S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden v New Yorku sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Henrik Lundqvist (NYR) 2 góly, 26 zák., 92,9%
Dnešní utkání je tedy u konce a vítězství slaví domácí. Ti sice dneska nijak neoslnili, ale povedla se jim poslední třetina a to na dnešní Carolinu přeci jenom stačilo. Do zmiňované třetí části se tedy šlo za vyrovnaného stavu, ale ve 46. minutě Rangers těžili z přečíslení dvou na jednoho a Michael Grabner jim vrátil vedení. Následně však uběhlo jen 32 vteřin a hostující Victor Rask vyrovnal dělovou ranou od modré čáry.

Po vyrovnávací brance Raska bylo utkání hodně nervózní a ani jednomu týmu se nedařil přechod do útočného pásma soupeře. Až v 53. minutě se puk po Stepanově tyči odrazil k volnému Chrisi Kreiderovi a domácí tak opět vedli. Následně to vypadalo na dramatickou koncovku, nicméně tu odvrátil produktivní Chris Kreider, který s trochou štěstí využil další přečíslení a pečetil výhru svého celku.

Střely na bránu po 3. třetině

NYR – 23 (3, 8, 12)
CAR – 28 (15, 10, 3)
59:55
Puk je sice za Lundqvistem, ale na hokejkách ho mají právě domácí hráči. Tohle už Rangers v pohodě ubrání.
59:23
Hra byla přerušena ve středním pásmu. Vhazuje se proto poblíž modré čáry, jež je blíže k bráně Caroliny a Leighton musí zpět do brankoviště.
58:48
Grabner puk vyvezl až k útočné modré čáře, ale poté netrefil prázdnou bránu hostující Caroliny.
58:37
Domácí se sice poměrně záhy dostali z mírného tlaku soupeře, avšak vinou zakázaného uvolnění se hra vrátí před Lundqvistovu bránu.
58:09
Carolina Lundqvista donutila k zákroku a při přerušení hry je z brány odvolán Michael Leighton. Powerplay pro hosty.
57:11
Rangers právě vstřelili branku!
A zřejmě máme rozhodnuto! Domácí vyhráli buly ve vlastním pásmu a okamžitě podnikli brejk, který vyústil v přečíslení dvou na jednoho. Zuccarello předal puk CHRISI KREIDEROVI, jenž vypálil do tyče, ale poté se kotouč od zadní strany Leightonova betonu odrazil za brankovou čáru. Asistence: Mats Zuccarello, Derek Stepan
57:03
Henrik Lundqvist si nedělal zbytečné starosti a raději přerušil hru před dojíždějícími soupeři.
56:43
Domácí nyní jen tak nazdařbůh nahodili puk do útočného pásma a s klidem na duši odjíždějí střídat. Svěřenci Billa Peterse se pořád nemohou dostat do trvalého tlaku.
55:55
Pirri dobře pracoval za Leigthonovou bránou, kde odolával dvěma dotírajícím sokům. Nakonec však přesto přišel o kotouč.
55:26
Konečně se Hurricanes prodrali k ofenzivní akci, avšak tu zastavil čárový rozhodčí, jenž správně zpozoroval lehký ofsajd hostujícího celku.
54:56
Carolině se krátí čas na vyrovnání. Jezdci teď navíc hrají velmi dobře a bez větších potíží kontrolují hru.
54:28
Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu a přesně tam také po komerční přestávce v pohodě drží kotouč.
53:49
Carolina se opět pokusila o rychlé vyrovnání, nicméně Lundqvist si poradil s bekhendovým zakončením Sebastiana Aha a na druhé straně zahrozil McDonagh. Jeho rána byla zablokována.
52:25
Domácí si berou vedení zpět na svou stranu. Justin Faulk teď chvíli chyběl týmu, neboť přišel o hůl a toho Rangers využili k obsazení útočného pásma. Následně od modré čáry vylétla dobrá střela, po které ještě Stepan zakončoval jen do tyče, ale nakonec se puk odrazil k volnému CHRISI KREIDEROVI. Ten měl před bránou jednoduchou pozici a kotouč v pohodě poslal do odkryté svatyně. Asistence: Derek Stepan, Dan Girardi
52:08
Jeden z hostů poslal puk po mantinelu, ale touš si usmyslel, že navštíví diváky a proto vyskočil až za plexisklo. Následuje komerční přestávka.
51:57
Stále ale z obou stran sledujeme poměrně nevýraznou část utkání. Ani jeden z týmů nechce více zariskovat, nebo´ť případná ztráta by mohla znamenat pohromu.
50:46
Hráči Newyorského celku se v posledních minutách ne a ne dostat do útočného pásma. Carolina teď brání velmi dobře.
50:22
Aho získal puk a společně se Stempniak mohl jít do přečíslení. Nakonec to byl druhý zmíněný, který zakončoval, avšak střelou z mezikruží těsně minul.
49:58
Carolina se po vyhraném vhazování snaží překonat střední pásmo, ale domácí jsou v něm velmi dobře rozestaveni.
49:49
Další nepovedené založení útoku na obou stranách. Celou pasáž přerušuje ofsajd domácích hokejistů.
48:57
Kotouč se několikrát dostal z jednoho obranného pásma do druhého. Po Grabnerově akci je k vidění větší množství nepřesností.
47:48
Dobře hrající Grabner teď obral hostujícího obránce a mohl se tlačit až do brankoviště. Střelou zblízka však už nemohl lépe zamířit.
47:28
Hosté jsou nyní velmi aktivní a znovu se dostali do blízkosti Lundqvistovy brány. Stålberg vymyslel zajímavou přihrávku přes brankoviště, avšak domácí gólman byl pozorný.
46:26
Carolina právě vstřelila branku!
Opravdu velmi rychlá odpověď hostujícího celku. Carolina se okamžitě po buly ve středovém kruhu usadila v útočném pásmu, kotouč se od mantinelu dostal na modrou čáru a VICTOR RASK dělovkou středem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Brett Pesce, Jaccob Slavin
45:54
Tak to byla blesková akce domácích. Puk šel v neutrální zóně přes celou šíři kluzišě na hůl Skjeie, který využil své rychlosti a zařídil přečíslení dvou na jednoho. Celou akci poté vyšperkoval přihrávkou na volného MICHAELA GRABNERA, jenž Leightona překonal střelou z předbrankového prostoru. Hostující kouč zkusil challenge, ale o těsný ofsajd se podle všeho nejednalo. Asistence: Brady Skjei, Jesper Fast
45:28
Hráči Caroliny se u Lundqvista drželi poměrně dlouho, nicméně bez zakončení gól rozhodně nedají. Teď už je navíc kotouč ve středním pásmu.
44:58
Konečně se hostující celek usazuje v útočném pásmu. Lundqvist však stále nemusel řešit ani jedno přesnější zakončení.
44:03
Hosté puk znovu pouze posunuli za Lundqvistovu bránu a střídají. Další ofenzivní akci tedy mohou rozjet svěřenci kouče Vignaeulta.
43:27
Carolina se v této třetině ještě pořádně nedostala do útočného pásma. Domácí favorit zápasu v této třetině vede na střely v poměru 7:0!
42:39
Další práci pro Leightona přinesl atak Joshe Joorise. Střela z pravého kruhu ale byla vyražena a následný pokus z druhé strany byl pro změnu zablokován.
42:20
Klein na modré opět na nic nečekal a rychle poslal puk na Leightona. Tentokrát však byl kotouč tečován vysokou holí.
41:51
Carolina se provinila zakázaným uvolněním. hra se znovu vrací před hostujícího gólmana, který je v posledních minutách velmi zaměstnaný.
41:21
Rangers pokračují v ofenzívě a před chvílí měl Leighton hodně namále. Další nahození od modré totiž bylo tečováno a div, že puk nedopadl za brankovou čáru.
40:49
Leighton musel zlikvidovat první přesnější zakončení této periody. Puk ale v pohodě vyrazil do bezpečného prostoru.
40:16
Třetí třetina byla zahájena a o něco aktivněji do ní vstupují domácí, kteří se okamžitě derou do útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:56.
Také druhá perioda je minulostí a tentokrát jdou týmy do kabin za vyrovnaného stavu. Carolina byla i v této třetině střelecky aktivnější a odměnou byla vyrovnávací branka z čepele Viktora Stålberga, který potrestal předchozí ztrátu Ryana McDonagha. Následně jsme byli svědky několika šancí domácích, ale Michael Leighton v bráně Caroliny si se všemi pokusy poradil. Třetí část je tedy zcela otevřená.

Střely na bránu po 2. třetině

NYR – 11 (3, 8)
CAR – 25 (15, 10)
40:00
39:59
V samotném závěru třetiny se do dobré pozice dostal Ryan McDonagh! S návratem vyloučeného Di Giuseppeho ale přestřelil.
39:32
Znovu se hostům podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Přesilová hra i druhá třetina se pomalu chýlí ke konci.
38:51
A postavení mimo hru pro změnu odpískáno při ofenzívě Rangers. Svěřenci Alaina Vigneaulta s přesilovkou nemohou být spokojeni.
38:36
Jenže začátek hry v početní výhodě se Jezdcům vůbec nedaří. Po dvou nepovedených pokusech o přechod do útočného pásma je Carolině pískán ofsajd.
37:59
Konečně se hostující hokejisté dostali k puku a Phillip Di Giuseppe (CAR) míří na lavici hanby. Dostává dvě trestné minuty za hákování.
37:38
Domácí se již několik vteřin drží v útočném pásmu a za chvíli navíc budou hrát přesilovou hru. McDonagh byl totiž za bránou faulován.
36:56
Po komerční přestávce rozjeli Jezdci další zajímavější akci. Rick Nash však zápěstím vypálil pouze do Leightonova ramene, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.
36:38
Výborná střelecká pozice pro Kreidera. Jaccob Slavin však rychle lehl do soupeřova zakončení a srazil puk mimo tři tyče. Vyloučený Stempniak se mezitím vrátil na led.
36:17
36:13
Velmi dobře to teď zkoušel Marc Staal, jehož zakončení z pravé strany prolétlo těsně vedle vzdálenější tyče brány hostujícího gólmana.
35:25
Domácí hrají ve čtyřech.
35:20
Každopádně ale Carolina pokračuje v přesilové hře. Henrik Lundqvist je ale nyní poměrně v klidu, neboť dvě střely od modré čáry byly zablokovány.
34:37
Jenže záhy dochází k vyloučení i na druhé straně. Lee Stempniak (CAR) se nešťastně otočil a zasáhl jednoho z domácích do choulostivých míst.
34:17
Vinou sekání je ale nyní vyloučen Kevin Hayes (NYR) a je tady dvojnásobná přesilová hra Caroliny.
33:56
Carolina se usadila v útočném pásmu. Nic zajímavého ale hosté dosud nevymysleli.
33:25
Kapitán domácích Ryan McDonagh (NYR) zatím nehraje ideální zápas. Poté, co zavinil vyrovnávací branku, dopustil se nyní nedovoleného zákroku, po kterém bude pykat.
33:06
Velmi dobrou razantní střelu od modré čáry vyslal jeden z beků Jezdců a puk ještě před Leightonem navíc tečoval Zuccarello. Brankář Caroliny byl na pravém místě.
32:55
Rozehrávka domácího celku sice doputovala pouze za Leightonovu bránu, ale díky aktivnímu napadání se Rangers dostávají k puku.
31:59
Lundqvista teď k zákroku pro změnu donutil Di Giuseppe, jenž hezky vypálil z pravého kruhu. Domácí brankář byl připraven.
31:23
Nick Holden dostal přihrávku na modrou čáru a okamžitě se pokoušel ohrozit brankáře Caroliny. Puk si to ale namířil mimo tři tyče.
31:09
Do solidní šance se na druhé straně prodíral Nordström, nicméně Lundqvist dobře zastavil již přihrávku mířící na hokejku hostujícího útočníka.
30:32
Zničehonic musel Leighton předvést parádní zákrok. Puk se totiž zpoza brány dostal před Dereka Stepana, který kotouč trefil ve vzduchu a výrazně zaměstnal hostujícího brankáře.
30:09
Domácí se bleskově pokusili o odpověď, nicméně Leigthon bez problémů zastavil zakončení letící od mantinelu a zařídil tím komerční přestávku.
28:34
Nyní ale přichází zasloužené vyrovnání. McDonagh podcenil souboj ve středním pásmu, kde při rozjíždění ofenzívy ztratil puk a McGinn poté okamžitě našel volného VIKTORA STÅLBERGA. Ten si najel do pravého kruhu a střelou na lapačku pokořil dosud nepřekonatelného Lundqvista. Asistence: Brock McGinn, Derek Ryan
28:23
Ha se rychle přenáší ze strany na stranu. Ani jeden z celků se ale teďka nedostává do velkých šancí.
27:48
Komerční přestávka je minulostí a Lundqvist musel záhy po vhazování znovu na led. Nahození od modré čáry však nebylo příliš nebezpečné.
27:43
Leighton teď vůbec nevěděl, kde je kotouč a ten se zničehonic odrazil od boku konstrukce jeho brány. Z protiútoku zahrozil Skinner, ale střela z levého kruhu skončila v Lundqvistově náruči.
27:03
Formace Caroliny samozřejmě nemohla vystřídat a navíc se domácí hned po buly opět dostávají do kombinace v útočném pásmu.
26:41
Konečně je časomíra zastavena, ale po icingu Caroliny se bude vhazovat znovu u Leightona. Kouč Peters si zatím nebere odddechový čas.
26:29
Stále se Carolina ne a ne osvobodit. Na Leightona letí jedna dělovka za druhou!
25:54
Svého soupeře teď pro změnu svírají domácí hokejisté. Osamocený Stepan pálil z vrcholu levého kruhu, nicméně bránu ve velké šanci minul.
24:48
Zajímavá kombinace v blízkosti Leightonovy brány neznamenala nebezpečí. Střela z úhlu v podání Ricka Nashe pak skončil jen na hrudi hostujícího gólmana.
24:14
Miller obětavě padl do Slavinovy dělovky a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku. Domácí hru konečně dostali pryč ze svého pásma.
23:48
Pětice domácích hokejistů již několik vteřin nevystřídala a nyní je výrazně podržel Lundqvist, který zneškodnil střelu od modré a poradil si i s Nestrašilovou dorážkou.
22:58
Hosté aktivně napadají a nakonec získávají puk za Lundvistovou svatyní. Rangers jsou až překvapivě moc zatažení.
22:29
Hra je v posledních vteřinách plná nepřesností. Trochu více se v ofenzívě snaží Carolina, avšak Lundqvist zatím ve třetí třetině neřešil žádné přesnější zakončení.
21:39
Rangers se konečně pokusili přesunout hru do útočného pásma, nicméně výsledkem byl jen ofsajd.
21:28
Další akci Caroliny obstaral Victor Rask, nicméně sólově neměl šanci na úspěch a puk ztratil již při přechodu přes prvního obránce Rangers.
20:48
Hosté se vydali do krátkého přečíslení tří na dva, avšak až k zakončení se nedostali. Na vině byla nepřesná finální přihrávka.
20:01
Další třetina začne přibližně v 20:03.
Úvodní dvacetiminutovka je tedy u konce a domácí jsou zatím ve vedení. Jezdcům se podařil především začátek periody a Derek Stepan se v páté minutě radoval poté, co dorazil své původní zakončení. Následně převzala iniciativu Carolina, která se několikrát dostala do slibných pozic, avšak ve všech případech hostující střelci narazili na skvěle chytajícího Lundqvista. S náskokem do druhé části tedy půjdou Rangers.

Střely na bránu po 1. třetině

NYR – 3
CAR – 15
20:00
19:56
Dvě megašance Caroliny! Stempniak se nejprve zjevil osamocen u levého kruhu, ale střelou z prvního doteku minul. Následně neuspěl ani Skinner, který skvěle tečoval přihrávku od mantinelu.
19:03
Se zahájením poslední minuty první třetiny domácí přesunuli hru do útočného pásma. Zakončení však zatím nepřichází.
18:54
Aktivní Victor Rask znovu zkusil své štěstí, nicméně Lundqvist si poradil i s jeho dalším zakončením. Předtím ještě domácí gólman zneškodnil Skinnerovu ránu.
18:39
Poměrně jednoduchý zákrok si nyní připsal Lundqvist, který pravým betonem v pohodě vyrazil Raskovu svižnou střelu zápěstím.
18:09
Další pokus o založení nějaké zajímavější akce domácích znamená zakázané uvolnění. Hra se po pár desítkách vteřin znovu dostane i před Lundqvista.
17:48
Rangers jsou znovu nastěhováni v útočném pásmu. Do parádní pozice si z pozice obránce sjel Nick Holden,a však McClement jeho rána stačil zablokovat.
17:06
Pěkně to po uvolnění se zkoušel Matt Puempel. Exottawský hráč však zakončoval mimo tři tyče.
16:55
Domácí se v posledních minutách snaží býti trochu aktivnějšími, nicméně Leighton už nějakou tu dobu nemusel pořádně zasahovat.
16:23
McDonaghova rána od modré čáry byla zablokována. Následná rychlá akce Caroliny přináší znovu pouze ofsajd a poté i komerční přestávku.
15:31
Faulk kvalitně zakončil akci po pravé straně a Lundqvist musel bleskově na led. Švédský gólman čelil i jedné dorážce z hranice brankoviště, ale i proti té uspěl.
14:31
Nordström výborně tečoval střelu jednoho z hostujících obránců a výrazně tím Lundqvistovi znepříjemnil zákrok. Nakonec se ale kotouč objevil pouze vedle brány.
14:11
Carolina hru bleskově vrátila do neutrální zóny, nicméně pokus o přechod do útočného pásma znamenal ofsajd.
14:01
Po delší době si zákrok připsal Leighton. Fast totiž před bránou dobře tečoval Kleinovo nahození!
13:36
Krátká reklamní pauza je u konce. Hned po buly se domácí pokusili najít rozjetého Grabnera, ale z celé snahy je jen icing.
13:29
Lundqvist znovu předvedl naprosto totožný zákrok jako před pár vteřinami, ale tentokrát už hru musel přerušit. Následuje komerční přestávka.
13:01
Až nyní byl Lundqvist donucen k zákroku, ale nejednalo se o nic vážného. Švédský gólman dokonce rychle vytřepal kotouč z rukavice a rozjel akci domácích.
12:27
Jezdci opět posunuli hru jen do středního pásma a odjíždějí střídat. Carolina může pokračovat v dobývání útočného pásma.
11:51
Hru nyní sužuje velké množství nepřesností. Z obou stran je kombinace v posledních desítkách vteřin velmi nepovedená.
11:14
Konečně se sice Carolina dostala do útočného pásma, nicméně kombinace poblíž Lundqvista nepřinesla zakončení a Rangers mohli do protiútoku. Z něj však rovněž nic nebylo.
10:43
10:39
Puk se znovu ocitl až u Leightona a poté se navíc hosté provinili zakázaným uvolněním. Vhazování nařízeno po Leightonově levici.
09:58
Kombinace Caroliny končí ofsajdovým postavením jednoho z hostů. Tuto přesilovou hru si Hurikáni nedají za rámeček.
09:27
Stále se hosté nemohou usadit v útočném pásmu a rozjet přesilovkovou kombinaci. Naopak si nyní do dobré pozice najel Grabner, jenž však zprava minul.
08:48
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Kotouč jde díky Jezdci vyhranému buly rychle do středního pásma.
08:43
Josh Jooris (NYR) se trochu nemotorně natahoval po kotouči u zadního mantinelu, podrazil soupeře a míří na trestnou lavici.
07:59
Ani rozehrávka Caroliny teď nebyla nejpřesnější. Kotouč se teď vůbec nedostává do blízkosti gólmanů.
07:33
Jeden z domácích sice jako první dojel nahozený kotouč ze středního pásma, nicméně poté se prezentoval velmi nepřesnou přihrávkou.
06:52
Po obrovské šanci na vyrovnání se hra trochu uklidnila. Carolina je častěji u kotouče, avšak další zakončení ne a ne přijít.
06:08
Ofenzíva Caroliny je po inkasované brance hodně nabuzená. Znovu jsou hosté u kotouče, ale aktuálně jsou až ve středním pásmu.
05:32
Hosté mohli okamžitě vyrovnat! Henrik Lundqvist ale zlikvidoval zakončení z bezprostřední blízkosti, poradil si s dalším pokusem z hranice brankoviště a nakonec parádním zákrokem zneškodnil i třetí šanci Teuva Teräväinena.
04:05
Nakonec je to ale první branka zápasu. DEREK STEPAN nejprve neuspěl se střelou z pravého kruhu, dojel si před bránu, kde se ocitl Leightonem vyražený puk a dalším zakončením k tyči už hostujícího gólmana překonal. Zákrok Michaela Leighton přišel až za brankovou čárou. Asistence: Kevin Klein, Mats Zuccarello
04:05
Tak to byla obrovská šance! Stepan si dobře najel na pravou stranu a vypálil. Leighton jeho ránu jen vyrazil zpátky před dojíždějícího Stepana a ten zakončoval k tyči. Hostující brankář puk zastavil na brankové čáře, ale ještě se zkoumá video.
03:47
Jenže následná kombinace Caroliny nic nepřinesla a domácí puk drží za svou bránou.
03:18
Faulkovo nahození od červené čáry prošla až za Lundqvista a kotouč se odrazil přesně na hůl hostujícího útočníka. Carolina získává útočné pásmo.
02:49
Hra je zatím z obou stran velmi opatrná. Ani jeden z týmů se nyní ne a ne usadit v útočném pásmu.
02:08
Grabner si dobře sjížděl před bránu, avšak dobře vypadající přihrávka Pirriho si cestu k adresátovi nenašla.
01:42
Několik vteřin nyní jeden z hostů vymýšlel, kam rozehrát, ale nakonec se zmohl pouze na nepřesnou přihrávku podél mantinelu.
00:59
Carolina puk sice dostala až za Lundqvita, avšak tam se kotouče ujímají opět domácí. Samotný úvod zápasu patří Jezdcům.
00:31
Domácí hokejisté se okamžitě usadili v útočném pásmu. Záhy jsme zaregistrovali první pokus o zakončení, nicméně střela od modré čáry k Leightonovi neprošla.
00:01
Základní pětky obou celků jsou seřazeny na modrých čarách. Madison Square Garden si nyní vyslechne americkou státní hymnu v podání mladičkého Lucy Padovana.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Klein – Kreider, Stepan, Zuccarello – Vesey, K. Hayes, Rick Nash (A) – Grabner, J. T. Miller, Pirri – Puempel, Jooris, Fast.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Slavin, Pesce, Hainsey, Faulk (A), Hanifin, Tennyson – Skinner (A), V. Rask (A), Nestrašil – Aho, Teräväinen, Stempniak – B. McGinn, D. Ryan, Di Giuseppe – Stålberg, McClement, Nordström.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Kyle Rehman – Steve Barton, Scott Cherrey.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

New York Rangers

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

CAROLINA HURRICANES

Hostující Carolina by sice letos určitě chtěla postoupit do vyřazovacích bojů, ale zatím se ji nedaří podle představ. Aktuálně jsou totiž hosté až na 14. pozici a s 55 vstřelenými góly mají druhý nejhorší útok Východní konference. V polovině listopadu sice Carolina vyhrála pět zápasů v řadě, avšak z následujících pěti zápasů získala pouhopouhé tři body. Na ledě svého dnešního soupeře navíc Hurricanes vyhráli naposledy v říjnu roku 2010!

NEW YORK RANGERS

Domácí hokejisté si zatím vedou opravdu velmi dobře a po 25 odehraných zápasech jsou na skvělém druhém místě Východní konference. Jezdci těží především ze silné ofenzívy, která dosud nastřílela již 91 branek a je nejlepší ofenzívou NHL. Na domácím ledě si navíc Rangers drží skvělý průměr 3, vstřelené branky na zápas.

2.12.2016 Buffalo – NY Rangers 4:3
28.11.2016 NY Rangers – Ottawa 0:2
25.11.2016 Philadelphia – NY Rangers 2:3
24.11.2016 NY Rangers – Pittsburgh 1:6