1. Ryan McDONAGH (NYR) – 0+2, 4 střely, účast na ledě +5, čas na ledě 22:54
2. Jake GUENTZEL (PIT) – 2+0, 5 střel, účast na ledě +1, čas na ledě 15:38
3. Kevin HAYES (NYR) – 1+1, 6 střel, účast na ledě +2, čas na ledě 17:28

Trestné minuty: 6:8
Přesilové hry: 0/2-0/1

Nejvíce střel: Jake Guentzel 5 – Kevin Hayes 6
Největší čas na ledě: Kris Letang 26:13 – Ryan McDonagh 22:54

Branky a nahrávky: 2. Guentzel (Kessel, Daley), 14. Guentzel (Malkin, Kessel) – 25. Rick Nash, 35. Grabner (McDonagh), 40. J. T. Miller (K. Hayes), 53. K. Hayes (McDonagh), 59. Stepan (Rick Nash, Grabner). Diváci: 18632. Rozhodčí: Kowal, Watson – Gibbs, Murphy.
Velmi zajímavé utkání přineslo dnešní měření sil dvou těžkých vah Východní konference. Pittsburgh absolutně dominoval v první třetině, což se odrazilo také na skóre. Jake Guentzel se trefil hned při svém prvním střídání v NHL, poté přidal navíc ještě jednu branku.

Rangers se ale dokázali ve druhém dějství vzchopit. Nejdříve v 25. minutě snížil Rick Nash. O deset minut později se o vyrovnání postaral svým 12. gólem v sezoně Michael Grabner. A v poslední minutě druhé třetiny skóroval při vlastním oslabení ještě J. T. Miller.

Obrat ve skóre se ve třetí části hry podepsal na psychice domácích hráčů, kteří se už nedokázali dotáhnout. Klíčový moment přišel v 53. minutě, kdy Kevin Hayes zvýšil náskok Jezdců. Gól do prázdné branky pak v závěru přidal ještě Derek Stepan.

Rangers tak dokázali otočit zápas na ledě Pittsburghu, vyhráli 5:2 a navýšili tak náskok na svého soka z Metropolitní divize.
59:34
Carl Hagelin ještě vybojoval puk v útočném pásmu, jeho přihrávka ovšem nebyla přesná.
59:10
Utkání už se pouze z povinnosti dohrává, řada diváků už zamířila domů.
58:37
Rangers právě vstřelili branku!
Nyní je už rozhodnuto, Rangers se štěstím trefují prázdnou branku! Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a DEREK STEPAN jej chtěl bekhendem jen odhodit pryč. Puk se ovšem postavil na hranu a zamířil přesně do odkryté branky! Asistence: Rick Nash a Michael Grabner.
58:27
Zakázané uvolnění Rangers. Hosté se snaží co nejvíce kouskovat hru, což se jim zatím daří.
58:08
Domácí trenér Mike Sullivan si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým hráčům, co by si od závěrečných momentů představoval.
58:01
Rangers se podařilo vymanit z tlaku domácích a vyhodit kotouč tak šikovně, že se ani nepíská icing.
57:37
Letangovo nahození skončilo mimo branku, následnou Crosbyho přihrávku před branku si nikdo nenašel.
57:00
Marc-Andre Fleury míří z branky na střídačku, Penguins to zkouší už tři minuty před koncem v šesti hráčích v poli!
56:24
Justin Schultz vyslal slušnou střelu, kterou ještě skryl přes obránce, Raanta i tak vytasil zákrok lapačkou.
55:48
Zakázané uvolnění Rangers, vhazovat se bude před Raantovou brankou.
55:33
Po Raantově rozehrávce je odpískán zásah vysokou holí. Po poslední reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
55:01
Rangers opět zdrželi rozehrávku Penguins v obranné třetině, domácí jsou v posledních minutách bezradní.
54:32
Penguins už ve třetí třetině marně hledají cestu ke vstřelení branky, Rangers hrají výborně do defenzivy.
53:50
Brady Skjei se vydal na útočný výlet, na jeho přihrávku před branku nikdo nereagoval.
53:23
Phil Kessel nastřelil kotouč na Raantovu branku, brankář hostů dokázal udržet své tělo přitisknuté k levé tyči.
52:46
Hosté přidávají další branku a výrazně se přibližují výhře! Ryan McDonagh přečetl rozehrávku Penguins, získal kotouč a rychle jej nasměroval do brankoviště, kde se od brusle KEVINA HAYESE odrazil za brankovou čáru! Asistence: Ryan McDonagh.
52:23
Phil Kessel nastartoval do útočného pásma Jevgenije Malkina, který následně ztratil rovnováhu.
51:46
Jake Guentzel opět v šanci, tentokrát se nedokázal včas zorientovat před brankou.
51:10
Crosbyho formace se usadila v útočném pásmu, zatím ale neohrozila Raantu.
50:35
Raanta si poradil s Hagelinovým obloučkem směřujícím na jeho branku.
50:06
Třetí třetina je lehce za svou polovinou, Penguins se dostali do postavení mimo hru.
49:34
Matt Cullen obkroužil branku a nahrnul kotouč do brankoviště, kde vznikla pořádná skrumáž, Raanta si ale dokázal kotouč najít.
48:57
Shearyho nahození do útočného pásma končí až v ochranné síti. Po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
48:27
Pokračuje se ve strhujícím tempu hry, v útočném pásmu se Penguins nadále snaží o vyrovnání.
47:54
Olli Määttä dostal nabito, ve slušné střelecké pozice ovšem netrefil branku a z dorážky neuspěl ani Jevgenij Malkin.
47:21
Olli Määtä čeká za vlastní brankou na své spoluhráče až naskočí ze střídačky.
46:50
Brian Dumoulin si vytvořil slušnou střeleckou pozici, jeho pokus byl ovšem sražen do rohu.
46:22
I ve třetí části hry je tempo neúprosně, minimálně se přerušuje.
45:53
J. T. Miller střílel po rychlé otočce, Fleury nemusel zasahovat, kotouč skončil na bruslích obránce.
45:30
Michael Grabner poslal přihrávku před branku na Ricka Nashe, který z ostrého úhlu nezamířil mezi tři tyče.
44:58
Antti Raanta musel pomoct při rozehrávce, Penguins opět dělají problémy hostům svým aktivním napadáním.
44:25
Marc-Andre Fleury si poradil s nahozením Chrise Kreidera, na druhé straně se neprosadil Jevgenij Malkin.
43:54
Jake Guentzel tečoval kotouč do ochranné sítě za Raantovou brankou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:11
Jimmy Vesey v těžké pozici uhrál kotouč před napadajícím Crosbym.
42:34
Nick Bonino zastavil u mantinelu rozehrávku Raanty a domácí se tak mohou usadit v útočném pásmu.
42:00
Marc-Andre Fleury si připisuje úspěšný zákrok proti střele Ricka Nashe.
41:30
Rangers se vyřítili do útoku, který ovšem překombinovali, Mats Zuccarello se už nedostal ke střele.
40:49
Brady Skjei se vrací z trestné lavice, Rangers hrají v plném počtu.
40:19
Crosby střílenou přihrávkou našel před brankou Malkina, který tečoval kotouč těsně vedle branky.

Největší čas na ledě: Kris Letang 17:56 – Nick Holden 14:14
Druhá dvacetiminutovka přinesla divoký obrat ve skóre, Rangers se prostřední dějství opravdu vydařilo. Nejdříve v 25. minutě snížil na rozdíl jedné branky Rick Nash. Následně mohl zvýšit náskok domácích Crosby, nastřelil však jen břevno.

V 35. minutě se trefil po 12. v sezoně Michael Grabner. V úplném závěru druhé třetiny pak při vlastním oslabení hosté ujeli a Malkin si srazil přihrávku Kevina Hayese do vlastní sítě.

Rangers tak dokonali obrat a po 40 minutách hry vedou na ledě Penguins 3:2.
40:00
39:45
Tučňáci se ještě v početní výhodě snaží o srovnání skóre.
39:12
Hosté dokonávají obrat! Rangers ujeli při vlastním oslabení do brejku, Kevin Hayes přihrávkou hledal najíždějícího J. T. MILLERA, od kterého se kotouč odrazil do branky. Nejdříve ho nadzvedl Kris Letang a následně ještě postrčil Jevgenij Malkin právě do Millera a kus černé gumy skončil za Fleuryho zády! Asistence: Kevin Hayes.
38:49
Penguins si zahrají přesilovou hru. Brady Skjei je potrestán menším trestem za nedovolené bránění.
38:18
Rangers ujeli do přečíslení dvou na jednoho, Kevin Hayes si se střelou na bližší tyč neporadil ideálně, Fleury zasáhl!
37:40
Kris Letang se snažil vysunout do útoku Sidneyho Crosbyho, ten ovšem prudkou přihrávku nezpracoval.
37:04
Phil Kessel nahodil kotouč před branku, kde číhal Jevgenij Malkin, Raanta si situaci pohlídal.
36:29
Antti Raanta nadvakrát zastavil střelu Nicka Bonina z pravého křídla.
36:08
Tlak Penguins nadále pokračuje, Ian Cole vypálil z levého kruhu mimo branku.
35:36
Crosbyho formace se v útočném pásmu neprosadila, Conor Sheary mířil mimo tři tyče.
35:00
Rangers vyrovnávací branka výrazně pomohla, Rick Nash se opět snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
34:23
Hostům se podařilo srovnat! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se Rangers dostali do tlaku. Ryan McDonagh zpoza branky poslal naslepo puk před branku, kde si jej našel MICHAEL GRABNER a střelou bekhendem prostřelil Fleuryho a potvrdil tak svou skvělou formu! Asistence: Ryan McDonagh.
34:11
Zakázané uvolnění Penguins, hra se stěhuje zpátky před Fleuryho branku.
33:56
Sidney Crosby se vrací zpátky na led, Penguins hrají v plném počtu.
33:35
Chris Kreider vyslal štiplavou střelu od levého hrazení, Fleury byl opět připravený.
33:09
Marc-Andre Fleury zastavil střelu Dereka Stepana a Tučňáci opět vyhazují.
32:47
Penguins se podařilo vyhodit, Rangers se ovšem velmi rychle vracejí s kotoučem zpátky do útočného pásma.
32:19
Slušně rozjetou početní výhodu zakončil Kevin Hayes střelou do pravé tyče Fleuryho branky!
31:56
První přesilovou hru si zahrají také Rangers. Za nedovolené bránění je vyloučen Sidney Crosby.
31:21
Antti Raanta zastavuje nahození Iana Cola od modré čáry. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Rangers.
30:58
Scott Wilson vyzkoušel Raantovu pozornost střelou z levého kruhu, brankář hostů byl připraven.
30:20
I ve druhém dějství se pokračuje v plynulé hře, přerušuje se jen minimálně, což prospívá rychlému hokeji.
29:52
Marc-Andre Fleury se nyní vytáhl proti tutovce Jimmyho Veseyho! Útočník hostů se dostal k odraženému kotouči po střele McDonagha, z bezprostřední blízkosti ovšem nedokázal překonat Fleuryho!
29:18
Brandon Pirri si posunul kotouč do útočného pásma, kde u něj ovšem byl první Justin Schultz.
28:41
Penguins se z ničeho nic dostali do přečíslení dvou na jednoho, které zakončil Sidney Crosby svižnou střelou do břevna!
28:17
Antti Raanta srazil střílenou přihrávku od Matta Cullena směřující na jeho branku.
27:31
Jesper Fast se vrací z trestné lavice, Rangers zvládli první oslabení bez újmy na skóre a už hrají v plném počtu.
27:14
Sražená přihrávka Jaka Guentzela málem skončila v brance, Raanta se už totiž přesouval na druhou stranu.
26:56
Antti Raanta zastavil slabý střelecký pokus z hole Phila Kessela, vhazovat se bude po levé ruce brankáře hostů.
26:32
Kris Letang znovu vypálil od modré čáry, opět ale mimo tři tyče a Rangers následně vyhazují.
26:09
Rangers se podařilo jednou vyhodit, Pittsburgh se ovšem rychle do útočné třetiny vrátil. Crosby tečoval Letangovo nahození od modré čáry jen do ochranné sítě.
25:31
Penguins si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici za podražení míří Jesper Fast.
25:18
Inkasovaná branka Fleuryho nikterak nepoznamenala a domácí brankář nyní zastavil střelu Ryana McDonagha.
24:51
Hostům se podařilo snížit! Michael Grabner protlačil puk do útočného pásma, v akci pokračoval RICK NASH, který pasem před branku chtěl najít Stepana. Kotouč ovšem v pádu zastavil Justin Schultz a Nash se dostal ke snadné dorážce! Bez asistence.
24:13
Jake Guentzel mohl zkompletovat hattrick! Po přihrávce od Malkina se ocitl zcela sám před brankou, kotouč však nasměroval jen do připraveného Raanty!
23:43
Jimmy Vesey se snažil potrestat menší Fleuryho chybu při rozehrávce, po obkroužení branky ale nedokázal zasunout kotouč do odkryté klece.
23:15
Carl Hagelin se v útočném pásmu neprosadil, Rangers rychle otáčejí hru a směřují k Fleuryho brance.
22:41
Marc-Andre Fleury dokázal zastavit nepříjemné nahození Ryana McDonagha od modré čáry.
22:08
Zakázané uvolnění Rangers, hra se stěhuje zpátky před branku Anttiho Raanty.
21:49
Střelecký pokus Iana Cola končí sražený v rohu kluziště, kde se ho zmocnili hosté.
21:10
Rangers mají obrovské problémy s aktivním napadáním domácích hráčů, nyní se Jezdci s potížemi dostali z obranné třetiny.
20:37
Druhá třetina začala hodně opatrně. Kotouč skončil v prostoru střídaček, vhazovat se bude ve středním pásmu.

Největší čas na ledě: Trevor Daley 8:23 – Marc Staal 8:20
Úvodnímu dějství jednoznačně dominovali domácí. Raanta musel čelit několika nebezpečným situacím, dva kotouče pak musel lovit ze své sítě. Ve svém prvním startu v NHL se hned dvakrát trefil Jake Guentzel. Prosadil se hned v prvním střídání v lize, což se mu podařilo jako druhému hráči v historii Penguins po Mariu Lemieuxovi.

Pittsburgh tak vede nad Rangers po první dvacetiminutovce 2:0.
20:00
19:40
Pittsburgh dohrává první třetinu s kotoučem na vlastních hokejkách.
19:07
Na druhé straně vyjeli Penguins do přečíslení tří na jednoho, Phil Kessel vzal akci na sebe, jeho střela ovšem skončila mimo branku.
18:53
Po velkém risku od Justina Schultze ujeli Rangers do přečíslení dvou na jednoho, Zuccarello nicméně nezakončil a přišel o kotouč.
18:21
Penguins jsou na koni, při hře ve čtyřech absolutně dominují. Nyní motají hlavy hostujícím hráčům Kessel s Boninem.
17:48
Kris Letang našel znovu v dobré pozici Jaka Guentzela, který nezkompletoval hattrick, zamířil mimo tři tyče.
17:12
Znovu se vylučuje na obou stranách. Po menší potyčce inkasuje Jevgenij Malkin menší trest za krosček, Dan Girardi pro změnu za hrubost. Podruhé v zápase se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
17:12
16:57
Jevgenij Malkin střílel po rychlé otočce, Raanta dokázal proti jeho pokusu zasáhnout.
16:33
Druhá formace Pittsburghu si opět vytvořila tlak v útočném pásmu, tečované nahození Trevora Daleyho končí za brankou.
16:06
Zakázané uvolnění Rangers, vhazovat se bude po levé ruce Anttiho Raanty.
15:53
Penguins posílají kotouč z vlastního pásma jen po mantinelu dopředu a míří střídat.
15:08
Po obrovské chybě v obraně Rangers se dostal Conor Sheary ke kotouči zcela osamocen před Raantou, jehož ale nedokázal rychlou střelou překonat!
14:33
Scott Wilson u mantinelu sroloval váhajícího Dana Girardiho, rozhodčí vylučovat nebudou.
13:50
Rangers se snaží o rychlou odpověď, zatím jsou dnes Jezdci v ofenzivě trochu zamlklí.
13:12
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Penguins přidávají druhou branku! Přečíslení tři na dva táhl po pravém křídle Phil Kessel, střílenou přihrávkou našel před brankou Malkina, který kotouč tečoval směrem na Raantu. Hostující brankář puk jen vyrazil před sebe a jako první byl u dorážky znovu debutující JAKE GUENTZEL! Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.
12:38
Antti Raanta vytasil lapačku proti ráně Iana Cola od modré čáry.
12:13
McDonaghovo nahození dokázal tečovat Jesper Fast, kotouč skončil ovšem mimo branku.
11:40
Kevin Hayes nepřesně hledal Matse Zuccarella, norský šikula se ke kotouči nedostal.
11:07
Jevgenij Malkin se kličkou uvolnil přes jednoho soupeře a poté předal puk Kesselovi, jehož pokus skončil mimo branku.
10:33
Michael Grabner posílal prudkou přihrávku před branku, kde se kotouče ujali jen domácí hokejisté.
09:51
Fleury musel být opět v pozoru, jelikož si to před jeho branku namířil Jimmy Vesey a z úhlu zaměstnal domácího brankáře.
09:26
Rangers se v dalším útoku neprosadili ani do zakončení, výbornou defenzivní práci odvedl Ian Cole.
08:59
Zatím se hraje ve velkém tempu, minimálně se přerušuje a hraje se tak hodně plynule, čas ubíhá.
08:22
Nick Bonino vypálil z levého kruhu, Raanta dokázal zasáhnout. Následná dorážka Trevora Daleyho nemířila mezi tři tyče.
07:45
Kevin Hayes dostal na levé straně hodně času a prostoru, aby mohl v přečíslení dvou na jednoho zakončit, Fleury se dokázal vyšponovat na střelu nahoru!
07:19
Po další Crosbyho střele se Rangers osvobozují z velkého tlaku soupeře alespoň vyhozením na zakázané uvolnění.
07:00
Trevor Daley obkroužil s kotoučem branku a nabil do ideální pozice Sidneymu Crosbymu, který nastřelil jen Raantu!
06:38
Conor Sheary chtěl zpoza branky najít Carlu Hagelinovi, ten se k puku ovšem nedostal.
05:55
Kevin Klein přenechal v útočném pásmu puk Joshi Joorisovi, jehož střelu z velké dálky v klidu pokryl Marc-Andre Fleury.
05:24
Antti Raanta zastavil střelu Scotta Wilsona z pravého kruhu, vhazovat se bude v obranném pásmu Rangers.
04:44
Mats Zuccarello svou střelou trefil jen před ním stojícího Krise Letanga.
04:15
Letang s Joorisem skáčou zpátky na led, oba týmy hrají v plném počtu.
03:55
Sidney Crosby se proti obraně Rangers neprosadil, kotouč nedokázal dostat včas pod kontrolu.
03:23
Marc-Andre Fleury srazil střelu Ricka Nashe až do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Penguins.
02:49
J. T. Miller se u levého hrazení neprosadil, na druhé straně musel Raanta likvidovat střelu Matta Cullena.
02:15
Vyloučení na obou stranách. Kris Letang je vyloučen za faul vysokou holí, Josh Jooris pro změnu za sekání. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
02:15
01:48
Jesper Fast se tlačil do zakončení, k puku se ovšem nedostal a následně přepadl přes hokejku.
01:02
Neuvěřitelné! JAKE GUENTZEL při svém prvním střídání v NHL střílí gól! Trevor Daley posunul ve středním pásmu kotouč na Phila Kessela, který nastartoval na levém křídle právě Guentzela, jenž překvapil Raantu rychlou střelou po ledě! Asistence: Phil Kessel a Trevor Daley.
00:31
Rangers vstoupili do utkání aktivně a Fleury už musel dávat pozor na střelu Oscara Lindberga a následně likvidovat nahození McDOnagha.
00:01
Hymna je za námi, nyní už tak nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního utkání.
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli zazní americká hymna.
Zápas začne tradičně s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Hagelin, Crosby (C), Sheary – Guentzel, Malkin, Kessel – S. Wilson, Bonino, Rust – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

New York Rangers: Raanta (Lundqvist) – McDonagh (C), Girardi, M. Staal, Holden, Skjei, Klein – Kreider, Stepan, Rick Nash – Vesey, J. T. Miller, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – Pirri, Lindberg, Jooris.

Rozhodčí: Kowal, Watson – Gibbs, Murphy.

nikdo
NEW YORK RANGERS

Rangers řadu let staví tým kolem Henrika Lundqvista, aby konečně slavili zisk Stanley Cupu. Obětování mladých hráčů z draftu ale zatím nepřineslo kýžené ovoce. Loni zasadili stopku hned v prvním kole play off právě Penguins. Letos se ovšem Jezdci rozjeli ve velkém stylu.

Tým z Manhattanu nastřílel v 19 zápasech neuvěřitelných 76 branek, což je suverénně nejvíc v celé lize (druhá Philadelphia vstřelila "jen" 62 gólů). V průměru se Rangers trefí čtyřikrát za zápas. Alain Vigneault je se svými svěřenci aktuálně na 2. místě Východní konference za Montrealem.

Rangers tradičně táhne velké množství hráčů, jednotlivci tolik nevyčnívají. Nejproduktivnějším hráčem je zatím se 17 body za sedm gólů a 10 asistencí J. T. Miller. Letní posila Michael Grabner už nastřílel 11 branek.
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburghu se po trenérem Mikem Sullivanem daří. Progresivní kouč loni pozvedl Tučňáky takovým způsobem, že z nepostupujících míst do play off se parta kolem Sidneyho Crosbyho na jaře radovala ze Stanley Cupu. Penguins se zatím daří i v letošním ročníku.

Aktuálně jsou Pens na 3. místě Východní konference za Montrealem a NY Rangers. Na svém kontě mají 25 bodů (18 zápasů – bilance 11-4-3). V posledních zápasech ale trochu ztratili formu. Po vysoké prohře s Washingtonem 1:7 následovali jen remízy s nejhoršími týmy na Východě – Islanders a Buffalem.

Tým tradičně táhne Sidney Crosby, který i přes pár vynechaných zápasů na začátku sezony nastřílel už úctyhodných 12 gólů, k tomu přidal čtyři asistence. Jevgenij Malkin má na svém kontě rovněž 16 bodů (8+8), Phil Kessel jen o jeden méně (4+11).
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Před několika týdny odstartoval jubilejní 100. ročník zámořské NHL a sezona nabírá rychle obrátky. Dnes se odehraje sedm zápasů, v tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi Pittsburgh Penguins a New York Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.