Roman Polák (TOR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:46
Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 23:43
Andrej Sekera (EDM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:10
Tři hvězdy utkání:
1. Nazem Kadri (TOR) 2+0
2. Frederik Andersen (TOR) 44 zák., 2 góly, 95,7%
3. Connor Brown (TOR) 0+1
Utkání je u konce. Toronto se raduje z výhry nad Edmontonem díky brance Nazema Kadriho ve dvanácté sekundě prodloužení!

Jedinou branku ve druhé části hry zaznamenali hokejisté Toronta. Ben Smith se prosadil po ideálním pasu od Nikity Sošnikova. Do třetí třetiny se šlo za stavu 2:1 pro Maple Leafs.

Třetí třetina poté nabídla jedinou branku, kterou dal v polovině třetiny Darnell Nurse. Utkání následně dospělo do prodloužení, kde již ve dvanácté sekundě rozhodl Nazem Kadri.

Střely na branku: 31:46
60:12
Toronto právě vstřelilo branku!
Tak to bylo opravdu hodně rychlé! Hned po dvanácti sekundách se do útoku dostal NAZEM KADRI, jenž přebruslil bránícího Connora McDavida, udělal kličku Talbotovi a zakončil svojí kličku v druhou branku utkání! Asistence: Morgan Rielly.
60:01
Třetí třetina je u konce. Domácí celek nedokázal udržet vedení a hosté se tak díky brance Darnella Nurse dočkali vyrovnání. Následuje tedy prodloužení tří hráčů proti třem.

Střely na branku: 30:46
60:00
59:50
Hosté mohli rozhodnout. Nugent-Hopkins byl sám před brankou, ale přihrávka k němu nakonec nedoputovala.
59:07
Až z toho byla akce. Z úhlu zakončoval jeden z hostujících hokejistů, který ovšem nedokázal překonat pozorného Andersena v brance.
58:54
Toronto aktuálně vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění, a tak se bude šestašedesát sekund před koncem třetí třetiny vhazovat před Andersenem.
58:46
Třetí třetina se jen dohrává. Toronto mohlo zaútočit, ale raději se šetřilo. Nebo alespoň mně to tak přišlo.
57:56
Jeden z obránců Toronta dlouho míchal s kotoučem za brankou a svůj celek do útoku neposlal. Torontu jeden bod k uspokojení nejspíše stačí.
57:18
Edmonton je sice stále u puku, ale do útoku se nežene tak vehementně, jak v předchozích minutách. Každá chyba aktuálně rozhodne.
56:25
Oilers svého soupeře nyní zatlačili a následně vyslali dva střelecké pokusy na branku. Ani jeden ovšem na ní nedoputoval.
55:36
Frederik Andersen musel krýt další nahození od modré čáry. Dánský brankář byl ovšem na tento hodně lehký pokus připraven.
54:47
Edmonton kombinuje za vlastní branku, odkud by rád vymyslel nějakou akci, která by je mohla poslat do vedení poprvé v dnešním utkání.
54:12
Po ofsajdovém postavení hostujícího celku se bude vhazovat ve středním pásmu. Pomalým tempem se blíží konec třetí třetiny.
53:58
Domácímu celku se následně povedlo vybojovat útočné pásmo, a tak se bude vhazovat po pravici hostujícího Talbota.
53:14
Snaží se tedy domácí. Vše zakončoval střelou od modré čáry Martin Marinčin, který svým pokusem ovšem zamířil jen mimo tři tyče.
52:39
Ryan Nugent-Hopkins se luxusně prodral po levé straně a následně přihrával před branku. Puk k volnému spoluhráči se ovšem nedostal.
51:42
Edmonton se pokoušel rozjet útok, ale přihrávka na levou stranu byla neúspěšná. K puku se dostávají hokejisté v modrých dresech.
50:58
Tempo hry se po vyrovnání o něco snížilo, a tak nesledujeme utkání, které by nás nyní nějak bavilo. Věříme, že se to ovšem zlepší!
50:34
Domácí nahodili kotouč před branku, ale ten se ani neobjevil. Puk skončil vysoko v ochranné síti, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:04
Po přerušení následuje komerční přestávka. Po ní se bude pokračovat za vyrovnaného stavu 2:2. Strhne nějaký celek utkání na svou stranu ještě ve třetí třetině?
49:40
Hned se do útoku vydali domácí, jenž chtěli přijít s odpovědí. Morgan Rielly zakončoval z levé strany pouze do připraveného brankáře.
48:38
Edmonton právě vstřelil branku!
Vyrovnání je na světě! Hned po vhazování se dostal kotouč na DARNELLA NURSEHO, jenž si s pukem najel z pravé strany na střed. Následně mladý obránce zakončoval do pravé šibenice, kterou se mu povedlo bezchybně trefit! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
48:30
Po pěkné kombinaci se dostal puk na modrou čáru, odkud pálil Darnell Nurse. Pokus hostujícího obránce ovšem skončil pouze v lapačce Andersena.
47:31
Edmonton sice kombinuje v útočném pásmu, ale ke střeleckému pokusu se prozatím nedostali. Více jak polovina třetiny ještě schází hostům k vyrovnání.
46:39
Nylander si hodil kotouč okolo dvou obránců, které se následně pokoušel přebruslit. V této činnosti bylo ovšem neúspěšný, a tak jsou u puku opět olejáři.
45:39
Další puk směrem Andersen letěl z hokejky Krisa Russella. Ten ale trefil prvního bránícího hráče před ním. Edmonton pokračuje v aktivitě.
45:10
Jesse Puljujärvi se dostal do další střelecké pozice v tomto utkání. Z pravého kruhu se mu ovšem nepovedlo překvapit domácího mága.
44:39
Po levé straně zaútočili následně hosté, ale střelecký pokus byl zablokován. Puk byl následně poslán daleko od branky na zakázané uvolnění.
44:17
Do obrovské šance se dostal Nikita Zajcev. Ten se s pukem dostal mezi kruhy, odkud ale střelou tahem trefil jen připravenou lapačku Cama Talbota!
43:40
Zach Hyman se pokoušel projít do zakončení, ale na modré čáře byl zastaven rázným hitem od jednoho z hostujících hokejistů.
42:59
Na druhé straně se do brankoviště až s pukem prodral Anton Lander, ale tomu se nepovedlo svou silou překonat Frederika Andersena.
42:24
Snažení domácích bylo zakončeno střeleckým pokusem Nikity Sošnikova z pravého kruhu. Jeho pokus ovšem v brance neskončil.
41:35
Edmonton je startem třetí třetiny pod tlakem. Olejářům se nedaří dostat se do nějaké akce, a tak hrají právě domácí hokejisté.
40:52
Do velké šance se dostával nejproduktivnější hráč domácích, William Nylander. Tomu se ovšem svým bekhendem nepovedlo skórovat!
40:17
Puk se už dostával k Milanu Lucicovi před branku, ale nakonec na něj rázný útočník nedosáhl. To mohla být opravdu zajímavá akce.
40:01
Druhá třetina je minulostí. Jedinou branku v této části hry zaznamenali hokejisté Toronta. Ben Smith se prosadil po ideálním pasu od Nikity Sošnikova. Jinak sledujeme hodně vyrovnané a vyhecované utkání.

Střely na branku: 22:33
40:00
39:48
Následoval ještě jeden střelecký pokus Matta Martina, kterému se ovšem střelou z pravého kruhu na přední tyčku nepovedlo přidat třetí branku.
39:40
Nikita Sošnikov se nyní po pravé straně prodral před branku, kde se ovšem nedostal do zakončení. Mladý Rus byl zastaven tvrdým hitem.
39:01
Rozeběhla se poslední minuta druhé třetiny, která nám nabídla jedinou branku. Na svědomí jí mají hokejisté Toronta.
38:36
38:20
Pokračuje tedy přesilovka Toronta, ve které jsou domácí hodně bezzubí. Anton Lander za pár sekund skočí na led a bude se hrát opět v plném počtu.
37:27
Domácí celek se nemohl udržet v útočném pásmu, Edmonton stále vyhazoval. Když už to vypadalo, že se bude hrát pět na tři, je potrestán jak Zack Kassian za podražení a Nazem Kadri za simulování.
37:27
36:36
Vše se odehrálo v signalizované výhodě. Anton Lander si počínal nedovoleně ve středním pásmu, a tak uvidíme první přesilovku Leafs.
36:36
Cam Talbot si připsal skvělý zákrok proti Tyleru Bozakovi, jenž zakončoval do prázdné branky, ale vytaseným betonem jej o možnost radosti připravil právě Talbot!
35:33
Toronto nyní drží puk a směrem dopředu se moc nežene. Vidíme trpělivou hru domácího celku, jenž kombinuje ve své obranné třetině.
34:29
Dvakrát pálil od modré čáry Oscar Klefbom. Ani jeden pokus ovšem domácí brankář za svá záda nepustil, a tak stále drží naděje svého celku na body.
33:51
Patrick Maroon posílal kotouč z levé strany bekhendem do brankoviště, kde bylo několik hráčů, a tak nejspíše počítal s nějakou tečí. Ta ovšem nepřišla.
33:33
Následně Toronto vyhodilo na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat u branky Frederika Andersena. Ten až na jednu minulu dnes chytá dobře.
33:10
Puk do pásma dostal Auston Matthews, který z pravého kruhu následně zakončoval. Jeho pokus po ledě ovšem skončil na betonech Talbota.
32:26
Edmonton je stále více na puku, ale do šancí se v posledních chvilkách nedostává. Uvidím, zda se jim to ještě povede změnit.
31:31
Hosté se dostali do tlaku i po přesilovce. Ani jeden pokus ovšem neskončil za zády Andersen, jenž byl v brance pořádně zajetý.
31:11
30:40
Začíná poslední půl minutka z přesilovky Edmontonu. Ten je po vyhození s pukem za svojí brankou a vymýšlí poslední přesilovkou akci.
30:24
Po dlouhém snažení narvali hostující hokejisté puk do brankoviště, kde se pokoušel důrazně zakončovat McDavid. To se nelíbilo obráncům. Počínání obránců se zase nelíbilo Lucicovi. Můžete odhadnout, jak celá situace dopadla.
29:44
Edmontonu se ovšem zatím nepovedlo udržet se v útočném pásmu a Toronto již dvakrát vyhodilo kotouč mimo obranné pásmo.
29:11
Toronto půjde do čtyř. Nikita Sošnikov loktem fauloval Benoita Pouliota v době, kdy byl třetím hráčem v souboji. Přesilovka pro Oilers.
28:35
Opět v šanci byl Connor McDavid. Kapitánu Oilers se z levého úhlu ovšem nepovedlo překonat dobře postaveného brankáře.
27:58
Tyler Bozak hledal od levého mantinelu na zadní tyčku volného Jamese van Riemsdyka. Ten se ovšem k puku nedostal, trefil jen jeho brusli.
27:45
Hosté vybojovali pásmo nahozením ze středního pásma, které domácí brankář udržel ve své lapačce. Následovat bude vhazování po levici Dána.
27:29
Před komerční přestávkou se tak do příležitosti dostával Connor McDavid, jenž zakončoval svou rychlou akci střelou z pravé strany. Andersen byl u své tyčky připraven.
27:10
Edmonton se následně vydal do útoku, který ovšem nevyšel. Do útočné fáze se tak prodrali hokejisté Toronta, ale ani jim se nepovedlo zakončit.
26:31
Cam Talbot se nyní několikrát zapotil proti pokusům domácího celku, který po vstřelené brance opravdu ožil. Edmonton je nyní v útlumu.
25:33
Do střelecké pozice se ale následně dostal Auston Matthews. Jednička letošního draftu z luxusní pozice ovšem zamířila jen vedle!
25:20
William Nylander objížděl branku a plánoval nějakou finální přihrávku. Bránící hráči Edmontonu jej ale o tuto myšlenku připravili.
24:31
Oilers se pokouší hru nějakým stylem uklidnit, a tak kombinují ve vlastní třetině a pomalu vymýšlejí akci, jenž by skončila brankou.
23:50
Následně musel hostující brankář řešit pokus Nazema Kadriho, který dostal kotouč přímo před něj. Domácí útočník ovšem nepřekonal pozorného Talbota!
23:14
Přichází tak branka Toronta, pro které to byla první střela v této třetině! BEN SMITH dostal kotouč před branku zpoza ní od Nikity Sošnikova. Domácí hráč puk poslal přímo mezi nohy Cama Talbota. Asitence: Nikita Sošnikov a Matt Martin.
22:34
Pokračovalo se ve snažení před brankou Toronta. Střelu od modré čáry se pokoušel tečovat a poté také dorážet Benoit Pouliot. Andersen ovšem jeho pokus nepropustil.
21:37
Dělovou ránu nyní vyslal Adam Larsson od modré čáry. Jeho pokus Frederik Andersen vyrazil a puk jen těsně proletěl brankovištěm a skončil vedle!
21:15
Následovalo vyhození až za branku Cama Talbota. Píská se zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat po levici Andersena.
20:59
Do první střelecké pozice se ovšem dostával Jesse Puljujärvi. Ten si najel do pásma, ale svojí střelou nedokázal překonat pozorného brankáře.
20:15
Domácí celek vyhrál vhazování a hned se s pukem vydal do útočného pásma, kde aktuálně kombinuje za brankou.
20:01
První třetina je u konce! Domácí celek do utkání vletěl lépe a po zaváhání obrany se dostal do vedení díky Nazemu Kadrimu. Následně byli Oilers lepším celkem, ale k vyrovnání došlo až v poslední minutě, kdy skóroval po zaváhání Andersena Anton Lander.

Střely na branku: 8:19
20:00
19:47
Ještě jeden střelecký pokus vyslal obránce Oscar Klefbom, ovšem dánský brankář byl nyní pozorný. Čisté svědomí ale určitě nemá.
19:30
Tak to byla pořádná chyba domácího brankáře, je vyrovnáno! Andersen vyjel pro puk za branku, kde jej o něj ovšem obral Tyler Pitlick. Ten neotálel a poslal puk před branku, kde ANTONU LANDEROVI stačilo poslat puk do prázdné branky! Asistence: Tyler Pitlick a Mark Letestu.
19:04
Následně ovšem právě Oilers byli těmi, kdo vyhodili kotouč za branku Andersena. Píská se tedy zakázané uvolnění.
18:50
Toronto nyní dvakrát jen vyhodilo, a tak je kotouč u hokejistů Edmontonu, jenž se pokoušejí něco vymyslet. Uvidíme, zda se jim to do konce třetiny povede.
17:59
Obrovská šance Edmontonu! Hosté se dostali do nebezpečného obléhání, které bylo zakončeno střeleckým pokusem Puljujärviho. Finský mladík ale napálil jen tyč!
17:18
Následné obléhání hostující branky bylo zakončeno střelou od modré čáry. Pokus jednoho z obránců ovšem skončil jen vedle branky.
16:20
Toronto opět získalo puk a následně jej jen poslalo za branku Talbota a šlo střídat. Hraje se ovšem v hodně rychlém tempu.
15:51
Nyní přišla kombinační hra Toronta. Zakončena byla střeleckým pokusem od levého mantinelu. Pokus Morgana Riellyho byl ovšem ztečován vysoko nad branku.
15:11
Po inkasované brance jsou mnohem lepší hosté, Toronto se do ničeho téměř nedostalo. Olejáři ovšem toto snažení ještě nezužitkovali.
14:33
Po obléhání domácí branky přišel střelecký pokus od levého mantinelu. Ten ale branku domácího brankáře ani neohrozil.
14:13
Po následném vhazování zakončoval také Andrej Sekera. Jeho pokus ovšem nebyl tak nebezpečný, aby skončil vyrovnávací brankou.
13:56
Mark Letestu se dostal do velké šance. Hostující forvard zakončoval svou akci pokusem z mezikruží, odkud ale napálil pouze pravou Andersenovu tyčku!
13:38
Nazem Kadri nyní dohrál naprosto zbytečně po odpískání Connora McDavida, kterého provokoval ještě před tím. Toto se nelíbilo Milanu Lucicovi, který kanadskému hokejistovi naznačil, že si ho najde.
13:05
Jesse Puljujärvi ukončoval dlouhodobé snažení domácího celku a pokoušel se založit útok. Puk ale nakonec nedokázal udržet.
12:14
Do dobrého snažení se tak dostala první lajna Toronta, která svírala olejáře. Těm ale druhou branku v utkání prozatím nedala.
11:37
Oscar Klefbom se ovšem dostal k puku, který následně posílal na branku Andersena. Tomu se ale povedlo neinkasovat i nyní.
11:02
Po neúspěšném útoku Edmontonu se k puku dostávají domácí, jenž pomalu a jistě kombinují ve vlastní třetině a následně se budou chtít dostat dopředu.
10:32
Mark Letestu zakončoval hned po vyhraném vhazování od Connora McDavida. Jeho pokus po ledě ovšem Andersena nepřekonal.
10:24
10:08
Následovaly ještě další dva zákroky, než se domácí obraně povedlo vyhodit kotouč až za branku Cama Talbota.
09:35
První střelecký pokus na branku Andersena byl vyslán od modré čáry. Oscar Klefbom ovšem svým pokusem brankáře nepřekonal.
08:57
Zach Hyman zachytil rozehrávku hostujícícho mužstva a hnal se do akce. Tu zakončoval z otočky v pádu, ale jeho pokus branku nakonec neohrozil.
08:24
Matt Martin bude prvním vyloučeným hráčem tohoto utkání. Ve středním pásmu nedovoleně bránil jednoho z hostujících hráčů.
08:00
Snažení Edmontonu bylo zakončeno střeleckým pokusem Darnella Nurseho od modré čáry. Tento pokus byl ovšem zablokován.
07:20
Následně nahazoval kotouč před branku Jesse Puljujärvi. V brankovišti se k teči dostával Connor McDavid, který ale trefil jen betony připraveného Andersena.
06:37
Do dobré šance se hnal Milan Lucic. Ten se po levé straně dostal do šance, kterou vylepšoval přihrávkou na Jordana Eberleho. Ten ovšem jeho přihrávku nezachytil.
06:19
Následné snažení Nazema Kadriho, jediné střelce Maple Leafs v tomto utkání, končí ofsajdem. Následuje tak první komerční přestávka utkání.
05:33
Tyler Pitlick se snažil dostat přes obránce, ale ten byl ve sprinterském souboji o něco rychlejší, než hostující forvard.
04:39
Toronto se následně dostalo do šance, která ovšem nebyla zakončena. Cam Talbot byl i tak ve správné pozici.
04:19
Po střele od modré čáry se v předbrankovém prostoru snažil prosadit Jesse Puljujärvi, kterému se ovšem nepovedlo přetlačit bránícího hráče.
03:42
Tyler Bozak posílal kotouč od levého mantinelu před branku na teč obránci Carrickovi. Ten ovšem nedokázal kotouč ideálně tečovat.
03:02
Další nahození na branku Talbota musel kanadský brankář sám odehrát do rohu. Oilers se ještě k ničemu nedostali, hrají pouze domácí.
02:23
Toronto, jenž nyní kombinuje za svojí brankou, vstoupilo do utkání opravdu skvěle. Uvidíme, zda to javorové listy v modrém provedení dokážou udržet.
01:29
Tak to bylo opravdu rychlé! Oscar Klefbom nerozehrál dobře, a tak se k puku dostal Connor Brown. Ten si najel před branku, kde našel hokejku naprosto volného NAZEMA KADRIHO. Od něho hokejky se kotouč dostal za záda Cama Talbota! Asistence: Connor Brown a Roman Polák.
01:21
Prvním střeleckým pokusem od modré čáry se prezentovali domácí. Pokus ovšem nenadělal Camu Talbotovi nějaké velké problémy.
00:44
Puk se dostal až za branku Edmontonu, kde rozehrával Adam Larsson. Tomu se ale svou přihrávkou nepovedlo poslat do úniku Tylera Bozaka.
00:05
Úvodní buly vyzněla lépe pro Edmonton, který se hned vydává dopředu. Uvidíme, zda se jim tam hned povede něco kloudného vymyslet.
00:01
Krásné středeční ráno. Za pár minutek startuje utkání mezi domácím Torontem a Edmontonem. Tento souboj by nás dříve asi moc netáhl, ale oba celky jdou pomalu a jistě vzhůru. Dnes nás určitě čeká náramná podívaná.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – N. Zajcev, Rielly, C. Carrick, Marinčin, R. Polák, Gardiner – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Komarov, Kadri, Co. Brown – Sošnikov, Ben Smith, M. Martin.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Benning, Nurse – Eberle, McDavid, Lucic – Puljujärvi, Draisaitl, Maroon – Kassian, Nugent-Hopkins, Pouliot – Pitlick, Letestu, Lander.

Rozhodčí: Rank, St.Lauren – Brisebois, Kovachik.
Předpokládané sestavy

Toronto: Andersen (Enroth) – Zajcev, Rielly, Carrick, Marinčin, Polák, Gardiner – Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Bozak, Van Riemsdyk – Komarov, Kadri, Brown – Sošnikov, Smith, Martin.

Edmonton: Talbot (Gustavsson) – Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Benning, Nurse – Eberle, McDavid, Lucic – Puljujärvi, Draisaitl, Maroon – Kassian, Nugent-Hopkins, Pouliot – Pitlick, Letestu, Lander.
Poslední vzájemný zápas

Edmonton Oilers 5:2 Toronto Maple Leafs
4. McDavid (Pouliot, Eberle), 27. Eberle (McDavid, Pouliot), 39. Eberle (McDavid, Sekera), 54. McDavid (Pouliot, Fayne), 60. Eberle (McDavid, Pouliot) – 9. Leivo (Marinčin), 40. Garniner (Komarov, Boyes)

Edmonton Oilers: Talbot – Fayne, Sekera, Schultz, Nurse, Gryba, Davidson – Purcell, Draisaitl, Hall – Eberle, McDavid, Pouliot – Jakupov, Letestu, Pakarinen – Korpikoski, Hendricks, Kassian.

Toronto Maple Leafs: Bernier – Rielly, Hunwick, Polák, Gardiner, Corrado, Marinčin – Komarov, Holland, Grabner – Parenteau, Arcobello, Greening – Leivo, Spaling, Winnik – Boyes, Froese, Clune.

EDMONTON OILERS (1.)
9 zápasů, 14 bodů (7-0-0-2)

Naopak Edmonton pod vedením nejproduktivnějšího hráče celé NHL, Connora McDavida stoupá směrem nahoru. Kanadský velkoklub je aktuálně na prvním místě Západní konference se ziskem čtrnácti bodů. Naposledy prohráli po sérii výher s Ottawou.

Nejproduktivnější hráči
Connor McDavid – 12 bodů (5+7)
Milan Lucic – 7 bodů (4+3)
Jordan Eberle – 6 bodů (3+3)

TORONTO MAPLE LEAFS (15.)
9 zápasů, 7 bodů (2-0-3-4)

V dresu Toronta sice září mladíci, ale i tak je tento kanadský celek tam, kde v posledním ročníku skončil – na dně ligové tabulky. Svěřenci Mikea Babcocka jsou na předposledním místě Východní konference, na play-off jim ovšem schází pouze tři body. Maple Leafs mají za sebou dvě prohry v řadě. Nestačili na Montreal a naposledy na Islanders.

William Nylander – 11 bodů (4+7)
Auston Matthews – 10 bodů (6+4)
James Van Riemsdyk – 6 bodů (4+2)
Krásný den přeji všem fanouškům nejkvalitnější hokejové soutěže světa. V Air Canada Center se střetnou dva kanadské celky. Toronto vyzve Edmonton. Utkání nabídne souboj Austona Matthewse a Connora McDavida, dvou posledních jedniček draftu a aktuálně prvního a devátého hráče v bodování NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.