Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů ze světa sportu se těším na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:31
Trestné minuty – 14:12
Hity – 22:42
Obhájci Stanley Cupu ve třetím zápase sezóny 2016/17 poprvé okusili hořkost porážky! Coloradu Avalanche totiž podlehli v prodloužení 3:4. Hrdinou utkání se stal Gabriel Landeskog, jenž nejprve v čase 53:28 v přesilovce vyrovnal na 3:3 a hned po 22 sekundách prodloužení utkání rozhodl. Laviny si tak zvedly sebevědomí hodně cenným skalpem.
60:22
Colorado právě vstřelilo branku!
Colorado vítězí! Do nahození Grigorenka vložil hůl Letang, ovšem puk jen přizvedl a GABRIEL LANDESKOG ho pohotově ze vzduchu uklidil za bezmocného Fleuryho. Asistence: Michail Grigorenko a Erik Johnson.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině vstřelily oba týmy po gólu a za stavu 3:3 se bude prodlužovat. Atraktivní hra 3 na 3 bude zaslouženým vyvrcholením tohoto zajímavého zápasu.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:37
Martinsen se ještě snažil něco změnit na skóre, ovšem jeho pokus byl sražen do rohu.
59:01
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:50
Puk je mezi střídačkami, hra tedy musela být přerušena.
57:47
Z pravého kruhu pálil Schultz, Pickard vyráží.
57:28
Tohle bylo blízko! Nick Bonino předkládal puk před prázdnou branku Patricu Hörnqvistovi, ovšem tomu na poslední chvíli zablokoval hůl bránící hráč!
56:26
Pozor! Rozhodčí se radili s centrálou v Torontu, zda se Fleury nedostal s pukem za brankovou čáru. Naštěstí pro domácí nikoliv.
56:26
Po objetí branky střílel z úhlu Erik Johnson. Puk je pod domácím gólmanem.
55:27
Další rána Iana Cola byla mnohem přesnější! Pickarda zachránila tyčka!
55:13
Dělovka Iana Cola jen zaduněla o zadní mantinel.
54:32
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Andreas Martinsen zakončoval sám a Fleury kotouč vytěsnil levou rukou!
54:23
Střelu Phila Kessela zblokoval Ťutin. Puk se odrazil mimo hrací plochu. Následuje reklamní přestávka.
53:28
Hosté to sehráli skvěle! Avs se podařilo rozebrat bránící čtveřici a po finální nahrávce Grigorenka pálil z pravého kruhu kapitán GABRIEL LANDESKOG, který se trefil parádně. Švédský útočník vymetl šibenici nad levým ramenem Fleuryho – 3:3. Asistence: Michail Grigorenko a Erik Johnson.
53:10
Šanci dává hostům Jevgenij Malkin, jenž ve středním pásmu zbytečně podrazil Erika Johnsona.
52:36
Naopak jsme tu měli příležitost Nicka Bonina. Ten však netrefil branku.
51:39
Laviny hledají cestu k vyrovnání. Domácí je ale zatím nepouštějí do šancí.
50:57
Pens vedou svým oblíbeným výsledkem 3:2, kterým skončily oba jejich zápasy v nové sezóně. Uvidíme, zda tímto skóre zvítězí i do třetice.
50:26
Zakázané uvolnění Colorada.
50:04
Fleury přidržel puk v lapačce a hosté tak získali buly v útočném pásmu. K tomu dojde až po reklamní pauze.
49:12
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovku a vedou 3:2! Od modré čáry střílel TREVOR DALEY, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Matt Cullen a Justin Schultz.
48:53
Ťutin nahodil z dálky kotouč na Fleuryho. Ten ho zachytil a rozehrál.
48:34
Přesilovka pro domácí. Za vysokou hůl obdržel dvouminutový trest Joe Colborne.
47:57
Z dálky vypálil Letang. Pickard kotouč raději podržel.
47:41
Hagelin našel Kessela, který se snažil prokličkovat až před Pickarda, ovšem o puk nakonec přišel.
47:07
Rozhodčí Sutherland oznámil, že gól neplatí! Jevgenij Malkin totiž při průjezdu brankovištěm opravdu kontaktoval gólmana Pickarda, který si teď v brankovišti spokojeně zatleskal.
47:07
Domácí se radují ze třetího gólu, ovšem hostující kouč Bednar si bere challenge! Projíždějící Jevgenij Malkin totiž při průjezdu brankovištěm podtrhl brankáře Pickarda. Poté, co o chvíli později Malkin uklidil puk do odkryté branky, hostující gólman okamžitě vystartoval za rozhodčími a emotivními gesty reklamuje faul na svou osobu...
46:33
Ránu Olliho Määtty pokryl Pickard. Pens se tedy mohou po oslabení srovnat.
46:06
Tučňáci jsou kompletní.
45:50
Domácí jsou ve čtyřech a ty nejtěžší momenty tedy přestáli.
45:43
Obrovský tlak Avalanche! Hlavním hrdinou je Marc-Andre Fleury, který si během chvíle připsal několik důležitých zákroků. Tím posledním si vychutnal Nathana MacKinnona, jenž měl před sebou poloodkrytou branku! Gólman Pens se ale bleskově přesunul.
45:00
Hosté v plném počtu, teď budou hrát dokonce přesilovku 5 na 3!
44:54
Obrovská šance hostí! Tyson Barrie byl téměř sám před Fleurym, ale zamířil do jeho vyrážečky.
44:05
Další vyloučení na domácí straně! Dvě minuty dostává Chris Kunitz, jenž trefil holí do obličeje Erika Johnsona.
43:49
Vyloučen je Phil Kessel za hákování. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
43:49
Skvěle to udělal Nathan MacKinnon, který se natlačil před obránce a najížděl sám na Fleuryho. Jeho střela skončila na tyčce a dojíždějící Landeskog nedostal skákavý puk do odkryté klece!
43:21
Hosté se osvobozují.
42:59
Vyloučeným hráčem je Rene Bourque. Ten dostal trest za hákování.
42:20
Domácí budou hrát přesilovku, zatím ale mají výhodu.
42:04
Pickard přikryl kotouč, který se odrazil před jeho klec. Hra je tedy přerušena.
41:55
Nahození Hörnqvista vyrazil Pickard za svou branku, kde probíhá souboj o kotouč.
41:36
Hosté zahráli na icing. Hra se stěhuje před Pickarda.
41:08
Joe Colborne v rychlosti obkroužil domácí branku a pokusil se zakončit. Fleury ale zasahovat nemusel.
40:18
Další střela po buly, kterou vyslal od modré Nikita Zadorov. Fleury kotouč přilepil na své tělo a neumožnil tak soupeři žádné dorážky.
40:12
Po vyhraném buly vypálil Johnson. Fleury přerušil hru.
40:06
Hra je hned přerušena. Vhazovat se bude před Fleurym.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:02.
Ve druhé třetině gól nepadl a Pens tak hrají s Lavinami stále 2:2. Zejména v první polovině periody si oba celky vytvořily dostatek šancí na změnu skóre, hostující Martinsen dokonce puk do branky dostal, ovšem podařilo se mu to jen za cenu úmyslného kopnutí. Uvidíme, co přinese třetí dvacetiminutovka.

Statistiky 2. třetiny:
Střely na branku – 13:7 (25:17)
Trestné minuty – 2:4 (8:8)
Hity – 11:14 (17:27)
40:00
40:00
Joe Colborne se řítil sám na Fleuryho! Než ale stihl zakončit, tak se ozvala závěrečná siréna. Hostující útočník potřeboval tak sekundu navíc.
39:32
Oba týmy jsou v plném počtu.
39:01
Začala poslední minuta druhé části.
38:08
Ránu Malkina nepustil na svého brankáře Wiercioch.
37:59
Po sražené střele Malkina se dostal před brankou ke kotouči Kris Letang. Jeho bekhendovou střelu z bezprostřední blízkosti vytěsnil vyrážečkou Pickard!
37:31
Do křížku se dostali hráči, do kterých bychom to zase tolik neřekli! Jarome Iginla se pustil do Chrise Kunitze. Rukavice ale na led nešly, takže půjde jen o dvouminutové tresty za hrubost.
37:31
36:50
Spíše propagační střela obránce Krise Letanga. Pickard přerušil hru a domácí tak získali buly v útočném pásmu.
36:34
Nyní už se hraje přeci jen opatrněji, než v první polovině utkání. Ani jeden z týmů nechce dát soupeři výhodu.
35:39
Puk byl tečován do hlediště. Další vhazování ve střední třetině ledové plochy.
35:17
Rene Bourque zahrál vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
34:39
Od modré čáry pálil Dumoulin, Pickard pozorný. Je tu další reklamní pauza.
34:25
A Laviny jsou kompletní.
33:52
Hosté vyhazují a vypadá to, že se ubrání.
33:16
Hosté v oslabení opět zahrozili. Fleury musel zasahovat proti Söderbergovi.
32:45
Nahození Kessela skončilo v lapačce Pickarda. Pens tak získali útočné pásmo.
32:39
Hosté zblokovali střelu Kessela z levého kruhu a sami vyrazili do nebezpečného kontru. MacKinnon se ještě se spoluhráčem řítil proti obránci Letangovi, ale ten hostům nedovolil přihrávku před branku!
32:24
Hosté přerušili tlak Tučňáků jen za cenu faulu. Patrik Wiercioch podrazil Nicka Bonina a domácí si tedy zahrají po reklamní přestávce přesilovku.
32:06
Domácí se nadechli k náporu. Nyní pálil od modré vedle Ian Cole.
31:35
Z mezikruží střílel Nick Bonino. Zamířil nad branku.
30:59
Bekhendové nahození Erica Fehra musel vykopávat pravým betonem do rohu Pickard.
30:09
Malkin se pokusil žabičkou oslovit Patrica Hörnqvista. Ten před brankou nezpracoval těžkou přihrávku.
29:33
MacKinnon ztratil ve vlastním obranném pásmu kotouč a až před branku se tak natlačil Matt Cullen. Pickard si prostor u bližší tyčky pohlídal.
29:02
Gól neplatí! Hostující forvard kopl kotouč do branky úmyslně.
29:02
Andreas Martinsen poslal bruslí kotouč do domácí branky! Rozhodčí ještě využijí porady s videem.
28:21
Malkin namazal na útočné modré puk Duchenovi a poté navíc nedokázal útočníka Colorada zastavit. Byla z toho dobrá možnost pro hosty, kterou nadvakrát vyřešil Marc-Andre Fleury.
27:34
Iginla se snažil posunout puk na rozjetého MacKinnona, ovšem bruslařský souboj vyhrál domácí obránce Dumoulin.
27:02
O puk se bojovalo za brankou domácích. Jelikož se hrací předmět dotkl zezadu brankové sítě, byla hra přerušena. Reklamní přestávka.
26:45
Od modré nahazoval kotouč do ohně Barrie. Fleury nakonec nemusel zasahovat.
25:28
Druhá třetina je zatím poměrně akční. Chybí jen gólové vyjádření.
24:50
A hned po buly měl Pickard opět co dělat! Vyrazil střelu Hörnqvista i dorážku Malkina!
24:43
Domácí přešli po buly v obranném pásmu rychle dopředu. S bekhendem Hörnqvista si poradil Pickard.
24:33
Od modré vypálil Beauchemin. Fleury přerušil hru.
23:31
Velká šance hostí! Po přečíslení 3 na 2 se dostal k bekhendovému zakončení Rene Bourque. Fleury zakročil pravým betonem a následně stačil zablokovat i dorážku Joa Colborna!
22:51
S pokusem Toma Sestita neměl Pickard problémy. Vhazovat se bude v obranném pásmu Lavin.
22:09
Ani jednomu z týmů se teď nedaří rozehrát útok. Oba celky totiž praktikují důrazný forčeking, kterým si vzájemně komplikují rozehrávku.
21:13
Na ránu Olliho Määtty Pickard dobře viděl a svým zákrokem přerušil hru.
20:28
Domácí vlétli do druhé třetiny velmi aktivně. Po pěkné kombinaci měl před sebou poloodkrytou klec Phil Kessel, jenž ale zakončoval z hodně ostrého úhlu a branku netrefil.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:04.
Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu, ve které jsme viděli hned čtyři góly. Nejprve se prosadili domácí, kteří v 10. minutě vedli po přesilovkovém zásahu Phila Kessela a dorážce Matta Cullena 2:0. Obě trefy od sebe dělilo 36 sekund. Také Laviny však v závěru periody odpověděly dvěma slepenými góly. Nejprve se v přesilovce 5 na 3 prosadil kanonýr Jarome Iginla a o 93 sekund později srovnal ranou od modré Patrik Wiercioch.

17:50
Hostům se podařilo rychle smazat dvoubrankové manko! Od modré čáry vypálil PATRIK WIERCIOCH a kotouč zapadl k pravé tyčce z pohledu Fleuryho, který vůbec nic neviděl. Asistence: René Bourque a Fjodor Ťutin.
17:22
Domácí jsou v plném počtu.
16:27
Laviny dvojnásobnou přesilovku přeci jen využívají a snižují na 2.1! Barrie si na modré několikrát vyměnil kotouč s Iginlou a poté ho předal před branku MacKinnononovi, jenž našel křížným pasem JAROMEHO IGINLU a ten z pravého kruhu prostřelil Fleuryho. Výbornou práci odvedl před brankovištěm clonící Carl Söderberg. Asistence: Nathan MacKinnon a Tyson Barrie.
16:17
Domácí trojice se výborně hýbe. Hagelin nyní srazil do ochranné sítě střelu Iginly.
15:21
Přesně v momentě, kdy skočil na led vyloučený Söderberg, podrazil Chris Kunitz MacKinnona. Hosté budou hrát 71 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.
14:51
A další šance pro Landeskoga. Hostující kapitán se snažil na zadní tyčce usměrnit do sítě žabičku od spoluhráče, ale kotouč nedokázal trefit ideálně a tak ho zvedl až do ochranné sítě za brankou. Následuje reklamní přestávka.
14:43
Erik Johnson vypálil z pravého kruhu a po Fleuryho zákroku se dostal k dorážce Gabriel Landeskog. Švéd bekhendem netrefil branku!
14:32
Naprosto zbytečné vyloučení Nicka Bonina za podražení. Domácí hokejista fauloval bránícího Zadorova.
13:52
Projektil Letanga až k Pickardovi nedoletěl. Hostující gólman mohl být rád, protože měl zakrytý výhled.
13:20
Vyloučeným hráčem je Carl Söderberg, jenž podrazil Krise Letanga.
13:12
Rozhodčí signalizují trest pro jednoho z hostujících hráčů. Stále se ale hraje.
12:25
12:13
Ani teď Avalanche nevyšel přechod do útočné třetiny. Přesilovka se chýlí ke konci.
11:47
Pens hrají oslabení dobře. Opět vyhazují a stále soupeře k ničemu nepustili.
10:54
Domácí vyhazují.
10:24
Olli Määttä dostává dvě minuty za hákování. Přesilovou hru si tak vyzkoušejí i hosté.
09:33
O 36 sekund později domácí navyšují svůj náskok! Po přetlačované v rohu se dostal kotouč k MATTU CULLENOVI, jehož první střelu ještě Pickard vyrazil, ovšem na dorážku veterána, který oslaví za dva týdny již 40. narozeniny, byl již krátký. Asistence: Chris Kunitz a Conor Sheary.
08:57
Domácí se ujímají vedení! Bonino vyhrál buly na Krise Letanga, který nahrál PHILOVI KESSELOVI. Americký útočník si s kotoučem popojel na vrchol levého kruhu a jeho střela propadla Pickardovi mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Kris Letang a Nick Bonino.
08:51
Tečované vyhození se odrazilo mimo hrací plochu. Buly v obranném pásmu Colorada.
08:32
Hosté hned po buly vyhodili.
08:24
Dvě minuty za krosček obdržel Nikita Zadorov. Domácí tak budou hrát první přesilovku.
08:08
Přihrávku Shearyho od zadního mantinelu hosté pokryli. Následně ale zahráli jen na icing.
07:27
Po ráně Hörnqvista Pickard zalehl puk. Reklamní přestávka.
07:09
Malkin s Wilsonem najížděli na oba beky soupeře. Jevgenij Malkin to chtěl řešit individuálně a o kotouč přišel.
06:12
Dobrá šance domácích! Matt Cullen vypálil přes obránce a po zákroku Pickarda ještě dorážel Kunitz. I to ale dokázal gólman Avs pokrýt.
05:56
Odvážná akce Erika Johnsona. Hostující bek obkroužil branku Pens a vyjel si až do střelecké pozice. Fleury byl pozorný a schoval puk pod betony.
04:52
Nahození od červené čáry pokryl Calvin Pickard, jenž následně i rozehrál.
04:11
Po buly pálil od modré Justin Schultz. Zařízení ovšem netrefil.
03:37
Hra je vůbec poprvé přerušena. Hosté se dostali do ofsajdu.
03:12
Hned dvakrát to zkoušel MacKinnon! Fleury dokázal vyrazit jeho střelu i následnou dorážku.
02:57
Domácí nahodili puk za branku. Dam si vyjel Pickard, který dokázal rozehrát.
02:16
Stále čekáme na první přerušení hry. Čas tak rychle plyne.
01:03
Po objetí branky se dostal k zakončení Patric Hörnqvist, Pickard byl na místě.
00:50
Ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat, hra se přelévá mezi modrými čarami.
00:01
Zahajovací sestavy jsou už připraveny na modrých čarých. Jeff Jimerson zapěje hymnu USA.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Condon) – Letang, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Malkin, S. Wilson – Kessel, Bonino, Hagelin – Sheary, Cullen, Kunitz – Kühnhackl, Fehr, Sestito.

Colorado Avalanche: Pickard (Varlamov) – E. Johnson, Zadorov, Barrie, Beauchemin, Wiercioch, Ťutin – Iginla, MacKinnon, Landeskog (C) – Duchene, Söderberg, Grigorenko – Bourque, Colborne, Bourque – Comeau, Ben Smith, Martinsen.

Rozhodčí: Romaško, Sutherland – Wheler, Amell.
Vzájemné zápasy ze sezóny 2015/16:
20.11. 2015: Pittsburgh – Colorado 4:3
10.12. 2015: Colorado – Pittsburgh 2:4
Pittsburgh Penguins:
Tučňáci to v minulé sezóně dotáhli až na samotný vrchol a zvedli nad své hlavy vytoužený Stanley Cup. Vedení klubu dokázalo přes léto udržet všechny strůjce tohoto úspěchu, ovšem těsně před sezónou přišla pro fanoušky velmi nepříjemná zpráva. Kapitán Sidney Crosby totiž utrpěl na jednom z tréninků otřes mozku a bylo jasné, že úvod nového ročníku nestihne. U Crosbyho je navíc na místě velká míra opatrnosti, neboť kanadská superstar už v minulosti s tímto druhem zranění několikrát laborovala. Mimo je také objev loňské sezóny, brankář Matt Murray, jenž si zlomil ruku na Světovém poháru. I tak ale Pens vykročili za obhajobou velmi dobře. Na úvod totiž doma zdolali 3:2 po nájezdech Washington a následně přehráli stejným výsledkem, ale po normální hrací době, Anaheim.
Colorado Avalanche:
Avalanche se loni neprobojovali do play off a v létě navíc museli shánět nového kouče, když po neshodách s GM Joe Sakicem rezignoval na svůj post Patrick Roy. Jeho nástupcem se nakonec stal 42letý Jared Bednar, který se mohl radovat z vítězného vstupu do sezóny. Hokejisté Colorada totiž v na svém ledě přestříleli 6:5 Dallas, na čemž měl hlavní zásluhu autor hattricku Joe Colborne, jenž takto řádil hned ve svém prvním utkání v organizaci Lavin.
Vítám tu všechny nespavce z řad hokejových fanoušků! NHL má dnes na programu čtyři zápasy a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím duel mezi Pittsburghem Penguins a Coloradem Avalanche. Oba celky začaly sezónu úspěšně. Domácí obhájci Stanley Cupu vyhráli oba úvodní zápasy a vítězné vykročení si připsaly také Laviny, které zatím odehrály jediné utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.