Z mé strany je to už pro tento velmi pěkný zápas vše, klidný zbytek noci, případně už dobré ráno přeje Petr Sumbal.
Dnešní utkání sledovalo 18 006 diváků. Madison Square Garden byla zaplněna do posledního místa.
Zablokované střely: 12:20
Úspěšnost zákroků brankářů: Lundqvist 74,1%, Hellberg 100% : Niemi 78,6%, Lehtonen 100%
Trestné minuty: 9:11
Využití přesilovek: 1/2:1/1
Hity: 30:23
Vyhraná vhazování: 51%:49%
Střely na bránu ve třetí třetině: 25:4
Zápas, který přinesl drama až do samého konce se prodloužení nakonec nedočká. Přestřelku o jeden gól lépe zvládli hosté a vyhrávají 7:6 a to i přesto, že třetí třetina se jim vůbec nepovedla a prohráli ji 0:3. Skvělý comeback však nakonec Rangers nedotáhli do konce. Po dvou třetinách prohrávali 3:7 a nakonec prohráli jen o gól. Moc často se nestává, že by oba týmy odvolaly brankáře. Tentokrát tomu tak bylo a ani jeden z náhradníků gól nepustil. Magnus Hellberg si zachytal celou třetí třetinu, Kari Lehtonen byl v brance Dallasu zhruba 13 minut.
59:55
Obrovská tlačenice se odehrává před Lehtonenem, je těžké se zorientovat, ale minimálně tři střely nebo dorážky musel likvidovat Lehtonen.
59:48
Esa Lindell je vyloučen za nedovolené bránění Ricka Nashe. Rangers mohou zkusit početní výhodu šest na čtyři.
59:48
Kari Lehtonen se pokusil přes celé hřiště trefit prázdnou branku, ale puk ji těsně minul. Navíc jeho cestu sledoval Ryan McDonagh a gól by stejně nejspíš Lehtonenovi nedopřál.
59:35
Další pokus o trefení prázdné branky Stars nevyšel.
59:11
Ani teď se po vyhození Dallasu icing nepíská.
59:01
Oddechový čas pro domácí.
59:01
Dallas se pokusil trefit prázdnou bránu přes celé hřiště, puk tečoval Holden, takže se nejedná o icing a Hellberg se vrací do brány, protože se bude vhazovat ve středovém kruhu.
58:48
Dallas dostává kotouč ze svého pásma.
58:30
A nyní je již Magnus Hellberg odvolán a Rangers to zkouší v šesti.
57:48
Žádnou velkou šanci si ovšem tentokrát Jezdci nevytvořili a čas na vyrovnání se jim krátí. Možná už brzy sáhnou k odvolání Hellberga.
57:31
Teď už jsou ale zase hosté zatlačeni do defenzivy.
56:46
Vynikající zákrok betonem si připsal Magnus Hellberg proti Seguinovi! Udržel tak svůj tým ve hře o body.
56:07
Nakonec se ale Stars ubránili a Patrick Eaves svou střelou následně trefil boční konstrukci branky Hellberga.
55:08
Grabnerovu střelu od modré Lehtonen vyrazil. Rangers jsou nadále u puku a Shore navíc zlomil hokejku, takže svým spoluhráčům teď moc nepomůže.
54:10
Roussel vyhazuje kotouč, zakázané uvolnění se pískat nebude.
53:41
Chris Kreider nahodil kotouč a stejně jako jeho spoluhráči odjíždí střídat.
52:33
Dallas byl teď pod nemilosrdným tlakem domácího týmu a je rád, že po vyhození do středního pásma může vystřídat.
52:17
McDonaghova střela od modré na Lehtonena neprošla. tlak Rangers ale pokračuje.
51:40
Rychlý protiútok Stars zakončil střelou zápěstím z pravého kruhu Patrick Sharp, Hellberg předvedl výborný zákrok lapačkou.
51:22
Čárový sudíTim Nowak byl nepříjemně sražen v obraném pásmu Rangers, když se hráči Dallasu snažili zamezit icingu. Měl by být ale v pořádku a pokračovat ve hře.
51:03
Po přihrávce rukou je hra přerušena a je tu další komerční přestávka.
50:55
Na druhé straně zase nepřesně střílel od modré Dan Girardi.
50:32
Po Eavesově vysunutí pálil Jamie Benn nepřesně.
50:00
Nick Holden si dlouho připravoval střelu z pravého kruhu a to stačilo Lehtonenovi, aby se stihl přesunout a kotouč chytit.
49:38
Po zakázaném uvolnění domácích se ovšem hra přesune zpět do jejich obranného pásma.
49:30
Nahozený puk získal Cracknell, ihned jej o něj ale připravil Nick Holden.
48:39
Poté, co puk vypadl ze hřiště je na programu reklamní pauza.
47:26
Také Dallas střídá brankáře, Niemiho nejspíš pro zbytek zápasu nahrazuje jeho krajan Kari Lehtonen.
47:26
Rangers právě vstřelili branku!
Neuvěřitelné, Dallasu se náskok doslova ztrácí pod rukama. Tentokrát měli Stars velkou smůlu, když nahození MIKY ZIBANEJADA z rohu kluziště za záda Niemiho srazil Devin Shore. Asistence: Rick Nash, Pavel Bučněvič.
45:31
Už je to jen o dvě branky, tohle je jízda! McDonagh vypálil od modré, Niemi kotouč vyrazil a Klingberg nedokázal ubránit DEREKA STEPANA, který na dvakrát překonal finského brankáře Dallasu a připisuje si svůj druhý gól a celkově už třetí bod v zápase. Asistence: Ryan McDonagh, Mats Zuccarello.
44:56
Kotouč ovšem v útočném pásmu tratil a na druhé straně zajímavě střílel Stephan.
44:31
Hrajeme tedy čtyři na čtyři, do předu vyráží Dallas.
44:16
Sharp zlomil svou hůl když krosčekoval Holdena. Oba hráči jsou nakonec vyloučeni, Sharp za krosček a Holden za hrubost, protože předtím vypustil asi nějaké to neslušné slůvko vůči Sharpovi a tím jej vyprovokoval.
44:16
43:11
Střelu Pirriho ještě Niemi vyrazil do rohu, tam však kotouč vybojoval Zuckarello, přesunul hru na levou stranu a odtud vypálil Stephan. Kotouč poté z předbrankového prostoru za Niemiho záda nasměroval CHRIS KREIDER. Asistence: Derek Stepan, Mats Zuccarello.
42:48
Kreider už se natahoval po puku, že vystřelí, ale těsně před ním zasáhl Stephen Johns.
41:52
Za hákování je vyloučen Tyler Seguin a domácí mají šanci utkání zase o něco více zdramatizovat.
41:16
Na druhé straně si první zákrok večera připsal Magnus Hellberg.
41:05
Domácí se dopustili ofsajdu.
40:26
Mika Zibanejad se dokázal zorientovat mezi čtyřmi hráči Dallasu a rychlou střelou pozlobil Anttiho Niemiho.
40:01
40:00
Tom co jsem naznačoval už v průběhu druhé třetiny se opravdu stalo skutečností a Lundqvista v brance pro třetí třetinu nahradí jeho krajan Magnus Hellberg.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:06.
Střely na bránu ve druhé třetině: 9:15
Dvě třetiny tohoto nádherného utkání jsou za námi a góly v něm nepřestávají padat, což je dobře. Ve druhé části zápasu padlo dokonce hned šest branek. Zprvu to vypadalo, že Rangers se dotáhnou a třeba se jim podaří i vyrovnat, ale dostali se jen na skóre 3:4. A pak to byl Dallas, který začal znovu úřadovat a třemi brankami si vytvořil čtyřbrankový náskok. Zda se se zápasem domácím ještě podaří něco udělat, na to si musíme počkat do třetí třetiny.
40:00
39:58
Ještě jednou musel zasahovat Henrik Lundqvist ve druhé třetině, tentokrát proti střele Jamieho Benna z pravé strany.
39:10
Patrick Sharp poslal další pozdrav vstříc Lundqvistovi, ten tentokrát kotouč chytil a nevyrazil, a tak předešel dalším možným problémům.
37:40
Dallas právě vstřelil branku!
Stars ještě nemají dost a nedivil bych se, kdyby se už nechal Lundqvist vystřídat. Tohle už totiž musí být pro švédského brankáře na hlavu. Poté co dokázal zastavit střelu Eavse se k volnému puku dostal CODY EAKIN a stačilo mu trefit odkrytou branku Rangers. Asistence. Patrick Eaves, Jamie Benn.
37:17
Po přihrávce Sharpa byl naprosto volný před brankou Devin Shore a Lundqvist musel předvést další vynikající zákrok, aby tuto šanci zlikvidoval.
36:12
A mohlo být pro Jezdce ještě hůř. Jamie Benn se se štěstím dostal ke kotouči za obranou Rangers, bekhendem ale trefil jen pravý beton Lundqvista. Tohle byl výborný zákrok dlouholetého brankáře Rangers.
35:53
Už to vypadalo, že Rangers se pomalu ale jistě dostávají zpět do zápasu, ale všechno je jinak. Rychlou střelou zápěstím z pravého kruhu vrací Dallasu tříbrankový zákrok ADAM CRACKNELL. Asistence: Lauri Korpikoski, Jiří Hudler.
35:26
Antoine Roussel se pokoušel ohrozit Lundqvista z levé strany, ke střele se ale nedostal.
34:47
Po střetu se Shorem upadl Ryan McDonagh a vypadá to na zranění levého kotníku. Obránce Rangers odchází v doprovodu týmového lékaře na ošetřovnu.
34:20
Nevinný hit Crackella dopadl hodně nepříjemně pro Stephana, který se udeřil hlavou do plexiskla. Měl by být ale v pořádku.
32:54
Rychlá odpověď Stars! A tenhle gól si Lundqvist za rámeček nedá. Po přihrávce Shoreho vybruslil před branku PATRICK SHARP a švédský brankář mu zcela odkryl pravou část své branky, když si myslel, že se hra bude odehrávat po jeho levici. Jak se zmýlil zjistil, když uviděl puk třepetající se v síti za jeho zády. Asistence: Devin Shore, Radek Faksa.
32:06
Už to vypadalo, že z několika obrovských šancí se Rangers branky nedočkají, ale nakonec je přeci jen sníženo na 3:4. Autorem branky je PAVEL BUČNĚVIČ, který se prosadil, když z ostrého úhlu trefil zcela odkrytou branku. Byla to pro něj druhá podobná šance, pár sekund v minulosti prázdnou branku minul. Asistence: Kevin Klein, Adam Clendening.
31:31
Následně se ale píská icing Dallasu.
31:13
Spezza vybojoval na Millerovi kotouč v obranném pásmu a Dallas se může vydat dopředu.
29:56
Od modré se do puku opřel Nash a puk byl dvakrát na cestě do sítě tečován. Nejprve hokejkou MIKY ZIBANEJADA a poté ještě holení Johnse. Pro Zibanejada je to první gól od listopadu loňského roku. Asistence: Rick Nash, Pavel Bučněvič.
29:33
Kotouč vypadl ze hřiště, proto je hra přerušena.
28:50
Střela J. T. Millera z mezikruží byla zablokovaná Lindellem.
28:17
Norský nevysoký útočník Mats Zuccarello vypálil z levé strany, puk ale jen zaduněl za zadní mantinel.
26:31
Spezza byl čistě sražen na led Holdenem a Rangers se pro tentokrát ubránili.
26:03
Další střelu vyslal na Lundqvista Roussel, tentokrát to bylo od modré čáry, a tentokrát předvedl "král" Henrik úspěšný zákrok lapačkou.
24:32
Stars dál směřují za vítězstvím. Korpikoski vybojoval kotouč za brankou a přihrávkou před ní našel ANTOINA ROUSSELA. Francouzský útočník Lundqvista propáli první střelou Dallasu ve druhé třetině. Zatím se zdá, že Hvězdy hodlají potrestat každou chybu, které se hokejisté Rangers dopustí. Asistence: Lauri Korpikoski.
23:27
Trochu se štěstím se dostal k puku před brankou Michael Grabner, Niemiho ale střelou do pravé části branky nepřekonal.
22:35
Mats Zuccarello nebezpečně vypálil, Niemi si připsal velmi dobrý zákrok. A poradil si i s následnou dorážkou.
21:52
Oba zápasníci dostávají trest na pět minut, hrát se bude ale dál v pěti hráčích na obou stranách.
21:52
21:52
Chris Kreider se pustil do bitky s Cody Eakinem, žádné ostré rány ale nepadly, byla to spíš taková přetahovaná.
21:37
Girardi svou střelou od modré netrefil branku Anttiho Niemiho.
21:00
První minuta druhé třetiny střelu nenabídla, uvidíme, jestli se dočkáme takového návalu šancí jako v první dvacetiminutovce.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:03.
Střely na bránu v první třetině: 6:12
První třetina je za námi a nudit jsme se rozhodně nemohli. Padly čtyři branky a i když se jako první dostali dovedení domácí hokejisté, nakonec jsou to hosté kteří odcházejí do šaten spokojenější, protože se jim povedlo třemi góly vývoj utkání otočit. S čím přijdou oba týmy do druhé třetiny, na to si musíme zhruba 15 minut počkat.
20:00
19:54
Antti Niemi sbírá kotouč za vlastní brankou a je jasné, že v první třetině se už nic nestane.
18:19
Na druhé straně hned z šancí přispěchali hokejisté Rangers, Niemi se ale překonat nenechal. Zatím se hraje opravdu pohledný hokej, kterému rozhodně defenzivy nepanují.
17:54
Henrik Lundqvist dnes své obránce určitě chválit nebude. JAMIE BENN dostal přesnou přihrávku od Eakina za obranu a střelou mezi betony překonal brankáře Rangers. Asistence: Cody Eakin, Patrick Eaves.
17:27
Boj o puk v útočném pásmu vyhrál Ryngers, a proti následné střele Ryana McDonagha z nápřahu musel předvést Niemi zákrok lapačkou.
16:42
Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu, je pískáno pro ofsajd Dallasu.
14:44
A konstrukce si zahrála také na druhé straně po střele Cracknella, kterou Lundqvist možná podcenil, protože byla z poměrně velké dálky a měl na ni dobrý výhled.
13:42
Málem mohlo být znovu vyrovnáno, Kreiderova střela rozezněla levou tyč Niemiho brány.
12:48
Stars trvalo jen 12 sekund, aby dokázali otočit skóre a už vede 2:1. Faksa získal kotouč v útočném pásmu a perfektně našel před brankou PATRICKA SHARPA, který prostřelil Lundqvista. Asistence: Radek Faksa.
12:34
Dallas přesilovku okamžitě využívá. Seguin střílel z levé strany, Lundqvist kotouč jen vyrazil, a to tak, že přesně na hokejku PATRICKA EAVESE, který neměl problém s uklizením puku do sítě. Asistence: Jamie Benn, Tyler Seguin.
12:16
Kreider vytlačil nedovoleně Niemiho z brankoviště.a bude za to pykat dvouminutovým trestem.
12:16
Gól skončil podruhé v zápase v brance Dallasu, tentokrát ale gól nebude platit kvůli bránění brankáři v zákroku.
11:38
Na druhé straně střelu Pirriho zablokoval Dan Hamhuis.
10:37
Dobrou střelou bekhendem se prezentoval Devin Shore, ani on ale vyrovnání nezařídil.
10:19
Nahození Johnse z pravé strany bylo hodně nebezpečné, Lundqvist ho jen vyrazil před sebe a naštěstí pro něj si se zbytkem poradila jeho obrana.
09:17
Až nyní se Rangers osvobozují a mohou sami myslet na útok.
09:03
Stela Johna Klingberga od modré byla nepřesná.
08:45
Dallas se začíná střelecky dotahovat na Rangers, dalším kdo prozkoušel pozornost Lundqvista, byl Jamie Benn.
07:44
A další střela Sharpa, tentokrát z mezikruží. Pro Švéda v bráně Rangers neznamenala větší problém.
07:12
Patrick Sharp střílel z pravého kruhu, Lundqvist puk vyrazil, ale Dallas zůstává s pukem v útočném pásmu.
06:37
Na opačné straně následně pozlobil svou střelou Lundqvista Seguin.
06:05
Nakonec měla dlouhá přihrávka najít Zibanejada, ten se ale nakonec k puku za obranu Dallasu nedostal.
05:55
Rangers plánují další svou útočnou akci od obránců.
04:40
Radek Faksa čistým hitem srazil na led Jespera Fasta.
04:01
Velkou šanci měl nyní Dallas, pohlednou kombinaci zakončoval Antoine Roussel, Lundqvist předvedl velmi kvalitní zákrok betonem.
03:22
Rangers pokračují v úvodní aktivitě a usadili se v pásmu Dallasu.
02:19
Střela Oduyi z levé strany byla přizdvihnuta do ochranné sítě. Bude se vhazovat v obranném pásmu Ryngers.
00:27
Obrana Stars nechala za zády úplně volného DEREKA STEPANA, který nikým nebráněn vyjel zpoza brány a zakončil nad beton Niemiho. Asistence: Chris Kreider, Mats Zuccarello.
00:12
První zákrok si připsal švédský gólman Rangers Henrik Lundqvist proti střele Johnse.
00:01
Začátek se již nezadržitelně blíží, hymna USA dozněla a co nevidět bude vhozeno úvodní buly.

New York Rangers: Lundqvist (40. Hellberg) – Skjei, McDonagh (C), Girardi (A), Holden, Klein, Clendening – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – Bučněvič, Zibanejad, Rick Nash – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Fast, Pirri, Vesey.

Dallas Stars: Niemi (48. Lehtonen) – Klingberg, Lindell, Johns, Oduya, Nemeth, Hamhuis – Eaves, Seguin, Ja. Benn (C) – Hudler, Spezza (A), D. Shore – Cracknell, Eakin, Roussel – Sharp (A), Faksa, Korpikoski.

Rozhodčí: Dean Morton, Mike Leggo – Tim Nowak, Pierre Racicot.

Vzájemné zápasy:

V této sezoně se zatím tyto dva týmy potkaly jednou a z vítězství se radovali hokejisté Rangers. Ti vyhráli tři poslední vzájemná utkání. Doma vyhrál nad Dallasem polovinu z posledních šesti duelů.

Poslední vzájemný zápas: Dallas 0:2 NY Rangers
Poslední vzájemný zápas na ledě Rangers: Rangers 6:2 Dallas
Dallas Stars:

Dallas čeká ještě hodně urputný boj o play-off, momentálně na něj ztrácí čtyři body. Dallasu patří 11. místo Západní konference a 5. místo Centrální divize. Celkem nasbírali zatím Stars 44 bodů. Také Dallas, stejně jako jeho dnešní soupeře poslední dvě utkání prohrál.

Venku mají hvězdy bilanci 6-0-4-12, z posledních pěti utkání na kluzištích soupeře mají tři prohry a dvě prohry. Dnes čeká Dallas druhý ze tří domácích utkání vřadě, poté má na programu šestizápasovou sérii domácích utkání po sobě.

Poslední zápas: Buffalo 4:1 Dallas
New York Rangers:

Rangers pravděpodobně letos nebude chybět ve vyřazovacích bojích, momentálně se drží s 57 body na 5. místě Východní konference a na 4. místě silné Metropolitní divize. Poslední dvě utkání Rangers prohráli, takže by dnes proti Dallasu rádi zase brali dva body.

Na domácím ledě New York také prohrál poslední dvě utkání a neuspěl dokonce ve třech ze čtyř posledních zápasů. Domácí bilance 12-1-1-8 je jen průměrná ve Východní konferenci. Po dnešním domácím utkání čekají Jezdce dvě utkání na ledě soupeřů.

Poslední zápas: Montreal 5:4 NY Rangers
Poslední domácí zápas: NY Rangers 2:4 Toronto
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího světového hokeje. Dnes je v noci na programu devět utkání zámořské NHL, nás bude zajímat konkrétně zápas mezi New Yorkem Rangers a Dallasem Stars. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.