Tři hvězdy utkání:

1. Ryan Miller (VAN) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Henrik Sedin (VAN) 1+0
3. Pekka Rinne (NSH) 25 zák., 1 gól, 96,2%
Statistiky: Střely na bránu: 26-30; Zablokované střely: 12-15; Vhazování: 53%-47%; Hity: 27-27; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Ryan Miller předvedl 30 zákroků a svým druhým čistým kontem v letošní sezóně pomohl k důležité výhře Vancouveru, o jehož výhře rozhodl necelých osm minut před koncem chytrým nahozením do výstroji Pekka Rinneho kapitán Henrik Sedin, kterého dělí jeden jediný bod hranice 1000 bodů v NHL. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 1 Nashville Predators 0.
59:43
Vancouver se dostal k puku a po jeho vyhození z obranného pásma na zakázané uvolnění si vyžádal oddechový čas Willie Desjardins.
59:10
Pekka Rinne naskočil pět na střídačku a hosté to zkoušejí necelou minutu před koncem opět bez brankáře!
59:02
Útok Canucks na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru a hlavní trenér Nashvillu Peter Laviolette si vyžádal po návratu Pekka Rinneho do brány oddechový čas.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:32
Pekka Rinne naskočil na střídačku a Predators to zkouší při hře bez brankáře!
58:07
Loui Eriksson na pravém křídle předvedl krásný oblouk, po kterém vypálil bekhendem, jeho následný pokus ale skončil na výstroji Pekka Rinneho.
57:55
Mattias Ekholm tvrdě vypálil od modré čáry a brankář Vancouveru jeho pokus ramenem vyrazil mimo!
57:06
Ryan Johansen se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele bekhendem a Ryan Miller si připsal další zákrok.
56:21
Predators vyrazili po pravém křídle do rychlého útoku, po kterém přišla prudká střela. Ryan Miller ji ale ukryl v náručí a po jeho zákroku následuje poslední reklamní přestávka. Závěr utkání už by nemělo nic narušit.
55:38
Daniel Sedin se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže jeho střela skončila na betonu Pekka Rinneho, který drží naděje Nashvillu!
53:25
Daniel Sedin mohl v blízkosti levé tyče dorážet puk po přihrávce Henrika Sedina z pravého křídla a ostrého úhlu do prázdné brány, jenže jeho pas byl zablokován.
53:01
Viktor Arvidsson a vzápětí James Neal pálili z pravého křídla, Ryan Miller ale obě střely bez problému pokryl.
52:28
Vancouver právě vstřelil branku!
Luca Sbisa skvěle zablokoval střelu Harryho Zolnierczyka a po levém křídle vyrazil do rychlého protiútoku, který zakončil střelou, která zamířila vedle vzdálenější pravé tyče. HENRIK SEDIN vzápětí po odrazu kotouče od mantinelu za bránou nahodil puk v blízkosti levé tyče z více než nulového úhlu před bránu a od levého betonu Pekka Rinneho se odrazil do sítě. Canucks prolomili bezbrankové skóre a kapitána Henrika Sedina dělí jediný bod od hranice 1000 bodů! Asistence: Luca Sbisa a Loui Eriksson.
52:19
Harry Zolnierczyk zkoušel štěstí v pravém kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale byla zablokována.
51:47
Puk se od hole Daniela Sedina ve středním pásmu odrazil do hlediště a jeden z fanoušků získal cenný suvenýr.
50:45
Ryan Ellis vypálil od modré čáry a Ryan Ellis jeho pokus bez problému ukryl ve své výstroji.
50:42
Pokud porovnáme průběh všech třetin, ačkoliv do konce třetí ještě nějaký čas zbývá, tak nejzajímavější byla určitě prostřední část, která nabídla několik slibných šancí, zejména na straně Vancouveru.
50:03
Hra byla přerušena a necelých minut před koncem normální hrací doby dostává prostor reklamní přestávka.
49:38
Daniel Sedin na levém křídle nabral rychlost a z ostrého úhlu nahodil puk po ledě před bránu, kde ho na přední tyči zastavil pozorný Pekka Rinne a přerušil hru.
49:08
Nikita Trjamkin krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho krásná střela zápěstím ale minula přední horní roh brány Pekka Rinneho!
48:34
Canucks zaváželi puk po pravém křídle do útočného pásma, jenže se ocitli v postavení mimo hru.
48:13
Viktor Arvidsson z levého křídla dobře mířil na přední tyč, Ryan Miller ale jeho pokus vyrazil pravým betonem!
47:59
Skvělý zápas dnes hraje obránce Nikita Trjamkin, který rozbíjí útoky Nashvillu tvrdými, ale čistými hity.
46:54
Canucks zasypali bránu Pekka Rinneho sprchou střel, ani jedna z nich ale za jeho zády neskočila!
46:36
Predators se ocitli pod tlakem a raději se osvobodili na chvíli za cenu zakázaného uvolnění.
46:00
Utkání je v plném proudu, jenže stále marně čekáme na gól, po kterém se je jeden z týmů přiblížil k vítězství.
44:30
Čároví rozhodčí Lonnie Cameron zamířil na ošetřovnu a utkání řídí pouze tři rozhodčí.
44:30
Austin Watson v blízkosti střídaček nahazoval puk do útočného pásma a nepříjemně zasáhl hlavu jednoho z čárových rozhodčích! Na led okamžitě přiběhli lékaři, aby ho ošetřili.
44:20
Vzápětí se na opačné straně dostali ke střele od modré čáry Canucks, také Pekka Rinne ale dobře zasáhl.
44:13
Predators po přihrávce zpoza brány z levého kruhu pro vhazování pálili těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Ryan Miller ale vsedě fantasticky zasáhl levým betonem!
43:47
Sven Bärtschi po levé straně zavezl puk do útočného pásma, do zakončení se ale nedostal a Matt Irwin ho narazil na mantinel, na který letěl hlavou napřed!
42:21
Canucks ihned po vhazování vystřelili od modré čáry, jejich pokus ale opět našel výstroj Pekka Rinneho.
42:15
Troy Stecher na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Pekka Rinne jeho pokus našel ve své lapačce.
42:00
Canucks byli ve druhé třetině mnohem lepší, jenže Nashville podržel skvělý Pekka Rinne a oba týmy vstupovaly do druhé třetiny s počtem střel: 20-20.
40:19
V Rogers Areně před pár okamžiky začala třetí třetina utkání, které během úvodních čtyři minut žádný gól nepřineslo. Souboj mezi Vancouverem Canucks a Nashvillem Predators míří do prodloužení.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-20; Zablokované střely: 7-8; Vhazování: 40%-60%; Hity: 20-20; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné min.: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 6:05.
Vancouver byl během prostřední části mnohem aktivnější, jenže bratři Sedinové se pod nádherném přečíslení dva na jednoho prosadit nedokázali, stejně jako vzápětí po skvěle a rychle sehraném protiútoku dobře hrající útočník Loui Eriksson. Skóre po druhé třetině: Vancouver Canucks 0 Nashville Predators 0.
40:00
39:41
Canucks v závěru druhé třetiny napřáhli k nádherné střele, která z levého křídla skončila v lapačce skvěle chytajícího Pekka Rinneho!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:13
Pekka Rinne zastavil střelu Daniela Sedina z levého křídla a Henrik Sedin se vzápětí k dorážce nedostal.
38:04
Austin Watson na pravém křídle napřáhl ke střele, kterou Ryan Miller maskou vyrazil před sebe a rychle puk zmrazil pod lapačkou!
37:22
Troy Stecher byl zřejmě hráčem, který se v levém kruhu ocital ve slibné šanci, Predators mu ale puk vypíchli.
36:32
Viktor Arvidsson zkusil na pravém křídle ihned po vhazování vypálit, jeho tvrdá střela od modré čáry ale byla zablokována a Ryan Miller nemusel zasahovat.
36:29
Colton Sissons napřáhl ke střele, která skončila v ochranné síti, a hra byla vzápětí přerušena.
35:34
Loui Eriksson si najel před bránu na krásnou přihrávku z pravého křídla a bekhendovým blafákem se snažil puk zasunout mezi betony Pekka Rinneho, ani tentokrát ale neuspěl!
35:04
Hra byla přerušena poté, co před pár okamžiky Matt Irwin z levého kruhu pro vhazování zamířil vedle bližší tyče.
34:40
Predators z pravého křídla nahodili puk na bránu Ryana Millera, po jehož zákroku následuje další krátká přestávka, po níž za chvíli utkání pokračuje.
33:54
Bratři Sedinové vyrazili do velice nadějného přečíslení dva na jednoho a Henrik krásnou přihrávkou předložil puk Danielovi, který v blízkosti levé tyče těsně minul levý horní roh!
33:16
Alexandre Burrows společně se svými spoluhráči dostal Predators pod velký tlak, gól se jim ale vstřelit nepodařilo. Nadále čekáme na úvodní gól.
32:07
James Neal na pravém křídle nebezpečně vypálil z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou a Ryan Miller levým ramenem jeho střelu vyrazil mimo!
31:57
Anthony Bitetto na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a svou střelou našel pouze náruč Ryana Millera.
30:44
Jack Skille krásně vypálil ihned po vhazování a jeho střela mířilo do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Pekka Rinne ji zřejmě pravým ramenem vytáhl mimo!
30:38
Predators se nedařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Následuje vhazování před Pekka Rinneou.
30:21
Filip Forsberg vypálil ihned po vhazování a jeho pokus od modré čáry prověřil pozornost brankáře Ryana Millera.
30:16
Austin Watson na pravém křídle vypálil od mantinelu a Ryan Miller jeho pokus bez problému ukryl v náručí. V Rogers Areně dostává prostor reklamní přestávka.
29:56
Alexandre Burrows nádhernou přihrávkou z pravého křídla přenesl hru doleva na Alexandera Edlera, který v kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím a mířil přesně do bližšího rohu brány, brankář Pekka Rinne ale předvedl nádherný zákrok a puk ukryl ve své lapačce!
29:15
Anthony Bitetto po krásné zpětné přihrávce Marka Ribeira bez přípravy vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale v mezikruží zablokován.
28:09
Austin Watson za bránou Vancouveru ztratil helmu a na pravém křídle z otočky pálil Ryan Ellis, jeho následný pokus zápěstím byl ale na přední tyči sražen mimo.
27:40
Jack Skille po levé straně zavezl puk rychle do útočného pásma a od mantinelu napřáhl ke střele zápěstím, která skončila v náručí připraveného brankáře Pekka Rinneho.
27:32
Během dosavadního průběhu zápasu se vylučovalo pouze dvakrát, přičemž ani jeden z týmů svou přesilovou hru během první třetiny využít nedokázal.
26:44
Colton Sissons se ocital v mezikruží ve slibné šanci, jenže mu puk sjel z čepele hole a Ryan Miller ho rychle přikryl lapačkou. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
25:54
Matt Irwin na levém křídle od modré čáry nahazoval puk zápěstím na bránu, jeho následný pokus ale zablokoval skvěle postavený útočník Brendan Gaunce.
25:03
Filip Forsberg se snažil v pravém kruhu pro vhazování prokličkovat do zakončení, jenže byl vytlačen do rohu.
24:46
Na opačné straně ledové plochy se vzápětí poté pískal ofsajd proti Predators, když se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru Viktor Arvidsson.
24:27
Brandon Sutter se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a útok Canucks byl přerušen.
23:58
Luca Sbisa zkoušel štěstí od modré čáry, také jeho pokus byl ale zablokován. Dobrou práci odvedl Colton Sissons.
23:10
Alexander Edler napřáhl na levém křídle od modré čáry ihned po vhazování ke tvrdé střele s příklepem, do které se skvěle postavil Harry Zolnierczyk a zablokoval ji.
23:08
Mattias Ekholm z pravé strany obranného pásma vyhodil puk na střídačku Vancouveru. Hra byla přerušena.
23:02
Michael Chaput na levém křídle nabral velkou rychlost a dobře vypálil, jeho pokus ale našel pouze náruč Pekka Rinneho, který stejně jako jeho protějšek drží čisté konto.
22:03
Ryan Miller vyrazil střelu Predators z pravého křídla před sebe a Calle Järnkrok se dostal k dorážce, jeho následný pokus ale z blízkosti zamířil vedle levé tyče!
21:47
Ryan Miller vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Predators a poté bez větších potíží rozehrál.
20:01
V Rogers Areně začala prostřední část utkání, během něhož jsme zatím svědky žádného gólu nebyli, respektive gólu, který by byl uznán. Predators se radovali z vedení předčasně a oba týmy vstupují do druhé třetiny za bezbrankového stavu 0:0.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-11; Zablokované střely: 1-4; Vhazování: 38%-62%; Hity: 7-10; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 5:10.
Vancouver vstoupil do utkání pořádně zostra a již ve druhé minutě utkání zvonila v Rogers Areně tyč, kterou rozezvonil krásnou střelou zápěstím Loui Eriksson. Další vzrušující a velký moment se odehrál až v závěru první třetiny, když Derek Grant z dorážky procedil puk do sítě, jenže gól nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře. Skóre po první třetině: Vancouver Canucks 0 Nashville Predators 0.
20:00
19:40
Loui Eriksson se snažil dostat k dorážce v blízkosti pravé tyče marně poté, co Pekka Rinne rychle sevřel puk v lapačce a přerušil hru.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:35
Alexander Edler na pravém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a Pekka Rinneho jeho střelu, která mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, pravým betonem vykopl!
18:29
Jack Skille na pravém křídle vypálil z úhlu a Pekka Rinne jeho následný pokus ukryl ve svém náručí.
17:15
Alexander Edler ve středním pásmu zpracoval puk s pomocí rukavice pro spoluhráče a hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou.
16:25
Ryan Miller se nepoučil a vydal se za svou bránu, tentokrát ale přesně rozehrál bekhendem na Alexandera Edlera.
15:24
Christopher Tanev byl na pravém křídle v útočném pásmu příliš rychle a akci Vancouveru Canucks zastavil ofsajd.
15:10
Nashville vstřelil branku, která nebyla uznána!
Ryan Miller se vydal za bránu, aby rozehrál, jenže se mu to nepodařilo. Proti dvojici Predators, kteří ho skvěle napadali z obou stran, ani neměl kudy, a Derek Grant v blízkosti levé tyče puk pod lapačkou brankáře Vancouveru, který se vleže roztáhl na brankové čáře, propasíroval do sítě. Gól ovšem po pečlivém přezkoumání videa nebyl uznán – nedovolené bránění brankáře! Stav utkání se nezměnil.
14:36
Loui Eriksson vypálil z pravého křídla a jeho pokus mířil ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rinneho ho ale pravým betonem dokázal vyrazit a připsal si skvělý zákrok!
14:16
Pekka Rinne odklepal závěr přesilové hry svého týmu a Alex Biega naskočil zpět na led.
13:46
Predators se během pár okamžiků dostali mezi kruhy pro vhazování ke střele, obě ale zamířily vedle levé tyče.
12:34
James Neal na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Ryan Miller jeho pokus po krásném zákroku lapil do lapačky!
12:16
Canucks chybovali na obranné modré čáře a Harry Zolnierczyk vyrážel do nebezpečného protiútoku, který zastavil podražením Alex Biega. Predators si také vyzkouší první přesilovou hru a mají šanci otevřít skóre.
12:07
Daniel Sedin zpoza brány posílal puk nebezpečně mezi kruhy pro vhazování, kotouč ale prolétl k modré čáře, aniž by ho některý z hráčů tečoval či usměrnil na hostující bránu.
11:50
Pekka Rinne v blízkosti levé tyče rychle rozehrál a jeden z jeho spoluhráčů puk vzápětí vyhodil na zakázané uvolnění.
11:32
Alexander Edler pálil od modré čáry nepřesně a jeho pokus skončil v ochranné síti. V Rogers Areně dostává prostor další krátká reklamní přestávka.
11:10
Predators se ocitli pod tlakem a podél hrazení puk vyhodili na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Rinneho levici.
10:54
Daniel Sedin na pravém křídle dokázal vypálit mezi trojicí protihráčů, Yannick Weber ale jeho následný pokus zablokoval a Pekka Rinne zasahovat nemusel.
10:12
Yannick Weber dvakrát vypálil od modré čáry a ve druhém případě před bránou dobře tečoval jeho pokus Calle Järnkrok, Ryan Miller ale předvedl skvělý zákrok a puk vyrazil!
09:29
Nikita Trjamkin nedokázal rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Ryana Millera.
08:56
Predators se snažili dostat do zakončení, jenže bránu Ryana Millera neohrozili a o puk přišli.
07:31
Luca Sbisa nedokázal v blízkosti levé tyče překonat Pekka Rinneho a se střelou z pravého křídla a ostrého úhlu vzápětí neuspěl ani Bo Horvat! Canucks mají velký tlak.
06:44
Útok Canucks na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru, po kterém na řadu přichází první reklamní přestávka.
06:36
Vyloučený Filip Forsberg naskočil zpět na led a Canucks se během úvodní přesilové hry dostali pouze k jedné střele, se kterou si Pekka Rinne snadno poradil.
04:36
Filip Forsberg fauloval a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Canucks mají k dispozici první přesilovou hru.
04:14
Loui Eriksson napřáhl ke střele znovu v levém kruhu pro vhazování, jeho pokus ale skončil tentokrát v náručí Pekka Rinneho, který šel rychle do kolen.
03:02
Alexandre Burrows vypálil nebezpečně z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale zamířil nad.
02:36
Canucks vzápětí zkoušeli štěstí na pravém křídle, jejich střela z úhlu ale skončila na výstroji Pekka Rinneho.
01:43
Louis Eriksson z vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím, která mířila nad lapačkou Pekka Rinneho do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, nakonec ale od horní tyče odrazila zpět do hry!
00:21
Na opačné straně pálil z levého kruhu pro vhazování Bo Horvat, Pekka Rinne ale jeho pokus zastavil v náručí.
00:16
Predators po nahození Mikea Fishera vytvořili před bránou Ryana Millera závar, brankář Canucks ale dobře zasáhl levým betonem a pokus hostů vyrazil!
00:01

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, Trjamkin, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Eriksson – M. Granlund, B. Sutter, Megna – Bärtschi, Horvat, Burrows (A) – B. Gaunce, Chaput, Skille. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Irwin, Ellis (A), Ekholm, Y. Weber, Bitetto, Carrier – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Järnkrok, Ribeiro, Neal (A) – Sissons, Fisher (C), Watson – McLeod, D. Grant, Zolnierczyk. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Marc Joannette. Čároví: Lonnie Cameron, Kiel Murchison.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

11.01.17 Nashville Predators – Vancouver Canucks 2:1
Nashville Predators:

Nashville se pokusí na ledě Vancouveru poprvé v letošní sezóně NHL vyhrát čtyři utkání v řadě, bude se ovšem muset opět obejít bez klíčových obránců P.K. Subbana a Romana Josiho, které by měli nahradit v sestavě Petter Granberg a Brad Hunt, jenž během devíti zápasů v dresu St. Louis Blues zaznamenal během loňské sezóny pět kanadských bodů. P.K. Subban se sice v úterý po 14 zápasech zúčastnil ranního rozbruslení, hlavní trenér Peter Laviolette ho ale pro jistotu nechá odpočívat a do utkání proti Canucks bývalý obránce Montrealu nenastoupí.
Vancouver Canucks:

Vancouver prohrál čtyři utkání v řadě, přesto před domácím zápasem proti Nashvillu nesáhl k žádné změně, což znamená, že Loui Eriksson opět nastoupí v prvním útoku společně s Danielem Sedinem a Henrikem Sedinem. Kapitán Canucks Henrik Sedin je blízko dosažení velkého milníku, když ho od hranice 1000 bodů v NHL dělí pouhé dva body poté, co před sérii čtyř zápasů bez bodu bodval dvakrát v řadě.
Vancouver Canucks trápí rozsáhlá marodka, která má za následek čtyři porážky v řadě, které se bude snažit ve středu v noci v Rogers Areně snažit ukončit proti Nashvillu Predators. Hokejisté hostujícího týmu ovšem přiletěli do kanadského města ve fantastické formě, když vyhráli tři utkání v řadě. Oba týmy se letos střetnou podruhé, přičemž první zápas vyhrál Nashville.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.