Trestné minuty: 15 – 11
Využité přesilové hry: 0/2 – 0/4
Bodyčky: 30 – 21
Vyhraná vhazování: 49% – 52%.
Nový ročník kanadsko-americké NHL odstartoval ve velkém stylu! Ottawa ve třetí třetině dokázala vyrovnat a dotáhla zápas do prodloužení, ve kterém o výhře Senátorů rozhodl dvougólový Kyle Turris. Mnohem větší poprask ale vyvolal Auston Matthews, který ve svém očekávaném debutu zaznamenal všechny čtyři góly Maple Leafs.
60:37
Ottawa právě vstřelila branku!
Je konec! V prodloužení stačila na ukončení zápasu jediná střela, která rozhoduje o vítězství Senators! Karlsson naznačil střelu z pravého křídla, místo toho ale přihrál na osu hřiště, kde Stone přiťukl kotouč k přijíždějícímu KYLEU TURRISOVI a ten vypálil nechytatelně pod horní tyč. Asistence: Michael Stone, Erik Karlsson.
60:19
Erik Karlsson volí opatrný ústup do středního pásma a rozvážnou rozehrávku.
60:01
Začalo prodloužení.
Auston Matthews se ve třetí třetině vůbec nedostal do hry, za domácí se naopak prosadil Turris, a tak se za stavu 4:4 jde do prodloužení, které se bude hrát ve třech na obou stranách.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:59
Dvě vteřiny před koncem třetí třetiny se ještě jednou přerušuje. Na tom, že se zápas bude pokračovat pětiminutovým nastavením, se už ale nic nezmění.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:53
Z trmy vrmy vyletěl puk na hůl Stonea, on ani následně Ceci ale o výhře Ottawy nerozhodl.
58:39
Jemonže Senátoři se sami vyhnali z útočného pásma a Turris byl vzápětí natlačen do rohu, kde je sváděn velký boj o kotouč.
58:11
Vyhození Toronta před brankovou čarou zastavil Craig Anderson, místo zakázaného uvolnění tak hra pokračuje.
57:54
Ryanova zadovka přistála na holi Brassarda, jehož pěknou střelu švihem zastavil Andersen svou hbitou lapačkou!
57:38
Dosud neviditelný Leo Komarov se teď připomněl střílenou přihrávkou z levého kruhu, kterou však domácí branku přímo neohrozil.
57:04
Van Riemsdyk zleva nenápadně nahodil puk k brankovišti, kde byl Bozak, dezorientovaný Anderson svou svatyni ale se štěstím uhájil.
56:31
Andersonovi dobře clonil Hyman, domácí brankář tak vůbec neviděl na nebezpečnou střelu od modré, která jeho branku minula jen o pár centimetrů.
56:12
Karlsson zablokoval soupeřovo nastřelení z modré čáry nad mantinely, další buly se odehraje po levici Andersona.
55:43
Kadri posunul kotouč na osu hřiště k Milanu Michálkovi, jenž utaženou střelou švihem nepřidělal Andersonovi žádné velké komplikace.
55:32
Pro opuštěný kotouč si k Andersonově brance dojel Jean-Gabriel Pageau, po jeho rozehrávce však Senátory zastavil ofsajd.
54:47
Rozjetý Marner nevystřelil z vrcholku levého kruhu vůbec dobře, trefil totiž prvního clonícího obránce v dresu Ottawy.
54:06
Hodně nenápadná situace přinesla zajímavou šanci Chrise Neila, který se vedle branky rychle otočil a švihem se pokusil propasírovat puk za pozorného Andersena.
53:56
Stone si u červené čáry vyšlápl na Riellyho. Vše se ale obešlo bez odpískání faulu a hosté vzápětí zahráli na icing.
53:19
Ospalou pasáž zápasu mírně narušil Carrick, jehož zakončení z pravé strany ale Anderson vyrazil.
52:45
Zatím to tam nevypadá, hraje se hlavně ve středním pásmu, hodně daleko od skorojmenovců Andersena a Andersona.
52:15
Třetí třetina se nenápadně blíží ke svému závěru. Dočkáme se v ní ještě nějaké branky, která by mohla celý duel rozhodnout?
51:10
Anderson měl proti Gardinerově střele z delší vzdálenosti částečně zakrytý výhled, přesto pohodlně schoval kotouč do lapačky a přerušil hru.
50:21
Ryan šikovně osvobodil domácí pětici, když nahodil puk do středního pásma a umožnil svým kolegům vystřídat.
49:41
Rielly pálil od modré, tečovaný kotouč skončil vedle branky u Hymana, který však z nulového úhlu Andersona nepřekvapil.
49:33
A další icing..tentokrát v podání domácích hokejistů, kterým se nepovedlo kloudně rozehrát.
49:20
Poslední minuty jsou hodně rozkouskované, další přerušení nastává po zakázaném uvolnění Maple Leafs.
48:49
Dzingel si u červené čáry posunul puk daleko před sebe a před modrou už byl hostujícími zadáky odzbrojený.
47:50
Karlsson velmi pomalu projel středním pásmem, Turris se mezitím dostal do toho útočného a zavinil domácí ofsajd.
47:19
Jean-Gabriel Pageau se parádně prosmýkl mezi trojici obránců, místo střely ale zvolil přihrávku do prostoru,ve kterém neměl žádného spoluhráče.
47:03
Třináct minut před koncem třetí třetiny si oba týmy mohou na chvíli oddechnout díky komerční přestávce.
46:45
V Ottawě máme opět vyrovnáno! Mark Stone zachytil puk u pravého mantinelu a přesnou přihrávkou našel před brankou KYLEA TURRISE, jehož střela z otočky jenom lehce lízla levou ruku Andersena a zastavila se až o síť v brance Toronta. Asistence: Mark Stone.
46:31
Marinčinovo zakončení od modré čáry mírně tečoval Michálek, od kterého se puk odrazil jen někam do rohu kluziště.
46:04
Po střele van Riemsdyka doráželi Bozak s Marnerem, Anderson však pod velkým tlakem útočníků odolal.
45:31
Mitchell Marner projel osou hřiště až před kruhy,kde už narazil na několik připravených obránců Senators.
44:57
Zajcev před blížícími se soupeři ještě stihl napřáhnout ke střele, která však neměla gólové parametry, neboť letěla vedle branky.
44:15
Widemanova dělovka se zastavila o helmu Carricka, který se k mému velkému údivu zdá být v naprostém pořádku.
44:02
43:24
A znovu Karlsson, který teď měl na pravé straně hodně času, ale ranou příklepem Andersena moc neohrozil.
43:03
Brassard poslal puk před levý kruh, odkud Karlsson tvrdě vypálil do nachystaných betonů Andersena.
42:40
Kyle Turris přejel útočnou modrou čáru dříve než kotouč, a tak se musí přerušovat kvůli ofsajdu Senators.
42:19
Javorové listy začaly oslabení nejlépe jak mohli, po vhazování okamžitě odpálili puk za domácí branku.
42:02
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (William Nylander – 2 min., držení protihráče).
41:50
Carrick s Gardinerem vyslali ze svých holi velmi tvrdé střely, které ale neletěly do prostoru mezi třemi tyčemi.
41:24
Ofsajd Toronta.
41:03
Ryan z osy hřiště roztáhl hru na pravou stranu, odkud do hrudníku Andersena švihem vystřelil Cody Ceci.
40:34
Leafs začali třetí třetinu v útočném pásmu, kromě Riellyho nepřesného nahození ale nic nebezpečného nevymysleli.

Vyhraná vhazování: 39% – 61%.
Čtyřicet minut hry je minulostí. Ottawa na svém ledě prohrává s Torontem 3:4, v poslední periodě tak bude muset dotahovat a hlavně konečně uhlídat nezastavitelného Austona Matthewse, jenž v prostřední části zopakoval dvougólové představení z úvodní třetiny a jako první hráč v historii NHL vstřelil ve svém prvním utkání v kariéře čtyři branky.
40:00
39:57
Toronto právě vstřelilo branku!
K tomuhle už není co dodávat. AUSTON MATTHEWS pouhé tři vteřiny před druhou sirénou skóruje počtvrté v zápase a vrací Javorovým listům vedení. Matthews zpoza modré čáry nahrál Nylanderovi, který mu kotouč vrátil do mezikruží a americkému útočníkovi už jenom stačilo natavit hůl a zakončit za přesunujícího se Andersona. Asistence: William Nylander, Jake Gardiner.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:09
A málem tu byla další branka! Hoffman si v rychlosti nabral puk na bekhend, kterým zakončil do brankové konstrukce za již překonaným Andersenem!
37:52
V osmatřicáté minutě Sens vyrovnávají na 3:3! Postarala se o to nová akvizice Senátorů, DERICK BRASSARD, jenž se v levém kruhu šikovně natlačil před posledního obránce a přesnou ranou mezi betony potřetí v zápase rozjásal domácí fanoušky v Canadian Tire Centre. Bez asistence.
37:40
Marner si všiml na levé straně volného van Riemsdyka, kterého ale pozorný Anderson v pádu vychytal.
37:12
Craig Anderson skočil za volným kotoučem a před Hymanem jej raději schoval do své náruče.
36:44
Závěr druhé třetiny rozhodně nepřipomíná úvodní dvacetiminutovku, která nabídla hokej v mnohem vyšším tempu.
35:57
Nenápadná teč Chrise Neila Andersena nezaskočila, krátce předtím zasahoval proti Karlssonově nahození z pravé strany.
35:45
Ottawě se téměř celou druhou třetinu nepovedlo usadit v útočném pásmu, o Maple Leafs naopak platí přesný opak.
34:59
Bobby Ryan zaměstnal Andersena bekhendovou střelou z levého konce hřiště, brankář Toronta ale pomalu letící puk v pohodě odrazil na opačnou střenu.
34:10
Kus černé gumy si to namířil mezi diváky, hra je přerušena a nastává čas pro krátkou reklamní pauzu.
33:44
Časomíra se téměř nestihla ani pohnout a Anderson už znovu zasahoval, když musel vyrazit pokus Matthewse.
33:36
Špatná rozehrávka Ottawy resultovala v Carrickovu střelu golfákem, kterou však Anderson zpacifikoval.
32:55
32:46
Na druhý pokus už to bylo od Gardinera nebezpečnější, jenže dolní konec levého Andersonova betonu puk do domácí branky nepustil.
32:27
Gardiner v pokleku napřáhl od modré, obránce jeho střelu ale srazil do pravého mantinelu.
32:07
A teď už se Senátoři definitivně osvobodili, kotouč je až za brankou Frederika Andersena.
31:44
Hosté jsou už několik sekund v útočné třetině, jenže nemají možnost se dostat do kloudnější kombinace.
31:09
Ve vlastním oslabení ujel všem ostatním hráčům Turris, který forhendovou části hole ale příliš nadzvedl puk a branku přestřelil.
30:55
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dion Phaneuf – 2 min., hákování).
30:10
Marinčin zakončil od modré zápěstím, ovšem puk se zastavil jen o mantinel za domácí brankou.
29:30
Matthews chtěl přidat čtvrtý gól, v tom mu ale zabránil blokující soupeř. Dobrou šanci poté měl i Nylander, s jehož střelou měl Anderson velikánské problémy, když si puk málem srazil do vlastní branky.
28:36
28:07
Pěknou souhru hostů narušil jeden z obránců Ottawy, který nepustil puk z úplně volnému Nylanderovi.
27:31
Kelly dostrkal puk za modrou čáru a Toronto se tak musí vrátit na vlastní polovinu.
27:04
Ani Nazem Kadri neseřídil svá mířidla tak, aby zpoza pravého kruhu trefil domácí svatyni.
26:46
Leafs zahájili další přesilovku dvěma slabými střelami z delší vzdálenosti, Anderson proti nim zasahovat nemusel.
26:36
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mike Hoffman.
26:16
Nylander z bezprostřední blízkosti nenašel skulinku v postoji Andersena, což platilo i po střele Carricka od modré.
26:07
Hra v posledních minutách ztratila tempo, po zbytečném icingu Sens se vhazuje po pravé ruce Andersona.
25:41
Krátce po buly před Andersenem zakončoval od modré Carrick, ovšem dánský brankář s jeho pokusem neměl žádný problém a ramenem puk vyrazil.
25:26
25:24
Javorové listy se bleskurychle vrátily před Andersona, Marner na modré čáře převzal dlouhou přihrávku, ale v minisouboji s domácím brankářem prakticky nezakončil.
25:15
A opět stejná situace, Pageau posunul puk do útočného pásma Ottawy a odjel střídat.
24:44
Torontu přesilová hra vůbec nevychází, Senátoři co pár sekund odpalují kotouč do naprostého bezpečí.
23:26
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Chris Wideman – 2 min., nedovolené bránění).
23:25
23:13
Rielly neočekával zpětný pas od Gardinera a vyslal do protiútoku Pageaua, jenž objel hostující branku, ale puk za Andersena nestihl zasunout.
22:39
Zach Hyman vydoloval puk ze středního pásmu a uvolnil se do palebné pozice z předbrankového prostoru. Andersona však zblízka neprostřelil.
22:08
O pár sekund později přesněji zakončoval Methot, ovšem Andersen dokázal zakročit stejně jako proti následné střele Brassarda.
21:54
Stone přenesl hru na pravou stranu, zakončení Turrise ale postrádalo přesnost.
21:25
Chris Neill se při buly pošťuchoval s Martinem, načež sudí oba hráče poslal na trestnou lavici.
21:25
21:25
Na ledové ploše přistálo hodně kšiltovek, s velkou pravděpodobností i od několika fanoušků Ottawy. Nad tímto debutem Austona Matthewse zkrátka nejde nesmeknout!
21:25
Je to možné? AUSTON MATTHEWS završuje hattrick. A to ze zápasu a jeho kariéry v NHL uteklo necelých dvaadvacet minut! Rielly podél levého mantinelu zavezl kotouč do útočného pásma a ze zadního hrazení našel v pravém kruhu stojícího Matthewse, jenž s naprostým klidem uklidil kotouč za přesunujícího se Andersona. Asistence: Morgan Rielly.
21:04
Rychlou akci na druhém konci hřiště zakončil Pageau, jenž ranou z levého kruhu částečně trefil masku Andersena, který schoval puk do lapačky.
20:54
James van Riemsdyk nebezpečně tečoval střelu Bozaka, ovšem Andersen dokázal na poslední chvíli zakročit.
20:33
Kyle Turris při souboji u brankoviště narazil s přispěním Marinčina do brankové konstrukce a tu vychýlil ze svého postavení.
20:09
Ze druhé dvacetiminutovky uběhlo jen necelých devět sekund a už se přerušuje kvůli icingu Maple Leafs.

Vyhraná vhazování: 35% – 65%.
O právě skončené třetině se jistojistě bude hodně mluvit! V deváté minutě totiž zaznamenal svou první trefu v NHL Auston Matthews! Senátoři ještě do třinácté minuty ale dokázali skóre otočit, když se prosadili Ryan s vytrvale pálícím Karlssonem. V čase 14:18 se však znovu ukázala vycházející hvězda v podobě Austona Matthewse, jenž z individuální akce vyrovnal na současný stav 2:2.
20:00
19:42
Varone přihrál do druhé vlny Cecimu, pod jehož nohy ale výborně padl Bozak a znemožnil mu vystřelit.
19:06
Další Karlssonovo zakončení se snažil dorážet Ryan, puk mu ale utekl a z nadějné šance tak nic nebylo.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:45
Ryan nabil na modrou, odkud tradičně napřáhl Karlsson, nicméně Andersen byl ve svém brankovišti na místě.
18:18
Hra je znovu přerušena, kotouč se zřejmě dotkl někoho na jedné ze střídaček. Vhazovat se bude mezi modrými čarami.
18:11
Parádní zákrok lapačkou předvedl Andersen, jenž si vychutnal nepříliš prudkou střelu z pravého kruhu v podání Hoffmana.
18:01
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Brown – 2 min., hákování).
17:28
Hymanovo zakončení zablokoval Ceci, jenž odrazil puk až do ochranné sítě v útočném pásmu Toronta.
17:18
Senátoři se ve čtyřech s problémy ubránili, poté ale vyhodili na icing a musí nadále bránit.
16:59
16:55
Aktivní Marner se dostal k přihrávce z brankové čáry, jenže v rychlosti nedokázal nasměrovat puk na branku.
16:21
Dobře to teď udělal Turris, který soupeřům vypíchl puk a vydal se na útočný výlet, který zakončil tvrdou střelou z mezikruží.
15:44
Teď to Zajcev zkoušel zpoza kruhů, jenže puk byl tečován mimo branku a domácí vzápětí vyhodili.
15:22
Toronto rozjelo dlouhou přesilovkou kombinaci, po Zajcevově střele z pravého kruhu se ještě snažil dorážet Michálek, před kterým ale včas zasáhl Anderson.
14:59
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., hákování).
14:51
Marinčin napřáhl od modré, nicméně Anderson si v tomto případě celou situaci zkontroloval a puk vyrazil.
14:18
To je neskutečné! AUSTON MATTHEWS během své první třetiny v NHL dává už druhou branku! Americký supertalent získal puk ve středním pásmu, poté využil i zaváhání Karlssona a z levé strany zaskočil Andersena, který určitě mohl zakročit lépe. Bez asistence.
13:44
Kadri pálil z pravého konce hřiště, ovšem jeden z hráčů kotouč k Andersonovi nepustil.
13:25
A máme tu i první bitku sezóny! Po bodyčku u mantinelu se do sebe pustili Borowiecki s Martinem, kteří se bez větších úderů přetahovali tak dlouho, až je od sebe roztrhli čároví rozhodčí.
13:25
12:49
Skvělý hokej pokračuje druhým kotoučem za zády Andersena! Autorem druhého domácího gólu je ERIK KARLSSON, jehož pumelici od modré čáry smolně tečoval van Riemsdyk, od kterého se kotouč odrazil mimo dosah zkoprnělého dánského brankáře. Asistence: Derick Brassard, Bobby Ryan.
12:26
Van Riemsdyk ideálně načasoval přihrávku na Mitchella Marnera, který ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
11:54
Marinčin úmyslně nastřelil puk do rohu, odkud se odrazil hodně nepříjemně pro Andersona, jenž měl u své levé tyče hodně velké problémy se zkrocením neposdného kotouče.
11:21
Právě dánský gólman ve službách Toronta nyní raději pokryl nahození kotouč a odstartoval tak reklamní pauzu.
10:59
Kadri nedokázal přihrát na Michálka, na druhé stranou stranu se rychle vydal Pyatt, jenž poslal puk k brankovišti, ale tam Wideman neprotlačil puk za Andersena.
10:26
Senátoři poměrně rychle odpovídají a radují se ze své první trefy v sezóně! Erik Karlsson už poněkolikáté vypálil od modré, Andersen kotouč lapačkou vyrazil jen před sebe k BOBBY RYANOVI, jenž bekhendem snadno dorazil touš do odkryté branky. Asistence: Erik Karlsson, Zack Smith.
10:13
Poměrně zbytečný icing Toronta přesouvá hru do blízkosti Andersena, který bude sledovat buly po své pravici.
09:52
Druhá branka teď visela ve vzduchu! Marner byl u levého kruhu zcela osamocen, prudkou střelu švihem ale zastavila horní tyč!
09:25
Další pokus o útok Ottawy pro změnu zastavil odpískaný ofsajd. Domácí v těchto chvílích vypadají hodně opařeně.
08:59
Stone přihrál na modrou Karlssonovi, jehož dělovku Andersen vyrazil vedle hostující klece.
08:30
Holland uspěl na buly ve středovém kruhu a rozjel další hostující akci, při které vypálil Martin, ale Anderson si tentokrát poradil.
08:21
Tak to je snový debut pro AUSTONA MATTHEWSE!!! Jednička posledního draftu napoprvé po pasu od Nylandera vystřelila nepřesně, po následném závaru mu ale zpoza branky nahrál Hyman a nová hvězda NHL se na druhý pokus z osy hřiště nemýlila. Asistence: Zach Hyman, William Nylander.
07:51
Mitchel Marner dostal přihrávku do jízdy, odpoutal se od dvou obránců, ale v souboji s Andersonem neuspěl!
07:18
Marner zasekl u levého mantinelu a zápěstím poslal puk na Andersona, který na poslední chvíli zareagoval.
06:45
Marinčin vystřelil od modré, vysoko letící puk ale Andersona nezaskočil, přesto, že předním projel Michálek.
06:09
Vzápětí byl pískán další icing, nicméně Maple Leafs po něm uspělo na buly a dostalo puk do středního pásma tak, aby hosté mohli vystřídat.
05:47
Hunwick na poslední chvíli odjel s výrazným krvavým šrámem na obličeji vystřídat, jeho kolegové mezitím vyhodili puk na zakázané uvolnění.
05:22
Právě Hunwick inkasoval hodně tvrdý hit od Neila, po kterém se jen ztěžka zvedá zpět na nohy.
05:07
Hunwickova pobídka na teč zůstala nevyužita, Sens se vzápětí pohodlně dostali mimo obranné pásmo.
04:46
Erik Karlsson naplno ukázal svou dělovku od modré, Andersen na ní ale dobře viděl a po zásahu přerušil hru.
04:26
Hoffman dostal přihrávku z úrovně brankové čáry, jenže z ideální pozice v mezikruží nezamířil mezi tři tyče.
03:59
Kadri pěkně prošel přes útočnou modrou, jenže puk se mu zamotal mezi nohama a pak už byl na hokejkách Senátorů.
03:17
Po dlouhé době se přerušuje, a to po ofsajdu Senátorů.
02:50
Toronto mírně zachybovalo v rozehrávce, Kellyho průnik ale skončil na pozorném Andersenovi v brance Maple Leafs.
02:04
Phaneuf zkusil vypálit od modré čáry, jenomže kotouč zablokoval předním stojící obránce. O pár sekund později to bývalý kapitán Toronta zkoušel znovu, ovšem Andersena nepřekonal.
01:39
Poprvé si kotouč polaskal i Matthews, který nastupuje se čtyřiatřicítkou na dresu.
01:06
Marner zachytil puk na modré čáře a hosté najednou byli v přečíslení, k žádné větší šanci se však nepropracoval, i když Bozak byl ve velmi nadějné pozici.
00:34
Van Riemsdyk byl v útočném pásmu zezadu poslán k zemi, v opatrném úvodu se však zatím vylučovat nebude.
00:05
Je to tady! Úvodní buly bylo vhozeno a sezóna NHL 2016/17 je tak plnohodnotně odstartována!
00:01
Za mírného bučení nastoupili i hráči Javorových listů. Od úvodního buly nás nyní dělí už jen kanadská hymna.
Na ledovou plochu postupně vjíždí hokejisté Ottawy, kteří jsou hlasatelem tradičně představováni. Začátek zápasu je tak o pár minut opožděn.

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf, Wideman, Borowiecki – Stone, Turris, Hoffman – B. Ryan, Brassard, Z. Smith – Pyatt, Pageau, Varone – Neil, Kelly, Dzingel.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – Carrick, Rielly, Marinčin, Gardiner, N. Zajcev, Hunwick – Komarov, Kadri, M. Michálek – Marner, Bozak, van Riemsdyk – Nylander, Matthews, Hyman – Brown, Holland, Martin.

Rozhodčí: Charron, McCauley – MacPherson, Sericolo.
Československá stopa v utkání

Martin Marinčin (TOR)

Obránce, 24 let
Minulá sezóna: 65 zápasů, 7 bodů (1+6)

Roman Polák (TOR)
Obránce, 30 let
Minulá sezóna: 103 zápasů, 16 bodů (1+15)

Milan Michálek (TOR)
Útočník, 31 let
Minulá sezóna: 45 zápasů, 16 bodů (7+9).
Vzájemné zápasy

Toronto je pro Ottawu v poslední době oblíbeným soupeřem, v předešlých deseti soutěžních střetech se totiž jedinkrát stalo, že Sens nezískali ani bod. V minulé sezóně se tyto dva týmy proti sobě postavily čtyřikrát, přičemž Javorové listy získaly jediný bod za říjnovou domácí porážku 4:5 po nájezdech. Při pohledu do vzdálenější minulosti zjistíme, že od února roku 2014 vyhrála Otawa devětkrát, zatímco Toronto jen šestkrát a co se počtu vstřelených branek v posledních šestnácti zápasech týče, tak Senátoři vedou 52:44.

11.10.2015 Toronto – Ottawa 4:5 sn.
7.2.2016 Ottawa – Toronto 6:1
6.3.2016 Toronto – Ottawa 2:3
13.3.2016 Ottawa – Toronto 4:0
Příprava

Tým z kanadského hlavního města odehrál sedm přípravných zápasů, během nichž zvítězil v základní hrací době jen jednou, a to hned v úvodním utkání právě proti dnešnímu soupeři z Toronta. Na druhou stranu Senátoři nezískali pomyslné body pouze ve dvou duelech proti Winnipegu a Buffalu. Zbývající čtyři zápasy Ottawy se musely rozhodnout až v prodloužení, ve kterém měli Senátoři padesátiprocentní úspěšnost.

27.9.2016 Toronto – Ottawa 3:6
28.9.2016 Buffalo – Ottawa 3:2 po prodl.
30.9.2016 Montreal – Ottawa 3:4 po prodl.
1.10.2016 Ottawa – Montreal 2:3 po prodl.
4.10.2016 Winnipeg – Ottawa 4:2
5.10.2016 Ottawa – Toronto 3:2 po prodl.
8.10.2016 Ottawa – Buffalo 2:4.

Javorové listy v minulých týdnech sehrály hned osm přípravných zápasů a zaznamenaly jen dvě vítězství nad Buffalem a Montrealem. Poslední čtyři předsezónní testy však Maple Leafs vůbec nevyšly, když svěřenci Mikea Babcocka dvakrát nestačili na Detroit Red Wings a předtím ani na Ottawu s Montrealem.

30.9.2016 Toronto – Buffalo 0:1 sn
1.10.2016 Buffalo – Toronto 1:8
3.10.2016 Toronto – Montreal 3:2 po prodl.
7.10.2016 Montreal – Toronto 6:1
8.10.2016 Toronto – Detroit 1:2
9.10.2016 Detroit – Toronto 4:3.
Toronto Maple Leafs
Generální manažer: Lou Lamoriello
Hlavní trenér: Mike Babcock

Javorové listy minulou sezónu pod novým vedením vůbec nezvládly, v Atlantické divizi, Východní konferenci i v celkové tabulce obsadily poslední možné místo, když z porce 82 zápasů vytěžili jen 69 bodů. Na příčky zajišťující účast ve vyřazovacích bojích pak Toronto ztratilo propastných čtyřiadvacet bodů.

Během letní přestávky opustilo hokejovou Mekku jen pár jmen. Do Anaheimu byl vytrejdován Jonathan Bernier a smlouvy nebyly prodlouženy s P.A. Parenteauem, Michaelem Grabnerem, Stuart Percy, T.J. Brennan a Ben Smith.

Novými posilami, se naopak stali Matt Martin z New Yorku Islanders, Roman Polák ze San Jose a gólman Jhonas Enroth z Los Angeles. Většina fanoušků ale je nejvíce zvědava na jedničku letošního draftu Austona Matthewse, kromě kterého se v Torontu zabydlují i Justin Holl, Jhonas Enroth a Seth Griffith.
Ottawa Senators
Generální manažer: Pierre Dorion
Hlavní trenér: Guy Boucher

Senátoři se po většinu posledního ročníku pohybovali těsně pod osmým místem, na které přes velkou snahu nakonec nedosáhli a na play-off si tak museli nechat zajít chuť. Za osmým Detroitem Ottawa zaostala o osm bodů a ve Východní konferenci skončila na jedenáctém místě a ve vyrovnané Atlantické divizi ji zisk 85 bodů stačil na pátou příčku.

Nový generální manažer Pierre Dorion, který před sezónou převzal žezlo od Bryana Murrayho, během několikaměsíční pauzy k velkým změnám nesáhl, pod jeho vedením byli vyměněni Alex Chiasson s Mikou Zibanejadem a na listinu hráčů bez smlouvy byl umístěn Patrick Wiercioch, nová to akvizici Lavin z Colorada.

Za hlavní akvizici se dá jednoznačně označit jméno Derricka Brassarda, jenž v minulé sezóně oblékal dres New Yorku Rangers a zaznamenal solidních osmapadesát kanadských bodů. Dalšími nováčky jsou Mike Blunden z Tampy Bay a Chris Kelly z Bostonu.
Fanoušci kvalitního zámořského hokeje se konečně dočkali! Kanadsko-americká NHL stojí na prahu jubilejní sté sezóny, která tradičně začne na kanadské půdě, a to zápasem mezi domácí Ottawou Senators a hostujícím Torontem Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.