2. Paul Martin (SJS) – 1+0
3. Teuvo Teräväinen (CAR) – 0+1

Československá stopa

Andrej Nestrašil (CAR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:20
Domácí vítězí, protože se ve třetí třetině prosadil pouze Derek Ryan. Domácí tak udrželi stav 4:3 i při power play svého soupeře, a tak po dvou porážkách v řadě opět berou plný počet bodů. Klíčovým mužem byl dnes Aaron Dell, který odchytal parádní zápas. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu!
59:49
Obětavým pádem se nyní prezentoval Braun, jednalo se možná o klíčový zákrok.
59:40
Rask pálil z kraje pásma jen do domácího gólmana, ten puk jen vyrazil na hůl Skinnera, jenže následně se dokázal proti dorážce skvěle přesunout!
59:28
Hosté pálili ihned po vhazování, tato střela byla ale přizvednuta do ochranné sítě.
59:26
Oddechový čas pro domácí.
59:26
Hra se opět přestěhuje před Della, domácí vyhodili jen na zakázané uvolnění.
58:49
Thornton nejprve minul prázdnou branku, následně byla bekhendová dorážka Tierneyho zablokována.
58:28
Verdikt zní jasně – gól to nebyl. Domácí brankář tak podržel svůj tým!
58:28
Ještě se bude zkoumat celá situace na videu, puk možná už byl za brankovou čárou.
58:28
Rask jako buldozer snažil protlačit puk přes přední tyč, Dell ale udržel beton na svém místě.
58:21
Oddechový čas pro hosty.
58:21
Nyní si zase dobře vedl Dell, který po závaru ve svém brankovišti udržel puk před brankovou čárou.
57:59
Cam Ward okamžitě po klíčovém zákroku odjíždí na střídačku, hosté hrají v šesti.
57:55
Couture v přečíslení dva na jednoho vyzval ke skórování Donskoie, ten ale opět jen rameno přesouvajícího se Warda!
57:23
Carolina by potřebovala hrát s pukem, ten nyní vlastní naopak domácí.
56:59
Dell rychle rozehrál puk, který mířil na jeho klec, čas hostům utíká.
56:00
DeMelo se s tím nepáral a pouze vyhodil puk na polovinu soupeře.
55:23
Braun velmi zariskoval, když poslal odrazem o mantinel puk před vlastní branku. Vše nakonec dopadlo pro San Jose dobře.
54:35
Hostující brankář si připisuje další zákrok proti nahození Brauna.
54:00
Pesce si od modré vybruslil až mezi kruhy, z dobré pozice ale pouze přestřelil.
53:38
A opět puk letí z holí domácích na icing.
53:25
Píská se zakázané uvolnění Sharks.
53:11
Ward by si měl nechat zákrok ramenem patentovat. Už poněkolikáté zasáhl tímto způsobem, nyní takhle zneškodnil pokus Coutureho.
52:47
Tierney odvedl skvělou práci u mantinelu, takže domácí mohou opět vyhodit puk ze své třetiny.
51:53
Počet střel: San Jose – 18, Carolina – 29.
51:18
Ahova přihrávka byla nepřesná, a tak Burns odklidil puk z pásma Žraloků.
50:33
Stålbergova dělovka od modré mířila jen do tvrzeného skla za domácí bránou.
50:08
Labanc byl velmi důrazně poslán k ledu, vylučovat se ale nebude.
49:36
Skinner šikovně zakončoval na zadní tyč, bohužel pro hosty ale přestřelil.
48:37
Oba týmy hrají v plném počtu.
48:28
Braun napálil od modré jen před ním stojícího hráče, a tak musí rychle pospíchat zpět.
48:00
Pavelski z velkého úhlu trefil masku Cama Warda.
46:37
Burns (SJS) je vyloučen na 2 minuty za hákování, přesto ale hosté hrát přesilovku nebudou. Skinner (CAR) inkasuje 2 minuty za nafilmovaný pád.
46:37
46:27
Až druhá Burnsova střela našla svůj cíl, beton Warda byl ale na svém místě.
45:37
Rozehrávku hostů tečoval Tierney na hůl Brauna, a tak mohou hrát Žraloci.
45:11
Odpískán icing hostujícího celku.
45:03
Počet střel: San Jose – 15, Carolina – 29.
43:42
Carolina právě vstřelila branku!
Dá říci, že Dillon svou hloupostí při vyloučení daroval soupeři snížení. Přihrávka z rohu hřiště se odrazila od hole Brauna přímo na hokejku DEREKA RYANA, který prostřelil Della mezi betony. Domácí brankář sice puk zpomalil, přesto se ale došoural za brankovou čáru. Asistence: Jeff Skinner, Victor Rask.
43:27
Dillon (SJS) velmi zbytečně při odjezdu na střídačku krosčekoval Aha, a tak si odsedí 2 minuty na trestné lavici.
42:49
Jeden z hostujících beků udělal velkou chybu, když přihrál na osu hřiště Wingelsovi, tomu naštěstí pro Carolinu přeskočil kotouč hůl.
42:00
Hosté se sami vyhnali z pásma, přihrávka na Tennysona nebyla přesná.
41:21
Aaron Dell chytá opravdu skvěle, nyní zastavil v rychlém sledu hned tři šance Hurricanes.
40:58
Raskovo nahození raději Dell přikryl lapačkou, bude se tak vhazovat v pásmu Žraloků.
40:01
Druhá třetina končí stejným výsledkem jako ta první, a tak domácí hokejisté půjdou do třetí periody za stavu 4:2. Zhruba v polovině zápasu sice dokázal srovnat v oslabení Joakim Nordström, domácí ale přidali a dvakrát skórovali. Nejprve se prosadil po teči Burnsovy střely Logan Couture, následně dorážek puk do odkryté branky Kevin Labanc. Dokáže Carolina dnes bodovat?

Další třetina začne přibližně v 6:28!
40:00
39:38
Ještě jednou se bude vhazovat ve středním pásmu, Hurikáni byli v ofsajdu.
39:11
Opět se hra přerušuje, jeden z hostů nejspíš přihrával rukou.
38:16
Vyhození domácího celku se doklouzalo až na zakázané uvolnění.
38:07
Počet střel: San Jose – 12, Carolina – 22.
37:49
Na trestnou lavici nikdo neputuje, bude se hrát pět na pět.
37:49
Dillon tvrdě narazil Skinnera na mantinel, následně bylo pískáno. Bude se vylučovat?
37:31
Nestrašil pouze vyhazuje puk do pásma Žraloků.
34:10
San Jose právě vstřelilo branku!
A máme tu dokonce dnes první dvoubrankové vedení! Joe Thornton zkušeně objel pásmo, následně nabil ke střele DeMelovi, jehož pokus se odrazil od betonů vyjetého Warda jen do strany přímo na hůl KEVINA LABANCA, který neměl problém uklidit kotouč do odkryté klece. Asistence: Dylan DeMelo, Joe Thornton.
32:18
Domácí si vedení zase berou zpět. Brent Burns dokázal, proč je jedním z nejlepších obránců ligy. I když při gólu Caroliny zaváhal, tentokrát dobře nahodil puk od modré čáry. Jeho střelu dokázal před brankou tečovat za záda Warda LOGAN COUTURE. Hostující celek ještě žádal o přezkoumání této přesilovkové trefy u videa, to ale jen potvrdilo to, že branka byla regulérní. Asistence: Brent Burns, Joel Ward.
31:02
Žraločí nádrž čekala zvýšení náskoku, místo toho ale přišlo vyrovnání. JOAKIM NORSTRÖM dokázal přebruslit Brenta Burnse a tváří v tvář proti domácímu brankáři nezaváhal – zamířil přesně mezi betony. Asistence: Victor Rask.
30:45
Stalberg vyhazuje kotouč přes celé hřiště.
30:12
Přesilovou hru si zahrají také domácí, Ryan (CAR) je vyloučen na 2 minuty za sekání.
30:12
Dillon posílal puk před objetím klece na přední tyč, Karlsson ale trefil jen připravenou výstroj Warda.
29:22
Hanifin po rychlém brejku svého týmu mířil jen do betonů brankáře Della.
28:48
Dnes prakticky neviditelný Ward vybojoval společně s Couturem puk pro Brauna, rána domácího beka ale těsně minula brankovou konstrukci.
28:04
DeMelo dostal nabito na modré čáře, jeho střelu si ale našla vyrážečka hostujícího gólmana.
26:34
V přečíslení dva na jednoho přihrával Karlsson Bødkerovi, puk ale dobře srazil hostující obránce.
25:43
Posledním mužem Caroliny byl paradoxně Teräväinen, úlohu beka ale zvládl skvěle.Vypíchl puk unikajícímu Coutureovi.
25:15
Z rohu přišla šikovná přihrávka na hůl Teräväinena, který z levého kruhu zamířil jen do připraveného Della.
24:40
Nestrašil tečoval střelu od modré jen nad domácí bránu.
24:27
Slavin byl u puku první, a tak se píská další zakázané uvolnění Žraloků.
23:38
Thorntonova dělová rány prosvištěla jen těsně nad břevnem hostující klece.
23:24
Nieto neměl ve středním pásmu čas, a tak alespoň nahodil puk do útočné třetiny.
21:39
Nestrašil se po přihrávce Skinnera zjevil sám před Dellem, ideální šanci ale prováhal, a tak zamířil za branku, odkud nabil bývalému hráči San Jose – Tennysonovi. Hostující zadák mířil dobře nad beton, jenže skvěle zasáhl domácí gólman svou lapačkou!
21:14
Počet střel: San Jose 10, Carolina – 15.
20:57
Domácí posílají puk pouze na zakázané uvolnění.
20:48
První zákrok této periody si připisuje po nahození Teräväinenena Aaron Dell.
20:11
Hned v úvodu druhé třetiny byl v ofsajdu přištižen zatím nejlepší hráč Caroliny – Stempniak.
20:01
Dnešní utkání nám přináší doslova fantastickou podívanou. Již ve dvanácté minutě překonal přesouvajícího se Warda Patrick Marleau, to hosty ovšem neochromilo. Hned na konci druhé minuty bylo srovnáno, to když z přesilovky pálil do odkryté branky Lee Stempniak. Ale odpověď domácích na tohle vyrovnání byla blesková za dalších 75 sekund už vedli zase hosté – nahození Paula Martina usměrnil za záda svého brankáře Pesce.

Další třetina začne přibližně v 5:35!
20:00
19:59
Za minutu dvanáct, respektive za sekundu siréna mohl udeřit Pavelski, Ward ale jeho střelu z levého kruhu likviduje druhým dobrým zákrokem ramenem behěm několika posledních sekund!
19:38
Další dobrý zásah musel vytáhnout z rukávu Dell, opět ho zaměstnal Aho, tentokrát ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti brankář San Jose kryl!
19:16
Na druhé straně po odrazu od mantinelu velmi nebezpečně pálil Wingels, Ward ale dokázal zasáhnout ramenem.
18:14
McGinn nabízel puk na teč Raskovi, švédský forward ale ho ale nedokázal usměrnit na branku.
17:38
Vlasic vybojoval puk, po tlaku hostů tak uklidnil hru.
17:04
Stempniak se dostal až před Della, avšak ještě přihrál do strany na Aha, ten ale trefil z velké blízkosti jen přední tyč domácí klece!
16:49
Pesce od modré netrefil branku.
16:27
Ryan se prokličkoval až do zakončení, jenže jeho tvrdá rána zápěstím nemířila mezi tři tyče.
16:15
Hanifin své nahození nasměroval jen do chráničů Logana Coutureho.
15:45
Nordströmovu ránu z levého křídla srazil Brent Burns do rohu hřiště.
15:01
Domácí vyhazují puk po mantinelu tak, že se nebude pískat zakázané uvolnění.
14:42
Po Pesceho hře vysokou holí se bude vhazovat ve středním pásmu.
14:11
Marleau závod o puk s Hainseym prohrál, a tak se píská icing týmu z Kalifornie.
13:53
Devátý zákrok si připisuje strážce domácí svatyně proti ráně Stempniaka.
13:13
Stalberg na dlouhou hůl vystřelil na první tyč, Dell byl ale pozorný.
12:19
Druhá lajna hostů Žraloky dlouho zlobila v jejich pásmu, nakonec však puk vyvezl velezkušený Joe Thornton.
11:24
Hosté nemohou vystřídat, vyhodili totiž puk na zakázané uvolnění.
11:06
Burnsova rána od modré jen orazítkovala zadní mantinel.
10:42
Počet střel: San Jose – 7, Carolina – 7.
10:31
Couture dojížděl nahozený kotouč, a tak donutil Warda přikrýt puk pod svou lapačku.
09:07
Po velkém závaru v brankovišti domácích je pískáno, následuje buly před Dellem.
08:26
San Jose už mohlo slavit třetí branku, Ward ovšem domácí hokejisty skvěle vychytal! Nejprve na hostujícího brankáře sám uháněl Tierney, ale gólman Hurricanes jeho bekhendový blafák vyrazil. Puk se ovšem dostal zpět k Tiernymu, který našel najetého Karlssona, jenže i tuto dorážku dokázal Ward zmařit – přizvedl ji do ochranné sítě!
07:12
První zákrok si Cam Ward připisuje až nyní, když musel lapit střelu Donskoie.
06:52
Wingelsovi utekl puk ve středním pásmu, a tak opět hrají Hurikáni.
06:16
Nestrašil sice vybojoval puk pro hosty, Faulkova střela byla ovšem zablokována.
05:44
Počet střel: San Jose – 2, Carolina 6.
03:14
Ale ani vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Pokud dobře počítám, tak pouhých 75 sekund stačilo Sharks k odskočení do vedení. O to se postaral PAUL MARTIN, jehož střela od modré se otřela o záda Pesceho a zamířila přesně do protipohybu hostujícího brankáře. Asistence: Mikkel Bødker, Melker Karlsson.
01:59
Wau, to je hokej! Během prvních dvou minut jsme viděli už dvě branky, tato navíc byla velmi pěkná. Teräväinen se dostal v přesilovce až těsně před Della, jenže nevypálil. Akci zakončil chytrou přihrávkou do strany na LEEHO STEMPNIAKA, který z úhlu do odkryté branky vyrovnal. Asistence: Teuvo Teräväinen, Jaccob Slavin.
01:52
Domácí se zatím brání dobře, poněkolikáté už posílají puk na polovinu svého soupeře.
00:32
Hosté si zahrají první přesilovou hru, Thornton (SJS) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.
00:12
Žralokům se povedl fantastický vstup do utkání, za dvanáct sekund hrací doby už vedou 1:0! Pavelski protečoval puk po mantinelu Thorntonovi, který v přečíslení dva na jednoho přihrál PATRICKU MARLEAUOVI, jehož střela donutila Warda kapitulovat. Asistence: Joe Thonrton, Joe Pavelski.
00:01

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Pavelski (C), J. Thornton (A), Marleau – J. Ward, Couture (A), M. Karlsson – Donskoi, Tierney, Bødker – Wingels, Labanc, Nieto.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Faulk (A), Hainsey, Pesce, Slavin, Tennyson, Hanifin – Aho, Teräväinen, Stempniak – Nestrašil, D. Ryan, Skinner (A) – B. McGinn, V. Rask (A), Di Giuseppe – Nordström, McClement, Stålberg..

Carolina Hurricanes

Do Kalifornie přijíždí celek ze spodních pater tabulky. Těm Žraloči pravidelně rozdávají body, a tak ani Hurikáni dnes nemají své šance nízké.Hosté mohou být v tripem na zápas USA zatím spokojeni, protože ze dvou zápasů získali hned tři body.

San Jose Sharks

Domácí se díky sérii výher vyšplhali až na první místo Pacifické konference, kde se ovšem dlouho neudrželi. Nejprve přišla prohra s Ottawou, následně s Anaheimem, a tak Žraloci klesali tabulkou. Dnes potřebují bezpodmínečně vyhrát.