Richard Pánik (CHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:58
Marián Hossa (CHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:38
Tři hvězdy utkání:

1. Artěmij Panarin (CHI) 1+1
2. Tanner Kero (CHI) 1+1
3. Patrick Kane (CHI) 0+2.
Statistiky: Střely na bránu: 32-36; Zablokované střely: 15-18; Vhazování: 59%-41%; Hity: 32-11; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 8-4.
Artěmij Panarin, Tanner Kero a skvělý Patrick Kane zaznamenali dva body a výraznou měrou se podíleli na hladké výhře Chicaga na ledě obhájců Stanley Cupu z Pittsburghu. O osudu rozhodla úvodní část, během které Blackhawks vstřelili čtyři góly, o dva z nichž se postarali Richard Páník a Marián Hossa, a bylo po zápase. Prostřední část žádný gól nenabídla, zatímco třetí na každé straně jeden. Čestný gól Penguins vstřelil Bryan Rust. Corey Crawford odchytal skvělé utkání, když jednou inkasoval pouze jednou a předvedl 31 úspěšných zákroků. Krásná ochutnávka soubojů v tempu nadcházejícího playoff, které již mají zajištěno oba týmy, je za námi. Padlo šest gólů. Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 1 Chicago Blackhawks 5
59:56
Ryan Hartman se ocitl v blízkosti levé tyče po krásné diagonální přihrávce z pravého křídla od modré čáry v šanci, mezi betony ale Marca-Andreho Fleuryho nepropálil a neujala se ani dorážka jednoho z jeho spoluhráčů!
59:16
Penguins napřáhli od modré čáry k pěkné táhlé střele, která těsně nad ledem zamířila vedle pravé tyče. Corey Crawford ji v bráně kontroloval pohledem.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:22
Pittsburgh zvýšil obrátky a ještě se snaží snížit, jenže jeho snaha již přichází z velké křeče.
57:29
Dnešní utkání sleduje 18657 diváků.
57:08
Blackhawks se snažili prosadit po levé straně a puk skončil v ochranné síti. I kdyby se tak ale nastalo, tak útočnou akci hostů zastavilo postavení mimo hru.
56:49
Bryan Rust vypálil z levého kruhu pro vhazování a Corey Crawford po rychlém zakleknutí ukryl puk v náručí. Brankář Chicaga dnes předvedl 30 zákroků!
56:18
Puk skončil na střídačce domácího Pittsburghu a po přerušení hry probíhá poslední reklamní přestávka.
55:26
Blackhawks zkusili na levé straně vypálit z ostrého úhlu, jejich střela ale byla zablokována. Každému na ledě je jasné, jak utkání dopadne, a tempo opadlo.
54:09
A další střela Penguins končící nad bránou v ochranné síti, tentokrát ovšem přišla z vrcholu pravého kruhu.
54:01
Brian Dumoulin vypálil po krátké přestávce z levého kruhu pro vhazování a také jeho střela skončila v ochranné síti.
53:49
Sidney Crosby v levém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula bližší horní roh brány a zamířila poté do ochranné sítě.
52:58
Blackhawks po krátké reklamní přestávce znovu vypálili od modré čáry, jejich střela ale opět zamířila mimo.
51:48
Penguins se snažili dostat podél hrazení u střídaček do útočného pásma a jejich akci zastavilo postavení mimo hru, po kterém dostává prostor reklamní přestávka.
51:24
Tanner Kero po pokračujícím útoku Blackhawks pálil na levém křídle z ostrého úhlu a Marc-Andre Fleury zřejmě zasahoval hrudí, nejsem si ale úplně jistý.
51:09
Brian Campbell zkusil vypálit od modré čáry, jeho jedovatá střela ale minula bližší levý horní roh brány.
50:37
Hra se během posledních okamžiků hodně vyrovnala a přestala přinášet šance. O hity ovšem nouze není.
47:52
Artěmij Panarin po inkasovaném gólu napřáhl na levém křídle od modré čáry k nádherné střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže se od horní tyče odrazila zpět do hry a gólem neskončila! Oba týmy dnes trefily tyč.
45:46
Pittsburgh právě vstřelil branku!
BRYAN RUST si z levého křídla sjel rychle před bránu a napoprvé na přední tyči Corey Crawforda nepřekonal, Ian Cole ho ale poté našel krásnou zpětnou přihrávkou z levého rohu útočného pásma a útočník Penguins po krásném oblouku na vzdálenější pravé tyči zasunul puk po ledě do odkryté brány! Brankář Chicaga se nedokázal přesunout a přišel o čisté konto. Alespoň gól. Asistence: Ian Cole a Matt Cullen.
44:03
Patric Hörnqvist dostal dvě minuty za sekání a přesilová hra Penguins příliš dlouho netrvala.
43:50
Trevor van Riemsdyk fauloval v pravém rohu obranného pásma Scotta Wilsona a dostal dvě minuty za držení. Druhá přesilová hra pro Penguins.
43:32
Chicago právě vstřelilo branku!
TANNER KERO na obranné modré čáře v blízkosti střídaček zablokoval střelu Penguins a poté se řítil do samostatného úniku, který mezi kruhy pro vhazování zakončil krásnou táhlou střelou, jenž nad pravým ramenem Marca-Andreho Fleuryho zamířila do levého horního rohu brány! Chicago vede 5:0 a Pittsburgh je hodně dole!
43:12
Chad Ruhwedel vypálil z vrcholu mezikruží a jeho střela mířila k levé tyči, Corey Crawford ji ale pravým betonem vyrazil a nadále drží na ledě Pittsburghu čisté konto.
42:30
Conor Sheary na pravém křídle vypálil od hrazení a Corey Crawford puk bez problému lapil do lapačky.
42:10
Jeden z hráčů Blackhawks nedokázal na obranné modré čáře zachytit puk a ocitl se na ledě poté, co se čelem k bráně marně snažil kotouč nataženou holí zachytit. Chad Ruhwedel měl obrovskou rychlost, kterou v levém kruhu pro vhazování využil ke střele zápěstím, kterou Corey Crawford dokázal zastavit mezi levou rukou a tělem!
41:09
Phil Kessel vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování nepřesně. Jeho prudká střela skončila nad bránou a rozezněla pouze ochranné sklo za ní.
40:29
Sidney Crosby se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže z blízkosti pálil pouze do pravého ramene Coreyho Crawforda a Chicago poté odpálilo puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
40:09
Penguins vstoupili do třetí třetiny dobře a Conor Sheary na vnějším oblouku levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která mířila do vzdálenějšího pravého rohu brány, Corey Crawford ji ale lapačkou vytáhl mimo.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-27; Zablokované střely: 13-9; Vhazování: 59%-41%; Hity: 23-7; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné min.: 6-2.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:03.
Oba týmy si během prostřední části souboje dvou rivalů a aspirantů na zisk Stanley Cupu zahrály jednu přesilovou hru, využít ji ovšem nedokázali. Penguins byli výrazně aktivnější, ale i přes velkou snahu se jim skórovat stále nepodařilo. Největší šanci měl asi Phil Kessel, který z levého kruhu a blízkosti pálil v početní převaze pod horní tyč, brankáře Chicaga ale puk vyrazil maskou před sebe a poté si poradil i s dorážkou Conora Shearyho. Padne ještě gól? Skóre po druhé třetině: Pittsburgh Penguins 0 Chicago Blackhakws 4.
40:00
40:00
Justin Schultz pálil bez přípravy po přihrávce z pravého křídla na vrcholu levého kruhu pro vhazování s příklepem ke vzdálenější pravé tyči, Corey Crawford ale puk letící několik čísel nad ledem lapil skvěle do lapačky! Krásný zákrok.
39:55
Sidney Crosby v pravém kruhu převedl nádhernou stahovačku, kterou se uvolnil, a poté pálil do bližšího horního rohu brány, Corey Crawford ale puk levým ramenem vyrazil!
39:35
Conor Sheary byl v pravém rohu útočného pásma tvrdě sražen k ledu a fanoušci začali bučet, protože vylučovat se nebude.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:48
Conor Sheary naskočil zpět na led a po jeho návratu z trestné lavice hrají Penguins opět v plném počtu.
38:29
Penguins se podařilo vyhodit a Blackhawks rozjíždí další akci zpoza vlastní brány.
37:26
Artěmij Panarin v levém kruhu mohl pálit a hodně dlouho míchal s pukem, nakonec ale vymyslel krásnou zpětnou diagonální přihrávku, po které pálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování Jonathan Toews a dobře mířil do bližšího horního rohu brány, jeho střela zápěstím ale byla přizvednuta nad a mimo.
36:48
Conor Sheary v tom byl trochu nevinně, po faulu na levé straně útočného pásma ale dostal dvě minuty za podražení. Chicago má k dispozici třetí přesilovou hru (0/2).
36:48
Patric Hörnqvist vypálil z vrcholu mezikruží a puk se u levé tyče od Niklase Hjalmarssona odrazil do ochranné sítě.
36:30
Penguins se vrhli po levém křídle na steč, jejich prudká kolmá přihrávka ale skončila na zakázaném uvolnění.
35:24
V pravém kruhu pro vhazování poté přišla dorážka, kterou brankář Penguins bez problému sevřel v náručí, a po přerušení hry následovala reklamní přestávka.
35:22
John Hayden si v levém kruhu pro vhazování po rychlé akci hodil puk z bekhendu na forhend a z blízkosti a úhlu mířil po ledě ke vzdálenější pravé tyči, Marc-Andre Fleury ale puk levým betonem skvěle vykopl!
35:12
Vyloučený John Hayden je zpět na ledě a oba týmy dnes přečkaly úspěšně úvodní oslabení.
35:11
Dennis Rasmussen vyrazil do přečíslení dva na jednoho a z pravého křídla posílal puk diagonálně doleva na najíždějícího spoluhráče, Penguins ale přihrávku skvěle vystihli. Na opačné straně Penguins pálili z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jejich následná střela byla zablokována.
34:09
Phil Kessel v levém kruhu pro vhazování napřáhl z blízkosti k táhlé střele zápěstím, která mířila pod horní tyč, Corey Crawford ji ale úžasně vyrazil maskou! Conor Sheary se poté snažil v blízkosti levé tyče dostat k dorážce, jenže ani on brankáře Chicaga nedokázal propálit!
33:38
Phil Kessel po vyhození Blachakws přenášel hru z levé strany útočného pásma doprava, kde Sidney Crosby nedokázal puk v pravém kruhu pro vhazování zpracovat.
33:12
John Hayden dostal dvě minuty za hru vysokou holí poté, co fauloval nešťastně v pravém rohu útočného pásma svého týmu, kde podklouzl a poté hůl vyšvihl do vzduchu.
32:51
Penguins výrazně přidali a nyní pálili na levé straně od modré čáry, na přední tyči ale puk zablokoval Brent Seabrook.
31:34
Ian Cole na pravém křídle od hrazení mířil krásnou táhlou střelou po ledě ke vzdálenější levé tyči, Corey Crawford byl ale opět připraven a puk pravým betonem vyrazil.
30:58
Sidney Crosby se ocitl v blízkosti pravé tyče po krásné diagonální přihrávce z levého křídla ve velké šanci, jenže jeho následná střela byla přizvednuta nad bránu.
30:44
Conor Sheary na pravém křídle vypálil od hrazení a Corey Crawford po zákroku hrudí puk vyrazil mimo.
30:19
Chris Kunitz se snažil prosadit na pravém křídle, kde se puk od Duncana Keitha odrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena a odbudeme si krátkou reklamní přestávku.
29:49
Hra byla ve středním pásmu přerušena kvůli přihrávce rukou v podání Penguins a následovalo vhazování ve středovém kruhu. Ve druhé části zatím marně čekáme na gól.
29:40
Marc-Andre Fleury rozehrával u své levé tyče bekhendem za bránou poté, co Blackhawks od střídaček napálili puk do útočného pásma, aby mohli odjet střídat.
28:59
Tomáš Jurčo předvedl v levém rohu útočného pásma skvělý forčeking a Jonathan Toews po jeho zpětné diagonální přihrávce pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla sražena vedle vzdálenější levé tyče.
28:11
Blackhawks vedou v polovině utkání stále 4:0 a obrovský podíl na tom má Richard Pánik a Marián Hossa.
27:19
Tanner Kero dobře vypálil z levého kruhu pro vhazování a po zákroku Marca-Andreho Fleuryho levým betonem se dostal na přední tyči k dorážce, brankář Penguins ale puk zastavil!
26:43
Bryan Rust byl zřejmě hráčem, který na pravé straně vypálil od hrazení od modré čáry, a po dalším úspěšném zákroku Coreyho Crawforda byla hra přerušena.
26:23
Blackhawks se snažili v levém kruhu dostat ke střele, jenže nakonec se do zakončení nedostali.
26:01
Útok Penguins na opačné straně zastavilo postavení mimo hru, po kterém následuje reklamní přestávka.
25:47
Tomáš Jurčo v levém kruhu pro vhazování vypálil bekhendem a Marc-Andre Fleury měl na přední tyči po zákroku levým betonem velké potíže, nakonec ale předvedl sněhuláka, po kterém puk vleže na zádech ukryl pod sebou! Málem to bylo 5:0!
25:02
Sidney Crosby se chystal vypálit na levém křídle od modré čáry z otočky, včas k němu ale přistoupil Ryan Hartman.
24:13
Penguins nyní odevzdali puk na hokejku Blackhawks, kteří ho podrželi v obranném pásmu, a oba týmy tak mohly odjet střídat, což také udělaly.
23:37
Patrick Kane před pár okamžiky po zpětné diagonální přihrávce z levého křídla šavloval hokejkou v pravém kruhu pro vhazování, do zakončení se ale nakonec nedostal.
22:51
Penguins opět rozjížděli akci po pravém křídle, jejich přihrávka ale podél střídaček zamířila na zakázané uvolnění. Hra byla opět přerušena a zatím čekáme na velkou příležitost.
22:21
Pittsburgh chtěl diagonálně rozehrát doleva od střídaček, jenže puk opustil hrací plochu a hra byla přerušena.
21:55
Penguins na pravém křídle dobře vypálili od hrazení, Corey Crawford byl ale na přední tyči připraven a svým levým betonem puk vykopl. Bryan Rust se k dorážce nedostal.
21:36
Fantastické utkání zatím v dresu Blackhawks hrají Patrick Kane a Artěmij Panarin, kteří v první části připsali dva body. Kane za dvě asistence, Panarin za gól a asistenci.
20:32
Chicago vede po první třetině 4:0 a do druhé vstoupilo pořádně zostra, následná střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale byla nepřesná a skončila v ochranné síti.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-16; Zablokované střely: 7-1; Vhazování: 73%-27%; Hity: 11-2; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:10.
Chicago v předposledním zápase prohrálo 7:0 s Floridou, na ledě Pittsburghu ale nastoupili jeho hráči jako vyměnění a do sítě obhájců Stanley Cupu nasypali čtyři góly, z nichž poslední dvě padly během poslední minuty úvodní části. Brankáře Marca-Andreho Fleuryho postupně překonali Artěmij Panarin, Richard Pánik, Marcus Krüger a Marián Hossa. Skóre po první třetině: Pittsburgh Penguins 0 Chicago Blackhawks 4.
20:00
19:45
Ryan Hartman na levé straně obranného pásma vystihl rozehrávku Penguins a vyrazil podél hrazení do rychlého protiútoku, po kterém z levého kruhu pro vhazování předložil puk krásnou přihrávkou přes šířku útočného pásma doprava MARIÁNOVI HOSSOVI, který krásnou střelou zápěstím o levý rameno Marca-Andreho Fleuryho poslal puk na přední tyči pod horní tyč! Gól byl kvůli ofsajdu ještě zkoumán u videa, nakonec ale platil! Asistence: Ryan Hartman.
19:05
MARCUS KRÜGER na pravém křídle nabral rychlost a po krásné přihrávce Patricka Kanea ze středového kruhu napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k táhlé střele zápěstím, která zamířila mezi rukou a pravým betonem Marca-Andreho Fleuryho ke vzdálenější levé tyči, a jeto 3:0! Asistence: Patrick Kane a Artěmij Panarin.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:04
Bryan Rust krásně vypálili z vrcholu mezikruží a jeho následná střela zápěstím se od horní tyče odrazila zpět do hry! Corey Crawford měl obrovské štěstí, ale neinkasoval.
17:54
Sidney Crosby se ocitl u pravé tyče v šanci, jenže Coreyho Crawforda z úhlu propálit nedokázal.
17:13
Chad Ruhwedel na pravém křídle vypálil od hrazení a po zákroku Coreyho Crawforda, který ukryl puk v náručí, přichází na řadu krátká reklamní přestávka. Již poslední.
17:00
Poslední okamžiky nabídly neskutečně dramatické momenty a tři velké příležitosti, gólem ovšem neskončily.
15:29
Artěmij Panarin se po nádherné přihrávce dostal do samostatného úniku a dobře mířil nad lapačku Marca-Andreho Fleuryho, ten ovšem předvedl spektakulární zákrok a jeho táhlou střelu zápěstím rukavicí vyrazil! Další fenomenální zákrok.
15:18
Tanner Kero z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahodil puk na vzdálenější pravou tyč, kde se jeden z jeho spoluhráčů dostal ke střele, Marc-Andre Fleury si ale pohlídal prostor u své levé tyče a puk vyrazil. Na opačné straně mohl snížit Conor Sheary, jeho střela z mezikruží ale těsně nad ledem minula levou tyč!
14:39
RICHARD PÁNIK si najel mezi kruhy pro vhazování na krásnou diagonální přihrávku Nicka Schmaltze z levého rohu útočného pásma a nad pravým betonem přesouvajícího se Marca-Andreho Fleuryho zamířil k pravé tyči! Další krásná branka, o kterou se postaral slovenský útočník, a Chicago vede rázem o dvě branky! Asistence: Nick Schmaltz a Jonathan Toews.
14:05
Jonathan Toews se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže se v blízkosti levé tyče rozhodl pro objetí brány a do zakončení se nakonec nedostala. Hodně nebezpečná akce.
13:21
Domácí podnikli rychlou akci a z pravého kruhu pro vhazování přišla prudká střela, kterou Corey Crawford hrudí vyrazil mimo, a nadále drží v bráně Chicaga čisté konto.
13:01
Penguins podél střídaček vyhodili puk podél střídaček za bránu Chicaga, jenže už hráli v plném počtu, takže z toho bylo zakázané uvolnění. Hra je přerušena.
12:54
Chicago se během druhé přesilové hry dostalo pouze k jedné střele, byla ovšem pořádně nebezpečná. Vyloučený Ian Cole je zpět na ledě a Penguins hrají opět v plném počtu.
11:29
Marc-Andre Fleury se vydal za bránu, za kterou si poté nerozuměl s Brianem Dumoulinem a nedokázal přesně rozehrát. Patrick Kane poté z levého rohu útočného pásma okamžitě nahodil puk mezi kruhy pro vhazování, odkud bez přípravy pálil Jonathan Toews! Marc-Andre Fleury ale chybu napravil a po sevření puku v náručí se Richard Pánik v blízkosti pravé tyče k dorážce nedostal.
10:54
Ian Cole se postavil na levé straně obranné modré čáry do cesty Richardovi Pánikovi a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Blackhawks mají k dispozici druhou přesilovou hru.
10:37
Chicago se ocitlo pod obrovským tlakem a podél střídaček vyhodilo puk na zakázané uvolnění poté, co se Conor Sheary ocital tentokrát v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, Corey Crawford ale skvěle kopíroval jeho pohyb.
10:07
Po pár sekundách a tlaku Blackhawks nakonec přišla střela na pravém křídle od čáry, která byla zablokována. Penguins se úspěšně ubránili a vyhodili puk do středního pásma.
09:45
Blackhawks mohli vypálit od modré čáry, jenže situaci přehráli a zatím se v útočném pásmu ke střele nedostali.
08:55
Justin Schultz na pravém křídle vypálil od hrazení a Corey Crawford jeho táhlou střelu ukryl v náručí.
08:48
Patrick Kane a Tanner Kero vyrazili do přečíslení dva na jednoho a jejich následná rychlá souhra přesné zakončení nepřinesla. Na opačné straně pálil z pravého kruhu pro vhazování Brian Dumoulin a Corey Crawford puk vyrazil za bránu.
08:17
Blackhawks nedokázali mezi kruhy pro vhazování odpálit puk do bezpečí a Phil Kessel se ocitl u levé tyče v první šanci, jenže byl příliš blízko brankářovi Chicaga a Corey Crawford bez problému jeho pokus z blízkosti podržel.
07:42
Richard Pánik střádal na levém křídle útočné pásma pikle, jenže nemohl v akci pokračovat kvůli přihrávce rukou.
07:34
Sidney Crosby se pokusil vzápětí vyrovnat tvrdou ránou z vrcholu mezikruží, která skončila nad bránou Blackhawks a od ochranného skla se v levém rohu odrazil do sítě.
07:07
Conor Sheary se nachází ve fantastické formě, kterou nyní málem potvrdil, v blízkosti pravé tyče ale skvělého Coreyho Crawforda propálit bekhendem nedokázal!
06:37
Blackhawks se ocitli pod mírným tlakem a podél hrazení puk podruhé v zápase vyhodili na zakázané uvolnění.
06:29
Bryan Rust si z levého křídla obloukem krásně sjel před bránu a po pokrytí puku bekhendem na přední tyči nebezpečně vypálil, z blízkosti ale skvělého Coreyho Crawforda překonat nedokázal! Hra byla přerušena a dorážka již nepřišla.
06:00
Vyloučený Scott Wilson je zpět na ledové ploše a Chicago po odehraných šesti minutách vede nad Pens 1:0.
04:39
Artěmij Panarin se ocital v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže místo se rozhodl pro přihrávku na Patricka Kanea, který se chystal ze vzdálenějšího pravého kruhu pro vhazování pálit do odkryté brány, jenže Marc-Andre Fleury předvedl senzační přesun a jeho střelu míříc těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči pravým betonem vykopl!
04:00
Scott Wilson fauloval na obranné modré čáře a za faul vysokou holí dostal dvouminutový trest. Chicago se ujalo vedení, které nyní může rychle navýšit.
03:47
Chicago se ujalo vedení 1:0 a po pár sekundách vyhodilo na levém křídle puk na první zakázané uvolnění.
03:23
Patrick Kane se chystal po nabrání rychlosti na levém křídle objíždět bránu a už byl téměř za ní, jenže na poslední chvíli parádní periferní bekhendovou přihrávkou našel ARTĚMIJE PANARINA, který zamířil z ostrého úhlu a blízkosti do odkryté brány! Přihrávka Patricka Kanea zaskočila úplně všechny a Chicago vede 1:0! Asistence: Patrick Kane a Tanner Kero.
03:02
Brent Seabrook nádhernou kolmou přihrávkou přihrávkou z pravé strany obranného pásma o mantinel našel před útočnou modrou čárou Richarda Pánika, který vypálil na pravé straně útočného pásma od hrazení. Marc-Andre Fleury podržel puk v náručí a připsal si první úspěšný zákrok.
02:31
Tomáš Jurčo předvedl v pravém rohu obranného pásma dobrý forčeking a poté posílal puk nebezpečně před bránu, žádného ze spoluhráčů tam ale nenašel.
01:09
Brent Seabrook odvedl v obraně dobrou práci, když Penguins nepustil v levém kruhu obranného pásma ke střele poté, co předním pálil na opačné straně ledové plochy Jonathan Toews, jeho střela z levého kruhu ale byla sražena do rohu.
00:01
Pittsburgh vyhrál úvodní vhazování zápasu a ostře sledované utkání mezi Penguins a Blackhawks právě začalo! Souboj rivalů v závěru základní části.
00:01
Zahajovací pětky obou týmů se seřadily na modrých čarách a po zaznění americké národní hymny bude moci ostrý souboj mezi Pittsbughem a Chicagem začít! Čeká nás velký zápas, v němž se střetnou dva aspiranti na titul. Hvězdy! Sidney Crosby nebo Patrick Kane?

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray (C)) – Dumoulin, J. Schultz, Cole, Ruhwedel, Streit (A), C. Gaunce – Sheary, Crosby, Rust (A) – S. Wilson, Rowney, Kessel – Kunitz, Bonino, Hörnqvist – Kühnhackl, Cullen, Sundqvist. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Schmaltz, Toews (C), Pánik – Panarin, Kero, P. Kane – Hartman, Krüger, Hossa – Hayden, Rasmussen, Jurčo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Tim Peel, TJ Luxmore. Čároví: Lonnie Cameron, Ryan Daisy.

CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago se v PPG Paints Areně proti Pittsburghu bude snažit navýšit svůj náskok na čele Centrální divize a Západní konference, ve které má šest zápasů před koncem základní části 103 bodů. Blackhawks mají před druhou Minnesotou náskok sedmi bodů a během posledních 24 utkání osmnáctkrát vyhráli, během posledních čtyř ovšem vyhráli pouze jednou a před Tampou utrpěli ostudnou porážku 7:0 od Floridy.

Hráči ve formě

Patrick Kane během posledních 16 utkání zaznamenal 22 bodů za 14 gólů a 8 asistencí a s 82 kanadskými body je společně se Sidney Crosbym a Nicklasem Bäckströmem druhým nejproduktivnějším hráčem NHL o sedm bodů za vedoucím Connorem McDavidem.

Novinky z týmu

Proti Pittsburghu by měl začít v bráně brankář Corey Crawford, který proti Panthers inkasoval z 25 střel 4 góly. Chicago má v závěru základní části velké problémy s bráněním, když během tří z posledních čtyř utkání NHL inkasovalo vždy minimálně pět branek.
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh Penguins má na svém kontě 103 bodů a v případě vítězství nad Chicagem se může bodově dotáhnout na druhé místo Metropolitní divize, o které by se dělil s Columbusem. Penguins ztrácí na Blue Jackets dva body a dalších pět ztrácí na Washington, který vede se 108 body divizi a Východní konferenci. Všechny čtyři týmy již mají zajištěnou účast v playoff a jde o to, jakého soupeře dostanou v prvním kole.

Sidney Crosby během posledních 9 zápasů zaznamenal 12 bodů za osm gólů a čtyři asistence a s celkovým počtem 42 branek je nejlepším střelcem NHL o čtyři góly před Nikitou Kučerovem z Tampy. Daří se také Conoru Shearymu, který během posledních 15 zápasů připsal stejný počet bodů za 4 góly a 11 asistencí.

V bráně by měl začít Marc-Andre Fleury, zatímco v obraně Chad Ruhwedel, který vynechal poslední zápas kvůli zranění v horní části těla. Útočník Matt Cullen po uzdravení se z neblíže specifikované nemoci absolvoval rozbruslení. Posedmé v řadě zřejmě bude chybět Penguins ruský útočník Jevgenij Malkin, který odehrál poslední utkání 16. března proti Philadelphii. Jevgenij Malkin utrpěl zranění v horní části těla poté, co v předchozím zápase proti Calgary zablokoval střelu.
Základní část letošní sezóny NHL vrcholí a ve čtvrtek v noci nabídne lahůdku v podobě souboje mezi Pittsburghem Penguins a Chicagem Blakhawks, který by neměl být ochuzen o duel hvězd, jenž obstará Sidney Srosby a Patrick Kane. Obhájci Stanley Cupu budou usilovat o ukončení série tří porážek v řadě, zatímco aspiranti na titul z Chicaga dvou. Kdo uspěje?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.