Dominik Simon (PIT) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:10
Tři hvězdy utkání:

1. Ryan McDonagh (NYR) 1+1
2. Jimmy Vesey (NYR) 1+0
3. Magnus Hellberg (NYR) 22 zák., 2 góly, 91,7%
Statistiky: Střely na bránu: 25-24; Zablokované střely: 22-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 25-23; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Magnus Hellberg chvíli čekal, zda se ještě nebude pískat zakázané uvolnění, nakonec ale hra přerušena nebyla a po uplynutí šedesáti minut se během svého debutu v NHL mohl radovat z prvního vítězství, ke kterému mu gratulují spoluhráči. Rangers v Madison Square Garden zakončili základní část vítězně, když těsně porazili Penguins, v jejichž dresu si připsal ve druhém utkání NHL první kanadský bod český útočník Dominik Simon. Na straně New Yorku Rangers odehráli skvělé utkání kapitán Ryan McDonagh (1+1) a Mika Zibanejad (0+2), kteří zaznamenali shodně dva body, a Jimmy Vesey, který vstřelil vítězný gól. Konečný výsledek: New York Rangers 3 Pittsburgh Penguins 2.
59:49
Vyloučený se nekonalo a Olli Määttä ve středním pásmu srazil puk rukavicí na střídačku Rangers.
59:36
Zajímavá situace! Dan Girardi zřejmě vyhodil puk přes ochranné sklo a Mark Streit se dožaduje vyloučení.
59:30
Střela Penguins od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě a hosté si vzali oddechový čas.
59:20
Jsme svědky jednoho z posledních utkání základní části. Oba týmy dnes nastoupily k poslednímu 82. utkání letošní sezóny a už se chystají na playoff!
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:36
Jen, co Tristan Jarry opustil bránu a naskočil na střídačku, v útočném pásmu Penguins byla pískána hra vysokou holí. Tak možná nakonec na straně Rangers, protože se vhazovalo v útočném pásmu hostujícího celku. Brána je prázdná!
58:10
Penguins se nepodařilo rozehrát a necelé dvě minuty před koncem vyhodili puk na zakázané uvolnění.
57:25
Penguins se snažili v blízkosti levé tyče procedit puk do sítě, jenže ve své snaze neuspěli. Magnus Hellberg ucpal prostor u své pravé tyče betonem.
56:44
J. T. Miller vyrazil středem ledové plochy do přečíslení 3 na 2 a po pravici i levici měl najíždějícího spoluhráče, nakonec si vybral Taylora Becka, který na levé straně napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem a mířil přesně do bližšího horního rohu brány, Tristan Jarry ho ale jeho pokus vyrážečkou výtečně vyrazil do ochranné sítě! Senzační zákrok.
55:46
Rick Nash nádhernou diagonální přihrávkou z vrcholu levého kruhu pro vhazování našel ve vzdálenějším pravém kruhu Jimmyho Veseyho, který si puk prvním dotykem zpracoval a druhým ho okamžitě vyslal na bránu, jenže na přední tyči našel pouze skvěle se přesouvajícího se brankáře Tristana Jarryho, který puk podržel v náručí!
55:34
Rangers od modré čáry nahodili puk na přední tyč, kde byl drobně tečován, a Tristan Jarry si připsal úspěšný zákrok, po kterém kotouč ukryl ve své lapačce.
55:11
Dominik Simon se po střele z levého kruhu pro vhazování a zákroku Magnuse Hellberga dostal v blízkosti pravé tyče k dorážce, jeho bekhend ale zamířil pouze do lapačky brankáře Rangers, který hru přerušil! Český útočník mohl přidat k úvodní asistenci při brance Nicka Bonina gól. Neúspěšně.
54:57
Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovalo se po levé ruce Magnuse Hellberga.
54:11
Vraťme se nyní na chvíli do první třetiny, ve které si český útočník Dominik Simon připsal ve druhém zápase NHL první kanadský bod, když po skvělé teči asistoval u gólu Nicka Bonina!
53:45
Nick Holden na levé straně útočného pásma vypálil od modré čáry a puk se od clonícího Kevina Portera těsně před bránou odrazil do ochranné sítě.
53:01
Olli Määttä na levém křídle po rychlé akci Penguins od hrazení nahazoval puk na přední tyč, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů, a Magnus Hellberg puk ukryl v náručí.
52:34
Magnus Hellberg nejprve vyrazil střelu Briana Dumoulina, který na pravé straně pálil z úhlu ihned po vhazování, a vzápětí si poradil i s pokusem Penguins z levého křídla a ostrého úhlu. Hra byla přerušena.
51:46
Dan Girardi na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a tentokrát už Tristan Jarry musel zasahovat, na přední tyči ale puk bez problému ukryl ve svém náručí.
51:41
J. T. Miller z blízkosti pálil mimo a poté tečoval vedle levé tyče prudkou střelu Kevina Kleina od modré čáry. O další pokus se postaral Pavel Bučněvič, který z vrcholu mezikruží napálil puk taktéž vedle levé tyče.
50:52
Taylor Beck krásně vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a mířil přesně do bližšího horního rohu brány, Tristan Jarry ale pravým ramenem puk vyrazil do ochranné sítě! Skvělý zákrok!
49:45
Patric Hörnqvist v levém kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, jenže jeho prudká střela zamířila pouze doprostřed brány a náruče Magnuse Hellberga.
48:56
Michael Grabner měl obrovskou rychlost a málem se po kolmé přihrávce řítil sám na bránu, Ron Hainsey ho ale dokázal dobruslit a po čistém zákroku mu puk vpádu zezadu vypíchnout!
47:45
Penguins vypálili na pravém křídle z ostrého úhlu a Magnus Hellberg si ve třetí části připsal teprve druhý zákrok.
47:23
Rangers právě vstřelili branku!
Mika Zibanejad na levém křídle po vyhraném vhazování z otočky nahodil puk směrem na přední tyč, kde se k zablokovanému puku dostal JIMMY VESEY a nádhernou bekhendovou střelou z blízkosti zamířil do pravého horního rohu brány! Rangers podruhé v zápase vedou! Dokáží Pens odpovědět? Asistence: Mika Zibanejad.
47:15
Penguins se na levé straně ocitli v postavení mimo hru a o pouhé čtyři sekundy později u své levé tyče zmrazil nahození Rangers připravený Tristan Jarry.
46:55
Josh Archibald nabral na pravém křídle rychlost a z kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější levé tyči, Magnus Hellberg byl ale připravený a poté, co puk vyrazil mimo, si ve třetí třetině připsal první úspěšný zákrok.
46:36
Ryan McDonagh z vrcholu mezikruží pálil zápěstím do levého horního rohu brány, Tristan Jarry ale předvedl pěkný semafor pro diváky a puk ukryl v lapačce! Další skvělý zákrok.
45:51
Tristan Jarry skvěle zasáhl proti tečované střele a o přibližně minutu později si Pavel Bučněvič po skvělém pokrytí puku bekhendem sjel před bránu, jeho následná střela ale pod tlakem zamířila mimo! Brankář Pens zasahovat nemusel.
43:36
Rangers se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, Tristan Jarry ale obě dvě úspěšně zneškodnil, když nejprve zasáhl proti střele Jimmyho Veseyho po přihrávce Ricka Nashe z pravého křídla poté Mika Zibanejada z levého křídla! Jimmy Vesey se ocitl se ocitl před bránou úplně sám, brankáře Penguins ale mezi betony z blízkosti nepřekonal. Nechybělo mnoho a Rangers mohli jít podruhé v zápase do vedení!
42:14
Tim Sestito zkusil vypálit z levého kruhu pro vhazování a mířil pod horní tyč, jeho pokus byl ale zablokován.
40:23
Na levém křídle vzápětí zkusil vypálit od modré čáry a hrazení Ryan McDonagh, třetí bod a druhý gól v dnešním utkání ale nevstřelil. Tristan Jarry ukryl puk v náručí a po dalším úspěšném zákroku přerušil hru.
40:14
Derek Stepan v úvodu třetí části dobře vypálil z pravého kruhu směrem na vzdálenější levou tyč, Tristan Jarry ale jeho pokus pravým betonem skvěle vyrazil!
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 13-17; Zablokované střely: 11-9; Vhazování: 54%-46%; Hity: 17-17; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné min.: 0-2.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.
Druhých pětadvacet minut v Madison Square Garden přineslo na rozdíl od úvodní části pouze jeden gól, o který se postaral po skvělém forčekingu a následném samostatném úniku hostující útočník Carter Rowney. Během dosavadního průběhu utkání se vylučovalo stále pouze jednou. Kdo vyhraje? Skóre po druhé třetině: New York Rangers 2 Pittsburgh Penguins 2.
40:00
39:45
Josh Archibald z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahazoval puk těsně nad ledem na přední tyč na teč a Magnus Hellberg kotouč pravým betonem vyrazil do rohu.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:22
Carter Rowney napřáhl na pravém křídle z úhlu k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči Magnus Hellberg úspěšně vyrazil hrudí, a připsal si dobrý zákrok.
38:03
Následovala střela Rangers z pravého kruhu pro vhazování, kterou Tristan Jarry ukryl v náručí.
37:47
Nick Holden měl na vrcholu mezikruží kolem sebe spoustu volného prostoru a čas na to, aby přesně zamířil, jeho střela zápěstím ale minula levý horní roh brány.
37:09
Kevin Porter na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Magnus Hellberg si nyní připsal snadnější zákrok.
36:49
J. T. Miller prudce vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování po krásné kolmé přihrávce spoluhráče, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány a náruče Tristana Jarryho.
35:42
Patric Hörnqvist na pravé straně od hrazení nahodil puk na přední tyči, kde ho s obrovskými problémy dokázal Magnus Hellberg po několika sekundách zmrazit! Penguins se puk za jeho záda propasírovat nepodařilo a hra byla přerušena.
34:56
Tanner Glass vypálil zápěstím v pravém kruhu pro vhazování, z blízkosti ale našel pouze výstroj připraveného Tristana Jarryho, který po dobrém zákroku přerušil hru.
34:34
Magnus Hellberg u pravé tyče zmrazil puk po nahození Penguins ze středního pásma pod lapačkou a na řadu přichází další krátká reklamní přestávka.
33:38
Pittsburgh právě vstřelil branku!
CARTER ROWNEY na útočné modré čáře na levé straně vypíchl puk Kevinovi Kleinovi a poté se řítil do samostatného úniku, který zakončil krásnou střelou zápěstím, když nad levým betonem brankáře Magnuse Hellberga zamířil k pravé tyči! Rangers udělali chybu a zaplatili.
32:54
Olli Määttä se dnes vrátil do sestavy Penguins po 25 zápasech a v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou na přední tyči Magnus Hellberg vyrazil.
31:22
Dnešní utkání Pittsburghu v Madison Square Garden sleduje Amanda Kesselová, sestra hostujícího útočníka Phila Kessela, která o víkendu vyhrála s USA mistrovství světa žen.
30:33
Mika Zibanejad se dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele zápěstím, kterou Tristan Jarry u pravé tyče nadvakrát zastavil, a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
30:12
Patrick Hörnqvist opět pomohl obraně, když v pravém kruhu obranného pásma zablokoval střelu Rangers.
29:32
Derek Stepan číhal před bránou, ke střele ho ale nepustil Patric Hörnqvist, který k němu včas přistoupil.
28:57
Oběma týmům se nepodařilo v rychlém sledu rozehrát, jenže na straně Rangers se zakázané uvolnění nepískalo, zatímco proti Penguins už vzápětí ano.
28:13
Ryan McDonagh krásnou kolmou přihrávkou od vlastní brány našel rozjetého Taylora Becka, který v pravém kruhu pro vhazování práskl do puku, uprostřed brány ale našel pouze hruď Tristana Jarryho, který puk vyrazil do rohu!
26:52
Rangers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a prudká přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
26:34
Penguins zkusili na levém křídle vystřelit z ostrého úhlu a nakonec se dostali do zakončení, jenže na přední tyči byl připravený Magnus Hellberg, který pravým betonem vyrazil puk za svou bránu.
26:21
Pavel Bučněvič před bránou nebezpečně tečoval nahození Rangers z pravého křídla, Tristan Jarry ale puk nadvakrát dokázal zkrotit. Následuje reklamní přestávka.
25:47
Jeden z hráčů Penguins na pravé straně nedokázal zachytit prudkou diagonální přihrávku spoluhráče od obranné modré čáry a pískalo se zakázané uvolnění.
25:12
Tom Sestito zavážel na pravém křídle puk do útočného pásma, jenže akci Penguins zastavilo postavení mimo hru.
24:55
Magnus Hellberg vyjel za bránou, aby zastavil nahození Penguins a poté nikým neatakovaný rozehrál.
24:27
Derek Stepan dobře vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Tristan Jarry ale jeho pokus vyrazil. Střelec vedoucí branky Rangers to vzápětí zkoušel z levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale skončila tentokrát v ochranné síti.
23:32
Rangers se během nejplynulejší části hry ocitli před bránou ve dvou šancích, obě dvě bekhendové střely ale zamířily vedle vzdálenější levé tyče.
23:00
Z prostřední části utkání uplynuly přesně tři minuty a od úvodního vhazování se hraje bez přerušení.
20:34
Tanner Glass byl zřejmě hráčem, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil nad a poté se dostal ke střele znovu, tentokrát mířil přesně do vzdálenějšího levého rohu brány, Tristan Jarry ale vyrážečkou puk vyrazil mimo tři tyče!
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-12; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 50%-50%; Hity: 6-5; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:11.
Phil Kessel v šesté minutě sice neproměnil samostatný únik, v polovině úvodní části utkání se ale prosadil po skvělé teči českého útočníka Dominika Simona bekhendem Nick Bonino. Penguins vedli v Madison Square Garden 1:0, jenže poté dokázal vyrovnat Ryan McDonagh a krátce před přestávkou přihrát na gól Derekovi Stepanovi, který využil přesilovou hru a otočil skóre na stranu svého týmu. Skóre po první třetině: New York Rangers 2 Pittsburgh Penguins 1.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:31
Mika Zibanejad na pravé straně útočného pásma vyhrál vhazování a DEREK STEPAN po přihrávce Ryana McDonagha napřáhl na vrcholu mezikruží bez přípravy k prudké střele s příklepem, která nad lapačkou brankáře Tristana Jarryho zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Rangers využili úvodní přesilovou hru utkání a vedou nad Penguins po otočení výsledku krátce před přestávkou 2:1! Asistence: Ryan McDonagh a Mika Zibanejad.
18:17
Ryan McDonagh se ocitl na obranné modré čáře při pohybu vzad v roli posledního hráče v problémech, Jean-Sébastien Dea si ale při jeho forčekingu pomohl hákováním a Rangers mají během přesilové hry šanci otočit stav utkání!
17:14
Magnus Hellberg rychle vyjel z brány, aby puk před jedním z hráčů Penguins v levém kruhu pro vhazování uklidil do bezpečí, což se mu podařilo, a proti hostům byl pískán ofsajd.
15:48
Magnus Hellberg ukryl nahození Penguins v lapačce a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
15:18
Mark Streit se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže Markus Hellberg jeho střelu úžasným zákrokem vyrazil a následná dorážka obránce Penguins skončila nad!
13:54
RYAN MCDONAGH převzal na levé straně středního pásma puk a po nabrání rychlosti ho středem ledové plochy zavezl do útočné třetiny, kde si mezi třemi protihráči sjel do levého kruhu pro vhazování a z jeho vnitřní strany krásnou střelou zápěstím přes čtvrtého hráče Penguins zamířil nad pravým betonem Tristana Jarryho k přední tyči – 1:1! Asistence: Michael Grabner.
13:32
Penguins se snažili na levém křídle podél střídaček rychle zavést puk do útočného pásma, jenže jejich akci zastavilo postavení mimo hru, po kterém byla hra přerušena.
12:14
Tom Kühnhackl v blízkosti levé tyče pěkně vypálil z otočky, na pozorného Magnuse Hellberga ale nevyzrál. Brankář Rangers předvedl dobrý zákrok a puk ukryl ve své výstroji.
11:34
Derek Stepan prudkou ránou z pravého kruhu pro vhazování těsně minul bránu, zatímco střela Penguins ze stejného prostoru byla na opačné straně přizvednuta do ochranné sítě.
10:07
Tanner Glass se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a už to vypadalo, že se bude radovat z vyrovnávacího gólu, jenže radost mu spektakulárním zákrokem překazil Tristan Jarry! Domácí útočník nedokázal u levé tyče puk ideálně trefit a kotouč poskakoval na brankové čáře, Tristan Jarry ale předvedl úžasný reflex, když ho silnější částí hole vyrazil a poté po něm máchl lapačkou! Možná zákrok základní části.
09:16
Phil Kessel na levém křídle od modré čáry nahodil puk mezi kruhy pro vhazování, kde ho skvěle tečoval Dominik Simon a NICK BONINO ho v blízkosti pravé tyče po zásahu Magnuse Hellberga levým betonem dorazil z blízkosti bekhendem do brány! Penguins vedou 1:0! Asistence: Dominik Simon a Phil Kessel.
08:47
Brady Skjei se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, Tristana Jarryho ale mezi betony propálit nedokázal! Brankář Penguins puk opět vyrazil.
08:23
Penguins pouze odevzdali puk hokejistům Rangers a oba týmy odjely ze středního pásma rychle střídat.
07:33
Tanner Glass vypálil prudce z levého kruhu pro vhazování po kolmé přihrávce Pavla Bučněviče, jeho následná střela ale minula levý horní roh brány.
06:53
Mark Streit vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a po zákroku Magnuse Hellberga následuje reklamní přestávka.
06:24
Penguins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil poprvé v dnešním utkání na zakázané uvolnění.
06:00
Phil Kessel číhal před bránou a po krásném nahození z levého křídla se dostal na vzdálenější pravé tyči znovu do zakončení, Magnus Hellberg byl ale připravený a puk ukryl ve své lapačce!
05:33
Phil Kessel se z ničeho nic řítil sám na bránu, v blízkosti pravé tyče ale Magnuse Hellberga překonat nedokázal! Brankář Rangers skvěle kopíroval jeho pohyb a mezi betony se nachytat nenechal! Puk skončil v pravém rohu kluziště.
04:46
Ryan McDonagh zakončil svižnou pasáž hry střelou z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování, kterou uprostřed brány bez problému ukryl v náručí klečící Tristan Jarry.
02:42
Michael Grabner se ocitl před bránou ve velké šanci, bekhendem ale puk mezi betony Tristana Jarryho zasunout nedokázal! Brankář Penguins si poradil a pravým betonem puk vytěsnil mimo svou bránu. Vzápětí přišla střela z pravého kruhu pro vhazování, kterou podržel a přerušil hru.
02:24
Jean-Sébastien Dea , který dnes také nastoupil k prvnímu zápasu NHL, na pravém křídle nabral rychlost a v kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou na přední tyči opět ukryl ve svém náručí připravený Magnus Hellberg.
02:07
Scott Wilson vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střelu na přední tyči zastavil Magnus Hellberg, který si připsal první zákrok v zámořské NHL!
00:42
Dominik Simon se ocitl v blízkosti pravé tyče v první velké šanci, jeho následná střela ale zamířila nad ledem vedle vzdálenější levé tyče. Magnus Hellberg zasahovat nemusel.
00:01
Po slavnostním ceremoniálu a udělení ceny Stevena McDonalda utkání mezi New Yorkem Rangers a Pittsburghem Penguins začalo. Úvodní vhazování vyhráli hosté.
00:01
Po připomenutí policisty Stevena McDonalda jeho syn po několika slovech udělil cenu Stevena McDonalda domácímu útočníkovi Matsovi Zuccarellovi, zatímco kapitán Ryan McDonagh mu předal dres se jménem.

New York Rangers: Hellberg (Lundqvist) – McDonagh (C), Girardi, M. Staal (A), Holden, Skjei, Klein – Grabner, Stepan (A), Zuccarello – Vesey, Zibanejad, Rick Nash – J. T. Miller, Pirri, Beck – T. Glass, Lindberg, Bučněvič. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, D. Pouliot, Streit, C. Gaunce – Simon, Bonino (A), Kessel (A) – S. Wilson, Rowney, Archibald – Kühnhackl, Sundqvist, Hörnqvist (A) – Tom Sestito, Porter, Dea. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Francis Charron. Čároví: Brian Murphy, Ryan Daisy.

PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh má před zápasem v Madison Square Garden jistotu, že po posledním utkání v základní části zůstane v lize druhý za Washingtonem, který získal Presidents' Trophy. Penguins se budou snažit odčinit porážku s Torontem, kterému o víkendu podlehli 5:3. Sidney Crosby se nezúčastnil ranního tréninku a hosté se budou muset obejít proti Rangers bez svého kapitána.

Novinky z týmu

Obránce Olli Määttä se v posledním zápase základní části vrací do sestavy Pittsburghu poté, co vynechal 25 utkání kvůli zranění ruky. V bráně Penguins se představí nováček Tristan Jarry, který si v NHL odbude svůj debut. Z AHL byli povoláni také obránce Derrick Pouliot a útočník Oskar Sundqvist. Chybět by neměli Nick Bonino, Patrick Hornqvist a Bryan Rust, stejně jako obránce Brian Dumoulin a brankář Matt Murray.
NEW YORK RANGERS

New York Rangers si zajistil ve Východní konferenci první divokou kartu a v prvním kole playoff narazí na Montreal Canadiens. V bráně Rangers začne proti Pittsburghu brankář Magnus Hellberg, kterému bude krýt v posledním zápase sezóny záda Henrik Lundqvist.

Do sestavy domácího týmu se vrací obránce a kapitán Ryan McDonagh, který vynechal poslední čtyři utkání kvůli neblíže specifikovanému zranění. Chybět nebudou ani útočníci Rick Nash, Mats Zuccarello a Derek Stepan a obránci Marc Staal a Nick Holden.
New York Rangers patří mezi jeden z devíti celků, které v základní části letošní sezóny NHL dosáhly nebo překročily hranici sta bodů, a v pondělí v noci ho čeká před playoff závěrečný zápas proti Pittsburghu. Penguins letos nasbírali během 81 utkání 111 bodů a bez ohledu na výsledek utkání v Madison Square Garden skončí v lize minimálně o dva body druzí před Chicagem, pro něhož už základní část NHL skončila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.