To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním utkání:

nikdo
Tři hvězdy utkání:

1. Marc-Andre FLEURY (PIT) – 39 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 95,1%
2. Jevgenij MALKIN (PIT) – 1+1, 3 střely, účast na ledě 0, čas na ledě 21:45, 2 trestné minuty

Přesilové hry: 1/2-0/3

Nejvíce střel: Kris Letang, Chris Kunitz a Patric Hörnqvist 4 – John Carlson, Alexander Ovečkin a Nicklas Bäckström 5
Největší čas na ledě: Kris Letang 30:40 – Matt Niskanen 24:46

Branky a nahrávky: 29. Hörnqvist (Letang, Malkin), 39. Malkin (Sheary), rozh. náj. Kessel – 1. Burakovsky (Bäckström, Johansson), 47. Burakovsky (Bäckström, Niskanen). Diváci: 18630. Rozhodčí: St. Laurent, Morton – Racicot, Devorski.
Nervy drásající zápas jsme dnes měli možnost sledovat mezi Pittsburghem a Washingtonem. Z vítězství po nájezdech se nakonec radují domácí Penguins.

Skóre utkání otevřel hned v 1. minutě hostující útočník Andre Burakovsky. Pittsburgh otočil skóre zápasu na svou stranu během druhého dějství. Nejdříve se o vyrovnání postaral v polovině základní hrací doby v přesilové hře tečující Patric Hörnqvist.

V závěru druhé části hry se pak prosadil po chybě hostující defenzivy Jevgenij Malkin. Washington ale bravurně zvládl třetí třetinu a ve 47. minutě Andre Burakovsky svým druhým gólem večera poslal utkání do prodloužení.

V nastaveném čase se o vítězi nerozhodlo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Celkem pět střelců z osmi celkových bylo úspěšných. O rozhodující nájezd se postaral Phil Kessel, který tak přisoudil bonusový bod Penguins.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
Autorem vítězné branky je PHIL KESSEL.
Alexander Ovečkin neuspěl se svým blafákem do bekhendu a je rozhodnuto!
Phil Kessel rychlou střelou poslal kotouč o tyčku do branky!
Nicklas Bäckström potvrdil svůj fantastický výkon i parádně proměněným nájezdem!
Kris Letang předvedl podobný nájezd jako předtím Oshie, po pomalé jízdě zvolil rychlou střelu po ledě a uspěl!
Jevgenij Kuzněcov mezeru mezi Fleuryho betony nenašel.
Jevgenij Malkin se nenechal zahanbit a poslal kotouč přímo do šibenice!
T. J. Oshie se rozjel hodně pomalu, našel ale přesně mezírku mezi Fleuryho betony!
Jako první se rozjel Nick Bonino, rychlými pohyby si rozhýbal Holtbyho, zamířil ale mimo tři tyče.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:37
Nyní s kotoučem v útočném pásmu krouží domácí hokejisté, nemohou ale najít cestu k brance.
64:01
Capitals se drží stále na kotouči, už začala poslední minuta prodloužení.
63:32
Andre Burakovsky útočil na hattrick, z pravé strany ovšem minul prostor mezi třemi tyčemi.
62:58
T. J. Oshie se ocitl zcela sám před brankou, kde ho výborně našel Matt Niskanen. Americký útočník sice udělal Fleurymu kličku, domácí brankář dokázal i tak zakročit!
62:22
Po kroužení v útočném pásmu vypálil Lars Eller z nepřipravené pozice, Fleury v klidu vyrazil.
61:43
Alexander Ovečkin našel před brankou zcela volného Larse Ellera, který nastřeluje břevno!
61:29
Kris Letang neuspěl se svou individuální akcí, Eric Fehr poté nastřelil jen připraveného Holtbyho.
60:52
Nicklas Bäckström to zkusil individuálně po pravé straně, natlačil se až před Fleuryho, překonat ho ale nedokázal.
60:25
Phil Kessel mohl rychle rozhodnout, z levého kruhu mířil dobře na zadní tyč, Holtby ale dokázal vyrazit jeho střelu do ochranné sítě!
60:01
Začalo prodloužení.
Šedesát minut o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, po krátké přestávce tak uvidíme prodloužení tří proti třem.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:42
Zakázané uvolnění Washingtonu ještě vrátí vhazování zpátky před branku Capitals.
59:35
Jevgenij Malkin ještě vymyslel jednu vynikající možnost pro Patrica Hörnqvista, který ale ztroskotal na vynikajícím zákroku Holtbyho!
58:57
Alexander Ovečkin nadělal problémy domácí obraně a vybojoval puk v útočném pásmu, chvíli na to o něj ale zase přišel.
58:24
Chris Kunitz se ještě dostal do velké šance, když si najel na přihrávku od Scotta Wilsona, puk ovšem napasoval jen do Holtbyho!
57:51
Závěrečné minuty už se hrají přeci jen trochu opatrně, nikdo už nechce udělat chybu, která by stála jeho tým celý zápas.
57:16
Braden Holtby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a Capitals se snadno dostali z potíží v obranném pásmu.
56:37
Postavení mimo hru v podání Penguins. Po poslední reklamní přestávce v dnešním zápase se bude vhazovat ve středním pásmu.
56:11
Nicklas Bäckström zkusil tentokrát vypálit, Fleury jeho střelu výborně vykryl.
55:30
Justin Schultz sice chyboval na útočné modré čáře, poté ovšem brilantně zastavil unikajícího Natea Schmidta.
55:01
Schultzova rána sražena do rohu, Penguins pokračují v útočném pásmu s kotoučem.
54:28
Phil Kessel našel ve velké šanci Nicka Bonina, který nadvakrát neuspěl proti skvělému Holtbymu!
53:57
Brian Dumoulin až příliš váhal se svou střelou a pak nastřelil protihráče, který proti němu vystoupil.
53:10
Marc-Andre Fleury rychle odpálil kotouč od své branky do rohu, obránci Penguins byli ovšem velmi rychle napadáni a o puk přišli.
52:31
Marcus Johansson dojel vyhozený kotouč a byl z toho nakonec samostatný únik. Švédský útočník ve službách Capitals dokázal udělat i kličku Fleurymu, který poté ale neuvěřitelným zákrokem á la Dominik Hašek zachránil gól!
51:54
Scott Wilson vypálil po efektivní otočce, Braden Holtby vyrazil pravým betonem.
51:00
Penguins tahají ve třetím dějství rozhodně za kratší konec provazu, domácí hokejisté se nedokáží ani na chvíli udržet s pukem v útočné třetině.
50:16
Po nepřehledné situaci u střídaček se Capitals dožadovali odpískání příliš mnoho hráčů na ledě, rozhodčí byli rozdílného názoru, vylučovat se nebude.
49:50
Po dlouhé době vzrušení také na druhé straně, z úhlu střílel Scott Wilson mimo tři tyče.
49:22
Odpískána hra vysokou holí v podání hostujících hráčů, vhazovat se tak bude na neutrálním území mezi modrými čarami.
48:54
Capitals zatápějí pod kotlem, po dalším tlaku v útočné třetině pálil znovu John Carlson, Fleury znovu dokázal vyrazit.
48:31
Na útočný výlet se tentokrát vydal Nate Schmidt, jeho pokus byl sražen do rohu. V pokračující akci pálil tvrdě od modré čáry John Carlson, Fleury schoval puk po jeho ráně ve své lapačce.
47:42
Alexander Ovečkin se po dlouhé době připomněl divákům pohlednou individuální akcí, kterou zakončil táhlou střelou mimo branku.
47:13
Na druhé straně si úspěšný zákrok připisuje také Braden Holtby, když ztopil střelu Nicka Bonina. Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat před brankou Washingtonu.
46:48
Capitals jako politi živou vodou pokračují s pukem v útočném pásmu, Orpikova rána od modré čáry skončila na plexiskle za brankou.
46:13
Washington právě vstřelil branku!
Máme opět srovnáno! Olli Määttä trochu zariskoval ve středním pásmu a Penguins pykají. Nicklas Bäckström zatáhl kotouč do útočné třetiny a poté nezištnou přihrávkou přenechal puk ANDRE BURAKOVSKYMU, který pověsil puk pod horní tyč! Asistence: Nicklas Bäckström a Matt Niskanen.
45:43
Nicklas Bäckström vyzkoušel Fleuryho pozornost z ostrého úhlu, brankář Pens je stále připraven.
45:19
Jevgenij Kuzněcov nic světoborného v útočném pásmu nevymyslel a naopak se musí se svými spoluhráči vracet do obrany.
44:45
Brooks Orpik vypálil tvrdě z levého kruhu, kotouč poslal ale přesně doprostřed branky, kde hlídkuje Marc-Andre Fleury.
44:11
Na druhé straně se do velké šance dostal pro změnu Patric Hörnqvist, který si počkal na odražený kotouč a sám před brankou nedokázal prostřelit Holtbyho!
43:36
Marc-Andre Fleury měl velké problémy po ráně Dmitrije Orlova od pravého mantinelu, všechny dorážky ale dokázal udržet!
43:00
Jevgenij Malkin se vrací z trestné lavice zpátky na led, Penguins hrají v plném počtu.
42:40
Po dlouhé kombinaci Capitals v útočném pásmu nakonec vypálil od modré čáry John Carlson, Fleury si s jeho pokusem poradil.
41:56
Justin Williams se vrací z trestné lavice, Capitals jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
41:16
Braden Holtby si poradil s ranou Chrise Kunitze z levé strany, následně se k puku dostali hráči Washingtonu.
41:00
Síly na ledě se srovnají a poté bude následovat přesilová hra Capitals. Za hákování je vyloučen Jevgenij Malkin.
40:39
Penguins pokračují i na začátku třetího dějství v početní výhodě, Phil Kessel se ale dostal s kotoučem za modrou čáru a domácím je tak odpískán ofsajd.

Přesilové hry: 1/2-0/2

Nejvíce střel: Kris Letang, Chris Kunitz a Jevgenij Malkin 3 – Alexander Ovečkin 4
Největší čas na ledě: Kris Letang 19:21 – Matt Niskanen 14:34
Druhá část hry toho přinesla opravdu mnoho. To nejdůležitější je, že Pittsburghu se podařilo otočit skóre na současných 2:1. Nejdříve se o vyrovnání postaral v 29. minutě Patric Hörnqvist, který v přesilové hře tečoval Letangovu střelu.

Zatím vedoucí branku utkání pak vstřelil krátce před přestávkou po chybě v rozehrávce hostů Jevgenij Malkin. Nouze nebyla ani o další příležitosti, na obou stranách dokonce zvonila tyč. Pittsburgh každopádně po 40 minutách hry vede nad Washingtonem těsně 2:1.
40:00
39:56
Justin Williams zpacifikoval velmi tvrdě Jevgnije Malkina, který lehce brnkl o Holtbyho vyrážečku. Hostující útočník je také potrestán menším trestem za hrubost.
39:19
Penguins se dostali do další slibné šance, když Carl Hagelin vyřešil situaci dvou na jednoho střelou, Braden Holtby tentokrát uspěl se svým zákrokem.
38:52
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Obrovská chyba Capitals v obranném pásmu končí vedoucím gólem v podání Penguins! Conor Sheary přečetl záměr Oshieho, získal puk na útočné modré čáře a předložil jej zcela volnému JEVGENIJI MALKINOVI před brankou. Ruský útočník pak procedil kotouč těsně za brankovou čáru! Asistence: Conor Sheary.
38:21
Kotouč sražen mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
37:58
Po odrazu puku od brusle se do velké šance dostal Daniel Winnik, který tváří v tvář Fleurymu neuspěl a nastřelil kotouč jen do brankáře domácích!
37:19
Jevgenij Malkin už neměl sílu na to, aby zaútočil, a tak jen nahodil kotouč do útočného pásma a zamířil na střídačku.
36:52
Justin Williams se pokusil překvapit Fleuryho střelou z minusového úhlu, zazvonila jen boční konstrukce branky.
36:27
Kotouč vystřelen mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:41
Po nepřehledné situaci před Holtbyho brankou se kotouč po Cullenově střele odrazil těsně vedle branky!
35:26
Marc-Andre Fleury ukončuje další hektickou pasáž zápasu, když shrábl do lapačky nahození z rohu kluziště. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Pens.
35:04
Capitals postupovali do přečíslení tři na dva, Nate Schmidt ovšem dostal velmi složitou přihrávku, po které nemohl zakončit.
34:36
Lars Eller se dostal do velké šance a tvrdou ranou napálil levou tyč Fleuryho branky!
34:08
Zakázané uvolnění na straně Penguins, vhazovat se bude před brankou Marca-Andre Fleuryho.
33:37
Marcus Johansson se neprobojoval po levé straně kolem Dumoulina a Capitals musí vyklidit útočnou třetinu.
33:06
Tom Kühnhackl se snažil vytvořit lepší střeleckou příležitost, proti třem protihráčům nemohl uspět.
32:35
Washington překombinoval svou akci, John Carlson místo střely volil ještě složitou přihrávku na Kuzněcova, která neprošla.
32:03
Braden Holtby udržel puk na svém výstroji po ráně Briana Dumoulina od modré čáry.
31:36
Eric Fehr možná trochu sobecky vyřešil přečíslení dvou na jednoho a vystřelil nad branku.
31:01
Kotouč se nyní potuloval v nebezpečných prostorech pro Fleuryho branku, domácí brankář neměl situaci moc pod kontrolou.
30:33
Jevgenij Malkin nabil na ránu tentokrát Ollimu Määttä, jeho bomba skončila mimo tři tyče.
30:10
Patric Hörnqvist postupoval do útočného pásma jeden proti jednomu, když rozhodčí trochu nesehraně odpískali hraní vysokou holí. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
29:39
Jevgenij Kuzněcov úžasnou akcí vymyslel obrovskou příležitost pro T. J. Oshieho, který napálil jen Fleuryho a z následné dorážky se neprosadil ani Kuzněcov!
29:08
Marc-Andre Fleury raději rychle pokryl kotouč pod svou lapačkou před nebezpečně dojíždějícím Kuzněcovem.
28:47
Hörnqvistovu branku ještě musel potvrdit videorozhodčí, jelikož teč byla hodně vysoko, ale jak se ukázalo, tak v rozmezí pravidel.
28:47
Penguins přesilovou hru využívají! Malkin nabil na střelu Krisi Letangovi, do jehož pokusu šikovně vložil hokejku PATRIC HÖRNQVIST a změnou směru nedal Holtbymu žádnou šanci na zákrok! Asistence: Kris Letang a Jevgenij Malkin.
28:29
Malkinova sražená střela končí za brankou, kde Tučňáci znovu vybojovali kotouč a pokračují v tlaku.
27:58
Pittsburgh si zahraje první přesilovou hru. Capitals totiž hráli v šesti a jsou potrestáni menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest míří odpykat Alexander Ovečkin.
27:21
Alexander Ovečkin se za vlastní brankou dostal do menších potíží, které i s notnou dávkou štěstí dokázal vyřešit.
26:56
Tom Sestito se dostal k dorážce zblízka a mířil do odkryté části branky, Braden Holtby se ovšem fantasticky přesunul a chytil jistý gól!
26:22
V posledních minutách jsme neviděli žádnou výraznější šanci, až na Fehrovu tyčku je druhá třetina hodně opatrná.
25:45
Zach Sanford nezvládl souboj s Mattem Cullenem v rohu kluziště a Penguins mohou opět postupovat dopředu.
25:06
Matt Niskanen se dlouho koukal, komu by přihrál před brankou, až nakonec vypálil. Fleuryho branku o kousek netrefil.
24:32
Odpískána přihrávka rukou hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:07
Brian Dumoulin se z pozice obránce vydal na útočný výlet, který zakončil sraženou střelou do ochranné sítě.
23:31
Následuje zakázané uvolnění Capitals a hra se stěhuje zpátky před branku Bradena Holtbyho.
23:10
Na druhé straně se Capitals dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:47
Tom Kühnhackl zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Erica Fehra, který nastřelil jen tyč Holtbyho branky!
22:05
Marcus Johansson byl rád, že alespoň dostal kotouč do středního pásma v souboji s Justinem Schultzem a mohli jít vystřídat.
21:26
Washington se zatím ve druhé třetině nemůže moc srovnat ke své hře, puk ještě neopustil útočnou polovinu Pittsburghu.
20:51
Braden Holtby nyní parádním reflexem zachytil puk po teči Jevgenije Malkina z bezprostřední blízkosti branky.
20:37
Penguins vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně a Boninova lajna se dlouho držela v útočném pásmu, z tlaku ale nic nevytěžili.

Největší čas na ledě: Kris Letang 9:36 – Alexander Ovečkin 8:20
První třetina přinesla mnoho zajímavého. Penguins se možná ještě nevzpamatovali z emotivního momentu při vyvěšování banneru před utkáním a už v 1. minutě prohrávali, když se po geniální Bäckströmově přihrávce prosadil Andre Burakovsky.

Capitals měli v úvodním dějství rozhodně více ze hry, Alexander Ovečkin se dostal k několika slibným možnostem, navíc Washington nevyužil dvě přesilové hry. A tak Capitals po dvaceti minutách hry vedou na ledě Pittsburghu 1:0.
20:00
19:55
Justin Schultz se vrací z trestné lavice na led, Penguins hrají v plném počtu.
19:40
Capitals se přesilovka vůbec nedaří, Orlovovi nyní opět přeskočil puk hokejku a hosté tak musí vyklidit útočné pásmo.
19:13
Penguins nyní mohli postupovat dokonce do přečíslení dva na jednoho, Matt Cullen ale nedokázal přihrát na Erica Fehra.
18:41
Nicklas Bäckström opět chybuje při kombinaci a Trevor Daley znovu posílá kotouč přes všechny čáry.
18:16
Matt Cullen odvedl v oslabení výbornou práci, když obral o puk Bäckströma a následně osvobodil svůj tým.
17:55
Washington si zahraje druhou přesilovou hru, za faul vysokou holí je vyloučen domácí obránce Justin Schultz.
17:25
Na ledě je opět v dresu Pittsburghu sehraná trojice HBK, Nick Bonino vyslal jen propagační střelu ze středního pásma.
16:54
Alexander Ovečkin se sice šikovně uvolnil u pravého hrazení, následně v pádu poslal přihrávku až za modrou čáru.
16:20
Dmitrij Orlov se už chytal na ránu od modré čáry, puk mu ovšem přeskočil hokejku a Capitals tak přišli o útočné pásmo.
15:52
V první třetině se moc nepřerušuje, hra pokračuje ve zběsilém tempu, hraje se nahoru dolů.
15:17
Marcus Johanson nahazoval bekhendem puk na branku a k dorážce se dostal ještě Lars Eller, Fleury celou situaci ustál.
14:35
Rychlé tempo utkání pokračuje i nadále, Olli Määttä nyní zastavil pronikajícího Alexandera Ovečkina a dopředu tak mohou Tučňáci.
14:04
Marc-Andre Fleury musel dávat pozor na další střelecký pokus z hole Dmitrije Orlova, Washington navíc pokračuje v tlaku v útočné třetině.
13:27
John Carlson vypálil z vrcholu pravého kruhu a jeho rána proletěla těsně vedle pravé tyčky Fleuryho branky.
12:43
Phil Kessel se dostal ke střele z úhlu, Braden Holtby byl na jeho pokus z pravé strany připraven.
12:20
Alexander Ovečkin si vyměnil puk s Kuzněcovem a poté si vytvořil lepší střeleckou pozici, z mezikruží ovšem branku netrefil.
11:49
Utkání dostává postupně velmi slušné tempo, v útočném pásmu Capitals nyní probíhá boj o kotouč u hrazení.
11:16
Na druhé straně se Chris Kunitz snažil tečovat ránu Iana Cola od modré čáry, puk proskákal kolem branky.
10:42
Brooks Orpik se pokusil skrýt své nahození přes Cullena a další hráče před brankou, trefil ale hned protihráče před sebou.
10:08
Veterán Matt Cullen naservíroval do brankoviště zajímavou přihrávku pro své spoluhráče, hráči Capitals pak odehráli kotouč na zakázané uvolnění.
09:30
Braden Holtby nejdříve musel dávat pozor na střelu aktivního Nicka Bonina, poté pálil od pravého hrazení ještě Kris Letang, se vším si brankář hostů poradil.
08:54
V přerušené hře se do pěstního souboje pustili Tom Sestito a Tom Wilson, oba rváči si samozřejmě půjdou odsedět pětiminutové tresty na trestnou lavici.
08:54
08:54
Po Malkinově přihrávce se ke střele dostal Justin Schultz, jeho pokus byl sražen vysoko do ochranné sítě.
08:33
Tom Kühnhackl naskakuje zpátky do hry, Pittsburgh hraje v plném počtu.
08:08
Další kotouč směřoval z obranné třetiny Pittsburghu přes všechny čáry, Braden Holtby pak trochu riskantně rozehrál před napadajícím Nickem Boninem.
07:43
Domácím hokejistům se podařilo vyhodit a mohou občerstvit své řady.
07:07
Washington sice nezačal přesilovou hru ideálně, po rychlé akci se pak ale dostal do slibné střelecké příležitosti Alexander Ovečkin, Fleury dokázal jeho ránu vytáhnout.
06:33
Tom Kühnhackl dohrál za brankou rozehrávajícího Bradena Holtbyho a dostává menší trest za hrubost. Po následné šarvátce, kterou rozpoutal hrubý zákrok, se dále vylučovat nebude.
05:55
Pěkně sehraná akce domácích skončila Dumoulinovou přihrávkou na Jevgenije Malkina, který pálil v jeho typické pozici s jedním kolenem na ledě, Braden Holtby se stihl přesunout a zasáhl.
05:24
Na druhé straně naopak mohl přidat další gól Alexander Ovečkin, který pálil z ostrého úhlu po přihrávce od Oshieho, ruský kanonýr neuspěl ani se svou dorážkou!
04:57
Penguins jsou po inkasované brance hodně aktivní, zatím se ale nemohou dostat do vážnější šance.
04:10
Conor Sheary se dostal ke střele, Braden Holtby si připisuje úspěšný zákrok.
03:13
Snaha Tučňáků při dalším útoku končí postavení mimo hru, vhazovat se bude na neutrálním území.
02:45
Phil Kessel se dostával do slibné příležitosti, jeho střelu do poloodkryté branky zastavil obětavým zákrokem Karl Alzner.
02:11
Hra je přerušena, jelikož puk se dotkl hostující střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:32
Hokejisté Pittsburghu se snaží trochu uklidnit hru a drží puk v obranné třetině.
00:59
Velkou šanci na otevření skóre měl nejdříve Pittsburgh, Chris Kunitz svůj únik nedotáhl do konce a na druhé straně tak udeřili Capitals! Nicklas Bäckström úžasnou přihrávkou uvolnil ANDRE BURAKOVSKYHO, který dokázal prostřelit Fleuryho! Asistence: Nicklas Bäckström a Marcus Johansson.
00:09
Utkání začíná rychlým zakázaným uvolněním domácího týmu, vhazovat se bude před Fleuryho brankou.
00:01
Arénou právě zní americká státní hymna, po které se už konečně dostane také na hokej.
Banner připomínající jarní vítězství Penguins ve Stanley Cupu je už na svém místě u stropu arény! Emotivní moment tak máme za sebou a nyní už nastupují na ledovou plochu také hokejisté Washingtonu.
Všichni hráči se nyní sjíždějí k sobě, aby si společně prohlédli odtajnění banneru a jeho následné stoupání ke stropu PPG Paints Areny.
Jako poslední přijíždí na led se Stanley Cupem v rukách Sidney Crosby, který i když nenastoupí do dnešního utkání, tak je oblečen do výstroje.
Nyní už na ledovou plochu postupně nastupují současní hráči domácího týmu.
Dech beroucí video z mistrovského ročníku je u konce, nyní už moderátor utkání představuje realizační tým Penguins.
Předzápasový program v aréně začal už vzpomínkovým videem z minulého ročníku, které diváci mohou sledovat na kostce nad ledem.
Utkání začne s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku, jak je koneckonců u NHL tradicí.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Condon) – Letang, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – S. Wilson, Malkin, Kunitz – Kessel, Bonino, Hagelin – Hörnqvist, Cullen, Sheary – Sestito, Fehr, Kühnhackl.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Schmidt, Orpik – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Johansson, Bäckström, Burakovsky – Williams, Eller, Sanford – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Rozhodčí: St. Laurent, Morton – Racicot, Devorski.
Před zápasem dojde ještě k slavnostnímu ceremoniálu, kdy ke stropu PPG Paints Areny poputuje banner k připomenutí jarního vítězství Penguins ve Stanley Cupu. Vlajka s číslovkou 2016 se tak připojí k již vyvěšeným z let 1991,1992 a 2009.
Do dnešního utkání bohužel nezasáhne MVP nedávno skončeného Světového poháru a kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, který utrpěl na tréninku otřes mozku.

nikdo
WASHINGTON CAPITALS

Washington v loňské sezoně kraloval základní části a zaslouženě si odnesl Prezidentovu trofej. Capitals pracovali výborně jako celý tým, v brance předváděl výborné výkony Braden Holtby. I tak ale tým okolo Alexandera Ovečkina znovu vyhořel v play off, když ve druhém kole shodou okolností nestačil právě na dnešního soupeře z Pittsburghu.

Capitals v létě opustilo několik hráčů. Jason Chimera si našel angažmá u NY Islanders, odešli také Richards, Latta nebo Weber. Nejvýraznějším přicházejícím hráčem je pak dánský centr Lars Eller. Do hlavního města USA přišli také Brett Connolly nebo Brad Malone.
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh prožil loňský ročník jako na houpačce, nakonec se ale Tučňáci radovali ze slastného vítězství Stanleyova poháru. Vše musel nastartovat až trenér Mike Sullivan, který absolutně překopal herní systém a parta kolem Crosbyho slavila úspěch.

Penguins neměli v létě moc času, ani důvodů měnit sestavu. Během sezony se jim povedlo do prvního týmu zařadit několik slibných hráčů z farmy. Odešli jen brankář Zatkoff a obránce Ben Lovejoy, naopak vedení přivedlo Percyho, Warsofskyho a Garretta Wilsona.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Včera odstartoval jubilejní 100. ročník zámořské NHL a sezona nabírá rychle obrátky. Dnes se odehraje celkem devět utkání, v tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi úřadujícími šampiony Pittsburgh Penguins a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.