Dmitrij Jaškin (STL) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:01
Marko Daňo (WPG) – 0+0, 0 střel, čas a ledě 11:48
Tři hvězdy utkání

1. Patrik Laine (WPG) – 1+1
2. Alexander Steen (STL) – 1+0
3. Dmitrij Jaškin (STL) – 1+0
Prodloužení skončilo hned po sedmnácti sekundách a rozhodlo o tom, že dnešní bod navíc získávají hosté z Winnipegu. Utkání bylo velmi vyrovnané a to, že se šlo nakonec do prodloužení bylo hodně spravedlivé. Tam už je to většinou vabank a více štěstí měli hosté.

Střely na branku: 23-22
60:17
Winnipeg právě vstřelil branku!
Tak to byla rychlost! Hned první útok končí gólem, Laine našel přesnou přihrávkou svého spoluhráče. BRYAN LITTLE neměl nejmenší problém s trefením prázdné brány! Asistence: Patrik Laine, Tobias Enström
60:01
Máme za sebou třetí třetinu, v které se ani jeden tým neprosadil. Zápas mezi Blues a Winnipegem rozhodne prodloužení, potažmo nájezdy.
60:00
59:39
Na konci oslabení se ještě předvedl Hutchinson, který tkarozhodl o tom, že se půjde do prodloužení.
59:17
Tryskáči opět vyhazují, prodloužení se blíží.
58:49
Do protiútoku se hnal Wheeler, ale byl nakonec ubráněn, domácí se rychle vrací do útoku.
58:37
Blues kombinují v útočném pásmu. Podaří se jim se prosadit?
57:59
Winnipegu se však hned na začátku oslabení daří vyhodit kotouč.
57:38
Oddechový čas pro domácí. Ti se pokusí využít přesilovou hru a rozhodnout ak utkání ve svůj prospěch.
57:38
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., držení protihráče).
56:42
Hraje se opět ve středu hřiště, pravděpodobně nás čeká prodloužení.
56:15
55:52
Upshall vyhodil další puk, Winnipeg nejspíše výhodu nevyžije.
55:20
Laie to vzal na sebe, pokusil překvapit domácího brankáře, ale ten v pohodě ukryl puk.
55:00
Winnipeg kombinoval v útočné třetině, ale následná střela byla zblokována. Hostí jsou však stále v útoku.
54:29
Blues začínají oslabení výborně, daří se jim vyhodit puk.
54:15
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Dmitrij Jaškin – 2 min., podražení).
53:35
Hutton předvedl další parádní zákrok a opět ukryl puk ve své svižné lapačce. Tentokrát si poradil se střelou Trouby.
53:03
Hráči Blues čekají za svou bránou a prostřídání formací.
52:24
Po souboji u mantinelu skončil puk mimo ledovou plochu.
52:02
Ani jednomu týmu se opět nedaří dostat se do útoku. Kdo tedy nakonec bude brát dva body?
51:24
Zatoulaný kotouč skončil v lapačce Hutchinsona, který pro jistotu zastavuje hru.
50:59
Do rychlého útoku se ovšem dostal Ehlers a jen tak tak, že se mu nepodařilo překonat Huttona.
50:03
Ani po střele Brodziaka se skóre nemění. Blues se ale dostávají do tlaku.
49:21
Jakupov s Jaškinem vytvořili nepřehlednou skrumáž před hostujícím brankářem, ale gól z toho nakonec nebyl.
48:34
Tarasenko se Steenem nic nevymysleli a nyní místo útočení musejí bránit.
47:58
Hutchinson si připisuje další úspěšné. Nejprve si poradil s lehkou střelou od modré a pak o poznání tvrdší střelu vyrazil do ochranné sítě.
47:10
Zakázané uvolnění po špatném pasu Perrona.
47:02
Stafford zkusil své štěstí, ale od lapačky Huttona šel puk do ochrané sítě.
46:57
Nyní už se přerušuje a následuje komerční přestávka.
46:43
St. Louis jsou za svou bránou, opět se hraje dlouho bez přerušení.
46:19
Na druhé straně se ocitl před Huttonem Wheeler, ale z velké blízkosti netrefil svůj cíl.
45:43
Tarasenko se dokázal uvolnit a z otočky trefil pouze břevno! Z ničeho nic tak mohli jít domácí do vedení!
45:00
Puk je za bránou WInnipegu, hráči čekají na prostřídání formací.
44:19
Stastny se pokusil z úhlu překonat brankáře soupeře, ale nenachytal jej na švestkách.
43:48
Hraje se ve středu hřiště, kde probíhají četné souboje o puk.
43:00
Bourmistrov zpoza brány poslal puk před Huttona, ale ten se rychle zorientovala přikryl kotouč lapačkou.
42:21
O pár sekund později se ovšem provinil ofsajdem.
42:01
Blues se nakonec dostali i ke střele, ale ta byla zblokována do rohu hřiště a následně se k puku dostal Winnipeg.
41:20
Jaškin překazil rozehrávku Tryskáčů a zavezl puk do útočné třetiny.
40:41
St. Louis se ocitli v ofsajdu.
40:29
Tarasenko se dostal ke střele kousek před kruhy, ale na pozorného brankáře hostů si nepřišel.
40:01
Je za námi divoká druhá třetina, která nejdříve nabídla otočku Blues, kteří však hned na to inkasovali a od poloviny utkání je tak stav nerozhodný. Hraje se hodně ubojovaný, vyrovnaný hokej a troufnu si říci, že do třetí třetiny nenastoupí nikdo jako favorit? Kdo se tedy nakonec bude radovat ze zisku dvou bodů? To se dozvíme již za pár minut.

Střely v této třetině: 6-5
Střely celkem: 13-13
40:00
39:44
Fabbri se opět dostal do šance, ale ani tentokrát nedokázal propálit Hutchinsona.
39:17
Tomu se však nevedlo o moc lépe. Nakonec se ke střele ale přeci jen dostal Pieterangelo, který však netrefil bránu.
38:48
Winnipeg kombinoval v pásmu soupeře, ale nakonec byla jeho kombinace přerušena a do útoku může jít soupeř.
38:13
Hru čtyři na čtyři začali lépe hosté, ale Wheelerovo vybruslení si před Huttona nakonec úspěch neslavilo.
37:46
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scottie Upshall – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., nedovolené bránění).
37:46
37:29
Již dobrých šest minut se hraje bez přerušení, druhý třetina se tak rychle chýlí ke svému konci.
36:59
Ti nyní čekají za bránou na další prostřídání a připravují si svůj útok.
36:39
Hutchinso sjel za bránu a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
35:57
Jaškin hraje hodně dobré utkání. Nyní vybojoval puk za bránou hostů, ale jeho následná přihrávka nebyla na modré čáře zachycena.
35:29
A nebo přesnější kombinace. Ta teď totiž zklamala domácí hráče a znemožnila jejich rozehrávku.
34:56
Puk opět za brankou Hutchinsona, hra má sice spád, ale chybí tomu zajímavější a chytřejší akce.
34:17
Hraje se dlouho bez přerušení, Tryskáči proto čekají za bránou na prostřídání formací.
33:29
Fabbri se z ničeho nic zjevil před hostujícím brankářem, ale svou střelou zápěstím nedokázal najít skulinku mezi jeho betonem a levou tyčí. Hutchinson si tak připsal další parádní zákrok.
32:57
Pieterangelo si sjel mezi kruhy, ale následným projektilem minul bránu.
32:29
Ta se mu ovšem nepodařila a bude se muset bránit.
32:02
Winnipeg je s pukem ve vlastní obranné třetině a připravuje se na útočnou steč.
31:31
Stafford prověřil lapačku Huttona, který sklidil potlesk a zasloužil se o další komerční přestávku.
31:05
Steen za bránou využil svého těla a vybojoval puk, o který pak ale Blues stejně rychle přišli.
30:32
Jakupov se pokusil drze dostat se až před soupeřova brankáře, ale jeho průnik zpoza brány byl včas překažen.
30:00
Winnipeg je při chuti, ale jeho další útok již gólové parametry neměl.
29:26
Zakázané uvolnění po kterém následuje komerční přestávka. Vhazovat se bude před Hutchinsonem.
29:18
Tak jsem to nejspíše zakřikl. PATRIK LAINE dostal velmi přesnou přihrávku od Bryana Littleho, skvěle si zpracoval puk a tváří v tvář nedal Huttonovi žádnou šanci, díky čemuž srovnal stav utkání. Asistence: Bryan Little, Nikolaj Ehlers
28:37
Teď jsou to hosté, kteří se snaží přijít s odpovědí, obrana soupeře však zatím funguje velmi solidně.
27:50
Blues v rozmezí pár minut otáčejí stav zápasu a dostávají se do daleko lepší pozice. Nyní se ovšem provinili zakázaným uvolněním.
27:26
St. Louis právě vstřelilo branku!
Teď to ale parádně napravil a vstřelil první gól v letošní sezóně. DMITRIJ JAŠKIN si objel si celou třetinu, z otočky vystřelil od modré a kotouč zapadl přesně k tyči. Asistence: Patrik Berglund, Carl Gunnarsson
27:17
Jaškin střílel ze stejné pozice jako Steen, ale bránu netrefil.
26:44
Ten vznikl až nyní po špatném odehrání puku hostujícím brankářem, závar před bránou ale nebyl využit.
26:14
Blues jsou nadále aktivnější, ale stále se jim nedaří vytvořit si tlak.
25:16
Panečku, to byla ale rána! ALEXANDER STEEN ukázal Lainemu, jak se to dělá. Pálil ze středu levého kruhu a do střely se položil tak parádně, že Hutchinson neměl šanci zareagovat. Nádherný gól. Asistence: Alex Pieterangelo, Jay Bouwmeester
24:47
Laine dostal až moc prostoru, ale z levé strany od mantinelu netrefil bránu soupeře.
24:17
Blues bojovali o setrvání v útočném pásmu, ale stále se jim nedaří najít recept na vytvoření si tlaku.
23:50
Blues se dostali k puku jako slepý k houslím, ale Schwartz z mezikruží trefil pouze lapačku Hutchinsona.
23:10
Nepodaří, obrana domácích to zvládla na jedničku a může vyrazit do útoku.
22:35
Tryskáči se až nyní osvobodili a vyrazili do útoku. Podaří se jim ohrozit soupeřovu bránu?
21:53
Hosté v plném počtu. Na konci přesilovky se ještě pokusil Pieterangelo poslat přihrávku před bránu, ale hostující gólman ji skvěle přečetl.
21:29
Až nyní se St. Louis usadili v útoku.
21:01
Winnipegu se daří vyhodit a napadat rozehrávku soupeře.
20:29
Fabbri se zjevil před Hutchinsonem, ale z blízko trestuhodně netrefil ani branku.
20:12
Blues vyhráli vhazování a okamžitě nahazují puk do pásma.
20:01
Máme za sebou první třetinu, která skončila lépe pro Winnipeg. Tomu se totiž podařilo dostat do rychlého protiútoku při vlastním oslabení a dostat se tak do vedení. Ve hře pět na pět se ani jednomu týmu nedaří vytvořit si výraznější tlak. Winnipeg však trápí časté vyloučení. Jedno takové si přetáhnou i do druhé třetiny, která tak začne další přesilovkou Blues.

Střely: 7-8
20:00
19:55
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Andrew Copp – 2 min., hákování).
19:17
Wheeler se pokusil sám prokličkovat až k Huttonovi, ale přes obranný val Blues neprošel.
18:47
Rychlý protiútok Blues skončil střelou Perrona, ale Huttchinson pouze potvrdil své kvality.
18:19
Puk skončil na domácí střídačce, čeká nás vhazování v jejich třetině.
18:07
17:49
Blues se opět nepodařilo udržet se v pásmu, Winnipeg už se ubrání.
17:24
St. Louis se navíc při přechodu modré čáry dopustilo ofsajdu.
17:07
Winnipeg vypíchl rozehrávku Blues a vyhodil přes všechny čáry.
16:35
Tarasenkovu střelu zastavila výstroj Hutchinsona, který zatím působí velmi jistě.
16:06
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Marko Daňo – 2 min., hrubost).
15:50
Winnipeg je s pukem za svou bránou a čeká na prostřídání formací.
15:11
Špatná rozehrávka Winnipegu končí zakázaným uvolněním.
14:48
Ke střele se dokonce dostal Laine, ale z otočky domácího brankáře nepřekvapil.
14:25
Blues jsou nadále aktivnější, ale Winnipegu se konečně podařilo dostat puk z obranné třetiny.
13:39
Hutchinson ukryl puk v lapačce a přerušil tak tlak domácích.
13:32
13:13
Blues jsou nastěhování v útoku, ale nedaří se jim zatím prosadit, jejich střely létají kolem brány.
12:27
Místo gólu Blues skóruje Winnipeg. Wheeler našel přesnou nahrávkou CHRISE THORNBURNA, jenž rychlý protiútok využil a trefil odkrytou bránu. Blues se nevyplatila ztráta puku na modré čáře, která je přišla opravdu velmi draho. Asistence: Blake Wheeler.
11:32
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Alexandr Burmistrov – 2 min., podražení).
10:40
Winnipeg se pokusil o pr§nik po pravé straně, ale Shattenkirk byl pozorný. Další komerční přestávka.
09:44
Hra se opět poněkud uklidnila hraje se kolem středového kruhu, kde oba týmy bojují o puk.
08:11
Máme za sebou první vážnou šanci utkání. Chiarot vypálil od kruhů puk se odrazil k jednomu ze spoluhráčů , ale Hutton perfektně zakročil a vyrazil puk.
07:21
Steenova střela byla zblokována a Winnipeg se tak opět dostal k puku.
06:37
Špatná rozehrávka Blues skončila zakázaným uvolněním.
06:24
Laine to vzal na sebe, prokličkoval mezi obránci, ale už byl moc blízko před Huttonem, kterého nedokázal pokořit. Následuje komerční přestávka.
05:43
Opět jsme ve středu hřiště bez větších možností pro vytvoření útoku. Zatím je to z obou stran hodně opatrné.
05:11
Na druhou stranu se hnali Bluesmani, ale ani oni neuspěli.
04:36
Až nyní se v útoku usadili Tryskáči, Daňo dokonce zvládl vypálit, ale Hutton jeho pokus srazil do rohu.
03:27
Hraje se převážně ve středu hřiště, ani jeden tým zatím není schopný vytvořit si tlak.
02:33
Tryskáči se usadili v útočné třetině, jejich útok skončil střelo Thornburna, ale na ní si smlsnul gólman Blues.
01:43
Hutchinson si pohlídal pravou tyč a nedovolil Blues skórovat, hra pokračuje bez přerušení.
00:52
První střelu vyprodukovali domácí, ale hostující gólman jejich střelu pokryl.
00:01

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Bouwmeester (C), Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Bortuzzo, Parayko (A) – Schwartz, Stastny (A), Perron – Fabbri, Steen, Tarasenko – Berglund, Jaškin, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Byfuglien (A), Morrissey, Trouba, Enström (A), Postma, Chiarot – Laine, Scheifele (C), Ehlers – Wheeler, Little, Stafford – B. Tanev, Lowry, Perreault – Thorburn, Copp, Daňo..
Československá stopa v týmech

Dmitrij Jaškin (STL) – 22 zápasů, 5 bodů (0+5)
Marko Daňo (WPG) – 16 zápasů, 6 bodů (3+3)
Head 2 Head

S Winnipegem si St. Louis v klubové historii zahrálo zatím jen 29krát, nejméněkrát ze všech soupeřů v NHL. Vítězně vzešlo hned v 19 případech, 9krát se zrodila výhra Winnipegu a jednou se remizovalo.

Poslední vzájemné střetnutí se odehrálo v únoru 2016, tedy ještě v minulé sezoně. Winnipeg si tehdy ze Scottrade Center odvezl dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Do vedení šel ve 21. minutě po trefě Littlea, Blues zachvíli vyrovnali z přesilové hry a pak se šlo až do zmíněných nájezdů – ty ve čtvrté sérii rozsekl jediný úspěšný exekutor Mark Scheifele.
Winnipeg Jets
26 zápasů, 24 bodů

Nene, takhle si to kanadský celek rozhodně nepředstavoval. Jets se sice doma mohou spoléhat na parádní atmosféru, ale zatím své fanoušky moc netěší. Jsou totiž mimo postupové pozice play-off. Naposledy Winnipeg srazil velký počet inkasovaných branek. Doma s Edmontonem jich totiž dostali hned šest, zatímco sami vstřelili jen tři. Zůstali tedy bez bodu a dnes svěřenci trenéra Paula Mauricea budou mít co napravovat.

Nejproduktivnější hráči
Mark Scheifele – 26 zápasů, 26 bodů (13+13)
Patrik Laine – 26 zápasů, 21 bodů (15+6)
Nikolaj Ehlers – 26 zápasů, 21 bodů (4+17)
St. Louis Blues
24 zápasů, 31 bodů

Bluesmani jsou poslední roky jedním z nejlepších týmů v celé soutěži, zatím se jim ale nikdy nepodařilo vyhrát nejcennější trofej. O to se však znovu snaží v této sezoně, která je poslední pro kouče Kena Hitchcocka. Momentálně je St. Louis druhé v Centrální divizi a do utkání vstoupí posilněné vítězstvím 5:4 nad silnout Tampou Bay. Tu sice po většinu utkání přehrávali, trápili se ale v defenzivní činnosti, kdy soupeři zbytečně dovolili zápas zdramatizovat.

Vladimir Tarasenko – 24 zápasů, 27 bodů (13+14)
Kevin Shattenkirk – 24 zápasů, 19 bodů (6+13)
David Perron – 24 zápasů, 16 bodů (7+9)
NHL je v plném proudu a mně je ctí Vás přivítat u sledování dalšího jejího zápasu! St. Louis Blues se dnes na domácím ledě utkají s Winnipegem Jets, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.