3. Claude Giroux (PHI) 0+2
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jakub Voráček (PHI) 1+0, +2, 1 střela, čas na ledě 15:57
Radko Gudas (PHI) 1+0, +2, 2 střely, čas na ledě 18:55
Je hotovo! Ve třetí třetině se zápas mezi Pittsburgem a Philadelphií zvrhl v parádní přestřelku, ve které hosté tahali za delší konec provazu. Hned po minutě hry dostal Flyers do vedení 3:1 Dale Weise, načež se podařilo ještě zvýraznit náskok hostů Jakubu Voráčkovi. Penguins sice ještě zásluhou Hörnqvista snížili, v samotném závěru se ale ještě prosadili Gudas a Gostisbehere, a Philadelphia tak nakonec zvítězila vysoko 6:2. Flyers tak stáhli ztrátu na play-off na šest bodů, zatímco Pittsburští pohrdli možností přeskočit Columbus na druhém místě Metropolitní divize.
58:58
Philadelphia právě vstřelila branku!
To už je pro Pittsburgh hodně kruté, Flyers přidávají další gól! Skvěle to udělal Brayden Schenn, který na sebe navázal pozornost dvou protihráčů a poté přenechal puk volnému SHAYNEOVI GOSTISBEHEREOVI, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Brayden Schenn.
58:25
Pens vyhodili puk na zakázané uvolnění, zhruba minutu a půl před koncem se tak bude vhazovat znovu před Mattem Murraym.
57:31
A už je to jasné. Nepovedené rozehrávky Pens se za modrou čarou ujal RADKO GUDAS, který bez váhání uklidil kotouč do prázdné domácí svatyně. Asistence: Claude Giroux.
57:10
Murray je na střídačce, Pittsburgh to zkouší v šesti!
57:06
V závěru už se svěřenci Davea Hakstola samozřejmě nikam neženou a pečlivě se brání. Kotouč teď skončil na hostující střídačce, před námi je tak buly ve středním pásmu.
56:30
Coleovo nahození do útočného pásma k ničemu zajímavému nevedlo, následnou bitvu o puk u hrazení totiž ovládli hosté a vyhodili touš do bezpečí.
55:47
Radko Gudas nic nevymýšlel a vyhodil kotouč až do útočného pásma, Flyers tak mohou v klidu vystřídat.
55:12
David Warsofsky to zkusil od modré, ale minul a Crosby už se k dorážce jeho střely nedostal.
54:28
Po nepřehledné situaci ve středním pásmu byla hra přerušena, před námi je poslední komerční přestávka.
53:36
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí to ještě nezabalili a jsou zpět ve hře! Warsofsky si všiml rozjetého PATRICA HÖRNQVISTA a poslal švédského snajpra do rychlého úniku, ze kterého Hörnqvist nezaváhal a poslal touš přesně pod břevno. Asistence: David Warsofsky a Ian Cole.
53:05
Sidney Crosby to po Kesselově pasu zkusil z prakticky nulového úhlu, jeho pokus ale zamířil mimo prostor mezi třemi tyčemi.
52:27
Steve Mason po nějaké době přerušil hru, načež místní hlasatel ohlásil další komerční přestávku.
51:39
Po Voráčkově trefě se tribuny PPG Paints Areny lehce vyprázdnily, domácí příznivci už očividně v zázrak nevěří a někteří už zvolili odchod domů či do blízkých hospod.
50:50
Penguins měli znovu namále, Shayne Gostisbehere teď od modré napálil tyč!
50:07
Hra byla po delší době přerušena a následovat bude komerční přestávka.
49:30
Nechme se překvapit, co Pens v závěrečné pasáži zápasu vymyslí, Letci ale hrají ve velké pohodě a dál drží kotouč pod kontrolou.
48:41
To nyní platí dvojnásob, Flyers přidali další gól! Girouxovo nahození z vrcholu kruhů nejistý Murray vyrazil jen před sebe, kam si mezitím sjel JAKUB VORÁČEK a pohotově uklidil kotouč k pravé tyči. Asistence: Matt Read a Claude Giroux.
47:19
Flyers se nikam neženou, svého soupeře nepouštějí do šancí a s každou odehranou minutou jsou blíže a blíže k vítězství.
46:20
Ian Cole po přihrávce od Warsofskyho vypálil od modré, jeho pokus ale zaduněl jen o zadní hrazení.
45:22
Rustovu střílenou přihrávku do mezikruží nikdo ve žlutočerném nedostal pod kontrolu a na opačnou stranu už vyráží Travis Konecny.
44:39
Další komplikace pro Pens. Otřesený Brian Dumoulin se velmi pomalu šourá na střídačku, vypadá to, že rodák ze státu Maine doplní Conora Shearyho a nějakou dobu se na led nedostane.
43:53
Letcům bylo odpískáno zakázané uvolnění, po nějaké době se tak bude vhazovat před Stevem Masonem.
43:02
Individuální průnik zkušeného Kunitze po pravém křídle se nesetkal s úspěchem, nahození domácího útočníka Mason bez potíří vyrazil.
42:08
Flyers vybojovali další buly v útočném pásmu, začátek třetí třetiny nezastihl domácí v dobrém rozpoložení.
41:11
Lepší vstup do třetí třetiny si hosté asi představit nemohli! Sean Couturier přesně přenesl hru na volnou levou stranu, kde číhal Travis Konecny, jehož následný pas do předbrankového prostoru usměrnil do sítě důrazný DALE WEISE! Asistence: Travis Konecny a Sean Couturier.
40:01
V prostřední části hry se Letcům podařilo dokonat obrat, zásluhou pohotové dorážky Valtteriho Filppuly se Philadelphia dostala do vedení 2:1. To svěřenci kouče Hakstola udrželi až do druhé sirény, domácím tak zbývá 20 minut na vyrovnání. Třetí třetina začne ve 3:05, tak si to nenechte ujít.
40:00
39:29
Streit odpálil puk přes všechny čáry až k Masonovi, času už ve druhé třetině opravdu mnoho nezbývá.
39:04
Ian Cole vyhodil kotouč do středního pásma, to už se nám rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
38:30
Shayne Gostisbehere si došel pro faul Rowneyho (PIT), Flyers si tak v závěru druhé části zahrají přesilovku.
37:32
Gostisbehereovi ujel puk za modrou čáru, postavení mimo hru tak bylo odpískáno i Philadelphii.
37:01
Ofsajd a v něm Sidney Crosby, následovat tak bude další vhazování ve středním pásmu.
36:20
Giroux zavezl puk do útočného pásma, po vstřelení vedoucího gólu jsou Flyers rázem jasně aktivnější.
35:32
Provorovovo nahození od modré si Matt Murray zkušeně pohlídal a po následném pokusu Simmondse o dorážku přerušil hru – komerční přestávka.
34:45
Voráčka ve středním pásmu zradilo zpracování, puk se tak dokutálel až do moci obránců Penguins.
33:56
Po skrumáži v rohu kluziště byla hra přerušena a následovat bude komerční přestávka.
33:28
Brandon Manning teď u hrazení parádním semaforem srovnal se zemí Rusta, dá se očekávat, že takových hitů bude s postupem času přibývat.
32:49
O chvilku později už to ale Flyers vyšlo! Wealův pokus z otočky nadělal velké zmatky na brankovišti Penguins a VALTTERI FILPPULA nakonec dostal touš až do sítě! Mike Sullivan si ještě vybral trenérskou výzvu, sudí ovšem branku uznali. Asistence: Jordan Weal a Brandon Manning.
32:19
Simmondsova střela z levého kruhu Murrayho pořádně vystrašila, domácí brankář ale nakonec se štěstím udržel puk před brankovou čarou!
31:30
Pierre-Édouard Bellemare málem poslal Letce do vedení, jeho jedovatice ale orazítkovala břevno pittsburské svatyně!
30:59
VandeVeldeho nahození od levého mantinelu nenadělalo Murraymu sebemenší problémy a na druhou stranu už vyráží Crosby.
30:05
Už se hraje dlouho bez přerušení. Brayden Schenn teď od levého mantinelu nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjížděl Weise, který se ale ke střele nakonec nedostal!
29:13
Shayne Gostisbehere se rozjel ve středním pásmu a nakonec se dostal až ke střele, tu ale obětavě zblokoval Mark Streit.
28:20
Matt Cullen se svého strážce Provorova nezbavil a svěřenci Davea Hakstola poté dostali puk do středního pásma.
27:26
Oskar Sundqvist se zničehonic dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, Mason ale řekl ne! O chvilku později byla hra přerušena a následovat bude komerční brejk.
26:50
Konecnyho pokus z ostrého úhlu se otřel o hůl bránícího Streita a kotouč poté vyletěl až k opačnému mantinelu.
26:06
Po Warsofskyho nepřesné dělovce to na tribunách jen zahučelo, Penguins však ještě pokračují v tlaku v útočné třetině.
25:35
Vracející se Dale Weise šikovně přizvedl pokus Cullena nad Masonův dosah a Letci už pomalu zakládají další protiakci.
24:56
V plném počtu hrající Philadelphia dostala puk až do útočného pásma, druhé oslabení už Hakstolova parta bez potíží ubránila.
24:10
Ve vlastním oslabení to zkusil Manning, Murray ale jeho pokus polapil a okamžitě poté rozehrál. Na konci následné akce Penguins stál David Warsofsky, ani on ale na soupeřova brankáře od modré nevyzrál.
23:31
Kesselova střílená přihrávka k Boninovi nedoletěla a Flyers se poté nadvakrát dokázali osvobodit.
22:50
Hosté se osvobodili a Pens nyní zakládají další akci až z hloubi vlastní třetiny.
22:22
Shayne Gostisbehere (PHI) omylem vyhodil kotouč až na tribunu, Pittsburgh si tak zahraje svou druhou přesilovou hru.
21:20
Pens se musejí nyní obejít bez Conora Shearyho, který nejspíš utržil nějaké zranění a jeho místo v elitní sestavě zaujal zkušený Kessel.
20:26
Matt Read po levé straně zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Provorovovi, s jehož střelou si ovšem Murray zavčasu poradil.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka další bitvy o Pensylvánii je u konce. Domácí se rychle ujali vedení v přesilové hře poté, co se nechal vyloučit Radko Gudas. Po úvodní trefě Cullena se však hra vyrovnala a také Flyers si vytvořili pár nadějných šancí, což nakonec pramenilo ve vyrovnání z hole Weala. Co nabídne druhá perioda? To začneme zjišťovat ve 2:09.
20:00
19:47
Claude Giroux hledal v předbrankovém prostoru svého parťáka Reada, ten ale kotouč vůbec netrefil podle svých představ.
19:05
A je vyrovnáno! Po rychlé akci Flyers se puku na útočné modré ujal JORDAN WEAL, který jako nůž máslem dojel na levý kruh a jeho následná střela Murraymu prosvištěla až do sítě! Asistence: Michael Del Zotto a Shayne Gostisbehere.
18:50
Jordan Weal mohl vyrovnat, Murray jej ale z bezprostřední blízkosti vychytal! Následovat bude další komerční brejk.
18:35
MacDonald už si zpracovával puk vyhozený Warsofskym ve středním pásmu, a tak mu byl odpískán ofsajd.
18:04
Hra byla znovu přerušena, následovat bude buly po pravici Stevea Masona.
17:45
Nick Bonino nabral rychlost ve středním pásmu a vypálil od mantinelu, Mason poté pro jistotu přerušil hru. Avizovaná komerční přestávka je tu.
16:53
Také Flyers vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, tři minuty před první sirénou se tak bude vhazovat před Masonem. Dodejme ještě, že v první třetině ještě nějakým způsobem musí proběhnout další dvě komerční přestávky, závěr této části tak nejspíš bude hodně zdlouhavý.
16:06
Jakub Voráček po Provorovově pasu vypálil z pravého kruhu, český reprezentant ale přestřelil pittsburskou svatyni.
15:35
Až nyní. Pens vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Matta Murrayho.
14:57
Už dobrých pět minut se hraje zcela bez přerušení, kotouč se neustále stěhuje ze strany na stranu a rozhodně se nenudíme.
14:05
Tučňákům se teď vůbec nedařilo v rozehrávce, než to na sebe vzal Matt Cullen a projel až do útočné třetiny, jeho následná střela ale byla spíše propagačního charakteru.
13:20
Voráček zavezl puk do útočného pásma a nabil na modrou Ivanu Provorovovi, ruský mladík ale neměl seřízená mířidla, a Murray tak mohl zůstat v klidu.
12:28
Jordan Weal se po levém křídle daleko nedostal a hráči ve žlutočerných dresech poté dostali kotouč až do útočného pásma.
11:37
Brayden Schenn se dostal k dorážce Provorovova nahození od modré, bránící Warsofsky ale jeho pokus dokázal zbokovat!
10:49
Crosby obkroužil svatyni Letců, zakončit se mu už ovšem nepodařilo a VandeVelde poté dostal puk do středního pásma.
10:08
Veterán Streit, který ještě před pár týdny válel v dresu Flyers, teď pořádně vylekal svého bývalého parťáka Masona, ten si ale s jeho střelou nakonec poradil.
09:40
Jakub Voráček nabil na modrou MacDonaldovi, ten ale neměl seřízená mířidla a kotouč netrefil podle svých představ.
08:58
Hra byla ve středním pásmu přerušena, zatím ovšem sledujeme atraktivní hokej ve velmi vysokém tempu.
08:49
Další závar na brankovišti Pittsburghu a opět u toho byl Wayne Simmonds, jenž se však k dorážce Wealova pokusu nedostal a Murray přerušil hru.
07:58
Cameron Gaunce (PIT) a Brandon Manning (PHI) shodili rukavice ve středním pásmu a oba vyfasovali pětiminutové tresty za bitku.
07:58
07:06
Michael Del Zotto to zkusil od levého mantinelu, jeho nepovedený pokus ovšem skončil jen u bránícího Kunitze.
06:32
Del Zottovo tečované nahození Murray ukryl ve své výstroji a následovat bude komerční přestávka.
06:08
Kessel vyčkává ve vlastní třetině na dostřídávající spoluhráče, Pens se nikam neženou a hrají velmi trpělivě.
05:26
Před Murraym teď vznikl první závar po nahození z levé strany, strážce pittsburské svatyně si však bez potíží poradil.
04:31
Domácí nakonec přesilovku přeci jen využívají a jdou do vedení! Po nahození z pravého kruhu zůstal kotouč ležet na brankovišti, čehož si jako první všiml MATT CULLEN a uklidil ho za Masonova záda! Asistence: Chris Kunitz a Patric Hörnqvist.
04:05
Pierre-Édouard Bellemare nadvakrát dostal puk do útočného pásma, tlak Penguins je tak prozatím u konce.
03:43
Conor Sheary měl na hokejce úvodní gól, domácí útočník ale ze stoprocentní pozice nedokázal usměrnit geniální Kesselův pas do sítě!
03:02
Krátce po buly to z pravého kruhu zkusil Sidney Crosby, Steve Mason měl ale dobrý výhled a zkušeně zasáhl.
02:47
Radko Gudas (PHI) se provinil krosčekem, Pens si tak zahrají přesilovku.
02:12
Napadající Tom Kühnhackl pořádně ztěžuje hostům rozehrávku, ani jeden tým si už od úvodních minut nedává nic zadarmo.
01:19
Oskar Sundqvist vyhodil kotouč jen ke Gostisbehereovi, oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.
00:40
icing i na druhé straně, ani jednomu týmu se zatím nedaří kloudně rozehrát.
00:08
Flyers ihned po vyhraném buly vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak přesune před Masona.
00:01

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, J. Schultz, Cole, C. Gaunce, Streit, Warsofsky – Sheary, Crosby (C), Rust – Cullen, Rowney, Kessel – Kunitz (A), Bonino, Hörnqvist – Kühnhackl, Sundqvist, S. Wilson.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – Provorov, MacDonald, Manning, Gudas, Gostisbehere, Del Zotto – Read, Giroux (C), Voráček – Weal, Filppula, Simmonds (A) – B. Schenn, Couturier, Weise – VandeVelde, Bellemare (A), Konecny.

Rozhodčí: Skillitier, O'Halloran – Rody, Pancich.
PHILADELPHIA FLYERS

Letci momentálně ztrácejí na play-off už osm bodů a budou to mít v závěru základní části hodně těžké. Forma Philadelphie navíc není nikterak oslnivá, Flyers pravidelně střídají lepší výkony s horšími a až příliš často rozdávají soupeřům body. Včera na ledě Columbusu sice byla parta kouče Hakstola aktivnějším týmem, v ofenzívě nemohoucí Flyers ale prohráli 0:1.