Tři hvězdy utkání

Jacob Markström (VAN) 26 zák., 1 gól, 96,3%
Jannik Hansen (VAN) 1+0
Sam Reinhart (BUF) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 20-28, Zablokované střely: 9-6, Vhazování: 48%-52%, Hity: 13-27, Trestné minuty: 10-10, Přesilové hry: 1/5-0/5.
Vancouver vítězí i ve čtvrtém domácím zápase v řadě a prožívá nejlepší vstup do sezóny v historii organizace Canucks. Hokejisté kanadského týmu poprvé v letošní sezóně dokázali skórovat jako první a poprvé zvítězit v normální hrací době, když na úvodní branku Jannika Hansena, který vstřelil svůj jubilejní 100. gól v NHL, navázal v přesilové hře střelou z úhlu Daniel Sedin a skóre zápasu už jen kosmeticky upravil Nicolas Deslauriers, který vyvolal v domácím brankovišti zmatek a Alexander Edler si špičkou pravé brusle u pravé tyče skopl puk do vlastní sítě. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 2 Buffalo Sabres 1.
59:41
Dmitrij Kulikov na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho táhlá střela ale byla zablokována a vyrovnat už se Sabres zřejmě nepodaří.
59:35
Pětadvacet sekund dělí Vancouver od prvního vítězství v letošní sezóně NHL v normální hrací době. Buffalo Sabres si po přerušení vyžádalo oddechový čas.
58:49
Robin Lehner vyjel ze své brány a naskočil na střídačku. Sabres to zkouší ve hře bez brankáře!
58:12
Dmitrij Kulikov napálil puk podél střídaček do útočného pásma, kde u mantinelu trefil jednoho ze spoluhráčů. Zakázané uvolnění se tedy nepíská.
57:07
Marcus Foligno hledal na vzdálenější levé tyči přihrávkou z pravého křídla Zemguse Girgensonse, puk k němu ale nedoputoval a Jacob Markström zasahovat nemusel.
56:18
Tyler Ennis odpyká trest pro hráčskou lavici Buffala, které v závěru utkání špatně střídalo a na led naskočilo šest hráčů.
54:47
Philip Larsen se v blízkosti brány ocitl v obrovské šanci, jenže Robin Lehner vytáhl fantastický reflexivní zákrok a jeho střelu bez přípravy v blízkosti levé tyče vyrazil!
53:11
Přesilová hra Sabres rychle skončila a hra pokračuje ve hře 4 na 4.
52:59
Christopher Tanev si z levého křídla v oslabení krásně sjel před bránu, kde byl vzápětí faulován Rasmusem Ristolainenem.
52:27
Anders Nilsson byl zřejmě hráčem, který tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování, Jacob Markström ale jeho střelu hrudí vyrazil mimo!
52:13
Erik Gudbranson za vlastní bránou zahodil jednoho z protihráčů a za nedovolené bránění byl vyloučen.
52:06
Do konce utkání zbývá odehrát necelých osm minut a ještě to bude určitě drama.
51:23
Sabres právě vstřelili branku!
Rozhodčí gól Buffala na ledě neuznali, po přezkoumání videa ale změnili názor a branku správně uznali, protože puk si v blízkosti pravé tyče nešťastně skopl do vlastní brány špičkou pravé brusle Alexander Edler! Jako by těch kontroverzních gólů nebylo na zatáčku sezóny NHL dost. Branka nakonec byla připsána NICOLASOVI DESLAURIERSOVI, který po projetí brankovištěm vyvolal před bránou Vancouveru velký zmatek.
51:23
Alexander Edler si v blízkosti pravé tyče nešťastně skopl puk do vlastní brány a nyní čekáme na to, zda gól bude uznán! Podle mého názoru by měl gól platit, protože Nicolas Deslauriers projíždějící brankovištěm se sice snažil puk zasáhnout pravou a poté levou bruslí, ani v jednom případě ale neuspěl.
50:48
Ryan O'Rielly předvedl v blízkosti pravé tyče nádhernou stahovačku, kterou se zbavil Jacoba Markströma, z nulového úhlu se mu ale puk nepodařilo zasunout do prázdné brány!
49:10
Vancouver právě vstřelil branku!
Brandon Sutter na levém křídle nebezpečně vypálil z ostrého úhlu a po zákroku Robina Lehnera se dostal před bránou k odraženému puku Loui Eriksson, bývalý hráč Bostonu Bruins se ale se zakončením neukvapil a přihrál doprava volnému DANIELOVI SEDINOVI, který v přesilové hře poslal puk z ostrého úhlu do odkryté brány. Asistence: Loui Eriksson a Brandon Sutter.
48:05
Dmitrij Kulikov zabránil na obranné modré čáře Vancouveru v rychlém protiútoku faulem, když u mantinelu zahákoval jednoho z protihráčů.
47:56
Tyler Ennis po levém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté na modré čáře našel zpětnou přihrávkou Zacha Bogosiana, který se po ledě snažil zamířit mezi betony Jacoba Markströma, ten je ovšem včas sklapl k sobě!
47:26
Tyler Ennis zkusil na pravém křídle vypálit z úhlu, Jacob Markström byl ale na přední tyči připraven.
47:14
Johan Larsson nedokázal na pravém křídle včas opustit útočné pásmo a akci Buffala zastavilo postavení mimo hru.
46:29
Robin Lehner našel střelu Canucks od modré čáry v lapačce a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
45:51
Fanoušci v Rogers Areně se baví a snaží se rozjet mexickou vlnu, ta ovšem zatím není úplná.
45:09
Sven Baertschi se v pravém rohu útočného pásma ocitl pod tlakem dvou protihráčů a po pádu na led puk zalehl.
44:51
Zemgus Girgensons si z pravého rohu útočného pásma vybruslil do prostoru a poté v kruhu pro vhazování z otočky nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval Matt Moulson, ale ne dostatečně na to, aby Jacoba Markströma překonal!
44:24
Matt Moulson tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následný pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde stál připravený Jacob Markström.
44:08
Sabres na pravém křídle nebezpečně vypálili a jejich střela mířila do horního rohu brány, jenže Jacob Markström předvedl skvělý zákrok a ramenem puk vyrazil mimo!
43:46
Daniel Sedin už je také zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu.
42:35
Zach Bogosian je zpět na ledě a Buffalo se může v početní převaze pokusit na začátku třetí třetiny srovnat krok.
41:30
Daniel Sedin za bránou zbytečně zahákoval Joshe Gorgese a připravil svůj tým o přesilovou hru. Hra bude pokračovat minutu ve hře 4 na 4 a poté začne zkrácená početní výhoda Sabres.
40:29
Zach Bogosian vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a za zdržování usedl na trestnou lavici.
40:05
Brandon Sutter stejně jako v první třetině vyhrál i v té třetí úvodní vhazování proti Ryanovi O'Reillymu a nezbývá nic než věřit, že neskončí jako první část bezbrankovým výsledkem.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-20, Zablokované střely: 9-6, Vhazování: 49%-51%, Hity: 8-21, Trestné min.: 6-2, Přesilové hry: 0/1-0/3.
Třetí třetina začne přibližně v 5:57.
Kyle Okposo se ve druhé části ocitl v několika slibných šancích, jenže ani jedna z nich gólem neskončila a na opačné straně vzápětí přišel trest, když se z dorážky prosadil Jannik Hansen a vstřelil svůj premiérový 100. gól v NHL! Vancouver poprvé v letošní sezóně dokázal skórovat jako první a do závěrečné části bude vstupovat s jednobrankovým vedením. Skóre po druhé třetině. Vancouver Canucks 1 Buffalo Sabres 0.
40:00
39:37
Sam Reinhart předvedl na pravém křídle nádhernou stahovačku, jenže poté zamířil z úhlu pouze do náruče připraveného Jacoba Markströma!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:55
Markus Granlund v levém rohu útočného pásma ve snaze vybojovat puk zahákoval Marcuse Foligna a po jeho usednutí na trestnou lavici se bude pokračovat ve hře 4 na 4.
37:52
Alexander Edler vzápětí zkusil vypálit z levého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale tentokrát zablokoval Zemgus Girgensons.
37:38
Alexander Edler mezi dvěma protihráči v pravém kruhu pro vhazování vypálil a jeho následná střela zamířila vedle vzdálenější levé tyče, kde se od ochranného skla odrazila mimo ledovou plochu.
36:29
Johan Larsson nabral obrovskou rychlost a v blízkosti levé tyče tvrdě narazil do Jacoba Markströma, který se těžko zvedal z ledu.
35:47
Kyle Okposo v levém rohu útočného pásma vybojoval puk a poté si sjel před bránu, kde nejprve zamířil do hrudi Jacoba Märkstroma a vzápětí z dorážky do jeho levého betonu!
35:36
Kyle Okposo vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale zamířila nad.
35:05
Brandon Sutter nevymýšlel nic složitého a ze středního pásma nahodil puk za bránu Robina Lehnera, který se za ním bleskově vydal, aby ho zastavil.
34:24
Matt Moulson se před bránou z ničeho nic ocitl v obrovské šanci a z otočky mířil k levé tyči, jenže Jacob Markström si dokázal s jeho střelou poradit, stejně jako s následnou dorážkou! Vzápětí se dostal ke střele ještě jeden z jeho spoluhráčů, ani on ale na fantastického brankáře Vancouveru nevyzrál!
33:27
Úvodní gól zápasu prospěl a hra se nyní v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu, což je přesně to, co od NHL očekáváme. Mnohem více ještě v playoff.
32:11
Ryan O'Rielly se pokusil odpovědět na levém křídle střelou z ostrého úhlu, Jacob Markström byl ale připraven a po spolehlivém zákroku přerušil hru.
31:10
Brandon Sutter na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a střelou z kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější levé tyči, kde se po zákroku Robina Lehnera dostal k dorážce JANNIK HANSEN a bekhendem puk dorazil do prázdné brány. Canucks poprvé v letošní sezóně skórují jako první a Jannik Hansen zaznamenává svůj jubilejní 100. gól v NHL! Asistence: Brandon Sutter a Luca Sbisa.
30:54
Zápas se přehoupl do druhé poloviny a zatím marně čekáme v Rogers Areně na úvodní gól.
29:54
Marcus Foligno na levém křídle nebezpečně vypálil z úhlu a po zákroku Jacoba Markströma se snažil na vzdálenější pravé tyči dostat k dorážce Johan Larsson, ani on ale na brankáře Vancouveru vyzrát nedokázal!
29:17
Canucks zasypali soupeře několika střelami, Henrik Sedin ani Bo Horvat ale na bránu zamířit nedokázali.
28:09
Sam Reinhart na pravém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování zápěstím a puk se od Bena Huttona odrazil vedle bližší pravé tyče.
27:23
Nicholas Baptiste na levém křídle šlápl do pedálů a podařilo se mu vyhrát závod o puk. Zakázané uvolnění se nepískalo.
26:55
Během posledních minut jsme byli svědky mnoha dramatických momentů, skóre je ale stále bezbrankové a oba brankáři drží nulu. Otázkou je, jak dlouho jim to vydrží.
26:01
A znovu Kyle Okposo! Útočník Sabres tentokrát na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která mířila pod horní tyč a Jacob Markström už byl překonaný, puk se ale nakonec od brankové konstrukce odrazil zpět do hry!
25:39
Kyle Okposo se v blízkosti levé tyče ocitl v obrovské šanci, jenže puk nedokázal propasírovat mezi betony Jacoba Markströma do brány! Brankář Vancouveru se blýskl skvělým zákrokem.
25:10
Brian Gionta si najížděl na pravém křídle na volný puk bez hole a po vyzvednutí hokejky za jízdy ze střídačky z pravého křídla napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou Jacob Markström ukryl ve svém náručí! Útočník Buffala si to výtečně načasoval.
24:30
Před bránou Buffala vzápětí vznikl obrovský závar, Robin Lehner ale dokázal kritickou situaci ustát, když na brankové čáře puk zalehl!
24:05
Brandon Sutter se ocitl před bránou mezi kruhy pro vhazování v obrovské šanci a mířil pod horní tyč, jenže Robin Lehner vytáhl úžasný zákrok a maskou puk vyrazil!
23:52
Ryan O'Rielly vypálil na levém křídle z ostrého úhlu, Jacob Markström byl ale připraven a jeho prudkou střelu zápěstím ukryl ve své výstroji.
22:59
Sven Baertschi se před bránou málem ocitl v obrovské šanci, těsně před ním ale dokázal puk po přihrávce z pravé strany odvrátit do bezpečí Rasmus Ristolainen.
22:22
Brandon Sutter na pravém křídle na modré čáře nedokázal zachytit prudký kotouč a Robin Lehner se vydal za svou bránu, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
21:47
Sabres se nepodařilo rozehrát a po zakázaném uvolnění se vhazovalo po levici Robina Lehnera.
21:38
V dresu Vancouveru hraje skvělý zápas Jannik Hansen, který pro své spoluhráče vybojoval několik puků a prezentuje se fantastickým forčekingem.
20:55
Oba týmy se během první třetiny dostaly k šesti střelám a zatím sledujeme velice vyrovnané utkání. Věřme, ale, že se to brzy změní a některý z hráčů dokáže skórovat.
20:26
Vyloučený Ben Hutton po pěti sekundách od začátku druhé třetiny naskočil na led a Vancouver hraje po přečkání dalšího oslabení v plném počtu.
20:01
V Rogers Areně právě začala prostřední část utkání, ve které dohrává Buffalo přesilovou hru, ovšem pouze pár sekund.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-6, Zablokované střely: 5-3, Vhazování: 32%-68%, Hity: 6-14, Trestné minuty: 4-0, Přesilové hry: 0/0-0/2.
Druhá třetina začne přibližně v 5:00.
Vancouveru se v letošní sezóně NHL během úvodních tří domácích zápasů ještě nepodařilo skórovat během první třetiny a ani dnešní zápas není výjimkou. Canucks si vytvořili největší příležitost těsně před přestávkou, když v oslabení vyrazili do přečíslení 3 na 1, Jannik Hansen ale nedokázal přihrát a vzápětí ani v blízkosti levé tyče přesně zakončit. Skóre po první třetině. Vancouver Canucks 0 Buffalo Sabres 0.
20:00
19:43
Jannik Hansen po levém křídle vyrazil společně s dalšími dvěma spoluhráči v oslabení do přečíslení 3 na 1, jenže jeho následná přihrávka byla zablokována a v blízkosti levé tyče poté nedokázal puk dorazit do prázdné brány!
18:05
Ben Hutton držel svému protihráči hokejku a Buffalo má v samotném závěru první třetiny druhou přesilovou hru.
18:05
Josh Gorges od modré čáry mířil do levého horního rohu brány, jeho následná střela ale nakonec skončila nad.
17:43
Robin Lehner se vydal za bránu, aby zastavil nahození Vancouveru a poté rozehrál.
17:07
Luca Sbisa před pár okamžiky naskočil na led a Vancouver úspěšně přečkal úvodní oslabení v dnešním zápase.
16:23
Johan Larsson se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve slibné šanci, jeho následnou střelu mířící do pravého horního rohu brány ale srazil mimo Alexander Edler.
15:44
Cody Franson zkusil vypálit na modré čáře zápěstím, jeho následnou střelu ale zablokoval dobře postavený Brandon Sutter.
15:27
Sabres se nepodařilo na pravém křídle správně přejít přes modrou čáru a jejich akci zastavilo postavení mimo hru v době, kdy do trestu Lucy Sbisy zbývá jedna minuta.
14:51
Sam Reinhart na levém křídle po přihrávce svého spoluhráče od modré čáry napřáhl z úhlu k prudké střele s příklepem, jeho rána bez přípravy ale zamířila mimo.
14:27
Luca Sbisa si na levé straně obranného pásma počínal nedovoleně a Buffalo má v závěru první třetiny k dispozici první přesilovou hru.
14:08
Luca Sbisa odvedl v levém rohu obranného pásma skvělou práci, když se mu puk podařilo vydolovat a poté podél mantinelu rozehrát.
13:23
Rasmus Ristolainen napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k táhlé střele zápěstím, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil vedle vzdálenější levé tyče.
13:05
Jake McCabe na pravé straně obranného pásma svou kolmou přihrávkou nikoho nenašel a puk opět zamířil na zakázané uvolnění.
12:56
Sabres se nyní nepodařilo rozehrát a puk zamířil vedle pravé tyče na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Robina Lehnera.
11:44
Po slibné šanci Buffala a připomenutí té na straně Vancouveru, kterou měl po Baertschiho nahození Sven Baertschi, pokračujeme stále za bezbrankového stavu.
10:13
Kyle Okposo z pravého křídla krásně vypálil na přední tyč, tam byl ale připravený Jacob Markström, který po krásném zákroku puk ukryl ve své lapačce!
09:38
A další zakázané uvolnění domácích hokejistů, kterým se nyní nedaří na pravém křídle rozehrát.
09:24
Vancouveru se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se hra vrátí zpět před Jacoba Markströma.
07:47
Henrik Sedin z levého kruhu pro vhazování nahazoval puk před bránu na teč, jenže tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by ho mohl usměrnit na bránu.
07:17
Kyle Okposo zkusil vypálit z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla nepřesná a skončila v ochranné síti.
06:42
Jack Skille vypálil na pravém křídle od modré čáry, Robin Lehner byl ale u své levé tyče připraven a před Markusem Granlundem puk ukryl ve své výstroji, aby se nedostal k dorážce.
06:25
Derek Dorsett se znovu snažil prosadit na levém křídle, jenže byl v útočném pásmu příliš rychle a po postavení mimo hru na straně Vancouveru přichází na řadu krátká přestávka.
06:14
Derek Dorsett se snažil podél mantinelu na levém křídle protáhnout do šance, jenže jeho postup vpřed mu znemožnil čistě tělem dobře bránící Josh Gorges.
05:39
Bo Horvat na levém křídle nahazoval puk v blízkosti modré čáry směrem na bránu, jenže před ní trefil pouze svého spoluhráče.
05:21
Vancouver se zatím dostal ke třem střelám na bránu, zatímco Buffalo pouze k jedné.
04:19
Daniel Sedin na levém křídle vypálil z ostrého úhlu na vzdálenější pravou tyč, Robin Lehner byl ale připraven a jeho pokus levým betonem vykopl mimo tři tyče!
03:54
Brandon Sutter tvrdě vypálil od modré čáry a jeho prudká rána s příklepem zasvištěla vedle vzdálenější pravé tyče.
02:45
Věděli jste, že...

Buffalo v letošní sezóně 9 z 10 gólů vstřelilo na ledě soupeře. Podaří se mu střeleckou formu potvrdit i v Rogers Areně?
01:55
Brian Gionta na pravém křídle nabral rychlost a poté prudce zápěstím vypálil, Jacob Markström byl ovšem u své levé tyče připraven a puk podržel ve své výstroji.
01:46
Bo Horvat nedokázal na pravém křídle na modré čáře zkrotit puk a pouze ho protečoval za bránu Buffala.
00:01
Brandon Sutter uspěl na vhazování proti Ryanovi O'Riellymu a Canucks jako první mohou vyrazit do útoku. Utkání mezi Vancouverem a Buffalem bylo právě zahájeno.
00:01
Whitney Williams vyšla před zaplněnou Rogers Arenou, aby před začátkem utkání přednesla americkou a poté kanadskou národní hymnu. Do začátku zápasu mezi Vancouverem a Buffalem zbývá pár okamžiků!

Vancouver Canucks: Markström (R. Miller) – Edler, Tanev, B. Hutton, Gudbranson, Sbisa, Larsen – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Eriksson – Granlund, Sutter, Hansen – Baertschi, Horvat, Skille – Burrows (A), Gaunce, Dorsett.

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Gorges (A), Ristolainen, McCabe, Bogosian, D. Kulikov, Franson – Reinhart, R. O'Reilly (A), Okposo – M. Foligno, Jo. Larsson, B. Gionta (C) – Ennis, Girgensons, Moulson – Deslauriers, D. Grant, Baptiste.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Ian Walsh. Čároví: Vaughan Rody, Brian Mach.

Buffalo Sabres

Buffalo Sabres dokázalo bodovat ve dvou ze tří zápasů a do nové sezóny tak vykročilo poměrně úspěšně. Hokejisté Buffala po domácí prohře s Montrealem dokázali zvítězit nad Edmontonem, do jehož sítě venku vstřelili šest gólů a zvítězili vysoko 6:2. V posledním zápase ovšem přišla další prohra, když na ledě Calgary prohráli po prodloužení 4:3. Hosté se budou muset obejít bez Jacka Eichela, který je mimo hru kvůli poraněnému kotníku, a Evandera Kanea, jehož absence je taktéž způsobena zraněním.
Vancouver Canucks

Vancouver se třikrát v řadě představil v úvodu letošní sezóny NHL v domácí Rogers Areně, ani do jednoho zápasu před svými fanoušky ale nevstoupil dobře, když proti Calgary, Carolině a naposledy St. Louis inkasoval vždy jako první a během první třetiny nedokázal vstřelit gól. Kromě toho mají zápasy Canucks ještě dvě věci společné. Ve všech třech duelech dokázali hráči Vancouveru vyrovnat až v závěru zápasu a v nájezdech nebo prodloužení poté dokonali obrat.
Vancouver Canucks, který lze v úvodu nové sezóny označit za tým velkých obratů, v noci ze čtvrtka na pátek vyzve v domácí Rogers Areně hokejisty Buffala Sabres, proti kterým se ve čtvrtém domácím utkání v řadě bude snažit potvrdit svou stoprocentní bilanci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.