Andrej Šustr (TBL) – 0+0, 0, 0 střel, čas na ledě 12:08

1. Sidney Crosby (PIT) – 2+0, +1, 3 střely, čas na ledě 19:20
2. Jonathan Drouin (TBL) – 2+0, +1, 3 střely, čas na ledě 21:25
3. Jevgenij Malkin (PIT) –2+0, 0, 7 střel, čas na ledě 17:31

Hity: 23:19
Vhazování: 32:36
Vyloučení: 6:4
Využití: 1:3
Pittsburgh nakonec především díky svým přesilovým hrám otočil vývoj utkání na svou stranu, když se ve třetí třetině trefili Crosby a Malkin. Asi největší šanci na vyrovnání zahodil Filppula, jenž měl před sebou prázdnou bránu a dostatek času, ale ve spěchu si to neuvědomil a napálil puk pod Murrayho. Tampa Bay tedy nakonec podlehla Pittsburghu 3:4.
59:45
Patrik Hörnqvist (PIT) podrazil Hedmana, a tak ještě dostává dvě minuty za podražení.
59:32
Puk je opět až ve středním pásmu.
59:12
Hedman nahrál na levou stranu Johnsonovi, jehož střela však šla hodně mimo bránu Pittsburghu.
58:47
Rustovi se podařilo protlačit kotouč až do středního pásma.
58:22
Kučerov z pravé strany minul bránu Pens a puk se navíc následně odrazil mimo útočné pásmo.
58:11
Lightning odvolávají svého brankáře a Pens jim trochu pomáhají, protože si hosté berou svůj oddechový čas.
58:11
Pens poslali puk na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat v obranné třetině hostů.
57:56
Crosby nahrál puk Hornqvistovi, jenž už byl v hodně dobré pozici, ale hostující útočník netrefil bránu Bolts.
57:41
Cullen nakonec poslal puk směrem na domácího brankáře, který jej raději přikryl svou lapačkou.
57:17
Kotouč je znova v obranném pásmu Bolts, kde jej drží Kunitzova formace.
56:55
Lightning se zatím stále nemohou procpat do svého útočného pásma.
56:13
Tampa Bay navíc poslala puk až na zakázané uvolnění.
56:03
Pittsburg drží puk ve svém útočném pásmu a hosté zatím nepouštějí domácí celek k žádnému tlaku.
55:13
Malkin využil nedůrazné obrany domácích a vystřelil z levého kruhu a Vasilevskij zřejmě jen trochu lízl jeho střelu a vyrazil jí mimo svou klec.
54:39
Stralman nepřesně rozehrál puk na Naměstnikova, který tak o něj přišel a ke kotouči se opět dostávají Pens.
53:25
Od modré čáry poslal svou navštívenku Määtä a jeho střelu Vasilevskij vyrazil za svou klec.
52:56
Hagelin vletěl do útočného pásma, kde i následně z levé strany vystřelil a jeho pokus končí v lapačce Vasilevského, který ho ihed dává svým spoluhráčům.
52:29
Kessel parádně viděl před bránou volného Malkina, kterému ihned přihrával, ale ruský útočník tečoval puk až do ochranné sítě.
51:55
Kühnhackl jen odpálil puk přes celé kluziště, takže se po odpískaném icingu vhazuje před Murraym.
51:39
Drouin se nádherně dostal až do útočného pásma, kde útočil na hattrick, ale jeho střelu Murray ukrývá ve výstroji.
51:05
Kučerov jen tečoval puk do útočného pásma, kde jej pod lapačkou schovává Murray.
50:45
Stralman si vybruslil až od modré čáry k bráně Pens, kde i vystřelil a jeho střela prošla Murraymu pod betony, ale puk odpálil Schultz. Na modré se k němu dostal Hedman, který nastřelil břevno a následně ještě mohl zakončovat do prázdné Filppula, jenže toho zázračně vychytal Murray!
49:58
Palát přenechal u modré puk Kučerovovi, který se následně přiblížil bráně a vystřelil, ale Murray byl proti a jeho pokus vyrazil.
48:53
Pittsburgh otočil vývoj utkání na svou stranu díky třem využitým přesilovkám v řadě!
48:36
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Penguins využívají přesilovou hru! Tak to bylo rychlé! Daley nahrál puk do pravého kruhu, kde byl JEVGENIJ MALKIN, jenž si ještě trochu pobruslil a následně se svou střelou prostřelil Vasilevského. Asistence: Trevor Daley, Phil Kessel.
48:25
Mimo hru se do sebe pustili Ian Cole (PIT) a Cedric Paquette (TBL), za což oba dostávají pět minut. Při hře tu však byl i faul Coburna (TBL), který dostává dvě minuty, a Pens si tak zahrají přesilovou hru.
48:25
48:25
48:21
Malkin se dostal k zakončení ze středu útočného pásma a jeho střela skončila na jednom z bránících hráčů.
47:22
Tentokrát se k zakončení odhodlal Hedman a i jeho pokus skončil na betonech hostujícího brankáře.
46:58
Kučerov vyslal hodně jedovatou střelu směrem na Murrayho, jenž jeho pokus dokázal vyrazit do rohu kluziště.
46:11
Hosté jeli ve dvou na nikoho, kde nakonec Kühnhackl nahrál Wilsonovi, jenž však netrefil bránu Tampy Bay!
46:05
Nestěrov dostal přihrávku od Drouina a poté i z levého kruhu vystřelil, ale jeho střela šla přímo do středu brány, kde byl připravený Murray.
45:36
Kunitz se dostal do zakončení z levé strany, avšak jeho střela šla hodně mimo bránu Bolts.
45:24
Domácí hokejisté poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
45:08
Penguins využívají přesilovou hru! Letang nahrál na levou stranu Kesselovi, jenž viděl mezi kruhy volného SIDNEYHO CROSBYHO, který se následně trefil přesně, a vyrovnává tak stav utkání. Asistence: Phil Kessel, Kris Letang.
44:33
Další střelu Letanga už musel likvidovat Vasilevskij, který jeho střelu vyrazil před sebe.
44:09
Letangovu střelu od modré zblokoval Killorn mimo bránu Bolts. Pens jsou však stále u puku.
43:47
Malkin dostal nabito a ihned vystřelil a jeho pokus skončil na betonech Vasilevského.
43:41
Nikita Nestěrov (TBL) trefil Colea holí do obličeje, takže si odsedí dvě minuty na trestné lavici.
43:15
Lightning nakonec ukořistili kotouč a Kučerov nabral ve středním pásmu dobrou rychlost, díky které se dostal až k zakončení, jenž skončilo ve výstroji Murrayho.
42:44
Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje hostujícím hokejistům, kteří drží puk ve svém útočném pásmu.
41:57
Na trestnou lavici putují Trevor Daley (PIT), jenž dostává dvě minuty za sekání a Alex Killorn (TBL) na dvě minuty za hákování,
41:57
41:37
Kühnhackl se dostal až do zakončení před bránou Tampy Bay a jeho střela ani netrefila bránu domácích.
41:27
Jenže ta jim příliš nevyšla a Letang následně trefil světelnou kostku nad ledem.
41:04
Domácí hokejisté jsou zahnáni až za svou bránu, odkud Bolts rozejdou svou další útočnou akci.
40:39
Švédský obránce se následně na druhé straně dostal do zakončení a jeho střela jen proletěla kolem brány Pittsburghu.
40:15
Crosby přihrával před bránu Tampy Bay, avšak zde jeho pas zastavil Hedman.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 14:26
Zblokované střely: 7:5
Hity: 18:11
Vhazování: 24:24
Tampě Bay se ve druhé třetině podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu, když domácí udeřili ze dvou rychlých protiútoku, které dokázali proměnit Filppula a Drouin. Pens v závěru druhé části snížili v přesilové hře, ve které se trefil Malkin, a tak nás čeká ještě hodně zajímavá třetí dvacetiminutovka.
40:00
39:43
Na druhé straně se k zakončení dostal Hedman, jehož pokus hosté přizvedli až do ochranné sítě.
39:25
Daley obdržel přihrávku na modrou čáru, odkud ihned vystřelil a Vasilevskij jeho pokus jen vyrazil mimo svou klec.
39:12
Další z diváků si z tohoto utkání odnese cenný suvenýr, protože v hledišti končí další z puků.
38:49
Kučerov se procpal až do bekhendového zakončení, které musel Murray vykopnout svým betonem.
38:36
Další útočná rozehrávka domácích hokejistů byla zblokována už ve středním pásmu a puk následně letěl až do hlediště.
38:09
Killorn zavezl puk do útočného pásma Tampy Bay, kde musel následně schytat jeden hit od Dumoulina.
37:25
Penguins využívají přesilovou hru! Tak to byla parádní přesilovková kombinace hostujících hokejistů, na jejímž konci byl mezi kruhy postavený JEVGENIJ MALKIN, který svou střelou překonal Vasilevského. Asistence: Phil Kessel, Kris Letang.
37:09
Malkin dostal nabito na pravém křídle a jeho střela šla přesně nad ledem k tyči, ale lapačka Vasilevského byla na svém místě.
36:22
Domácím hokejistům se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
35:53
Andrej Šustr (TBL) dostává dvě minuty za hákování, a Pens si tak zahrají další přesilovou hru.
35:52
Po dalšík zákroku domácího brankáře se bude vhazovat v obranné třetině Tampy Bay. Hra bude pokračovat až po komerční přestávce.
35:36
Sheary se nyní dostal hned k dvěma zakončením, když na Vasilevského prošla jen jeho první pokus.
35:10
Palát jen poslal puk do středního pásma, čímž tak donutil hostující hokejisty k vystěhování útočného pásma.
34:20
Letang se prodral k bekhendovému zakončení, které však trefilo Kessela, který stínil výhled Vasilevskému.
33:55
Kunitz si dojel nahozený kotouč, ale jeho spoluhráči odjeli střídat, takže byl útočník Pittsburghu v útočné třetině zcela sám.
33:10
Rust jen nahodil puk do útočného pásma, ale to je tak vše co domácí obrana hostům povolila.
32:35
Od modré čáry nyní vyslal svou navštívenku Hedman a Murray jeho střelu jen vyrazil před sebe.
32:03
Domácí hokejisté si v útočné třetině přihráli puk rukou, takže je hra přerušena a vhazovat se bude ve střední třetině.
31:25
Paquette obdržel přihrávku na modrou čáru, kde chtěl následně přihrát někomu v černém, ale jeho pas zastavil Daley.
30:52
Murray se musel mít znova na pozoru, protože na něj z bezprostřední blízkosti střílel Johnson.
30:28
Tampa právě vstřelila branku!
Garrison vyhodil puk ze svého obranného pásma a Cole si nevšiml, že za ním jede JONATHAN DROUIN, který si tedy přebral puk a jel sám na Murrayho, kterého překonal kličkou do bekhendu. Asistence: Jason Garrison.
30:07
Hosté drží puk ve svém útočném pásmu, ale Pittsburgh se nemůže dostat do zakončení.
29:22
Kotouč je tečován mimo hrací plochu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
29:13
Crosby nahrál puk na modrou Letangovi, jenž se s tím nepáral a ihned vystřelil a střela hostujícího obránce šla mimo bránu Tampy Bay.
28:38
Nestěrov poslal hodně nepřesnou přihrávku na Killorna, jemuž tak zabránil v zakončení.
27:53
Johnson si dobře najížděl do útočného pásma, jenže zde byl ještě Kučerov, a tak se Tampa Bay dostává do ofsajdu.
27:06
Point se snažil prodrat do zakončení, jenže před bránou Pens bylo příliš mnoho hráčů v bílém.
26:24
Náhradní brankář Bishop si nyní na střídačce připisuje úspěšný zákrok, když jeho směrem poslal puk jeden z obránců Pittsburghu.
25:57
Bolts si ve středním pásmu přihráli puk rukou, takže je hra přerušena a čeká nás další vhazování.
25:36
O kotouč se bojovalo za bránou Pittsburghu, odkud jej nakonec vydolovali hostující hokejisté.
24:50
Johnson si vybruslil zpoza hostující klece a následně i vystřelil a Murray jeho pokus vyrazil nad svou bránu.
24:13
Kučerov poslal puk na hostující střídačku, takže se bude vhazovat v obranné třetině Tampy Bay.
23:56
Vasilevskij se už znova musel mít na pozoru, protože na něj letěla další střela od modré a domácí brankář tentokrát udržel puk ve své výstroji.
23:38
Domácí hokejisté se následně dostali do protiútoku dvou na jednoho, kde celou akci řešil VALTTERI FILPPULA střelou, která prošla za záda Murrayho, a domácí tak otáčejí vývoj utkání na svou stranu. Asistence: Nikita Nestěrov.
23:28
Määtä se dostal k zakončení od modré čáry, které Vasilevskij vyrazil bez větších potíží mimo svou klec.
23:14
Letang zřejmě zapomněl, že už hosté nehrají oslabení a poslal puk přes celé kluziště, takže je Pens odpískán icing.
23:08
Crosby je zpět na ledové ploše, a Pens tak své oslabení zvládli bez inkasované branky.
22:47
Hedman se odhodlal ke střele od modré čáry, avšak jeho pokus zblokoval bránící Kühnhackl.
22:22
Pittsburghu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
21:57
Ten se s ním následně dostal až do útočného pásma, kde se svou střelou otestoval Vasilevského.
21:45
Naměstnikov nahrával před bránu Pens, avšak zde si kotouč sebral Bonino.
21:23
Domácí hokejisté jsou již kompletní a Tampa kombinuje ve svém útočném pásmu.
21:01
Sidney Crosby (PIT) dostává dvě minuty za sekání, a po svém návratu na ledovou plochu nezačal zrovna nejlépe.
20:30
Domácím se podařilo vyhodit puk až k brankáři Murraymu, jenž ho přenechává svým spoluhráčům.
20:15
Hedman poslal puk o mantinel mimo hrací plochu, takže se bude vhazovat v obranném pásmu Tampy Bay.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 8:15
Zblokované střely: 4:3
Hity: 9:3
Vhazování: 13:14
Je za námi první třetina utkání, ve které se do vedení dostali hosté, když se prosadil kapitán Pens Crosby. Tampa Bay však ještě do konce třetiny srovnala, protože v přesilové hře mířil přesně Drouin, a do šaten se tak odchází za nerozhodného stavu. Po jednom ze zákroků navíc do šaten odešel předčasně právě Crosby a uvidíme zda se nejproduktivnější hráč NHL vrátí zpět do hry.
20:00
19:42
Dumoulin poslal od modré hodně nevýraznou střelu, kterou si bez větších potíží přebírají už domácí hráči.
19:14
Alex Killorn (TBL) podrazil jednoho z hráčů Pens, čímž tak oslabuje svůj celek, protože dostává dvě minuty.
18:58
Cullen poslal puk až za bránu Vasilevského, odkud Tampa Bay rozjede svou další akci.
18:34
Jenže následný útok domácích končí ofsajdem, takže nás čeká vhazování ve středním pásmu.
18:24
Kühnhackl vyvezl puk až do útočného pásma, kde jej přenechal domácím hokejistům.
17:57
Lightning využívají přesilovou hru! Stralman nahrál puk na levou stranu JONATHANU DROUINOVI, jenž napřáhl a trefil kotouč přesně k bližší tyči hostující klece. Asistence: Anton Stralman, Nikita Kučerov.
17:25
Na druhé straně se k střele odhodlal Kučerov a Murray jeho pokus vyrazil svým betonem.
17:12
Bonino se vlastním oslabení dostal až do zakončení, které Vasilevskij vyrazil na své obránce.
16:45
Pittsburghu se podařilo vyhodit puk hned dvakrát v krátkém časové rozmezí.
16:07
Jevgenij Malkin (PIT) chtěl vystřelit, jenže upadl a navíc při svém pádu trefil Drouina do obličeje holí, kterému i způsobil zranění, takže si odsedí čtyři minuty na trestné lavici.
15:57
Killorn se dostal až do zakončení, které však nevyšlo dle jeho představ a puk si berou hosté.
15:14
Murray si po hodně dlouhé době sahá na puk, když do útočného pásma vletěl Naměstnikov, jehož následná střela končí přesně v lapačce hostujícího brankáře.
14:59
Dumoulin nahodil puk do prostorů před bránu Tampy, kde jej ještě tečoval jeden z hráčů Pens, ale i tak šel kotouč mimo klec.
14:28
Tampa Bay se po delší době dostala do útočného pásma, ale domácí hokejisté zde vydrželi jen malý moment.
13:55
Kessel je dalším, kdo vyzkoušel ruského mladíka v bráně Tampy Bay, a ten tentokrát jen vyrazil kotouč mimo svou klec.
13:44
Hagelin objel bránu Tampy Bay, aby následně přihrál Malkinovi, kterého však ve velké příležitosti vychytal Vasilevskij.
13:33
Vasilevskij se v těchto chvílích rozhodně nenudí, když na něj od modré vyslal svou střelu Määtä a domácí brankář už má na svém kontě 11 úspěšných zákroků.
13:20
Bonino nahodil kotouč směrem k domácímu brankáři, který si jej raději ponechal ve své lapačce.
12:53
Kessel poslal puk před bránu Tampy Bay, kde číhal Malkin, který jeho pas lehce tečoval a Vasilevskij měl co dělat, aby puk zastavil.
12:28
Sheary se dostal k hodně nebezpečné střele z levé strany útočného pásma a jeho pokus zapadl přesně do lapačky Vasilevského.
12:03
Jon Cooper (TBL) si ještě nechal ověřit celou situaci na videu, zdali nedošlo k bránění brankáře, ale rozhodčí branku uznali a Tampa Bay tím přichází o svůj timeout.
12:03
Pens se následně k puku dostali a od modré vystřelil Dumoulin, jehož pokus vyrazil Vasilevskij před sebe, kde hlídkoval SIDNEY CROSBY, který i v pádu dokázal zakončit a dostal puk až do brány Tampy Bay. Asistence: Brian Dumoulin, Kris Letang.
11:49
Crosby se z čista jasna dostal až k bekhendovému zakončení, které Vasilevskij jen vyrazil na druhou stranu útočného pásma.
11:09
Český útočník se nakonec dostal až do zakončení, když z bezprostřední blízkosti vyprášil betony Murrayho.
10:43
Palát se snažil protlačit s pukem do útočného pásma, jenže byl velmi rychle o puk obrán Malkinem.
10:07
Domácí hokejisté znova jen poslali puk ze svého pásma až za bránu Murrayho, a tak je tu další zakázané uvolnění Bolts.
09:49
Coburn poslal kotouč přes celé kluziště podél mantinelu, což znamená odpískaný icing.
09:24
Sheary nedokázal ve střední pásmu zpracovat přihrávku a místo toho jen tečoval puk do prostorů mezi střídačkami.
08:50
Po odpískání se do sebe pustili Nikita Kučerov (TBL) a Trevor Daley (PIT), což znamená, že si oba odsedí pět minut na trestné lavici.
08:50
08:50
Malkin doslova přihrál puk Kučerovovi, který poslal kotouč Palátovi, jenž vystřelil a ruský útočník následně tečoval kousek pryže do ochranné sítě.
08:21
Úspěšnější nakonec byli Pens, když se kotouč dostal na modrou k Dumoulinovi, jehož střela končí až v lapačce Vasilevského.
08:14
Puk je v obranném pásmu Lightning, kde se o něj zatím bojuje v rohu pásma.
07:48
Tučňáci se následně vydali do útoku, ale jejich snaha skončila už na útočné modré, kde se hostující celek dostává do ofsajdu.
07:27
Tampa Bay se hnala do rychlého protiútoku, kde se Point snažil přihrát puk na své spoluhráče, jenže jeho pas byl nepřesný.
07:10
Teď měli hokejisté Pittsburghu hodně velké štěstí, protože jich na ledové ploše bylo mnohem více, ale rozhodčí je zatím nijak netrestají.
06:43
Přesilovka Pens je už u svého konce a hostující hokejisté se v ní nedostali ani do žádného zakončení.
06:16
Killornovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma Bolts, kde se málem i dostal k zakončení, ale měl na svých zádech hned dva hráče v bílém.
05:44
Crosby zavezl puk do útočného pásma, jenže zde jej získal Šustr, který kotouč posílá až k Murraymu.
05:27
Pens se navíc následně nevydařila útočná rozehrávka a puk končí až na zakázaném uvolnění.
05:20
Tampa Bay vyhazuje puk ze svého obranného pásma.
04:43
Pittsburgh si zahraje svou první přesilovou hru v utkání, protože Nikita Nestěrov (TBL) dostává dvě minuty za držení protihráče.
04:26
I Murray už si připisuje svůj první úspěšný zákrok v utkání, když na něj od modré vystřelil Stralman a hostující brankář chytil kotouč svou lapačkou.
03:58
Bolts si přihráli puk rukou, a tak se opět bude vhazovat ve střední třetině.
03:43
Další ofenzivní akce Pens končí ofsajdem, takže nás čeká další vhazování ve středním pásmu.
03:32
Malkin nabral ve středním pásmu velkou rychlost a vletěl s pukem do útočného pásma, kde vyzkoušel Vasilevského, který jeho střelu vyrazil na druhou stranu třetiny.
03:20
Až nyní se po delší době přerušuje hra, když čárový rozhodčí přerušuje akci Tampy Bay, protože se domácí dostali do ofsajdového postavení.
02:38
Kučerov přihrál puk na modrou Boylovi, který jej pouze kopl do útočného pásma, kde se k němu dostávají hosté.
01:58
Pittsburgh držel puk ve svém útočném pásmu, jenže hosté se odtud vyhnali sami svou špatnou rozehrávkou.
01:18
Kučerov nahrál puk Killornovi, jenž chtěl ihned vystřelit, jenže tomu jeho pokus příliš nevyšel a puk končí za bránou Pens.
00:49
Malkin sebral puk Palátovi a rozjel se s ním směrem do útočného pásma, jenže zde narazil na Andereje Šustra.
00:06
Tampa Bay vyhrála úvodní vhazování a domácí hokejisté ihned nahodili puk směrem na brankáře Murrayho.
00:01

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Strålman, Hedman, Garrison, Šustr, Coburn, Witkowski – Palát, T. Johnson, Kučerov – Killorn, Point, Vermin – Boyle, Filppula, Drouin – Naměstnikov, Paquette, J.T. Brown.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Kunitz, Bonino, Rust – S. Wilson, Cullen, Kühnhackl..
Pittsburgh Penguins

Bilance: 17-7-3

To obhájci Stanley cupu jsou na tom mnohem lépe, když jim po 27 zápasech patří 3. příčka ve Východní konferenci. Pens se aktuálně mohou pyšnit čtyř zápasovou sérií výher, ve kterých nastříleli i velké množství branek. Průměrně v nich totiž svým soupeřům nastříleli šest za jedno utkání.

Poslední zápasy:

Pittsburgh – Detroit 5:3
Pittsburgh – Ottawa 8:5
Florida – Pittsburgh 1:5
Tampa Bay Lightning

Bilance: 14-12-2

Tampa neprochází zrovna nejšťastnějším obdobím. Po zranění kapitána Stamkose totiž Blesky berou jednu porážku za druhou. Z posledních sedmi utkáních vyhrála Tampa pouze jediné, a tato mizérie srazila svěřence trenéra Coopera až do nepostupových vod tabulky Východní konference.

Tampa Bay – Washington 2:1 pp.
Carolina – Tampa Bay 1:0 pp.
Tampa Bay – Vancouver 1:5
Vítám vás u dalšího on-line přenosu ze zámořské NHL, ve které nás čeká velmi atraktivní duel mezi Tampou Bay Lightning a Pittsburghem Penguins. Utkání startuje něco málo po jedné hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.