3. Tuukka Rask (BOS) 96.67% (29/30) – 62:36

1. Tomáš Hertl (SJS) – 0+0 – 4 střely – 18:22
2. Zdeno Chára (BOS) – 0+0 – 2 střely – 23:27
3. David Pastrňák (BOS) – 0+0 – 3 střely – 17:40
4. David Krejčí (BOS) – 0+0 – 0 střel – 16:43
5. Peter Cehlárik (BOS) – 0+0 – 1 střela – 13:31
Statistiky

Střely na branku 30-28; Zblokované střely 15-23; Vyloučení 2-2; Hity 18-21; Vhazování 37-35.
Dnešní utkání mělo spoustu šancí, ale nakonec padli pouze tři góly a rozhodnout se muselo až v prodloužení!

Stav utkání otevřel Ryan Spooner po šťastném odražení kotouče za brankou. Sharks našli odpověď až v závěru druhé třetiny, kdy Patrick Marleau stál ve správný čas na správném místě a odražený puk po střele Brent Burns nasměroval do odkryté části branky. Utkání rozhodl v prodloužení po samostatném úniku Brad Marchand, který si připisuje gól číslo 24.
62:36
Bruins právě vstřelili branku!
A je rozhodnuto! Napínavé utkání rozhoduje BRAD MARCHAND, kterého poslal do samostatném úniku Patrice Bergeron! Osmadvacetiletý Kanaďan naznačil kličku a roztáhl si Martina Jonese, kterého překonává mezi betony! Asistence: Patrice Bergeron.
62:29
Martin Jones si připisuje další skvělý zákrok a okamžitě poté se vydali Sharks do přečíslení dva na jednoho!
62:17
Tomáš Hertl byl příliš netrpělivý a přejel útočnou modrou dříve než kotouč. Odpískáno postavení mimo hru.
61:53
Frank Vatrano zkusil nenápadnou střelu z ostrého úhlu, ale skórovat se mu nepodařilo.
61:00
Martinu Jonesovi vypadl kotouč z výstroje a s velkým štěstím ho stihl přikrýt lapačkou před dorážejícím Bradem Marchandeem.
60:30
Prodloužení tři na tři začali aktivně Bruins a zatím nepustily Sharks z vlastního pásma.
60:01
60:00
59:30
David Pastrňák je opravdu utržený ze řetězu! Tentokrát se dostal k zakončení i v pádu, ale Martina Jonese dnes večer jen tak nic nezaskočí.
59:00
Sharks doslova dobývají branku hostů! Patrick Marleau mohl střílet z mezikruží z první, ale kotouč dostal na brusle.
58:30
Brad Marchand si dovolil na modré kličku a akce končí postavením mimo hru.
57:37
Střela od pravého mantinelu proletěla velkým provozem před brankou a končí ve výstroji připraveného Martina Jonese.
56:52
Na druhé straně v akci Tomáš Hertl, jehož střela pohořela v lapačce Tuukka Raska!
56:31
David Pastrňák se dostal až před brankáře Martina Jonese, který ničí jeho pokus o rozhodnutí dnešního zápasu!
56:00
Dělovka z levého kruhu končí sražena obranou hostů.
55:35
Čas se krátí a utkání je stále vyrovnané 1:1.
53:37
Na ledě je první útočná formace Bruins, která si dokázala na chvíli vytvořit zajímavý tlak, ale bez žádné střely je Brad Marchand vyhnán z pásma.
52:50
Další prudká dělovka Brenta Burnse míjí branku hostů.
52:07
Brent Burns se jedovatou střelou pokusil potvrdit svou formu.
50:40
Martin Jones levým betonem ničí tutovku po teči Davida Pastrňáka!
49:54
Micheal Haley byl blízko svého druhého zásahu v sezóně! Úplně volný před brankou trefuje ale pouze výstroj Tuukka Raska, který kotouč vyráží do rohu kluziště!
48:54
Logan Couture se pokusil na pravém kruhu o kličku před branku, která se mu nakonec povedla, ovšem už bez kotouče.
47:29
Paul Martin zachytil rozehrávku Bruins, kterou následně vrací zpět na čepele hostů.
47:00
Torey Krug se pokoušel bekhendovou žabičkou najít volného centra mezi kruhy. Přihrávka byla ale nepřesná.
45:35
Patrice Bergeron se pokusil o individuální akci a jeho sólová jízda z obranné třetiny končí mezi kruhy na rameni Justina Brauna.
44:10
David Krejčí byl vyhnán do středního pásma i s kotoučem.
43:15
Zdeno Chára se vydal na útočný výlet a v rohu útočného pásma bojuje o puk.
42:10
Joe Pavelski byl ve výborné pozici před brankou, ale skákavý kotouč se mu nepodařilo zpracovat.
41:00
Martin Jones vytěsnil mnoho dorážek po nenápadné střele od modré!
40:01
Další třetina začne přibližně v 04:37.
Druhá třetina nám přinesla spoustu šancí a také vyrovnávací gól Sharks po přesné trefě Patrica Marleaua do odkryté sítě.

Statistiky:

40:00
39:40
Střela Chrise Tierneyho od levého mantinelu končí mimo branku.
39:15
Útok Sharks končí těsným postavením mimo hru.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jedna minuta.
37:37
San Jose právě vstřelilo branku!
Žraloci vyrovnávají utkání při hře čtyři na čtyři! Střela Brenta Burnse z pravého kruhu pro vhazování skončila sražená přímo k PATRICKU MARLEAUNOVI, který měl odkrytou levou část branky, kterou přesně trefuje! Asistence: Brent Burns, David Schlemko.
37:05
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Riley Nash – 2 min., hrubost).
37:05

36:36
Hra má obrovské tempo a oba týmy se dostávají do obrovských šancí a brankáři ukazují skvělé zákroky.
33:39
Šance i na druhé straně! Po úniku Bruins dva na jednoho nedokázal David Krejčí nasměrovat puk za již překonaného Martina Jonese!
33:00
Joe Thornton nabral podél levého mantinelu velkou rychlost! Na útočné modré jízdu zařízl a přihrál na pravé křídlo, které se kličkou dostalo až před samotného Tuukka Raska!
32:13
31:55
David Backes měl problémy se zpracováním kotouče na modré čáře, což byla příležitost pro Tomáše Hertla, aby osvobodil svůj tým.
31:08
Martin Jones kryje nebezpečnou střelu ze střední části pravého kruhu pro vhazování.
30:45
Sharks se osvobozují vyhozením puku až k Tuukka Raskovi.
30:13
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., nedovolené bránění).
29:55
Pokus o průnik Brada Marchanda zastavuje hvizd čárových.
28:45
Tomáš Hertl vybojoval puk aktivním napadáním a Tuukka Rask si připisuje další zákrok po střele od modré čáry.
28:27
Zakázané uvolnění i na straně Sharks. Hra se vrací zpět před Martina Jonese.
27:52
Poté, co Tuukka Rask ukryl kotouč ve své lapačce, si Zdeno Chára stěžuje u hlavního sudího na háček od Joe Pavelskiho.
27:22
Pokus o založení útoku končí zakázaným uvolněním hostů. Vhazovat se bude po pravici Tuukka Raska.
25:12
Chris Tierney se marně pokoušel mezi kruhy prostrčit puk před branku, kam si sjížděl rozjetý Micheal Haley z pravého kruhu.
24:47
Střelecký pokus Paula Martina vyráží Tuukka Rask lapačkou do levého rohu!
24:03
Dělovka Adama McQuaida končí mimo branku a kotouče se zmocňují Sharks.
23:12
Martin Jones zpozoroval nahozený kotouč na poslední chvíli a stihl jej ukrýt ve své výstroji.
22:37
Brent Burns dostal u pravého mantinelu trochu prostoru, který zužitkoval k jedovaté střele. Tuukka Rask hájí úspěšně svou branku.
22:15
Tuukka Rask vyráží svými betony střelu od modré čáry.
21:19
Brenden Dillon se ujímá kotouče po nahození hostů a vyváží puk z obranné třetiny.
20:51
Bruins si přestup do útočné třetiny zopakují po odpískaném ofsajdu.
20:01
První polovina úvodního dějství byla spíše poklidnější, až do dvanácté minuty, kdy Ryan Spooner otevřel stav utkání. Od této akce dostala hra nový nádech a stala se více otevřenou.
20:00
19:39
Brad Marchand čekal na přihrávku zpoza branky od Patrice Bergerona, ovšem marně.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát jedna minuta.
17:33
Hra nabrala tempo, které se oku diváka musí líbit. Po rychlém nahození na branku Martina Jonese od modré čáry kotouč míjí branku o pár centimetrů.
16:33
Peter Cehlárik se probojoval až před branku domácích, ale jeho pokus mezi betony si Martin Jones pohlídal.
15:13
14:53
Fantastický Tuukka Rask si poradil s další nebezpečnou tečí a následnou dorážkou z bezprostřední blízkosti! K jeho levé tyči se ale stihl přesunout včas.
14:07
Joe Thornton dostal přihrávku na pravý kruh, ale jeho dělovka se nepovedla kvůli zlomené holi.
13:13
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., krosček).
12:47
Mířená střela mimo branku na volného Micheala Haleyho končí po teči ve výstroji pozorného Tuukka Raska.
12:21
Netrvalo dlouho a do samostatného úniku se dostali Bruins! Akce ale končí hvizdem čárového rozhodčího za postavení mimo hru.
11:05
Hosté otevírají stav dnešního utkání a jako první v zápase se ujímají vedení! Adam McQuaid se dostal k puku na modré čáře, který napálil před branku, kde se ho ujal Jimmy Hayes, jehož pokus míjí těsně branku Martina Jonese , ale odražený puk od zadního mantinelu se dostal okamžitě k RYANU SPOONEROVI, který měl před sebou odkrytou branku. Asistence: Jimmy Hayes, Adam McQuaid.
10:32
Tomáš Hertl nabral obrovskou rychlost a skrze podél pravého mantinelu procpal puk až do třetiny Bruins, kde byl za brankou zbaven puku hraničním zákrokem Adama McQuaida
09:53
Domácí celek na vhazování úspěšnější, ale u puku je první Zdeno Chára, vyvážející puk z obranné třetiny.
09:43
Prudkou přihrávku Bruins nikdo nezpracoval a tak se bude vhazovat před Tuukka Raskem.
08:13
Martin Jones nemá s ranou od modré žádný problém a po zachycení puku lapačkou jej rychle vrací zpět do hry.
07:20
Svižnou přihrávku adresovanou Joe Pavelskimu zachycuje Ryan Spooner a okamžitě startuje do útočného pásma.
06:33
Probíhá krátká reklamní přestávka.
05:48
V boji o kotouč v rohu kluziště jsou úspěšnější hosté, kteří záhy podnikají útočnou akci, přerušenou na útočné modré čáře.
04:30
Nahození hostů ze středního pásma končí v lapačce Martina Jonese. Vhazovat se bude po jeho pravici.
03:53
Domácí jsou nastěhováni v útočné třetině, ale Bruins drží hru u mantinelů a nepouští Sharks do nebezpečnějších šancí.
01:44
Bruins se dostali k obrovské šanci! Martin Jones nejprve úspěšně čelil střele Ryana Spoonera z bezprostřední blízkosti a u vyraženého kotouče byl první Frank Vatrano, jehož střela končí pod kontrolou Martina Jonese.
01:02
Joe Pavelski byl první u kotouče za brankou Tuukky Raska a Sharks na chvíli získávají pásmo.
00:29
Nepřesná rozehrávka Sharks přejíždí všechny čáry a hra se vrací zpět před Martina Jonese.
00:01

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Labanc, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Marleau, Couture (A), Bødker – Goldobin, Hertl, J. Ward – Haley, Tierney, M. Karlsson.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, K. Miller, C. Miller – Marchand, Bergeron (A), Backes – Cehlárik, Krejčí (A), Pastrňák – Vatrano, Spooner, J. Hayes – Schaller, D. Moore, Riley Nash..