeho střela přes obránce byla sražena do ochranné sítě.
02:30
Hostující brankář Ward si nyní nepočínal ideálně, když příliš dlouho vyčkával a dojíždějící Stone mu nakonec sáhl do rozehrávky. Puk se naštěstí pro hosty odrazil do Wardovy lapačky.
02:08
Derick Brassard se důrazně dral za volně klouzajícím kotoučem, avšak v rohu kluziště byl nakonec odstaven a Carolina hru v pohodě vrátila mezi modré čáry.
01:20
Puk se rychle po buly dostal až k červené čáře, nicméně následné nahození jednoho z hostů si to namířilo až do ochranné sítě. Hra je tedy znovu přerušena.
01:06
Nyní se ale kotouč od mantinelu odrazil přesně k Wardovi, jenž raději přerušil hru. Vhazuje se tedy po pravici hostujícího brankáře.
00:26
Máme za sebou úvodní ofenzivní snahy na obou stranách. Domácí nic zajímavého nevymysleli a naopak chybovali při rozehrávce po opětovném zisku kotouče. Carolina zůstává před Andersonem.
00:01

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Dzingel, Turris, B. Ryan – Hoffman, Brassard, Mark Stone – Z. Smith, Pageau, Pyatt – Kelly, Lazar, Neil.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Hainsey, Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, Tennyson – Skinner, J. Staal, Stålberg – Teräväinen, V. Rask, E. Lindholm – B. McGinn, D. Ryan, Stempniak – Nordström, McClement, Aho.

Rozhodčí: Dave Lewis, Dan O’Halloran – Ryan Gibbons, Ran Daisy.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Ottawa Senators

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

CAROLINA HURRICANES

Hosté ani letos nepatří k favoritům na zisk Stanley Cupu a zdá se, že ani boj o playoff pro ně nebude jednoduchý. Aktuálně je totiž Carolina po devatenácti zápasech na 13. příčce Východní konference, na svém kontě má dvacet bodů a přesně čtyři body ji dělí od osmého i šestnáctého místa. Stejně jako domácí mají i hosté velké problémy s ofenzívou. Ta dosud vstřelila jen o jednu branku více než Ottawa a proto je momentálně druhou nejslabší v konferenci.

OTTAWA SENATORS

Domácí hokejisté si zatím vůbec nevedou špatně a po dvaceti utkáních se nachází na sedmém místě Východní konference. Ve velmi vyrovnané tabulce však na čtvrté místo ztrácí jen dva body a dnes by se tak mohli posunout mezi nejlepší. Defenzíva Senátorů sice patří k těm lepším, ale útok je letos rozhodně za očekáváním, neboť se 47 vstřelenými góly je nejméně skórujícím týmem konference.

25.11.2016 Ottawa – Boston 3:1
23.11.2016 Montreal – Ottawa 3:4
20.11.2016 Ottawa – Florida 1:4
18.11.2016 Ottawa – Nashville 1:5
16.11.2016 Philadelphia – Ottawa 2:3 sn.