Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný víkend! Mějte se krásně!
Hvězdy utkání:
1. Cam Talbot (EDM) 26 zákroků, 0 gólů, 100%
2. Ryan Miller (VAN) 25 zásahů, 1 branka, 92,6%
3. Connor McDavid (EDM) 1+0
Hotovo! Edmonton porazil Vancouver 2:0 a vítězí v Rogers Aréně. Hostující hokejisté dnes předvedli výbornou obranu, v první třetině se toho moc závažného nestalo. Nicméně, ve 32. minutě ujel domácím obráncům Connor McDavid a důrazem překonal brankáře Ryana Millera. Oilers posléze zamkli svojí modrou čáru.

Ve třetí dvacetiminutovce se víceméně hrálo na jednu branku, zejména v posledních deseti minutách měly Kosatky velkou převahu, ale Cama Talbota se jim nepodařilo překonat. Paradoxně největší šanci třetí části hry měl Jesse Puljujarvi, ale sám před Ryanem Millerem nepřidal druhou branku zápasu.

Tu přidal už pouze do prázdné branky Kanaďan Milan Lucic. Znamená to tedy, že Edmonton bere dva body z haly, ve které se hrál v roce 2010 olympijský turnaj.
59:41
Jannik Hansen se prosmýkl do pásma hostů po křídle, následovala střela od modré čáry, ale vypadá to, že Edmonton nedostane branku v Rogers Aréně!
59:07
Ale Vancouver hraje nadále v šesti hráčích a s prázdnou brankou, ačkoliv šance domácího celku na prodloužení jsou malinké.
58:40
Edmonton právě vstřelil branku!
Tak tohle už asi Edmonton nepustí. MILAN LUCIC předvedl výborný pohyb a svojí bojovností dostal puk do prázdné branky Vancouveru Canucks! Je hotovo! Bývalý hráč Bostonu a Los Angles zaznamenává po asistenci na první branku zápasu také vstřelený gól. 0:2! Asistence: Adam Larsson!
58:26
Šest hráčů Vancouveru na ledě, obránce Adam Larsson vyhazuje.
57:45
Domácí hokejista ještě stihl puk na modré čáře a zachránil tak pásmo pro Vancouver, Henrik Sedin ale přihrával bekhendem naslepo před branku Edmontonu.
57:03
Po rozehrávce Andreje Sekery se dostal puk na Ryana Nugenta Hopkinse, brankář Ryan Miller ale chytá bez problémů střelu kanadského hokejisty z křídla.
56:45
Zach Kassian se svojí lajnou pouze nahodil do útočného pásma Edmontonu a posléze odešli hráči v bílých dresech střídat.
55:55
Jack Skille nahrál na modrou čáru Benu Huttonovi, ale ten prováhal vhodný okamžiky pro střelu od modré čáry. Dá se očekávat tlak domácího mužstva v závěru normální hrací doby.
55:38
První lajna Edmontonu byla pod tlakem, ale Cam Talbot zase chytá střelu z levého kruhu po rychlé souhře domácích hokejistů v modrém.
55:16
Tak ani 24 zásahů amerického brankáře Ryana Millera zatím není Kosatkám k ničemu.
54:52
Edmonton napadal hráče Vancouveru od červené čáry, žádná příležitost před Camem Talbotem z toho nebyla. Kosatky poslední dobou tlačí Olejáře, ale necelých pět minut před koncem třetí třetiny stále prohrávají 0:1.
54:18
Rozhodčí ukazují, že obránce Vancouveru Erik Gudbranson musí hrát, nebude to zakázané uvolnění a vhazování před Camem Talbotem.
53:48
Daniel na Henrika Sedina, ale ten nenašel nikoho v modrém před brankou Ryana Millera.
53:10
Daniel Sedin se pokusil zamířit do levého horního rohu branky Edmontonu, ale Cam Talbot si připsal další zákrok. Následně byl důrazný Loui Eriksson.
52:38
Ve třetí třetině se více hraje před Camem Talbotem, ale paradoxně největší gólové šance měli hosté před Ryanem Millerem.
52:26
Tak tohle je důležitý moment zápasu. Connor McDavid šel sám na Ryana Millera. Bekhendový blafák kanadského hokejisty skončil v lapačce amerického brankáře.
52:00
Adam Larsson je napadaný soupeřem, ale i tak dokázal obránce Edmontonu rozehrávat akci hostujícího mužstva.
51:15
Benoit Pouliot a Jesse Pujujarvi se starali o zábavu v útočném pásmu Oilers, jenže. Posléze Milan Lucic dostal do obrovské šance Jesse Puljujarviho, ale ten se pouze chytl za hlavu, protože finský talent trefil břevno branky Ryana Millera. Tohle ještě může Edmonton hodně mrzet...
50:28
A fanoušci Kosatek chtějí podpořit svůj tým na cestě za srovnáním stavu zápasu. Chtějí vidět puk v brance Cama Talbota.
49:53
Ve třetí třetině sledujeme zejména defenzivní pojetí hry hostujícím mužstvem, domácí hráči stále nepřekonali Cama Talbota v brance Edmontonu.
49:22
Po nahození Jordana Eberleho ztratil puk bývalý forward Bostonu Bruins a Los Angles Milan Lucic.
48:42
Sven Baerteschi to pořádně schytal tuším v souboji s obráncem Ericem Grybou. Čistý hit hráče Edmontonu Oilers.
48:20
Edmonton bránil modrou čáru ve čtyřech hráčích, i tak se k pokusu z levého kruhu na vzdálenější tyč dostal bývalý útočník Dallasu Stars a Bostonu Bruins Loui Erikkson. Puk ale zamířil vedle branky Cama Talbota.
47:30
Cam Talbot odolal může za to především obranný zákrok německého útočníka Leona Draisaitla, protože Brendan Gaunce byl jinak dával srovnávací branku.
46:50
Connor McDavid mohl přidat svojí druhou trefu večera, ukázal zase výborné bruslení, ale přece jen jeho střela bekhendem z velkého úhlu neměla moc šancí na úspěch.
46:17
Connor McDavid vyhrál buly ve středním pásmu na levou stranu. Následuje nahození za Ryana Millera. Ben Hutton začíná akci domácího celku.
46:09
Eric Gryba stojí na začátku akce Edmontonu, má celkem dost času na to, aby si rozmyslel, co s pukem provede.
45:26
Tentokráte se na buly postavil kapitán domácích Henrik Sedin, protože Daniel Sedin byl vykázaný z prostoru pro vhazování a prvně jmenovaný nezískal puk pro domácí mužstvo. Posléze ale přerušuje hru zákrok Ryana Millera.
45:09
Daniel Sedin vyhrál buly v útočném pásmu Kosatek na Troye Stechera, ten pálil bez přípravy, ale pouze Cam Talbot si rozšířil sbírku zákroků. Tentokráte přišel zásah betonem brankáře hostujícího mužstva.
45:01
Edmonton velice dobře pokrývá svojí modrou čáru, defenziva je dnes velkou zbraní hokejistů Oilers.
44:26
Ryan Nugent Hopkins se nedostal do útočného pásma, následně Loui Eriksson nebyl úspěšný při forčekingu.
43:52
Diváci v Rogers Aréně stále čekají na branku svého oblíbeného týmu, Henrik Sedin vyprášil lapačku Cama Talbota. Brankář Edmontonu puk vyrazil, jenže nikdo v modrém se nedostal k dorážce.
42:52
To je rychlost, to je technika. Connor McDavid ukazuje, proč je jednou z největších nadějí světového hokeje. Následně Milan Lucic nevyřešil situaci dva jednoho ideálně a nedostal puk na svého spoluhráče.
42:19
Po vyhraném buly Brendanem Gauncem střílel z první od modré čáry domácí hráč Ben Hutton, jenže branku, ve které stojí Cam Talbot netrefil.
41:50
Loui Eriksson tentokráte dostal puk do útočného pásma Kosatek, ale Henrik Sedin jej posléze ztratil.
41:25
Tak tentokráte se Loui Eriksson nedohodl s kapitánem Kosatek Henrikem Sedinem a zase nevyšel domácím hokejistům přechod přes modrou čáru.
41:16
Statistika nuda je a dále už to asi znáte. Nicméně, Edmonton v letošní sezoně vedl čtyřikrát po dvou třetinách a pokaždé vyhrál. Sven Baerteschi je v ofsajdu.
40:45
Posléze zatím jediný střelec zápasu v Rogers Aréně odešel střídat a pustil na led lajnu s Pouilotem a Nugentem Hopkinsem.
40:07
Přetlačovanou na středovém kruhu vyhrál Connor McDavid nad Brandonem Sutterem. A kanadský hráč Edmontonu byl hlavní postavou útoku hostů, který skončil zákrokem Ryana Millera.
40:01
Oscar Klefbom pouze zkušeně podržel puk za brankou Cama Talbota. Ve druhé třetině už jsme branku viděli a jako první inkasoval bývalý hráč Buffala Sabres Ryan Miller a mohl za to především důraz Connora McDavida. Bylo klíčové, že hráč Edmontonu stále za pukem, nepřestal bojovat a po zásluze se hokejista narozený v roce 1997 dočkal trefy. Takové branky zkrátka v NHL padají. Nebyla to hezká trefa, ale na to se nikdo po zápase ptát nebude.

Určitě se ale bude ptát na konečné skóre. To zatím lépe vyznívá pro hráče v bílém, modří hokejisté to budou chtít změnit ve třetí třetině. Je to možná o první brance Canucks, o tom, že z hráčů může spadnout úvodním gólem určitá psychická deka.
40:00
39:30
Jannik Hansen sice rozvinul akci Vancouveru o Jacka Skilla, ale druhý jmenovaný to měl v rohu útočného pásma Canucks proti dvěma soupeřům složité.
38:44
Bo Horvat dostal puk do pásma Kosatek, ale Olejáři včas přistupují k hráčům Vancouveru. Do konce druhé třetiny už toho moc nezbývá.
37:54
Švédská dvojice Henrik Sedin a Alexander Edler chtěla srovnat. Útočník přihrál na beka, který se sjel před Cama Talbota, ale hráči Edmontonu ho pokryli.
37:00
Celkem snadný zákrok pro Cama Talbota pokusu z velkého úhlu. Ale dnes to obránci Oilers svému brankáři výrazně usnadňují. Až na pár vyjímek se Canucks nedostali k ničemu.
36:43
Jannik Hansen sice zavezl puk do útočného pásma Vancouveru, ale akce Canucks měla jepičí život. A samozřejmě s přibývajícím časem bude padat deka na domácí hráče.
36:00
Darnell Nurse je zase na ledě a zase odvádí takovou tu neviditelnou černou práci pro hostující celek. Edmonton chce tuhle třetinu skončit s čistým kontem.
35:06
Edmonton dnes dobře brání, nepouští své soupeře do vážnějších šancí, nebo tutovek před Camem Talbotem, Andrej Sekera má čas na klidnou rozehrávku.
34:42
Brandon Sutter sice procházel po levém křídle, dostal se do útočného pásma Canucks, ale zastavil jej výborným zákrokem a hlavně čistým obránce Edmontonu Darnell Nurse.
34:00
Henrik Sedin si sice skočil rybičku, ale puk už nezastihl na modré čáře, hra se stěhuje na červenou čáru, kde drží puk hráč Vancouveru.
33:15
Pouilot s Nugent Hopkinsem se nedostali ke střele na branku Millera, na druhé straně se ale dobře vrátil obránce Russell.
32:36
A Anton Lander chce přidat další branku, po souboji v rohu útočného pásma Edmontonu se hlavní děj zápasu odehrává před Ryanem Millerem.
31:31
Tak takhle vypadá, když jde člověk za brankou! CONNOR MCDAVID si vyměnil puk se spoluhráčem Milanem Lucicem a posléze uháněl sám na Ryana Millera, který se sice puku hodně dotkl, ale ten nakonec za zády amerického brankáře. 0:1. Asistence: Milan Lucic, Anton Lander!
31:12
A když jsme u Andreje Sekery, tak zřejmě tady odehrála slovenská generace okolo Hossy, Cháry a Demitry svůj nejlepší zápas. V semifinále olympiády 2010 prohrála s domácí Kanadou 2:3, když Pavol Demitra netrefil zhruba osm sekund před koncem prázdnou branku Roberta Luonga.
31:04
Slovenský obránce Edmontonu Andrej Sekera vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Cama Talbota.
30:46
Benoit Pouilot si sjíždí do obranného pásma Edmontonu, spolu s ním také Ryan Nugent Hopkins. Troy Stecher odchází na lavičku Vancouveru.
30:21
Ale jinak tenhle zápas nemá vůbec špatnou úroveň. Rozhodně se je na co dívat. Ukazuje se, že v NHL už zkrátka neexistuje špatný bruslař.
30:02
Možná největší šance domácích na první branku zápasu. Poté co tuším Ben Hutton centroval puk před svatyni Cama Talbota pouze trefil Markus Granlund brankáře Oilers. Polovina utkání za námi a stále čekáme na úvodní gól.
29:40
Branden Gaunce, hráč čtvrté lajny Kosatek, si vypomáhá přihrávkou z červené čáry radši na obránce Canucks.
28:57
Dva hráči Canucks byli hodně důrazní a agresivní v napadání rozehrávky hostujícího celku. Nicméně hrací předmět si nepřivlastnili.
28:47
A právě v Rogers Aréně dostal Ryan Miller branku v prodloužení olympijského finále od Sidney Crosbyho.
28:40
Ryan Miller nastavil lapačku po střele hráče Edmontonu z levého kruhu. Vhazovat se bude před stříbrným medailistou z Her 2010.
28:17
Anton Lander nebyl úspěšný na vhazování před Camem Talbotem, a tak mohl Luca Sbisa objet branku Edmontonu, jenže nepovedlo se mu překonat Cama Talbota.
28:09
Markus Granlund a Branden Gaunce měli velkou šanci na to, aby otevřeli skóre zápasu v Rogers Aréně, jenže Cam Talbot na poslední chvíli schoval puk před dvojicí útočníků Vancouveru Canucks.
27:18
Na poslední chvíli překazil hráč první lajny Oilers Jordan Eberle akci Vancouveru Canucks. Jinak by hráč domácích byl v obrovské šanci před Camem Talbotem.
26:31
Edmonton to musí zkusit znovu, Mark Letestu se stahuje na obrannou modrou čáru a vypomáhá v rozehrávce Adamu Larssonovi.
25:39
Tak tohle nebyla vůbec špatná pozice pro Jesseho Puljujarviho. Finský talent byl sám na pravém kruhu po akci, kterou rozehrál Adam Larsson. Klidně jsme se mohli dočkat úvodní branky zápasu.
25:25
Zach Kassian a Ryan Nugent Hopkins udělali problémy Ryanu Millerovi a tlačily se do brankoviště, americký brankář ale obstál v této zkoušce.
24:45
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, tak co převede Jack Skille po pravém křídle?
24:02
Čtyři Švédové na ledě – Edler, Sedinovi a Eriksson. O pokus z dobré pozice se pokusil posledně jmenovaný a brankář Talbot toho zřejmě moc neviděl.
23:48
Z vyhraného vhazování nic nevytěžili obránci Kosatek. Je z toho zakázané uvolnění mužů v modrém.
23:44
Nebude to vylučovaný po souboji hostujícího Antona Landera s hráčem Vancouveru, nýbrž ofsajd.
23:00
Ryan Miller si zahraje hokejkou a pomůže Slovákovi Andreji Sekerovi v rozehrávce. Problémy dělá ale bývalý hráč Penguins Mark Letestu.
22:26
Troy Stecher sice našel Bo Horvata za brankou Edmontonu, ale centr Vancouveru neuspěl v souboji s obráncem Ericem Grybou.
21:46
Vynikající pohyb Kanaďana Ryana Nugenta Hopkinse v útočném pásmu, ale Edmonton zatím neprověřil Ryana Millera v brance Vancouveru.
21:21
Henrik Sedin se nám postaral o zábavu, protože tvořil hru před Camem Talbotem. Je z toho vhazování před brankářem Edmontonu.
21:07
Branden Gaunce je zpět na ledě, Vancouver neinkasoval v přesilové hře. Největší šanci v početní výhodě Edmontonu měl asi Jordan Eberle před malou chvilkou.
20:30
V úvodních sekundách druhé třetiny se dobrou střelou z kruhu prezentoval Jordan Eberle, ale kanadský hráč trefil pouze vyrážečku Američana Ryana Millera.
20:01
V poslední sekundě úvodní periody si ještě připsal zákrok Ryan Miller, ale do kabin se odchází za bezbrankového stavu. První třetina nebyla nudná, o což se zasloužila dvojice Gudbranson – Kassian. Byla z toho bitka a pětiminutové posezení na trestné lavici pro oba kohouty. Jinak nemá žádný z protagonistů nějakou územní převahu. Je to vyrovnaný zápas. Edmonton bude ještě dohrávat přesilovou hru na začátku druhé třetiny, protože v 69 sekund před koncem úvodní části hry se nechal vyloučit domácí Gaunce za držení.
20:00
19:31
Tak tohle nebyla špatná pozice, jeden z hostů měl hodně místa na levém kruhu a mířil na vzdálenější tyč branky Ryana Millera, jenže přestřelil branku Vancouveru.
19:00
Zatímco kouč hostů Todd McLean nervozně pošlapuje na střídačce hostů, tak jeho svěřenci vyhráli vhazování.
18:51
Dvě minuty dostává hráč čtvrté lajny Canucks Brandon Gaunce (VAN) za držení protihráče.
18:42
Phillip Larsen našel svým pasem nikoliv hráče Canucks, ale soupeře v podobě obránce Edmontonu Oilers Adama Larssona.
18:03
Tak snad poprvé začínají diváci v Rogers Aréně podporovat trošku hlasitěji domácí celek, zatímco do konce první dvacetiminutovky zbývají necelé dvě minuty.
17:22
Brandon Sutter v modrém zůstal nehlídaný před brankou Edmontonu, ale pouze na chvíli. Pouze do doby, než k němu přijel obránce hostů. Možná se dalo vylučovat.
16:44
Erik Gudbranson je opět na ledě a právě tento kanadský bek domácího celku nahazuje hrací předmět za branku Cama Talbota.
16:03
Henrik Sedin pouze prodloužil do rohu na Krise Russella, ale ten byl bedlivě bráněný obráncem hostujícího mužstva v bílém dresu.
15:24
První lajna Kosatek – Sedinovi plus Loui Eriksson je na hrací ploše. Luca Sbisa nahazuje za Ryana Millera po buly ve středním pásmu.
15:02
Ačkoliv jsme branku zatím neviděli, tak to není vůbec špatný hokej. Rozhodně se na něj dá dívat. Na ledě se objevuje Andrej Sekera, slovenský bek Vancouveru.
14:30
Střelecky je zatím aktivnější domácí celek (9:6), ale je to dáno tím, že Vancouver hrál přesilovou hru, na rozdíl od svého soupeře z Edmontonu.
14:00
Phillip Larsen zkusil najít hráče Vancouveru na levém křídle, jenže jeho spoluhráč uklouzl a puk tak drží hráči Edmontonu Oilers.
13:04
Alexander Edler se nedočkal střely od modré čáry. Přitom Švéd má jednu z největších pumelicí v lize. Přesilovka Vancouveru končí a neviděli jsme v ní větší příležitost před Ryanem Millerem.
12:15
Henrik Sedin přihrál Brandonu Sutterovi, ale ten pokazil přihrávku na modrou čáru. Ryan Nugent Hopkins nikam nespěchá a šetří čas v oslabení hostů.
11:18
A domácí v početní výhodě na nic nečekali, načež se obránce Troy Stecher opřel do rány z jedničky z levého kruhu, jenže puk nemířil mezi tři tyče.
11:08
Milan Lucic (EDM) dostává dvě minuty za hrubost po zákroku na švýcarského obránce Lucu Sbisu. Je tady první přesilová hra večera.
10:46
Alexander Edler – Henrik – Sedin – Daniel Sedin. Švédské trio v dresu Canucks se sešlo na ledě a byla z toho střela Daniela přes beka.
10:10
Todd McLean nevypadal zrovna dvakrát klidně, ale je tady každopádně hraje se nadále pět na pět.
09:36
Zach Kassian a Erik Gudbranson. Tak hádejte, co se stane, když se sejdou tyhle dvě horké hlavy na ledě. Je z toho bitka a pětiminutový trest pro oba hráče.
09:36
08:53
Jestli jsem dobře viděl, tak hráči domácích šli do situace tři na jednoho, nicméně Sven Berteschi neměl čas na přihrávku, střelou ale nepřekvapil Cama Talbota.
08:11
Adam Larsson našel v mezikruží Fina Jesse Puljujarviho, ale severská spolupráce vedla pouze k nepřesné střele krajana Saku Koiva.
07:33
Adam Larsson pokazil rozehrávku Edmontonu. Vancouver získal hodně snadno útočné pásmo. Zatím se hraje ve velice dobrém pásmu a je to atraktivní hokej.
06:48
Kanadský hokejista Ryan Nugent Hopkins chtěl, aby jeho spoluhráč tečoval puk těsně před Ryanem Millerem, jenže to se nepovedlo.
06:10
Connor McDavid ukázal parádní přehled o hře, projel útočným pásmem hostů a našel Andreje Sekeru, který nestřílel ze špatné pozice, jenže pálil mimo branku Ryana Millera.
05:21
Bývalý obránce New Jersey Devils Adam Larsson rozehrává ve spolupráci se levým obráncem Edmontonu Oilers akci hostujícího celku.
04:54
Tahle akce se nevyvíjela špatně pro Oilers. Jenže Mark Letestu vjel do ofsajdu. Přitom to vypadalo na přečíslení hostujícího mužstva.
04:40
Po přihrávce Jasona Megny přišla střela z pravého kruhu zápěstím, Cam Talbot si ale pohlídal svojí bližší tyč a připsal si další zákrok.
04:02
Buly pro hráče v modrém, tedy Canucks, nicméně švédský obránce Alexander Edler pouze nahodil za Cama Talbota od červené čáry.
03:41
Henrik a Daniel Sedinovi jsou na ledě, nicméně domácí hokejisté se musí bránit. Následuje ofsajd a na led naskakuje čtvrtá lajna Kosatek.
03:11
Tak pokud jsem dobře viděl tak střela Krise Russela přistála na hokejce tečujícího Milana Lucice a posléze se puk dotkl břevna branky Ryana Millera.
02:53
Jason Eberle se nedostal přes soupeře, následně Markus Granlund napadá Adama Larssona v rozehrávce Edmontonu Oilers.
02:31
Markus Granlund chtěl tečovat pokus svého spoluhráče po ráně od modré čáry, ale je z toho další zákrok brankáře hostů.
02:28
Posléze se ke střele z levého křídla dostal Bo Horvat, nikoliv Pavel Horváth. Rutinní zákrok pro Cama Talbota.
02:04
Nahození za Ryana Millera sbírá americký brankář bez větších problémů a pomáhá svým spoluhráčům v rozehrávce.
01:50
Jason Megna se snažil skrýt svojí střelu přes obránce Edmontonu. Nicméně jeho pokus byl sražený. Vhazovat se bude před Camem Talbotem.
01:25
Kanadský hráč hostů Jordan Eberle přidal na razanci a střelou z první výrazně zaměstnal Ryana Millera v brance Kosatek. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:56
Střela Daniela Sedina z velkého úhlu nemohla nikterak překvapit Cama Talbota v brance Edmontontu Oilers. Švédský hokejista nedal branku.
00:01
Connor McDavid sice nevyhrál úvodní buly zápasu, nicméně Brandon Sutter zaznamenal nepřesný pokus z útočného pásma domácích.
00:01

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, B. Hutton, Gudbranson, Sbisa, Larsen – D. Sedin, H. Sedin, Eriksson – Markus Granlund, Hansen, Brandon Sutter – Baertschi, Horvat, Skille – Megna, B. Gaunce, Virtanen.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Gryba – Lucic, McDavid, Eberle – Maroon, Draisaitl, Puljujärvi – Pouliot, Nugent-Hopkins, Kassian – Lander, Letestu, Pitlick..
Hostujícím hráčů se výrazně povedl start nové sezony, protože hokejisté Edmontonu vedou tabulku Západní konference se ziskem dvanácti bodů. Mužstvo šlape a může za to také forma kanadského megatalentu Conora McDavida, který vévodí kanadskému bodování celé ligy s bilancí čtyři branky a sedm přihrávek.

Tento hráč se objevil letos na Světovém poháru ve výběru Severní Ameriky do 23 let, ale na postup ze základní skupiny to nestačilo. Jedná se zřejmě o budoucnost kanadského a světového hokeje. Jsou do něj vkládány velké naděje a chválu na něj sršel také nejlepší hokejista historie ledního hokeje Wayne Gretzky.

Edmonton zkrátka válí. Vyhrál své poslední čtyři zápasy, ve kterých inkasoval nejvíce dvě branky v jednom utkání. Naposledy to odnesl tým Washingtonu Capitals, kterého Oilers porazili 4:1, o což se zasloužil dvěma brankami bývalý útočník Minnesoty Wild Benoit Pouliot.

Olejáři mají tuhle sezonu velice dobře rozehranou, ale klidně se může stát, že je zase neuvidíme v play-off. Asi všichni víme, že stačí maličko. V Montrealu by o tom mohli vyprávět.

Sedm zápasů – šest výher a jedna prohra. Takhle parádní vstup v Edmontonu dlouho nepamatují. Dnes jsou asi právem za favority dnešního střetnutí. Potvrdí svojí roli?
Domácí hokejisté jsou před dnešním zápasem pasováni do role mírných outsiderů. Cílem každého týmu je před sezonou postup do vyřazovacích bojů. To se Kosatkám v sezoně 2010/11 povedlo. Ba dokonce si Canucks zahráli i finále, vedli v sérii s Bostonem Bruins 3:2 na zápasy, jenže Tim Thomas ve zbývajících dvou duelech zavřel bránu a Bruins ovládli nakonec sedmý zápas 4:0. Bylo to obrovské zklamání pro celý Vancouver.

Letos asi nepatří tento celek mezi hlavní kandidáty na zisk Stanleyova poháru. Favorité jsou rozhodně jiní. Vancouveru se navíc poslední dobou nedaří, prohrál poslední tři zápasy a vyvrcholilo to domácí prohrou 0:3 s Ottawou Senators. Předtím nestačilo tým z města, ve kterém se pořádaly zimní olympijské hry 2010 na Anaheim Ducks poměrem 2:4 a Los Angles Kings po výsledku 3:4 po prodloužení.

Po sedmi odehraných zápasech nové sezony National Hockey League je Vancouver na páté pozici v tabulce Západní konference se ziskem devíti bodů. Nejproduktivnějším hráčem Canucks je s bilancí tří gólů a dvou přihrávek švédský útočník Daniel Sedin.
Hezký den, je před námi utkání NHL mezi Vancouverem Canucks a Edmontonem Oilers. Zápas začíná ve 4:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.