A to je už z mé strany pro tento zápas vše, u nějakého dalšího sportovního utkání se na Vás opět bude těšit Petr Sumbal. Přeji klidný zbytek noci.
Střely na bránu ve třetí třetině: 7:11
Viděli jsme zápas ve znamení ruských střelců a především hattricku Alexandra Ovečkina. Hlavně díky němu Washington porazil St . Louis 4:3. Když ve třetí třetině po brankách Kuzněcova a Ovečkina domácí vedli 4:1, vypadalo, že je po zápase. Pak přeci jen zápas trochu zdramatizovaly góly Pietrangela a Tarasenka v posledních dvou minutách třetí třetiny, ale vyrovnat se už hostům nepovedlo.
59:32
St. Louis právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že bude! Už při power play se podruhé dnes trefuje VLADIMIR TARASENKO. Neměl příliš těžkou práci, se štěstím se totiž k němu odrazil puk na brankovišti a on jej pouze dorazil za Holtbyho. Asistence. David Perron, Jaden Schwartz.
58:45
St. Louis nakonec přesilovku využívá. Stastny vypáli z pravého kruhu a Holtby kotouč vyrazil jen ke kapitánu Blues ALEXI PIETRANGELOVI. Ten snižuje. Uvidíme, jestli bude zápas ještě dramatický. Asistence: Paul Stastny, David Perron.
58:30
Parayko vystřelil ze své oblíbené pozice na modré čáře, ale přes houštinu těl před Holtbym kotouč na brankáře domácích neprošel.
57:56
Půl minuta přesilovky uběhla a Caps znovu vyhazují. Blues se zatím nedokázali usadit v pásmu.
57:30
Přesilovka hostů začíná vyhozením kotouče Washingtonu přes všechny čáry.
57:20
Další přesilovku bude mít St. Louis, na srovnání utkání už ale nejspíš bude příliš pozdě. Na trestnou lavici se usadil Lars Eller za podražení.
56:46
Paul Stastny byl za modrou příliš brzo, a tak čároví pískají ofsajd.
55:43
A o chvíli později o konstrukci brány zazvonil také Tarasenko. St. Louis zlepšili v závěru třetiny hru, ale nepřeje jim štěstí.
55:06
Tyčku střelou od modré trefil Robert Bortuzzo!
54:07
Tvrdá Shattenkirkova střela od modré trefila jednoho z hráčů, který jí stál v cestě.
53:13
Caps jsou už v plném počtu a hned se vydali do útoku. Marcus Johansson však pálil vedle.
52:45
A ještě jeden zákrok si připsal Bradon Holtby. Poté se ještě po kotouči natahoval Jaden Schwartz, ale k dorážce se nedostal.
52:12
Parayko byl autorem hodně nepříjemné střele, která byla před Holtbym tečována,
51:39
Peron přihrál na modrou čáru Vladimiru Tarasenkovi, jeho střela však Holtbyho neohrozila, protože byla sražená do ochranné sítě.
51:02
Domácí vyhazují kotouč, první půlminutu trestu mají Burakovského mají za sebou.
50:40
Šanci pokusit se zdramatizovat zápas dává St. Louis Burakovsky, který je vyloučen za držení protihráče.
50:10
Situaci tři na dva pokazil Marcus Johansson, který chtěl přihrát pod sebe, ale puk zastavila hokejka jednoho z hostujících hráčů.
48:40
Blues dál v dnešním zápase tápou. Teď se vzmohl pouze na nahození puku do útočného pásma, to však sebrali domácí hokejisté. Nakonec se ale přeci jen St. Louis do útočného pásma vrátí, protože nepřesná přihrávka Caps znamená zakázané uvolnění.
46:53
Washington právě vstřelil branku!
Vzápětí přidávají Caps čtvrtý gól a je to hattrick ALEXANDRA OVEČKINA. Capitals jeli dva na jednoho, kdy chyboval Jaškin, a tak skvělý střelec, jakým Ovečkin je nemohl myslet na přihrávku. Střela na lapačku vyprášila růžek Huttonovy brány. Domácí úklidová četa už sbírá čepice, které přistály na ledě. Bez asistence.
46:32
Gól platí, i počtvrté v zápase vidíme gól ruského hokejisty. Tentokrát se trefuje JEVGENIJ KUZNĚCOV, kterému přihrál krásně před bránu Orlov. Hutton neměl šanci se přesunout. Asistence: Dmitrij Orlov, André Burakovsky.
46:32
Capitals se prosazují, ještě ale nevíme, zda bude gól platit, videorozhodčí po challenge hostů řeší postavení mimo hru domácího týmu.
46:06
Patrik Berglund dobře vystihl rozehrávku domácích, ale pak zbytečně z dobré pozice chtěl ještě přihrávat.
45:14
Hra je přerušena poté, co St. Louis při přechodu do útočného pásma při pokusu o nahození o plexisklo kotouč opustil hřiště.
44:27
Dobrý zákrok ramenem předvedl Hutton proti rychlé střele Larse Ellera.
43:11
Poté plynule přešli do útoku hosté, Tarasenko ale branku Holtbyho netrefil.
42:59
Justin Williams přihrál na pravý kruh Johanssonovi, tomu ale kotouč přeskočil hokejku.
42:36
Capitals se pokusili o rychlý přechod do útoku, ale dopustili se zakázaného uvolnění.
41:21
Orlov vypálil z nápřahu, ale Holtby dobře viděl a tak druhý puk ve své síti nedopustil.
40:28
Kevin Shattenkirk Měl na svědomí první střelu na bránu Holtbyho ve třetí třetině.
40:01
Omlouvám se za dezinformaci, přesilová hra St. Louis se nekoná.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.
Střely na bránu ve druhé třetině: 12:8
I po druhé třetině vede domácí tým Washington Capitals nad St. Louis Blues o jeden gól, oba týmy si připsali ve druhé části zápasu po jedné brance. Nejprve se trefil podruhé v zápase Ovečkin, ale jen o 37 sekund později snížil jiný ruský reprezentant, Vladimir Tarasenko. Třetí třetinu začnou hosté přesilovou hrou a budou tak mít ideální příležitost ke srovnání skóre.
40:00
39:50
Výhodu mají hráči St. Louis, snaží se však ponechat si celou přesilovou hru do třetí třetiny.
39:13
I když je na ledě více prostoru, střelu jsme zatím ani od jednoho z týmů neviděli. To jen podepisuje styl dnešního zápasu.
37:49
Orlov teď pošle svůj tým do čtyř, byl vyloučen za sekání. Hrát se ale bude čtyři na čtyři, protože za sekání je zároveň vyloučen i Parayko.
37:49
36:40
Momentálně vidíme pasáž hry, kdy si oba týmy dobře hlídají střední pásmo a obrany obou týmů nepouští soupeře ke střelbě.
34:45
Tarasenko vypálil po vhazování, ale kvůli dobrému Holtbyho zákroku prozatím svůj druhý gól nepřidává.
34:40
Špatná přihrávka způsobila zakázané uvolnění St. Louis.
34:10
Dobré napadání teď předváděl Jevgenij Kuzněcov, ale přišel při něm o hokejku, takže nakonec tak účinné nebylo.
33:27
St. Louis nahodilo kotouč do útočného pásma, ale tam jej nakonec vybojovat nedokázalo.
32:20
Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středím pásmu blíž k Holtbymu.
30:49
Ale domácím dlouho dvoubrankový náskok nevydržel. I na druhé straně se prosazuje ruský hokejista. VLADIMIR TARASENKO si vybruslil na osu hřiště odkud vypálil, Holtby jeho střelu vyrazil, ale jen k Tarasenkovi a ten napodruhé už, z poměrné velkého úhlu, Bradona Holtbyho překonal. Asistence: Dmitrij Jaškin.
30:12
A máme tu druhý gól Washingtonu a také Ovečkina. Znovu to byla střela z levého kruhu, tentokrát už typicky z první. Hutton se nestihl dostatečně rychle přesunout. Asistence: John Carlson, André Burakovsky.
29:58
Na druhé straně vyslal střelu na Hotlbyho Berglund.
29:41
Orpikova střela od modré čáry teď byla zablokovaná vlastním spoluhráčem Ellerem.
29:13
Caps poměrně dlouho drží kotouč v pásmu, zatím se ale mohli jen na střelu od modré, která šla mimo.
27:50
Justin Williams se snažil položit do střely z první, ale byl tísněn a podle toho to taky dopadlo, puk netrefil vůbec dobře a pro Huttona z toho moc práce neplynulo.
27:02
Nahození za svou bránou sebral Holtby a poté puk předal Orlovovi, aby jej rozehrál.
26:32
Carl Gunnarsson střílel od modré, ale před Holtbym byla dálnice volného prostoru, a tak neměl problém střelu po zemi zpacifikovat.
25:55
O něco více práce měl brankář hostů při střele Andrého Burakovského, který dostal přihrávku od Kuzněcova. Hutton se ale dokázal rychle přesunout a puk vykopnout betonem.
25:36
Z celkém těžkého úhlu z levé strany pálil Alexandr Ovečkin, Hutton byl pozorný a puk vyrazil.
24:40
Nicklas Bäckström předal kotouč Orpikovi, ten sledoval spoluhráče, kterému by mohl přihrát a puk mu poté přeskočil přes hokejku. Slibná šance tak byla zahozena a do útoku může vyrazit St. Louis.
23:57
Přesilovka Blues skončila. Její první polovina nebyla špatná, Holtby si musel připsat pár zákroků, druhá půlka už hostům tak dobře nevyšla.
23:16
Ve vlastním oslabení si našel prostor pro střelu Zachary Sanford, a protože Holtby nemohl rozehrát, získal pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.
22:58
A další zákrok brankáře domácích. Střelu zápěstím od modré od Alexe Pietrangela dobře viděl a tak neměl problém puk zachytit.
22:44
Tvrdou střelou z levého kruhu se prezentoval Peron, trefil však jen hruď připraveného Holtbyho.
21:56
Winnik zahákoval Tarasenka a St. Louis bude mít možnost vyrovnat díky přesilové hře.
21:10
A chvíli poté to zkoušel z podobné pozice také mladý ruský útočník Jevgenij Kuzněcov. Hutton ale znovu předvedl úspěšný zákrok a drží ztrátu svého týmu na jedno gólu.
20:52
Marcus Johansson střílel z pravého kruhu. Huttonovi sice na okamžik kotouč vypadl, ale ihned jej dokázal znovu přikrýt.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.
Střely na bránu v první třetině: 6:2
První třetina byla hodně rozkouskována četnými tresty obou týmů. Všechny přesilovky vesměs nebyly úplně dobře sehrané, až na tu poslední, kterou ukončil svým desátým gólem v sezoně Ovečkin. Washington tak první třetinu zaslouženě vyhrál, protože měl opticky více ze hry a také vícekrát ohrozil Huttona než Blues Holtbyho. Ve druhé třetině však lze očekávat zlepšení hry hostů, pokud se jim povede strávit více času v pěti mužích na ladě.
20:00
19:07
Jaden Schwartz dostal puk před bránu, ale nedokázal jej dobře trefit a tak kotouč proskotačil vedle branky Holtbyho.
17:28
Tato přesilovka už je využitá! ALEXANDR OVEČKIN dostal pas na svůj oblíbený levý kruh. Nepálil ale z první, naopak si dal trochu času na zamíření a pak střelou zápěstím do horního růžku nedal Huttonovi šanci. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Nicklas Bäckström.
17:11
Capital se až teď usazují v útočném pásmu.
16:35
První třetina je plná vyloučení. Tentokrát si zahraje přesilovou hru domácí tým, Kyle Brodziak přesekl Schmnidtovu hokejku.
15:55
Colton Parayko střílel z levé strany a kotouč se odrazil do tyčky! Před Holtbym dobře clonil Patrik Berglund.
15:03
Blues drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím nestřílí. Až teď to Perron zkusil, ale z pravé strany minul Holtbyho bránu.
14:12
Další trest pro domácí tým. Ten se provinil tím, že měl šest hráčů na ledě.
13:21
Oba týmy jsou v plném počtu. Hrajeme tedy zase opět v pěti na obou stranách.
12:58
Washington zatím hraje lépe na puku, má lepší pohyb, jen zatím nemá kvalitní finální fázi.
11:52
Karl Alzner měl zajímavou pozici na levém kruhu, ale minul Huttonovu bránu.
11:21
Ta přesilovka trvala ale jen 5 vteřin. David Perron totiž ve snaze neztratit pásmo a nepustit Caps do přečíslení použil nedovolené bránění.
11:16
Teď dostanou hosté šanci více se dostat do hry, budou mít totiž přesilovkou hru. Z domácího týmu na trestnou lavici zamíří Nate Schmidt za držení Vladimira Tarasenka.
10:15
Washington měl i díky dvou přesilovek lepší vstup do zápasu, ale zatím jej nedokázal zúročit gólově.
09:35
Nahození za bránu sebere Holtby a pomůže svému týmu s rozehrávkou.
08:43
Z mezikruží pálil hodně nebezpečně Justin Williams, Holtby předvedl výborný zákrok, když puk vyrazil pravým betonem.
07:17
Ale začínají vyhozením, takže Washington už moc času mít nebude.
07:09
Jay Bouwmeester (St. Louis) byl vyloučen za sekání a St. Louis tak bude 23 sekund hrát jen ve třech.
06:25
Zápěstím pálil Ovečkin po přihrávce Bäckströma z levého kruhu. a vznikly z toho zmatky před brankou Huttona.
05:32
Za příliš mnoho hráčů na ledě St. Louis bude mít Washington přesilovku.
05:32
Justin Williams hledal přihrávkou jednoho ze svých spoluhráčů. ale ta přihrávka byla sražená, takže se dostala do moci hráčů St. Louis.
04:26
Carl Gunnarsson dobře zachytil rozehrávku Washingtonu a nahodil puk do útočného pásma. Tam o něj však jeho spoluhráči přišli.
03:07
Matt Niskanen nahazoval z pravé strany od modré čáry před Huttona, puk ale prosvištěl bez povšimnutí kolem branka hostů.
02:17
Ve velmi dobré pozici se objevil jeden z hostujících hokejistů, trefil ale jen dobře postaveného Holtbyho v brance.
01:50
St. Louis zatím Holtbyho nezaměstnalo, teď jej zastavilo zakázané uvolnění, hra se přesune před Huttona.
00:58
Ovečkin hledal přihrávkou zpoza brány Kuzněcova, ale hokejku svého spoluhráče nenašel.
00:01
Verizon Center zní americká hymna, zápas za chvíli začne.
Statistiky zahajujících brankářů:

Braden Holtby (WAS): 14 zápasů, průměr 1,99, úspěšnost 92,7 %, 1 čisté konto
Carter Hutton (STL): 6 zápasů, průměr 2,77, úspěšnost 90 %, 0 čistých kont

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Orpik (A), Schmidt – Burakovsky, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Williams, Bäckström (A), Johansson – T. Wilson, Eller, Winnik – Connolly, Beagle, Sanford.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Bortuzzo – Perron, Stastny (A), Schwartz – Tarasenko (A), Lehterä, Fabbri – Jakupov, Berglund, Jaškin – Reaves, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Tim Peel, Ian Walsh – Darren Gibbs, Darren Gibbs.

Vzájemné zápasy:

V minulé sezoně se utkaly třikrát, pokaždé zvítězil hostující tým a dvakrát to bylo St. Louis. V této sezoně se utkají poprvé. Doma Washington z posledních čtyř zápasů porazil St. Louis jen jednou.

Poslední vzájemný zápas: St. Louis 1:5 Washington
Poslední vzájemný zápas na ledě Caps: Washington 0:4 St. Louis
St. Louis Blues:

St. Louis rozjelo sezónu velmi dobře, s 25 body okupuje 2. příčku jak v Západní konferenci, tak v Centrální divizi za Chicagem. Navíc si může pochvalovat i dobrou formu, na černou sérii tří proher dokázalo navázat sérií čtyř výher v řadě.

Venku ovšem mají Blues co zlepšovat. Z 9 zápasů mají bilanci 3-0-1-5 a až v minulém zápase prolomili sérii čtyř venkovních proher v řadě. Dnes Bluesmani zakončí dvouzápasový trip po kluzištích soupeře a pak je bude čekat pět zápasů na domácím ledě.

Poslední zápas: Boston 2:4 St. Louis
Washington Capitals:

Washington má znovu, jako každou sezonu, jen ty největší ambice a postup do play-off je pro něj povinností. Zatím je v tabulce s 24 bodyna 5. místě Východní konference a 3. místě Metropolitní divize. Výsledky by si ale v poslední době jistě představoval lepší. Z posledních pěti zápasů si připsal pouze dvě výhry a jednu prohru po prodloužení.

Na domácím ledě Capitals zatím odehráli 9 utkání a mají tam bilanci 5-1-0-3. Z posledních čtyř zápasů mají shodně po dvou výhrách a prohrách. Caps dnes čeká čtvrtý z pěti domácích utkání vřadě, poté poputuje na zápas do Toronta, aby se hned na to zase vrátili před své diváky.

Poslední zápas: Washington 2:3 Columbus
Zdravím a vítám všechny hokejové fandy u sledování kanadsko-americké NHL. Dnes vnoci nás čeká hodně bohatý program, do kterého se zapojí 24 týmů. Nás zde bude zajímat zápas Washingtonu Capitals se St. Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.