Z dnešního zápasu NHL je to všechno. Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc!
3. Vladislav Naměstnikov (TBL) 1+1
Tampa Bay poráží Toronto Maple Leafs 7:3!

Domácí byli od začátku aktivnější, jenže první třetinu prohráli 0:3. Nejprve za to mohl proměněný samostatný únik Stevena Stamkose, posléze se prosadil Alex Killorn. Na konci první části hry zaznamenal přesnou trefu z mezikruží opět Steven Stamkos.

Po první přestávce promarnil nejprve Victor Hedman obrovskou šanci, kdy netrefil odkrytou branku Frederika Andersena, ale krátce na to už dorazil puk za záda dánského brankáře. William Nylander dal Torontu určitou naději na zvrat brankou, kterou uznali sudí až po výzvě Jona Coopera.

Ve třetí dvacetiminutovce se krásně trefil Nikita Kučerov střelou do horního rohu branky Frederika Andersena. S tím opravdu nešlo nic dělat. Následně ale Toronto dalo dvě branky v rozmezí necelé minuty a půl, kdy se prosadili James Van Riemsdyk a posléze Austin Matthwes. Jenže Michell Marner se nechal úplně zbytečně vyloučit za vysokou hůl. Následovala čtyřminutová přesilovka hostů. Naměstnikov s Drouinem rozhodli definitivně o výhře hostujícího mužstva v poměru 7:3.
59:30
Nazem Kadri (TOR) se tomu strašně diví, ale ono není vůbec čemu. Zbytečné oplácení a trošku frustrace hráče domácích, takže dvě minuty za sekání.
59:09
V době, kdy začala poslední minuta zápasu sledujeme výborné napadání, výborné bruslení a pohyb hokejistů v bílých dresech.
58:18
Na ledě je český útočník Ondřej Palát, ale právě on ztratil kotouč na pravém kruhu útočného pásma Tampy. Dnešní zápas se mu zrovna dvakrát nevyvedl.
57:50
Roman Polák to měl složité při rozehrávce, jelikož Alex Killorn mu nedal žádný prostor na to, aby se český obránce rozhlédl. Zkrátka účastník Světového poháru 2016 neměl žádný klid!
57:17
Austin Matthews byl v ofsajdu. Toronto už tenhle zápas nevyhraje a může za to především hloupý faul Mitchella Marnera v době, kdy se Maple Leafs nadechovali k náporu!
55:57
Tampa právě vstřelila branku!
Tak tohle musí mrzet domácí, protože Toronto se hnalo do protiútoku, ale výborně zasáhl obránce Tampy, načež Nikita Kučerov poslal do dobré pozice svého spoluhráče a ten situaci dva na jednoho vyřešil razantní střelou JONATHAN DROUIN – 3:7. Asistence: Nikita Kučerov!
55:10
VLADISLAV NAMĚSTNIKOV dává na 6:3 pro Tampu. Výborně clonil Rus brankáři Frederiku Andersenovi až se dostal k dorážce střely Antona Stralmana a snadno zakončil do prázdné branky Toronta! Zkrátka a dobře krásná černá práce, hosté si vytvořili tlak a Anton Stralman dostal strašně místa ke střele od modré čáry! Asistence: Anton Stralman, Tyler Johnson! 3:6.
54:47
A Tampa samozřejmě nikam nespěchá. Má tohle utkání výborně rozehrané. Ondřej Palát byl důrazný před Frederikem Andersenem.
53:26
Ale tohle je velká škoda pro domácí. Protože Mitchell Marner (TOR) dostává čtyři minuty za vysokou hůl. Teď skončila hokejka hráče Toronta v obličeji Fina Valterriho Fillpuly.
53:06
Nazem Kadri teď úplně zbytečně šel po odpískání do Bena Bishopa a to samozřejmě viděli obránci Tampy, takže následovala rozmíška před brankou hostů. Ještě předtím clonil Leo Komarov americkému gólmanovi Blesků.
52:42
Jenže právě Austin Matthews ztratil puk na útočné modré čáře, když se pustil mezi dva hráče. A Tyler Johnson šikovně šetří čas pro Tampu Bay.
52:24
Austin Matthews je na ledě a i on přihlížel tomu, jak se hráči Toronta dostali do ofsajdu. Minuta přesilovky Maple Leafs je minulostí.
51:50
Toronto je nyní nastěhované před Benem Bishopem a obránci hostů vůbec nestíhají. Tak kdo by to byl řekl za stavu 5:1 a brance Nikity Kučerova ze 47. minuty?
51:12
A zajímavé to bude také v dalších dvou minutách. Jason Garrison (TBL) si přidržel Jamese Riemsdyka, autora jedné trefy Toronta v dnešním zápase a půjde na dvě minuty na trestnou lavici!
50:56
A mohlo to být ještě zajímavější, protože střela Jaka Gardinera od modré čáry byla tečovaná, ale Ben Bishop zasáhl svým pravým betonem. Toronto má převahu a Tampa to bude mít ještě hodně složité.
50:40
36:19 na střely pro Babockův tým. Další zákrok si připsal Ben Bishop po střele od modré čáry. Na ledě byl také český obránce Andrej Šustr.
50:22
Tak zatímco před chvílí to ještě vypadalo na to, že Tampa bez problémů dojde k výhře, tak najednou je všechno jinak po dvou trefách Toronta v rozmezí necelé minuty a půl. Je tady komerční přestávka.
49:47
Toronto právě vstřelilo branku!
No a drama je tady! 3:5. Vše to začalo u Bena Bishopa, který rozehrál na beka, jenž byl tísněný dvěma soupeři a pochopitelně domácí výborně napadali. William Nylander našel AUSTINA MATTHEWSE a ten dal branku mezi nohama amerického brankáře Tampy! Asistence: William Nylander.
48:28
Tak to je hlavně práce Morgana O´Riellyho, který nejprve centroval před prázdnou branku, kde byl Tyler Bozak, posléze poslal puk na modrou, odkud přišla střela Nikity Zajceva, kterou před Benem Bishopem tečoval JAMES VAN RIEMSDYK! 2:5! Asistence: Nikita Zajcev, Morgan O´Rielly!
46:45
Tak tohle si asi Tampa vzít nenechá. Steven Stamkos výborně bruslil, výborně se pohyboval v útočném pásmu hostů. Navíc Kanaďan poslal ideální pas na pravý kruh pro NIKITU KUČEROVA a ten krásně zamířil do horního rohu branky Frederika Andersena!! 1:5! Asistence: Steven Stamkos, Vladislav Naměstnikov!
45:38
Ve třetí třetině se Tampa Bay nežene dopředu, bedlivě a velice dobře brání před Benem Bishopem. Asi nejvíce zahrozil ve třetí části Austin Matthews svým průnikem v přesilové hře Toronta.
45:12
Tyler Bozak chtěl z levého kruhu vyhrát buly šikovně na pravého obránce Nikitu Zajceva, ale ten už nestihl odehrát puk v útočném pásmu svěřenců Mika Babcocka.
45:07
Švéd Anton Stralman se pokusil o vyhození, tak aby z toho nebylo zakázané uvolnění a další buly před Benem Bishopem, jenže to se mu nepovedlo.
44:32
Roman Polák našel svojí zadovkou na modré čáře spoluhráče, ale ten poslal kotouč pouze do lapačky Bena Bishopa. Nebyla to nikterak nebezpečná střela.
44:27
Je tady zakázané uvolnění hostujících hokejistů. Čeká nás vhazování před Benem Bishopem.
43:54
Nejprve Brian Boyle uklouzl. Posléze domácí hráči svírali hosty v útočném pásmu, ale Tyler Bozak nepřihrál na spoluhráče volného před brankou Bena Bishopa!
43:18
Tampa Bay vyhazuje až za Frederika Andersena, odkud si bere kotouč ruský obránce Nikita Zajcev.
42:24
Moc hezký průnik jsme viděli. Po přihrávce Jaka Gardinera se ke střele dostal Američan Austin Matthews, ale i nadále se první centr torontského útoku neprosadil v dnešním zápase.
41:47
Nikita Nestěrov (TBL) dostává dvě minuty za podražení a domácí hokejisté mají k dispozici přesilovou hru na úvodu třetí třetiny zápasu s Tampou Bay.
41:28
Po střele obránce Morgana O´Riellyho se tlačil do brankoviště Bena Bishopa Z levé strany centr druhého útoku Toronta Tyler Bozak, ale americký brankář odolal.
40:34
Victor Hedman odchází na lavičku svěřenců Jona Coopera. Mezitím se na vhazování ve středním pásmu staví jeho spoluhráč Naměstnikov.
40:18
Začala třetí třetina a první lajna Tampy Bay, tedy Naměstnikov – Stamkos – Kučerov šla hned po pár sekundách pryč z ledu.
40:01
A to znamená, že po dvou třetinách vede Tampa v Torontu stále o tři branky. Ve druhé periodě nejprve měl obrovskou šanci Victor Hedman, ale místo, aby puk napálil do odkryté svatyně Frederika Andersena, tak jej poslal právě do dánského brankáře. Jenže prakticky vzápětí se již švédský obránce prosadil dorážkou po centru Stevena Stamkose, který strážce branky domácích pouze vyrazil. William Nylander ale snížil na 1:4 z pohledu Maple Leafs v poslední minutě druhé dvacetiminutovky poté, co mu puk před odkrytou branku Bena Bishopa předložil Nazem Kadri!
40:00
39:50
V posledních sekundách druhé třetiny ještě vystřelil od modré čáry obránce Toronta Morgan O´Rielly, ale skóre se již nezměnilo.
39:04
Jon Cooper si vzal challege a zažádal o to, aby rozhodčí přezkoumali, zda nedošlo k ofsajdu při přechodu hráčů Toronta do útočného pásma. Sudí branku uznávají.
39:04
Tak s tímhle už nemohl Ben Bishop dělat vůbec nic. Jeho spoluhráči včas přistupovali k soupeřům, ale americký brankář už nedrží čisté konto. Z levého kruhu přišla přihrávka Nazema Kadriho na WILLIAMA NYLANDERA, který měl před sebou prázdnou branku a Bishop už se nestačil přemístit. Asistence: Nazem Kadri, Austin Matthews.
38:33
V úvodu početní výhody, své druhé přesilové hry se nedostali domácí hokejisté ke střele na branku Američana Bena Bishopa...
37:41
William Nylander byl faulovaný Nikitou Nestěrovem (TBL) v útočném pásmu Toronta. Jsou z toho dvě minuty za držení hole pro hráče Tampy.
37:15
J.T. Brown dělá potíže torontským bekům při rozehrávce tím, že k nim velice rychle přistupuje. Ale zatím bez výsledku pro svěřence Jona Coopera.
36:42
Nikita Kučerov výborně bruslí a Morgan O´Rielly má co dělat, aby rozehrál akci Toronta Maple Leafs. Jakmile je na ledě první lajna Tampy Bay, tak je to strašně znát.
36:14
A mohlo to být 5:0. Steven Stamkos výborně zabojoval na modré čáře a k dobré šanci se z levého kruhu dostal Nikita Kučerov. Brankář Frederik Andersen teď vůbec nevěděl, kde má puk.
35:27
Setkává se druhá lajna Tampy se třetí Toronta a výsledkem je to, že centr Nazem Kadri ztrácí puk v rohu útočného pásma Maple Leafs.
34:40
Jenže to samé platí také o Ondřeji Palátovi, ale tomu to určitě hlavu nežere, protože jej z českého pohledu dnes zatím zastoupil dvěma asistencemi obránce Andrej Šustr.
34:17
Austin Matthews, jednička posledního draftu NHL, dnes není vůbec vidět. Americký talent se nám ale nyní prezentoval střelou zápěstím, jenže Ben Bishop si připsal zákrok proti střele prvního centra Toronta!
33:22
Je to skutečně tak. Ben Bishop už nemá horní patro kompletní. To je zcela zřejmé, ale i nadále stojí v brance Tampy Bay a i nadále drží čisté konto v souboji svého mužstva proti Torontu.
33:01
Tak jestli dobře vidím, tak Ben Bishop ztratil cosi ze svého mluvícího ústrojí. Vypadá na to vyražené zuby brankáře Tampy Bay.
33:01
Brian Boyle nebyl vítězem buly před domácí brankou, ani Cedric Paquette nezískal kotouč pro hokejisty Tampy Bay při svém forčekingu. Na druhé straně zasahuje Ben Bishop!
32:16
Na střely je to 22:12 pro domácí hokejisty, jenže na skóre 4:0 pro hostující hráče. Na ledě je první lajna Tampy, ale Steven Stamkos prohrál buly po levici Frederika Andersena.
31:49
Domácí byli lepší na vhazování, jenže pokus od modré čáry obránce Connora Carricka šel mimo tři tyče, načež se do brankoviště tlačil Tyler Bozak, ale opět bez kýženého výsledku pro domácí hráče.
31:38
Zakázané uvolnění hokejistů Tampy Bay. Vhazovat se bude před Američanem Benem Bishopem.
30:55
Buly ve středním pásmu vyznělo lépe pro hosty, a tak může Fin Valterri Fillpula začít akci hostujícího celku, jenže domácí výborně napadají.
30:39
Po přihrávce českého obránce Romana Poláka bylo křídlo první formace domácích Zack Hyman v ofsajdu.
30:19
Je za námi polovina utkání. Tampa Bay ještě zvýraznila ve druhé třetině své vedení brankou švédského obránce Victora Hedmana a vede v Air Canada Centre nad Torontem 4:0.
30:19
Mitchell Marner mohl přihrávat na volného Tylera Bozaka, ale místo toho odchází útočník domácích a prvně jmenovaný hokejista na střídačku.
29:19
Steven Stamkos sice nebyl úspěšný při vhazování v útočném pásmu Leafs, ale domácím se nepovedlo usadit před Benem Bishopem a navíc musí modří vyčistit útočné pásmo.
29:11
Následoval útok Toronta zakončený střelou od modré čáry v podání obránce Morgana O´Riellyho, nicméně Ben Bishop nepustil puk do své branky.
28:40
Nejhorší pro domácí hráče je, že i nadále vedou ve statistice střel. Braydon Cobourn nahazuje před Federika Andersena, ten vypomáhá obráncům s rozehrávkou.
27:23
Tak nyní už je to pro svěřence Mika Babcocka daleko horší. Nikita Kučerov si odvedl výbornou práci na pravém kruhu. Posléze Steven Stamkos centroval před branku Frederika Andersena, ten puk vyrazil a mezi nohama dánského brankáře dopravil puk do sítě VICTOR HEDMAN! 0:4. Asistence: Steven Stamkos, Vladimir Naměstnikov!
27:08
Vladimir Naměstnikov vytvořil výbornou golovou pozici pro dvojici Steven Stamkos Victor Hedman, ale ten v době, kdy měl před sebou odkrytou branku Frederika Andersena pouze trefil ležícího brankáře Toronta!
26:52
Hra je přerušena. Ve druhé třetině zatím bez vstřelené branky. Toronto – Tampa stále 0:3.
26:28
Tyler Bozak se dostal přes útočnou modrou čáru domácího mužstva, ale posléze střelou zapěstí minul branku Bena Bishopa.
25:34
Valterri Fillpula vybojoval na modré čáře puk pro Alexe Killorna, ale ten mířil bekhendem mimo branku, ve které ve druhé třetině stojí Frederik Andersen.
24:30
Tak až Matt Hunwick zastavil průnik dnes dvoubrankového střelce Stevena Stamkose po pravém křídle. Přesilovka hostujcího celku končí.
24:00
V přesilovce se toho zatím moc významného nestalo. Naposledy střílel Švéd Hedman, ale Rus Kučerov pouze přibrzdil před Frederikem Andersenem.
22:26
Tak přesilovka Toronta skončila, ale naopak začne Maple Leafs oslabení. Trest za hráčskou lavici odpyká Peter Holland (TOR).
21:12
Tak tohle byla snad největší šance Toronta a první branku. Střílená přihrávka domácího beka, kterou si našel Tyler Bozak, který byl úplně sám před Benem Bishopem, ale ten nastavil svoji lapačku a stále v Air Canada Centre drží čisté konto!
20:35
James Van Riesmdyk se snažil tečovat puk po střele od modré a krýt výhled Benu Bishopovi, jenže americký brankář pokryl puk směřující na jeho svatyni.
20:16
Tak druhá třetina začíná moc hezky pro Tampu. Valtteri Fillpula (TBL) byl při napadání tak aktivní až hákoval soupeře, takže dvě minuty pro Fina a první přesilovka zápasu!
20:01
Nic zásadního už se v první třetině nestalo. Tampa ji vyhrála 3:0 a Mike Babcock má o čem přemýšlet. Vše začal výborným forčekingem a trošku šťastnou brankou Steven Stamkos, posléze Alex Killorn prokázal parádní důraz poté, co Frederik Andersen neudržel puk ve své výstroji a před zraky českého obránce Romana Poláka zvýšil na 2:0. Jestli asi něco zaznělo v kabině Maple Leafs před zápasem, tak to bylo to, že se nemůže nechat prakticky žádný prostor Stevenu Stamkosovi. A to se právě stalo. Vítěz Světového poháru 2016 a hráč, který chyběl na olympiádě v Soči 2014 zůstal volný mezi kruhy a střelou, kterou otřel o tyč branky domácích rozhodl o tom, že Tampa má tenhle zápas výborně rozehraný. Andrej Šustr navíc asistoval hostujícímu kapitánovi na obě branky!
20:00
19:02
Na ledě je druhá obranná dvojice Tampy Andrej Šustr – Jason Garrison a právě bývalý bek Floridy Panthers nahodil kotouč za muže, který byl třikrát překonaný v první třetině, tedy Frederika Andersena.
18:31
A skóre je tak 3:0! Ben Bishop rozehrává za vlastní brankou po nahození torontských obránců.
17:12
Tak jak málo stačí takovému střelci, jakým je STEVEN STAMKOS! Tampa zamkla svého soupeře. Přišla přihrávka z rohu v podání Nikity Kučerova na Andreje Šustra, ten našel mezi kruhy zmiňovaného Kanaďana, který ještě otřel puk o levou tyč branky Frederika Andersena, ale právě od ní se kotouč odrazil do sítě. 0:3. Asistence: Andrej Šustr, Nikita Kučerov
16:46
Před malou chvílí pálil velice nebezpečně hostující Braydon Point z hranice pravého kruhu, ale Frederik Andersen vytasil zákrok svým pravým betonem.
16:13
Výborný pohyb dvou hráčů v útočném pásmu Tampy, a sice Alexe Killorna a Valterriho Fillpuly. Ti dva dostali domácí hokejisty pod tlak.
15:50
Švéd Victor Hedman jako poslední prověřil Frederika Andersena. Necelé čtyři minuty před koncem první třetiny vede Tampa Bay v Air Canada Centre nad Torontem 2:0 po brankách Stevena Stamkose a Alexe Killorna.
15:05
Jonathan Drouin a Ondřej Palát dostali do úzkých rozehrávající dvojku Toronta. Nicméně žádné velké vzrušení, natož pak třetí puk v síti Frederika Andersena z toho nebylo. To už by bylo opravdu hodně kruté pro domácí hokejisty.
14:05
Peter Holland, hráč čtvrté lajny domácího celku, nebyl úspěšný při vhazování po pravici Bena Bishopa, brankáře, který zatím má více práce než jeho protějšek Frederik Andersen, nicméně skóre hovoří lépe pro Tampu Bay.
13:35
Matt Hunwick rozehrál po napadání Cedrica Paqqueteho přes levé křídlo Toronta Matta Martina. Ten se snažil o pokus na vzdálenější tyč branky Bena Bishopa. Nicméně kotouč letěl vedle svatyně Blesků z Tampy!
12:32
Hodně nepřesná rozehrávka hokejkou v podání Bena Bishopa, ale naštěstí pro hosty toho domácí hokejisté nevyužili. Celkem z ničeho mohlo být snížení náskok svěřenců Jona Coopera.
11:30
Ondřej Palát se srazil se soupeřem, ale to už střelec branky Tampy Alex Killorn napadá Morgana O Riellyho. A s úspěchem je z toho vhazování před Frederikem Andersenem.
11:14
A chtěli to změnit dva hráči Toronta a sice střílející Matt Hunwick a tečující William Nylander. Nositel jména, které se proslavilo angažmá v New Yorku Rangers po boku Jaromíra Jágra, ale poslalo kotouč pouze do Američana Bena Bishopa.
10:34
Anton Stralman se vrací až za vlastní modrou. Blesky nevytěžily nic ze svého útoku, ale i tak to musí být pro Frederika Andersena těžké. Opravdu složité. Nesáhl si pořádně na puk a jeho tým prohrává 0:2.
09:57
Valterri Fillpula a Tyler Bozak se postavili na buly po levici Bena Bishopa a druhý centr domácího Toronta nebyl úspěšný. Tampa se dere do pásma Toronta.
09:36
Toronto se sice dostalo do útočného pásma, ale nikoliv k ohrožení branky Tampy. Výborně pracoval svým tělem v rohu kluziště centr čtvrté lajny Blesků Brian Boyle. Dobrá černá práce pro hostujícího středního útočníka.
09:05
Toronto střídá. Na led naskakují nové síly a vše začíná rozehrávka obránce Morgana O Riellyho.
08:17
Toronto je zatím střelecky výrazně aktivnější (8:1 před brankou Alexe Killorna), jenže skóre je daleko příznivější pro Stevena Stamkose a spol. Trošku krutý začátek zápasu pro Maple Leafs.
07:15
Tak tomuhle se říká důraz. Tomu co předvedl v dějišti SP v hokeji ALEX KILLORN v souboji na brankovišti s Romanem Polákem. Brayden Point zavezl puk do útočného pásma, poslal poslal puk na modrou čáru, kde pálil Brayden Cobourn a Killorn nevzdal boj o puk a dorazil jej za záda dánského gólmana. Asistence: Braydon Cobourn, Brayden Point
06:38
Domácí hokejisté vybojovali kotouč aktivním forčenkingem, ale tentokráte se Mitchellu Marnerovi nepovedlo to, co se povedlo hostujícímu kapitánovi Stevenu Stamkosovi. Hráč Toronta puk ztratil posléze co si jej chtěl stáhnout. Po necelých sedm minutách vede Tampa Bay na ledě Toronta 1:0.
05:48
Po rozehrávce Morgana O Riellyho domácí hokejisté pouze nahodili za Bena Bishopa, ale více z krátké akce Maple Leafs nebylo.
04:50
Matt Hunwick, bývalý obránce Colorada Avalanche a Bostonu Bruins, stojí u zrodu akce Maple Leafs. Samozřejmě domácímu Frderiku Andersenovi vůbec nepomohlo, že si nesáhl na puk a už lovil hrací předmět ze své branky.
04:13
Rus Vladimir Naměstnikov se dere do útočného pásma Toronta jako uragán, ale puk nezískal útočník finalisty Stanleyova poháru před dvěma lety.
03:27
Zákazané uvolnění to nebylo. Domácí obránce Morgan O Reillly musel hrát, posléze se uvolnil hostující Alex Killorn, ale Frederik Andersen v brance Toronta nemusel zasahovat.
02:39
Mitchell Marner neprošel přes střední pásmo a útočník domácího celku odchází střídat. Na tahu je hostující Tampa Bay.
01:22
Tampa vede 1:0 a může za to především výborný forčeking STEVENA STAMKOSE. To on vytvořil tlak na rozehrávajícího Conora Carricka. Kanadský útočník Tampy šel sám na Frederika Andersena a zdá se, že bek domácích Matt Hunwick pomohl kotouči do sítě v době, kdy si hráč hostů chystal puk na forhendový blafák. Trošku zajímavý úvod zápasu! Asistence: Andrej Šustr.
00:32
Tak tohle nebyl vůbec špatný průnik hostujícího Braydena Pointa, ale nebyl to nikterak těžký zákrok pro brankáře Frederika Andersena z Dánska.
00:09
Utkání začalo. Hráč Toronta sice vyhrál vhazování, jenže je to Švéd Victor Hedman, kdo rozehrává první akci hostujícího celku za brankou Američana Bena Bishopa.
00:01
Toronto dnes v modrém, Tampa Bay v bílém. Poslechneme si americkou a kanadskou hymnu!

Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Hunwick, C. Carrick – Hyman, Matthews, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Co. Brown, Kadri, Komarov – M. Martin, Ben Smith, Holland.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Strålman, Garrison, Šustr, Nestěrov, Coburn – Naměstnikov, Stamkos, Kučerov – Palát, T. Johnson, Drouin – Killorn, Filppula, Point – Paquette, Boyle, J.T. Brown.

Rozhodčí: Nicholson, O´Rourke – Cherrey, Knorr.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Co se týče vzájemných zápasů, tak hned čtyři z posledních pěti vyhrál tým, který letos z pěti zápasů prohrál pouze jediný, a sice ten proti Coloradu 0:4. Tím myslím hostující Tampu Bay. Druhý celek tabulky Východní konference (první je Montreal) porazil Toronto také v posledním duelu těchto dvou mužstev – 3:0. To se hrálo na ledě Blesků a jednu branku vstřelil také účastník Světového poháru 2016 a olympijských her 2014 Ondřej Palát!
TAMPA BAY
Tampa prahne po Stanleyově poháru. Nic jiného se skutečně ve městě, které proslavil hokejem Martin St. Louis, zkrátka nebere. Před rokem byly Blesky opravdu blízko, ale ve finále narazili na Chicago Blackhawks poměrem 2:4 na zápasy. Musí to být opravdu strašný pohled pro hokejistu, který dře celý rok proto, aby získal vytouženou trofej a posléze vidí soupeře, jak se s ní radují. Přitom ví, jak blizoučko k ní byl a přitom rozhodovaly detaily. Třeba i to, že americký brankář Tampy Bay Ben Bishop nebyl úplně zdravotně fit.

A bolestivý byl pro hostující hokejisty také konec loňské sezony, kdy až v konferenčním finále a navíc v sedmém rozhodujícím zápase prohrála Tampa s pozdějšími vítězi Stanley Cupu z Pittsburghu. Ještě k tomu o jediný gól (1:2). Ondřej Palát to chce změnit a Blesky v letošní sezoně touží po poháru lorda Stanleyho. Trofeji, kterou Tampa naposledy získala v roce 2004 a to byli v sestavě Blesků takoví hráči jako Vincent Lecavalier, Brad Richards či Pavel Kubina.

Moc rád by k tomu přispěl i stříbrný medailista z Her v kanadském Vancouveru, Američan Ryan Callahan, ale ten dnes do hry pravděpodobně kvůli problémům s kyčlí nezasáhne.

Lightning přijíždí do hokejové Mekky jako mírní favorité dnešního zápasu, tak uvidíme, jestli budou předpoklady sázkových kanceláří přesné.
TORONTO

Ačkoliv budou mít domácí hokejisté za vlastními zády své fanoušky, tak sázkové kanceláře je pasují do role mírných outsiderů před dnešním zápase. V sestavě hráčů z dějiště letošního Světového poháru, který vyhrála domácí Kanada a jenž byl podle mnohých odborníků kvalitnější než olympijský turnaj, by měl chybět Kanaďan Joshua Leivo pro zranění v dolní části těla. Pro tu samou nepříjemnost se fanoušci Maple Leafs nemůžou těšit na slovenského obránce a účastníka posledních zimních olympijských her 2014 Martina Marinčina.

Jenže, kdo by neměl chybět v sestavě Toronta, tak tím je jednoznačně Austin Matthews. Hráč, který vlétl jako hurikán do NHL, ačkoliv opravdu neobléká dres Caroliny. Při svém debutu v National Hockey League vstřelil čtyři branky (!!!) do sítě Ottawy Senators. Nicméně byl jediným střelcem modrobílých v tomto duelu a černobílí v utkání těsně zvítězili 5:4. Ano, je to přesně ten Matthews, který na jaře rozhodl čtvrtfinále světového šampionátu mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými. Jednička letošního draftu dříve obdivovala umění Shane Doana a Danyho Briéra a nyní má před sebou velkou kariéru v nejslavnější hokejové lize planety. Z českých hokejistů by se dnes měl ukázat v Air Canada Centre obránce Roman Polák. Hráč, který se také objevil na letošním Světovém poháru, ale jak asi víte, tak svěřenci Josefa Jandače vypadli po základní skupině s bilancí jedna výhra (USA) – dvě prohry (výběr Evropy, Kanada).

MICHÁLEK JDE NA FARMU
Pakliže jste se dnes těšili na umění českého útočníka Milana Michálka, tak vás bohužel musím zklamat. Bývalý forward Ottawy byl totiž poslán do AHL. Po Ondřeji Pavelcovi a Zbyňku Michálkovi je to tak další Čech, který se na nějakou dobu neobjeví na kluzišti NHL. Naopak si Maple Leafs stáhli k sobě Bena Smithe, vítěze Stanleyova poháru z roku 2013 s Chicagem Blackhawks!
Hezký den, dnes se zaměříme na duel NHL mezi Torontem Maple Leafs a Tampa Bay Lightning. Utkání začíná v 1:30 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.