1. Philipp Grubauer (WSH) 32 zák., 1 gól, 96,97%
Úspěšnost zásahů brankářů: 96,97%:90,63%
Využití přesilovek: 1/4:0/4
Hity: 19:12
Vyhrané buly: 45%:55%
Střely na bránu ve třetí třetině: 7:15
Zápas je u konce a podle očekávání jsou jeho vítězem domácí hokejisté, kteří vyhráli nad Buffalem 3:1. Buffalo dnes nepředvedlo vůbec špatný výkon, skvěle mu zachytal brankář Anders Nilsson, ale ani tak to na Washington nestačilo. Ten se dostal do vedení v první třetině díky Winnikovi, ve druhé části pak jeho náskok navýšil Johansson. Ve třetí třetině pak sice snížil Reinhart a vykřesal tak naději na zvrat, ale o sedm minut později vrátil svému týmu dvoubrankový náskok Reinhart. Pochválit musíme také brankáře domácích Philippa Grubauera, který předvedl pár hodně náročných zákroků.
59:34
Nick Fedun natáhl ke tvrdě střele z levé strany, Grubauer ji vyrazil a hodně přiblížil svůj tým k vítězství.
59:02
Franson nepropálil hradbu těl před sebou a Washington dostal hru do středního pásma.
58:42
Gionta zkoušel překonat Grubauera z blízky, ale nepovedlo se mu to.
58:23
Hosté to zkoušejí bez brankáře a s šesti hráči v poli.
57:35
Grubauer mohl jen kontrolovat střelu Reinharta, která šla vedle jeho brány.
56:05
Washington právě vstřelil branku!
Washington přesilovku bleskově využívá. Ovečkin střílel z levé strany a Nilsson puk vyrazil jen přesně před BRETTA CONNOLLYHO, který měl už před sebou prázdnou bránu a neměl problém se do ní trefit. Asistence: Alexandr Ovečkin, André Burakovsky.
55:40
Za příliš mnoho hráčů na ledě bude pykat Buffalo. Trest odpyká Sam Reinhart.
55:24
Carlson trefil z pravého kruhu tyč Nilssonovy brány!
54:46
Rasmus Ristolainen střílel od modré čáry, dorážet se ještě pokoušel Evander Kane, ale Grubauer situaci ustál.
53:39
A teď Grubauer předvedl ještě těžší zákrok proti Ryenu O'Reillyemu, který se krásně uvolnil, ale z velké blízky nedokázal posla kotouč za Grubauerova záda.
52:55
Rasmus Ristolainen vyslal ostrý projektil od modré, Grubauer svůj tým, jako už několikrát dnes, podržel.
52:07
A teď budou mít dokonalou příležitost k vyrovnání. Burakovsky totiž vyhodil kotouč ze hry a bylo to bez teče, a tak musí hráč domácích na trestnou lavici.
52:02
Buffalo má ve třetí třetině střelecky navrch a očividně se nechce smířit s porážkou.
51:38
John Carlson tvrdě vypálil od modré čáry, Nilsson předvedl důležitý zákrok.
50:23
Ryan O'Reilly nepřekvapil Grubauera nahozením z velkého úhlu.
49:58
Sabres právě vstřelili branku!
Pěknou individuální akci předvedl Kyle Okposo, který se několikrát s pukem otočil a pak jej předal SAMU REINHARTOVI, který odčaroval kouzlu Grubauera a snížil na 1:2. Asistence: Kyle Okposo, Cody Franson.
49:35
Nicklas Bäckström měl velkou šanci. Po střele od modré jednoho ze svých spoluhráčů se dostal ke kotouči za Nilssonovou brankou a málem se mu jej povedlo zasunout za jeho záda.
48:35
Přesilovka Buffala skončila, její první polovina byla poměrně povedená, ale ani tak branku v síti Capitals nepřinesla.
47:55
Cody Franson střílel od modré, Philipp Grubauer si připsal další zákrok a domácí poté vyhodili puk.
47:20
RIstolainen dvakrát v krátkém časovém okamžiku vypálil na Grubauera, ten mu ale ani jednou gólovou radost nedopřál.
46:34
Ačkoliv se to Alexandru Ovečkinovi moc nelíbí, musí si sednout na trestnou lavici za podražení.
46:19
Kuzněcov využil svou rychlost a dostal se ke střele, Niskanena ale nepřekonal. Toho poté ještě zaměstnal Orlov a i jeho střelu brankář hostů chytil a nepustil tak Ovečkina k dorážce.
45:45
Alzner nabízen puk od modré na teč, Niskanem vyrážel betonem.
44:06
Buffalo se dopustilo zakázaného uvolnění, hra se přesune zpět před Nilssona.
43:58
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Johansson se rozhodl tuto situaci řešit střelou, Nilssona ale nepřekonal.
42:53
Kuzněcov nahodil puk za Nilssonovu bránu, tam ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl a Buffalo vyveze puk pryč ze své obranné třetiny.
42:33
První zákrok třetí třetiny si připsal Nilsson a udržel ztrátu svého týmu na dvou brankách.
42:07
Orlov se rozhodl jen nahodit kotouč do útočného pásma a vydal se střídat.
40:30
Pokračuje přesilovka hostů, ti se ale zatím nedokáží usadit v útočném pásmu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 1:03
Střely na bránu ve druhé třetině: 12:12
Po druhé třetině se náskok Capitals rozrostl na 2:0. Šťastným střelcem druhé branky zápasu se stal Marcus Johansson. Pak ještě měl Washington další možnost, například v přesilové hře, ale hosté díky Nilssona a někdy i s přispěním notné dávky štěstí, zatím drží stav, který jim ještě dává naději na zvrat.
40:00
39:46
Caps dokázali vyvézt puk do středního pásma a už se pokusí zbytek třetiny dohrát v klidu.
39:29
Jen co skončila přesilovka domácího týmu, Connolly fauloval hákováním a možnost přesilové hry dostane hostující tým.
38:55
Sabres dokázali vyhrát vhazování a vyhodit kotouč alespoň do středního pásma.
38:31
Bäckstöm našel mezi kruhy volného Williamse, ale ani ten nezamířil přesně.
38:04
Po krátké kombinaci se puk dostal opět k Ovečkinovi, ten ale netrefil bránu.
37:30
A první střelu si připisuje k do jiný, než Alecandr Ovečkin. Nilsson předvedl jistý zákrok.
37:23
Na světě je další přesilovka Washingtonu, držením se provinil Nick Fedun.
36:59
Taylor Chorney vypálil od modré čáry, a Buffalo teď neinkasovalo jen s velkým štěstím, když jeden z hráčů hostů puk zastavil těsně před brankovou čárou.
36:16
Ostře vypálil Girgensons z pravého kruhu, ale Grubauer opět puk chytil a navíc jej ani nevyrazil před sebe, takže hráči Buffala mohl na dorážku opět zapomenout.
35:47
Burakovsky poslal jedovatý projektil na Nilssona, ten další puk za svá záda pro tentokrát nepustil.
35:24
Johan Larsson dostal dost času na to, aby si přichystal puk na střelu, ale poté znovu ztroskotal na zatím bezchybném Grubauerovi.
34:15
Jay Beagle změnil směr dráhy střely těsně před Nilssonem, ten však i tak dokázal zasáhnout betonem.
33:58
Moulson tečoval střelu od modré, tím jí ale zpomalil a Grubauer neměl problém chytit puk do své lapačky.
33:25
Washington právě zdvojnásobil svůj náskok. MARCUS JOHANSSON se dostal k volnému puku mezi kruhy a propálil Nilssona. Bez asistence.
32:28
Přihrávka Kuzněcova byla vystižena a pak se hnali hosté do přečíslení 3 na 2.
31:21
Willson byl v dobré pozici na pravém kruhu, jeho tvrdí střela ale minula branku Nilssona.
30:36
Střela Marcuse Foligna z levého kruhu byla zablokována.
29:29
Sam Reinhart poslal puk na Grubauera z levé strany, tento pokus ale nemohl brankáře domácích překonat.
27:57
Orlov ztratil kotouč na modré čáře a Buffalo se hned řítilo do protiútoku. Proti Grubauerovi ale ani tentokrát nebylo úspěšné.
26:50
Ovečkin trochu nezvykle ze své oblíbené pozice ne levém kruhu nestřílel, ale ještě přihrával před bránu. Vznikly z toho zmatky před Nilssonem, ale ten puk za svá záda nepustil.
26:23
Niskanen dostal nabito na modrou čáru, Nilsson ovšem jeho pokus dokázal vyrazit.
25:52
Buffalo začíná oslabení dobře a vyhazuje kotouč.
25:40
Capitals si zahrají přesilovou hru, za sekání je vyloučen Johan Larsson.
24:35
Carrier nepříjemně tečoval střelu od modré, Grubauer předvedl dobrý zákrok a zatím si drží čisté konto.
24:10
Tyler Fedun střílel z pravé strany, puk byl ale sražen mimo hřiště. Sabres alespoň udrží útočné pásmo.
23:40
Tvrdou střelu, která nadělala hodně práce Nilssonovi předvedl Ovečkin. Střelec hattricku z minulého utkání si ale zatím na svůj dnešní úspěch musí počkat.
23:27
Orlov se dostal k volnému puku a z osy hřiště pálil, jenže jeho střela byla zablokována.
23:09
A další spolehlivý zákrok předvádí Nilsson proti střele Nicklase Bäckströma z mezikruží.
22:30
Orpik dostal přihrávku na levou stranu, ale trochu déle mu trvalo než si puk srovnal na čepeli a tak si trochu ztížil úhel a Nilsson jej vychytal.
21:59
/vod druhé třetiny Šavlím, Philipp Grubauer si musel připsat další zákrok.
21:44
William Carrier se dobře obtočil před Grubauera, když unikl svému strážci, Orpikovi. Grubauer ale vytáhl dobrý zákrok.
21:20
Gionta střílel z levého kruhu, kotouč byl sražen do ochranné sítě.
20:54
Kane se pokusil Grubauera překonat střelou z úhlu, ten si ale svou levou tyč pohlídal.
20:25
Boj o puk v rohu útočného pásma Washingtonu vyhrálo Buffalo a samo se vydalo dopředu.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 0:04.
Střely na bránu v první třetině: 13:6
První třetina skončila a můžeme s klidným srdcem konstatovat, že domácí Capitals zaslouženě vedou. A možná mohou být dokonce naštvaní, že pouze 1:0. Ujala se totiž jen střela Winnika z bezprostřední blízkosti, další velké šance, jako třeba nájezd Sanforda vychytal Nilsson. Buffalo si také nějaké šance vytvořilo, ale Grubauera překonat nedokázalo.
20:00
19:46
Ještě jeden zákrok si připsal Nilsson v první třetině, tentokrát likvidoval střelu Johna Carlsona od modré čáry.
19:21
Buffalo se pokusilo ohrozit Grubauera i v oslabení, ale ta střela minula bránu.
18:45
Kuzněcov střílel z levého kruhu, po něm to ještě zkoušel Niskanen, oba však ztroskotali na zákroku Nilssona.
18:27
Williamsova střela mířila vedle a následně Sabres vyhodili kotouč.
17:56
Za nedovolené bránění musí usednout na trestnou lavici Foligno.
Ryan O'Reilly se ocitl v dobré příležitosti, když se k němu trochu ze štěstím odrazil kotouč a on se pokoušel najít volné místo v Grubauerově postoji.
17:00
Gionta posílal nabídku na teč před Grubauera, ta se ale neujala a dopředu zase postupují domácí.
16:28
Zákrok proti střele z velkého úhlu si připsal Anders Nilsson.
15:51
Connolly nahodil kotouč na zadní mantinel, následně jej ale získali domácí a míří do útoku.
14:26
Karl Alzner vypálil z levé strany, tu střelu ještě tečoval Nicklas Bäckström, Nilsson puk dokázal vyrazil a pak ještě zasáhl i proti dorážce Connollyho.
14:03
Nádhernou kličku, kterou oblafnul Cody Fransena, předvedl mladíček Zachary Sanford, ale na svůj první gól v NHL si musí počkat. Perfektním zákrokem jej totiž poté vychytal Nilsson.
13:44
A znovu pálil Matt Niskanen, tentokrát trefil hruď Nilssona.
13:40
Tentokrát už byl Nilsson mnohem jistější, střelu Niskanena našel ve své lapačce.
13:22
Lars Eller vypálil na Nilssona, ten nepředvedl moc jistý zákrok, hráči ještě viděli puk ve hře a pokusili se jej dorážet.
12:46
Orlov zase zablokoval pro změnu Ryana O'Reillyho.
12:23
Ovečkin ukázal i dobrou obrannou práci, když zablokoval další střelu Ristolainena.
10:58
Capitals se teď nepovedl přechod přes modrou čáru, zastavil je ofsajd.
10:42
Ristonalinen vyslal další projektil na Grubauera, ten kotouč chytil a nevyrazil, vhazovat se bude po jeho levici.
09:18
Ryan O'Reilly orazítkoval tvrdou střelou z pravé strany tyč Grubauerovy brány.
08:51
Ristolainen vystřelil od modré, Grubauer byl znovu pozorný a kotouč vyrazil.
08:03
Výborný zákrok předvedl Grubauer proti Kyleu Okposovi, který měl velmi dobrou střeleckou pozici na levém kruhu.
07:43
Je tu první vyloučení zápasu. Na dvě minuty půjde na trestnou lavici Justin Williams za nedovolené bránění brankáři.
07:24
A Kane s Giontou opravdu Grubauera hodně pozlobili, obrana Cpas ale nakonec situaci dokázala vyřešit.
06:58
Buffalo má puk ve vlastním pásmu a může se pokus vyrazit na zteč Grubauerovy brány.
05:08
Teď už ale Nilsson zasáhnout nedokázal. Nejprve se ke setřele nedostal Connolly, ale nevadilo to, protože puk nakonec za Nilssona uklidil DANIEL WINNIK. Asistence: Brett Connolly, Lars Eller.
04:55
A teď měl Nilsson znovu hodně práce. Hlavně dorážka Williamse byla hodně nebezpečná.
03:25
Niskanen donutil Nilssena z kákroku, když na něj vyslal střelu zápěstím.
02:56
Alexandr Ovečkin z levé strany hodně minul bránu Nilssona. Střelcům obou týmů zatím chybí přesnost.
01:55
Carrier také Grubauera neprověřil, protože ani on netrefil jeho bránu.
00:53
První, kdo se pokoušel ohrozit Grubauera byl Kane, ale netrefil bránu.
00:01
Hráči jsou již nastoupení na ledě a poslouchají americkou hymnu.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Orpik (A), Schmidt – Burakovsky, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Williams, Bäckström (A), Johansson – Connolly, Beagle, Sanford – T. Wilson, Eller, Winnik.

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Lehner) – Ristolainen, Gorges (A), Franson, McCabe, Falk, Fedun – Okposo, R. O'Reilly (A), Moulson – E. Kane, Reinhart, Girgensons – B. Gionta (C), Jo. Larsson, M. Foligno – D. Grant, C. O'Reilly, Carrier.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jon Mclsaac – Kory Nagy, David Brisebois.
Vzájemné zápasy:

Není asi žádným překvapením, že vzájemným zápasům vládne Washington. Ten z posledních pěti ovládl hned čtyři. V minulé sezoně se tyto týmy utkaly třikrát, z toho dvakrát dva body za výhru brali Capitals. Letos se bude jednat o první vzájemný střet. Doma Caps nad Buffalem zvítězili třikrát ze čtyř posledních zápasů.

Poslední vzájemný zápas: Buffalo 4:1 Washington
Poslední vzájemný zápas na ledě Caps: Washington 5:2 Buffalo
Buffalo Sabres:

Buffalo je na tom bodově hůř než jeho dnešní soupeř, má totiž jen 19. bodů, což jej ve Východní konferenci řadí až na předposlední 15. místo. V Atlantické divizi je pak Buffalo poslední, 6. Z posledních devíti zápasů prohrálo sedmkrát, na druhé straně ale má dvě výhry s posledních tří klání.

Na cizích kluzištích Sabres ale nehrají tak špatně, s bilancí 4-0-2-4 dokonce patří na východě do lepšího průměru. Jenomže poslední tři zápasy venku prohrálo a proti Washingtonu bude těžké tuto sérii zlomit. Šavle dnes čeká po sérii čtyř domácích zápasů první ze dvou zápasů na venkovním ledě.

Poslední zápas: Buffalo 1:2 Detroit (po nájezdech)
Poslední venkovní zápas: St. Louis 4:1 Buffalo
Washington Capitals:

Washington je s 26 body 5. nejlepším týmem Východní konference, v Metropilitní divizi se nachází na 3. příčce. Z posledních čtyř zápasů hokejisté z hlavního města USA vyhráli tři, dnes by měla být porážka Buffala pro ně povinností.

Na domácím ledě mají Capitals bilanci 6-1-0-3, z posledních sedmi utkání před svými fanoušky se z dvou bodů za výhru radovali pětkrát, podlehli pouze San Jose a Columbusu. Caps dnes čeká už pátý domácí zápas v řadě, poté si odskočí do Kanady na zápas proti Torontu a následně se opět vrátí do domovské Verizon Center.

Poslední zápas: Washington 4:3 St. Louis
Vítám příznivce nejkvalitnějšího hokeje na světě, který je k vidění v kanadsko-americké NHL. V přijatelném čase se dnes představí mimo jiné také Washington Capitals v zápase s Buffalem Sabres. Na utkání vás zve Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.