Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:10
Martin Marinčin (TOR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:14
Marek Mazanec (NSH) 26 zák., 6 gólů, 81,3%
Tři hvězdy utkání

1. James Van Riemsdyk (TOR) 3+1
2. Mitchell Marner (TOR) 1+2
3. Tyler Bozak (TOR) 0+4
Statistiky: Střely na bránu: 32-34; Zablokované střely: 12-10; Vhazování: 51%-49%; Hity: 20-33; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 7-17.
Maple Leafs zásluhou fantastické první útočné lajny vítězí nad Nashvillem, proti kterému James van Riemsdyk vstřelil svůj druhý hattrick v kariéře NHL, zatímco jeho parťáci Mitchell Marner a Tyler Bozak zaznamenali tři body, respektive čtyři. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 6 Nashville Predators 2.
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:10
Predators se nepodařilo rozehrát a necelé dvě minuty před koncem utkání vyhodili puk na zakázané uvolnění.
57:33
Matt Irwin pálil z vrcholu mezikruží, jeho následná střela ale minula bránu a zamířila vedle levé tyče.
57:19
Frederik Andersen u své levé tyče zastavil nahození Predators a připsal si snadný zákrok.
56:08
Calle Järnkrok se po levé straně protáhl do samostatného úniku a v blízkosti vzdálenější pravé tyče se snažil zasunout puk do brány, jenže trefil pouze lapačku Frederika Andersena, který s ní puk zázračně vyrazil!
55:23
Toronto právě vstřelilo branku!
Úžasnou práci odvedl v pravém rohu útočného pásma WILLIAM NYLANDER, který nejprve vybojoval puk a poté si vybruslil mezi trojicí protihráčů do pravého kruhu pro vhazování, kde nádhernou střelou z otočky nad levým ramenem Marka Mazance zamířil do bližšího pravého horního rohu brány. Toronto vede nad Nashvillem v závěru zápasu 6:2!
55:00
Čepice byly rychle sebrány z ledu a jízda Maple Leafs za velkým vítězstvím může pokračovat.
53:38
JAMES VAN RIEMSDYK po vyhraném vhazování Toronta v útočném pásmu a přihrávce Mitchella Marnera nádhernou bekhendovou střelou z vnitřního oblouku pravého kruhu útočného pásma zamířil po ledě mezi betony Marka Mazance ke vzdálenější levé tyči a vstřelil svůj druhý hattrick v kariéře NHL! Asistence: Mitchell Marner a Tyler Bozak.
52:53
James Neal se vzápětí ocitl po přihrávce Mika Ribeira z levého rohu útočného pásma v levém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jeho následná rána bez přípravy ale zamířila pouze do hrudi Frederika Andersena, který ji vyrazil!
52:32
Mike Ribeiro počkal na útočné modré čáře až ho podpoří spoluhráči a poté bekhendem přenechal puk rozjetému Jamesovi Nealovi, který na pravém křídle předvedl krásný oblouk a sjížděl si před bránu, jenže v blízkosti pravé tyče ztratil kontrolu nad pukem a sjel mu z čepele hole.
51:05
Auston Matthews by rád využil dobrého rozpoložení týmu a ukončil devítizápasové čekání na gól, jenže zatím se mu ho vstřelit nepodařilo.
50:19
James Neal v útočném pásmu Maple Leafs tvrdě přišpendlil na mantinel Nazema Kadriho a v hledišti to jen zahučelo.
49:20
P.K. Subban z pravého křídla mířil do horní části brány, Frederik Andersen ale po dalším jistém zákroku puk ukryl v lapačce.
48:58
Matthias Ekholm tvrdě vypálil od modré čáry a bez přípravy pálil přesně k levé tyči, Frederik Andersen ale jeho střelu pravým betonem skvěle vyrazil!
48:53
Maple Leafs potřetí v zápase vedou o dvě branky, nyní ale vyhodili puk na zakázané uvolnění a Predators se po vhazování v útočném pásmu mohou pokusit odpovědět.
47:18
Martin Marinčin od modré čáry nahodil puk před bránu, kde kotouč těsně nad ledem skvěle tečoval čepelí hole LEO KOMAROV a usměrnil ho k pravé tyči. Asistenci: Martin Marinčin a Connor Brown.
46:43
Ryan Johanson zkusil štěstí na pravém křídle, jeho prudká střela zápěstím ale od mantinelu zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
46:13
Filip Forsberg z pravého kruhu pro vhazování pálil vedle vzdálenější levé tyče a následný útok Toronta Maple Leafs v útočném pásmu přerušila hra vysokou holí.
45:50
Marek Mazanec zastavil nahození Maple Leafs z pravého křídla a po 5 minutách a 50 sekundách se ve třetí třetině poprvé přerušovalo.
45:35
Jake Gardiner míchal s pukem před vlastní bránou a počkal, až jeho spoluhráči v klidu dostřídají.
45:00
Ze závěrečné části bleskově uběhlo pět minut, během kterých se ani jednou hra nepřerušovala. Takhle plynulý a svižný hokej bychom chtěli sledovat častěji.
42:57
Zaměřeno na ...

Viktora Arvidssona dělí pouhé tři góly od vyrovnání kariérního maxima, když během jedné sezóny vstřelil osm gólů, a to letos teprve odehrál patnáct zápasů.
41:12
William Nylander se vzápětí znovu zapojil do hry a přihrál do šance Austonovi Matthewsovi, jeho následná střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování pro změnu zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
40:54
William Nylander tvrdě vypálil z pravého křídla, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
40:14
Nashville vstupuje do třetí třetiny stejně jako do té druhé s jednobrankovým mankem, tentokrát ovšem za stavu 3:2.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-21; Zablokované střely: 8-8; Vhazování: 53%-47%; Hity: 20-21; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné min.: 7-17.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:28.
Druhou část utkání v Air Canada Centre odstartovala bitka mezi Romanem Polákem a Mikem Fisherem, který položil českého obránce na lopatky. Maple Leafs se vzápětí pomstili tím nejlepším možným způsobem, když James van Riemsdyk po nádherné akci z blízkosti zamířil o levou tyč do brány. Stejně jako v první třetině i v té druhé ale dokázali Predators na dvoubrankové manko zareagovat. Viktor Arvidsson se podruhé v zápase dostal do samostatného úniku a tentokrát už střelou nad lapačku Frederikovi Andersenovi nedal šanci. Skóre po druhé třetině. Toronto Maple Leafs 3 Nashville Predators 2.
40:00
39:02
Connor Brown se ocitl před bránou v obrovské šanci a mohl puk uklízet do prázdné brány, jenže Matt Irwin mu na poslední chvíli dokázal zablokovat hůl a připravil ho o jistý gól!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:03
Toronto v dnešním střetnutí vedlo 2:0 a poté 3:1, přičemž v obou případech Nashville dokázal na dvoubrankové manko zareagovat a dostat se zpět na dostřel.
37:26
Maple Leafs po inkasovaném gólu jako suchý list namočený do vody ožili a nyní jich je plný led. Zatím se jim ale potřetí v zápase jednobrankové vedení navýšit nepodařilo.
36:38
Connor Brown z mezikruží přihrál doprava a Nikita Zajcev se ocitl ve skvělé šanci, střelou mezi betony ale Marka Mazance na švestkách nenachytal!
36:09
Nashville právě vstřelil branku!
VIKTOR ARVIDSSON se podruhé v zápase po propadnutí Maple Leafs ve středním pásmu dostal do samostatného úniku, který tentokrát zakončil krásnou střelou nad lapačkou Frederika Andersena a zamířil přesně k pravé tyči. Asistence: Colin Wilson.
35:15
P.K. Subban nabral na levém křídle skvělou rychlost a přihrávkou z nulového úhlu hledal před bránou ze druhé vlny najíždějícího Craiga Smithe, který se do zakončení nedostal.
34:57
Marek Mazanec zastavil nahození Maple Leafs a po protřepání puku v jeho lapačce přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
34:14
Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk po nepřesné přihrávce zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se hra vrátí zpět před skvěle chytajícího Frederika Andersena.
33:37
Viktor Arvidsson se ocitl po rychlém protiútoku v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže puk nedokázal procedit mezi betony Frederika Andersena do brány! Skvělý zákrok brankáře Maple Leafs.
32:09
Predators si vytvořili obrovský tlak, jenže z něho nedokázali nic vytěžit a Maple Leafs vyhodili puk tak, že před brankovou čárou zpomalil a poté se na ní zastavil, takže z toho nebylo zakázané uvolnění.
31:29
Ryan Ellis vypálil na pravém křídle tvrdé od modré čáry, jeho následná střela s příklepem ale neměla potřebné parametry na vstřelení gólu a zamířila vedle levého horního rohu brány.
31:02
Frederik Andersen během druhé třetiny musel zasahovat proti pěti střelám a nyní v blízkosti levé tyče přikryl puk na boční síti lapačkou, aby nepustil Predators zbytečně do zakončení.
30:55
James Neal po rychlém otočení hry pálil z levého křídla, ovšem pouze do výstroje Frederika Andersena, který během druhé třetiny zatím neměl příliš mnoho práce.
30:30
Nazem Kadri na pravé straně dobře podržel puk a po zvednutí hlavy zpětnou diagonální přihrávkou přes šířku útočného pásma hledal na vzdálenějším levém křídle Matta Hunwicka, obránce Maple Leafs ale zapomněl puk za sebou a v blízkosti útočné modré čáry se ke střele nedostal.
29:53
Tyler Bozak se během dnešního utkání podílel na všech třech gólech asistencí, zatímco James van Riemsdyk dva z nich sám vstřelil.
28:28
První útočná formace Maple Leafs dnes naprosto devastuje Predátory z Nashvillu, kteří od trojice James van Riemsdyk, Tyler Bozak a Mitchell Marner inkasovali již tři góly.
27:52
Tyler Bozak potvrdil, jak důležitým mužem dnes je, když nádhernou přihrávkou z pravého křídla a ostrého úhlu našel před bránou najíždějícího JAMESE VAN RIEMSDYKA, který bez přípravy zamířil pod pravým betonem Marka Mazance k levé tyči a puk o ní poslal do sítě. Asistence: Tyler Bozak a Matt Hunwick.
27:13
Auston Matthews po krátké reklamní přestávce znovu vypálil, tentokrát z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale dopadla stejně. Skončila na výstroji připraveného Marka Mazance.
26:37
Auston Matthews se pokusil prolomit střelecké trápení na levém křídle střelou z ostrého úhlu, odpovědí na jeho pokus byl ale Marek Mazanec, který se mezi betony nenechal překonat!
25:48
Také Leo Komarov se vrátil zpět na trestnou lavici po uplynutí dvou trestných minut a oba týmy hrají v plném počtu.
24:25
Hra pokračovala ve hře 4 na 4 a po vypršení trestu Mika Fishera si zkrácenou přesilovou hru zahrají nyní Predators.
23:47
Přesilová hra Maple Leafs neměla dlouhého trvání a Leo Komarov usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění.
22:25
Mike Fisher ještě dostal desetiminutový trest za nesportovní chování a nějakou dobu se na ledě neobjeví.
22:25
Roman Polák a Mike Fisher se do sebe pustili v pravém rohu obranného pásma Maple Leafs. Bitku vyhrál kapitán Predators, který poslal českého obránce na lopatky! Mike Fisher dostal dvě minuty za nesportovní chování na vrh a Maple Leafs si zahrají přesilovou hru.
22:25
21:16
Jen, co jsem dořekl myšlenku, právě Tyler Bozak mohl skórovat, když se protáhl do samostatného úniku a v tísni orazítkoval pravý beton Marka Mazance, který si přispal další skvělý zákrok!
20:50
Rozdílovým hráčem je zatím Tyler Bozak, který se asistencí podílel na obou gólech Maple Leafs.
20:06
V Air Canada Centre právě začala prostřední část utkání mezi Torontem a Nashvillem, do které domácí hokejisté vstupují s jednobrankovým vedením 2:1.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-11; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 59%-41%; Hity: 10-13; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:31.
Mitchell Marner poslal po 64 sekundách Toronto překvapivě rychlou střelou do vedení, na které mohl na opačné straně odpovědět po samostatném úniku a bekhendovém blafáku Viktor Arvidsson, Frederik Andersen ale podržel svůj tým skvělým zákrokem a přesně po třinácti minutách od úvodního gólu zápasu přišel trest z hole Jamese van Riemsdyka. Nashvillu se do přestávky podařilo alespoň snížit, když James Neal založil rychlý protiútok a po krásné přihrávce Ryana Johansena ho vzápětí u levé tyče střelou do prázdné brány sám zakončil. Skóre po první třetině. Toronto Maple Leafs 2 Nashville Predators 1.
20:00
19:44
Martin Marinčin se pokusil vstřelit gól střelou z levého křídla, jeho pokus zápěstím byl ale zablokován.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:53
JAMES NEAL ve středním pásmu po krásné otočce s pukem roztáhl hru doprava na rozjetého Ryana Johansena, který mu přihrávku z pravého křídla a ostrého úhlu oplatil, a po založení rychlého protiútoku na vzdálenější levé tyči z úhlu sám dorazil puk do prázdné brány. Asistence: Ryan Johansen a Mattias Ekholm.
17:00
Mitchell Marner mohl vstřelit svůj druhý gól v utkání, když z levého kruhu pro vhazování skvěle mířil pod horní tyč, Marek Mazanec ale vytáhl úžasný zákrok a maskou puk vyrazil!
15:48
Maple Leafs přesně po třinácti minutách vstřelili druhý gól a vedou nad Nashvillem 2:0.
14:04
Tyler Bozak ve středním pásmu založil rychlý protiútok a JAMES VAN RIEMSDYK se po jeho přihrávce do jízdy dostal na vrcholu kruhu pro vhazování ke střele, která byla zablokována. Když to ale nevyšlo napoprvé, zkusil to útočník Maple Leafs podruhé a jeho dorážka zamířila nad lapačkou Marka Mazance přesně do víka. Asistence: Tyler Bozak a Mitchell Marner.
13:16
Viktor Arvidsson vyrazil do samostatného úniku a v blízkosti levé tyče se pokusil o rychlý bekhendový blafák, Frederik Andersen ale včas zavřel dveře a předvedl úžasný zákrok!
12:52
Ben Smith vypálil na pravém křídle rychle zápěstím od mantinelu, Marek Mazanec byl ale připraven a před kroužícími supy puk ukryl ve své výstroji.
12:00
Nashville během posledních okamžiků utkání dobře tlačí na pilu, ale zatím se mu na skóre zápasu nepodařilo udělat zářez.
10:52
Predators napřáhli na vrcholu levého kruhu pro vhazování bez přípravy k jedovaté střele, kterou Frederik Andersen nedokázal udržet a puk proskákal vedle vzdálenější pravé tyče!
10:40
Yannick Weber v pravém kruhu pro vhazování vypálil zápěstím a jeho následná střela zamířila do náruče Frederika Andersena.
10:00
Filip Forsberg vybruslil zpoza brány a hledal prostor na střelu, na pravém křídle ale vzápětí o puk přišel.
08:56
Craig Smith se v pravém kruhu pro vhazování dokázal prodrat k puku a poté prudkou střelou letící těsně nad ledem mířil ke vzdálenější levé tyči, Frederik Andersen ale předvedl dobrý reflex a jeho pokus vyrazil pravým betonem mimo!
08:28
Roman Josi středem ledové plochy rychle zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování krásně zamíchal s pukem, poté následovala prudká střela zápěstím, která zamířila těsně vedle levého horního rohu brány!
07:40
Ryan Ellis se pokusil po otočení hry vypálit z pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela se ale od hole Nikity Zajceva odrazil do rohu ledové plochy.
07:02
Nikita Zajcev na pravém křídle nevymýšlel nic složitého a nahodil puk podél mantinelu do rohu útočného pásma, kam si pro puk dojel Mattias Ekholm a bekhendem rozehrál.
06:25
Leo Komarov předvedl za bránou skvělý forčeking a puk se dostal podél hrazení k Martinovi Marinčinovi, který na pravém křídle nebezpečně vypálil od modré čáry a těsně nad ledem mířil ke vzdálenější levé tyči, Marek Mazanec ale vytáhl výborný zákrok a pravým betonem jeho pokus vyrazil!
05:28
Roman Polák na pravém křídle vypálil od mantinelu, jeho následná bomba ale zamířila vedle bližší pravé tyče.
04:52
Mike Fisher se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, z nichž první vyrazil brankář Frederik Andersen pravým betonem a druhá ze slibné střelecké pozice zamířila vedle pravé tyče!
03:28
Nashville se snaží na brzy inkasovaný gól odpovědět, domácí brankář Frederik Andersen ale zatím zasahovat nemusel.
02:48
Tyler Bozak si na gólu Mitchella Marnera připsal druhou asistenci poté, co vyhrál v útočném pásmu důležité vhazování a svedl o puk vkleče velký souboj.
01:04
MITCHELL MARNER po vyhraném vhazování Maple Leafs a několika vyhraných soubojích u mantinelu vybruslil zpoza brány a rychlou střelou zápěstím z levého kruhu pro vhazování a ostrého úhlu mezi nohama clonícího Ryana Ellise překonal zaskočeného Marka Mazance! Asistence: James van Riemsdyk a Tyler Bozak.
00:53
Morgan Rielly na levém křídle vypálil od modré čáry a Marek Mazanec si připsal první úspěšný zákrok, když na přední levé tyči nadvakrát jeho pokus ukryl ve své výstroji.
00:01
Puk právě dopadl na led a utkání mezi Torontem Maple Leafs a Nashvillem Predators bylo zahájeno!
00:01
V Air Canada Centre všichni povstali, aby vyslechli americkou a poté kanadskou národní hymnu, po jejímž doznění už bude vše připraveno k zahájení zápasu.

Toronto Maple Leafs: Andersen – Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Marinčin, Hunwick (A) – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Ben Smith, Sošnikov. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Nashville Predators: Mazanec – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Arvidsson, Johansen, Neal (A) – C. Wilson, Ribeiro, C. Smith – Forsberg, Fisher (C), Järnkrok – Bass, Sissons, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Kevin Pollock – Shandor Alphonso, Steve Miller.

Roman Polák (TOR) 1+1, +/- -2
Martin Marinčin (TOR) 1+2, +/- -5
Marek Mazanec (NSH) 2 zápasy, 1 start, 36 zákroků, 7 gólů, úspěšnost zákroků 80,6%
Vzájemné zápasy

24.02.16 Toronto – Nashville 2:3
13.11.15 Nashville – Toronto 1:2
Nashville Predators

Pekka Rinne je kvůli zranění v dolní části těla mimo hru a do brány Nashvillu se proti Torontu podruhé v letošní sezóně postaví Marek Mazanec, který byl v úterý povolán zpět z farmy v Milwaukee. „Je to součást mé práce. Pošlou vás pryč, aby vás druhý den povolali zpět, a já na to musím být připraven,“ prohlásil český brankář po návratu do Nashvillu. Predators se nachází ve skvělé formě, když bodovali v každém z posledních šesti zápasů a vyhráli tři utkání v řadě.
Toronto Maple Leafs

Toronto v posledním zápase prohrálo 4:1 na ledě Pittsburghu a útočníkovi Austonovi Matthewsovi se stále příliš nedaří, když během posledních devíti zápasů nevstřelil ani jeden gól a zaznamenal dvě asistence. „Je zřejmé, že posledních pár týdnů bylo velice těžkých a frustrujících,“ prohlásil před zápasem proti Nashvillu Predators sám Matthews. Gól během posledních devíti zápasů nevstřelil ani William Nylander, který na rozdíl od Matthewse zaznamenal o jednu asistenci více, tedy tři. Maple Leafs během posledních tří zápasů vyslali na bránu méně střel než soupeř.
Toronto se po nedělní porážce na ledě Pittsburghu vrací zpět do Air Canada Centre, kde vyhrálo dvě z posledních tří utkání a ve středu v noci se pokusí zastavit rozjetý Nashville, který vyhrál tři zápasy v řadě a navíc během nich inkasoval maximálně jeden gól.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.