S konstatováním, že Ottawa Senators během závěrečných tří minut zápasu otočila zápas proti Los Angeles Kings, kteří od 21. minuty vedli 1-0, ale nakonec odchází z ledu jako vítěz domácí tým v poměru 2-1, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Hity: 22-16.
Tohle byl tedy zápas, jak má být. Moc gólů sice nepřinesl, ale stál za to. První třetina gól nepřinesla, ačkoliv byli hosté o něco lepší.

Gólově se Králové prosadili na začátku druhé třetiny, kdy Purcell obral o puk Karlssona, předložil jej Carterovi, jenž oklamal hráče soupeře, vystřelil bekhendem z levého kruhu a Dwight King tečoval puk nad lapačku Andersona k levé tyči. Králové tak po čtyřiceti minutách zaslouženě vedli.

Jenže ve třetí třetině po dvou třech minutách vyklidili led a jejich aktivní hra byla ta tam. Ottawa se dostávala do čím dál většího tlaku a jen výborný Peter Budaj, který šel po čtyřiceti minutách do branky místo Jeffa Zatkoffa, chránil svému týmu nejtěsnější vedení. Jenže tři minuty před koncem už kapituloval, když ještě stihl vytěsnit střelou Zacka Smithe z pravého kruhu před sebe do vzduchu, kde puk usměrnil do sítě právě autor předešlé střely. Ale to nebylo vše. Dvacet vteřin před koncem měli hosté puk na holi. Jenže o něj přišli, Karlsson po přihrávce Pageaua vypálil z pravého kruhu, puk propadl Budajovi k levé tyči a tam jej 6,5 vteřin před koncem dostrčil za čáru Mark Stone!
59:53
Ottawa právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné, neuvěřitelné. Je rozhodnuto. Pageau dal kotouč na pravý kruh, kde byl ofenzívní obránce Karlsson. Naznačil střelu, zatímco si udělal kličku a vypálil na Budaje. Gólman Kings nedokázal kotouč zkrotit, puk mu vypadl k levé tyči a tam jej důrazný MARK STONE zasunul za brankovou čáru. Do konce zápasu chybí 6,5 vteřiny a Králové tak během pár minut přišli nejen o výhru, ale i o případný bod. Asistence: Erik Karlsson, Jean-Gabriel Pageau.
59:30
Jake Muzzin má puk za svojí brankou a rozjíždí možná jednu z posledních akcí celé třetí třetiny.
59:00
Za šedesát vteřin se dočkáme prodloužení.
58:44
Karlsson možná dnes střílí až zbytečně moc ze všech prostorů. Opět jsme viděli v jeho podání poněkud nepřipravenou střelu mířící z pravé strany modré hodně vedle vzdálenější tyče.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46
Na straně domácích mohlo být opět veseleji, když Zack Smith hitem obral o puk mezi kruhy Forbota, poté však nedokázal trefit branku.
57:14
Ceci získal kotouč za svojí klecí a po pravé straně s ním vyjel až kousek za střední pásmo. Zde zkusil nahodit touš na Petera Budaje a tomu div že pokus z poloviny hřiště neprojel mezi betony za čáru.
56:37
Craig Anderson má ale kotouč bezpečně ve výstroji a další pokračování hry přijde až po komerční přestávce.
56:37
Po obdržené brance Kings paradoxně ožili a po delším čase s ukázali s ohrožením Andersonovy branky po střelách Cartera a Kinga.
56:06
Hostující střídačka to ještě zkusila a ověřovala si u sudích, zda Smith nehrál vysokou holí, ovšem o tu se nejednalo a v Canadian Tire Centre je tak srovnáno.
56:06
Tlak Senátorů již nešel přestát a Králové inkasují. Hosté zbytečně propadli v útočném pásmu a Karlsson vyzval po levé straně do rychlého kontru Pageaua. Ten přešel přes modrou a na pravém kruhu výborně našel ZACKA SMITHA. Jeho první střelu ještě dokázal Budaj vyrazit do vzduchu, kde puk doplácl domácí útočník do branky. Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Erik Karlsson.
55:41
Erik Karlsson měl na holi vyrovnání, když si sjel až k levé tyči z pohledu Budaje, ovšem kotouč netrefil dobře a minul prostor u bližší tyče.
55:29
Budaj znovu zachránil svůj tým, tentokrát proti střele Phaneufa z levého kruhu.
54:50
Bojují hosté, bojují. Tentokrát o puk za svojí brankou, kde je k vidění až wrestlingová přetlačovaná o kus černé gumy.
53:45
To je až neskutečné, do čeho se Codi Ceci z postu beka dostane a ještě více k nevíře, co nevyužije. Nyní se po další parádní přihrávce nacházel sám před Budajem, kterého prostě a jednoduše nepropálil.
52:12
Codi Ceci zkoušel vypálit z prostoru mezi kruhy, kde jej zpoza pravého rohu našel jeden ze spoluhráčů. Jenže kotouč na hůl ottawského obránce nepřišel ideálně a sjel mu při zakončení z hole. Velká to šance Senátorů.
51:59
Derek Forbort to zkusil hodně nepříjemným nahozením, o kterém Anderson nevěděl, zda jej bude někdo tečovat nebo ne. Kotouč nakonec prošel vedle levé tyče domácího gólmana.
51:45
Tím spíš, že se bude vhazovat po jeho pravici. Ale to až po komerční přestávce.
51:43
Králové se rychle dostali na druhou stranu, kde Gravelův pokus od modré zaplul k připravenému Craigu Andersonovi, jenž tak musí být po delším času v permanenci.
50:55
Že by nyní přicházel onen tlak Ottawy? Stone s Hoffmanem si vylámali zuby na pozorném Budajovi. Hlavně střela druhého jmenovaného měla skvělé parametry a slovenský gólman jí u své levé tyče výborně zneškodnil vyrážečkou. Ještě o něco lepší prostor ke střele měl Karlsson, který z pravého kruhu minul vzdálenější tyč.
50:26
Situaci tři na dva domácí pořádně zazdili, tohle se dalo sehrát zcela jinak a hlavně ohrozit Petera Budaje, k čemuž se Senátoři nedostali.
50:00
Už jen deset minut má Ottawa na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělala nebo alespoň vstřelila před domácím publikem branku.
49:54
Nepřesnosti ve hře Senátorů nadále pokračují, Mark Stone si totiž nepohlídal přechod přes modrou a je z toho ofsajd.
49:00
Tohle domácím vůbec nevyhovuje, naopak hosté jsou za to rádi – zakázané uvolnění.
48:30
Tohle už je trošku přemíra snahy. Prudkou přihrávkou na modrou nemohl Borowiecki zastavit, natož jí nějak udržet před modrou nebo dokonce vystřelit z první.
48:02
Nepřesnost při přechodu do útoku stála Ottawu puk na útočné modré, Senátoři tak budou muset začít znovu.
47:25
Vypadá to nyní, že Los Angeles hraje oslabení. Prakticky hned po tom, co dostanou hosté puk, jej odpalují k Andersonovi a pokud možno tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
47:03
Karlsson si našel kotouč jako obránce přesně na středu pravého kruhu, ovšem jeho střelecký pokus byl zblokovaný mimo dosah branky Budaje.
46:28
Nyní si znovu počíhal na kotouč před svojí brankou, který má bezpečně ve výstroji. Za jeho svatyní si naopak v menší strkanici hráči obou týmů něco vyříkávají, ale vylučovat se asi nebude. Uvidíme po komerční přestávce.
45:47
Na Petera Budaje si nepřišel znovu ani Erik Karlsson, jeho ránu od modré slovenský gólman dobře viděl a kryje.
45:43
Dobrá zpráva pro Kings je ta, že jejich kapitán Anže Kopitar je zpět na ledě. Nedobrá je ta, že se dostávají pod stále větší tlak Senators.
44:56
Nyní již Borowieckého nápřah prošel, ovšem Budaj čistí prostor před svojí brankou a nedovolí soupeři dorážet.
44:52
A že se tedy má Peter Budaj pořádně co otáčet. Ovšem výrazně mu pomáhají spoluhráči, kteří nyní zblokovali hned tři pokusy Marka Borowieckého od modré.
44:23
Zdá se, že se Kings začínají čím dál více soustředit na obranu. Stejně jako nyní, když se ani nesnažili rozehrávku Ottawy nikterak napadat.
43:30
Další buly před Budajem se již Ottawě podařilo vyhrát. Hned po něm pálil od modré Karlsson, ovšem gólmana hostí neohrozil, puk se k němu nedostal.
43:01
Po buly před Budajem, které vyhrál Shore proti Smithovi, se hosté hned osvobozují na zakázané uvolnění.
42:53
S Kopitarem to nevypadá, že by zatím měl pokračovat ve hře. S týmovým lékařem odchází do kabiny.
42:14
Codi Ceci tvrdě trefil Anžeho Kopitara, který je nyní na střídačce Kings a drží se za rameno.
42:07
Králové zatím hrají třetí třetinu velmi dobře. Tanner Pearson se prodíral po levém hrazení do pásma, což se mu také povedlo, a pořádně motal hlavu soupeřům. Ottawa je ráda, že se mu poté střela příliš nevydařila.
41:17
Po buly na levém kruhu, které vyhrál Nic Dowd, přistrčil Dustin Brown puk na Setoguchiho, jenž se prosmýkl zleva před branku, ale na Andersona si nepřišel.
40:01
Do třetí třetiny nastupuje v brance Los Angeles slovenský legionář Peter Budaj. Zatím nevíme, co se stalo, protože Jeff Zatkoff doposud chytal pořádně spolehlivě.
Hity: 14-13.
Druhá třetina je u konce a dalo by se říct, že Los Angeles asi zaslouženě vede nejtěsnějším možným rozdílem. Po chybě Karlssna na modré se puku ujal Purcell, na levém kruhu jej přihrál za sebe pro Cartera jenž naznačením oklamal protihráče, z levého kruhu vystřelil bekhendem a Dwight King lehce tečoval puk nad lapačkou gólmana k levé tyči. Také Ottawa měla šance, ovšem naráží na soustředěný obranný výkon Králů v čele s bezchybným Zatkoffem.
40:00
39:27
Dustin Brown si dovolil drzé obkroužení své vlastní klece a vyvezení puku přes dva hráče do středního pásma. Tam nahrál Muzzinovi a obránce Los Angeles po přejetí modré nic nevymýšlel. Vypálil a donutil Andersona k dalšímu zákroku.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:54
Vypadá to, že by LA mohli dohrát třetinu před brankou Andersona, který musel zasahovat po střele Toffoliho z levého kruhu.
38:36
Hosté hrají v plném počtu, tato přesilovka se Ottawě vůbec, ale opravdu vůbec, nepovedla.
38:00
Jake Muzzin posílá kotouč do středního pásma a krátce poté se dostává až k útočné modré, kde šetří cenné vteřinky.
37:49
Karlssonovi se rychle podařil získat puk zpět, ovšem nejprve jeho pokus zblokoval Toffoli a poté nemířil jeden z nejlepších beků v NHL dobře. Svůj pokus napálil mimo.
37:07
Hostům se podařilo po nahození Karlssona vyhodit puk přes všechny čáry
36:36
Tak tohle bylo hodně zbytečné. Trevor Lewis zcela nesmyslně v útočném pásmu u levého kruhu podrazil Toma Pyatta a je třetím vyloučeným hráčem Los Angeles.

Na vyloučení: 2-3.
36:26
Clifford nejprve v útočném pásmu rozdal hit Claessonovi, aby vzápětí vypálil a Anderson raději schoval kotouč v zástěře.
36:14
Po zakázaném uvolnění vyhrává Kopitar i další buly a nyní již jdou hráči LA dopředu bez porušení pravidel.
36:06
Kopitar vyhrál buly a ihned posílá touš za sebe pro Forbota.
36:02
A přerušena bude i nadále – komerční přestávka.
36:01
Bekhendová střela Shoreho z prostoru mezi kruhy končí na připraveném Andersonovi, hra je proto přerušena.
35:30
Nejde říct, že by se domácí nesnažili. Ovšem Králové dokáží v posledních utkáních hrát na minimum inkasovaných gólů, jelikož jich také minimum dávají, a tento stav jim pořádně vyhovuje.
34:59
Borowiecki zkusil z levé strany od modré nahodit kotouč na branku Zatkoffa, který s tímto úmyslem počítal, puk viděl a bezpečně jej vyrazil.
34:24
Domácí mají kotouč ve svém obranném pásmu a přes Borowieckého s Claessonem rozehrávají další útočnou akci.
33:46
V dalším útoku se sice King dostal s pukem přes modrou v hodně velké rychlosti, vzápětí byl ale odstaven hráči soupeře.
32:49
Kyle Clifford dojel na levé straně zdánlivě ztracený kotouč a zkusil z nulového úhlu vystřelit. Anderson se měl do otáčet, aby touš zpacifikoval.
32:32
Ani jeden z týmů tentokrát nedokázal udržet kotouč nějak výrazněji ve své moci, hostující tým se naopak nedomluvil na rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění.
31:46
No teď se tedy děly věci. Poměrně nedobrá střela Pageaua z levé strany se od zadního mantinelu odrazila přímo na volného Pyatta. Domácí útočník zkusil rychle bekhendem zasunout puk k levé tyči Zatkoffa, který udělal akrobatickou parádu a kus černé pryže vyráží.
31:12
Hned vzápětí už jsou hosté v plném počtu, ovšem Ottawa stále zůstává v útočném pásmu.
31:08
Až nyní opět domácí ohrožují branku Zatkoffa. Od modré pálil nejprve Dzingel a poté z druhé strany Borowiecki, ale bez úspěchu.
29:52
Mohlo to být o dva góly. Po chybě domácích na modré, ve které měl opět prsty Erik Karlsson, se do úniku řítil Anže Kopitar. Ukázal rychlé nohy a najel si až před Craiga Andersona, jenž jeho pokus tváří v tvář výborně zlikvidoval.
29:34
Kings hrají ve čtyřech.
29:20
Králům se podařilo vyhodit a tím pádem domácí rychle přichází o nějaké myšlenky na to, že by se na chvíli při hře ve výhodě dvou hráčů usadili před brankou Zatkoffa.
29:12
22 vteřin budou hrát domácí přesilovku pět na tři, protože Králové špatně střídali a trest za příliš mnoho hráčů na ledě jde odpykat Dustin Brown.

Na vyloučení: 2-2.
28:53
Ottawě se nedaří srovnat ani po pokusu Zacka Smithe z levého kruhu.
28:25
Další střela od modré už Karlssonovi tolik nesedla a Kings se vzápětí osvobozují.
28:03
Obrovská šance Ottawy. Karlsson dostal ideální přihrávku na modrou, odkud z první vypálil. Před brankou se snažili dorazit puk za čáru Hoffman se Stonem, ale ani jednomu z nich se to nepodařilo. Zatkoff vytáhl parádní zákrok zejména při střele Mike Hoffmana.
27:34
K přesilovce Senátorů dojde až po komerční přestávce.
27:34
Přesilovou hru si zahraje také Ottawa, Jake Muzzin v útočném pásmu na levém kruhu nedovoleně bránil Marka Stona a tenhle zákrok byl hodně viditelný. A také hodně zbytečný.

Na vyloučení: 2-1.
26:33
Dougthy je v posledních chvílích hodně aktivní. Na pravé straně měl dostatek prostoru k zakončení, jenže netrefil tři tyče.
26:01
Domácí ustáli i druhé oslabení a hrají v plném počtu.
25:27
No pozor, Anže Kopitar dostal před brankou až příliš prostoru a jeho střelu zblízka výborným zákrokem zneškodnil Anderson. Stejně tak si krátce poté věděl rady i s pokusem Martineze od modré.
25:00
Domácí posílají kotouč přes všechny čáry.
24:56
Dobře to zatím hraje Ottawa. Včas si přistupuje k hráčům soupeře, takže Muzzinova i Doughtyho střela bla zblokována.
24:01
Zack Smith měl puk na levém kruhu na své holi a zkoušel jej vyhodit ven z pásma, jenže dal do této činnosti až příliš razance a kotouč tak končí mimo hrací plochu, aniž by se dotkl plexiskla. Dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 2-0.
23:35
Toffoli se sice dostal přes útočnou modrou, ovšem po jeho nahození měli ke kotouči nejblíže domácí.
22:30
Domácí jsou po inkasovaném gólu aktivnějším týmem, ale naráží na pozornou obranu Kings v čele se zatím výborným Zatkoffem.
21:17
Mohlo být srovnáno. Codi Ceci se z pozice obránce propracoval až před Jeffa Zatkoffa, kterého ale zblízka nepřekonal a ještě přes něj pořádně přepadl.
20:56
Los Angeles právě vstřelilo branku!
I mistr Karlsson se utne. Zkoušel na obranné modré rozehrát kotouč, ale trefil jen napadajícího Purcella. Po tom, co se mu puk zamotal kolem nohou, jej už Purcell získal. Na levém kruhu se ke střele nedostal, tak poslal kotouč za sebe pro Jeffa Cartera, jenž kličkou oklamal soupeře, sjel si s ním sjel blíže k brance a vystřelil bekhendem. Do jeho pokusu vložil hůl DWIGHT KING a tečoval puk k levé tyči kolem lapačky gólmana. Asistence: Jeff, Carter, Teddy Purcell.
20:26
Po zakázaném uvolnění Kings – nebo spíš přihrávce, která nevyšla – se bude vhazovat po levici Zatkoffa.
20:09
Hned po devíti vteřinách od obuly ohrozili domácí branku soupeře. Po pravé straně si najel do pásma Zack Smith, který posílal bekhendovou střílenou přihrávku na Pageaua. Jeff Zatkoff musel zasáhnout a kotouč lapit.
Hity: 11-10.
Úvodní dějství je u konce a dá se říct, že Los Angeles měli výrazně více ze hry. A také více šancí ke vstřelení prvního gólu. Jenže Craig Anderson si připsal čtrnáct úspěšných zákroků, jeho protějšek Jeff Zatkov o šest méně a v první třetině tak branka k vidění nebyla.
20:00
19:32
Velkou chybu v rozehrávce hostí nepotrestal Zach Smith, jenž získal puk na modré, ale asi byl sám překvapen, co se to stalo, takže nedokázal lépe ohrozit branku Zatkoffa.
19:20
Nyní se jim to ale nepodařilo a budou muset začít od své svatyně.
19:10
Králové vůbec nechtějí půjčit soupeři puk a kombinují na modré.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny, jenž se odehrává v útočném pásmu Los Angeles.
18:18
Martinezovo nahození po vyhrané buly nadělalo Andersonovi, který na kotouč vůbec neviděl, pořádné problémy. Vzápětí se kotouč před brankou Ottawy snažil dorážet Toffoli s Carterem, oba dva neúspěšně.
18:05
Muzzin si po projetí přes modrou dělal prostor ke střele, když jej atakoval Chris Neil a sebral mu kotouč.
17:16
Oba dva týmy si již přes minutu nedokázaly vypracovat žádnou střeleckou příležitost. Vidíme spíše nahazované puky na obou stranách, po které nahazující tým vymění svojí pětku a jde střídat.
16:05
První třetina je v závěru hodně kouskovaná. Tanner Pearson dokázal vystřelit krátce po buly z pravého kruhu zápěstím, to však byla lahůdka pro Andersona, který kryje kotouč a znovu přerušuje hru.
16:02
Hraje se nahoru – dolu. Nyní bude probíhat buly po levici Craiga Andersona.
15:35
Dzingel si v tísni sjel blíže k brance, kde jeho slabší střelu vyrazil Zatkoff do pravého rohu za svojí klec. Tam ukázal několik kouzel s pukem Marc Methot, když motal hlavu dvěma hráčům soupeře. Nakonec je asi po páté kličce utavil, ovšem už nedokázal lépe přihrát z rohu před branku na spoluhráče.
15:07
Po dvou buly před Andersonem přenesli domácí hru bleskově na druhou stranu a z pravé strany to zkoušel Kyle Turris, ovšem ani on dalším střeleckým pokusem dnešního dne neprolomil bezgólový stav první třetiny.
14:52
Craig Anderson viděl na střelu Dereka Forborta z levého kruhu a bez problémů jí schoval ve své výstroji.
14:36
Karlsson dával kotouč ve středním pásmu na Pyatta, ten ještě prodloužil puk pro Ryana Dzingela, jenže u něj celá akce ofsajdem skončila.
14:08
No, Zatkoff se nyní ve své brance rozhodně nenudí a asi je rád, že přichází třetí komerční přestávka. Bude si moct trošku odpočinout, připsal si nyní několik dobrých zákroků po sobě, naposled proti pokusu Bobbyho Ryana z levé strany.
13:19
Pohledná to akce z dílny umění Jeana-Gabriela Pageaua. Ten si z pravého kruhu sjel před branku, zamíchal kotoučem a snažil se Zatkoffa oklamat bekhendem, což se mu sice podařilo, jenže netrefil tři tyče. Mířil vedle pravé strany gólmana hostí.
13:04
Nejproduktivnějším hráčem Ottawy je obránce Erik Karlsson, jehož střelu od modré stihli zablokovat hráči hostí.
12:48
Hodně podobná situace byla i k vidění i na druhé straně. Smith zpoza branky posunul kotouč na Kyle Turrise, který byl na pravém kruhu, ale útočník Ottawy pohotovou střelou na bližší tyč Zatkoffa nepřekonal.
10:50
Hodně prostoru nyní dostal Jeff Carter, který si na pravém kruhu bez problémů dojel přihrávku od Tylera Toffoliho. Střílel pod horní tyčku, kde mu v radosti zabránil Anderson zákrokem pravým ramenem. Další to slibná šance Los Angeles.
10:17
Třetí úspěšný zákrok v průběhu první třetiny zapisuje Jeff Zatkoff, jelikož jej nepřekonal střelou od modré ani Chris Kelly.
09:55
Na otevírací gól celého zápasu se stále čeká. Padne po druhé komerční přestávce?
09:28
Nyní měl Craig Anderson pořádné štěstí. Nick Shore se krásně uvolnil na pravém kruhu a zbavil se nenápadnou stahovačkou obránce. Poté vystřelil na bližší tyč, kde lapačka domácího gólmana máchla do prázdna, ovšem Andersonovi pomohla dobře postavená tyčka.
08:44
Po delším čase se musel mít na pozoru také Jeff Zatkoff, na kterého dosud mířila pouze jedna střela, kterou chytil. Proti střele Karlssona z vrcholu pravého kruhu měl poměrně snadnou úlohu.
07:59
Na řadu přichází komerční přestávka, pokračovat se bude za okamžik.
07:59
Po Pearsonově střele, která nemířila mezi tři tyče, si kotouč našel Anže Kopitar. Rána zápěstím nejlepšího slovinského hokejisty současnosti se zastavila na Andersonovi, který má kotouč bezpečně ve své moci a pranic mu tak nemusí vadit mírnější šarvátka před jeho brankou.
07:33
Ottawa úvodní oslabení zvládla a hraje v plném počtu.
07:11
Až nyní se to hostům podařilo. Alec Martinez měl na vrcholu levého kruhu dostatek času, proto si puk připravil a zkusil vystřelit, jenže branku Andersona minul. Mířil hodně vedle levé tyčky.
07:00
Kings se nyní vůbec nemohou dostat před branku Andersona, Ottawa hraje druhou část oslabení velmi dobře.
06:25
Muzzin ještě zastavil touš na modré, ovšem když vzápětí Jeff Carter minul branku, již se Ottawa přes Muzzina na modré osvobodila.
06:02
Další rána Muzzina byla zblokována a když se kotouč zastavil mezi kruhy, Kopitarovi se jej nepovedlo usměrnit mezi tři tyče.
05:46
Krátce po buly se puk dostal na modrou právě pro Jake Muzzina, jehož dělovku z první kryje Anderson.
05:33
Kyle Turris se totiž dostal na levém kruhu do klinče s obráncem Jake Muzzinem, kterého krátce poté podrazil.

Na vyloučení: 1-0.
05:30
Kopitar se ke střele na levém kruhu nedostal, vzápětí se již domácí dotkli puku.
05:10
Ottawa se bude bránit, Zatkoff už je na střídačce a hostí hrají ve výhodě.
04:29
Z levé strany si to až před branku namířil Dustin Brown. Zkusil puk procpat k bližší tyč bekhendovou střelou, ovšem Anderson byl pozorný.
03:45
Senátoři se na okamžik dostali k Zatkoffovo, ovšem ohrožení hostující svatyně je pro ně nadlidským úkolem.
02:48
Kings jsou hodně nebezpeční v útoku a dostávají se častěji k zakončení. Gilbertovu střelu zblokoval Karlsson a hned poté zasahoval Anderson proti bekhendové dorážce Teddyho Purcella.
02:22
První vážnější šance celého zápasu. Nahozený puk si u pravé tyče nepohlídal Craig Anderson, takže jej domácímu gólmanovi lehce vypíchl Dustin Brown a hned si našel před brankou palebnou pozici. Brankář Ottawy však své zaváhání napravil a vyrazil kotouč do ochranné sítě.
02:07
Zatkoff byl znovu úspěšný. Nyní po tom, co jeho pozornost vyzkoušel Claesson, ale žádná složitá práce to pro gólmana Králů nebyla.
01:28
Naopak když se puku na modré ujal střídající Mark Stone a sjel si s ním blíže ke středu útočného pásma, tak si Jeff Zatkoff musel připsat první úspěšný zákrok.
01:04
Pageau se Smithem vypracovali puk pro Ceciho, jehož střela na branku neprošla.
00:50
Stejně ale dopadlo útočné snažení domácích, o něco rychlejší byl Zach Smith.
00:48
Hostům se nepovedl přechod přes střední pásmo do útočného a je z toho ofsajd.
00:26
Ottawa se snažila získat puk za branou Zatkoffa, který dnes dostal přednost před Budajem, ale zatím neúspěšně.
00:01

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Claesson – Hoffman, Brassard, B. Ryan – Dzingel, Turris, Pyatt – Z. Smith, Pageau, Mark Stone – Puempel, Kelly, Neil. Trenér: Guy Boucher

Los Angeles Kings: Zatkoff (Budaj) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gilbert, Gravel – Pearson, Kopitar, Purcell – King, J. Carter, Toffoli – D. Brown, Dowd, Setoguchi – Clifford, N. Shore, Lewis. Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Furlatt, Nicholson – Murchison, Brisebois.
Peter Budaj (LAK): 12 zápasů, 91,47% úspěšnost zásahů, 1,95 průměr inkasovaných gólů.
Los Angeles Kings:
Proměnlivá forma panuje také u Králů z Los Angeles. Na přelomu října a listopadu totiž LA drželi hodně nepříjemnou sérii, když nevstřelili tři zápasy branku a na gól čekali 205 minut a 25 vteřin – to se téměř v polovině domácího zápasu proti Pittsburghu trefil svým prvním gólem v sezoně Trevor Lewis. Kings nakonec Pens porazili 3:2 v prodloužení a rázem byla gólová mizérie pryč. Následně totiž doma deklasovali Calgary 5.0 a na ledě Toronta vyhráli dokonce 7:0! Jenže to vše znegovala porážka na ledě Montrealu 4:1. Stejně jako Ottawa, tak i Los Angeles je v konferenci (Západní) na osmé pozici se ziskem 14 bodů ve 14 zápasech.

Poslední zápasy Los Angeles:
Montreal – Los Angeles 4:1
Toronto – Los Angeles 0:7
Los Angeles – Calgary 5:0
Los Angeles – Pittsburgh 3:2 pr.
Los Angeles – Anaheim 0:4.

Nejproduktivnější hráč Los Angeles: Jeff Carter, 14 zápasů, 10 bodů (5+5).
Nejlepší střelec Los Angeles: Jeff Carter, 14 zápasů a Tanner Pearson, 12 zápasů, oba 5 gólů.
Ottawa Senators:
Senátoři v posledním období střídají dobré výsledky s horšími. V listopadu zatím odehráli pět zápasů, ve kterých si připsali tři vítězství (jednou v prodloužení a jednou na nájezdy) a dvakrát prohráli v základní hrací době. Ottawu navíc trošku trápí koncovka. Pouze ve třech z prvních čtyř utkání dokázala dát více jak čtyři branky, jinak je pro ní velký problém vstřelit v utkání ke třem brankám. V posledních sedmi utkáních rozvlnila Ottawa soupeřovu síť pouze jedenáctkrát, což nedává průměr ani dvou gólů na zápas. Za všechno vypovídá, že nejproduktivnějším hráčem Senators je obránce Erik Karlsson. I přesto se Ottawa drží v tabulce Východní konference na osmém místě se ziskem 16 bodů.

Poslední zápasy Ottawy:
Buffalo – Ottawa 1:2 sn.
Nashville – Ottawa 3:1
Ottawa – Buffalo 1:2
Ottawa – Vancouver 1:0
Ottawa – Carolina 2:1 pr.

Nejproduktivnější hráč Ottawy: Erik Karlsson, 13 zápasů, 10 bodů (3+7).
Nejlepší střelec Ottawy: Kyle Turris, 13 zápasů, 6 gólů.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, která po startu sezony pořádně nabírá na obrátkách. V Canadian Tire Centre v Ottawě se totiž bude hrát další zápas, ve kterém domácí Ottawa Senators ve svém čtrnáctém utkání sezony nastoupí proti Los Angeles Kings, kteří mají odehráno o utkání více. Úvodní buly zápasu bude vhozeno krátce po 1:30 Středoevropského letního času z pátku na sobotu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.