2. Sergej Bobrovskij (CBJ) 28 zák., 2 góly, úsp. 93,3 %
3. Alexander Wennberg (CBJ) 2+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-
Je dobojováno, Columbus po včerejší vysoké výhře 7:0 nad New York Islanders obral o body další celek z Big Apple, tentokrát slavné Rangers. Columbuští měli prakticky po celý zápas navrch a nakonec zvítězili pohodlně 5:2, Jackets se tak v tabulce Metropolitní divize posouvají na třetí místo právě na úkor jejich dnešního soupeře.
59:59
Rangers právě vstřelili branku!
Domácím se ještě v samotném závěru podařilo snížit, zhruba 0,3 sekundy před koncem překročila brankovou čáru střela JESPERA FASTA z mezikruží. Na vítězi tohoto utkání už to ale nic nezmění. Bez asistence.
59:36
Columbus právě vstřelil branku!
Další krásná akce Columbusu znamená pátý gól v Lundqvistově síti. Hartnell s Karlssonem vybojovali kotouč za brankou a druhý jmenovaný ho posunul na JOSHE ANDERSONA, který bekhendem uklidil kotouč pod břevno! Asistence: William Karlsson a Scott Hartnell.
59:01
V Madison Square Garden už se odehrává poslední minuta třetí třetiny a zápas už se v podstatě jen dohrává.
58:00
Domácím už se čas začíná rychle krátit, Columbus i dvě minuty před koncem drží pohodlný náskok a kráčí k zisku důležitých dvou bodů.
57:01
Teď ale před Bobrovským vznikla pořádná mela a hostující brankář měl i štěstí. Pokud mne nešálí sluch, Kreiderova dorážka z bezprostřední blízkosti se otřela o tyčku!
56:37
Kombinace Rangers je hodně předvídatelná. Domácí adresují všechny puky na Brandona Pirriho, zároveň ale nikdo necloní před brankou, a tak si Bobrovskij připisuje jeden rutinní zákrok za druhým.
55:56
Rangers se ani v této přesilovce zatím příliš nedaří, hráči v modročervených dresech se ne a ne dostat k souvislejšímu tlaku v útočném pásmu.
55:02
Sergej Bobrovskij podrazil Zibanejada a dvouminutový trest za něj odchází odpykat Scott Hartnell (CBJ).
54:12
Svěřenci Johna Tortorelly jsou totiž s každou odehranou minutou blíže a blíže vítězství, Rangers jsou aktuálně směrem do útoku vcelku bezmocní.
53:16
Sledujeme hlušší pasáž hry se spoustou nepřesností na obou stranách. Hraje se prakticky bez přerušení, což vyhovuje spíše columbuským hokejistům.
52:29
Jones s Werenskim zachytili nepovedenou rozehrávku Rangers, jim samotným už se ale kloudně rozehrát nepodařilo.
51:44
Sam gagner se rozjel na pravém křídle a poté nahodil puk na Lundqvista, který přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.
50:51
To se jim ale zatím nedaří, hráči v bílých dresech se skvěle brání a Blueshirts k ničemu nepouštějí.
50:02
Už se hraje dlouho bez přerušení, v plném počtu hrající Rangers se ještě pokouší s nepříznivým skóre něco udělat.
49:05
Hosté rozjeli zajímavý ťukes v útočném pásmu, který ale nakonec k ničemu nevedl, jelikož jeden z Newyorčanů přizvedl kotouč do ochranné sítě.
48:12
Svěřenci Alaina Vigneaulta se v tomto oslabení zatím skvěle brání, už podruhé se jim teď podařilo vyhodit kotouč až k Bobrovskému.
47:28
Mats Zuccarello (NYR) podrazil Jennera, a Jackets si tak zahrají svou druhou přesilovku v tomto utkání.
47:01
Atkinsonův bekhend Lundqvista nezaskočil, zkušený brankář Rangers si bez problémů poradil a domácí už zakládají protiakci.
46:06
V případě výhry by se Columbus posunul právě před Rangers na třetí místo Metropolitní divize, dnešní zápas je pro oba týmy velmi důležitý.
45:10
Z dalšího krátkého pobytu Rangers v útočném pásmu nic zajímavého nepramenilo, nicméně Sam Gagner posléze vyhodil puk až na zakázané uvolnění.
44:12
Columbuští učinili další důležitý krok k vítězství. Skvělou práci odvedl Brandon Dubinsky, který vybojoval kotouč ve středním pásmu a poté poslal do samostatného úniku CAMA ATKINSONA, který si tentokrát dokázal poradit! Asistence: Brandon Dubinsky.
43:53
Nick Holden zkusil štěstí od modré, ani jeho pokus ale neměl gólové parametry, a Bobrovskij si tak snadno poradil.
42:57
Sergej Bobrovskij pro jistotu opět přerušil hru, třetí třetina je zatím plná nepříliš nebezpečných střel Rangers.
42:05
S Veseyho střelou z levé strany si columbuský brankář rovněž poradil a na druhou stranu už upaluje podél mantinelu Boone Jenner.
41:16
Sergej Bobrovskij pro jistotu ukryl nahození od levého mantinelu ve své výstroji, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Rangers.
40:01
I druhá třetina nabídla velmi zajímavý hokej se šancemi na obou stranách. Columbuští dokázali zásluhou Alexandera Wennberga zvýšit svůj náskok na 3:1 a tento stav vydržel až do druhé sirény, tak se nechme překvapit, jestli na tom něco změní třetí třetina, která začne v 1:09.
40:00
39:03
V poslední minutě první třetiny Johnson vyhodil puk alespoň do středního pásma, Jackets už se nikam neženou a především si hlídají dvoubrankový náskok.
38:10
Hayese v rohu kluziště zradilo zpracování a puk se dokutálel až do středního pásma, to už se druhá třetina blíží ke svému konci.
37:11
Blue Jackets se na chvilku usadili v útočném pásmu, žádné nebezpečí pro hosty z toho ale nepramenilo.
36:36
Kotouč skončil až v ochranné síti, po delší době byla hra přerušena a následovat bude komerční přestávka.
35:38
Sergej Bobrovskij teď zůstal ležet na ledě jak dlouhý, tak široký, přesto ale nebezpečnou dělovku Holdena z mezikruží nepustil za svá záda!
34:42
Aktivně napadající Josh Anderson dostal rozehrávajícího Girardiho do problémů, zadák Rangers si ale nakonec poradil a o chvilku později vyzval ke střele Staala, s jehož projektilem si však Bobrovskij poradil.
33:54
Křižný pas Saada zamýšleného adresáta Scotta Hartnella nenašel a hosté musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.
33:08
Fastovo nahození do útočného pásma skončilo přímo na hokejce Setha Jonese a účastník nedávného Utkání hvězd dopravil kotouč do bezpečí.
32:21
Domácí se pokoušejí vrátit se do zápasu. Chris Kreider to teď zkusil z vrcholu kruhů, na Bobrovského si ovšem nepřišel.
31:24
Hra byla opět přerušena, hlasatel v Madison Square Garden následně ohlásil další komerční přestávku.
30:30
Rozehrávka Jackets skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak po nějaké době přestěhuje před Sergeje Bobrovského.
29:47
To jsou věci. Henrik Lundqvist vyjel ze své svatyně, aby odehrál kotouč do bezpečí, místo toho si ale přidělal problémy a málem z toho byl gól Werenskiho, kterému skvěle zabránil vracející se Nick Holden. Akce Jackets ale ještě pokračovala a následně přišla střela Bjorkstranda, která se odrazila k ALEXANDERU WENNBERGOVI a ten z předbrankového prostoru uklidil puk do sítě! Asistence: Oliver Bjorkstrand.
29:20
Cam Atkinson ujel do samostatného úniku, ale Lundqvist si dokázal poradit a udržel Rangers na dostřel!
28:43
Hartnell zkusil štěstí z levého kruhu, ale Lundqvist si poradil a Brandon Saad už se k dorážce jeho střely nedostal.
27:50
Sergej Bobrovskij přerušil hru, do Madison Square Garden se vrátíme po krátké komerční přestávce.
26:53
Atkinsonovi ve středním pásmu přeskočil puk z čepele, domácí nyní mají spoustu času na založení další akce.
26:01
Nepovedená rozehrávka Columbusu skončila až u Bobrovského, který nyní v poklidu vyčkává za vlastní svatyní, než si dojede pro puk jeden z jeho spoluhráčů.
25:05
Zkušený Marc Staal se zapojil do rychlé protiakce Rangers, ale obětavě se s ním stihl vrátit Josh Anderson, který zadákovi Rangers znemožnil vystřelit.
24:19
I hosté si ale vytvořili obrovskou šanci. Oliver Bjorkstrand poslepu našel v mezikruží zcela volného Nicka Foligna, který si vymíchal Lundqvista, už se mu ale nepodařilo poslat puk do odkryté svatyně!
23:27
Pirri zakládá další akci Rangers z hloubi vlastního pásma, domácí jsou zatím ve druhé třetině jasně aktivnějším týmem.
22:37
Domácím se málem podařilo vyrovnat, ránu Oscara Lindberga ale zastavilo břevno columbuské svatyně!
21:39
Chris Kreider zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na columbuského brankáře, následovat bude buly po Bobrovského pravici.
21:05
Johnsonovo nahození Henrik Lundqvist vyrazil pouze k Jennerovi, jemuž ale střela nesedla a brankář Rangers si připsal snadný zákrok.
20:01
Další třetina začne přibližně v 0:10.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a zatím jsme se rozhodně nenudili. Hosté se díky povedené teči Wennberga dostali už po minutě hry do vedení a ačkoliv se vzápětí podařilo vyrovnat excolumbuskému Nashovi, Jackets si vzali vedení zpět. Ve vlastním oslabení mohl ještě zvýšit náskok Columbusu Saad, který ale nařízené trestné střílení neproměnil.
20:00
19:40
Foligno už se mezitím vrátil na led, oba týmy hrají v plném počtu a Jezdcům bylo po nepovedené rozehrávce odpískáno zakázané uvolnění.
19:08
Henrik Lundqvist si ale zkušeně poradil a bleskurychlým máchnutím lapačkou Saadovu střelu zlikvidoval.
19:08
Brandon Saad ujel do samostatného úniku a v klíčový moment byl přidržen Zuccarellem (NYR), Saad tak pojede trestné střílení!
18:25
Ihned po buly to zkusil Mats Zuccarello, columbuský brankář ale předvedl bleskurychlé reflexy a jistě zakročil.
18:22
Pirri dostal opět nabito na pravý kruhu a bez přípravy vypálil, Sergej Bobrovskij si však poradil a Nash už se k dorážce pořádně nedostal.
17:55
Kevin Hayes přenesl hru na Brandona Pirriho, jehož střela ale proletěla vysoko nad břevnem.
17:13
Nick Foligno (CBJ) vyfasoval dvě minuty za držení, Rangers si tak zahrají svou první přesilovku.
16:47
Alexander Wennberg zkusil štěstí z mezikruží, vyážečka Henrika Lundqvista ale byla ve správný čas na správném místě.
16:19
Stepan dostal nabito na levý kruh a pokusil se vystřelit z voleje, jenže promáchl a Jackets poté vyhodili puk až do útočného pásma.
15:35
Nepovedené rozehrávky domácích se ujal Brandon Saad, který už ale nestihl vystřelit a Blueshirts už vyvážejí kotouč do bezpečí.
14:48
Michael Grabner to zkusil z otočky, jeho bekhendový pokus ale Bobrovského nezaskočil a brankář Columbusu bez problémů přerušil hru.
13:59
Brandon Pirri dostal spoustu prostoru na levém kruhu a poté tvrdě vypálil, Sergej Bobrovskij ale jeho ránu vsedě eliminoval.
13:01
Karlssonovu střelu z pravého kruhu ukryl Lundqvist ve své náruči, po delší době tak bude následovat buly v útočném pásmu Columbusu.
12:40
Brandon Saad se zničehonic rozjel po pravém křídle, defenzíva Rangers ale jeho záměr okamžitě vystihla a svěřenci kouče Vigneaulta poté dostali puk do bezpečí.
11:54
Marc Staal vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče, hráči v modročervených dresech se snaží hlavně uklidnit hru.
11:02
Momentálně sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát, což teď bídným zpracováním ukázal i hostující kapitán Foligno.
10:19
Jonesovo nahození do útočného pásma skončilo až u Dana Girardiho, který nyní v poklidu rozehrává další akci Rangers.
09:27
Hra byla po delší době přerušena, do Madison Square Garden se vrátíme po další komerční přestávce.
08:31
Skjei si zapomněl hůl příliš vysoko, což schytal William Karlsson, který se ale zdá být v pořádku. Sudí si této situace nevšimli, a tak pokračujeme v plném počtu na obou stranách.
07:38
Blue Jackets jsou i nadále při chuti. David Savard se dostal k bekhendové střele z levého kruhu, tentokrát měl ale Henrik Lundqvist úlohu snadnou.
06:47
Tortorellova parta využívá přesilovku a bere si ztracené vedení zpět! Po Gagnerově zadovce se produktivní CAM ATKINSON ocitl sám s pukem na hokejce na vrcholu kruhů a přesnou střelou k tyči překonal Lundqvista, který nestihl zareagovat. Asistence: Sam Gagner a Zach Werenski.
06:43
K dorážce Atkinsonova nahození z pravého kruhu se nikdo v bílém dresu nedostal, načež byla hra znovu přerušena.
06:05
Adam Clendening (NYR) vyfasoval dvě minuty za hrubost, Columbus si zahraje svou první přesilovku.
05:42
Mika Zibanejad jednoduchým nahozením z ostrého úhlu vybojoval další vhazování poblíž Sergeje Bobrovského.
04:50
Jenner zavezl kotouč do útočnéh pásma a ke střele od modré se poté dostal Seth Jones, jehož zblokovaný pokus ale Lundqvista neohrozil.
04:07
John Tortorella si ještě vybral trenérskou výzvu, po prozkoumání videa ale trefa Rangers platí.
04:07
První lajna Rangers si vytvořila další šanci a tentokrát už jí domácí využili. Stepan zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Veseymu, který parádním křižným pasem oslovil RICKA NASHE a ten přesnou střelou z voleje nedal Bobrovskému šanci! Asistence: Jimmy Vesey a Derek Stepan.
03:43
Rick Nash ujel po levém křídle, jeho následná zadovka ale nikoho v modrém dresu nenašla a na druhou stranu se rozjel William Karlsson, jehož pokus z levého kruhu ale proletěl těsně nad!
03:07
Werenski zachytil Folignovo nahození u hrazení, ale hosté nakonec o útočné pásmo přeci jen přišli.
02:14
Kotouč opustil hrací plochu, hra je přerušena a vhazovat se bude poblíž hostující střídačky.
01:38
Mohlo být vyrovnáno. Rick Nash ujel do samostatného úniku, bývalý kapitán Columbusu ale na skvělého Bobrovského nevyzrál!
01:02
Tak to bylo rychlé, Jackets se po minutě hry ujímají vedení! Oliver Bjorkstrand dovezl po vyhraném buly puk na modrou čáru Savardovi, který bez váhání vypálil a jeho střelu ještě dokázal tečovat ALEXANDER WENNBERG. Lundqvist byl bez šance! Asistence: David Savard a Oliver Bjorkstrand.
00:53
Savardova střela z pravého kruhu poněkud zaplavala, Henrik Lundqvist si ovšem dokázal poradit a následovat bude buly po jeho levé ruce.
00:41
Souboj o puk v rohu kluziště ovládl Mats Zuccarello, jehož následné nahození ale skončilo jen u Jacka Johnsona.
00:01

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal (A), Holden, Skjei, Clendening – Vesey, Stepan, Rick Nash – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, J. T. Miller – Lindberg, Pirri, Fast.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – N. Foligno (C), Wennberg, Bjorkstrand – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hännikäinen, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Gagner, Saad.

Rozhodčí: Skillitier, Sutherland – Nowak, Rody.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Blue Jackets jsou v Metropolitní divizi těsně za Rangers se ztrátou jednoho bodu na jejich dnešního soupeře, svěřenci Johna Tortorelly navíc mají dva zápasy k dobru. Columbus v poslední době nepodával dvakrát přesvědčivé výkony, parta z Ohia má ale za sebou tzv. bye week, tedy pětidenní přestávku, po níž se Jackets vrátili ve skvělé formě: včera Columbus znemožnil New York Islanders vysoko 7:0!