S konstatováním, že New York Rangers ve druhé třetině zcela otočil po první části nepříznivě se vyvíjející zápas s Washingtonem a vyhrál 4:2, se s Vámi loučí a hezkou noc ze soboty na neděli přeje Tomáš Lysý.
Československá stopa v utkání:
Do tohoto zápasu žádný český ani slovenský hráč nenastoupil.
Hity: 24-21.
Dnešní utkání by se dalo rozdělit do tří odlišných třetin. V první z nich byli jasně lepší domácí. Hned v polovině druhé minuty je poslal do vedení Lars Eller a nebýt výborného Lundqvista, mohlo být vedení Washingtonu větší než dvougólové, které v patnácté minutě zařídil Alexandr Ovečkin.

Jenže Caps ve druhé třetině prakticky přestali hrát a nevzbudil je ani kontaktní gól Brandona Pirriho v čase 22:22 po lehkém zaváhání brankáře Holtbyho. Za dalších devět minut totiž v přesilovce srovnal po Nashově přistrčení Jimmy Vesey a týž hráč poslal v čase 34:22 svůj tým do vedení.

Jak se později ukázalo, druhý Veseyho gól byl vítězný a Rangers tak během dvanácti minut otočili zápas. Ve třetí třetině totiž Jezdci odolali tlaku Washingtonu. Čím více se blížil konec zápasu, tím více domácí svírali hosty, ale bez potřebného efektu. Dvě minuty před koncem to Caps zkusili bez Holtbyho. Jenže tento risk jim nevyšel, zejména v poslední minutě, kdy se nedokázali vůbec dostat před Lundqvista a naopak Rick Nash v závěru pojistil Newyorčanům tři body – 2:4.
59:54
Rangers právě vstřelili branku!
Závěrečná minuta hry bez gólmana se domácím, na rozdíl od té předešlé, vůbec nepovedla. Washington se nebyl schopen dostat do pásma. Rangers třikrát vyhodili a když tak učinili počtvrté, kotouč se od McDonagha snesl k RICKU NASHOVI, ten přejel modrou a snadno trefil volnou klec. Kdyby to kanonýr jeho kvalit nedal, snad aby pověsil brusle na hřebík. Asistence: Ryan McDonagh.
59:43
A opět musí domácí sbírat puk, nyní dokonce v obranném pásmu.
59:28
Přichází další vyhození Rangers do středního pásma po útoku Washingtonu.
59:18
Puk je mimo hrací plochu, bude se vhazovat přesně ve středovém kruhu.
59:09
Hned po vyhraném buly se hosté na okamžik osvobozují a dávají kotouč kousek za střední pásmo.
59:03
Rangers si berou oddechový čas, tohle je obrovsky dramatická zápletka zápasu.
59:02
No to je neuvěřitelné, jako v pravém pekle se nyní musel cítit Lundqvist. Během minuty na něj šlo několik střel, snad každý ze šesti hráčů si připsal jeden pokus. Ve finále celého útočení domácích vyplaval kotouč u pravé tyče branky, kde se pokoušel natřikrát prostrčit kus černé gumy pod pravý beton gólmana do sítě Ovečkin, ale Lundqvist si asi usmyslel, že dva góly Washingtonu z první třetiny jsou tak akorát.
58:16
Braden Holtby je venku z branky, domácí to zkouší v šesti.
58:04
Lundqvist si vyjel za branku pro puk, ale téměř se k němu nedostal. Oshie se již snažil natočit k levé tyči a zasunout tam puk, ale ještě než to stačil provést, byl připraven o touš.
57:29
Jenže Rangers jsou ve třetí třetině v obraně obrovsky pozorní. Vesey přejel červenou, nahodil puk za Holtbyho a hosté se tak mohli zformovat.
56:56
Alexandr Ovečkin si zkontroloval, kolik ještě chybí do konce zápasu, a již před buly má jistě v hlavě, jak dovést Washington ke srovnání stavu.
56:38
McDonagh se puku jako poslední nedotkl, ten tak končí po střele jednoho z domácích hráčů v síti nad brankou.
56:21
Krátce po buly se hosté osvobozují, ale zakázané uvolnění to tentokrát nebude.
56:09
Komerční přestávka asi nyní znovu přijde vhod New Yorku Rangers, protože Capitals se nadechují k velkému závěrečnému náporu.
56:09
Perfektní zákrok lapačkou v podání Henrika Lundqvista, kterým švédský gólman ve službách Rangers zkazil radost Brooksi Orpikovi po jeho střele z vrcholu levého kruhu hned po buly.
56:07
A na pozoru se bude muset mít znova, pískáno je zakázané uvolnění Rangers.
55:36
Eller měl slibnou příležitost, když se u levé tyče z pohledu Lundqvista dostal ke kotouči. Střelou na bližší tyč jej ale do sítě neprocpal, švédský gólman ucpal každý milimetr tohoto prostoru.
55:06
Beagle dostal kotouč po levé straně do pásma a snaží se jej za brankou vybojovat, ale tam byl proti přesile dvou hráčů téměř bezmocný.
54:24
Jenže útočná snaha Washingtonu je už trošku kostrbatá, možná se dostavuje první křeč. Nyní naopak musel zasahovat po delším čase Holtby, který dobře vyrazil Kleinovu střelu z levého kruhu. A to hodně nebezpečnou.
54:02
Situace stejná. Rangers se na chvíli osvobodili, Caps jsou zpět před Lundqvistem.
53:37
Jen krátký čas trvalo vyhození hostí do středního pásma. Kuzněcov s Ovečkinem zavezli kotouč bleskově zpět.
53:27
Jezdci ale nyní špatnou rozehrávkou dávají domácím snadnou možnost dostat se znovu do pásma – zakázané uvolnění. Buly bude po pravici Lundqvista.
53:04
Moc času na srovnání již Washington nemá, pro klub z hlavního města USA nyní utíká čas zapeklitě rychle.
52:44
Henrik Lundqvist si z této tlačenice před svojí klecí nedělá vůbec nic, má totiž puk bezpečně ve své moci.
51:59
Rangers nic nevymýšlejí, posílají kotouč k Holtbymu – nikoliv však na icing – a jdou střídat.
51:35
Kuzněcov se z levé strany dostal od modré až přesně na střed levého kruhu, kde vystřelil, ale znovu k němu přistoupili hráči hostí. Možná měla střela přijít o něco dříve, takhle jí zblokoval Kreider.
51:03
Tak ne, beru zpět, i komentátor se může splést. Puk skutečně opustil ledovou plochu, nicméně dotkl se plexiskla a na trestnou tak nejde nikdo.
51:03
Před komerční přestávkou se asi bude vylučovat, jeden ze sudích ukazuje zdržování hry a vystřelení puku mimo hrací plochu.
50:46
Domácí se možná zbytečně snaží kombinovat, místo toho, aby jednoduchostí pálili, co to jen jde. Tím spíše, že se nyní přihrávkou vyhnali ven z pásma.
50:04
Orpik předvedl v rohu za brankou proti Grabnerovi pořádnou tancovačku. Oba dva se tak dlouho přetlačovali o puk, až vystřihli otočky, za které by se nemusely stydět ani krasobruslařky.
49:50
Kontr Caps končí ofsajdem, tohle domácí nevyřešili dobře. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:34
Kreider se dostal po pravé straně přes modrou, o chvíli později jej už zpracovával u mantinelu Karl Alzner.
49:11
Tohle byla pořádná žíně, kterou vyslal Justin Williams z pravého kruhu na Lundqvista. Ten napoprvé srazil puk před sebe, aby jej doslova zalehl před dojíždějícími hokejisty.
48:53
Komerční přestávka skutečně Washington trošku přibrzdila v tlaku, na okamžik se také hraje před Holtbym.
48:05
Komerční přestávka rozhodně přijde Jezdcům vhod. Caps se totiž nyní dostali do obrovského tlaku.
48:05
Celá akce měla pokračování, když se před branku natlačil s pukem Alexander Ovečkin, jehož zblízka vychytal Lundqvist. K odraženému puku se opět dostali hosté, ale Kuzněcovu střelu možná již do prázdné branky srazil McDonagh do ochranné sítě.
47:44
Washington teď pořádně mele soupeře. Oshieho tvrdý pokus z levého kruhu vytěsnil Lundqvist, poté stejný hráč netrefil branku a když puk propadl ke Kuzněcovovi, rychle k jeho střele přistoupil Klein.
47:11
Orpikova rána od modré se odrazila od Lundqvista na Burakovského, jenž dorážkou z pravé strany nebo spíše z pravého kruhu netrefil branku.
46:36
Bäckström získal za brankou puk, ale neměl vůbec komu přihrát. Vyjel si až na modrou a trefil jen prvního hráče soupeře.
45:59
Kreider je dneska pořádné hlídán soupeřem. Mezi kruhy byl zdvojen a vystřelit nedokázal. Zkusil prostrčit kotouč na pravý kruh pro Holdena, což také nevyšlo.
45:20
Rychlý protiútok Rangers musel hasit Holtby, zachycujíc pokus Staala z pravého kruhu.
45:05
Stejně jako nyní, kdy se Sanford s Ellerem prakticky vykombinovali ven z pásma.
44:34
Washington byl na okamžik před Lundqvistem, jenže do vážnějšího ohrožení branky soupeře se nedostal.
44:04
Trojice domácích hráčů měla co dělat, aby ubránila puk před dvojicí dotírajících Jezdců, Stepanem a Veseym.
43:47
Hayes byl na buly úspěšnější než Kuzněcov a hned dal kotouč dozadu na své obránce, konkrétně Holdena.
43:44
Zakázané uvolnění Rangers směřuje buly znovu po levici Lundqvista.
43:38
O střelecký pokus se zasloužil také André Burakovsky, ovšem také jeho střela z pravého kruhu byla poslána do ochranné sítě.
43:19
Rangers hrají hodně jednoduše. Když necítí prostor k ohrožení branky Holtbyho, přejedou čáru na středu, nahodí puk a jdou střídat.
42:37
Přes modrou rychle prošel T. J. Oshie a po krátkém držení puku jej poslal na modrou. Tam přihrál Orpik podél lajny na Nate Schmidta, jehož dělovka z první nadělala Lundqvistovi pořádné problémy. Tím spíš, že autor celé akce, Oshie, ještě nebezpečně clonil. Puk je v moci gólmana hostů.
42:21
To nebyl vůbec špatný pokus. Vesey po levé straně projel do pásma, namířil si to více ke středu a přihrál mezi kruhy na Dereka Stepana, který si na Holtbyho nepřišel. Gólman domácích má puk ve své výstroji.
42:07
Stepan vyhrál buly proti Winnikovi a Rangers tak mohou směřovat dopředu.
42:07
Nate Schmidt projel jako nůž máslem až na levý kruh, kde jej ihned zablokoval Grabner a ztečoval puk do ochranné sítě.
41:11
Před Lundqvistem bylo několik hráčů, za domácí Burakovski a Johansson. Proto Niskanen na nic neváhal a vypálil od modré, jenže branku netrefil.
40:07
První buly třetího dějství vyšlo lépe Washingtonu, krátce po něm si na Kuzněcova vyšlápl čistým hitem McDonagh.
40:01
Další třetina začne přibližně v 2:52.
Góly: 2-3.
Střely na branku: 17-18.
Zásahy gólmanů: 15-15.
Hity: 15-16.
Druhé dějství dopadlo naprosto odlišně než první, kdy Washington vstřelil dvě branky. Nyní totiž padaly puky do jeho sítě, a to rovnou třikrát. Vše načal v čase 22:22 Brandon Pirri, jehož střelu možná trošku zbytečně pustil Holtby k levé tyči. Za dalších devět minut bylo srovnáno, když v přesilové hře skóroval Jimmy Vesey, jemuž před brankou přistrčil puk Nash. Domácí tak mohli litovat, že nevyužili čtyřminutový trest Miky Zibanejada. Dosavadní zkázu Washingtonu dokončil o tři minuty později svým druhým gólem v utkání Jimmy Vesey, který si to z levého kruhu namířil obloučkem před branku a zakončil bekhendem – 2:3.
40:00
39:46
Johansson kombinuje s Niskanenem, možná by už domácí měli myslet na střelbu. Ta ale stále nepřichází.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:56
Ovečkin se krátce poté ještě dostal před brankou k dorážce, ale znovu si vylámal zuby na výborném Lundqvistovi. Možná si za to ale může i sám, nemířil zcela dle svých představ.
38:46
Typická střela Alexe Ovečkina z levého kruhu tentokrát neprošla, Lundqvist si jí pohlídal a zase vyráží puk.
38:28
Boj o kotouč ve středním pásmu vyhráli hosté, ačkoliv se Jevgenij Kuzněcov pořádně snažil získat kus černé gumy na svojí stranu.
37:45
Pár minut před koncem druhé třetiny je tady komerční přestávka a Barry Trotz asi bude mít svým svěřencům lehce co vysvětlovat.
37:36
A právě Zibanejad to hned dostal pocítit od Winnika, který si na něj za brankou počkal. Málem z toho byla zbytečná vřava.
37:33
Ač sudí vehementně pískali ofsajd, Mika Zibanejad si toho asi nebyl vědom nebo ve vřavě přeslechl. Proto z levého kruhu vystřelil, což se samozřejmě domácím vůbec nelíbilo.
36:42
Parádní hokej nahoru dolu nyní vidíme. Fast vypálil hodně rychle a nečekaně z pravé strany po přejetí modré, jenže trefil pouze blokujícího Alznera.
36:05
Domácí ještě zůstali u puku, jenže v závaru před brankou se Kuzněcov ani Oshie neprosadili.
35:59
Ovečkin dostal před branku přihrávku od Oshieho z pravé strany, ale roztahujícího se Lundqvista překonat nedokázal.
35:06
Tohle byla střela tak trošku z nouze. Orpik si snad ani nemohl myslet, že tento pokus od modré překoná jistého Lundqvista.
34:22
JIMMY VESEY je po gólu při chuti a za malý okamžik přidává druhou přesnou trefu. A že to byla tedy paráda. Zuccarelo přejel modrou a poslal mu puk na levý kruh. Útočník Rangers se vůbec nerozpakoval, namířil si to obloučkem před branku a zblízka poslal Holtbymu nechytatelnou navštívenku bekhendem. Asistence: Mats Zuccarello, Mika Zibanejad.
33:32
To se mu ale vůbec nepodařilo a pískáno je zakázané uvolnění Rangers.
33:27
Clendening si bere odražený kotouč a snaží se rozehrát na své spoluhráče.
32:06
Jevgenij Kuzněcov mohl převrátit vedení na stranu Washingtonu, když byl první u odraženého puku první, oklamal Holdena a unikal sám na Lundqvista. Snažil se jej rozhýbat, ale tváří v tvář ruský útočník proti švédskému gólmanu neuspěl, ten zasáhl svým pravým betonem.
31:22
Hosté v přesilové hře vyrovnávají. Stepan dal puk podél modré na Clendeninga a najel si k levému kruhu, kam dostal přihrávku zpět. Tvrdě vypálil, před Holtbym se k puku dostal Nash, který jej lehce přistrčil k JIMMY VESEYOVI a tomu nedělalo problém dostrčit puk do volné klece. Asistence: Rick Nash, Derek Stepan.
30:37
Tak ne, dvě minuty byly za jiný zákrok. Matt Niskanen se totiž při zahájení útoku Rangers provinil naprosto zbytečným napadením Miky Zibanejada.

Na vyloučení: 3-2.
30:16
Jimmy Vesey přebral od Stepana kotouč na levém kruhu a při střeleckém pokusu z dobré pozice byl faulován. Hosté tak hrají výhodu, Lundqvist je venku z branky.
29:59
Následuje komerční přestávka, ve které se domácí mohou trošku uklidnit. Inkasovaný gól je totiž vítanou vzpruhou pro Rangers.
29:59
Pokus o zavezení puku do útočného pásma v podání Burakovského končí ofsajdem Washingtonu.
29:37
Po nedobré rozehrávce Washingtonu nahodil Clendening puk jen za branku Holtbyho ve stylu – kluci, teď si ho tam vybojujte.
29:10
Odražený puk ve středním pásmu mohl získat Kreider, ale kotouč mu nakonec přeskočil hůl a mají jej domácí.
28:08
Hosté čtyřminutový trest Zibanejana přestáli a jsou v plném počtu.
28:01
Druhá část přesilovky se Washingtonu příliš nedaří. Nyní už domácí vůbec nedokáží ohrozit Lundqvista. Rangers se dvakrát po sobě úspěšně osvobozují.
27:31
Dmitrij Orlov ukázal trošku divočejší povahu. Když mu střela z levého kruhu z dobré pozice nevyšla, při odjezdu na střídačku nastavil své koleno a zlomil o něj hokejku.
27:17
Tentokrát se o navýšení skóre pokoušel T.J. Oshie, alle ani on nebyl úspěšný. Po střele Orlova od modré nedokázal zblízka dorazit kotouč do sítě.
26:08
Druhá část přesilové hry Washingtonu je zde, Zibanejad dostal dvě plus dvě minuty.
26:02
Tohle mohlo asi hodně bolet. Další ránu od modré vypálil Matt Niskanen, lvšem jeho pokus zblokoval Fast a další rána stejného hráče byla sražena bránícím plejerem do ochranné sítě.
25:50
Orlov s Niskanenem si několikrát vyměnili puk na modré a hledali vhodný prostor ke střele. Nakonec to zkusil ruský obránce, Lundqvist byl pozorný.
25:07
Ačkoliv si během první čtvrtině přesilovky domácí moc šancí nevytvořili, nyní nechybělo Burakovskimu moc k tomu, aby před brankou zasunul odražený puk po střele Niskanena za branku.
24:08
V souboji o puk byl Mika Zibanejad a André Burakovski. Oba dva se do sebe pořádně zasekli a prvnímu jmenovanému vystřelila hůl nahoru. Nebylo to sice chtěné, ale s dvěma a dvěma minutami se nedá nic dělat. První přesilovka pro Capitals.

Na vyloučení: 2-2.
23:40
Dmitrij Orlov vypálil od modré, jenže trefil jen clonícího Veseyho.
22:22
Tenhle gól si asi Braden Holtby za rámeček nedá. Miller dal přihrávku na modrou pro BRANDONA PIRRIHO, který si nabruslil blíže ke středu útočného pásma a překonal gólmana domácích ne až tak těžkou střelou k levé tyči. Lapačka Holtbyho promáchla naprázdno, možné je však, že brankáři Capitals trošku stínil couvající obránce. Asistence: J. T. Miller, Adam Clendening.
22:10
Eller je po gólu při chuti. Nyní to zkusil z pravého kruhu, Lundqvist však byl na místě.
21:29
Skjei se snaží napadat rozehrávku domácích, Willamsovi nadělal nyní hodně problémů.
20:50
Rangers vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně. Od modré zkusil vystřelit Staal, jistého Holtbyho však nepřekonal.
Další třetina začne přibližně v 02:00.
Úvodní třetina je u konce a domácí můžou být nadmíru spokojeni. Již po 93 vteřinách je poslal do vedení Lars Eller, když tečoval střelu Orpika od modré do sítě. Washington byl i nadále aktivnější, ale Henrik Lundqvist ukazoval, proč je jedním z nejlepších gólmanů NHL. Nestačil až na parádní akci Alexandra Ovečkina, který po výzvě Kuzněcova přejel modrou, dostal se na pravý kruh, udělal si ze Staala dobrý den a zakončil pod víko.
20:00
19:45
Ovečkin vybojoval kotouč na modrou pro Orlova, který ale přes bránící hráče hostí nevystřelil. Ještě před tím mířil nepřesně Jevgenij Kuzněcov, z dobré pozice netrefil prostor tří tyčí.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:43
Winnik dobře zabojoval u pravého kruhu a s vypětím všech sil poslal kotouč do středního pásma. To už byli domácí v pěti.
18:01
Washington posílá kotouč až za branku Lundqvista, kde musí hosté začít další útok.
17:25
McDonagh poslal kotouč podél modré na Pirriho, jehož střelu zblokoval Bäckström.
17:05
Rangers sice jsou před brankou Holtbyho, ale zatím se nedokáží výrazněji prosadit.
16:30
Nyní mohou být domácí rádi, že nebylo nařízeno trestné střílení. Brandon Pirri byl totiž nejdřív u odraženého puku, dostal se přes dva hráče domácích a jeden z nich, Lars Eller, jej při zakončení sekl. Jsou z toho jen dvě minuty pro útočníka domácích, který vstřelil první gól Washingtonu.

Na vyloučení: 2-0.
15:39
Rangers se snažili dostat se rychle na dostřel. J. T. Miller byl posledním, kdo se před brankou Holtbyho v závaru dotknul puku, ovšem gólman domácích byl znovu pozorný.
14:49
Washington právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný gól ALEXANDRA OVEČKINA, tohle byla parádička. Po buly před brankou Holtbyho vyhráli domácí buly a založili rychlý útok. Orlov poslal kotouč na Kuzněcova, který před modrou našel právě ruského bohatýra. Ten si najel na pravý kruh, naznačil střelu, podržel kotouč, udělal Staalovi pořádný kolotoč a poté ještě vyslal nechytatelnou ránu do vzdálenější šibenice. Paráda. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Dmitrij Orlov.
14:40
Velká šance Rangers! Byl to znovu Rick Nash, který zkusil překonat Bradena Holtbyho pokusem z pravého kruhu, ten ovšem znovu dobře zasáhl a podržel svůj tým.
14:07
Kreider napřáhl od modré, ale proti jeho střele nemusel Holtby zasahovat. Naopak se mohl těšit z dobré práce svých spoluhráčů, kteří puk zblokovali.
13:46
Bäckström vyhrál buly nad Zibanejadem a domácí zůstanou na chvilku u puku.
13:34
Šance i na druhé straně, i když ne tak veliká. Zibanejad vystřelil z prostoru mezi kruhy, ale tři tyče netrefil a poté následuje druhá komerční přestávka.
12:29
Washington nebyl daleko od druhého gólu. Zanford si zblízka vylámal zuby na Lundqvistovi, když dostal od spoluhráče parádní pas před branku. Mířil mezi betony, které sepnuly včas a ochránily hosty od druhé pohromy.
11:06
Nebezpečno však bylo před Holtbym, kterého se střelou z mezikruží pokoušel překonat vyhlášený kanonýr Rick Nash. Gólman hostí výborně vyrazil kotouč.
10:45
Jenže hosté jen vyvezli kotouč kousek za modrou a Washington je zásluhou Burakovského opět před Lundqvistem. Nyní to však pro hosty nebylo příliš nebezpečné.
10:04
Orlov dával kotouč na modrou pro Carlsona, jenž se nerozpakoval a vyslal na Lundqvista pořádně tvrdou ránu, kterou gólman hostí srazil za branku. Tam byli první hráči Rangers.
09:04
Útok po pravé straně vede Daniel Winnik, jenže nedostal se dále než kousek za modrou.
08:11
Hned poté budou mít Rangers vítaný prostor k odpočinku, následuje totiž první komerční přestávka.
08:11
Jestli jsem nyní dobře viděl, tak po střele jednoho z domácích hráčů, možná Carlsona, zvonila horní tyčka.
07:56
Tak vypadá to, že Lundqvist bude mít brzy deset úspěšných zákroků. Nyní se jej pokoušel překonat Alzner, ale nepodařilo se mu to.
07:34
Stejně tak jako nyní, kdy si poradil se střelou ruského obránce Orlova. Washington je nyní lepším celkem a snaží se o navýšení svého vedení.
06:19
Střela zápěstím je zatím u hráčů dnes velmi oblíbená. O další takovou se pokusil Sanford, ovšem Henrik Lundqvist opět zamezil puku v cestě do branky. Švédský gólman se má na začátku zápasu co otáčet.
05:35
Holden to nejprve zkusil sám, ale mířil na branku. Krátce poté se neprosadil ani Zibanejad, jeho střelu vyrazil Holtby.
04:19
Přesilovka se Rangers nevydařila dle přestav a domácí hrají v plném počtu.
03:59
Od modré to zkusil McDonagh, ale jeho pokus se přes několik hráčů domácích nedostal.
03:19
Minuta přesilovky je pryč a hosté se při ní nedokáží výrazněji prosadit.
02:41
Na druhé straně to i při vlastním oslabení zkoušel Tom Wilson, zápěstím ale Lundqvista nepřekonal.
02:36
Chris Kreider to zkusil z pravého kruhu, ale Holtby je pozorný a nedovolil nejproduktivnějšímu muži hostí radost z dalšího zásahu.
02:19
Nyní ale bude mít New York šanci na srovnání, protože Karl Alzner jde ven za vysokou hůl.

Na vyloučení: 1-0.
01:33
Domácí se dostávají hodně rychle do vedení. Po 93 vteřinách hry se prosazuje LARS ELLER, který tečoval před brankou střelu Brookse Orpika od modré za záda bezmocného Lundqvista, před kterým navíc ještě stál spoluhráč. Asistence: Brooks Orpik.
01:05
Již po minutě hry je tu první střela, ale Bäckström si na Lundqvista nepřišel.
00:01

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik, Schmidt – Ovečkin (C), Kuzněcov, Oshie – Johansson, Bäckström, Burakovsky – Sanford, Eller, Williams – Winnik, Beagle, T. Wilson. Trenér: Barry Trotz

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Holden, M. Staal, Klein, Skjei, Clendening – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Vesey, Stepan, Rick Nash – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Pirri, Jooris, Fast. Trenér: Alain Vigneault

Rozhodčí: Tim Peel, Kelly Sutherland – Derek Amell, Brad Kovachik.
Na aktuálních soupiskách Capitals a Rangers bohužel v současnosti nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista. Dnes se tak utkání zřejmě obejde bez nich.
Poslední vzájemné zápasy:
Washington – NY Rangers 2:3 (5.3.2016)
Washington – NY Rangers 5:2 (17.1.2016)
NY Rangers – Washington 3:4 pr. (9.1.2016)
NY Rangers – Washington 3:7 (21.12.2015)
NY Rangers – Washington 5:2 (4.11.2015).
New York Rangers:

Posledních pět zápasů:
NY Rangers – Detroit 1:2
NY Rangers – San Jose 7:4
St. Louis – NY Rangers 3:2
NY Rangers – NY Islanders 5:3
NY Rangers – Philadelphia 2:4 (příprava NHL)

Nejproduktivnější hráč: Chris Kreider, 4 zápasy, 7 bodů (3+4)
Nejlepší střelec: Chris Kreider, 4 zápasy, 3 góly.
Washington Capitals:

Florida – Washington 2:4
Washington – Colorado 3:0
Washington – NY Islanders 2:1
Pittsburgh – Washington 3:2 sn.
Washington – NY Islanders 4:0 (příprava NHL)

Nejproduktivnější hráč: Marcus Johanson, 4 zápasy, 4 body (1+3)
Nejlepší střelec: Andre Burakovski, Daniel Winnik, T.J. Oshie, Alex Ovečkin, všichni 4 zápasy, 2 góly.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu nejlepší hokejové ligy světa, kanadskoamerické NHL. Ta se po svém začátku rozjíždí do pořádných obrátek a v noci ze soboty na neděli středoevropského času má na programu hned dvanáct utkání. Jedno z nich se odehraje ve washingtonské areně Verizon Center, kde se domácí Washington Capitals utkají proti New York Rangers. Utkání začíná zhruba v 1:10 v noci českého času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.