NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Arizona - 6. října 2017   04:00

Anaheim
Anaheim
09:16' Perry (Rakell) • 35:23' Perry (Rakell, Cogliano) • 35:54' O. Kaše (Silfverberg, Montour) • 53:45' Cogliano (Perry) • 56:30' Rakell (Cogliano)
5:4
(1:2, 2:2, 2:0)
Arizona
Arizona
04:44' Duclair  (Goligoski, Rieder) • 08:32' Keller  (Goligoski, Domi) • 28:20' Domi  (Ekman-Larsson, Dvorak) • 33:50' Fischer  (Perlini, Goligoski)
Anaheim
Gibson (Berra) – Manson, Fowler, Montour, Beauchemin, Bieksa, Jaycob Megna – Silfverberg, Rakell, Cogliano – Perry, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Wagner – O. Kaše, D. Grant, Boll.
Kevin Pollock, Jon Mclsaac – David Brisebois, Brad Kovachik
Honda Center, Anaheim
17174 diváků
Arizona

Ode mě je to už z tohoto zápasu úplně vše, dobré ráno přeje Petr Sumbal.

Ztráty puku: 14:13
Anaheim dokázal v úvodním zápase sezony porazit na svém ledě Arizonu 5:4. Ale pořádně se nadřel. Během druhé třetiny v jednu chvíli prohrával u o tři branky, ale nevzdal se a utkání dokázal otočit. Na perfektním obratu se podílel i Ondřej Kaše, který snižoval na 3:4. Šest minut před koncem třetí třetiny pak srovnal Cogliano a rozhodující trefu si připsal o další tři minuty později Rakell. Důležitým hráčem byl dnes pro Anaheim Corey Perry, který si připsal dva góly a asistenci, Tři body si připsal ještě Rakell a hostující Goligoski.
59:50'
Střela Ekmana-Larssona z levého kruhu na Gibsona neprošla.
59:45'
Ani Francois Beauchemin prázdnou bránu netrefil a znovu se píská icing.
59:32'
Fowler s Rakellem dokázali vyhodit puk a čas se pro Arizonu krátí.
59:16'
Jakob Silfverberg mířil přes celé hřiště do prázdné brány, ale tu netrefil a tak se píská icing.
59:00'
Arizona se drží v útočném pásmu, ale potřebuje si vypracovat střeleckou pozici.
58:17'
Je to tak, Domingue už zůstal na střídačce a Arizona to zkouší v šesti.
58:17'
Arizoně už času na vyrovnání moc nezbývá. Hosté si berou oddechový čas a budou jistě uvažovat o odvolání brankáře.
57:37'
Najednou je na hokejkách Anaheimu větší klid a domácí si hlídají náskok.
56:30'
Anaheim právě vstřelil branku!
Ducks dokonali dokonal obrat! Cogliano přihrál na pravý kruh na RICKARDA RAKELLA a ten propálil Domingua. Ten si tento gól za rámeček nedá, protože střela mířila na jeho lapačku. On si sice na puk sáhl, ale vyrazit ho nedokázal. Anaheim poprvé v zápase vede. Asistence: Andrew Cogliano.
55:32'
Cogliano našel před brankou Rakella a Domingue se musel činit, aby udržel nerozhodný stav.
54:27'
Po komerční přestávce se opět pokračuje ve hře. Stav je vyrovnaný, uvidíme, jestli nás čeká i prodloužení.
53:45'
A je vyrovnáno! Perry nahodil puk na branku z pravé strany a puk skončil se štěstím v síti, když se odrazil od brusle ANDREWA COGLIANA. Perry přidal k dvěma gólům asistenci a dnes je tahounem Anaheimu. Asistence: Corey Perry.
53:39'
Ondřej Kaše přihrál Vermettovi a ten zápěstím vystřelil na Domingua. Ten puk chytil, i když se mu snažil český mladý útočník clonit ve výhledu.
53:10'
Rychlá střela Silfverberga donutila Domingua k dalšímu zákroku. Znovu to brankář Coyotes zvládl.
53:07'
Píská se ofsajd, Arizoně se přechod do útočného pásma nepovedl.
52:35'
Anaheim zamkl Arizonu v jejím obranném pásmu, ale ani jedna z jeho střela nepřekonala Domingua.
51:24'
Perry vypálil z pravého kruhu. Útočník Anaheimu ale nevyrovnal a ani si tak zatím nemohl připsat hattrick.
50:54'
Tobias Rieder se dostal s pukem do útočného pásma, ale proti přesile tří hráčů Anaheimu neudržel puk.
51:04'
Anthony Duclair vystřelil z pravé strany a trefil tyčku Gibsonovy brány.
49:42'
Logan Shaw ztratil rovnováhu i puk a Arizona okamžitě ujížděla do protiútoku. To musel po střele Martinooka hasit Gibson a následně se posunula jeho branka.
48:40'
Stromeho střela zápěstím z prostoru v mezikruží byla sražena vedle brány Anaheimu.
47:29'
Fowler vystřelil od modré a Dominuge puk jen vyrazil. Andrew Cogliano měl před sebou poloprázdnou bránu, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z čepele hokejky.
46:52'
Nick Ritchie střílel od modré a Domingue musel znovu nechat vyniknout svou lapačku, aby udržel náskok svého týmu.
46:28'
Ondřej Kaše se dostal do zajímavé šance, vystřelil zápěstím z mezikruží a Domingue měl co dělat, aby puk chytil.
46:00'
Dnešní utkání sleduje 17174 diváků.
45:42'
Po vhazování se kotouč odrazil k Gibsonovi a ten jen přikryl pod lapačku.
45:35'
Brendan Perlini si rychlou brzdou vytvořil prostor pro střelu. Ta ale nemohla nijak Gibsona překvapit.
44:58'
Josh Manson dostal přihrávku na modrou čáru a hned kotouč nasměroval na bránu. Tam stál připravený Louis Domingue.
43:39'
Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Domingua. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:49'
Jakob Silfverberg hledal před bankou postaveného Granta, ale ten byl dobře obránci Coyotes pokrytý.
41:29'
S pukem se hezky otočil Jakob Silfverberg o velké šance dostal Antoina Vermetta. Jeho dělovka z mezikruží ale prolétla vedle.
40:58'
Christian Fischer rozjíždí akci Arizony z obranného pásma.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:12.
Ve druhé třetině se strhla pořádná přestřelka. Výsledkem je, že stále vedou hosté o gól, ale měli už mnohem větší zákrok. Arizona vedla už 4:1 a vypadalo to, že by mohla odvézt na úvod sezony cenné dva body z Anaheimu. Jenže domácí se nevzdali a i díky Ondřeji Kašemu stáhli svou ztrátu na rozdíl jediné branky. Nejprve snížil svým druhým gólem v zápase Perry, pak se prosadil právě Kaše. Třetí třetina slibuje ještě pořádné drama.
40:00'
39:55'
Ještě jedna velká šance Arizony. Zvonilo břevno branky po zásahu Gibsona proti střele Kellera.
39:30'
Oliver Ekman-Larsson vypálil znovu a tentokrát už musel John Gibson zasahovat. Lapačkou dokázal chytit puk.
39:13'
Pověstná střela Ekmana-Larssona byla zablokovaná, a tak mohl zůstat Gibson v klidu.
38:44'
Perryho rychlé zápěstí znovu úřadovalo. Ale tentokrát útočník Anaheimu na Domingueho nevyzrál. Tomu stačilo udělat rozklek a puk ho trefil.
38:07'
Gibson dokázal zasáhnout proti střele Brada Richardsona.
36:53'
Anaheim dokázal během chvíle pořádně zdramatizovat zápas a rázem je i publikum hlasitější.
35:54'
Anaheim už ztrácí jen jeden gól! Tentokrát se prosadil český útočník ONDŘEJ KAŠE, který dostal přihrávku od Silfverberga, vystřelil a skvěle využil toho, že Domingue měl zakrytý výhled. Dvě poslední střely Anaheimu skončily v bráně. Asistence: Jakob Silfverberg, Brandon Montour.
35:23'
Anaheim snižuje a už prohrává jen o dva góly. Gól vstřelil COREY PERRY, ale vylekou zásluhu má na něm Rackell, který přihrávkou před bránu přesně trefil hokejku Perryho, od které puk putoval za Domingua. Asistence: Rickard Rakell, Andrew Cogliano.
33:50'
Arizona právě vstřelila branku!
Další využitá přesilovka Arizony! Tentokrát se úspěšným střelcem stal CHRISTIAN FISCHER. Perlini předvedl přesnou a rychlou střelu zápěstím z levého kruhu a puk před GIbsonem jemně tečoval Fischer. Goligoski si připisuje už třetí dnešní asistenci. Asistence: Brendan Perlini, Alex Goligoski.
32:17'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (John Gibson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Jared Boll.
32:17'
Domingue byl atakován za brankou Perrym a brankář Arizony si to vůbec nenechal líbit. Okamžitě vystartoval na Perryho a strhla se šarvátka, kterou museli hasit rozhodčí.
31:50'
Kellerova střela na Gibsona neprošla, jeden z obránců Anaheimu se jí obětavě postavil do cesty.
30:41'
Derek Stepan se dostal za obranu Anaheimu. Gibson jej vychytal, ale puk vyrazil jen před sebe. Pak ještě dorážel Dvorak, ale nedokázal Gibsona překonal, i když ten už seděl na ledě.
30:34'
Nick Ritchie zbytečně sekl Domingua do betonu po jeho zákroku a hned jej museli hráči Arizony usměrnit, že tohle se nedělá.
30:23'
Hosté dobře zablokovali dvě střely Anaheimu. Další už na branku Arizony prošla, ale Domingue ukryl puk pod sebe.
30:00'
Střela Bieksy skončila jen na Dominguovi a pak puk putoval do ochranné sítě.
29:15'
Skvělý zákrok Domingua proti střele Montoura. Dnes se Arizona může na svého gólmana opravdu spolehnout.
28:49'
Za nedovolené bránění je vyloučen Fischer a nyní se můžou v přesilovce ukázat domácí.
28:20'
První střelu Ekmana-Larssona ještě dokázal Gibson chytit, ale na dorážku MAXE DOMIHO do prázdné brány se už jen díval. Hosté rychle využili přesilovou hru. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Christian Dvorak.
28:12'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Dennis Rasmussen – 2 min., hákování).
28:12'
Střela z úhlu před Dominguem změnila směr a jednička Coyotes měla co dělat, aby udržela svůj tým ve vedení. Puk těsně před ním tečoval Shaw.
27:35'
Dylan Strome tečoval kotouč těsně před Johnem Gibsonem, ale ani tentokrát nedokázal brankáře Ducks překonat.
27:14'
Francois Beauchemin vypálil od modré čáry, ale nebyl přesný. Branku Domingua minul.
26:34'
Arizona vyhodila kotouč ze svého pásma a Anaheimu v přesilovce už moc času nezbývá.
26:12'
Fowler dostal přihrávku na modrou a ihned vypálil. Ale Domingue předvedl parádní zákrok vyrážečkou.
25:40'
Arizona vyhodil puk. Anaheimu s rozehrávkou vypomůže i Gibson.
25:17'
Sekaním se provinil Fischer a Anaheim bude mít dobrou šanci na vyrovnání z přesilové hry.
25:11'
Vylučovat se bude tentokrát na druhé straně. Anaheim má výhodu, GIbson je na střídačce.
24:40'
Ducks vyhodili kotouč a tohle oslabení už jistě ustojí bez úhony.
23:46'
Další výborný zákrok Gibsona, tentokrát proti střele Kellera. Gibson dvakrát po době podržel svůj tým.
22:50'
Anaheim zahajuje oslabení dobře, hned se mu povedlo vyhodit puk.
22:46'
Za faul kolenem si bude muset Logan Shaw pobýt nějaký čas na trestné lavici.
22:05'
Skvělý zákrok Gibsona! Brankář Anaheimu vychytal obrovskou šanci Dylana Stroma, když vyrazil jeho střelu z mezikruží.
21:33'
Ihned po buly vypálil Logan Shaw. Mířil mezi betony, ale ty Domingue včas sklapl k sobě.
21:26'
Louis Domingue se nebál vystartovat ze své brány, aby byl u puku dříve než Rackell a zabránil tak šanci domácího mužstva.
20:36'
Domingue se ocitl na začátku druhé třetiny pod palbou, ale udržel prozatím vedení svého týmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:10.
První třetinu nové sezony mají oba týmy úspěšně za sebou. O něco lépe se dýchá hostům. Arizona měla lepší vstup do zápasu, když už v 9. minutě vedla po gólech Duclaira a Kellera 2:0. Anaheimu se podařilo bleskově snížit, když se trefil Perry. Pak měli Ducks dlouhou přesilovku pět na čtyři, ale využít se jim ji nepovedlo. A tak budou muset ve druhé třetině dotahovat jednobrankovou ztrátu.
20:00'
19:48'
Rickard Rakell ještě zavezl puk do útočného pásma, ale Anaheim puk ztratil, takže už asi v první třetině Domingua nezaměstná.
19:09'
Z úhlu vystřelil Jakob Silfverberg. Zasáhl ale jen rameno Domingua, který byl dobře postaven ve své brance. Tam prostor pro puk nebyl.
18:27'
Další vyhození Anaheimu. Tentokrát do středního pásmu, a tak mohou hráči domácího týmu vystřídat, icing se nepíská.
17:51'
Anaheim pod tlakem pouze vyhodil puk na zakázané uvolnění.
17:37'
Gibson se dobře zorientoval v chumlu hráčů na brankovišti a dokázal chytit puk po střele Christiana Fischera z blízka.
17:13'
Kaše vystihl přihrávku Arizony, ale následně také on nedokázal najít přesným pasem spoluhráče.
16:04'
Andrew Cogliano zavezl kotouč do pásma, rychle zabrzdil a vypálil. Domingue zasáhl bekhendem. A poradil si i se střelou, která na něj letěla hned potom od Shawa.
15:40'
15:06'
Rickard Rakell dostal hodně prostoru a využil ho pro střelu bekhendem z levé strany. Domingue kotouč vyrazil a hned potom jeho spoluhráči vyhodili.
14:42'
Anaheimu už zbývá jen minuta z jejich dlouhé přesilovky.
14:18'
A nyní se Arizoně podařilo vyhodit puk až za branku Gibsona.
13:51'
Ritchie vypálil z pravého kruhu. Domingue kotouč vyrazil a následně hosté dostali kotouč do středního pásma.
12:54'
Jakob Silfverberg nebezpečně střílel z blízka bekhendem, ale puk se odrazil od Connautona mimo Dominguovu branku.
12:18'
Začala dlouhá přesilovka Anaheimu. Pro domácí ideální příležitost na vyrovnání.
11:40'
Počet hráčů na ledě se srovná. Alex Goligoski zasáhl Bieksou vysokou holí. A protože hráči Anaheimu teče krev, je to na 2+2 minuty.
10:39'
Anaheim vyhodil puk a hosté musí zakládat svou přesilovkovou akci nanovo.
09:49'
Rakell je vyloučen za sekání a je tu první přesilovka Arizony.
09:16'
Rychlá odpověď Ducks! COREY PERRY si v útočném pásmu počínal hodně sebevědomě. Na levém kruhu si puk posunul trochu více na osu hřiště a pak rychlým zápěstím překonal Domingua, kterému dobře clonil Cogliano. Asistence: Rickard Rakell.
08:32'
Manson zablokoval první střelu Arizony, ale od jeho hokejky se puk odrazil přesně na čepel CLAYTONA KELLERA. Tomu už stačilo jen objet Gibsona a zakončit do prázdné brány. Pro Kellera je to první gól v NHL. Alex Goligoski, Max Domi.
08:04'
Kevin Connauton vystřelil zápěstím. Gibson si našel prostor na výhled a kotouč lapil do své rukavice.
07:46'
Krátký pobyt Duck v útočném pásmu se obešel bez střely na branku, už zase hrají hosté.
06:16'
Nick Ritchie vystřelil z blízky z pravé strany, ale puk zvedl příliš vysoko, až do ochranné sítě.
06:04'
Domingue chytil nahození ze středního pásma. Následuje komerční pauza.
04:44'
Arizona po pěkné kombinaci otevírá skóre zápasu. ANTHONY DUCLAIR získal kotouč ve středním pásmu, přihrál Goligoskému a ten mu vrátil přihrávku před prázdnou bránu. Gibson neměl šanci se přesunout. Asistence: Alex Goligoski, Tobias Rieder.
04:37'
Kevin Bieksa zavezl kotouč do útočného pásma, ale pak ztratil puk.
03:33'
Hra je přerušena pro ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu blíž útočné třetině Anaheimu.
03:21'
Nahození od modré čáry ukryl do lapačky brankář John Gibson do své lapačky.
02:04'
Ondřej Kaše se na chvíli dostal k puku v útočném pásmu, ale obrana Arizony mu vystřelit nedovolila.
01:18'
Andrew Cogliano dostal přihrávku na pravou stranu před branku a bez přípravy vystřelil. Domingue si připsal další zákrok.
00:15'
Josh Manson vystřelil první kotouč na branku Arizony. Střelou od modré čáry Domingua nepřekonal.
00:01'
Zahajovací formace obou týmů už se připravují na úvodní vhazování.
Obě mužstva už se pomalu připravují na začátek utkání. Honda Center právě zní hymna USA.

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – Manson, Fowler, Montour, Beauchemin, Bieksa, Jaycob Megna – Silfverberg, Rakell, Cogliano – Perry, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Wagner – O. Kaše, D. Grant – Fiore.

Arizona Coyotes: Domingue (Raanta) – Hjalmarsson, Ekman-Larsson, Demers, Goligoski, L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan, Domi – Duclair, Dvorak, Rieder – Crouse, D. Strome, Perlini – Fischer, Richardson, Martinook.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Jon Mclsaac – David Brisebois, Brad Kovachik.

Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy patří oba do Pacifické divize, takže se dobře znají a během základní části se často utkávají. Minulou sezonu proti sobě hrály čtyřikrát a z toho třikrát triumfoval Anaheim. Dvakrát se Anaheim s Arizonou střetli také v přípravě na sezonu a oba si připsali po jedné výhře.
Arizona Coyotes

Arizona patřila loňskou sezonu mezi nejhorší týmy celé NHL. V Západní konferenci skončila na 12. místě s velkou ztrátou na play-off. Arizona má hodně mladý tým a prochází přestavbou, kterou v minulosti musel projít třeba i Edmonton.

V rámci přípravy sehrála Arizona šest utkání, zvítězit se ji povedlo jen dvakrát, jednou ještě prohrála až na nájezdy. Jediné dvě výhry Coyotes získali hned na začátku přípravy proti Anaheimu a pak úplně nakonec proti San Jose.
Anaheim Ducks

Anaheimu se minulá sezona povedla. Základní část zakončil na třetím místě Západní konference a pak se v play-off probil přes Nashville a St. Louis až do finále konference. Tam nakonec v šesti zápasech nestačil na Nashville.

Před novou sezonu odehrál Anaheim sedm přípravných zápasů s bilancí pouze tří výher a čtyř porážek, z toho jedna po prodloužení, to právě v posledním přípravném zápase na ledě Los Angeles.
Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu utkání utkání NHL mezi týmy Anaheim Ducks a Arizona Coyotes. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.