Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, +0, 3 střely, čas na ledě 14:01
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Brent Burns (SJS) 1+0
2. Joe Thornton (SJS) 0+2
3. Martin Jones (SJS) 31 zák., 1 gól, úsp. 96,9 %
Je dobojováno! Ve třetí třetině se dlouho na ledě nic zajímavého nedělo. Pár šancí na obou stranách k vidění bylo, dál ale dominovali oba brankáři. Čtyři minuty před koncem ale vyfasoval dvojnásobný dvouminutový trest Couture, načež se Habs nadechli k závěrečnému tlaku a zásluhou Lehkonena se jim podařilo snížit, na víc už se ale hosté nezmohli.
59:46
Žraloci se osvobozují a zakázané uvolnění to nebude, domácí už si dva body nenechají utéct!
59:26
Price je znovu na střídačce, domácím se ale nyní podařilo vyhodit puk do útočného pásma.
58:43
Montreal právě vstřelil branku!
Že by drama? Hostům se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu! ARTTURI LEHKONEN se v mezikruží zmocnil odraženého kotouče a bekhendem ho z otočky poslal za Jonesova záda! Asistence: Alex Galchenyuk, Jeff Petry.
58:08
Carey Price už je na střídačce, v závěrečných dvou minutách to Montreal zkusí se šesti hráči v poli!
57:45
Vzápětí se domácí znovu dokázali osvobodit, Sharks se v tomto oslabení zatím brání skvěle.
57:18
Pacioretty zavezl puk zpět do útočného pásma a pak ho posunul na modrou čáru k Petrymu, jemuž se ale vystřelit nepodařilo.
56:27
Vlasic odpálil kotouč přes všechny čáry, svěřenci Michela Therriena tak musejí vyklidit vydobyté pozice v útočném pásmu.
55:54
Tohle nevypadá dobře. Alexandr Radulov to schytal vysokou holí od Couturea (SJS) přímo do obličeje a z obličeje mu začala zurčit krev, domácí útočník tak dostal čtyřminutový trest.
55:30
Hra se stěhuje ze strany na stranu a v posledních minutách jsou oba gólmani prakticky bez práce, což pochopitelně vyhovuje především hráčům San Jose.
54:35
Po dlouhé době je hra přerušena a následovat bude komerční přestávka, Montrealským se čas začíná neúprosně krátit.
53:37
Martinův pokus z levého kruhu byl zblokován a Brendan Gallagher poté vyhodil puk na zakázané uvolnění, Lehkonen na jeho prudký pas nedosáhl.
52:52
Z podobné pozice teď zkusil štěstí Brent Burns, ani on ale Careyho Price překonal nedokázal. Už téměř 35 minut se skóre neměnilo, jak se vyvine závěr zápasu?
52:01
Joel Ward vrátil puk na modrou čáru Braunovi, který bez váhání vystřelil, jeho pokus ale skončil přímo v nastavené Pricově náruči.
51:24
Montrealským se čas na vstřelení minimálně dvou gólů pomalu, ale jistě krátí. Nyní se navíc vydal kupředu Joonas Donskoi, který ale uvízl v ofsajdu.
50:40
Gólovka i na druhé straně a i tu měl na své holi obránce! Justin Braun po rychlé protiakci Sharks vypálil z pravého kruhu, Price ale skvěle máchl lapačkou!
50:22
Petry se zapojil do útočné akce Habs a málem z toho byl gól, domácí zadák ale po Shawově přihrávce poslal kotouč do břevna!
49:48
Oba týmy už hrají v plném počtu. Paul Byron se vydal kupředu podél levého mantinelu, do útočného pásma se ale nedostal.
49:02
Burns si bruslí zpracoval puk na útočné modré a po jeho zblokované střele se dostal do zakončení Couture, Price si ale i tentokrát poradil.
48:20
Couture už je zpět na ledě, ale Habs zatím nepouštějí domácí hráče do svého pásma. Z Paciorettyho trestu už moc dlouho nezbývá.
47:57
Domácí zavezli puk do útočného pásma, tam ale o něj přišli. Kotouč je nyní ve středním pásmu a oba týmy ještě dostřídávají.
47:19
Přesilovka Montrealu je u konce, Pacioretty (MTL) totiž krátce po své nepovedené střele naprosto zbytečně přesekl hůl Pavelskimu.
47:16
Radulov nabil do mezikruží Maxi Paciorettymu, toho ale Jones vychytal a Žraloci mohou znovu poslat kotouč do bezpečí.
46:49
Weberovu dělovku od modré Jones vykopl svým pravým betonem a hráči v černých dresech posléze vyhodili kotouč do bezpečí.
46:17
Ten ale neměl dlouhého trvání, Logan Couture (SJS) se provinil zbytečným sekáním a Habs si po komerční přestávce zahrají přesilovku.
45:54
Andrew Shaw se pokusil dostat do zakončení, ale po obkroužení sanjoseské svatyně už vystřelit nedokázal a domácí mohou založit protiútok.
45:05
Patrick Marleau na nic nečekal a ihed po převzetí Pavelskiho přihrávky vypálil, Carey Price si ale i tentokrát zkušeně poradil.
44:09
Zkušený Jemelin to zkusil od modré, ale Jones měl dobrý výhled, bez potíží zasáhl a pro jistotu přerušil hru.
43:48
Nahození Artturiho Lehkonena postrádalo přesnost, kotouč letěl příliš vysoko a skončil až v ochranné síti. Lehkonenův pokus byl ale tečován, vhazovat se tak bude před Jonesem.
43:17
Lítou bitvu o puk v rohu kluziště ovládl Wingels, Sharks nyní uklidňují hru a vyměňují si kotouč ve středním pásmu.
42:30
Karlsson nahodil puk do útočného pásma, kde byl ale Alexej Jemelin, jemuž se s problémy, leč přece, podařilo založit protiakci Habs.
41:42
Mark Barberio si od modré čáry sjel až na úroveň brankoviště, z ostrého úhlu ale poté v podstatě jen odevzdal puk Jonesovi.
41:30
Labanc se z dobré palebné pozice ještě pokusil vylepšit palebnou pozici pro Warda, k čerstvě šestatřicetiletému forvardovi ale kotouč nedoletěl.
40:49
Shea Weber tvrdě vypálil od modré a Justin Braun jeho pokus obětavě zblokoval. Nejspíš to dost bolelo, Braun je ale v pořádku.
40:01
Domácí jsou o dvacet minut blíže vítězství, v prostřední periodě totiž branka nepadla. Sledujeme svižný a pohledný hokej, oba týmy si dokázaly vytvořit několik šancí, zápasu ale stále dominují oba brankáři. Změní se to ve třetí třetině? To začneme zjišťovat v 6:28.
40:00
39:43
Navrátilec do sestavy Tommy Wingels ujížděl sám na Price, ten se ale zaskvěl dalším skvělým zákrokem!
39:06
Thornton si nekomplikoval situaci a jednoduchou žabičkou poslal puk do středního pásma, to domácím v tuto chvíli stačí.
38:35
V samotném závěru druhé třetiny už se na ledě nic převratného neděje. Nyní to vzal na sebe Gallagher, který ale z ostrého úhlu minul.
37:48
Se střelou Pateryna od modré si Martin Jones poradil, domácí poté dostali puk až do útočného pásma a oba týmy nyní střídají.
37:03
Joe Pavelski nahodil kotouč do útočného pásma a díky Jemelinovu propadnutí se k němu dostal Chris Tierney, který ale následný samostatný únik nedotáhl do úspěšného konce. Price skvěle zasáhl!
36:34
To už neplatí. Alex Galchenyuk se po pravém křídle vydal do protiútoku, ani jemu se ale nepodařilo s pukem nic vymyslet.
35:47
Pavelskiho střílený pas adresovaný Patricku Marleauovi byl příliš prudký, Sharks ale ještě udrželi kotouč v útočném pásmu.
34:55
Hra je znovu přerušena, následovat bude v pořadí již šestá komerční přestávka tohoto klání.
34:40
Tu táhl po pravém křídle Kevin Labanc, který měl po své levici volného Couturea, jeho přihrávka ale přišla příliš pozdě a nikdo z domácích nakonec zakončit nedokázal.
34:16
Couture obětavě zblokoval ránu Barberia a hráči v černých dresech už zakládají další rychlou protiakci.
33:22
Nepřesná rozehrávka Habs našla na útočné modré Brenta Burnse, jehož střela ale postrádala potřebnou razanci a Price si připsal rutinní zákrok.
32:45
Hráči kalifornského celku v následném střídání dokázali trochu uklidnit hru, veškerý děj se nyní odehrává ve středním pásmu.
31:51
Montreal je v poslední době jasně lepším týmem, po dělovce Alexandra Radulova teď Jonese zachránila tyč!
30:58
Hra je opět přerušena, do SAP Center se vrátíme po krátké komerční přestávce.
30:36
Shea Weber přiťukl puk Desharnaisovi, ten s ním ale nic nevymyslel a Joel Ward poté uklidnil hru, čímž umožnil domácím, aby vystřídali.
29:45
To už neplatí, Jeff Petry už hrál s pukem ve středním pásmu, a tak bylo svěřencům Michela Therriena odpískáno postavení mimo hru.
29:04
Max Pacioretty po povedené přihrávce Radulova z mezikruží minul Jonesovu svatyni, tlak Habs ale ještě přetrvává.
28:16
Brenden Dillon se po pravém křídle vydal na útočný výlet, jeho následný pokus z ostrého úhlu ale Price přizvedl nad svou svatyni.
27:30
Mikkel Bødker obkroužil montrealskou svatyni a poté z otočky vypálil, připravený Carey Price ale bez problémů zasáhl a následovat bude komerční přestávka.
26:59
Mitchell udržel Vlasicem vyhozený puk v útočném pásmu, napodruhé už se ale domácím podařilo dostat puk do bezpečí.
26:04
Labanc našel na ose hřiště rozjetého Couturea, který se ale nedostal přes montrealské zadáky a Pateryn už zakládá protiútok.
25:15
Tak to byla šance jako hrom! Brendan Gallagher se ocitl tváří v tvář Jonesovi, ten ale vytrčil svůj beton včas a Gallaghera parádně vychytal!
25:07
Pacioretty s Gallagherem ujeli do rychlého protiútoku a první jmenovaný to vzal na sebe, Martin Jones si ale připsal poměrně snadný zákrok.
24:45
Logan Couture vjel do útočného pásma příliš brzy a uvízl v ofsajdu, hra je po dlouhé době přerušena a vhazovat se bude poblíž domácí střídačky.
23:57
Desharnaisova nabídka zamýšleného adresáta Shawa nenašla a Kevin Labanc poté vystrkal puk do středního pásma.
23:05
Dillonovo nahození od modré Price neohrozilo a kotouč má ve své moci Alexej Jemelin, který za svou svatyní čeká na dostřídávající spoluhráče.
22:17
Schlemko už je zpět na ledové ploše, svěřenci Petera DeBoera toto oslabení bez sebemenších problémů ubránili.
21:45
Nyní se už muž s nejtvrdší ranou v lize do zakončení dostal, jeho projektil od modré ale zaduněl pouze o zadní hrazení.
21:04
Domácí se zatím brání velmi dobře, obávaný Shea Weber se ještě ani nedostal v této přesilové hře ke střele na branku.
20:17
David Schlemko (SJS) hned v úvodu druhé třetiny vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
20:01
Co nabídne druhá třetina? Počkejme si na to do 5:38.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Diváci v SAP Center zatím mohou být spokojení, Sharks jsou totiž o něco lepším týmem a vcelku rychle se ujali v přesilové hře vedení zásluhou Burnse, načež minutu před sirénou ještě zvýšil na 2:0 Joe Pavelski. Na obě branky asistoval nestárnoucí Joe Thornton.
20:00
19:49
Habs při přechodu do útočného pásma uvízli v ofsajdu, ještě nás tak čeká jedno buly v útočném pásmu.
19:03
San Jose právě vstřelilo branku!
A je z toho gól! JOE PAVELSKI ujel s Thorntonem do přečíslení, přenechal kotouč zkušenému vousáčovi a ten mu ho ještě stihl do předbrankového prostoru vrátit. Učebnicově provedené přečíslení, Price byl bez šance! Asistence: Joe Thornton.
18:54
Pavelski vystihl přihrávku směřující na Galchenyuka a Sharks už zakládají rychlý protiútok.
18:01
Gallagherovo nahození zblokoval Paul Martin, to už se nám rozběhla předposlední minuta úvodní dvacetiminutovky.
17:06
Brian Flynn měl na hokejce vyrovnání, navrátilec do montrealské sestavy byl před Jonesem úplně sám, ale nepodařilo se mu zakončit podle představ!
16:31
Logan Couture zůstal zcela volný na pravém kruhu a z voleje tvrdě vypálil, jeho projektil ale proletěl těsně nad břevnem Pricovy svatyně!
15:33
Carey Price opět přerušuje hru a v ten samý okamžik se Jemelin vrátil zpět na led, druhé oslabení v zápase už Montrealští dokázali ubránit.
15:06
Brent Burns si trpělivě hledal střeleckou pozici a nakonec si všiml volného Pavelskiho, jemuž předložil zajímavou nabídku na teč, Price ale zareagoval včas.
14:28
Marleau posunul kotouč na Couturea, jehož nahození od modré sice postrádalo přesnost, tlak San Jose ale stále pokračuje.
13:54
Ihned po buly tvrdě vypálil Brent Burns, Price měl ale dobrý výhled a rutinérsky máchl svou lapačkou.
13:50
Pavelskiho první střela byla zblokována, tu druhá se od brusle jednoho z bránících hráčů Habs odrazila do ochranné sítě.
13:32
Alexej Jemelin (MTL) si u hrazení nevybíravě počíhal na Labanca a ostrým hitem ho poslal k zemi, Žraloci si zahrají přesilovou hru.
13:15
Coutureovo nahození z pravé strany Price skryl ve své výstroji a nepustil dnešního oslavence Joela Warda k dorážce, následovat bude buly v útočném pásmu Sharks.
12:44
Greg Pateryn dost možná krosčekoval Haleyho, sudí ale hru nepřerušili a domácímu útočníkovi se to vůbec nelíbí.
12:02
Paul Byron poslal tvrdým hitem k zemi domácího kapitána Pavelskiho, hostující útočník ale dvouminutovému trestu ušel a hra plyne vesele dál.
11:21
Gallagher oslovil Tomáše Plekance, který byl po vystřelení kotouče natlačen až do domácího brankoviště. Jones dokázal bez potíží přerušit hru.
10:30
Ofsajd a v něm Chris Tierney, hra je přerušena a hlasatel v SAP Center ohlásil v pořadí již druhou komerční přestávku.
09:24
Price pro jistotu přerušil hru po nahození Pavelskiho, Sharks se oklepali z chvilkového tlaku soupeře a dostali se zpět do útočného pásma.
08:31
To byl pane zákrok! Po závaru před domácím brankovištěm se dostal ke kotouči Alex Galchenyuk, Jones ho ale z bezprostřední blízkosti parádně vychytal!
08:03
Nepovedená rozehrávka svěřenců Petera De Boera skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Martinem Jonesem.
07:05
Logan Couture si proklestil cestu až do střelecké pozice, ale jeho pokus proletěl mimo a s následnou ranou Burnse od modré si Carey Price poradil.
06:21
Vstřelená branka Žraloky očividně povzbudila. Joonas Donskoi to vzal na sebe z otočky, Price se ale tentokrát nenechal nachytat v nedbalkách.
05:22
Domácí využívají přesilovku a ujímají se vedení! Joe Pavelski našel milimetrově přesnou přihrávkou na levém kruhu napřaženého BRENTA BURNSE, který se z první trefil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.
04:24
Mark Barberio (MTL) vyfasoval dvě minuty za držení, Sharks si zahrají svou první přesilovou hru.
04:10
Stále se hraje, jednoho ze sudích asi musí pořádně bolet vztyčená pravice...
03:29
Ponechaná výhoda pro San Jose, domácí se vrátili do středního pásma a oba týmy střídají.
02:46
První lajna Sharks si vytvořila tlak v útočném pásmu, Price ale odolal a svěřenci Michela Therriena poté vyhodili puk do bezpečí.
02:06
Hra je po dlouhé době přerušena, Desharnais nedosáhl na prudkou rozehrávku, a kotouč tak doletěl až na zakázané uvolnění.
01:19
Paul Byron se prokousal po levém křídle do soupeřova pásma, pak ale o kotouč přišel a na druhou stranu už míří Marc-Édouard Vlasic.
00:33
Habs sa usadili v útočném pásmu a Jeff Petry zůstal zcela neobsazen na vrcholu kruhů, jeho následná střela se otřela o tyčku!
00:01

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Marleau, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Labanc, Couture (A), J. Ward – Donskoi, Tierney, Bødker – M. Karlsson, Haley, Wingels.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber (A), Markov, Petry, Barberio, Pateryn – Byron, Galchenyuk, Radulov – Pacioretty (C), Plekanec (A), Gallagher – Lehkonen, Desharnais, A. Shaw – T. Mitchell, Danault, Carr.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Gord Dwyer – Vaughan Rody, Brian Murphy.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Tomáš Hertl (SJS)* 17 zápasů, 9 bodů (4+5)
Tomáš Plekanec (MTL) 23 zápasů, 7 bodů (1+6)

*Momentálně zraněný.
MONTREAL CANADIENS

San Jose to dnes nebude mít vůbec lehké, Montreal totiž po čtvrtině základní části vévodí tabulce celé soutěže! Po zpackaném minulém ročníku se svěřenci Michela Therriena obdivuhodně zvedli, Habs se zatím vyplácí letní akvizice Shey Webera a Alexandra Radulova, který se v hokejem poblázněném kanadském městě úspěšně zbavuje nálepky potížisty a lenocha. Canadiens jsou dominantní především na domácím ledě, venku mají vyrovnanou bilanci čtyř výher, jedné remízy a čtyř porážek, mimo jiné například před měsícem schytali nevídaný debakl 0:10 v Columbusu. Kalifornský trip Habs začali těsnou porážkou v Anaheimu, jak se jim povede na ledě finalisty?

Nejproduktivnější hráči:
Alex Galchenyuk, 22 bodů (9+13)
Alexandr Radulov, 18 bodů (4+14)
Shea Weber, 17 bodů (8+9)
SAN JOSE SHARKS

V minulém ročníku se parta okolo Joeů Thorntona a Pavelskiho probojovala až do finále Stanleyova poháru, což bylo velké překvapení pro celou hokejovou veřejnost. I letos se Žralokům zatím naří, v letos nepříliš silné Pacifické divizi jim patří první příčka. San Jose má po čtvrtině základní části suverénně nakročeno do play-off, na domácím ledě navíc zvítězilo osmkrát z jedenácti případů. V minulém utkání svěřenci Petera DeBoera suverénně 4:1 ovládli kalifornské derby proti Los Angeles, zadaří se jim i proti rozjetým Habs?

Brent Burns, 20 bodů (9+11)
Joe Pavelski, 20 bodů (7+13)
Logan Couture, 16 bodů (9+7)
Hezké brzké ráno všem hokejovým nadšencům! Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z atraktivního duelu kanadskoamerické NHL, v němž San Jose Sharks od 4:30 přivítají Montreal Canadiens. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.