A to už je z mé strany k tomuto zápasu vše. Loučí se s Vámi, a přeje pěkný zbytek noci či příjemné ráno, Petr Sumbal.

Vyhrané buly: 33:28
Zápas je u konce, se šťastným koncem pro domácí Winnipeg, který potvrdil skvělou formu, kterou momentálně má. Tu mělo i Chicago, jenže tento zápas vůbec nezvládlo. První dvě třetiny ještě bylo mírně lepším týmem a střelecky i výrazně aktivnějším a prohrávalo jen o gól díky přesné trefě Morrisseyho. Jenže místo toho, aby se ve třetí třetině vrátilo dohry inkasovalo další gól od Thorburna a pak během 11 sekund další dva od Laineho a Petana. A zkáza Chicaga byla tímto dokonána. Třešničkou na dortu je pro doácí čisté konto spolehlivě chytajícího Connora Hellebuycka.
Střely na bránu ve třetí třetině: 11:7
59:42
Je tu možná předposlední zapískání rozhodčích v zápase. To nám oznámilo ofsajd Jets.
59:26
Hellebuyck předvedl další zákrok, tentokrát vychytal Pánika.
59:01
Rychle venku z brány musel být Darling, aby zamezil dalšímu problému, a stihl to včas.
58:10
Darling si připsal snadný zákrok a ihned stihl holí rozehrát puk.
56:49
Winnipeg zdá se ještě nemá dost. Troubova střela byla zablokována obranou Hawks.
56:22
Po střele Brenta Seabrooka opustil kotouč hrací plochu.
54:59
Petan ztratil puk na útočné modré, ale brejk Chicaga z toho na štěstí pro něj nebyl.
54:40
Patrick Kane zkusil pozornost Hellebuycka, ten si dobře hlídal svou přední tyč.
53:43
To že není dnes Chicago ve své kůži je zjevné ze skóre. Ale projevuje se to i na tom, že zaznamenalo více icingů, než je u něj zvykem. Právě jsme viděli další v pořadí.
53:10
Darling zasáhl proti ráně Paula Postmy od modré.
52:57
Tentokrát to byla modrá čára, co zastavilo Panarina. Píská se ofsajd.
52:29
Artemij Panarin pobídl Hellebuycka k dalšímu zákroku. Ten už není daleko k prvnímu čistému kontu sezony.
51:58
Vinnie Hinostroza je zřejmě zraněný,neboť jej v lajně s Kanem a Toewsem nahradil Nick Schmaltz.
51:05
Kempný ušetřil Darlingovi střelu, když ji zablokoval vlastním tělem.
50:52
Kempný chtěl vyslat do útočného pásma Paníka, toho ale zastavil hvizd rozhodčího oznamující ofsajd.
48:43
Winnipeg právě vstřelil branku!
Ihned po buly tu máme další branku domácích. Za brankou Chicaga, ve které už byl Scott Darling, vybojoval puk Daňo a poslal jej zadovkou NICU PETANOVI. Ten napoprvé netrefil puk dobře, čímž možná zmátl Darlinga, a podruhé už skóroval a zvýšil na 4:0. Asistence: Marek Daňo.
48:32
Crawford pro dnešek dochytal. Vymění jej Scott Darling.
48:32
A vypadá to, že už je rozhodnuto. Byfuglien znovu podlehl svým útočným choutkám, když objížděl branku a chtěl kotouč zasnout za Crawforda. Ten se ale odrazil k PATRIKU LAINEMU, ale jej poslal do sítě. Asistence: Dustin Byfuglien, Nikolaj Ehlers.
47:32
Brandon Tanev nahodil puk za branku Crawforda a šel střídat. stejně jako jeho spoluhráči.
46:27
Blake Wheeler zakončoval z blízka, ale Crawford tentokrát své spoluhráče podržel.
44:41
Domácí už vedou o dva góly.CHRIS THORBURN předvedl nenápadnou střelu z pravé strany, ale dokázal trefit růžek Crawfordovy branky a ten se musí hodně červenat, že ten puk pustil za svá záda. Asistence: Paul Postma
43:22
Laine nahrál Scheifelemu a ten se neostýchal prozkoušet Crawforda z hodně ostrého úhlu.
42:00
Nejprve střílel z úhlu Weeler a pak ještě od modré čáry Ben Chiarot. Crawford se musel otáčet, ale všechno zvládl.
41:12
Arťom Anisimov střílel vedle, do útoku mohou vrazit domácí.
40:45
A na druhé straně musel Crawford zastavit lapačkou střelu Nikolaje Ehlerse.
40:18
Snadný zákrok si na úvod třetiny připisuje Hellebuyck.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 4:07.
Střely na bránu ve druhé třetině: 7:12
Je za námi i druhá třetina utkání, které je chudé na góly, i když tempo mu rozhodně nechybí. Winnipeg byl v první části druhé třetiny pod tlakem Blackhawks, čemuž hodně napomohla přesilovka 5 na 3, kterou hosté měli. Pak se hra vyrovnala a i Jets se dostali do zajímavých palebných pozic. Ani jeden z týmů se ovšem neprosadil, a tak domácí stále vedou 1:0.
40:00
39:55
Jets jsou ale uzavřeni u mantinelu a na žádnou střelu už to nevypadá.
39:34
Puk se dostal až do ochranné sítě, uvidíme vhazování před Crawfordem.
38:39
Dlouhý úsek bez přerušení zastavila až střela domácích, kterou Crawford pokryl.
38:20
Probíhá boj o puk v rohu hřiště blíž Crawforda.
37:33
Hraje se momentálně sice nahoru dolů, ale nevidíme žádné zakončení.
36:02
Na druhé straně zaměstnával Hellebuycka Kane, ten si také poradil a vyrovnání nedopustil.
35:39
Patrik Laine byl v hodně zajímavé situaci, ale po střele z pravé strany jen nechal vyniknout Crawforda.
35:10
Ehlers zavezl puk do útočné třetiny, ale nedokázal puk předat Byfuglienovi.
34:52
Pánik natáhl ke střele z levého kruhu, ale proti Hellebuyckovi neměl šanci.
33:55
Nejlepší střelec NHL Laine tentokrát další branku nepřidá, zákrok si připisuje Crawford.
33:23
Tvrdou střelu Duncana Keitha schytal do helmy Jacob Trouba. Rozhodčí pro jistotu přerušili hru, ale Trouba se okamžitě zvedl z ledu a odjel na střídačku.
33:08
Zakázané uvolnění zastavilo hru, provinilo se Chicago.
32:40
Gustav Forsling střílel z levého kruhu, minul ovšem branku domácích.
31:43
Po přihrávce Trouby střílel od modré Toby Enström. Coreyho Crawforda však nepřekonal.
30:59
Daňo ztratil kotouč a Chicago může znovu v poklidu vyvést puk pryč ze svého pásma.
30:37
Jets se zatím nemohou usadit v útočném pásmu.
30:10
Střelu si ale připisuje Chicago, jmenovitě Marcus Krüger.
29:47
Za faul na Taneva při jeho zakončení si půjde na trestnou lavici odpočinout Michal Kempný.
29:47
Tanev dobře vypálil a Crawford se znovu musel činit a zasahovat betonem.
29:24
Už druhý icing po sobě přdvedli hokejisté Blackhawks.
29:15
Daňo se po dobré práci Petana dostal do palebné pozice, jen ale nechal vyniknout Crawfordovu lapačku.
28:52
Kempný nahodil puk do útočného pásma, tam byl ale jen Wheeler.
28:06
Dennis Rasmussen našel Anisimova, ten ale za bránou o puk přišel.
27:42
Domácí si můžou oddechnout, protože jsou již v plném počtu. Po Hellebuyckově dalším zákroku je tu reklamní pauza.
27:37
Brent Seabrook vystřelil, Hellebuyck vyrazil a jeho spoluhráči hned ujížděli do brejku.
27:17
Domácí se dokázali osvobodit.
25:39
Ben Chiarot vyhodil puk ze hry a bylo to bez teče. Winnipeg tak jde do tří.
25:32
A na druhé straně předvedl důležitý blok Jacob Trouba.
25:25
Domácí jeli v oslabení 2 na 1, ale skvělý obraný zákrok předvedl Duncan Keith, který se položil do přihrávky Burmistrova.
24:46
Paul Postma je vyloučen za hákování.
24:22
Andrew Copp se ocitl ve velké šanci. Střílel z levé strany a Crawford nezasáhl zrovna jistě. Ale hlavní pro něj je, že neinkasoval.
23:34
Hellebuyck chytil střelu Patricka Kanea, na kterou dobře viděl.
23:01
Puk teď skončil na střídačce Chicaga, a tak si alespoň mohl zachytat i náhradní brankář Scott Darling.
22:30
A znovu je to Mark Scheifele, kdo ohrozil Crawforda, tentokrát z mezikruží.
22:10
Mark Scheifele střílel z pravé strany na přední tyč, ale Crawforda nepřekonal.
21:50
Už je po přesilovce, ale Hellebuyck si musel připsat další zákrok.
21:18
Výborně teď zahrál Byfuglien, který pozdržel nějaký čas z přesilovky hostů.
20:49
Až teď se po dlouhé kombinaci hostů musel činit Hellebuyck.
20:30
Jets se zatím brání dobře, Chicago nemá střelu na bránu.
20:01
Připomínám, že hosté mají výhodu přesilové hry, Na trestné lavici je Josh Morrissey.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 3:10.
Střely na bránu v první třetině: 6:8
Skončila nám první část zápasu, ve které bylo mírně aktivnější Chicago, ale i Winnipeg si dokázal vytvořit zajímavé šance a byl to právě on, kdo dokázal jednu z šancí na rozdíl od hostů využít, když se trefil Josh Morrissey. Ten v závěru třetiny přinesl Chicagu první přesilovku, která se přenese do druhé třetiny. Uvidíme, jak s ní Blackhawks naloží.
20:00
Podle rozhodčího ale nebyl, a tak musí Morrissey na trestnou lavici za napadení a hosté si v závěru třetiny ještě zahrají přesilovku.
19:25
Vše začalo ostrým hitem Morrisseyho na Hinostrozu, který se ovšem zdál čistý.
19:25
Na závěr třetiny tu máme ještě potyčku, do které se zapojila většina hráčů na ledě.
19:15
Nikolaj Ehlers nabízel svůj puk někomu na teč, ale nikdo takový se nenašel.
18:48
Rána Hjalmarssona na durhé straně byla ztečována vedle.
18:09
Dustin Byfuglien byl v další šanci, tentokrát přestřelil branku hostů.
17:38
Jets znovu ukázali kvalitní defenzivu a teď mohou být zase nepříjemní vepředu.
16:28
Blake Wheeler byl úplně volný na pravém kruhu, ale trestuhodně minul bránu.
15:37
Zajímavou akci předvedl ofenzivní bek Dustin Byfuglien Jets, který si najel až před Crawforda, ten jej ale vychatal.
15:08
Laine ukázal, že umí svému týmu pomoci i v obranné činnosti.
14:46
Hellebuyck raději nerozehrával poté, co zachytil nahozený puk, protože už se proti němu řítili hráči Blackhawks.
14:30
Na ledě se za Winnipeg objevuje i Alexandr Burmistrov, jenž poslední zápas vynechal a jeho start byl dnes nejistý.
13:46
Spolehlivý zákrok proti Pánikově střele, která šla doprostřed brány si poradil Hellebuyck.
13:22
Chicago má puk častěji na svých holích, ale žádnou velkou šanci si ještě nevytvořili.
12:40
Tentokrát už musel Connor Hellebuyck zasahovat proti ráně Andrewho Desjardinse a poradil si na výbornou. Puk se rozhodl nerozehrát, a tak tu máme další komerční přestávku.
11:58
Artemij Panarin střílel zápěstím z pravého kruhu mimo.
10:54
Jacob Trouba střílel od modré, ale ta střela na Crawforda neprošla.
10:21
Chicago už se chystalo provést výpadek do pásma domácích, zastavil jej ovšem ofsajd. Na řadě je komerční přestávka.
09:34
Patrik Laine teď puk nahodil za bránu a on i jeho spoluhráči půjdou střídat.
08:36
Domácí jsou při chuti. Po přihrávce Laineho střílel z mezikruží nebezpečně Mark Scheifele.
06:26
Winnipeg přečkal menší tlak hostů a pak sám udeřil. Už Mark Scheifele byl v zajímavé pozici, ale ještě přihrál JOSHOVI MORRISSEYOVI, který vypálil z mezikruží, překonal Crawforda a připsal si svůj první kariérní gól v NHL. Asistence: Mark Scheifele, Nikolaj Ehlers.
05:24
Vinnie Hinostroza dostal pas od Kanea, ale pálil nad branku.
04:24
A Richard Pánik se vzápětí prezentoval střelou na Hellybuycka.
04:08
Wheeler předvedl ostrý hit na Páníka.
03:29
Dustin Byfuglien se teď snažil překonat Crawforda z velkého úhlu, ten byl však pozorný a tu střelu pokryl.
03:05
Scheifele získal puk a mohl jít do zajímavé šance, zastavil jej ale ofsajd.
02:47
Duncan Keith dostal přihrávku na modrou čáru a vypálil. Hellebuyck si připsal zákrok betonem.
02:12
Zakázané uvolnění vrátí hru před Crawforda.
02:03
A závažnější zákrok si připisuje i Corey Crawford na druhé straně.
01:52
Andrew Desjardins poprvé zaměstnal Connora Hellebuycka. Ten si s jeho střelou z prvého kruhu poradil.
01:24
Dustin Byfuglien sebral puk ve svém obranném pásmu a založil akci Jets, která ke střele nevedla.
00:58
První minuta už končí, zatím čekáme na nějakou větší akci.
00:46
Oba týmy poslaly na led druhé formace. Hra se tentokrát přerušila, protože kotouč vypadl ze hry.
00:30
Hra je poprvé přerušena kvůli icingu domácího týmu.
00:01
Ve Winnipegu už dozněla americká hymna a na řadě je ta kanadská.
Statistiky zahajujících brankářů

Connor Hellebuyck (WPG): 11 zápasů, průměr 2,7, úspěšnost 90,8 %, 0 čistých kont
Correy Crawford (CHI): 13 zápasů, průměr 2,01, úspěšnost 93,4 %, 2 čistá konta

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Morrissey, Trouba, Enström, Postma, Chiarot – Laine, Scheifele, Daňo (C) – Wheeler, Petan, Ehlers – B. Tanev, Lowry, Copp – Thorburn, Howden, Burmistrov.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – B. Campbell, Keith, Seabrook, Kempný, Hjalmarsson, Forsling – P. Kane, Toews (C), Hinostroza – Hossa, Anisimov, Panarin – Pánik, Krüger, Desjardins – Tootoo, Rasmussen, Schmaltz.

Rozhodčí: Tom Kowal, Kendrick Nicholson – Kory Nagy, Steve Barton.

Vzájemné zápasy

Chicago je jasně úspěšnějším celkem ve vzájemných bitvách. Vyhrálo poslední čtyři a šest z posledních sedmi. Ani na domácím ledě to pro Winnipeg není lichotivější, Chicago tam dokázalo zvítězit dokonce v devíti z posledních desíti utkání.

Poslední vzájemný zápas: Winnipeg 4:5 Chicago (po prodloužení)
Chicago Blackhawks

Chicago je dlouhodobě špičkou NHL, a výjimkou není ani současný sezona. Tým z Větrného města se nachází na 1. místě jak Západní konference, tak Centrální divize. Celkem dokázalo během 16 zápasů nasbírat už 24 bodů. A formu má Chicago excelentní. Z posledních devíti zápasů má osm výher a jen jednu prohru po prodloužení.

Na cizích kluzištích se Chicagu daří méně, bilance 1-2-0-2 není sice špatná, ale je to něco, na čem by Blackhawks mohli zapracovat. A vypadá to, že se to daří, protože po dvou porážkách dokázali následně z cest přivést plný počet šesti bodů. Dnešním zápasem Chicagu začíná dlouhatánská šňůra sedmi venkovních duelů vřadě.

Poslední zápas: Chicago 3:2 Montreal
Poslední venkovní zápas: St. Louis 1:2 Chicago (po prodloužení)
Winnipeg Jets

Winnipeg měl skvělý začátek sezony, který jej vyšvihl až na současnou 4. příčku v Západní konferenci. V Centrální divizi, do které náleží, to pak s 18 body dělá 2. místo. Winnipeg si stále drží celkem slušnou formu, za kterou jistě dluží i nejproduktivnějšímu hráči NHL, Marcu Scheifelemu a nejlepšímu střelci soutěže, Patriku Lainemu. Z posledních čtyř zápasů vyhrál tři, ten zbývající prohrál až po prodloužení s Coloradem.

Doma Jets mají bilanci 2-3-0-4, na dvě domácí prohry navázali porážkou Dallasu 8:2 a výhrou na nájezdy proti Kings. Po dnešním zápase Tryskáče čeká pět zápasů na cizích kluzištích, které mohou s jejich pozicí značně zatřást. Tam se prokáže, zde musíme brát Winnipeg vážně.

Poslední zápas: Winnipeg 3:2 Los Angeles (po nájezdech)
Ještě jednou přeji příjemnou noc při sledování zámořské NHL. Ta dnes v noci nabídne rovnou 13 utkání, my se v této online reportáži zaměříme na duel Winnipeg Jets proti Chicagu Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.