S konstatováním, že dnešní utkání v Air Canada Centre v Torontu sledovalo 19 544 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Mike Hoffman 1+0
Třetí vzájemné utkání Toronta s Ottawou je tedy u konce a do vedení se v tomto minisouboji dostává dnes hostující celek. Senátoři sice zásluhou Bobbyho Ryana vyhráli první třetinu, avšak v druhé měli navrch pro změnu domácí a Tyler Bozak dokázal vyrovnat. Na další trefu se čekalo do 47. minuty, kdy po tečování Kadriho střely mohl radovat Matt Martin, avšak ani toto vedení nebylo rozhodující. Na konci řádné hrací doby totiž Ottawa v přesilové hře odvolala brankáře a odměnou byla vyrovnávací trefa Mikea Hoffmana.

V prodloužení měli více šancí domácí, nicméně ti nedokázali využít dvě nadějná přečíslení a šlo se tak do samostatných nájezdech. Ty byly po třech sériích vyrovnané, neboť se prosadil jen hostující Bobby Ryan s domácím Mitchellem Marnerem. Rozhodovalo se tak ve čtvrtých pokusech. Tyler Bozak neuspěl, Tom Pyatt ano a bylo rozhodnuto. Bonusový bod za vítězství po samostatných nájezdech tak získávají hosté!

Střely na bránu

Toronto Maple Leafs – 33 (7, 15, 7, 4)
Ottawa Senators – 27 (13, 4, 8, 2)
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
Autorem vítězné branky je TOM PYATT.
Rozhodnuto! Tom Pyatt (OTT) jel poměrně pomalu, ale těsně před bránou udělal rychlý manévr do forhendu a zakončil přesně pod břevno.
Mezi betony teď mířil Tyler Bozak (TOR), nicméně puk se zastavil o Condonovy betony.
Také Erik Karlsson (OTT) volil střelu, avšak Andersen si pohlídal všechny mezery.
James van Riemsdyk (TOR) přestřelil. Hosté mohou rozhodnout.
Odpověď na Marnerův gól měl přinést Kyle Turris (OTT), avšak ten trefil puk poslal do nastavené lapačky.
Mitchell Marner (TOR) kotouč téměř zastavil na hranici brankoviště a dal gól. Condon byl hodně rozzlobený, avšak sudí se poradili u videa a branka je uznána.
Na druhé straně nájezdy zahájil Bobby Ryan (OTT), jenž zamíchal pukem a rychlou střelou z forhendu skóroval.
Jako první se k nájezdu rozjel Auston Matthews (TOR), avšak jeho bekhend skončil v Condonově lapačce.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
V závěru prodloužení to ještě vypadalo na šanci. Dva hráči Toronta se zjevili za obranou soupeře, avšak nakonec si důležitý obranný zákrok připsal Ceci.
64:09
Erik Karlsson se vydal na krásný výlet přes celé kluziště. Sám se prodral až před Andersena a nakonec ještě oslovil Hoffmana. Jeho střela z mezikruží vylétla těsně nad bránu.
63:42
Povedená pasáž ze strany Toronta končí střelou do Condonovy hrudi. Po buly se puku ujímají hosté.
63:28
Podruhé se Toronto v prodloužení dostalo do přečíslení dvou na jednoho. Tentokrát zakončoval Gardiner, Phaneuf puk dokázal srazit k zadnímu mantinelu.
62:55
Nazem Kadri si šikovně najel mezi dva bránící hráče, avšak prudkou přihrávku Gardinera zastavit nedokázal.
62:30
Condon měl nyní nečekaně velké problémy se zakončením Connora Browna. Nakonec si ale dokázal poradit.
62:16
Na druhé straně byl blízko rozhodnutí Chris Wideman, který naskočil ze střídačky a střelou po obrovském nápřahu olízl břevno Andersenovy brány.
61:27
Nakonec jsme ale byli svědky další šance Toronta! Přečíslení dvou na jednoho zakončoval Kadri, avšak jeho střela se nevlezla do prostoru brány.
61:02
Rychlý útok Toronta přinesl zakončení Nikity Zajceva. Condon ale dokázal zasáhnout a hra se přesouvá na druhou stranu.
60:46
Vyhození domácích sice prošlo přes všechny čáry, ale Condon předtím vyjel z brány a icing se tak pískat rozhodně neměl. Přesto se vhazuje u Andersena.
60:30
První šance v prodloužení se dočkala Ottawa. Pageau puk udržel v rohu kluziště, kde se do akce zapojil Turris. Ten našel volného Karlssona, nicméně jeho zakončení šlo přesně doprostřed brány.
60:01
Ani třetí třetina tohoto napínavého utkání nepřinesla rozuzlení. Za stavu 2:2 se tedy půjde do prodloužení, popřípadě pak samostatných nájezdů.

Střely na bránu po třetí třetině

Toronto Maple Leafs – 29 (7, 15, 7)
Ottawa Senators – 25 (13, 4, 8)
60:00
59:56
Obrovská šance na rozhodnutí zápasu! Kyle Turris mohl využít zmatků před Andersenem, vrhl se po puku nacházejícím se v brankovišti, ale tři hráči Toronta byli přeci jenom důraznější.
59:21
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. S blížícím se koncem zápasu se hra přesune do pásma Senátorů.
58:49
Ottawa právě vstřelila branku!
Vyrovnáno! Po kombinaci v blízkosti modré čáry se puk dostal na hůl MIKEA HOFFMANA, který tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu a lehce tečovaný kotouč si to namířil mezi betony Frederika Andersena. Kouč Mike Babcock ještě zkusil Coach Challenge, avšak Bobby Ryan se nedopustil nedovoleného bránění vůči brankáři a gól platí! Asistence: Erik Karlsson, Dion Phaneuf.
58:34
Mike Condon je na střídačce! Powerplay Ottawy.
58:05
Hosté se stále nemohou vrátit do útočného pásma. S kotoučem teď navíc hrají domácí, kteří šetří cenné vteřiny.
57:37
Tři střely od modré čáry byly zablokovány domácími hráči. Následně je kotouč vyhozen až ke Condonovi.
57:13
Oddechový čas pro hosty.
57:13
Zbytečná chyba Martina Marinčina (TOR), který puk vyhodil mezi diváky. Dvouminutový trest pro slovenského obránce.
56:47
K dalšímu zakončení se dostal Jake Gardiner. Jeho svižná střela prosvištěla vedle brány, ale Maple Leafs zůstanou v útočném pásmu.
56:21
Rychlá akce Toronta znamenala pouze slabé nahození, po kterém se však bude vhazovat u Condona. Tohle nyní domácím vyhovuje.
56:03
Teď mohlo být vyrovnáno! Stone puk udržel za Andersenovou bránou, avšak znenadání se kotouč zjevil před zcela volným Widemanem. Ten zblízka zakončil pouze do domácího brankáře.
55:49
Domácí teď opravdu nemají moc problémů s odvracením nevýrazných útoků Sens. Hostům se čas povážlivě krátí.
55:36
Přeci jenom přichází ještě jedna pauza věnovaná reklamám. Po ní budou mít hosté 4 minuty a 24 vteřin na to, aby vyrovnali stav zápasu.
55:10
Leo Komarov se napravo dokázal prohnat kolem Ceciho, ale před Condonem mu puk odjel až do rohu kluziště. Šance tak nebyla dotažena.
54:26
Je za námi zřejmě poslední komerční přestávka zápasu. Ottawa se sice natlačila do útočného pásma, ale výsledkem byl jen nepřesné Smithovo zakončení z velkého úhlu.
53:39
A právě Marner se nakonec dostal k zakončení. Přihrávku zpoza brány ale proměnil pouze v lehce nepřesnou střelu.
53:23
Mitchell Marner získal puk v rohu kluziště. Defenzíva Toronta si tak může na chvíli odpočinout, neboť se hraje v pásmu Ottawy.
52:47
Další dva pokusy o přechod do pásma Maple Leafs byly odraženy. Puk je až u Condona, který bude rozehrávat zpoza vlastní brány.
52:14
Domácí teď pozorně brání a vyčkávají na možnost rychlého protiútoku. Zatím ale taková šance nepřichází.
51:09
Při této akci jsme byli pouze svědky zablokovaného zakončení Erika Karlssona. Toronto následně v poklidu vyváží puk do středního pásma.
50:56
Mike Hoffman se projel středním pásmem a Ottawa se díky němu znovu dostává do útočného pásma. Uvidíme, zda přijde další šance na vyrovnání.
50:04
Po buly a následné střele od modré čáry se kotouč odrážel před odkrytou bránu Toronta, ale jeden z obránců domácích rychle padl pod nohy dorážejícího soupeře.
49:55
Zajímavý přechod do útočného pásma teď znamenal přečíslení Sens. Kyle Turris sice nebyl v ideální pozici, ale zprava přesto trefil břevno Andersenovy brány.
49:43
Hra je v posledních minutách velmi často přerušována. Časomíra je zastavena i po akci Ottawy, která byla usvědčena z ofsajdu.
49:30
Rychlý protiútok domácích hokejistů dospěl až k zakončení Lea Komarova. Tvrdá střela finského reprezentanta byla vyražena pozorným Condonem.
49:18
Po inkasování druhé branky se Ottawa snaží kombinovat v útočném pásmu. Dobře bránící Toronto ale zatím nemá moc problémů.
47:32
Další velká šance domácích! Přečíslení dvou na jednoho zakončoval William Nylander, nicméně Condon se fantasticky přesunul a lapačkou zastavil puk mířící do odkryté části brány.
47:00
Toronto právě vstřelilo branku!
Po další akci jdou domácí do vedení! Ke střele se na pravé straně útočného pásma dostal Kadri, který však neměl moc šancí na překonání Condona. Zakončení domácího útočníka ale bylo tečováno MATTEM MARTINEM a především díky tomu kotouč prošel mezi rukou a tělem hostujícího brankáře. Asistence: Nazem Kadri, Jake Gardiner.
45:52
Na druhé straně zahrozil James van Riemsdyk! Jeho první střelu totiž Condon pouze vyrazil a domácí útočník se dostal k dorážce. Gólman Sens se ale bleskově přesunul k tyči, kde zasáhl!
45:37
Kyle Turris se sice podél mantinelu prodral až za bránu Andersena, ale tam byl v pohodě ubráněn důrazným Hunwickem.
44:51
Svižná střela od modré čáry se zastavila o jednoho z hráčů, jenž se nacházel před Andersenem. Dánský gólman byl následně povalen na led a ztratil puk, ale defenzíva Toronta situaci ustála.
44:41
Ottawa se zničehonic dostala do přečíslení. Hosté ale neměli potřebnou rychlost a Ceciho doplnění z druhé vlny bylo ubráněno.
43:59
Po Marnerově proniknutí do útočného pásma zakončoval James van Riemsdyk. Jeho střela z levé strany byla sražena.
43:37
Oba celky teď nepředvedly zrovna nejpřesnější kombinaci v útočném pásmu. Vše ukončuje zakázané uvolnění Senátorů.
42:31
Až nyní se domácí dostali k zakončení. Ani jeden ze dvou pokusů však Condona příliš neohrozil a hosté hru dostávají do neutrální zóny.
42:11
Toronto je v úvodu třetí třetiny poměrně pasivní. Další rozehrávka letí přes všechny čáry, nicméně vinou předchozího doteku ve středním pásmu se nepíská icing.
41:09
A tak se také stalo. Mark Stone puk vyvezl z rohu kluziště, avšak zakončením z bezprostřední blízkosti na Andersena nevyzrál. Následná strkanice mezi Gardinerem a Smithem pak nepřerostla v nic velkého.
41:02
Zakázané uvolnění Toronta. Hosté se nastěhují do útočného pásma, kde mohou přerušit již více než čtvrt hodiny trvající pasáž bez střely na bránu.
40:32
Jako první se k zakončení ve třetí třetině dostal Erik Karlsson. Jeho střela zápěstím byla sražena mimo tři tyče.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:09.
Také druhá část Bitvy o Ontario je za námi a tentokrát už je stav utkání vyrovnaný. V této třetině měli střelecky výrazně navrch domácí, kteří navíc ve 28. minutě dokázali využít přesilovou hru a Tyler Bozak tak vyrovnal na 1:1. V závěrečné části dvacetiminutovky byl na čtyři minuty vyloučen Ryan, avšak tuto dlouhou početní převahu už Toronto nedokázalo zužitkovat. Před třetí části je tak utkání zcela otevřené.

Střely na bránu po 2. třetině

Toronto Maple Leafs – 22 (7, 15)
Ottawa Senators – 17 (13, 4)
40:00
39:44
Sens si připsali pouze další odražený útok, po kterém se kotouč dostal až k zadnímu mantinelu. Zdá se, že nic zajímavého už v této třetině neuvidíme.
38:59
Kotouč je za Andersenovou bránou, kde se k němu snaží dostat hosté. Defenzíva Toronta ale kontroluje hru ve vlastním pásmu.
38:28
38:22
William Nylander pálil z pravého kruhu a tečované zakončení se odrazilo do Condonovy helmy. Ta se následně poroučela k ledu a hra je přerušena.
37:51
Senátoři se nakonec mohli dostat do rychlého přečíslení, avšak Pageau byl okamžitě dobruslen a výsledkem bylo pouze slabší zakončení.
37:34
Ani další kombinace Toronta nevyústila v nebezpečnější zakončení. Kotouč se tak vrací do neutrální zóny.
36:57
A teď už je puk dokonce až za Andersenem. Toto dlouhé oslabení Senátoři zvládají.
36:28
Polovina přesilové hry Toronta je minulostí. Ottawa puk navíc vyhazuje do středního pásma.
36:15
Znovu to byl Gardiner, který tvrdě vypálil od modré čáry. Ránu však schytal pouze obětavý Marc Methot, od kterého se kotouč odrazil nad plexisklo.
35:47
Další přesilovkovou kombinaci se domácím podařilo rozjet až nyní. Střela od modré čáry ale nemířila do potřebného prostoru.
35:06
Nyní se sice jeden z hráčů Toronta dostal k zakončení, avšak Condon si pokus z levého kruhu pohlídal. Vhazovat se bude samozřejmě v pásmu Ottawy.
34:37
I tato přesilová hra začíná vyhozením puku v podání bránícího celku. Domácí se hned na začátku početní výhody musí vrátit k Andersenovi.
34:28
Nepříjemnost pro hostující celek. Hyman totiž za bránou Ottawy inkasoval zásah vysokou holí a Bobby Ryan (OTT) dostává trest na 2+2 minuty.
34:09
Bleskové přečíslení Ottawy dospělo k zakončení Dzingela, jenž však těsně minul bránu. Po odrazu od mantinelu mohl dorážet Turris, avšak ten už byl za brankovou čárou.
33:54
Šikovný Matthews si to namířil dopředu, nicméně bekhendem z pravého kruhu zakončil pouze do Condonova betonu.
33:19
Ani další útočná snaha Ottawy nepřinesla nic, co by stálo za zmínku. Domácí puk v pohodě vyvážejí k červené čáře.
32:49
Rychlý protiútok Ottawy byl zakončen střelou, jež byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se po pravé ruce Frederika Andersena.
32:24
Za bránou se cosi kloudného pokusila vymyslet dvojice Marner-Bozak. Ani jeden z nich kotouč neodkázal dostat do střelecké pozice.
31:54
Dvě obrovské šance Zacha Hymana. Forvard Toronta byl nejprve sám před Condonem, ale zakončením minul, a následně se dostal k dorážce z hranice brankoviště. Condon však výborně zasáhl!
31:16
Na obou stranách byla k vidění jedna střela zablokovaná bránícími hráči. Puk se tak posléze vrací do středního pásma.
30:35
Komerční přestávka je minulostí a záhy po ní se do šance dostal Turris. Ten našel povedenou zadovku od Ryana, ale před bránou v tísni nezakončil.
30:20
Chris Kelly nešikovně upadl po souboji s Komarovem a otřesen zůstal na ledové ploše. Za doprovodu lékařů už ale útočník Ottawy míří zpátky na střídačku.
29:51
Karlsson měl dost prostoru na to, aby si rozmyslel rozehrávku a nakonec oslovil Pageaua. Ten však kotouč ztratil v rohu útočného pásma.
29:16
Domácí hokejisté jsou v posledních minutách aktivnější. Martinova střela však neletěla do prostoru brány a další pokus byl tečován do ochranné sítě.
28:35
Hra se dvakrát rychle přesunula ze strany na stranu. Jako poslední nyní zakončovali domácí, nicméně tvrdou střelu z pravého kruhu Condon dobře viděl a v klidu vyrazil.
27:31
Po nevýrazné kombinaci teď přišla nádherná souhra, která znamená vyrovnání. Puk šel z pravého kruhu k Van Riemsdykovi, jenž touš rychle posunul na TYLERA BOZAKA. Domácí útočník měl trochu prostoru mezi kruhy a z prvního doteku zakončil do horní části brány! Asistence: James van Riemsdyk, Nazem Kadri.
26:46
Marner si neporadil s poskakujícím kotoučem, ale k jeho štěstí se dokázali vrátit dva hráči Toronta. Přečíslení se tedy nekonalo a domácí bez potíží ubránili rychlý výpad soupeře.
26:23
Ottawa v oslabení znovu začala aktivně. Pageauova přihrávka zpoza brány však nenašla Smithe a výsledkem byl protiútok zakončený střelou do Condonovy hrudi.
26:02
Za sekání je nyní vyloučen Dion Phaneuf (OTT), který může být rád, že sudí jeho přestupek neodměnil trestným střílením ve prospěch Hymana.
25:59
Bleskový protiútok Toronta vyústil v Hymanovo natlačení se před Condona. Nedovoleným způsobem bráněný útočník Maple Leafs si puk potáhl na bekhend, ale následně nedokázal pořádně zakončit.
25:29
Erik Karlsson sice nejevil moc vlekou snahu o hrání kotouče, ale nakonec je přesto pískáno zakázané uvolnění, kterému předcházela slibná střela Chrise Neila.
24:49
Po zakončení zleva od mantinelu se puk odrazil přesně na hůl Nylandera. Ten rychle zareagoval, ale do prostoru brány už vystřelit nedokázal.
24:41
Svižné nahození od modré čáry dokázal usměrnit Marner, který se ještě dral k dorážce. Mike Condon ale zůstává stoprocentní.
23:58
Domácí se naopak dostali pouze k nahození od červené čáry, po kterém je rozhodčím hlasitě naznačováno ofsajdové postavení. Senátoři tak mohou rozehrávat relativně v klidu.
23:37
Hra se pro změnu přesunula před Andersena, kterého prověřil Chris Wideman. S tvrdým zakončením však gólman Toronta neměl moc problémů.
22:22
Tentokrát už měl Condon více práce! Přečíslení dvou na jednoho totiž Marner vyřešil dobrou střelou z levé strany a hostující gólman se musel vyznamenat!
22:12
Jedovaté nahození od modré čáry prošlo až ke Condonovi, nicméně ten puk bez větších potíží vyrazil do rohu kluziště.
21:37
Zakázané uvolnění Ottawy. Vhazování se uskuteční po levé ruce Mikea Condona.
21:05
Frederik Andersen byl chvíli bez své hokejky, ale poměrně rychle se dočkal náhrady od Komarova. Navíc se domácí dokázali vymanit z vlastního pásma.
20:29
20:22
Velmi dobrá šance Ottawy, Střelu od modré čáry totiž Andersen vyrazil pouze před Stonea, jenž na nic nečekal a přispěchal s dorážkou. Ta se ale zastavila o beton pozorného gólmana.
20:12
Druhou třetinu ještě Ottawa začíná přesilovou hrou a okamžitě musel přijít Andersenův zákrok. Vhazuje se po pravici domácího gólmana.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:12.
Je tomu opravdu tak. Úvodních 20 minut tohoto kanadského derby je u konce a ve vedení je zatím Ottawa. Ta měla k dispozici hned tři přesilové hry a především díky tomu svého soupeře dokázala přestřílet. Na začátku 15. minuty se navíc ujala Methotova střela, kterou před Andersenem tečoval Bobby Ryan. Domácí následně mohli vyrovnat, nicméně dvě velké šance v rámci přesilové hry zůstaly nevyužity.

Střely na bránu po 1. třetině

Toronto Maple Leafs – 7
Ottawa Senators – 13
20:00
19:56
Znovu je puk až u červené čáry. Hosté už nestihnou další útok a první třetina skončí nejtěsnějším rozdílem.
19:05
Po střele Marka Stonea už byl Andersen prakticky překonán, ale hostům se přesto nepodařilo dostat puk za brankovou čáru. Finální přihrávka navíc zamířila až do středního pásma.
18:46
Maple Leafs se poměrně záhy dostali ke kotouči a poslali ho přes všechny čáry. Senátoři se tak i v úvodu této přesilové hry vrací ke Condonovi.
18:29
Hosté předvedli rychlý protiútok, při kterém se Leo Komarov (TOR) dopustil hákování. Ještě to vypadalo na šarvátku mezi Polákem a Turrisem, avšak hostující útočník o bitku rozhodně neměl zájem.
18:04
Poněkud nevýraznou pasáž se domácím podařilo ukončit dvěma pokusy z úhlu. Ani jeden však Condona příliš neohrozil.
16:53
Ottawa se po ubráněném oslabení vrhla do útoku. Snaha hostů ale končí postavením mimo hru, po kterém bude následovat buly v neutrální zóně.
16:08
15:45
Další šance Maple Leafs. Tentokrát se ve středním pásmu mezi třemi soky krásně protáhl Nylander, který se dostal až před Condona, avšak na toho bekhendem nevyzrál.
15:09
Hned třikrát teď James van Riemsdyk zakončoval z pravého kruhu a především druhý pokus byl velmi zajímavý. Puk se totiž odrazil přesně před Matthewse, jenž však netrefil odkrytou bránu.
14:41
Skvělý začátek oslabení ze strany Sens. Zack Smith se ujal kotouče v útočném pásmu a našetřil několik velmi cenných vteřin.
14:08
Toronto dostane šanci na bleskové vyrovnání. Za nedovolené bránění je totiž potrestán Marc Methot (OTT).
14:02
Nyní už se Senátoři usadili v útočném pásmu a slaví úvodní trefu zápasu! Z rohu kluziště se kotouč dostal na modrou čáru odkud přišla tvrdá střela. Přesně trefený puk před bránou tečoval výborně postavený BOBBY RYAN a Andersen tak neměl sebemenší šanci zakročit. Asistence: Marc Methot, Chris Neil.
13:32
Po krátké pasáži odehrané v neutrální zóně se dopředu vydali znovu hosté. Tentokrát se jejich akce zastavila vinou ofsajdového postavení jednoho z nich.
12:57
Jeden z domácích se sice pokusil ohrozit hostujícího brankáře, ale slabší nahození od modré čáry se zastavilo kdesi před Condonovou bránou.
12:24
11:56
Touš je ve středním pásmu a Ottawě se nyní moc nedaří návrat před Andersenovu bránu. Vyloučený Zajcev se zanedlouho vrátí na led.
11:15
Teď ale kotouč doputoval na hůl Marka Stonea, který vypálil z vrcholu levého kruhu a rychlým projektilem trefil tyč Andersenovy brány.
11:02
Dion Phaneuf si nenápadným pohybem našel prostor mezi kruhy. Po obdržení přihrávky však bekhendem nezakončil přesně.
10:32
Okamžitě o buly konaném před Andersenem je puk vyhozen přes všechny čáry. Přesilovku tak Ottawa zahájí až u vlastní brány.
10:24
Dvě trestné minuty za vysokou hůl si odsedí Nikita Zajcev (TOR). Pro ruského obránce je to druhé vyloučení v dnešním utkání.
09:46
Prostor pro střelu z pravého kruhu si našel Hoffman, nicméně Ryanova přihrávka byla zastavena jedním z bránících hokejistů Toronta.
08:44
Tentokrát se Maple Leafs dostali do útočného pásma a po několika vteřinách kombinace přišla šance! Na přihrávku od modré čáry si k brankovišti sjel Marner, avšak jeho zakončení šlo těsně vedle Condonovy brány.
08:01
Ofenzívu Toronta zastavuje hvizd čárového rozhodčího, jenž spatřil nepatrný ofsajd. Následuje komerční přestávka.
07:36
07:04
Obrovská šance Senators! Ryan Dzingel dostal výbornou dlouhou přihrávku do jízdy, zjevil se sám před Andersenem, ale na toho střelou z mezikruží nevyzrál.
06:49
Dvakrát kotouč nakonec mířil na Andersena, ale ani jednou neprošel až k domácímu gólmanovi. Teď navíc Toronto vyhazuje puk přes všechny čáry.
06:12
Ottawa je nastěhována v útočném pásmu, ale kombinace je zatím velmi neurovnaná. Uvidíme, zda se hosté dostanou k nějaké nebezpečnější střele.
05:36
Erik Karlsson si dvěma krásnými manévry poradil s Komarovem. Podstatnější je ale vyloučení Nikity Zajceva (TOR), jenž si pomohl hákováním.
05:10
Nyní to vypadalo nadějněji. Mark Stone puk posunul na pravou stranu útočného pásma a odtud přišla svižná střela. Andersen chvíli nevěděl, kde je kotouč, ale nakonec ho dokázal najít.
04:57
Bobby Ryan se podél mantinelu protáhl až do útočného pásma, nicméně výsledkem bylo jen slabé nahození, které navíc zřejmě nemířilo do brány.
04:23
Po Marinčinově rozehrávce do středního pásma se kotouč odrazil nad plexisklo. Puk se tedy stává příjemný suvenýrem jednoho z fanoušků.
03:52
V posledních minutách se týmům moc nedaří přechod přes dobře bráněné střední pásmo. Nyní byly zastaveny dvě akce hostů a moc dobře si jako poslední nevedli ani domácí.
03:02
Cody Ceci dobře zapracoval v rohu kluziště, avšak hostům se přeci jenom nepodařilo vyvést puk z vlastního pásma. Jenže Toronto se naopak nedostává do střelecké pozice.
02:36
Tentokrát se domácím podařil rychlý přesun do útočného pásma. Kotouč ale doklouzal pouze ke Condonovi, jenž hru přerušil.
02:27
Opakované buly poblíž Andersenovy brány už ovládli hosté a díky tomu mohl nyní zakončovat Erik Karlsson. Sražený pokus však vylétl vysoko nad.
02:12
Nepřesná rozehrávka Javorových listů. Zakázané uvolnění a hra se vrací až před Frederika Andersena.
01:31
Poprvé se v útočném pásu na trochu delší dobu usadila i Ottawa. Nic zajímavého však hosté nevymysleli a na druhé straně z úhlu zakončoval Kadri. Condon připraven.
01:10
Registrujeme první střelecké pokusy zápasu. Bobby Ryan minul a mladičký Auston Matthews z protiútoku zakončil jen do Condonovy lapačky.
00:46
Kotouč se dostal do neutrální zóny a další pokus o přechod do útoku už končí ofsajdem Toronta. Vhazovat se bude poblíž střídačky Senators.
00:23
Toronto začíná aktivně a od úvodu drží puk v pásmu soupeře. K pořádnému zakončení se ale domácí hokejisté zatím nedostali.
00:01
Třetí Bitva o Ontario letošní sezóny může začít! Jde se na věc.
Dozněla kanadská státní hymna. Ledovou plochu nyní opustí příslušníci armády, kterým je dnešní utkání věnováno a vše bude následně připraveno k úvodnímu buly zápasu.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Gardiner, C. Carrick, Hunwick (A), R. Polák, Marinčin, N. Zajcev – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, W. Nylander – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, F. Gauthier, Sošnikov.

Ottawa Senators: Condon (Driedger) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Hoffman, Pageau, Pyatt – Dzingel, Turris, B. Ryan – Kelly, Lazar, Neil (A).

Rozhodčí: Kevin Pollock, Kendrick Nicholson – Scott Cherrey, Greg Devorski.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Roman Polák
Martin Marinčin

Ottawa Senators

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

15.1.2017 Ottawa – Toronto 2:4
13.10.2016 Ottawa – Toronto 5:4 pp.
5.10.2016 Ottawa – Toronto 3:2 pp. (příprava)
27.9.2016 Toronto – Ottawa 3:6 (příprava)
13.3.2016 Ottawa – Toronto 4:0
OTTAWA SENATORS

Ani hosté na tom nejsou vůbec špatně a momentálně se drží na šesté příčce Východní konference. Ottawě má navíc aktuálně dobrou formu a vyhrála čtyři z posledních pět zápasů. Problémem týmu je především ofenzíva, která je čtvrtou nejhorší v konferenci, avšak na druhou stranu Senátoři těží z kvalitní obrany. Právě defenzíva je třetí nejlepší na Východě a minule například vynulovala i skvěle hrající Columbus.

TORONTO MAPLE LEAFS

Domácí hokejisté letos konečně dávají zapomenout na velmi špatné sezóny z minulých let a aktuálně se nachází na osmé příčce Východní konference. Toronto letos patří k nejofenzivnějším celkům, což potvrzuje 134 vstřelených branek, a špatně na tom není ani defenzíva, která je přibližně rovna ligovému průměru. Především na domácí půdě se však Javorovým listům nedaří. Z 21 zápasů odehraných v Air Canada Center totiž Toronto získalo jen 24 bodů.

20.1.2017 Toronto – NY Rangers 2:5
18.1.2017 Toronto – Buffalo 4:3
14.1.2017 NY Rangers – Toronto 2:4
8.1.2017 Toronto – Montreal 3:5