Tomáš Tatar (DET) 0+0,1 střela, čas na ledě 16:27
Tři hvězdy utkání:
1. Braden Holtby (NYR) 19zák., 0 gólů, 100%
2. Jay Beagle (NYR) 1+0
3. Jimmy Howard (DET) 22 zák., 1 gól, 96,4%
Jednu jedinou branku nabídl tento zápas mezi Washingtonem Capitals a Detroitem Red Wings. K velké radosti domácích fanoušků se prosadil Jay Beagle, který dokázal dorazit střelu Dmitrije Orlova za brankou čáru. Hosté se v závěru pokoušeli o vyrovnání, což jim zkomplikoval svým vyloučením Henrik Zetterberg. Body zůstávají ve Washingtonu za výhru 1:0.
59:25
Hosté znovu odvolali brankáře, sledujeme tedy hru pět na pět. Ale Red Wings se nemohou dostat do zakončení.
59:10
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Henrik Zetterberg – 2 min., podražení).
59:10
Výborně to nyní udělali domácí. Hostující Gustav Nyquist měl před sebou odkrytou část branky, ale Justin Williams jej zakončit v klidu nenechal.
59:00
Tomáš Tatar se dostal do zakončení , ale branku trefit nedokázal.
58:40
Detroit Red Wings bojuje o puk za brankou domácích. Rozhodčí nechávají hru plynout.
58:18
Hosté to zkouší v šesti, brankář Red Wings je na střídačce.
58:00
Dvě minuty zbývají do konce třetiny, hostující brankář čeká na pokyn, aby opustil branku.
57:41
Hra je nyní přerušená, píská se zakázané uvolnění, které vrací hru před branku hostů. Jimmy Howard musí být pozorný.
57:00
Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty, Braden Holtby kryje další střelecký pokus hostů.
56:46
Braden Holtby kryje střelu jednoho z hráčů Detroitu. Buly v útočném pásmu hostů.
56:26
Red Wings se pokoušejí vyrovnat, Tomáš Tatar se probojoval do útočného pásma. Tam kombinují hosté.
56:04
Dlouhou dobu byl kotouč hratelný před brankou hostů. Jimmy Howard neměl puk pod kontrolou, sudí nechali hru dlouho plynout. Nakonec hostujíc beci spolu s brankářem zastavili hru.
55:20
Domácí fanoušci oslavují spolu s hlasatelem úvodní branku zápasu. Nyní jsou na radě hosté, aby se pokusili odpovědět a vyrovnat.
54:49
Washington právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají v 55. minutě do vedení. Ránu Dmitrije Orlava vyrazil Jimmy Howard před sebe a JAY BEAGLE dokázal kotouč dorazit do odkryté branky. Beagle se dočkal prvního budu v kariéře proti Red Wings. Asistence: Dmitrij Orlov.
54:20
Braden Holtby kryje střelu od modré čáry. Hosté tak mají k dispozici vhazování v útočném pásmu.
53:54
Alexandr Ovečkin nahodil kotouč do útočného pásma, ale puk byl tečovaný mimo. Následovat bude komerční přestávka.
53:27
Dlouhou dobu nebyla přerušená hra, konec třetí třetiny se blíží poměrně rychle. Na první gól zápasu stále čekáme.
52:57
Justin Williams vybojoval kotouč v obranném pásmu, díky tomu mohou domácí založit útočnou akci, kterou táhl Marcus Johansson.
52:27
Dylan Larkin to vzal na sebe, dostal se s kotoučem do útočného pásma, ale nedokázal před branou najít spoluhráče.
52:00
Oba týmy hrají takticky, nikdo se nikam nežene, čeká se na chybu. Ta ovšem nepřichází.
51:30
Washington Capitals uklidňuje hru, do zakončení se dostal T. J. Oshie, ale jeho rána byla velmi nepřesná.
51:00
Hostující Henrik Zetterberg nyní vybojoval na malý moment puk, pokoušel se najít lépe postaveného spoluhráče, ale neuspěl.
50:35
Henrik Zetterberg nedokázal zachytit kotouč na útočné modré, a tak hosté přicházejí o útočné pásmo.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, stav zápasu je stále bezbrankový. Sledujeme rychlou hru z obou stran, vstřelený gól by hře dodal náboj.
49:37
Jevgenij Kuzněcov se dostal do postavení mimo hru, rozhodčí tak ukončují akci domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:23
Domácí hokejisté mají kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se přes dobrou defenzivní hru Detroitu probojovat nemohou.
48:02
Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč. Jimmy Howard kryje střelu od modré čáry. Následovat bude komerční přestávka.
47:12
Frans Nielsen se pokoušel najít mezírku v postoji brankáře domácích, ten se ale překonat nenechal. Capitals získali puk a otáčejí směr hry.
46:32
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, k vidění je poměrně hodně osobních soubojů. Střel na branku a vyložených šancí však o poznání méně.
45:29
Alexandr Ovečkin ze své oblíbení pozice trefil střed branky, kde byl pozorný Jimmy Howard. Buly před brankou Red Wings.
45:00
Alexandr Ovečkin se snaží hrát hodně aktivně, narušil hru hostů, do šance se dostal Jevgenij Kuzněcov, který ve vyložené pozici banku trefit nedokázal.
44:34
Detroit Red Wings zakládal akci od své branky, Gustav Nyquist nedokázal dobruslit přihrávku spoluhráče, a tak se směr hry otáčí.
44:19
Puk vylétl z hrací plochy, a tak je přerušeno. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:51
K vidění není mnoho střel či šancí. Oba týmy hrají hodně takticky a předpokládám, že dnes mnoho branek neuvidíme.
43:00
Alexandr Ovečkin vedl kotouč do útočného pásma, na obránce Mika Greena si nepřišel. Hostující bek čistě odstavil hvězdu domácích od kotouče.
42:24
Justin Williams vybojoval kotouč za vlastní brankou a pokusil o rychlý protiútok. Jeho zakončení však nebylo přesné.
42:06
Optickou převahu mají hostující hokejisté, ti se ale nemohou probojovat do zakončení.
41:04
Obrázek hry, který byl k vidění ve druhé třetině je k vidění i z kraje třetí periody. Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme poklidnou hru.
40:10
Braden Holtby si připisuje první zákrok ve třetí třetině, hosté do ní vstoupili aktivněji.
40:01
Ani druhá třetina nepřinesla branku, střelecky aktivnější jsou domácí, ale ani jedna ze střel nepřinesla úvodní branku. Hodně neviditelný na ledě je domácí Alexandr Ovečkin. Odehrál během dvou třetin lehce přes dvanáct minut, vyslal na branku dvě střely a víc nic. Výborně dokázali obránci Red Wings Ovečkinovi hru otrávit. Pohled do jeho tváře napovídá, že spokojený rozhodně není.
40:00
39:47
Tlak si hosté vytvořit dokázali, ale ke střele na branku se zatím probojovat hokejisté Red Wings nemohou.
39:27
Henrik Zetterberg se dostal do zakončení, před domácí brankou byl jeho pokus tečovaný mimo.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:44
Ryan Sproul mohl vystřelit, ale rozhodl se kombinovat se spoluhráči. Úspěch to nepřineslo, Braden Holtby byl pozorný.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině a hosté mají k dispozici přesilovou hru. Dostali se do útočného pásma, ale do zakončení už ne.
37:53
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Zachary Sanford – 2 min., vysoká hůl).
37:40
Braden Holtby výborně dokázal chytit střelu Drewa Millera. Domácí brankář nyní podržel svůj tým, neměl to snadné.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, na první gól stále čekáme. Nyní jsou v útočném pásmu domácí, ale Tomáš Tatar výborně zblokoval jednu ze střel.
36:43
Braden Holtby kryje další střeli jednoho z hostujícího celku. Buly v útočném pásmu Red Wings.
36:31
Justin Williams se dostal do postavení mimo hru, rozhodčí přerušují. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí se dopouštějí poměrně hodně chyb. Detroit na tom není o mnoho lépe.
36:05
Alexandr Ovečkin je na ledě hodně nevýrazný, obránci hostujícího celku mu hru dokonale otrávili.
35:27
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální fáze druhé třetiny. Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek nechce chybovat.
34:54
Red Wings se dostali do tlaku v útočném pásmu, ale Braden Holtby neměl se střelou Franse Nielsena mnoho práce.
34:20
Verizon Center je velmi slušně zaplněné, diváci sledují zápas, který nenabízí mnoho střel ani výrazných šancí.
34:15
Hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka. Ani jeden celek se nikam nežene, takticky vedená hokejová bitva pokračuje dál.
34:00
Marcus Johansson se s kotoučem na holi dostal přes střední do útočného pásma. Neměl komu přihrát,a tak jen nahodil na banku a šel střídat.
33:26
Rychlý hokej pokračuje dál, ovšem mnoho střeleckých šancí k vidění není. Sledujeme klidnější část hry proti první třetině.
33:12
Dmitrij Orlov se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
33:10
Alexandr Ovečkin se dostal do zakončení, ale jeho rána nebyla z nejpřesnějších. Umí kotouč trefit podstatně lépe.
32:41
Dmitrij Orlov má kotouč za svou brankou, hlasitě se ozývají domácí fanoušci, kteří ženou své oblíbence v cestě za vstřelenou brankou.
32:20
32:00
Dylan Larkin to zkoušel od modré čáry, měl hodně prostoru a času pro zakončení. Ránu se mu povedla, ale nebyl nikdo, kdo by ji před brankou tečoval.
31:41
Puk je v obranném pásmu Red Wings, oba týmy střídají.
31:22
Braden Holtby si připisuje dva důležité zákroky. Justin Abdelkader neuspěl střelou bekhendem a Henrik Zetterberg to zkoušel druhou stranou hole. Domácí brankář kryje kotouč. Buly před jeho brankou.
30:44
Hostující celek se poměrně dlouhou dobu nemohl probojovat do útočného pásma. Pak se to už podařilo a Detroit hraje před brankou soupeře.
30:20
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, na první gól stále čekáme a nyní mají hosté možnost přesilové hry za poněkud zbytečný faul Betta Connollyho.
30:20
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brett Connolly – 2 min., hákování).
29:25
Matt Niskanen se dostal do zakončení, ale jeho rána od modré čáry končí výrazně mimo branku. Před JimmyM Howardem byl jeho spoluhráč, který ovšem nedokázal puk tečovat.
28:26
Niklas Kronwall hodně odvážně zavážel kotouč za svou branku, hodně vyděsil svého brankáře, protože to vypadalo, že puk nekontroluje. Nakonec založil obránce Detroitu akci, kterou sám nepřesnou střelou zakončil.
28:05
DOmácí Zachary Sanford špatně přihrál kotouč spoluhráči, je z toho jen zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Holtbyho.
27:30
Sledujeme zatím bezbrankový zápas, střelecky aktivnější jsou domácí, ale brankář Red Wings chytá velmi dobře.
27:04
Nyní má více ze hry Detroit. Henrik Zetterberg se dostal do zakončení. Z mezikruží měl hodně možností pro zakončení, rozhodl se pro střelu do středu branky, kde byl pozorný brankář Braden Holtby.
26:20
Nate Schmidt vybojoval kotouč za vlastní brankou, následně o něj ale přišel, a tak musel být domácí brankář pozorný. Hosté se však do zakončení probojovat nedokázali.
26:01
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Fanoušci sledují zápas, který mnoho šancí nepřináší. Ani jeden celek vyloženě nedominuje.
25:45
Kotouč se dostal po zblokované střele do ochranné sítě nad hostujícím brankářem. Hra je tak přerušena, vhazovat se bude před brankou Red Wings.
25:12
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Ani jeden celek se ale nedostává do vyložených šancí. Sledujeme klidnější pasáž zápasu.
24:06
Nicklas Bäckström nejprve zastavil akci hostujícího Franse Nielsena. S kotoučem na holi se následně dostal do útočného pásma, ale zakončit přesně nedokázal. Vybojoval alespoň buly před brankou Jimmyho Howarda pro svůj tým.
23:30
Justin Williams dobruslil kotouč za brankou hostujícího týmu, do zakončení se domácí hokejista nedostal. Naopak Red Wings otáčejí směr hry.
23:11
Po dlouhé době bez nějaké výraznější akce je hra nyní přerušena, domácí se totiž dostali po postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
22:00
Po souboji u mantinelu se dostal do zakončení jeden z domácí hráčů, ale branku trefil nedokázal.
21:33
Justin Williams se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět. Washington špatně založil akci, kotouč projel přes všechny čáry, píská se icing.
Domácí tým se osvobozuje, kotouč je za brankou Red Wings. Capitals střídají. Následně vinou nepřesnosti přicházejí hosté o útočné pásmo.
20:26
Přesilovka hostujícího celku pokračuje dál. Niklas Kronwall se dostal do zakončení, Matt Niskanen dokázal jeho ránu zblokovat do ochranné sítě.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhrává hostující celek, který rozehrává od své branky.
20:01
Úvodní třetina branku nepřinesla, sledovali jsme hru, v níž měl domácí celek optickou i střeleckou převahu. Střely na branku hovoří ve prospěch domácích. Ti vystřelili 11 střel, opačným směrem mířilo ran 5. Oba brankáři zatím drží čisté konto. Dalších pět střel dokázali beci Red Wings zblokovat. Obránci hostů tak pomáhají svému brankáři. Na první branku zápasu stále čekáme.
20:00
19:50
Už se nic nestane.
19:32
Buly v útočném pásmu hostů vyhrál bránící se celek.
19:32
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Justin Williams – 2 min., hrubost).
19:01
Hostující Riley Sheahan se dostal ke střele, ta se mu ale vůbec nepovedla.
19:00
Emotivní hlasatel práce ohlásil poslední minutu hry v první třetině.
18:26
Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme poklidný konec první dvacetiminutovky.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Ty otevírá hitem Mike Green a Brett Connolly.
17:48
Sledujeme poklidná závěr první třetiny, šancí k vidění mnoho není.
17:19
Talentovaný mladík Dylan Larkin to vzal na sebe. Zkusil to střelou příklepem, ale branku výrazněji ohrozit nedokázal.
16:57
Jevgenij Kuzněcov vystřelil zápěstím. Jeho pokus možná ještě někdo před brankou tečoval, ale i tak dokázal brankář hostů zastavit kotouč.
16:10
Do zajímavé střelecké pozice se propracoval Tomáš Tatar. Jeho zakončení bylo snadnou prací pro brankáře domácích.
15:21
Bäckström se střetl s Bertuzzim. Oba hokejisté jsou poněkud otřesení, ale pokračují ve hře.
14:59
Vyloučený hráč se vrací do hry. Přesilovou hru odehráli hosté špatně, nedokázali se probojovat do vyložené střelecké pozice. Výborně hrál bránící se celek.
13:21
Ovečkin to zkusil ze své klasické pozice, ale jeho střelecký pokus nebyl přesný.
13:10
Přesilovou hru mají k dispozici hostující hokejisté, ti se ale nemohou probojovat do zakončení. Výborně hraje obrana Red Wings.
12:59
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Justin Williams – 2 min., hákování).
11:43
Burakovski se proháčkoval do výborné střelecké pozice, hostující brankář zasahovat nemusel, jeden z beků kryl zblokoval jeho pokus.
10:43
Hostující brankář musel být znovu pozorný, domácí se dostali do zajímavé střelecké pozice, ale finální pas byl nepřesný.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, sledujeme rychlý hokej z obou stran. Střeleckých možností je poměrně hodně, ale na úvodní branku zápasu stále čekáme.
09:23
Justin Williams se napřáhl, na poslední chvíli mu kotouč odskočil od hole, a tak zakončit akci svého týmu nedokázal.
08:59
Ovečkin se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho zakončení jen trefilo brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a Capitals se dostali do vedení.
08:39
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 5 min., vražení na hrazení).
08:19
Tlak domácích hokejistů zakončil rychlou střelou Nicklas Bäckström. Jeho zakončení byla snadnou prací pro brankáře soupeře.
07:22
Sledujeme zápas, který nenabízí mnoho střel na branku, k jedné z nich se momentálně dostal Jevgenij Kuzněcov, ale Howard v brance Red Wings byl pozorný.
06:16
Brett Connoly se probojoval do zakončení, ale kotouč tečoval obránce mimo branku, gólman jen pohledem zkontroloval letící kotouč.
05:52
Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní se ke střele dostal Brooks Orpik, ale rána mu nevyšla podle představ, a tak měl brankář hostů poměrně snadnou práci.
04:29
Matt Niskanen to vzal na sebe, prokličkoval hřiště, dostal se do střelecké pozice a zakončil. S jeho ránou si hostující brankář dokázal poradit.
03:37
Domácí celek nyní kontroluje hru, do zakončení se propracoval talentovaný Dylan Larkin, jehož střela příklepem končí jen o malý kousek mimo branku.
02:09
Poměrně pozdě vidíme první střelu na branku, k té se dostal dostal Zachary Sanford. S jeho střelou zápěstím si však domácí brankář Jimmy Howard dokázal poradit.
00:19
Do úvodní velké šance zápasu se dostal Burakovski, ale jeho zakončení minulo domácí branku.
00:01
Nejproduktivnějším hráčem domácích je N. Bäckström, který má na svém kontě 15 bodů, na druhé straně je to M. Green a H. Zetterberg. Oba hráči Red Wings mají 11 bodů.
Washington Capitals z posledních pěti zápasů vyhrál dva. V prodloužení poradil Chicaga Blackhawks 3:2 a v základní hrací době porazil Pittsburgh Penguins 7.1. Nestačil na San Jose Sharks 0:3, Carolinu Hurricanes 1:5 a v prodloužení padl s Columbusem Blue Jackets 1:2.
Detroit Red Wings z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Philadelphií Flyers 3:2 po nájezdech a Vancouverem Canucks 3:1. Nestačil na Edmonton Oilers 1:2, Montreal Canadiens 0:5 a Tampu Bay Lightning 3:4.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.