Střely na branku – 25:26 (12:6, 4:8, 9:12)
Zblokované střely – 20:11
Vyhraná vhazování – 36:25
Trestné minuty – 15:11
Hity – 19:27
Hokejisté Washingtonu dnes potvrdili skvělou formu a po vítězství 6:1 se vyhoupli do čela tabulky celé ligy! Capitals bodovali už počtrnácté v řadě. Ve třetí třetině si už domácí hlídali svůj náskok a v závěru ho ještě dvěma góly navýšili. Nejprve vyzval Ovečkin ke skórování T. J. Oshieho a v čase 57:13 uzavřel skóre duelu Lars Eller.
Po skončení zápasu se pustili do pěstního souboje Taylor Chorney a Joakim Nordström! Domácí obránce na body vyhrál.
59:35
Domácí v postavení mimo hru.
59:15
Rána Dmitrije Orlova z pravé strany skončila v lapačce Warda. Domácí bek myslí na hattrick.
59:01
Poslední minuta třetí třetiny.
58:20
Tohle už je exhibice! Alex Ovečkin nahrával z pozice, ze které by asi jindy střílel. Nicklas Bäckström ale trefil jen hruď brankáře Warda!
58:08
Bekhendovou střelu Jeffa Skinnera sebral Holtby svou lapačkou. Domácí gólman chytá v dobré pohodě.
57:13
Washington právě vstřelil branku!
Carolina si odveze z Verizon Center solidní příděl! Obránce Nate Schmidt, který podpořil domácí útočnou akci, ještě Warda nepřekonal, ale LARS ELLER svou dorážku propasíroval mezi rukou gólmana Canes a bližší tyčkou do sítě – 6:1. Asistence: Nate Schmidt a André Burakovsky.
56:38
Po střele Rona Hainseyho si stáhl kotouč holí pod lapačku Holtby, jenž tak přerušil hru.
55:52
Z levé strany pálil Skinner, jeho rána byla sražena mimo.
54:58
Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
54:02
Vyloučení na obou stranách. Za hrubost byli odesláni na trestnou lavici Lars Eller a Matt Tennyson.
54:02
53:30
Krásná akce domácích končí pátým gólem v síti Caroliny! Nicklas Bäckström zavezl kotouč do útočného pásma a předal ho doleva Alexovi Ovečkinovi, který se tentokrát přeměnil do role nahrávače, když nalezl před brankou úplně osamoceného T. J. OSHIEHO. Ten ukázal, že má velmi šikovné ruce a kličkou do bekhendu rozesmutněl brankáře Cama Warda – 5:1. Asistence: Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström.
52:22
Ránu Sebastiana Aha vyrazil gólman Washingtonu.
51:40
Už se opět hraje. Holtby je v pořádku.
51:31
Braden Holtby dostal při závaru před svou brankou úder holí do masky a rozhodčí raději přerušili hru. Gólman Caps totiž vypadal trochu otřeseně.
50:56
Puk skončil mezi střídačkami. Následuje reklamní přestávka.
50:05
Nyní vystřelil z dálky Jevgenij Kuzněcov. Jeho projektil skončil na zadním mantinelu.
49:56
Individuální akci Johanssona hosté zastavili na modré čáře.
49:06
Justin Faulk zavezl puk až před branku Capitals. Jeho bekhendová přihrávka však nikoho neoslovila.
48:16
Pesce nahodil puk do útočného pásma, ale u své branky jej získal Niskanen.
47:10
Hosté by potřebovali co nejrychleji snížit a získat novou energii. Capitals jinak kontrolují průběh třetí třetiny.
46:12
Po střele Teräväinena zakročil Holtby, který kotouč raději přikryl. Reklamní přestávka.
45:49
45:20
Winnik s Beaglem vyrazili v oslabení dopředu. Zasahovat nakonec musel Ward, který má puk v lapačce.
45:03
Teď hosté dobře zakombinovali, ale proti střílejícímu Faulkovi se stačil přesunout Holtby.
44:40
Hosté pro změnu v postavení mimo hru.
44:30
Hosté se nedokázali usadit v útočném pásmu. Beagle dostal puk daleko od branky Caps.
43:48
Nicklas Bäckström zasáhl vysokou holí Pesceho. Hosté si zahrají přesilovku.
43:44
Tečovanou střelu Ovečkina z levého kruhu vyrážel Ward.
43:14
Lapačka Bradena Holtbyho si sáhla pro pokus Stålberga. Šlo o poměrně jednoduchý zákrok.
42:27
Domácí kontrolují kotouč ve svém útočném pásmu. Nechtějí připustit žádné komplikace.
41:27
Aho si šikovně obhodil Niskanena, ale neměl rychlost a do nájezdu na Holtbyho se tak nemohl vydat.
40:52
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
40:17
Do šance se dral hned v úvodu periody Alex Ovečkin. Na poslední chvíli byl zastaven.
Hity – 14:17
Ve druhé třetině přidali hráči Capitals další dva góly a kráčejí za vítězstvím. Ve 29. minutě se nejprve podruhé v utkání prosadil Dmitrij Orlov a 80 sekund před sirénou se trefil také Jevgenij Kuzněcov. Vypadá to, že Carolina dnes na body nedosáhne.
40:00
39:01
Běží poslední minuta druhé části.
38:40
Tentokrát se JEVGENIJ KUZNĚCOV tlačil do zakončení a byl za to sladce odměněn! Jeho první střelu hosté zblokovali, ale Kuzněcov se ještě dostal k odraženému kotouči a poslal ho do odkryté branky. Ward byl po předchozím pokusu domácího forvarda mimo svou pozici. Asistence: Karl Alzner a Justin Williams.
38:04
Kuzněcov z mezikruží nestřílel, ale ještě hledal Justina Williamse. Ten nedokázal puk trefit.
37:38
Další přerušení hry. Victor Rask v postavení mimo hru.
37:05
Nyní byla sražena mimo hrací plochu střela Slavina. Hra je opět přerušena.
36:48
Kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou Holtbyho. Vhazuje se v obranném pásmu Caps.
36:32
Domácí jsou v plném počtu.
36:17
Jay Beagle hostům zkomplikoval rozehrávku a díky jeho dobré práci se vhazuje ve středním pásmu.
35:52
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Buly je tedy nařízeno ve středním pásmu.
35:39
Teď už domácí vyhazují.
35:15
Nahození Hanifina tečoval Jordan Staal mimo.
34:31
Přesilovku si zahrají hosté. Tom Wilson dostává trest za podražení. Nyní tu však máme reklamní pauzu.
34:03
Nadějnou akci domácí překombinovali. Burakovsky už měl střílet.
33:33
33:14
Nordström vystihl nahrávku Burakovskyho a vyrazil dopředu. Skončil za brankou, ale opět hostům ušetřil cenné sekundy.
33:00
Domácí v postavení mimo hru. Tahle přesilovka jim zatím hrubě nevychází.
32:41
Dobré oslabení ze strany Canes. Hosté nyní šetřili čas v útočném pásmu.
32:11
Slavin dokázal vyhodit až k Holtbymu.
31:32
Hostů bylo na ledě šest! Trest za tento prohřešek odsedí Jeff Skinner.
31:17
Hosté odehráli toto střídání v útočném pásmu. Z rohů ale Holtbymu nebezpečí nehrozí.
30:17
Na modré se dostal k puku Matt Niskanen, který na nic nečekal a vystřelil. Cam Ward si stačil povyjet a úspěšně zasáhl.
30:01
Puk skončil na střídačce Capitals. Je tu další komerční pauza.
29:38
Rána Alexandra Ovečkina byla sražena do ochranné sítě. Domácí začínají dominovat.
29:09
Mohlo to být 4:1! Beagleovu nabídku tečoval těsně mimo Tom Wilson.
28:35
Střelu Joakima Nordströma ukryl ve výstroji Holtby. Následuje reklamní přestávka.
28:06
Domácí zvyšují na 3:1! Podruhé v utkání se prosadil obránce DMITRIJ ORLOV, který se na modré opřel do přihrávky Connollyho a polovysokou střelou na lapačku propálil Cama Warda. Asistence: Brett Connolly a André Burakovsky.
27:30
T. J. Oshie se pokusil o individuální průnik. Obrana Caroliny ho zastavila včas.
26:32
Jay Beagle se natlačil před bránícího hráče a bekhendem se pokusil překvapit Warda. Po jeho zákroku se puk odráží za branku.
25:34
Nate Schmidt se na útočné modré trochu zadrhl a je z toho postavení mimo hru.
24:46
Jeff Skinner si vyjel do zakončení zpoza branky. Holtby jeho střelu pokryl.
24:32
Hosté teď hráli velmi aktivně. Jejich snahu utnul až Holtby, jenž přerušil hru.
23:30
Justin Faulk vypálil v momentě, kdy stáli před Holtbym dva jeho spoluhráči. Domácí brankář se musel roztáhnout, jak jen to šlo, aby zabránil Sebastianu Ahovi ve skórování!
22:52
Od modré čáry pálil Niskanen. Ward měl odkrytý výhled a vyrazil puk do rohu.
22:32
Další pokus Teuva Teräväinena. Holtby tentokrát přerušil hru.
22:13
Z ostrého úhlu vystřelil Teräväinen. Holtby zakročil vyrážečkou.
21:31
Je to tak. Jay Beagle je na ledě.
21:19
Domácí opět vyhazují a zřejmě se ubrání.
20:56
Hurikáni moc nevědí, kudy se dostat do útočné třetiny.
20:34
Domácí vyhazují.
20:03
Hosté mají k dispozici ještě minutu a půl z přesilové hry.
Hity – 8:13
Hokejisté Washingtonu odcházejí do šaten s vedením 2:1. Zápas ale začali vlažněji, za což je potrestal v 5. minutě Jordan Staal, který bleskově využil přesilovku svého týmu. Také domácí srovnali v početní výhodě, ve 12. minutě propálil Warda obránce Dmitrij Orlov. Za zády gólmana Canes pak ještě skončilo skryté nahození Justina Williamse, které stanovilo stav zápasu po první části.
20:00
19:51
Domácí vyhodili a v první třetině se zřejmě už nic nestane.
19:30
Vyloučeným hráčem je Jay Beagle, který bude pykat za podražení. Hurikáni mají půl minuty na využití přesilové hry. Jinak bude jejich početní převaha rozdělena přestávkou.
19:01
Poslední minuta první třetiny. Signalizováno vyloučení na domácí straně.
18:21
Vynikající zákrok Cama Warda! Lars Eller nahrál zpoza branky Andrému Burakovskymu, který zblízka mířil nad beton hostujícího gólmana. Ward tam ale měl ještě lapačku!
18:02
Domácí chybovali v rozehrávce, ale Stempniak pálil z první nad branku.
17:05
Domácí otáčejí skóre utkání! JUSTIN WILLIAMS nahodil od modré kotouč na Cama Warda, který přes dvojici Johansson – Slavin nic neviděl a poměrně lehký kotouč zapadl kolem jeho lapačky do sítě. Asistence: Karl Alzner a Matt Niskanen.
16:51
Karl Alzner si dobře vylepšil pozici na střelbu, když si od mantinelu sjel na osu. Jeho ránu ale Ward pokryl.
15:58
Po pravé straně ujel Connolly a jeho dělovka jen prosvištěla kolem Wardovy branky.
15:28
T. J. Oshie čaroval za brankou Caroliny. Hosté se ale dokázali ubránit a vyvážejí puk do bezpečí.
14:48
Kotouč, do kterého plácl Aho, skončil v ochranné síti. Zřejmě to bylo přes hůl protihráče, protože se vhazuje v obranné třetině Washingtonu.
14:13
Jay Beagle vystřelil z první, ale jeho pokus byl sražen až do hlediště. Poslední reklamní přestávka první třetiny.
13:19
Justin Williams hledal před brankou Johanssona. Puk se zastavil o brusli bránícího hráče.
12:37
Domácí pokračují v náporu. Cama Warda nepřekonal Burakovsky.
11:49
Je vyrovnáno! Jevgenij Kuzněcov nabil na levou stranu DMITRIJI ORLOVOVI, jehož rána z první zapadla k bližší tyčce Wardovy svatyně – 1:1. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a André Burakovsky.
11:40
Velký závar před hostující brankou! Cam Ward se dokázal rychle přesouvat a pokryl i dorážku Ovečkina!
11:27
Hosté se osvobodili. Capitals se musejí znovu probojovat do pásma.
11:11
Ovečkin dostal přihrávku na levý kruh, ale trefil jen Slavina.
10:51
Pískán dotek hostující střídačky. Vhazuje se před Wardem.
10:16
Justin Faulk je vyloučen za držení Niskanena. Domácí si poprvé zahrají přesilovku.
10:05
Střelu Tye Rattiego pokryl Holtby. Následuje reklamní přestávka.
09:41
Alexandr Ovečkin si připsal dva hity v útočném pásmu. Kapitán Caps se snaží probudit své spoluhráče.
08:48
Hainsey před sebe nepustil Burakovskyho. Hosté zatím hrají velmi dobře.
08:00
Z vrcholu pravého kruhu to zkoušel Brock McGinn. Puk byl ale sražen do rohu.
07:56
Po zákroku Bradena Holtbyho následuje reklamní přestávka.
07:41
Tom Wilson trefil u mantinelu Jeffa Skinnera. Diváci reagují aplausem.
07:00
Hosté najížděli ve dvou na jediného obránce! Jeff Skinner ale nedokázal protlačit kotouč před branku na svého spoluhráče.
06:24
Tečované nahození Nateho Schmidta vyráží do rohu Ward. Domácí se snaží o vyrovnání.
05:11
Od modré vypálil Orpik, Ward jeho ránu vyráží.
04:39
Carolina právě vstřelila branku!
Hosté přesilovku bleskově využívají! Puk se odrazil mezi kruhy k JORDANU STAALOVI, který zápěstím vystřelil mimo dosah rozhozeného Holtbyho. Asistence: Elias Lindholm a Sebastian Aho.
04:33
Za držení je vyloučen T .J. Oshie. Domácí se tak budou muset bránit.
04:11
Rattieho nahození šikovně tečoval Jeff Skinner a Holtby puk vyrazil jen k Victoru Raskovi. Ten však z dorážky přestřelil odkrytou branku Caps!
03:25
Capitals poprvé více zatlačili a Cam Ward si musel připsat dobré zákroky proti ranám Brookse Orpika a Marcuse Johanssona.
02:36
Na druhé straně pálil vedle Brett Connolly.
01:51
Právě Victor Rask donutil Bradena Holtbyho přerušit hru.
01:18
Zajímavá akce hostí. Jeff Skinner hledal na zadní tyčce Victora Raska, jenž ale netrefil kotouč.
00:57
Do první střelecké příležitosti se dostával Daniel Winnik. Domácí útočník trefil jen Slavina.
00:01

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik (A), Schmidt, Chorney – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Pesce, Slavin, Faulk (A), Hainsey, Tennyson (A), Hanifin – Rattie, V. Rask, Skinner – E. Lindholm, J. Staal (A), Aho – Stempniak, D. Ryan, B. McGinn – Stålberg, Teräväinen, Nordström.

Rozhodčí: Brenk, Meier – Berg, Nowak.
Washington Capitals:
V NHL momentálně není lepší tým než Capitals! Celek z hlavního města vyhrál 11 z posledních 12 zápasů a alespoň bod uhrál dokonce třináctkrát v řadě. Naposledy hráči Washingtonu zvítězili 4:3 po prodloužení v Dallasu, předtím rozstříleli St. Louis 7:3 na jeho ledě. Kouč Trotz bude postrádat zřejmě jen lehce obránce Johna Carlsona, nad jehož startem se vznáší otazník.