Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:55.
Tři hvězdy utkání:
1. Chris Kreider (NYR) 1+1
2. Joe Pavelski (SJS) 1+3
3. Brent Burns (SJS) 2+1.
To byla divočina! Velmi špatná první třetině, lepší druhá část zejména od Rangers a perfektní třetí perioda po všech stránkách. Ve třetí třetině jsme totiž viděli celkem sedm branek a neskutečné pohyby ve skóre.

San Jose nejprve snížili po trefě Brenta Burnse na 2:3. Domácí Kevin Hayes a Jimmy Vesey však dokázali udeřit během jednadvaceti vteřin a Rangers vedli o tři branky. I přes tento nášup nebylo rozhodnuto. O minutu a dvacet vteřin později snížil opět Burns a krátce po něm přidal čtvrtý gól Joe Pavelski. Stejný muž ovšem zachyboval při power play svého týmu a Mats Zuccarello přidal šestý gól, na který ještě v závěru navázal Michael Grabner.
59:53
Rangers právě vstřelili branku!
Není, protože tu máme sedmý gól Jezdců. MICHAEL GRABNER zachytil nepřesnou rozehrávkou San Jose a bezpečně dovezl kotouč do prázdné branky Žraloků, čímž definitivně upravil konečné skóre zápasu – 7:4! Bez asistence.
59:35
Marleau pálil od modré čáry, ale Raanta byl pozorný. Domácí opět vyhazují, to už je asi definitivní tečka.
59:13
Vhazování vyhráli hosté, ale nepodařilo se jim zakončit. Zakázané uvolnění Rangers.
58:57
Minutu a tři vteřiny do závěrečné sérii se bude vhazovat před domácí brankou. Hostující brankář je opět na své střídačce a San Jose si bere oddechový čas!
58:24
Bohužel pro fanoušky Žraloků nemáme dobré zprávy. Hosté se o bodový zisk připravují zřejmě sami. Martin Jones totiž opustil branku, což netušil Joe Pavelski, který v obležení protihráčů posunul na polovině hřiště kotouč pouze do strany, kde byl MATS ZUCCARELLO a poslal puk do prázdné klece – 6:4! Bez asistence.
57:46
Hosté přepnuli na vyšší otáčky, podobně jako odehráli finálovou sérii s Pittsburghem.
57:13
Fantastický Martin Jones udržel naděje San Jose! Do zajímavého úniku se po parádní přihrávce Hayese dostal J. T. Miller, který se snažil překonat Jonese zakončením do protipohybu, ale hostující brankář vyrazil puk pravým betonem!
57:03
Necelé tři minuty před koncem je opět přerušeno, protože Chris Kreider vyhodil kotouč na svou střídačku. Bude se vhazovat před brankou Anttiho Raanty.
56:31
Tlak Žraloků sílí a domácí opět vyhazují na zakázané uvolnění. Unavená sestava Jezdců bude muset zůstat na ledě.
56:14
Antti Raanta se musí mít na pozoru, protože domácí inkasované branky zjevně rozhodily a San Jose se tlačí za vyrovnáním.
55:31
San Jose právě vstřelilo branku!
Pokud jste chtěli jít spát, ještě se usaďte, protože není hotovo. Od modré pálil Brent Burns, ale hattrick nedovršil. Jeho střelu totiž tečoval JOE PAVELSKI a připsal si první trefu sezony – 5:4! Svůj první kanadský bod si připsal Tomáš Hertl. Asistence: Brent Burns, Tomáš Hertl.
55:26
Domácí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění. Hra se opět stěhuje před Anttiho Raantu.
55:20
Tým Tomáše Hertla je v posledních desítkách vteřin aktivnějším týmem a vytváří si šance. Nebezpečné nahození od modré čáry Raanta ideálně nepokryl a Couture udělal před brankou pořádný zmatek. Bohužel pro hosty bez gólového efektu.
54:28
Za minutu a čtyřicet jedna vteřin jsme viděli celkem tři branky. Uvidíme, zda bude gólová divočina pokračovat i nadále, protože San Jose musí dohánět manko a po vstřelené brance je na koni.
53:57
Že by? Nebezpečný útok Žraloků končí nejlepším možným způsobem. BRENT BURNS ukázal, jak dobrý střelec je a svou dělovkou z hranice levého kruhu pro vhazování snižuje na 3:5! Asistence: Joe Pavelski.
53:17
Ve zbývajícím průběhu už to budou mít hosté velmi těžké, přesto se snaží zaútočit. Pokud chtějí pomýšlet na úspěch, musí rychle zabrat.
52:37
Tak to je velký šok pro San Jose. Místo drama totiž přichází možná smrtící úder Jezdců. Ti jednadvacet vteřin po gólu Hayese přidávají pátý gól, na kterém má velký podíl Derek Stepan, jenž svou chytrou přihrávkou našel před brankou volného JIMMYHO VESEYE, a ten ho uklidil do branky Jonese. Pro domácího útočníka se jedná o první branku v NHL! Asistence: Derek Stepan, Mats Zuccarello.
52:16
Pokud to takhle půjde dál, možná ho ani nebudou potřebovat. Čtvrtý gól Rangers začal parádní přihrávkou v útočném pásmu, kde KEVIN HAYES posunul kotouč na Fasta, který mu ho po chvíli vrátil před prázdnou branku a je z toho vedení 4:2! Asistence: Jesper Fast, J. T. Miller.
51:50
Hra byla přerušena i po komerční přestávce, protože sudí řešili menší problém na lavičce Rangers. Trenérům totiž nefunguje obrazovka, kterou lze využít pro výzvu trenéra během sporného momentu.
51:50
Neuspěli a museli zaútočit znovu. Jejich útočná aktivita ovšem netrvala dlouho, protože zasáhl hvizd sudího – ofsajd.
51:20
Aktuálně se bojuje za brankou Rangers, kde se hosté snaží vybojovat kotouč a vytvořit si nějakou nebezpečnou šanci.
50:48
Hra se na několik vteřin přesunula před branku Rangers, kde se však hosté do zakončení nedostali.
50:19
Optická převaha by na straně domácích byla, útočná aktivita taky, ale Žralokům se daří držet soupeře u mantinelů.
49:43
Pokračujeme za stavu 3:2 pro Jezdce, kteří se v posledních vteřinách snaží odskočit opět na rozdíl dvou branek. Elitní formace domácích kombinuje kolem Jonese.
49:13
V New Yorku to bude ještě zajímavé! Rangers se nepodařilo vyhodit kotouč, který na modré čáře zachytil Martin, nahodil ho za branku, kam si pro něj dojel Pavelski a nabil mezi kruhy BRENTU BURNSOVI, jenž propálil finského brankáře! Asistence: Joe Pavelski, Paul Martin.
48:55
Moc nechybělo! Wingels zabojoval na útočné polovině, dostihl rychlý kotouč a před brankou našel Pavelskiho, který už ho posílal na branku. Výborně ho ovšem zablokoval Staal a ve spolupráci s Raantou zabránil brance.
48:11
Na druhé straně vzápětí ujížděli Patrick Marleau s Tomášem Hertlem a první jmenovaný to zkoušel sám. Na štěstí pro domácí mužstvo mířila jeho střela mimo.
47:47
San Jose často chybuje kolem své branky a napadající hráči Rangers dokázali vybojovat cenné vteřiny.
47:36
San Jose s Tomášem Hertlem na ledě zkoušelo protečovat puk do útočné třetiny, ale kotouč skončil na střídačce Rangers.
47:22
Po další útočné akci San Jose následuje zakázané uvolnění Rangers. Vhazuje se po levici Raanty.
46:53
Na levé straně hřiště se do zajímavé střelecké pozice prodíral Rick Nash, jehož střelu zřejmě tečoval bránící hráč a následně i pozorný Martin Jones.
46:38
Od modré pálil Clendening, bohužel pro domácí jeho střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.
45:47
Rangers se drželi v útočném pásmu, kde měli problémy s bojující defenzivou Sharks. Ti se po několika vteřinách osvobodili.
45:19
Dvakrát se ke střele dostal Mika ZIbanejad, ale ani jednou na Jonese nevyzrál. Brankář Žraloků drží svůj tým nad vodou.
44:37
Dvouminutový trest totiž obdržel Joe Thornton (SJS), jenž podrazil Heseye a míří na trestnou.
44:33
Vesey výborně zastavil protiútok hostů na vlastní modré a domácí mohou zaútočit za signalizovaného vyloučení.
44:05
Aktivnější jsou v posledních vteřinách hosté, naopak hráči domácího týmu se nikam nehrnou a hrají to, co jim vyhovuje.
43:27
Tomáš Hertl už pelášil k brance Rangers, bohužel se mu ovšem nepodařilo zkrotit neposedný kotouč a musí se opět vracet.
42:47
Jezdci dokázali využít nepozornosti soupeřovy obrany, ale Chris Kreider se k dalšímu střeleckému pokusu nedostal. Sharks se osvobozují.
42:03
První vážnější příležitost si připsali také Žraloci. Výbornou kombinaci zakončil až Ward, jenž se ocitl sám před Raantou, ale nepodařilo se mu dorazit kotouč za pozorného brankáře Jezdců.
41:30
Útoky San Jose byly přeházeny, ale více práce mají zatím obránci. Tentokrát domácí vystřelili od modré a střelu z pravé strany musel pokrýt Jones.
41:07
Uvidíme, co nám přinese poslední třetina, ve které budou hosté dohánět ztrátu. Aktuálně se museli bránit ataku Rangers, který nakonec ustáli.

Vyhraná buly: 23 – 21
Ve druhé dvacetiminutovce pálili pouze domácí. Nejprve navýšil náskok Rick Nash a poté se dočkal zasloužené branky Chris Kreider, jehož trefa byla opravdu vydařená. Nutno podotknout, že vedení Rangers je zasloužené. Jezdci oproti první třetině výrazně přidali a hosté mohou vděčit Martinu Jonesovi za to, že jsou stále ve hře a neprohrávají výraznějším rozdílem.
Druhá třetina už se dohrála v rohu kluziště obranného pásma San Jose, kde se strhla se závěrečnou sirénou menší potyčka. Tresty se ovšem zřejmě rozdávat nebudou, ale nechme se překvapit.
40:00
39:42
Na led se vrátil Chris Kreider, pykající za McIlrathův trest, proto se po vyhození z obranného pásma Jezdců bude vhazovat před Raantou.
39:36
Necelou půlminutu před koncem skončil puk v hledišti a bude se vhazovat před brankou Rangers. San Jose by vzhledem k dalšímu průběhu zápasu přišla vstřelená branka vhod.
39:23
Brent Burns vyslal tvrdou dělovku od modré čáry, ale orazítkoval pouze mantinel za domácí brankou.
38:51
Žraloci zamkli svého soupeře pod zámkem a před jeho brankou způsobili pořádný rozruch. Dorážky Warda ani Donskoie ovšem brankou neskončily.
37:49
San Jose cítí šanci a kombinuje kolem domácí branky. Pokud chce pomýšlet na úspěch, musí být přesnější, než v dosavadním průběhu zápasu.
37:25
Nakonec z toho vyšli lépe hosté. Dylan McIlrath (NYR) dostal samozřejmě pět minut, ale také dvě minuty navíc. Český útočník Tomáš Hertl (SJS) obdržel pouze pět minut.
37:25
37:25
Oba borci by měli dostat pětiminutový trest, proto je sudí posílají přímo do kabin.
37:25
Tomáš Hertl v nezvyklé roli! Před brankou Rangers si ho odchytil Dylan McIlrath a bitka byla na světě. Domácí obránce rozdal několik ran, zatímco český útočník se pouze držel a bránil se. Už na první pohled bylo vidět, že se prát nechce a bitka byla rychle ukončena.
37:12
San Jose zabojovalo kolem branky domácích a pokusilo se zahrozit – neúspěšně.
36:23
Z levé strany pálil Nieto, jehož tvrdá dělovka letěla nad branku a navíc ji Raanta podle reakce očekával.
35:23
Pavelski posunul na útočné modré na Martina, u kterého útočná akce Žraloků skončila. Vracíme se k podobnému scénáři, podle kterého probíhala první třetina. K vidění jsou hlavně nepřesné rozehrávky a ztráty kotouče z obou stran.
34:55
Následně mohli zahrozit hosté, ale k pořádnému zakončení se nedostali. San Jose už operuje s kotoučem za svou brankou.
34:07
Hostům nadělala problémy elitní formace Rangers, která je dnes velmi aktivní. Opět to byl Chris Kreider, kdo dokázal zachránit zdánlivě ztracenou situaci a před brankou hledal Ricka Nashe, jenž se tentokrát do zakončení nedostal.
32:54
Střeleckým pokusem tentokrát zahrozil Burns, ale pálil nepřesně a hosté se museli rychle vracet, protože z trestné lavice naskočil J. T. Miller. Jeho únik ovšem zastavil rychlý Martin.
32:41
Kotouč končí na střídačce Rangers. V podání hostů je to zatím velká bída. Do konce jejich přesilové hry zbývá třináct vteřin a zatím se ukázali pouze pokusem Donskoie.
32:10
San Jose už kombinuje v útočné třetině a připsalo si další nebezpečnou střelu. Jmenovitě ji obstaral Joonas Donskoi, ale jeho střelu Raanta dobře viděl.
31:36
Thornton nepřesně přihrál a pobídl Rangers k protiútoku. Útočný val domácích však zastavil ofsajd.
31:08
Domácí začali stejně dobře, jako si vedli v závěru první třetiny. Žralokům se zatím nedaří udržet v útočném pásmu.
30:53
Krátce po vhazování byla hra přerušena a San Jose může okamžitě odpovědět. Dvě minuty za hákování si odsedí J. T. Miller (NYR).
30:49
Pokud si dnes někdo branku zasloužil, tak to byl právě Chris Kreider. Z týmu Rangers je určitě největším nebezpečím a potvrzuje svou parádní formu. Také ve třetím zápase totiž skóroval a potřetí v řadě má 1+1, a to ještě nekončíme.
30:21
Tentokrát už byl ale Jones bezmocný. Domácí založili útok zpoza své branky a na útočné modré čáře se dostal ke kotouči CHRIS KREIDER, který se prohnal kolem Tomáše Hertla a parádní střelou vymetl horní růžek hostující branky – 3:1! Asistence: Ryan McDonagh, Antti Raanta.
30:02
Překvapivou střelu se pokusil vyslat z pravého kruhu jeden z domácích borců, ale jeho pokus byl zablokovaný.
29:55
Brankář Žraloků musel dvakrát zasahovat, ale dva pokusy od modré čáry mu problémy nenadělaly. Muž s maskou je dnes jednoznačně nejlepším hráčem San Jose.
29:12
Výborná práce v podání San Jose znamená jediné – odpočinek pro Martina Jonese. Jeho spoluhráči totiž výborným napadáním udrželi kotouč v útočném pásmu a získali desítky vteřin.
28:30
Proti pravidlům se provinil Brenden Dillon (SJS), jenž obdržel dvě minuty za faul kolenem.
28:30
Rangers pokračují ve své aktivitě a jsou lepším týmem. Díky své aktivitě si zahrají přesilovku, kterou si za brankou San Jose vybojoval Chris Kreider. Domácí útočník doháněl několik vteřin hostující obránce k šílenství a nakonec si došel pro faul.
28:04
J. T. Miller dostal na útočné modré kotouč a jedovatou střelou na lapačku přidělal Jonesovi pořádný kus práce. Hostující brankář si s jeho pokusem nakonec poradil, ale nechybělo mnoho.
27:45
Po komerční přihrávce se opět pokračovalo ve hře, ale pouze několik vteřin. Hru přerušila přihrávka rukou, po které se vhazuje ve středním pásmu.
27:07
Pěkná kombinace Rangers! Z rohu kluziště dostal kotouč na přední tyč Rick Nash a parádní zadovkou naslepo pobídl Jimmyho Veseye, který okamžitě vypálil a ztroskotal na pozorném Jonesovi.
26:46
Clendening pálil od modré čáry, ale minul. Odražený kotouč se dostal k Zuccarellovi, jenže jeho přihrávku nezachytil nikdo z jeho spoluhráčů. Rangers ovšem pokračují v tlaku.
26:18
Jezdcům se přesilová hra zatím příliš nedaří. Hosté se opět osvobozují a zatím dobře brání.
25:16
Český útočník se podívá na trestnou lavici. V souboji s Rickem Nashem si Tomáš Hertl (SJS) počínal nedovoleně a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
25:01
Nebezpečnou akci Žraloků zakončil Tomáš Hertl, ale jeho dělovka nemohla nadělat Raantovi větší problémy.
24:57
Kevin Hayes prokázal svou rychlost, prosmýkl se na pravé straně podél mantinelu a chytrou přihrávkou zpoza branky hledal Fasta, který nadělal před brankou San Jose pořádný zmatek. Hostující brankář ovšem puk pokryl.
24:15
Domácí jdou podruhé do vedení. Chris Kreider dostal v rohu kluziště kotouč, pobídl Ryana McDonagha na modré čáře a jeho dělovka se odrazila od mantinelu k levé tyči, kde stál pozorný RICK NASH a zasunul kotouč za Jonese – 2:1! Asistence: Ryan McDonagh, Chris Kreider.
24:05
Ze strany San Jose zatím sledujeme plno nepřesností, ačkoliv šancí k protiútoku má díky chybám soupeře dost. Nepřesnou kombinací se o šance však připravuje.
23:36
Domácí se však vzápětí dostali na útočnou polovinu a pěknou dělovkou od modré čáry donutili Jonese k dalšímu zákroku.
22:50
Jezdcům se to nakonec podařilo, ale obléhání hostující svatyně skončilo nepřesnou přihrávkou Stepana. Domácí se musí pro kotouč vracet na vlastní polovinu hřiště.
22:29
V posledních vteřinách se hraje na útočné polovině Rangers, kteří se snaží prosadit v útočném pásmu soupeře.
21:42
Sudí přerušili hru kvůli přihrávce rukou a vhazuje se ve středním pásmu.
21:38
To byla hokejová paráda! Mika Zibanejad vyvezl kotouč za modrou čáru, pěkným padáčkem přihrál do jízdy Chrisu Kreiderovi, a ten mu kotouč vrátil zpět. První jmenovaný se tak ocitl ve velké příležitosti, ale tu mu zhatil výtečným zákrokem Martin Jones. Pěkná hokejová podívaná od všech tří borců.
21:04
Adam Clendening výborně zabojoval za brankou svého týmu a dokázal svůj tým vymanit z tlaku. Rangers mohou zaútočit.
20:34
Už hrajeme v plném počtu hráčů, ale hosté využili dobíhající přesilovou hru k velké aktivitě. Raanta byl ovšem pozorný.

Vyhraná buly: 10 – 7
Stalo se pravdou, protože zazněla siréna. Do kabin se tak půjde za vyrovnaného stavu, přestože více šancí měli Jezdci. Velmi aktivní dnes je Chris Kreider, ale je pravdou, že jeho spoluhráči dělají také dost nepřesností. To platí i pro San Jose, které dokázala na úvodní trefu Marca Staala odpovědět v závěru první třetiny při hře 5 na 3, kterou zužitkoval Logan Couture. Druhá třetina tedy začne za vyrovnaného stavu a doufejme, že nabídne mnohem lepší hokej.
20:00
19:52
San Jose se drží v útočném pásmu, ale už mu zbývají pouze vteřinky. To už asi stačit nebude.
19:30
Navíc pokračuje klasická přesilovka Žraloků, během které se hosté usadili kolem domácí branky a jmenovitě Tomáš Hertl se pokoušel dostat do střelecké šance – neúspěšně.
19:01
Co naplat, že domácí začali oslabení naprosto výborně a byli nebezpečnější. Rick Nash totiž zlomil hůl u branky Jonese a z následného protiútoku hosté udeřili. Joe Pavelski držel kotouč na pravé straně a poslal před branku nadýchanou přihrávku. Najíždějící LOGAN COUTURE už měl snadný úkol a doklepl puk za Raantova záda – 1:1! Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.
18:29
Jesper Fast (NYR) posílá domácí do tří hráčů! Před brankou Raanty totiž podrazil Pavelskiho a nabízí hostům výbornou příležitost k vyrovnání.
17:57
Vzápětí mohl udeřit Marleau, ale u tyče neuspěl. Rychlý brejk na druhé straně musel hasit Jones, který v jednu chvíli nevěděl, kde je kotouč a domácí borec ho nedokázal usměrnit do odkryté klece.
17:45
San Jose kombinovalo kolem branky Raanty, ale Stepan jeho kombinaci zachytil a vyhodil kotouč.
17:16
Ideální příležitost pro hosty. Mika Zibanejad (NYR) zasáhl vysokou holí Tomáše Hertla a je prvním vyloučeným hráčem tohoto zápasu.
17:07
Ze středního pásma zkoušel vystřelit jeden z domácích borců a Martin Jones musel zasáhnout svým betonem. Nachytat se ale nenechal.
16:18
Pro mě osobně je zatím dnešní utkání zklamáním. Ne, že by nebylo, o čem psát, ale opravdu se neděje nic zajímavého. Oba týmy často chybují a nepřesnostmi v rozehrávce pobízí soupeře k protiútoku. Ty ovšem většinou záhy končí.
15:46
Po přerušení a krátké přestávce opět pokračujeme nahozeným kotoučem Rangers, jenž úspěch neslavil.
15:19
Chris Kreider si připsal další střelecký pokus, když se dostal ke kotouči na levé straně a donutil Jonese k zákroku. Zatím jsou to ale pokusy, které nedělají brankáři Žraloků velké problémy.
14:43
Rangers nebezpečně nahodili kotouč do útočného pásma a skákavý puk hostující brankář raději pokryl. Vhazování po Jonesově levici.
14:25
Na druhé straně okamžitě zahrozil Joonas Donskoi, ale jeho střela z pravé strany měla do gólové šance daleko. Máme tu další komerční přestávku.
14:14
Burns zaváhal před vlastní modrou a jeho ztráty využil Vesey, jehož dělovka od modré mířila mimo.
13:26
Poslední vteřiny zápasu patří San Jose, které se však zmohlo pouze na nahozený kotouč, který pouze proletěl předbrankovým prostorem Rangers.
12:06
Konečně jsme se dočkali branky. Derek Stepan sice přišel za brankou San Jose o kotouč, ale vybojoval ho zpět a přihrávkou na modrou čáru pobídl MARCA STAALA, kterému střela sedla a zaplula k levé tyči Jonesovy branky – 1:0! Asistence: Derek Stepan, Mats Zuccarello.
11:21
Chris Kreider je dnes při chuti, ale mini souboj s Martinem Jonesem zatím prohrává. Tentokrát pálil od levého mantinelu, ale hostující brankář na tento pokus viděl.
10:27
Z obou stran vidíme klasický obrázek dosavadního průběhu zápasu. Jeden z týmů vybojuje puk v obranném pásmu, vydá se dopředu, ale nejdále za půlící čárou o něj přijde.
09:42
V posledních desítkách vteřin sledujeme trpělivý útok San Jose, na jehož konci vyvezl Burns kotouč do útočného pásma a z pravé strany orazítkoval beton brankáře Raanty.
08:43
Dvojice Rick Nash – Chris Kreider dělá obraně Sharks největší problémy. Tentokrát přihrával první jmenovaný z pravé strany, ale jeho kolega nedokázal přesně zakončit. Jones si zatím připisuje snadné zákroky.
08:18
Finalistovi posledního ročníku se podařilo zahrozit před brankou Raanty, jenže nahozený kotouč od modré nikdo z borců v bílých dresech na branku domácích neusměrnil.
07:57
Vhazování vyhrálo San Jose, přesto musí založit útočnou akci až od vlastní modré čáry.
07:52
Obě mužstva zatím trápí rozehrávka a založení útoku. Tentokrát se puku zmocnili domácí, ale už za vlastní modrou čárou začali mít problémy s pevnou defenzivou San Jose. Hra byla nakonec přerušena a následuje komerční přestávka.
07:26
Oslavenec Brent Burns, jenž dnes hraje své 800. utkání v NHL, poslal kotouč přes všechny čáry – zakázané uvolnění.
07:00
Další nepřesnost Jezdců vrátila puk Žralokům, jenže ti o něj ve vlastním pásmu přišli. Domácím se ovšem nedaří dostat soupeře pod zámek.
06:24
V dalších desítkách vteřin se bojovalo zejména ve středním pásmu, případně za brankami obou mužstev. Uvidíme, zda bude šancí přibývat.
04:53
Krušné chvíle prožíval brankář San Jose! Rangers zahrozili z brejku, když Kreider chytře dovezl kotouč za brankou a přihrávkou před branku pobídl Zibanejada, jehož střelu z kruhu pro vhazování Jones lapil. Brankář hostů si poradil i se sérií následných dorážek – stále 0:0.
04:08
Jezdcům se nepodařilo vyhodit kotouč, ale San Jose doplatilo na nepřesnou kombinaci a musí pro puk na vlastní polovinu hřiště.
03:53
Krátkou přestávku využila obě mužstva na vystřídání a po zakázaném uvolnění Rangers se bude vhazovat před Raantou.
03:23
Kreider vybojoval kotouč a dostal ho za branku Žraloků. Tam ho převzal Nash, vyvezl ho před branku a zakončil. Jones se nachytat nenechal a poradil si také s následnou dorážkou aktivního Kreidera. Ten zatím ukazuje, že se na začátku sezony potýká s dobrou formou.
02:32
Před brankou Rangers poprvé zahrozil také Tomáš Hertl, jenže skákavý kotouč před brankou soupeře nezkrotil. San Jose přesto pokračuje v útočné aktivitě.
01:56
V komorné atmosféře zatím sledujeme takový nemastný neslaný úvod zápasu. Úvodní dvě minuty byly plné nepřesností a po jedné z nich v podání McIlratha se bude vhazovat před domácí brankou – zakázané uvolnění.
00:57
Couture se pokoušel najít nahozeným kotoučem Donskoie, ale tomu se nepodařilo usměrnit kotouč na brankáře Raantu.
00:06
Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale už po šesti vteřinách skončil puk v hledišti. Vhazování na modré čáře.
00:01
O dodržování pravidel se dnes nemusíme bát, protože utkání odpíská kvartet zkušených sudích. Jako hlavní bude mít zápas na starosti Wes McCauley, jenž odpískal už 811 duelů NHL, Téměř tisícovku jich má druhý hlavní – Tom Kowal.

Ze čtyřky rozhodčích však nebude tím nejzkušenějším. Pouhých sedm duelů chybí k pokoření tisícovky Stevu Bartonovi. Jeho kolegou na lajně bude Bryan Pancich z Great Falls.
V brance Žraloků by se měl představit Martin Jones, naopak domácí vsadí na Anttiho Raantu, přestože úvodní dva zápasy sezony odchytal Henrik Lundqvist. Raanta byl mimochodem u loňského vítězství 4:0, na němž se podílel čistým kontem a během celé sezony patřil k nejlepším dvojkám v NHL.
V předešlém ročníku na sebe Rangers a Sharks narazili dvakrát a pokaždé se radoval domácí tým. Na podzim zvítězili borci z New Yorku 4:0, ale v březnové odvetě prohráli 1:4. Třemi asistencemi se tenkrát podílel na vítězství Tomáš Hertl a my věříme, že se mu bude dařit i v tomto utkání.
Obě mužstva budou patřit ke žhavým adeptům na účast v play off, ale také na celkové prvenství. Jezdci vstoupili do nové sezony pravou nohou, když zvítězili 5:3 v derby s Islanders. V posledním utkání, odehraném ze soboty na neděli, však prohráli na ledě St. Louis těsně 2:3.

San Jose má o dva body více, když se nejprve oklepalo z rychle vstřelené branky Los Angeles, vyhrálo 2:1 a ve druhém utkání uspělo na ledě Columbusu, kde zvítězilo 3:2. Ani na jedné z pěti branek se však nepodílel Tomáš Hertl, který na první bodový zápis stále čeká.
Všem fanouškům přeji příjemný večer. Dnes v noci jsou na programu celkem čtyři zápasy NHL, z nichž největším šlágrem je souboj Rangers s finalistou posledního ročníku San Jose. Utkání začíná v 1:00 a my budeme u toho!