Z mé strany je to už z tohoto utkání všechno, přeji hezký zbytek noci a příjemný start pracovního týdne. U nějaké další příležitosti se bude opět těšit Petr Sumbal.
Vyhrané buly: 34:36
Florida si z Madison Square Garden odváží hodně cenné dva body za výhru na samostatné nájezdy. Sice dvakrát v zápase prohrávala, ale pokaždé dokázala srovnat. První třetinu jasně ovládli Rangers, ta druhá byla vyrovnaná a ve třetí třetině byli zase lepší hráči Floridy, takže do prodloužení se šlo zaslouženě. V něm gól nepadl, a tak se dostaly ke slovu nájezdy. Zatímco Florida oba proměnila, Rangers nepřekonali Reimera ani jednou. Vítězný nájezd proměnil Alexander Barkov.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
Autorem vítězné branky je VINCENT TROCHECK.
Barkov předvedl hodně zajímavou kličku, když si nejprve puk odrazil o vlastní brusli a pak pokračoval pohybem, který trochu připomínala Forsbergovu kličku. Kotouč doklouzal pomaličku za brankovou čáru, lapačka Lundqvista jej vytáhla pozdě.
Brandon Pirri před Reimerem hodně zpomalil, ale pak trefil jen jeho beton.
Vincent Trocheck prostřelil Lundqvista mezi betony.
Mats Zuccarello vystřelil po ledě a trefil jen pravou nohu Reimera.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na bránu v prodloužení: 2:1
První polovinu prodloužení byla lepší Florida, tu druhou pak Rangers, gól jsme ale neviděli, a tak o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:26
Derek Stepan vystřelil na Reimera, ten ale předvedl další výborný zákrok.
64:11
Barkov chtěl vypálit, ale nechal puk za sebou.
63:54
Hra je přerušena kvůli zásahu puku vysokou holí. Nájezdy už jsou velice blízko.
62:53
Ryan McDonagh přihrál Millerovi, ale nejproduktivnější hráč domácích Reimera nepřekonal.
62:46
Kevin Hayes už zakončit chtěl, ale byl vytlačen za bránu.
62:26
Na to, že se hraje tři a tři vidíme hodně málo zakončení.
61:03
Lundqvist předvedl výborný zákrok proti střele Jokinena.
60:41
Zibanejad nekontrolovaně padal a narazil ve velké rychlosti levou nohou do mantinelu, a ta se dostala do nepřirozené pozice. Zibanejad už byl za pomocí spoluhráčů odveden na střídačku.
60:40
Mika Zibanejad zůstal ležet za brankou domácích a nemůže se zvednou z ledu. Hra je přerušena, na led musí doktor.
60:01
Rangers budou hrát první prodloužení v této sezoně, Florida hrála po šedesáti minutách nerozhodně pětkrát a z toho čtyřikrát dokázala vybojovat bonusový bod.
Střely na bránu ve třetí třetině: 10:15
Třetí třetina o vítězi nerozhodla, uvidíme prodloužení, které začne za malou chvíli. Nejprve se sice Rangers dostali podruhé v zápase do vedení zásluhou Zibanejada, ale poté vyrovnal tečovanou střelou Ekblad.
60:00
59:54
Staalovi přeskočil puk hokejku a Rangers ztratili pásmo.
59:24
Domácí měli ještě šanci vyhnout se prodloužení, Mika Zibanejad se snažil zasunout puk zpoza brány rychle za Reimera, ale ten se stihl přesunout a ucpat místečko u své pravé tyče.
59:02
Už jen minuta zbývá do konce třetí třetiny, puk drží za svou brankou hráči Rangers a čekají na čerstvé síly ze střídačky.
58:19
Kreiderova střela z pravé strany nedonutila Reimera k zákroku, protože byla sražena mimo jeho bránu. Pak už Reimer zasahovat musel proti střele Zuccarella.
57:08
Ryan McDonagh vystihl rozehrávku Jágra v útočném pásmu Rangers, ale poté se provinil přihrávkou rukou.
56:15
Rangers dělí už jen necelé čtyři minuty od prvního prodloužení v sezoně.
55:28
54:42
Vyrážečkou zasáhl Lundqvist puk letící z hole Barkova na jeho branku.
54:34
Jágr přejel s pukem přes modrou čáru, ale dřív tam byl Barkov a tak se píská ofsajd.
54:05
Jokinen hledal před brankou Coltona Scevioura, dobrou obrannou práci předvedl Marc Staal. Poté byla před Lundqvistem menší skrumáž, pro domácí ale všechno dobře dopadlo.
53:44
Střelu Demerse od modré čáry vyrazil Henrik Lundqvist tak, že kotouč skončil až v ochranné síti.
53:28
Brandon Pirri je vyloučen za vyhození puku ze hřiště.
52:56
Na druhé straně pak pozornost Lundqvista otestoval Jussi Jokinen.
52:43
Rick Nash už měl před sebou jen ležícího Reimera a odkrytou bránu, jenže nedokázal se do ní trefit. Pravděpodobně tam byl i zákrok Reimerovy hole, který zabránil proniknutí puku do sítě.
51:06
Jonathan Marchessault střílel od modré čáry, puk byl sražen mimo.
50:29
Obrovskou šanci měl Jaromír Jágr, který byl úplně sám před Lundqvistem, ale trefil jen lapačku švédského brankáře. A ani z dorážky Lundqvist neinkasoval.
48:40
Velkou šanci měli hráči Rangers, Vesey ani Zuccarello však nedokázali kotouč protlačit za Reimera.
47:54
Florida právě vstřelila branku!
Florida podruhé dnes vyrováná. Střela AARONA EKBLADA z pravé strany by Lundqvista nemohla překonat, kdyby ji netečoval J. T. Miller. Asistence: Jakub Kindl, Vincent Trocheck.
47:38
Reimer si pohlídal svou pravou tyč při střele Hayese.
46:43
Tentokrát se píská ofsajd pro změnu při přechodu modré čáry Floridě.
46:08
Fast dopravil sice puk do sítě, ale gól nemůže platit, protože ještě před tím bylo odpískáno postavení mimo hru.
45:40
Malgin střílel zápěstím z mezikruží, ale netrefil branku.
44:20
Domácí v plném počtu. Florida měla v přesilovce dvě střely.
43:20
Hodně práce teď měl Lundqvist, poradil si s první střelou Jasona Demerse a pak i s následnou dorážkou.
42:20
Vyloučen je Bray Skjei za nedovolené bránění.
41:45
Rangers právě vstřelili branku!
Rangers zahájili třetí třetinu gólově, ta branka je uznaná i videorozhodčím. Vedení jim vrací pravděpodobně MIKA ZIBANEJAD. Mats Zuccarello vracel puk před bránu a zřejmě od brusle Zibanejada kotouč zamířil za Reimera. Asistence: Mats Zuccarello, Jimmy Vesey.
40:31
Barkov se natlačil před Lundqvista, ale z blízky netrefil bránu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:06.
Střely na bránu ve druhé třetině: 9:9
I druhou třetinu byli domácí Rangers po většinu času aktivnějším týmem, jenže to byli Panthers, kdo vytěžil z minima maximum. V přesilové hře se totiž poprvé v sezoně trefil Keith Yandle a vyrovnal tak stav na 1:1. Rangers ještě v této sezoně ani jednou nehráli prodloužení, ve třetí třetině tak budeme mimo jiné sledovat, zda bude tato statistika platit i nadále.
40:00
39:50
Ještě jednu střelu si ve druhé třetině připsal Keith Yandle, Henrik Lundqvist ji vyrazil.
39:38
Jonathan Marchessault střílel z mezikruží, ale puk zablokoval Dan Girardi.
39:14
Po souboji u mantinelu puk přeletěl přes plexisklo a stal se cenným suvenýrem některého z fanoušků.
37:49
Yandle pálil od modré čáry, ale tentokrát Lundqvista překonat nemohl, protože netrefil jeho bránu.
37:13
Marc Staal vyhazuje kotouč do bezpečí. Florida musí zakládat další útočnou akci až od Reimera.
36:42
A na druhé straně byl v permanenci i ve vlastní přesilovce Reimer, který řešil střelu Grabnera.
36:31
Výborný zákrok levým ramenem předvedl Lundqvist proti střele Jokinena zprava.
35:49
Kevin Hayes je druhým dnešním vyloučeným hráčem Rangers, za faul, i když asi nechtěný, na Reimera, musí na trestnou lavici.
35:30
Zuccarello si dobře najel na osu hřiště, ale pak možná zbytečně hledal ještě některého ze svých spoluhráče, místo aby vypálil a z akce nakonec nic nebylo.
34:43
Ale nakonec Panthers nejenže vystřelili, ale rovnou skórovali. KEITH YANDLE se opřel do kotouče od modré čáry, Lundqvist měl zakrytý výhled a tak předvedl jen univerzální zákrok, což nestačilo. Je vyrovnáno, 1:1. Asistence: Vincent Trocheck Aleksander Barkov.
34:20
Rangers brání velmi dobře, zatím Floridě nedovolili vystřelit.
33:50
Přesilovka Floridy je s 14,8% využitím na 20. místě v lize, oslabení Rangers je s 85,7 % 8. nejlepší.
33:17
Za sevření puku musí na trestnou lavici Skjei. Uvidíme první přesilovku Floridy.
32:58
Jokinen si s Barkovem vyměnil puk a puk se nakonec možná i otřel o tyč Lundqvistovy brány.
32:37
Kreider vlastní chybou přišel o kotouč a Florida okamžitě puk vyhodila do bezpečí.
31:26
Florida chtěla vyhodit kotouč, Mats Zuccarello jej ještě před modrou čarou zastavil, ale následně rozhodčí vyhodnotili jeho počínání jako přihrávku rukou. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
31:24
Ještě než dojde na přesilovku Rangers, je tu komerční přestávka. Máme za sebou už polovinu základní hrací doby, domácí Rangers jsou zatím lepším týmem, ale vedou jen 1:0.
31:24
Jonathan Marchessault je třetím dnešním vyloučeným hráčem Floridy, na trestnou lavici putuje za podražení.
30:25
Na druhé straně pálil Jooris, ale ani on skórem nepohnul.
30:08
Jaromír Jágr si připsal svou první střelu večera, Lundqista však nepřekonal.
29:49
Kreider byl adresátem kotouče před bránou, ale puk dobře netrefil.
29:25
Hned po buly se dostal ke střele od modré Nick Holden, Reimer předvedl zákrok betonem.
29:19
Rangers pokračují s ostřelováním Reimera, ten zatím dokáže držet svůj tým ve hře.
28:48
Kevin Klein střílel z první od modré, ale trefil jen plexisklo za brankou.
28:11
Reimer nejprve likvidoval střelu z otočky Jimma Veseyho a pak ještě střelu Stalla z mezikruží.
27:36
Jágr našel přihrávkou Jokinena, ten už ale dál akci nerozvinul, protože mu byl puk odebrán.
26:41
A napotřetí se prezentoval Matheson střelou, tentokrát jí Jesper Fast srazil do ochranné sítě.
26:03
Dvakrát po sobě teď střílel od modré Michael Matheson, poprvé byl puk sražen mimo, podruhé už musel Lundqist zasahovat.
25:58
Střelu z velkého úhlu musel řešit Henrik Lundqvist. A kotouč si ponechal ve výstrojí, vhazovat se tak bude po jeho levici.
24:59
Jonathan Marchessault střílel z levé strany, jeho střelu ještě před Lundqistem dokázal zablokoval Staal.
24:09
Kevin Klein střílel od modré čáry z pravé strany, ale Reimer nemusel ani zasahovat.
23:11
Protože se kotouče dotkl někdo ze střídačky Rangers, je hra přerušena a vhazovat se bude ve střením pásmu.
22:33
Kevin Hayes střílel z pravého kruhu zápěstím, kotouč do ochranné sítě hokejkou srazil Jakub Kindl.
21:28
Zuccarello přihrál na levé kruh Miku Zibanejadovi, který z první vystřelil na Reimera. Ten si připsal první zákrok druhé třetiny.
20:49
Nahození Floridy od modré netrefilo branku Rangers.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:12.
Střely na bránu v první třetině: 14:5
První třetina začala aktivitou Rangers, Florida se sice dlouho nemohla z jejich tlaku vymanit, ale nakonec jej ustála a poté sama dokázala několikrát nebezpečně ohrozit Lundqista. Jenže to byli přeci jen Jezdci, kteří se jako první, a zatím i jediní, mohli radovat z gólu. To když přesnou střelou překonal Reimera Chris Kreider. Poté měl New York 23 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, ale další gól už nepřidal, a tak je stav po první třetině 1:0 pro domácí.
20:00
19:52
Josh Jooris vystřelil z pravé strany a pak vznikla skrumáž před Reimerem, k dorážce se dostal Marc Staal, ale Reimer předvedl výborný zákrok a podruhé dnes neinkasoval.
19:09
Millerova střela byla obráncem Floridy sražena mimo Reimerovu svatyni.
18:38
Rick Nash střílel z levého kruhu, Reimer si prostor u své tyče pohlídal a kotouč za svá záda nepustil.
17:57
Florida se osvobozuje vyhozením.
17:48
Ryan McDonagh vypustil tvrdou střelu od modré, James Reimer však byl znovu připraven a jeho střelu chytil.
17:35
Florida už je ve čtyřech.
17:25
Mats Zuccarello střílel z pravého kruhu, ale nebylo to nic, co by mohlo Reimera překonat.
17:08
Michael Matheson vyhodil bez teče kotouč ze hry a Rangers si tak zahrají 23 sekund dlouhou přesilovku pět na tři.
16:16
Ryan McDonagh vystřelil od modré, před Reimerem bylo hodně těl, ale brankář Floridy se i tak dokázal zorientovat a kotouč vyrazil.
16:03
Přesliovka Rangers je s 23,2% využitím 5. nejlepší v lize, oslabení Floridy je s 83,3 % 15. nejlepší.
15:31
Colton Sceviour je prvním vyloučeným hráčem zápasu, provinil se vysokou holí.
15:30
Brady Skjei dostal hodně prostoru a dokázal najet hodně blízko k Reimerovi, ale střelou zápěstím jej nepřekonal.
15:04
Jágr se před brankou natahoval po puku, ale trefit jej nedokázal.
14:17
Po komerční pauze se hra rozjela jen na chvíli, ihned jsme totiž byli svědky icingu Floridy.
13:15
CHRIS KREIDER dostal od Stephana přihrávku na levý kruh a svou střelou trefil růžek Reimerovy branky. Rangers vedou 1:0. Asistence: Derek Stepan, Marc Staal.
12:05
Brady Skjei po dlouhé době zaměstnal Reimera střelou z levého kruhu.
11:35
Jestliže v úvodu byli lepší hráči Rangers, momentálně je pro změnu aktivnějším týmem Florida.
09:44
Puk uvízl v ochranné síti za Lundqistem. Hra je přerušena.
08:10
Mark Pysyk zpoza brány našel přihrávkou Jussiho Jokinena, který nadělal hodně nepříjemností Lundqistovi. Švédský brankář ale udržel puk před brankovou čarou.
07:57
Rangers se snažili vybojovat puk v útočném pásmu, ale Florida to ustála a sama může zaútočit.
06:39
Střelou zápěstím se prezentoval Vincent Trocheck, Lundqist si připsal další úspěšný zákrok. Poté přijde na řadu komerční přestávka.
06:04
Derek Stepan vjel do pásma, ale jeho střela byla zablokována.
05:35
Mark Pysyk byl dalším, kdo na Lundqista vypálil, zkoušel to od modré čáry.
04:43
Yandle dvakrát v krátkém časovém sledu vypálil na Lundqista, švédský situaci obě střely zpacifikoval.
04:15
Rangers byli při přechodu do útoku nepřesní, píská se icing.
03:27
Mika Zibanejad donutil Reimera k dalšímu zákroku, zatímco jeho protějšek Henrik Lundqvist stále na první zákrok čeká.
02:45
Nick Holden předvedl dobrou práci hokejkou a přidělal Reimerovi hodně práce. Ten i se spolupráci se svými spoluhráči situaci nakonec ustál.
02:05
Rangers teď při přechodu přes modrou čáru zastavil ofsajd. Jezdci měli lepší úvod zápasu, hráči Floridy se ještě s pukem na holi ani nepodívali do útočného pásma.
01:17
A tentokrát už to bylo lepší, Kevin Hayes vystřelil z levého kruhu na Reimera, ten byl znovu pozorný. Vhazovat se bude po jeho pravici.
00:57
Rangers nahodili kotouč za Reimera, ale nedokázali jej vybojovat, takže musí zakládat útok znovu.
00:23
Derek Stepan jako první vyzkoušel pozornost Jamese Reimera. Ten si připsal první úspěšný zákrok večera.
00:01
Úvodní ceremonie už pomalu končí, brzy již hráči obou týmů nastoupí na led.
Statistiky zahajujících brankářů:
Henrik Lundqist (NYR): 14 zápasů, průměr 2,3, úspěšnost 91,6 %, 1 čisté konto
James Reimer (FLA): 7 zápasů, průměr 3,26, úspěšnost 88,8 %, 0 čistých kont

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh (C), Holden, M. Staal, Klein, Skjei – Rick Nash, Stepan, Kreider – Zuccarello, Zibanejad, Vesey – Grabner, K. Hayes, J. T. Miller – Fast, Jooris, Pirri.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Demers, Yandle, Ekblad, Pysyk, Kindl, Matheson – Jágr, Barkov, J. Jokinen – R. Smith, Trocheck, Marchessault – Sceviour, Malgin, Griffith – Rau, MacKenzie (C), McKegg.

Rozhodčí: Brad Meier, Kendrick Nicholson – Tony Sericolo, Tim Nowak.

Rangers: Miller 17 bodů (7+10)
Florida: Audy-Marchessault 15 bodů (9+6)

Nejlepší střelci:
Rangers: Grabner 11 gólů
Florida: Audy-Marchessault 9 gólů
Vzájemné zápasy:
Vzájemným zápasům celkem jasně vládne New York Rangers, který jich vyhrál osm z posledních devíti. Na domácím ledě pak Rangers nebyli Floridou poraženi již pětkrát po sobě. V této sezoně se ještě tyto týmy nesetkaly, v té minulé se tak stalo třikrát a z toho dvakrát se radovali z výhry Rangers.

Poslední vzájemný zápas: Rangers 4:2 Florida
Florida Panthers:
Florida se zatím pohybuje za hranou play-off, v Atlantické divizi jí patří 5. místo, ve Východní konferenci ji pak s 19. body patří 10. příčka. Poslední dobou přeci jen forma Koček stoupá, z posledních čtyř zápasů dokázaly třikrát zvítězit.

Venku Panthers moc nejde s bilancí 2-1-1-5 patří k nejhorším týmům v lize. Florida dnes v noci uzavře čtyřzápasový trip po arénách soupeře, poté si zahraje dvakrát před svými fanoušky.

Poslední zápas: Ottawa 1:4 Florida
New York Rangers:
Rangers měli výborný start do sezony, momentálně se nachází s 26 body na 2. místě Východní konferenci pouze za suverénním Montrealem. V Metropolitní divizi jsou Rangers první. Jezdci prohrávají opravdu jen zřídka. Naposledy po sérii tří výher podlehli Columbusu, ještě předtím měli sérii pěti výher v řadě.

Na domácím ledě Rangers mají výbornou bilanci 8-0-0-2. Naposledy ale prohráli, čímž přerušili sérii šesti výher vřadě. Po čtyřech venkovních duelech se již určitě nemohou dočkat, až si zase zahrají před svými fanoušky.

Poslední zápas: Columbus 4:2 Rangers
Poslední domácí zápas: Rangers 3:5 Vancouver
Zdravím a vítám všechny fanoušky, kteří se dnes v noci rozhodli sledovat zápas zámořské NHL mezi New Yorkem Rangers a Floridou Panthers. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 1:00.