S konstatováním, že dnešní utkání v Air Canada Centre v Torontu sledovalo 19 142 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. John Moore (NJD) 2+0
Dnešní utkání je tedy u konce a dva body si do tabulky Východní konference připíše Toronto. To sice od třetí minuty prohrávalo, ale velmi rychle dokázalo zareagovat a první periodu nakonec ovládlo v poměru 2:1. Ve druhé části sice James van Riemsdyk navýšil vedení Maple Leafs, ale v čase 49:04 přišlo snížení z hole Johna Moorea. Devils si poté vypracovali pár lepších příležitostí, avšak poslední slovo měli domácí. Při powerplay soupeře se totiž do prázdné brány trefil Connor Brown.

Střely na bránu

Toronto Maple Leafs – 30 (11/11/8)
New Jersey Devils – 32 (11/7/14)
59:47
Domácí puk drží ve vlastním pásmu a nikam již nespěchají. Dneska si Javorové listy připíšou další výhru, která je posuně blíže k play-off!
59:14
Toronto právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Podél mantinelu se Torontu podařilo dostat puk ke Komarovovi, jenž už se nacházel v útočném pásmu. Sám ale zkušený útočník nezakončoval a doslova daroval gól CONNORU BROWNOVI, jenž v pohodě zakončil i přes ležícího protihráče. Asistence: Leo Komarov, Nazem Kadri.
58:53
Keith Kinkaid spěchá na střídačku. Hosté to zkusí se šesti hráči v útočném pásmu.
58:14
Po pár tvrdších soubojích je odpískán další ofsajd New Jersey. Hostům už na vyrovnání nezbývá moc času.
57:43
Pokračující akci Devils zastavuje ofsajd.
57:19
Velmi rychlý výpad provedl Wood, který si udělal výlet na pravé straně. Bekhendové zakončení na vzdálenější tyč se ale nevlezlo do brány a Wood poté navíc narazil do mantinelu.
56:29
Komarov se pokusil přitvrdit u zadního mantinelu, nicméně soupeře vůbec netrefil a New Jersey hru obrací na druhou stranu.
56:01
Nyní už domácí hráč vyvezl puk k červené čáře a až poté ho poslal za Kinkaida. Celá pětice Toronta samozřejmě rychle střídá.
55:41
A další icing Maple Leafs. Vhazuje se tedy opět před Curtisem McElhinneyem.
55:17
Jenže nyní přichází zakázané uvolnění Toronta. No tak tohle se domácím moc nepovedlo.
54:48
Hosté se ještě pokusili zabojovat v rohu útočného pásma, nicméně kotouč se jim nepodařilo získat.
54:06
Do dobré střelecké pozice se dostal jeden z hostujících hokejistů. Po krátkém čekání mezi kruhy však přišla střela doprostřed brány.
54:00
Taylor Hall si najel do zajímavého prostoru, avšak poté svižnou střelou trefil jen McElhinneye. Velká škoda pro hostující celek.
53:15
V posledních desítkách vteřin se hraje především ve středním pásmu. Ani jeden z celků se ne a ne usadit v blízkosti soupeřova brankáře.
53:02
Ještě ze středního pásma to nyní zkusil Jake Gardiner, který však Kinkaida přesto donutil k zákroku. Pro hostujícího gólmana nic složitého.
51:44
50:51
Nyní už byl kotouč vyvezen do středního pásma. Oba celky mezitím vystřídají.
50:03
Domácí jsou na začátku přesilové hry střelecky velmi aktivní. Nejprve to zprava zkusil Nylander, posléze z levého kruhu Matthews. Kinkaid si připsal dva důležité zákroky!
49:44
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., držení protihráče).
49:04
Devils právě vstřelili branku!
New Jersey snižuje na rozdíl jediné branky. Už se zdálo, že domácí vyhodí kotouč do středního pásma, ale proti vyl Pavel Zacha. Český útočník puk zastavil u modré čáry, předal ho JOHNU MOOREOVI a ten prostřelil soupeřova gólmana. McElhinney se sice dostal do kontaktu s útočník Ďáblů, ale branka platí! Asistence: Pavel Zacha, Taylor Hall.
48:49
Domácí hrají ve čtyřech.
48:13
Aktivní Kyle Palmieri vypálil ještě dvakrát. Bránu však bohužel pro hosty netrefil
47:50
Nejprve to zkoušel Quenneville a po něm ještě Kyle Palmieri. Ani jeden z hostujících útočníků však nevyzrál na dobře postaveného McElhinneye.
47:14
Nepříjemnost pro domácí. Matt Hunwick (TOR) se dopustil nedovoleného bránění a Toronto jde do tří. Na trestnou lavici navíc míří i Brian Boyle (TOR), který se porval s Travisem Zajacem (NJD). Boyle má dvě minuty za nedovolené bránění a pět za bitku, Zajac dvě za hrubost + pět za bitku.
47:14
47:14
47:14
47:14
47:09
Úvod přesilové hry hostujícího celku zatím není ideální. Ke střele se nyní dostal až John Moore, jenž bránu vůbec netrefil.
46:49
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Morgan Rielly – 2 min., držení protihráče).
46:45
Hned po vhazování tvrdě vypálil Hall, nicméně teď už je hra přerušena vinou ofsajdu Toronta. Následuje buly v neutrální zóně.
45:59
Curtis McElhinney musel vyřešit ještě jedno zakončení, avšak nyní už kotouč schovává v lapačce. Následuje komerční přestávka.
45:23
Pomalu se stupňuje aktivita hostujícího celku. Joseph Blandisi si našel prostor u modré čáry, avšak rychlou střelou trefil pouze domácího gólmana.
44:38
Hostující obránce Prout je v posledních minutách střelecky velmi aktivní. Znovu se odhodlal k zakončení a tentokrát už domácí gólman musel zasahovat!
42:13
Dalton Prout se dostal ke střele, nicméně od modré čáry vůbec netrefil bránu. McElhinney tak může zůstat v klidu.
41:45
Jeden z hostů zahrál vysokou holí. Vhazování tedy nařízeno v blízkosti Keitha Kinkaida.
40:48
Dobrý vstup do třetí třetiny ze strany Toronta. Kinkaida totiž razantním pokuse otestoval Jake Gardiner a právě tento hráč si následně připsal i dorážku.
40:01
Další třetina začne přibližně v 2:33.
Za námi je i druhá třetina zápasu a Toronto je nadále spokojenější. K předchozímu vedení 2:1 totiž ve 23. minutě přidalo třetí branku, a to z hole Jamese van Riemsdyka. Ve třetí třetině tak Devils musejí zabrat, neboť prohrávají již o dvě branky. A nutno říci, že s takovým výkonem, jaký dosud předváděli, budou bez šance.

Toronto Maple Leafs – 22 (11/11)
New Jersey Devils – 18 (11/7)
40:00
39:51
Kotouč se odrazil do neutrální zóny. Troufnu si říct, že tam už se tato třetině dohraje.
39:23
Bleskové přečíslení Toronta zakončil James van Riemsdyk, jenž střelou mířil mezi betony hostujícího gólmana. Ten si nebyl jistý, ale puk přeci jenom udržel.
38:28
New Jersey by se v závěru třetiny rádo dostalo zpátky na rozdíl jediné branky, ale zatím se přes obranu domácího celku vůbec neprosazuje.
37:35
Gardiner měl rychlý pokusem zakončovat od modré čáry, ale místo toho mu puk přeskočil hokejku a zamířil do neutrální zóny.
37:11
Před chvílí si McElhinney připsal velmi kvalitní zákrok, ale nyní už se opět hraje blíže ke Keithu Kinkaidovi.
35:21
Přesto se Leafs rychle vrátili do pásma soupeře a Kinkaid musel zasahovat proti svižnému nahození od modré čáry. Poradil si a to znamená další komerční přestávku.
34:56
Nylander se hned po návratu z trestné lavice zapojil do akce domácích, ale teď už hosté vyvážejí puk do neutrální zóny.
34:32
33:53
Po jednom nahození sice přišla dorážka z hranice brankoviště, nicméně ta se do brány vůbec nevlezla.
33:36
Až teď se Devils vrátili do útočného pásma, kde se pokoušejí vymyslet cosi kloudného. Zatím bez úspěchu.
32:58
Ďáblové se po vhazování usadili poblíž McElhinneyovy brány, ale nyní už je kotouč až u Kinkaida.
32:32
William Nylander (TOR) při rychlém útoku vrazil do Kinkaida. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění!
32:06
Až nyní se New Jersey dostalo z prostoru před vlastní bránou, avšak Palmiei puk za bránou nevybojoval.
31:41
Toronto se několik desítek vteřin drží v útočném pásmu. Výsledkem byly dvě tři zajímavější střely, ale Kinkaid na všechny dobře viděl.
31:13
Nepovedený přechod do útočného pásma ze strany Maple Leafs. Po odpískání ofsajdu následuje další komerční přestávka.
30:39
Martin šel se spoluhráčem do přečíslení, nicméně na levé straně nenabral dostatečnou rychlost a nakonec byl důrazně odstaven.
30:15
Puk se po akci domácích hokejistů odrazil mezi diváky. Vhazovat se proto bude poblíž Curtise McElhinneye.
29:59
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Toronto je ale tentokrát zastaveno postavením mimo hru.
29:49
Sražená střela od modré čáry se zastavila těsně před Curtisem McElhinneyem, ale domácí gólman si poradil na výbornou a puk bleskově schoval pod lapačku.
28:33
Toronto podniklo rychlý protiútok, který po malém zbrzdění zakončoval William Nylander. Aktivní Švéd tentokrát trefil jenom gólmana.
28:12
Dělová rána od modré čáry byla šikovně tečována Woodem. Puk se ale těsně nevměstnal do prostou brány.
26:59
V závěru 27. minuty to z podobného místa zkusil také aktivní Mitchell Marner. I v tomto případě se do hry zapojila vyrážečka Kinkaida.
26:14
Jedovatou střelu zápěstím nyní vyprodukoval Connor Brown, který si sjel k pravému kruhu. Keith Kinkaid puk vytěsnil vyrážečkou.
25:28
Colemanovi se po dvou neúspěšných pokusech podařilo protlačit kotouč do brankoviště. McElhinney byl u své tyče pevně přikován a odolal velkému tlaku.
24:51
Po dlouhé době musel zasahovat také McElhinney. Poradil si a domácí puk následně dostali až do Kinkaidova brankoviště.
24:08
Pro hosty mohlo být ještě hůře. Van Riemsdyk měl hromadu prostoru u pravého kruhu, avšak zakončením těsně minul vzdálenější tyč Kinkaidovy brány.
23:39
Domácí hokejisté jsou viditelně při chuti, ale nyní jejich ofenzivní choutky zastavuje icing.
22:04
Ale teď už je to 3:1! Bozak puk vrátil do pásma Ďáblů, kde ho předal Mitchellu Marnerovi. Domácí mladíček šikovně vystřelil na vzdálenější tyč a JAMESI VAN RIEMSDYKOVI už stačilo jen dorazit Kinkaidem vyražený kotouč za brankovou čáru. Asistence: Mitchel Marner, Tyler Bozak.
21:44
Po icingu soupeře a vyhraném vhazováním se před bránu tlačil James van Riemsdyk. Americký útočník ale neuspěl a slabší nahození od modré čáry si Kinkaid pohlídal.
21:24
Leo Komarov byl rozjetý u červené čáry a mohl postupovat jeden na jednoho. Ještě před pásmem soupeře mu ale kotouč utekl.
20:57
Jenže ani ofenzíva New Jersey si teď nerozuměl. Kotouč se vrací do neutrální zóny.
20:26
Marčenko puk dobře předal Nylanderovi, ale jeho nahození z levé strany se stalo kořistí hostující obrany.
20:01
Další třetina začne přibližně v 1:40.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Ve vedení jsou domácí hokejisté, kteří sice od třetí minuty prohrávali po brance Johna Moorea, ale dvěma góly následně otočily skóre zápasu. Jako první se v šesté minutě prosadil Josh Leivo, jako druhý pak William Nylander.

Toronto Maple Leafs – 11
New Jersey Devils – 11
20:00
19:58
V samotném závěru třetiny to ještě zkusil jeden z hostů, nicméně Curtis McElhinney si připsal poměrně jednoduchý zákrok.
18:17
Domácí otáčejí nepříznivý vývoj zápasu. Rychlý přechod do útočného pásma vyústil v Matthewsovo posunutí puku na hůl WILLIAMA NYLANDERA. Švédský mladík se následně prezentoval neskutečně přesnou střelou, která se zastavila v rohu Kinkaidovy brány. Asistence: Auston Matthews, Nikita Zajcev.
17:30
Hall nyní nezištnou přihrávkou našel dobře postaveného Zajaca, ale ten svou střelu z mezikruží otřel pouze o blokujícího soupeře.
17:05
Na trestnou lavici usedá Blake Coleman (NJD) a Connor Carrick (TOR). Oba hráči jsou potrestáni dvěma minutami za hrubost.
17:05
17:05
Leivo vypálil po odpískání ofsajdu a to se nelíbilo hostujícím hráčům. Bohužel pro ně byla na ledě dvojice Boyle – Martin, která by v pohodě dokázala zpacifikovat celou pětici soupeřů.
16:43
Na chvíli se v útočném pásmu usadili také hokejisté New Jersey, ale na domácího brankáře neletěla ani jedna přesnější střela.
16:08
Toronto je ale nadále aktivnější. Znovu se hraje v blízkosti Kinkaidovy brány.
15:29
Tyler Bozak před bránu posílal zajímavou nabídku, ale nakonec kotouč z rohu kluziště propadl až do středního pásma.
14:59
Jeden z hostů vybojoval puk u červené čáry, nicméně podél mantinelu se moc daleko nedostal. Dobře byl totiž postaven Alexej Marčenko.
14:28
Sledujeme poměrně nezáživnou pasáž. Ani jednomu z celků se teď vůbec nedaří založení nějakého pořádného útoku.
13:39
Bozak kotouč šikovně vybojoval u mantinelu, nicméně před Kinkaidem už byl v těžké pozici. Ofenzívu mohou rozjet hosté.
12:30
12:18
Další nepříliš jistý zákrok domácího gólmana. Kotouč je po nahození z levé strany vyražen do rohu kluziště.
11:50
Jeden z hostů dostal nabito na modrou čárou, ale razantním pokusem doprostřed brány trefil pouze připraveného McElhinneye.
11:16
Zatím se hosté i přes výhodu jednoho hráče nedostali do útočného pásma. Tohle není zrovna ideální přesilová hra.
10:30
Brian Boyle (TOR) se při úniku soupeře dopustil hákování. Dvě trestné minuty!
10:28
Do obrovské šance se natlačil Henrique, který se středem protáhl až k domácímu gólmanovi. Byl ale faulován a nemohl tak řádně zakončovat.
10:17
McElhinney si připsal poměrně jednoduchý zákrok. Z následného protiútoku chtěl zahrozit Matthews, nicméně jeho zakončení bylo sraženo vysoko nad bránu.
09:22
Zrodilo se přečíslení dvou hráčů Toronta na jednoho hostujícího obránce, avšak Nylanderovi puk v rozhodujícím momentu odjel až za brankovou čáru.
09:04
Hostům se nadále nedaří ani zdánlivě jednoduchá rozehrávka. Další takovou chtěl potrestat Nylander, ale jeho žabka skončila až u Kinkaida.
08:39
Zakázané uvolnění Devils. Hra se tedy vrátí před hostujícího gólmana.
07:54
Výborně to udělal Matt Martin, který si počkal a následnou přihrávkou oslovil dobře postaveného Gardinera. Ten zakončoval z levého kruhu, ale místo gólu nechal vyniknout McElhinneye.
07:11
Puk se ocitl v ochranné síti. Čas na komerční přestávku.
06:53
Dvakrát se New Jersey dostalo do útočného pásma, ale ani jednou neměli prostor na finální zakončení. Toronto se teď dobře bránilo.
05:46
Přesilová hra domácího celku je využita. Matthews si počkal na Nylanderovu přihrávku a okamžitě poté vypálil. Kinkaid se stačil přesunout, ale pak touš lapačkou posunul před odkrytou bránu a důrazný JOSH LEIVO vyrovnal. Asistence: Auston Matthews, William Nylander.
05:18
Leafs už se sice nachází v útočném pásmu, ale zatím se vůbec nedostali ke střele, která by mířila do prostoru brány.
04:51
Začátek oslabení se hostům daří. Kotouč je až za bránou Curtise McElhinneye.
04:26
Nedovoleným bráněním se provinil Jon Merrill (NJD). Hostující obránce tak získává dvě trestné minuty.
04:03
Slabé nahození od modré čáry si Kinkaid bez problémů pohlídal. Toronto získává aspoň buly v útočném pásmu.
02:59
Zničehonic jsou hosté do vedení. Obránce JOHN MOORE se při ponechané výhodě po faulu Komarova rozjel na pravé straně a svižným pokusem puk vyslal na McElhinneye. Domácí gólman sice dokázal zasáhnout, ale kotouč se mu přesto dostal přes výstroj a došoural se za brankovou čáru. Asistence: Damon Severson, Kyle Palmieri.
02:38
Nylander obdržel dobrou přihrávku do jízdy, nicméně než se dostal do útočného pásma, jeden z jeho spoluhráčů se dostal do ofsajdové pozice.
02:18
Zakončení obstaral Adam Henrique, ale nepřesná střela se po mantinelu vyvezla až do ochranné sítě.
01:51
Toronto teď soupeře chvíli trápilo lehkým napadáním, ale nakonec se Ďáblům podařilo rozehrát.
01:22
Hosté jsou zatím naprosto mimo tempo a velmi rychle se znovu musí uchýlit k defenzívě.
00:55
Bozak nejprve nahazoval puk z pravé strany, ale potom se k němu kotouč znovu odrazil a byla z toho zajímavější šance. Střela však nemířila do prostoru brány.
00:24
Na obou stranách jsme zaregistrovali po jedné nepřesné přihrávce. Kotouč se dostává do pásma Toronta, nicméně hrát budou právě domácí.
00:01

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – Rielly, C. Carrick, Gardiner, N. Zajcev, Hunwick (A), Marčenko – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Leivo.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – A. Greene (C), Lovejoy, Merrill, Prout, J. Moore, Severson – Hall, Zajac (A), Palmieri – Blandisi, Henrique (A), B. Bennett – Quenneville, Zacha, Noesen – Wood, Coleman, Pietila.

Rozhodčí: Jean Hebert, Kelly Sutherland – Mark Shewchyk, David Brisebois.

NEW JERSEY DEVILS

Naopak hosté se do play-off s téměř stoprocentní jistotou nepodívají. V tabulce Východní konference je New Jersey vůbec poslední a na osmý Boston má manko propastných 16 bodů. Nejenže se Ďáblové trápí v defenzívě, která patří k nejhorším, velmi slabý mají útok. Ten dosud nastřílel jen 167 branek a v tomto ohledu je za Ďábly jen Colorado s Vancouverem.

Posledních pět utkání

22.3.2017 New Jersey – NY Rangers 3:2 pp.

TORONTO MAPLE LEAFS

Zdá se, že domácí hokejisté se po neúspěšných sezónách konečně probojují do play-off. Aktuálně je Toronto na sedmém místě Východní konference, nicméně vyhráno ještě nemá, neboť devátí Islanders ztrácejí pouze tři body. Největší síla týmu je v ofenzívě, která je čtvrtou nejlepší na Východě.

23.3.2017 Columbus – Toronto 2:5
21.3.2017 Toronto – Boston 4:2
19.3.2017 Toronto – Chicago 1:2 pp.
17.3.2017 Tampa Bay – Toronto 0:5
15.3.2017 Florida – Toronto 7:2