Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:26
Michael Frolík (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:51
Tři hvězdy utkání:
1. Sam Bennett (CGY) 1+1
2. Brian Elliott (CGY) 23 zák, 1 gól, 95,8%
3. Dennis Wideman (CGY) 1+0
Je dobojováno! Hosté z Calgary trochu překvapivě, ale naprosto zaslouženě po více jak pěti letech vítězí ve Scottrade Center, když základ svému vítězství položili již dvěma góly v první třetině. Domácím se dnes nedařilo vůbec nic a celý zápas tahali za kratší konec lana, a přestože to ve třetí třetině chvíli vypadalo, že po Shattenkirkově snížení ještě může přijít drama, Flames nakonec své vedení s přehledem ubránili. Brian Elliott si tak osladil návrat do St. Louis svým druhým vítězstvím v dresu Calgary.
59:29
Zápas už se jen dohrává, domácí v klidu kombinují v obranném pásmu.
58:49
Calgary právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. Domácím se nedařilo ani se šesti hráči na ledě dostat do tlaku a logickým vyústěním je tak trefa JOHNNYHO GAUDREAUA do prázdné branky.
Asistence: Matt Stajan, Michael Ferland.
58:03
Jakupov protečoval puk do útočného pásma a domácí to zkouší v šesti.
57:35
Definitivně rozhodnout nyní mohl Sam Bennett, ani nadvakrát ale nedokázal překonat Huttona!
56:57
Johnny Gaudreau ujížděl sám na Huttona a kvůli očividnému faulu nemohl zakončit, paže sudích však zůstaly trochu nepochopitelně dole.
56:18
Flames vyhazují puk do středního pásma, kde ho sbírá Jay Bouwmeester.
55:48
Oba týmy hrají v plném počtu.
55:36
Brian Elliott kryje puk před Paraykem, vhazovat se bude po jeho levici.
55:19
Pietrangelo se nenechal ošálit Bennettovými kličkami a získal puk pro Blues.
54:44
Hutton si připisuje zákrok po střele Hamiltona a opět přerušuje hru.
54:33
Berglund zkoušel z úhlu nachytat Elliotta, neúspěšně.
54:07
Bennettův bekhendový pokus kryje do lapačky Hutton a přerušuje hru. Dnes naposledy komerční přestávka.
53:54
O pár vteřin později zde máme další současné vyloučení. Stastny a Backlund se pustili do křížku po vhazování a nakonec oba putují za katr. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
53:54
53:46
Oba kohouti si nakonec jdou odpočinout na dvě minuty za hrubost, uvidíme tak hru ve čtyřech.
53:46
53:46
Zakázané uvolnění Flames. Po něm se ještě strhla mela poté, co si mezi sebou vyřizovali účty Jaškin a Tkachuk.
53:21
Elliott přerušuje hru aby si unavená pětice hostů mohla odpočinout.
53:12
Paraykovu střelu výtečně zblokoval kapitán hostí Giordano.
53:02
Blues nyní krouží v útočném pásmu.
52:24
Domácí mají stále dost času na obrat skóre, potřebují ale co nejrychleji vstřelit kontaktní gól. Nyní se o to pokoušel Fabbri.
51:56
Série osobních soubojů končí Bennetovým vyhozením puku do středního pásma.
51:34
Paraykovu ráno z poloviny hřiště Elliott kryje a máme zde další komerční pauzu.
51:26
Brouwer zpátky na ledě, domácím se tato přesilovka příliš nepovedla.
51:03
Perron opět s pukem u středového kruhu.
50:39
Boumovi se na třetí pokus podařilo dostat puk z pásma.
49:59
Ránu Steena z první Elliott vyráží vysoko nad.
49:51
Shattenkirkovu ránu zápěstím Elliott jen vyrazil před sebe a nechybělo moc, aby Steen puk dorazil do sítě.
49:26
Blues si zahrají další přesilovku. Jejich bývalý hráč Troy Brouwer totiž oslabuje svůj tým menším trestem za hrubost.
48:41
Po nepřesné rozehrávce hostů má puk Jay Bouwmeester.
47:55
Po ofsajdu domácích je na řadě komerční přestávka.
47:16
Fabbri to nyní zkoušel baseballově, ale puk netrefil. Giordano na ledě a hosté v plném počtu.
47:06
Colton Parayko prolomil čekání na střelu a Brian Elliott schoval puk do lapačky.
46:59
Blues stále kombinují v útočném pásmu, ale zatím je to bez střelby.
46:19
Flames stále ve čtyřech.
45:49
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí nakonec dvojnásobnou výhodu využívají a konečně překonávají Briana Elliotta! Na konci kombinace Bluesmanů stál KEVIN SHATTENKIRK, který vymetl šibenici Elliottovy branky a snižuje na rozdíl dvou branek.
Asistence: Vladimir Tarasenko, Colton Parayko.
45:34
Shattenkirk míjí branku, domácí nadále u puku.
45:14
Ano, nakonec tomu je skutečně tak a domácí budou mít k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři!
45:14
Puk nyní opustil hřiště a rozhodčí se radí, zda to nebyla práce Marka Giordana.
45:07
Parayko při střele zlomil hokejku, přesto z toho byl závar před Elliottem.
44:57
Mnoho tvrdých střetů jsme v dnešním zápase neviděli, nyní jeden takový předvedl Bennett a rozhodčí ho posílají na trestnou lavici za vražení na hrazení. Přesilovka pro St. Louis.
44:07
Nakonec je z toho icing Flames a hra se vrací před Elliotta.
44:01
Gaudreau si nerozuměl s Grossmannem a vše musí řešit Elliott.
43:20
Po rychlé sehrávce s Frolíkem trefil Tkachuk pravděpodobně tyčku!
42:47
Alex Steen zabránil Boumovi ve střelbě a domácí se ujímají puku.
42:27
Shattenkirkovi rána z pravé strany nesedla.
42:05
Versteeg dlouho míchal s pukem podél levého mantinelu, aby ho nakonec krásně předložil do jízdy Bennettovi. Mladý útočník Calgary však nedokázal seřídit mířidla.
41:25
Bouwmeester s přehledem ubránil Chiassona a domácí mohou přejít do útoku.
40:30
Steen bojuje v útočném pásmu o puk s Brodiem.
40:01
Hráči obou týmů se vrací na led, třetí třetina může začít.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:55.
I po druhé dvacetiminutovce mohou být jednoznačně spokojenější hosté z Calgary. Flames ve druhé části přidali třetí gól, když se trefil mladý Sam Bennett a zaslouženě vedou už 3:0. Hokejistům St. Louis se dnes vůbec nedaří, o čemž svědčí i poměr střel na branku. Uvidíme, zda-li se domácí favorit vzchopí ve třetí třetině a ještě dokáže se zápasem něco udělat, nebo zda hosté dokráčí k poměrně pohodlnému vítězství na ledě neoblíbeného soupeře.
40:00
39:49
Náznak domácího tlaku v závěru třetiny zažehnal Giordano.
39:02
Tarasenkova jedovka letí těsně vedle.
38:19
Zakázané uvolnění domácích.
38:01
Po odrazu puku od zadního mantinelu mohl skórovat Nail Jakupov, nedokázal však neposedný puk zkrotit na holi.
37:41
Jaškin teď v rohu složil Matta Stajana k zemi.
37:05
Situaci dva na dva řešil Bouma střelou, kterou Hutton vyrazil do rohu.
36:34
Dělovku Giordana vykopl Hutton betonem. Flames jsou nyní aktivnější.
36:22
Wideman nyní přestřelil domácí branku o opravdu úctyhodný kus.
36:11
Prudká rozehrávka brankáře Huttona končí zakázaným uvolněním.
35:49
Zajímavou pozici pro Hamiltona připravil Gaudreau, Hutton ale předvedl rychlou lapačku. Komerční přestávka.
35:22
Flames přerušili další domácí snahu o útok a dopředu s pukem jede Monahan.
34:10
Nyní sledujeme hokej bez šancí, což vyhovuje samozřejmě spíše hostům, kteří vedou o tři branky.
33:09
Hosté nyní dobře brání svou modrou čáru a Bluesmanům se nedaří zakládání útočných akcí.
32:44
Perron už nemá síly na další útok a tak jen nahazuje puk do pásma, kde ho sbírají hostující obránci.
31:53
Po střele Brodieho zasahuje Hutton.
31:49
Puk na střídačce hostů, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:39
Chybu Dougieho Hamiltona včasným vyjetím vyřešil Elliott.
31:18
Po dobrém napadání Frolíka se do šance dostal Tkachuk, Hutton pozorný.
30:38
Pietrangelovu tvrdou ránu kryje Elliott, nikdo z domácích před ním opět nestál.
30:33
Závar před Elliottem nakonec končí hvizdem rozhodčích. Po akci Jakupova se několik domácích borců snažilo protlačit puk do sítě, obrana Calgary však nakonec gól nepovolila.
30:07
Paraykův pokus končí v ochranné síti nad brankou a máme zde další komerční přestávku, tentokrát takřka přesně v polovině zápasu.
30:03
A ještě jednou icing Flames. Další vhazování v útočném pásmu domácích.
28:46
Kombinace Flames nyní vedly ke dvěma tvrdým střelám obránců, Huttonovy betony ale byly na svém místě v obou případech.
28:17
Brouwera přihrávka ke Gaudreauovi nedoputovala a Scottie Upshall vyvezl puk.
27:46
Domácí vyhazují puk až k Elliottovi.
27:32
Po komerční přestávce si tedy potřetí v zápase vyzkouší přesilovku hokejisté Calgary, Kyle Brodziak totiž zasáhl hokejkou obličej Deryka Engellanda.
27:29
K žádné šanci to ale nevedlo a navíc se bude vylučovat.
27:04
26:30
Hutton vůbec neviděl ránu Engellanda přes clonícího Monahana, naštěstí pro domácí byla nepřesná.
26:03
Flames v plném počtu, Monahan na ledě.
25:40
Elliottovu pozornost tentokrát zkoušel Parayko, hostující brankář ale jeho střelu dobře viděl.
25:08
Domácí opět začínají až od Huttona.
24:42
Dennis Wideman osvobozuje hosty.
24:36
Po střele Tarasenka přerušuje hru jeho bývalý spoluhráč Brian Elliott.
24:27
Tvrdá rána Steena letí těsně vedle pravé tyče.
24:02
Sean Monahan si pomohl háčkem a nabízí domácím první možnost přesilové hry v tomto zápase.
23:45
Icing Flames, buly před Elliottem.
23:10
Brodieho ránu Hutton vyráží a Blues míří dopředu.
22:16
Hosté ale i po návratu Fabbriho na led měli puk na svých hokejkách a nakonec přidávají třetí gól do Huttonovy sítě! SAM BENNETT si podruhé v krátkém sledu vybruslil do střelecké pozice a tentokrát už mířil přesně, když propálil vše, co mu stálo v cestě. Flames tak už vedou o tři branky!
Asistence: Dougie Hamilton, Mikael Backlund.
22:01
Blues v plném počtu.
21:41
Bennett si vybruslil do dobré střelecké pozice, nedokázal však propálit houšť těl před brankou.
21:11
Krátce po buly David Perron vyhazuje puk přes celé hřiště.
21:05
Až teď se dostal ke střele Tkachuk, Hutton si ale jeho ránu přes obránce pohlídal a přerušuje hru.
20:40
Hostům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:02.
První třetina je za námi a hosté z Calgary jí překvapivě ovládli poměrem 0:2. Flames se dostali do vedení díky bleskovému využití přesilové hry, později pak na Widemanovu trefu navázal jiný bek a sváteční střelec Engelland a Calgary tak zatím může být s průběhem utkání spokojeno. Blues se do hry dostali až v závěrečné části třetiny a ve druhé periodě budou jistě chtít co nejrychleji vstřelit kontaktní gól, aby si udrželi více jak pětiletou šňůru domácích výher proti Flames.
20:00
20:00
Domácí začnou druhou třetinu ve čtyřech, dostávají totiž ještě menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
19:46
Před napadajícím Boumou musí rozehrát Carter Hutton.
19:27
Schwartzovu ránu blokuje Engelland.
18:56
Gaudreaův pokus z ostrého úhlu letí nad a domácí se zmocňují puku.
18:09
Sam Bennett zblokoval Bouwmeesterovu ránu a poté pelášil s pukem dopředu, byl však tísněn a jeho střelu Hutton vyrazil.
17:50
Fabbri nahazuje puk sám pro sebe, první je u něj však Brodie.
17:20
Rychlý brejk Blues po Tkachukově ztrátě zakončil Tarasenko bekhendovým pokusem mimo branku.
17:00
Carl Gunnarsson nahodil opět puk na Elliotta a tentokrát z toho vznikl závar, který nakonec řeší hosté zakázaným uvolněním.
16:28
Nahození domácího obránce nedělalo Elliottovi problémy ukrýt do lapačky. Další buly v útočném pásmu St. Louis.
16:18
Do zajímavé pozice se dostával Paul Stastny, nakonec však v brance místo puku skončil sám americký centr.
15:49
Blues přidali a nyní mají tlak poté, co Fabbri tvrdě odstavil Giordana v boji o kotouč.
14:42
Pěkná a rychlá akce domácích gólem nekončí, protože Schwartz nedokázal usměrnit přihrávku zpoza branky mezi tři tyče.
14:04
Reaves dostal prostor ke střele a využil ho k nastřelení tyče!
13:37
Jakupov nahrál Berglundovi puk na brusle a švédský útočník si s touto těžkou pozicí neporadil a o kotouč přišel.
12:58
Akci Flames zastavuje ofsajd.
12:44
Chiassonovu nepřesnou rozehrávku vystihl Steen, domácí u puku ale dlouho nebyli.
12:12
Grossmann odstavil Perrona a k puku se dostal Gaudreau, ten ho ale jen odpálil na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Brianem Elliottem.
11:31
Je tady další komerční přestávka. Dnešní utkání má zatím nečekaný průběh, domácím se zatím nedaří dostat do zápasu.
10:29
Hosté po krásné akci odskakují do dvougólového vedení! Tarasenko ztratil puk v útočném pásmu a rychlý brejk vedl Kris Versteeg, který z levé strany nádherně našel z druhé vlny najíždějícího DERYKA ENGELLANDA a ten si sám před Huttonem poradil na poměry obránce až nečekaně s lehkostí, přehodil si puk na bekhend a poslal ho do sítě.
Asistence: Kris Versteeg, Sam Bennett.
09:25
Pietrangelova nabídka na teč zůstala nevyužita, na druhé straně předvedl dobrý zákrok Hutton proti střele Seana Monahana.
09:15
Bouwmeesterovo nahození jako první dojel Fabbri a vyzkoušel Elliottovu pozornost pokusem zpoza branky. Brankář hostů byl pozorný a následuje první komerční přestávka.
08:39
Jen kousek teď chyběl Tkachukovi, aby dosáhl na velmi zajímavý pas Backlunda.
08:19
Ferland posílá puk k Huttonovi a čtvrtá formace hostů střídá.
07:38
Grossmann odevzdal puk domácím a Colton Parayko zakládá novou akci St. Louis.
07:06
Shattenkirkova střela letí nad branku a puku se zmocňují Flames.
06:41
Monahan vytlačil Steena z útočného pásma a domácí musí založit novou akci.
06:20
Hned po buly se do dobré příležitosti dostal Monahan, puk ale promáchl a dopředu míří Blues.
06:11
Na druhé straně to však icing po nepřesné rozehrávce Blues je a hra se stěhuje před Huttona.
05:48
Michael Frolík vyhazuje kotouč z obranného pásma a hosté střídají, zakázané uvolnění to nebude.
05:10
Další šance hostů, moc nechybělo a Matthew Tkachuk se gólově prosadil ve svém rodném městě.
03:54
Flames přesilovku bleskově využívají a ujímají se vedení! Domácí po souboji u pravého mantinelu zcela zapomněli na DENNISE WIDEMANA, čehož si všiml Brouwer a zkušenému obránci nahrál mezi kruhy. Wideman si s touto možností poradil výborně a nedal Huttonovi šanci, 0:1 pro Calgary.
Asistence: Troy Brouwer, Johnny Gaudreau.
03:45
První přesilovku zápasu si zahrají hosté, Patrik Berglund dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
03:36
Berglund pěkně nabil mezi kruhy volnému Nailu Jakupovovi, ruský útočník však nedokázal přesně zamířit a branku Calgary minul.
03:22
Tvrdou střelu Jadena Schwarze Elliott dobře viděl a přerušuje hru svým zásahem.
02:30
Po Brodieho ráně od modré čáry se puk odrazil před Huttona, Matthew Tkachuk však na dorážku nedosáhl.
01:42
Rozehrávka Blues končí na střídačce hostů a vhazovat se bude před Huttonem.
01:20
Rozjetého Alexe Pietrangela zastavil hvizd čárového sudího, jenž viděl ofsajd.
00:58
První zákrok si tak Carter Hutton připisuje až nyní po střele Troye Brouwera.
00:27
Ani jeden ze dvou střeleckých pokusů hostů k Huttonovi neprošel a oba týmy střídají.
00:08
Rychlé nahození Bouwmeestera chytá Elliott do lapačky.
00:01
Úvodní ceremoniál je u konce a zápas tak může začít!
Potemnělou arénou nyní zní kanadská hymna, po níž bude samozřejmě následovat i ta americká.

Calgary Flames

Špatný vstup do sezony za sebou mají Plameny z Calgary. Po sedmi zápasech mají Flames na kontě pouhých pět bodů, a to si ještě renomé značně vylepšili v noci na dnešek, když zaskočili Chicago v United Center a odvezli si dva body za výhru po samostatných nájezdech. Ty rozhodl až v sedmé sérii bývalý Jestřáb Kris Versteeg a zajistil tak Plamenům druhou výhru sezony. Zda-li se v Calgary opravdu blýská na lepší časy uvidíme dnes, kdy je čeká další těžký venkovní duel proti neoblíbenému soupeři. Výborný výkon (v dresu Calgary poprvé) včera předvedl v Chicagu Brian Elliott, pro kterého by dnešní zápas měl speciální příchuť, protože právě ze St. Louis v létě do Calgary zamířil. Jeho start je ale nejistý, protože by se jednalo o druhý Elliottův zápas ve dvou dnech a šanci tak možná počtvrté dostane Chad Johnson.
St. Louis Blues

Hokejisté St. Louis zatím vládnou pravděpodobně nejtěžší divizi současné NHL, tedy té centrální. Ze šesti zápasů Blues vytěžili devět bodů a naposledy vyhráli právě na ledě svého dnešního soupeře z Calgary vysoko 6:4. Hattrickem se na tom podílel navrátilec David Perron, jinak ale útok Bluesmanů táhne především trio Tarasenko-Stastny-Steen, které dohromady posbíralo již 21 kanadských bodů. V brance St. Louis je nyní po odchodu Briana Elliotta právě do Calgary jasnou jedničkou Jake Allen, který sice v úvodu sezony zatím nemá úplně přesvědčivé statistiky, jeho týmu to ale zatím na výhry stačí a to je podstatné. Bluesmanům se navíc doma proti Flames tradičně daří a tak jsou papírovým favoritem dnešního utkání.
Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL mezi St. Louis Blues a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.