Andrej Nestrašil (CAR) (0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 12:25)
Střely na branku v zápase

Vancouver Canucks: 31

Carolina Hurricanes: 22
Máme za sebou dnešní utkání, ve kterém svedly bitvu o body kádry Vancouveru a Caroliny. Hosté mohou jednoznačně litovat, protože vedli v Kanadě už 3:0 a měli velmi dobře nakročeno k vítězství v základní hrací době. Jenže Canucks se postupně chytli příležitosti a dotahovali skóre, až pár minut před vypršením základní hrací doby vyrovnali. V prodloužení si pak užil oslavu rozhodující trefy domácí Brandon Sutter, jenž vystřelil Kosatkám bod do tabulky navíc. Ani Carolina ale neodjíždí s prázdnou. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký začátek nového týdne.
60:32
Vancouver právě vstřelil branku!
Nastavená pětiminutovka má nakonec velmi rychlé rozuzlení. Trvalo to zhruba půl minuty a známe vítěze tohoto utkání mezi Vancouverem a Carolinou Hurricanes. Stačila jedna chybička směrem dozadu a Eddie Läck měl problémy. Téměř do samostatného úniku se totiž dostal BRANDON SUTTER, jenž nezaváhal a propálil ochránce hostujícího zařízení. Kosatky tedy nakonec otáčejí zápas ve svůj prospěch. Bez asistence.
60:08
Jako první se na kotouč v prodloužení dostává Carolina, ta zvládla důležité úvodní vhazování a už se mohla řítit směrem kupředu.
60:01
Samozřejmě se bude hrát ve třech mužích na obou stranách.
Šedesát minut na určení vítěze nestačilo, takže rozhodnout bude muset prodloužení, případně i samostatné nájezdy. To už se ale nechme překvapit, jaké rozuzlení duel nabídne.
60:00
59:28
Už běží poslední vteřiny základní hrací doby, je velmi pravděpodobné, že dnes uvidíme ve Vancouveru prodloužení.
58:55
A zase výborně Eddie Läck, který zastavil na poslední chvíli Granlunda v gólovce. Je jasné, že příští přesná trefa rozhodne o vítězi tohoto utkání.
58:20
Velmi dobré střídání předvádí mladý šikula Sebastian Aho v dresu Caroliny. Jenže ani on na dva bránící hráče v modrém trikotu nevyzrál.
57:48
Noah Hanifin zabránil větším komplikacím na pravém kruhu a poslal touš alespoň do středního pásma. Pak se Canes úplně osvobodili, jenže nedokázali vytvořit protiútok.
57:03
Carolina je kompletní a důležitý moment na konci třetí třetiny zvládla a neinkasovala. Teď se ještě hokejisté z Východní konference mohou pokusit zaútočit.
56:38
Sven Baertschi měl na hokejce dost možná rozhodující branku. Obdržel krásnou nahrávku přesně před brankoviště a jediné, co mu stálo v cestě, byl Eddie Läck. Ten ovšem podržel Carolinou nad vodou.
56:08
Až nyní obránci Hurrianes posílají kus černé gumy přes všechny čáry až za branku Markströma, hosté tak mají prostor dostřídat.
55:30
Ještě stále se Carolině nepodařilo v tomto oslabení vyhodit puk od branky, je vidět, že domácí hráči mají velkou chuť rozhodnout ještě ve třetí části.
55:02
Domácí zvládli na začátku přesilovky vhazování v útočném pásmu a už rozevřeli dobře známý přesilovkový deštník. Pak ale nepřesné zakončení končí někde mezi diváky a bude se znovu vhazovat.
54:44
Navíc si Vancouver Canucks zahrají přesilovou hru a mají dokonce šanci otočit skóre ještě před koncem základní hrací doby. Jordan Staal míří na trestnou lavici, protože podrazil Horvata.
54:10
Bránící hráči Caroliny Hurricanes jen nevěřícně kroutí před svou brankou hlavami, jak je možné, že soupeři nyní dali tolik prostoru. Canucks opět zatlačili hostující partu před jejich zařízení a nastal rychlý kolotoč. Poté vystřelil hokejista BEN HUTTON, jehož pokus zápěstím skončil až v síti, přesně v horní polovině branky. Eddie Läck toho moc neviděl, před sebou měl ještě dva stínící soky. Máme tedy vyrovnáno a pravděpodobně nás čeká zajímavé vyvrcholení střetnutí. Asistence: Derek Dorsett, Brendan Gaunce.
53:30
Daniel Sedin zkusil nenápadně poslat puk na svého bratra Henrika, byť celou akci u mantinelu dokázali hosté v pohodě vyřešit a zastavit.
52:58
Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu, takové kouskování hry v tuto chvíli samozřejmě více vyhovuje Carolině, která má pořád na hokejkách vedení o jednu branku.
52:25
Teď to vypadá, že dokonce zazvonila tyčka hostující branky. Na druhou stranu Läck byl přilepený u své tyče, takže nebylo moc prostor, kudy by kus černé gumy mohl do sítě proskotačit.
51:48
Carolina je nyní mnohem aktivnější než v první polovině třetí třetiny, už se jí daří daleko lépe získávat pro sebe útočné pásmo. A to se samozřejmě projevuje na hře.
51:27
Andrej Nestrašil vůbec neváhal a hned po vyhrané vhazování svého celku pálil. Jenže gólman Canucks moc dobře viděl a šanci českého útočníka měl i čas se připravit.
51:18
Branka Canucks je mimo své správné postavení, takže je jasné, že se nemůže pokračovat bez přerušení. Vhazovat se bude v obranné třetině domácích.
51:06
Sven Baertschi vyhodil puk alespoň do střední třetiny, Vancouver tak dostal prostor vystřídat a poslat na led čerstvé síly.
50:31
Edler poslal puk na branku z dálky a málem dokázal gólmana hostů překvapit, pokračujeme ale bez branky. Na druhé straně musela obrana Canucks dávat pozor.
50:28
Následuje komerční přestávka, po jejím konci samozřejmě budeme hned pokračovat. Canucks se začíná čas na vyrovnání velmi rychle krátit.
50:08
Sbisa má co dělat, aby odstavil od kotouče dva hráče v bílém trikotu. Ale nakonec se mu to povedlo a brankář Markström nemusel řešit žádný větší problém.
49:40
Läck byl nucen přerušit hru po zápasu lapačkou, protože je kolem něj v posledních momentech opravdu hodně nebezpečno.
49:12
Také hostující brankáře vyjel za svou svatyni, aby pomohl s rozehrávkou spoluhráčům. Jenže kotouč získali bratři Sedinové a hned je před klecí hostující party pořádně rušno.
48:35
Sebastian Aho chtěl ukázat, proč si jej Hurricanes vybrali do svého týmu. Jenže spíše potřeboval někoho do kombinace, než aby se snažil prosadit sám proti obraně soupeře.
Dnešní utkání sleduje ve Vancouveru 17 832 diváků.
48:01
Naopak na druhé straně příležitost pro Hansena, který zůstal nepokrytý před brankou, a to se Hurricanes málem nevyplatilo. Vše dokázal zachránit připravený Eddie Läck.
47:26
Až nyní poprvé v poslední periodě Hurricanes u střely a také aspoň mírného tlaku. Vancouver ale nemá směrem do obrany větší starosti.
46:55
Domácí ochránce klece vyjel ze svatyně a rozehrál puk na své spoluhráče, přestože tím trochu zariskoval. Pak ale získal možnost vypálit Stempniak.
46:15
Statistika hovoří jasně. Zatímco Canucks vypálili v této části na branku soka už pětkrát, Carolina na první zakončení ve třetí třetině teprve čeká. A to je odehráno skoro sedm minut.
45:38
Znovu domácí výběr za klecí Canes, konkrétně tam pracoval Dorsett. Ten následně našel spoluhráče před brankou, ale zakončení dopadlo hodně nepřesně.
45:15
Také Kosatky teď uspěchaly přechod do pásma, rozhodčí píská icing a vrací hru před brankáře Markströma.
44:50
Stempniak sice měl ve střední části hrací plochy puk na hokejce, ale na zádech měl taktéž pověšené dva soupeře, takže si moc zběsilostí a kličkování dovolit nemohl.
44:08
Bo Horvat se srdnatě dral za pukem za brankou soka, nakonec vypracoval šanci pro spoluhráče. Ale gólman Hurikánů drží svůj celek nad vodou a další inkasování nepovoluje.
43:45
Puk je až příliš často kolem hostujícího zařízení, nyní Carolina pod tlakem dokonce vyhazuje na zakázané uvolnění a raději si pár vteřinek vydechne.
43:02
Kosatky jsou najednou jako polité živou vodou. Andrej Nestrašil se sice snažil po levém mantinelu uniknout a překvapit soky, jenže to se mu nepovedlo, brzy o šanci přišel.
42:25
Moc nechybělo a mohlo být klidně vyrovnáno, jeden z forvardů v modrém dresu napřáhl z pozice mezi kruhy a jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
41:11
Trvalo to jen minutu a pár vteřin a Canucks ve třetí třetině snižují na rozdíl jediné branky, najednou tu máme úplně jiný zápas a drama. Velmi šikovně a hlavně rychle si nyní počínala ofenzíva domácích. Hansen parádně našel nahrávkou na levou stranu úplně volného MARCUSE GRANLUNDA, jemuž se podařilo kus černé gumy zvednout nahoru a zavěsit jej do sítě. Eddie Läck už neměl moc šancí zasáhnout. Uvidíme, co na nás dále oba celky ještě chystají. Asistence: Jannik Hansen, Brandon Sutter.
40:25
Larsen vzal puk v obranné třetině Canucks na hokejku a hledal místo, kudy jej propasovat na Edlera. Jenže to nenašel a následně o touš přišel.
40:09
Vhazování na startu třetí třetiny zvládli lépe Hurricanes, jenže stejně jako dnes už několikrát, také nyní zbytečně vyhazují na zakázané uvolnění a o šanci přicházejí.
40:01
Zajímavost: Andrej Nestrašil má po dvou třetinách na kontě jeden střelecký pokus a čas strávený na ledě 9:07. Šancí si ale tvoří dost i na gólovou radost.
Zanedlouho začne třetí třetina utkání mezi Vancouverem a Carolinou. Hosté mají na kontě stále vedení o dvě branky, ale na druhou stranu také dvacet minut před sebou, ve kterých potřebují nezaváhat.

Carolina Hurricanes: 17
To je ze druhé dvacetiminutovky vše. Také během prostřední části byly k vidění dvě branky, tentokráte po jedné na každé straně. Nejdříve Justin Faulk i s trochou štěstěny dopravil puk do branky a poslal Hurricanes do vedení o tři góly. Jenže pak se trefil také Bo Horvat a Canucks před třetí periodou ztrácejí znovu jen dvě trefy. Podaří se jim ještě skóre zvrátit?
40:00
39:37
Také Sven Baertschi unikal po pravé straně, když netrefil, zkusil dorážet Loui Eriksson. Canucks na konci třetiny ještě tlačí na branku soupeře, ale už to asi nestihnou.
39:06
Běží poslední minuta prostřední dvacetiminutovky, Edler ještě zkusil založit útočnou akci, ale nikdo ze spoluhráčů v daný moment nesdílel podobný nápad.
38:47
Jordan Staal se stihl zavčas vrátit do obrany, jenže pak přišel o puk a Granlund dostal prostor vystřelit. Rána se mu ale nepovedla, hodně přestřelil horní tyčku. Eddie Läck poté raději přerušuje hru.
38:08
Stålberg a jeho práce u střídačky, kde lovil kus černé pryže zpod bruslí dvou hokejistů Canucks. Ale zatím to nevypadá, že bychom do konce druhé třetiny měli vidět ještě další trefy.
37:40
Eddie Läck se ještě musel na sklonku prostřední části blýsknout jedním pohotovým zákrokem levým betonem, když jej překvapil Eriksson z úhlu. Ale gólman Caroliny teď zůstává v klidu.
37:08
Ještě pokus o nahození kotouče směrem na branku od modré čáry v podání jednoho z obránců Hurricanes, ale puk nakonec vůbec k brance nedoputoval.
36:25
Dvojice hokejistů v bílých dresech se vrhla do útočné třetiny, byla tam ale sama proti třem hráčům v modrých trikotech. A na zakončení nakonec vůbec nedošlo.
35:48
Henrik Sedin sice reklamoval, že měl být Justin Faulk vyloučen za podražení, když srazil soupeře u střídačky, ale rozhodčí nesouhlasí, takže se hraje nadále v plném počtu.
35:14
Tanev po vyhraném vhazování domácích rozehrál kotouč dopředu, aby se k němu jako první dostali jeho spoluhráči. Nakonec to byl Hansen, kdo těsně přestřelil branku.
34:55
Poslední chvíle nesledujeme tolik velkých šancí. Když už se Canucks chtěli vrhnout do přečíslení, zastavuje je na modré čáře postavení mimo hru.
34:13
Pomalu se blížíme ke konci druhé třetiny, Andrej Nestrašil bojuje o touš v rohu u mantinelu. Nakonec získal touš pro svůj celek, jenže žádná střelecká možnost z toho nepramenila.
33:40
Nejdříve hokejisté v modrých dresech unikali tři na dva, pak je ale stihli hosté dobruslit a bylo po šanci. Domácí tak aspoň ještě chvíli udrželi útočné pásmo.
33:20
Gólman hostujícího celku má poslední chvíle hodně práce. Tentorkát musel do rozkleku proti pokusu Edlera. Ale zvládl to s grácií a v klidu zařizuje další buly po své levé ruce.
33:07
Carolina Hurricanes posílají kus černé gumy na zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude před jejich gólmanem.
32:48
Hra se oproti předchozím momentům trošku uklidnila, už se zase hraje trošku vyrovnaněji, Canucks si začali věřit, což je na ledě velmi znát.
32:03
Už to sice domácí hokejisté nestihli v přesilovce, ale na tom jim nejspíš vůbec nesejde, protože tahle branka je může pořádně nakopnout a pomoci jim, co se týče příštího vývoje utkání. Další poměrně nenápadná akce, už při hře pět na pět zpoza branky dostal kus černé gumy na svou hokejku od spoluhráče BO HORVAT, který musel hned střílet, jinak by o touš přišel. A rychlá střelecká reakce se mu vskutku vyplatila, doposud jistý Eddie Läck inkasuje po Horvatově kličce. Uvidíme, zda Kosatky přidají další trefy. Asistence: Markus Granlund.
31:35
Už jen necelé půl minuty a vyloučený Stålberg bude zpátky na ledové ploše. Vancouveru se teď vůbec nedaří udržet útočné pásmo a obrana Hurricanes tak nemá moc práce.
31:08
Lapačka Eddieho Läcka prosvištěla vzduchem a zastavila letící kotouč. Zatím pohodový a klidný zápas pro brankáře Carolina, chytá s naprostým nadhledem.
30:44
Teuvo Teräväinen má kus černé gumy na hokejce, je zřejmé a jasné, že v oslabení nikam spěchat nebude a raději pošetří drahocenné vteřinky.
30:08
Kosatky zvládly buly v útočném pásmu, ale pak se dlouho přetahovaly se sokem o kotouč u mantinelu. Nakonec dokázal Daniel Sedin vystřelit, ale Läck v pohodě vyráží před sebe.
30:01
První početní výhodu si dnes zahrají také Vancouver Canucks, toto je dobrá šance, jak mohou domácí hráči ve druhé třetině něco s výsledkem udělat. Za katr míří Hurikán Viktor Stålberg, ten se provinil podražením.
29:19
Zakázané uvolnění se sice pískat nebude, ale Canucks opět jen dokázali odhodit puk od branky tak, že se k němu následně dostal jejich soupeř. Carolina má hru pod kontrolou.
28:28
Vancouveru se vůbec ve druhé třetině nedaří směrem dopředu. Minulostí je jedna střela za druhou, Henrik Sedin sice měl puk v klidu na holi, ale nestačil jej poslat na branku.
28:00
Nestrašil ještě stále na ledě, než odjel vystřídat, vyměnil si kotouč s jedním z obránců a pokusil se o založení útočné protiakce.
27:35
Hosté příliš uspěchali další rozehrávku, ta totiž končí pouze na zakázaném uvolnění, takže příští vhazování proběhne před zraky Eddieho Läcka.
27:06
Andrej Nestrašil je dnes pro soupeře opravdu nebezpečný, teď doloval puk za brankou a snažil se získat touš pro své spoluhráče. To se mu nakonec nepovedlo.
26:24
Po komerční přestávce pokračujeme v hokejové podívané. Canes třetí branka očividně nakopla a i nadále si počínají aktivněji směrem dopředu, to jsme v první části tolik neviděli.
26:10
Práce po delší časové odmlce také pro Läcka, ale ještě předtím si rozhodčí všiml domácího postavení mimo hru.
25:28
Carolina právě vstřelila branku!
Přesilovou hru soupeře sice Vancouver ubránil, ale při hře pět na pět přeci jen inkasuje třetí branku za záda svého brankáře. Z poměrně nenápadné a původně méně nebezpečné situace se nyní prosazují Hurricanes. Markström nezvládl situaci na brankovišti, když JUSTIN FAULK jako poslední šťouchl do kotouče a možná ani sám netušil, jestli se mu povede dostat kus černé gumy až do sítě. Faulk puk do branky dopravil nakonec bruslí, ale v pořádku dle pravidel. Hurikáni vedou 3:0 a mají pohodový náskok na startu prostřední periody. Asistence: Joakim Nordström.
25:05
Vancouver Canucks jsou po konci oslabení kompletní a na rozdíl od prvního oslabení tentokrát v početní nevýhodě branku neinkasují. Teď se mohou vrhnout dopředu.
24:52
Hra znovu přerušena a vhazování se musí opakovat. Kotouč totiž skončil sražený někam mimo hrací plochu.
24:46
A ještě jedna Hanifinova jedovka, nyní už byl něco blíže brance soupeře. Ale neuspěl. Do návratu Gaunceho na led zbývá už jen třináct sekund.
24:15
Skinner vybídl ke střele obránce Hanifina, jenže mladý a talentovaný bek v dres Hurricanes tvrdou střelou z dálky nedokázal přesně trefit prostor mezi třemi tyčemi.
23:51
Snadná práce pro ochránce domácí svatyně. Ten si jednoduché nahození z dálky pohlídal a ukryl jej do náruče. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
23:18
Jordan Staal si po vyhraném vhazování pohrál s pukem za brankou a čekal, až se mu někdo ze spoluhráčů uvolní. Jenže to se dlouho nestalo, až na modré čáře na chvíli zůstal nepokrytý jeden z beků.
22:58
Canucks si zahrají druhé oslabení v zápase, na trestnou lavici už se odporoučel domácí hokejista Brendan Gaunce, jenž od hlavního rozhodčího střetnutí inkasuje dvě minuty za podražení.
22:50
Po gólové asistenci u první branky zápasu by Lee Stempniak rád také branku, ale střela za pravým kruhem se mu vůbec nepovedla.
22:04
Markström má opět kotouč pod kontrolou, teď jej raději přidržel a zařídil nové vhazování, aby soupeř neměl prostor na případné dorážky.
21:24
Bickell se postaral o to, aby bylo kolem jeho zařízení klidno, pak se sám vydal do útočné akce. Sbisa byl ale proti, aby měl gólman v modrém dresu další práci.
20:49
Markström si musel připsat zákrok vyrážečkou, jenže na střelu obránce Caroliny moc dobře viděl, takže s ní neměl větší komplikace a trable.
20:13
Druhou třetinu začíná s pukem na hokejkách Vancouver, ale po přechodu do pásma se nikdo ke střele nedostal.
20:01
Nebude dlouho trvat a odstartuje prostřední dějství. Vancouver v něm bude dohánět ztrátu dvou branek, Hurricanes se naopak pokusí rozšířit už tak slibné vedení
Střely na branku po první třetině

Vancouver Canucks: 10

Carolina Hurricanes: 7
Máme za sebou úvodních dvacet minut klání mezi Vancouver Canucks a Carolina Hurricanes. Nejdříve to vypadalo, že se během první části vůbec nedočkáme gólu, ale vše se změnilo v samotném závěru periody. Nejdříve Victor Rask otevřel skóre a chvíli po něm zužitkoval přesilovku Teuvo Teräväinen. Hosté tak vedou o dva góly a Canucks mají nad čím přemýšlet.
20:00
19:11
Tak se na to podívejme! Doposud prakticky neměli hostující hokejisté větší příležitosti a celou třetinu spíše čekali na to, co předvede jejich soupeř. Jenže po gólovém příspěvku při hře pět na pět přichází také trefa v přesilové hře. Obrana Vancouveru zůstala hodně nejistá, kotouč postupně doputoval až na hokejku hráče jménem TEUVO TERÄVÄINEN, ten už se nemýlil a prostřelil Markströma. Tohle je hodně výhodná situace pro hosty. Asistence: Justin Faulk, Sebastian Aho.
18:00
Navíc je tu další komplikace pro Kosatky. Henrik Sedin držel Jordana Staala a musí si jít sednout na dvě minuty, první přesilovka pro tým Carolina Hurricanes.
17:36
Tak přeci jen jsme se dočkali úvodní branky zápasu ještě v úvodní třetině střetnutí mezi Canucks a Hurricanes. Celá situace začala hned po vhazování, kdy hostující útok velmi dobře zapracoval. Nakonec obdržel kus černé gumy na hokejku někde kolem pravého kruhu VICTOR RASK, který vůbec neváhal a vypálil kotouč o tyčku. O ní se puk odrazil do sítě a Hurricanes dnes mohou poprvé slavit. Teď bude na Vancouveru, aby se pokusil o vyrovnání. Asistence: Lee Stempniak.
17:23
Staal se vykroužil z pravého kruhu do zakončení, kotouč pak zamířil někam do ochranné sítě.
16:50
Baertschi měl sice puk na hokejce za hostující brankou, jenže obránci soupeře mu nedarovali ani vteřinku klidu. Nakonec hokejista Canucks nic nevymyslel.
16:18
Už jsou domácí zpátky v útočném pásmu, tentokráte jejich střídání končí beze střely na branku. Těžko říct, jestli se tímto způsobem můžeme v první třetině dočkat gólu.
15:35
Zatím vypadá taktika Canucks jednoznačně – co nejdříve poslat puk daleko od branky a zařídit co největší klid pro svého brankáře. A lze říci, že domácím tato taktika vychází.
15:16
Už zase pokračujeme, do šance se zkusil sám vypracovat Skinner, jenže sám proti dvěma obráncům Canucks nestačil. Po vyhození na icing se bude vhazovat před Markströmem.
15:04
Larsen už nevěděl, co na modré čáře s kotoučem vymyslet, tak prostě neváhal a vystřelil. Pokus to byl dobrý, jenže Eddie Läck viděl příliš dobře na to, aby touš za svá záda propustil. Po kratší pauze pokračujeme.
14:37
A zase to carolinské zakázané uvolnění. Carolina si moc neví rady s rozehrávkou, a tak volí dlouhé a náhodné kotouče, což se bíločerveném moc nevyplácí.
13:58
Když už se dostane Carolina do útoku, rychle o kotouč přijde a je po šanci. Jako před několika okamžiky v případě třetí útočné formace hostů.
13:08
Už jsou Canucks zpátky v útočné třetině, ale na stejném místě si dávají pozor také bránící hráči Hurikánů, takže to prozatím nevypadá na větší komplikace pro Carolinu.
12:30
Sbisa opět na ledě a už si nahrává s bratry Sediny. Leč nyní se nedaří domácím dostat do lepší střelecké pozice, Eddie Läck tak může zůstat v klidu.
11:50
Znovu český šikula Andrej Nestrašil a jeho možnost, tentokrát si udělal místo na levé straně, kudy prosvištěl. Nakonec ovšem vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
11:13
Už jsme za polovinou úvodního dějství a stále ještě nemáme na ani jedné straně připsanou branku. Šancí však začíná přibývat, to je i pro nestranné diváky dobrá zpráva.
10:45
Poměr střel na branku aktuálně jednoznačně vyznívá pro Kosatky, jde vidět, že Vancouver se v žádném případě nebojí zakončovat.
10:12
Další střela z hokejky jednoho z domácích mužů. Konkrétně Sbisa pálil z dálky, byť ještě před branko někdo ránu stačil zblokovat.
09:20
Ale skoro jsem to zakřikl! Henrik Sedin uháněl sám směrem na Läcka, jenže neměl puk plně pod kontrolou a klička se mu nevydařila, takže to měl gólman Caroliny o něco snadnější.
08:50
Znovu dlouhá pasáž bez přerušení. To sice pomáhá udržet tempo hry, ale zároveň nevidíme tolik šancí, kolik bychom asi chtěli.
08:06
Eddie Läck si za svou brankou zahrál s kotoučem a pak bylo kolem jeho klece dnes poprvé pořádně rušno. Dvojice útočníků v modrém trikotu měla šanci dorážet puk na brankovišti, gólman Hurricanes nakonec celo situaci ustál.
07:25
Derek Dorsett nikam nespěchal a v klidu si pohlídal puk na hokejce do té doby, než mohl rozehrávat. Pak předložil šanci Baertschimu, jenže ten nedokázal vůbec trefit zařízení.
07:04
A rady si teď nevěděla ani Carolina. Ta totiž už podruhé v úvodním dějství vyhazuje na zakázané uvolnění.
06:30
Po komerční přestávce opět pokračujeme v první třetině, Eriksson měl touš ve středním pásmu, ale tam si s ním moc nevěděl rady, protože neměl v dané situaci komu přihrát.
06:21
Český štírek Andrej Nestrašil nenápadně prokličkoval až do útočné třetiny, tam ještě zvažoval, jestli nahrávat nebo zakončovat. Nakonec zvolil druhou možnost a Markström musel přikrýt kotouč pod rukavici.
06:03
Hansen zkusil vystřelit kousek za modrou útočnou čarou, přestože před sebou měl asi čtveřici hráčů a jeho šance na vstřelení branky nebyly příliš veliké.
05:15
Carolina sice unikala směrem ke kleci Markströma, jenže zpátky ke svému zařízení se stihli vrátit hned čtyři hokejisté Vancouveru, takže celá situace končí bez větších trablů pro domácí.
04:42
Na druhé straně to pro změnu zkoušel mladý a snaživý útočník Sebastian Aho, jenže neměl k sobě nikoho, s kým mohl zakombinovat. A tak nakonec ztroskotal na jednom z beků v modrém přestrojení.
04:08
Bratři Sedinové zpátky na ledové ploše, Daniel obdržel od Henrika kus černé gumy na pravou stranu, jenže puk pozdě zpracoval a už se nestihl procpat do útočného zakončení.
03:40
Až nyní rozhodčí píská a přerušuje hru, vhazovat se bude před Läckovými zraky.
03:08
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušené, zatím nesledujeme ani tolik fyzické hry. Po Sutterově střele kousek nad ledem musel hostující brankář vytáhnout levý beton.
02:21
Střela jednoho z útočníků Canucks z pravého kruhu, ale znovu se jednalo pouze o pokus, na nějž gólman Caroliny moc dobře viděl a byl připraven před sebe touš vyrazit.
01:43
Bo Horvat v souboji u mantinelu, poté předal kus černé gumy na Virtanena. Ale úvod střetnutí je hodně opatrný, nikdo samozřejmě nechce udělat v úvodních momentech chybičku.
01:03
Tak duo Sedinů už se na druhé straně hrací plochy činí, společně s novým křídlem Erikssonem. Ale zatím nemá Eddie Läck větší problémy s tím, aby zastavil kotouč.
00:24
Rask to měl namířeno přes střední pásmo směrem do útoku, jenže dostával nahrávku na hokejku zrovna v okamžik, kdy před sebou měl zeď v podobě dvou modrých dresů.
00:10
Už se hraje a jako první kus černé gumy na své hokejky získali hráči Carolina Hurricanes. Jenže hned se dopustili přestupku v podobě vyhození na zakázané uvolnění.
00:01
Zahajovací pětice se sjíždějí do středového kruhu, utkání může vypuknout. Hala je velmi slušně zaplněna.
Ještě samozřejmě ve vancouverské hale zazní hymna, pak už bude vše připraveno k úvodnímu vhazování tohoto hokejového zážitku.
Speciální příchuť má dnešní utkání pro hostujícího brankáře Läcka, který ve Vancouver dříve působil a dnes tedy nastoupí proti svému bývalému zaměstnavateli.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Za několik minut začneme,

Vancouver Canucks: Markström (R. Miller) – Edler, Tanev, Hutton, Gudbranson, Sbisa, Larsen – D. Sedin, H. Sedin, Eriksson – Gaunce, Sutter, Hansen – Baertschi, Granlund, Virtanen – Burrows, Horvat, Dorsett.

Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Slavin, Faulk, Hainsey, Pesce, Hanifin, Dahlbeck – Skinner, V. Rask, Stempniak – Nordström, J. Staal, Nestrašil – Teräväinen, E. Lindholm, Aho – Bickell, McClement, Stålberg..
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat duel dvou celků z opačných konferencí, domácí Vancouver Canucks vyzvou soupeře Carolina Hurricanes.

Andrej Nestrašil (CAR)
Martin Frk (CAR)
Jakub Nakládal (CAR)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy potkaly v měsíci lednu letošního roku. Tenkrát Vancouver Canucks zajížděli na led Caroliny a vyhráli tam těsně 3:2 po prodloužení.
VANCOUVER CANUCKS

Jestli se na něco budou snažit ve Vancouveru zapomenout, tak je to uplynulá sezóna. Kosatky skončily až předposlední ve velmi nabité Pacifické divize, hůře si vedli už jen Edmonton Oilers. Canucks se vůbec nepovedla základní část, právě na té musejí od tohoto podzimu pracovat. A Vancouver nezačal vůbec špatně, honbu za play-off, která bude samozřejmě ještě pořádně dlouhá, rozehrál v úvodním utkání ročníku proti Calgary Flames, taktéž kanadskému celku.

V zápase mezi Canucks a Flames příliš branek nepadalo, domácí Kosatky nakonec zvítězily poměrem 2:1 v samostatných nájezdech a zapsaly první body do tabulky. Příliš změn se přes léto na vancouverské soupisce neodehrálo, jednou z těch hlavní byl příchod Louie Erikssona. Povede se Kosatkám také druhé domácí utkání? Uvidíme, ani Carolina nebude chtít na začátku soutěže příliš tratit.
CAROLINA HURRICANES

Hokejisté Caroliny neprožili v minulé sezóně ročník podle představ, minimálně co se týče umístění v tabulce Východní konference a postupu (tedy v případě Canes spíše nepostupu) do vyřazovacích bojů. Hurikáni zůstali na šesté příčce Metropolitní divize, což jim nestačilo k tomu, aby si zahráli o Stanley Cup. Letos se to pokusí změnit, avšak ani tentokráte je nečeká vůbec snadná práce.

O tom se ostatně přesvědčili hned v prvním duelu této sezóny, když vyzvali mančaft ze Západní konference, konkrétně Winnipeg Jets. Se Stíhačkami Carolina prohrála 4:5 v prodloužení a na první výhru si tedy musí počkat. K týmu se po příjezdu do Vancouveru poprvé připojil český obránce Jakub Nakládal, na jehož výkony jsou čeští fanoušci jistě zvědaví. V dnešním zápase ale ještě nenastoupí. Jak si Hurricanes poradí na kanadském kluzišti?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.