To je pro tuto chvíli ode mne vše, přeji hezký zbytek sobotní noci a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl ani jeden český nebo slovenský hokejista. Tomáš Hertl ze San Jose je zraněný a Jaroslav Halák, brankář Islanders byl dnes pouze na střídačce.
Tři hvězdy utkání:

1. Patrick Marleau (SJS) 1+0
2. Paul Martin (SJS) 0+2
3. Brent Burns (SJS) 1+1
Utkání sledovalo v Sap Centru 17 562 diváků.
Střely na branku: 28 – 28
Je dobojováno. Infarktový závěr zápasu nakonec skončil vítězstvím San Jose v základní hrací době a hosté tak nakonec odjedou bez jediného bodu.
59:37
San Jose právě vstřelilo branku!
Tak ne! Pouhých třiadvacet vteřin před koncem základní hrací doby pálil od modré čáry Brent Burns a PATRICK MARLEAU jeho střelu svou tečí usměrnil mezi tři tyče a domácí tak znovu vedou – 3:2. Asistence: Brent Burns, Paul Martin.
59:02
Islanders právě vstřelili branku!
A tento tah hostům dokonale vyšel. John Tavares nabil zpoza branky domácích na levý kruh NICKU LEDDYMU, který se poté svou střelou nemýlil. Je vyrovnáno a hosté si tak zřejmě vynutili prodloužení – 2:2. Asistence: John Tavares, Brock Nelson.
58:35
Greiss je z branky venku, hosté to zkusí se šesti bruslaři v poli.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:47
Cizikas byl blízko vyrovnání, když na Della vyslal zblízka prudkou střelu. Domácí brankář se ovšem vyznamenal dalším přesným zákrokem a zachránil tak svůj tým od pohromy.
55:49
Patrick Marleau si nabruslil před branku hostů, ale obrana Islanders mu nedovolila dostat se ke střele. Stále tak domácí drží těsný náskok a hosté mají ještě šanci na srovnání.
55:23
Po střele Hamonica, kterou Dell ukryl pod svojí lapačkou a přerušil hru, následuje další komerční přestávka.
53:35
Na Greisse stříleli postupně Marleau a Schlemko, ale ani jeden z nich znovu nedokázal dopravit kotouč za jeho záda. Na druhé straně pak byli v dobré šanci i hosté, ale neuspěli.
52:45
Na druhé straně se v dobré šanci ocitli také hosté z Islanders, ale také Dell byl mezi třemi tyčemi pozorný.
52:05
Patrick Marleau znovu nechal vyniknout Greisse svou prudkou střelou a ten opět nedovolil domácím odskočit na dvoubrankový rozdíl.
51:13
Tierney střílel z prostoru mezi kruhy a poté se před brankou hostů vytvořila skrumáž. Na Greisse mířily další střely, ale ten statečně odolal.
50:31
Boychuk nadvakrát neprostřelil Della a jeho tým tak znovu neuspěl v předbrankovém prostoru domácího celku.
49:56
Štiplavou střelu vyslal z levého kruhu na Della Cal Clutterbuck, ale v cestě mu stála přesná lapačka domácího brankáře. Vhazovat se pak bude po jeho pravé ruce, ale až po další komerční pauze.
49:09
Obránce Brenden Dillon je dnes hodně aktivní a na Greisse vyslal další prudkou střelu od modré čáry. Hostující gólman však znovu jeho ránu kryje.
48:17
Chimera poslal zpětnou přihrávku na Baileyho, ten ale kotouč nezpracoval dobře a záhy tak o něj přichází. Žraloci už míří za kořistí do útočného pásma.
47:07
Tam ovšem záhy o kotouč přišli a na opačnou stranu se tak vydají hosté. Ti se budou znovu snažit o vyrovnání.
46:34
Po menším závaru před domácí brankou jsou hráči San Jose znovu u puku a už s ním míří do útočné třetiny.
46:01
Joe Pavelski vyslal na Greisse vzdušnou střelu, která skončila na jeho pravém betonu. Bývalý brankář San Jose tak podržel svůj současný tým a neinkasoval. Následuje komerční přestávka.
45:11
Chimera z pravé strany poslal na Della střelu švihem, ale znovu se brankář San Jose zaskvěl pozorným zákrokem.
44:25
Na druhé straně se znovu pokoušeli Islanders o střelu, která by ohrozila Della v brance San Jose, ale obrana Žraloků byla pozorná a nic takového nedovolila.
43:29
Joe Pavelski byl tísněn a raději tak vystřelil netradičně od modré čáry, ale s jeho přízemní střelou si dokázal Greiss poradit. Ukrývá tak kotouč ve své lapačce.
42:49
Adam Pelech vyslal na Della nebezpečnou střelu, ale domácí brankář dalším jistým zákrokem jeho ránu zneškodnil.
41:18
Hosté byli blízko vyrovnání. Před brankou Della pálil Chimera, kotouč se poté odrazil na pravou stranu domácí svatyně, ale nikdo z hostů nedokázal doklepnout kotouč do poloodkryté klece!
40:38
Clutterbuck vyslal první střelu ve třetí třetině na Della a ten byl opět úspěšný. Po přerušení hry se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
40:01
Střely na branku: 18 – 15
Také druhá třetina je za námi. Domácí v ní dvěma slepenými góly Pavelskiho a Burnse otočili nepříznivý vývoj utkání na svou stranu a po druhém dějství tak vedou 2:1. Hosté v závěru periody ale vystrčili několikrát růžky a snažili se vyrovnat. V cestě jim ovšem stál pozorný Aaron Dell, jenž kotouč za svá záda nepustil. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina, která začne přibližně ve 23:50.
40:00
39:50
Domácí se neprodrali do útočného pásma, mrzet je to ale nemuselo. Druhá třetina pomalu končí a už se nic nestane.
39:19
Hamonic pálil od modré čáry a před brankou San Jose jeho střelu tečoval Chimera. Opět ale Dell svým zákrokem podržel svůj tým i jeho vedení.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:05
Brenden Dillon si nabruslil na vrchol levého kruhu a odtud vyslal jedovku na Greisse, ten ale své betony zavřel a kotouč za svá záda potřetí nepustil.
37:04
Hosté začínají kousat a znovu zahrozili před Dellovou svatyní. Ten ale zatím velmi dobře brání těsné vedení domácího celku.
36:17
Aaron Dell se nyní vyznamenal proti střele Shanea Princeho, jenž se napřáhl v prostoru mezi kruhy k pořádné střele.
35:43
Hosté bojovali o kotouč za brankou San Jose, ale nakonec se k němu dostali domácí hráči, jenž zavážejí kotouč do útočného pásma.
34:59
Na řadu přichází další komerční přestávka.
34:16
Po nepřesné střele Warda před hostující brankou se k puku dostali hosté a už míří do útočného pásma.
33:50
Aaron Dell musel znovu zasahovat ve svém brankovišti proti střele Anderse Leeho, jenž se napřáhl z prostoru mezi kruhy. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
33:34
A na opačném konci kluziště střílel Kevin Labanc, ale Greiss proti němu vytasil efektní semafor. Domácí tak své vedení zatím nenavýšili. Následuje další komerční přestávka.
32:46
Travis Hamonic střílel z prostoru mezi kruhy na Della, ten včas sklapl své betony a puk za svá záda nepustil. Vzápětí poslal kotouč zpět do hry.
31:52
A další nebezpečná akce před brankou Islanders. Pavelski si nabruslil do těsné blízkosti Greisse, ale ani on kotouč za jeho záda neposlal.
31:09
Z vrcholu pravého kruhu se ke střele napřáhl Micheal Haley, ale také lapačka Greisse byla na svém místě a hlavně připravena.
29:58
Brock Nelson čekal na přihrávku v prostoru mezi kruhy, nakonec se však nedočkal. U puku jsou tak znovu domácí hráči, kteří už zakládají další útočnou akci.
29:18
Nick Leddy vyzkoušel lapačku Della z levé strany a domácí brankář proti němu uspěl. Raději však přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
28:25
Znovu se hosté natlačili před Della, kde dvakrát střílel Anders Lee, ale svůj druhý střelecký příspěvek v utkání nepřidal.
27:45
Před domácí brankou to nyní zkoušel John Tavares, ale kapitán Islanders nezamířil přesně.
26:01
Domácí doslova ožili a nyní se znovu dostali před hostující branku, kde pálil Wingels, jenže jeho střela skončila přímo v náruči Greisse. Následuje další komerční pauza.
25:43
A hned z další akce domácích jdou Žraloci do vedení a otáčejí tak skóre zápasu. BRENT BURNS se napřáhl ke střele ještě před útočnou modrou čárou a s pomocí teče jednoho z hráčů hostů dostal kotouč za záda Greisse – 2:1. Asistence: Kevin Labanc, Paul Martin.
25:09
Nádherně sehraná akce domácích. Chris Tierney našel na pravém kruhu volného JOEA PAVELSKIHO, který svou střelou doslova propálil svého bývalého spoluhráče v brance Islanders Greisse a je vyrovnáno – 1:1. Asistence: Chris Tierney, Matt Nieto.
24:53
Na druhé straně vyslal na Della nenápadnou střelu Bailey, ovšem i domácí brankář ukázal svůj um a jeho ránu zneškodnil svým příložníkem.
24:18
Joe Thornton přenechal kotouč Patricku Marleauovi, který poté pálil z vrcholu levého kruhu, kotouč ovšem skončil pouze vedle hostující branky.
23:16
Dillon nyní musel zasáhnout v obranné činnosti. John Tavares se totiž prokličkoval až před Della a vyslal na něho jedovatou střelu.
22:29
Burns vyslal střelu od modré čáry a před Greissem se snažil prostrčit puk za jeho záda Joel Ward, jenže obrana hostů byla opět proti.
21:26
Domácí pásmo udrželi a na Greisse mířila další střela z hole Marleaua. Ale ani tentokráte se skóre nemění a hosté své vedení stále brání.
20:21
Brenden Dillon přihrál do předbrankového prostoru kotouč pro Joeho Pavelskiho, ale ten svou přízemní střelou nakonec Greisse vůbec neohrozil.
20:01
Střely na branku: 11 – 5
První třetina tohoto utkání je za námi. Hosté se už ve čtvrté minutě ujali vedení v přesilové hře, když se přesně mezi tři tyče trefil Anders Lee. Domácí měli několik šancí na vyrovnání, když nastřelili tyč nebo neproměnili Thorntonem nařízené trestné střílení. Hra je určitě stále otevřená a Sharks se pokusí v dalším jejím průběhu minimálně vyrovnat. Čeká nás tak zajímavá druhá třetina, která začne přibližně ve 23:00.
20:00
19:45
Domácí hráči operovali za brankou hostů, ale ke kotouči se nakonec nedostali. Ostrované ho tak vyvezli pryč z obranné třetiny a vypadá to, že se první dějství už pouze dohrává.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:45
Patrick Marleau tečoval před Greissem střelu Pavelskiho a brankář hostů vytasil efektní semafor. Hru ale nechává plynout a posílá kotouč zpět mezi své spoluhráče.
17:46
Joe Thornton se vydal znovu do útočného pásma, ale zastavilo ho postavení mimo hru. Ta se tak stěhuje zpět do středního pásma.
16:55
A další vyhození znamenalo, že se už v přesilové hře San Jose nic nestane. Bailey skáče na ledovou plochu a Islanders jsou kompletní.
16:03
Hosté se dostali ke kotouči ve vlastním pásmu a posílají ho do bezpečí až před brankáře domácích Della.
15:20
Střela Pavelskiho zamířila jen těsně vedle Greissovy svatyně. Kotouč se odrazil na hůl Marleaua, ale ani on mezi tři tyče puk neposlal.
14:55
Přesilovku si zahrají také domácí hráči. Bailey dostává dvě minuty za hákování a už míří na lavici hanby.
14:37
Justin Braun střílel z velké dálky, před brankou jeho ránu tečoval Matt Nieto, ale Greiss se znovu vyznamenal. Hosté tak stále drží těsné vedení.
14:00
Alan Quine střílel sice z úhlu, přesto dokázal Della zaměstnat. Ten svojí vyrážečkou jeho střelu zneškodnil a do akce se tak dostanou znovu jeho spoluhráči. Ale až po reklamní pauze.
13:20
Hned na to po vhazování v pásmu hostů se od modré čáry napřáhl k tvrdé střele Brenden Dillon, ale Greiss byl znovu na svém místě.
13:04
Joe Thornton zasekl puk přímo před Greissem a jeho následná střela, která měla mířit mezi jeho betony, nakonec mezi třemi tyčemi neskončila.
13:04
Průnik Thorntona byl nedovoleně zastaven a sudí nařizují trestné střílení pro Sharks!
12:01
Další nebezpečná akce domácích. Joonas Donskoi se napřáhl z pravého kruhu a znovu zazvonila tyč branky Greisse. Byla to sice jen boční konstrukce jeho svatyně, ale určitě si oddychl.
10:59
Od modré čáry nebezpečně vystřelil Boychuk, ale na Della si nepřišel. Ten poté rozehrál kotouč mezi své spoluhráče, kteří už míří před branku Islanders.
10:36
Následuje další komerční přestávka.
10:16
Do útoku se vydali znovu domácí hokejisté a z pravé strany znovu vystřelil Joe Thornton, ale lapačka Greisse byla na svém místě.
09:17
A další rána mířila na Greisse, tentokráte z hole Joela Warda. Ale s ní si dokázal brankář Islanders poradit a nedopustil, aby na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav.
08:31
Matt Nietto střílel z levé strany a orazítkoval pravou tyčku hostující branky! Domácí tak nebyli daleko od vyrovnání.
07:59
Nyní následuje první komerční přestávka.
07:51
Cal Clutterbuck nahodil kotouč do útočného pásma, ale nikdo tam nebyl připravený zaútočit. Rázem tak další akce hostů skončila.
07:03
Logan Couture vystřelil zpoza kruhů, ale jeho táhlá střela mezi třemi tyčemi neskončila. Brankáři hostů pomohla pozorná obrana, která si znovu přebírá kotouč do své moci.
06:13
Anthony Beauvillier se vydal osamocen do útočného pásma, z pravé strany si nabruslil až před Della, jenže byl tísněn obranou San Jose a Žraloci si tak přebírají kotouč na svou stranu.
05:12
Sharks se vydali okamžitě do útoku a snažili se svými střelami ohrozit brankáře hostů. Jenže Greiss nic takového nepovolil a znovu jsou to hosté, kteří míří do další útočné akce.
03:59
A Ostrované svou přesilovou hru okamžitě využívají. Střelu od modré čáry šikovně tečoval před brankou Della ANDERS LEE, který tak poslal svůj tým do vedení – 0:1. Asistence: Josh Bailey, Nick Leddy.
03:31
Hosté si zahrají první přesilovou hru. Dillon dostává dvě minuty za sekání a už sedí na trestné lavici.
02:33
Na druhé straně napálil kotouč od modré čáry Schlemko, ale také on nebyl úspěšný. Obrana hostů tak zaváží kotouč znovu do útočného pásma.
01:43
Alan Quine si to namířil do útočného pásma a na Della vyslal střelu z levého kruhu. Brankář San Jose jeho střelu zneškodnil svým pravým betonem.
01:02
Islanders se znovu vydali do útoku, ale znovu brankáře domácích neohrozili. Opět tak na opačnou stranu zamíří Žraloci.
00:24
Hned v úvodu utkání se ke střele dostal hostující Clutterbuck, ale jeho střela zamířila jen vedle Dellovy svatyně.
00:01
Ještě jednou přeji hezký páteční večer. Utkání mezi San Jose Sharks a New York Islanders začne s malým zpožděním, jak je v zámoří zvykem.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, Schlemko, Dillon – Pavelski (C), J. Thornton (A), Marleau – J. Ward, Couture (A), Donskoi – Bødker, Tierney, Nieto – Labanc, Wingels, Haley.

New York Islanders: Greiss (Halák) – Hamonic (A), Leddy, Boychuk, Hickey, Pelech, de Haan – Beauvillier, Tavares (C), Jo. Bailey – Prince, B. Nelson, N. Kuljomin – Chimera, Quine, Lee – Clutterbuck (A), Cizikas, Ladd (A).

Rozhodčí: Mike Leggo, Justin St. Pierre – Brandon Gawryletz, Shandor Alphonso.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

Tomáš Hertl (SJS) – zranění kolene

Jaroslav Halák (NYI)

New York Islanders

Hostům se aktuálně vůbec nedaří, což dokonale vystihuje fakt, že Ostrované z posledních 6 zápasů získali pouhé 4 body. Tým z New Yorku odehraje v San Jose třetí zápas na tripu, první vyhrál po nájezdech v Anaheimu, v minulém zápase ale nestačil na Kings.

San Jose Sharks

Návrat po dlouhém tripu do své Žraločí nádrže se San Jose vyvedl náramně. Sharks doslova vymazali New Jersey poměrem 4:0, další zápas vyhráli po fantastickém vystoupení gólmanů Jonese a Crawforda 2:1 nad Chicagem.