NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Carolina - 12. prosince 2017   04:00

Anaheim
Anaheim
05:55' D. Grant (L. Shaw) • 39:25' Silfverberg  • 41:52' L. Shaw (Welinski, Vermette)
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Carolina
Carolina
01:37' Williams  (T. van Riemsdyk) • 57:20' V. Rask  (Skinner, T. van Riemsdyk)

Československá stopa v utkání

Ondřej Kaše (ANA) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 18:37)
Střely na branku v zápase

Anaheim Ducks: 23

Carolina Hurricanes: 30
Je hotovo. Nakonec jsme sledovali závěrečné drama, ale Anaheim Ducks těsný náskok uhlídali, přestože nedokázali trefit prázdnou branku soupeře. Carolina začala v Kalifornii dobře, hned na začátku první třetiny vedla. Jenže Kačeři postupně výsledek otočili na svou stranu a zlepšili i herní projev. Ve druhé polovině duelu už Hurricanes neměli zdaleka tolik šancí, až na výjimky ve třetí třetině. To ale domácí skvěle podržel brankář John Gibson, jenž pobavil fanoušku výbornými zákroky. I díky němu Ducks vítězí těsně 3:2 a berou důležité dva body do tabulky. Carolina naopak pokračuje v nevyrovnaných výkonech. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.
59:33'
Čas ale Carolině hodně rychle běží, už ani ne půl minuty do konce a Canes se nemohou zatím usadit v útočné třetině.
59:02'
Kotouč po vyhození Anaheimu pomalu směřoval přes celé kluziště do branky, ale nakonec trefil jen tyčku. Už mohlo být rozhodnuto, takhle napětí pokračuje.
58:45'
Po souboji v levém rohu rozhodčí přerušují hru, nejspíš kvůli zalehnutému kotouči. Vhazovat by se znovu mělo v blízkosti zařízení Johna Gibsona.
58:31'
Scott Darling zůstává na střídačce a hosté to tedy zkusí se šestí hráči v poli. Uvidíme, zda se jim tento risk vyplatí.
58:31'
Carolina Hurricanes si podle očekávání vybírají oddechový čas.
58:31'
Anaheim Ducks vyhazují na zakázané uvolnění a hosté tak budou moci znovu pokračovat v útočném pásmu.
57:20'
Carolina právě vstřelila branku!
Hosté jsou necelé tři minuty před koncem základní hrací doby výsledkově zpátky v zápase. Tentokrát už to v útočném pásmu sehráli ukázkově. Jedna nahrávka následovala druhou, až kotouč trefil brankáře Johna Gibsona. Od něj se odrazil zpátky na brankoviště, kde stáli na dorážky připravení hned dva hokejisté Hurricanes. Jako první zareagoval VICTOR RASK, jenž doklepl touš do poloviny odkrytého zařízení. A dost možná nás tím pádem čeká závěrečné drama. Asistence: Jeff Skinner, Trevor van Riemsdyk.
56:27'
Justin Faulk se snažil najít místo, kudy procpat puk na útočníky přes střední pásmo. Ale znovu bez úspěchu, trefil pouze hokejku soupeřova hráče.
55:47'
Slavinovo nahození tečoval před brankovištěm Aho, ale finský hokejista přestřelil horní tyčku. Už se hraje docela dlouho bez přerušení.
55:15'
I když domácí vedou o dvě branky, v žádném případě nepolevují a jsou stále aktivnějším týmem na ledě. A Canes se začíná čas do konce třetí třetiny rychle krátit.
54:44'
Formace Anaheimu už byla dlouho na ledě, a tak potřebovala vystřídat. Během toho se málem hosté dostali do šance, jenže znovu pokazili kombinaci ve středním pásmu.
54:11'
Wagner a Vermette unikali v přečíslení dva na jednoho, ale zakončení se jim moc nepovedlo. Puk proto nedoskákal po ledě až za Darlingova záda.
53:41'
Po tlačenici na hostujícím brankovišti má Scott Darling puk pod kontrolou, rozhodčí proto bez váhání přerušil hru. Anaheim má k dispozici další vhazování v útočném pásmu.
53:16'
Ondřej Kaše to zkusil hned proti dvěma soupeřům za brankou, dlouho si vedl docela dobře. Potom mu ale nikdo v černém dresu nepomohl a o touš přišel.
52:41'
Carolina sice získala útočné pásmo, ale potom předvedli Ducks důraz u mantinel a soupeře o kotouč velice rychle obrali.
52:20'
Ryan Getzlaf je zpátky na ledě a to znamená, že Carolina neproměnila ani další přesilovou hru. Na druhé straně přerušuje hru Scott Darling a následuje komerční pauza.
51:52'
Neskutečné, co ve třetí třetině předvádí John Gibson. Nyní na brankové čáře zastavil další tutovku soupeře, i s pomocí beka Bieksy. A fanoušci jsou na nohou. Teď gólman Ducks drží svůj mančaft nad vodou.
51:35'
Teď se navíc celek z Východní konference dostal do postavení mimo hru a bude se vhazovat ve středním pásmu.
51:20'
Dobrá střela zápěstím Noaha Hanifina, ale také obránce hostů trefil jen prvního bránícího hráče před sebou. Většina početní výhody Caroliny už je pryč.
50:49'
Anaheimu už se podařilo puk vyhodit aspoň do středního pásma, ale hosté jsou stále velmi aktivní a nepolevují ve svém tlaku.
50:18'
Opět to byl Justin Faulk, kdo střílel. Nyní z prostoru za levým kruhem. Ale Gibson jeho ránu dobře viděl, proto neměl problém ji vyrazit betony před sebe.
49:56'
Carolina má možná jednu z posledních šancí, jak něco udělat s výsledkem. Na trestnou lavici je odeslán domácí Ryan Getzlaf za hákování, tudíž si Hurricanes zahrají přesilovku.
49:31'
Justin Faulk bez čekání střílel od modré čáry, trefil ale jen mantinel za brankou. Potom už se nikdo z útočníků Canes nedostal k dorážce.
49:08'
Halou to jen zahučelo. Velkou možnost neproměnil Adam Henrique, hned vzápětí na druhé straně John Gibson obral o tutovku soupeře, který měl před sebou polovinu prázdné klece. Gólman Ducks ho zastavil lapačkou.
48:37'
Na druhé straně se pokusil o dělovku Manson. Jeho rána ale nedoletěla až k brance, někdo před Darlingem ji zavčas zblokoval.
48:09'
Další šance Teräväinena a další zákrok brankáře Ducks. Ten na poslední chvíli zasáhl betonem a lapačkou, čímž zachránil svůj celek od inkasování. Velká možnost Canes.
47:35'
Domácí mimo jiné dobře hlídají obrannou modrou čáru, i proto se Carolina těžko dostává do šancí. Jako třeba nyní Teuvo Teräväinen, jenž neuspěl po kličce u mantinelu.
47:07'
Takový styl hokeje bude pochopitelně domácím vyhovovat. Čas do konce základní hrací doby se krátí a Carolině začíná téci do bot.
46:30'
Jacob Slavin a jeho tvrdá pumelice z dálky. Moc mu nechybělo, aby se prosadil, John Gibson by se pravděpodobně nestihl přesunout. Jenže minul.
46:10'
Ryan Getzlaf to nemyslel špatně, posílal hezkou nahrávku bekhendem před brankoviště. Jenže potom kotouč někdo vytečoval za mantinel a následuje komerční pauza.
45:48'
Carolina už delší dobu usiluje o kvalitní rozehrávku, ale zatím marně. Další nahozený dlouhý puk skončil jen na zakázaném uvolnění.
45:16'
Cam Fowler také hodně důrazný v osobním souboji, což se mu vyplatilo. Jeho tým sice po chvíli přišel o útočné pásmo, avšak to jej za současného stavu tolik mrzet nemusí.
44:45'
Chris Wagner uháněl za kotoučem, takže jej jako první v pravém rohu dostihl. Potom musel Scotta Darling přerušit hru, aby zabránil dalšímu nebezpečí.
44:10'
Puk končí sražený za mantinelem, vhazovat by se za okamžik mělo ve středním pásmu.
43:30'
Už to zkoušel aspoň z dálky hostující zadák Pesce, ale ten vůbec netrefil branku. Kdyby puk někdo před Gibsonem tečoval, možná měli Hurricanes větší šanci skórovat.
43:08'
Carolina se snaží odpovědět aktivním hokejem, ale zatím se vůbec nedostává do zakončení.
41:52'
Anaheim právě vstřelil branku!
Situace je teď pro Hurricanes ještě nepříjemnější. Ducks se hned od začátku třetí třetiny tlačili do útočného pásma, a to se jim vyplatilo. Scott Darling měl zkomplikované chytání tím, že ztratil hokejku. Čehož domácí okamžitě využili. Postupně z modré čáry dostali touš až mezi kruhy na zakončujícího LOGANA SHAWA, který svým druhým kanadským bodem v zápase posílá Kačery do trháku o dva zásahy. První bod v NHL vůbec si navíc zapisuje obránce Andy Welinski. Asistence: Andy Welinski, Antoine Vermette.
41:15'
Ryan Getzlaf se dostal jako první k odraženému kotouči na levém kruhu a kdyby bránící hráč Canes nezasáhl blokováním tělem, měl Darling veliké trable.
40:48'
Justin Williams hledal cestu přes střední pásmo do útoku, ale raději ještě kotouč vrátil zpátky, protože neměl nikoho, komu by mohl touš posunout na hokejku.
40:08'
Jordan Staal úspěšnější na vhazování ve středovém kruhy, navzdory tomu útočí Ducks. Ale ne dlouho, rychle se Carolina dokázala osvobodit.
40:01'
Za chvíli začne třetí třetina utkání. Skončí se v základní hrací době, nebo dnes uvidíme prodloužení? V takovém případě by Carolina musela minimálně vyrovnat skóre v Honda Center.
Střely na branku po dvou třetinách

Anaheim Ducks: 12

Carolina Hurricanes: 15
Nakonec jsme se i ve druhé třetině dočkali jedné branky. Ducks si přesilovky nevyužili, ale trefili se při hře pět na pět v poslední minutě prostřední periody. Jakob Silfverberg otočil skóre na domácí stranu a Hurricanes budou ve třetí třetině dohánět. Uvidíme, jestli se jim to povede.
40:00'
39:25'
Nejdříve měl před Gibsonem šanci Sebastian Aho, ten ji ale nevyužil. A tak skórují na druhé straně Anaheim Ducks. Po návratu do sestavy se prosazuje švédský útočník JAKOB SILFVERBERG, který prchl obraně soupeře do samostatného úniku. Tváří v tvář proti brankáři Scottu Darlingovi nezaváhal, v klidu zamířil a poslal kotouč pod horní tyčku. Domácí otáčejí vývoj duelu na svou stranu a poprvé dnes vedou. To pro ně bude důležité psychické posílení do závěrečného dějství. Bez asistence.
39:02'
Ohlášena poslední minuta prostřední části, ještě minimálně jednou se bude před druhým odchodem do kabin vhazovat ve středním pásmu.
38:48'
Rask na druhé straně před Gibsonem, ale proti sobě měl hned dva hráče soupeře, takže nestihl vypálit.
38:10'
Shaw nahazoval na připraveného Wagnera před brankovištěm, jenž chtěl překvapit Darlinga. Málem mu to vyšlo, ale útočník Anaheimu kotouč nezpracoval ideálně.
37:33'
Po delší době také hosté v útočném pásmu. Skinner zkoušel tečovat Ryanovo nahození od mantinelu, ale nedokázal to, kotouč šel úplně mimo.
36:44'
Ani tahle početní výhoda domácím nevyšla, i když si vytvořili nějaké šance. Carolina velmi dobře blokovala pokusy Ducks, především ty z dálky.
36:10'
Brandon Montour pálil z pozice za levým kruhem bez přípravy. Potom ale kalifornský celek přišel o útočné pásmo a Welinski musel hodně rychle spěchat do obrany.
35:20'
Fowler vypálil a Nordström puk zblokoval. Potom už ho Carolina dostává aspoň do středního pásma.
34:52'
Henrique dostal nahrávku od Getzlafa do šance, ale nedávná posila Anaheimu nedokázala přesně zakončit. Ale Ducks ještě zůstávají u Darlingovy klece.
34:40'
Hostující Sebastian Aho zlomil seknutím soupeři hokejku, takže musí jít pykat na dvě minuty za sekání. Tudíž tu máme podruhé v krátké domě domácí přesilovku.
34:35'
Znovu zásah pro domácího maskovaného muže, ještě uvidíme v této dvacetiminutovce jednu komerční pauzu. Za pár okamžiků pokračujeme.
34:17'
Domácí chybovali v rozehrávce u své klece a málem je to hodně mrzelo. V šanci Williams a také Skinner, druhý jmenovaný forvard Canes ale napálil pouze Gibsona u pravé tyče.
33:38'
Hosté jsou kompletní a naopak je tu vyhození Rasmussena přes všechny čáry, takže se hra přesune před Johna Gibsona.
33:16'
Ještě jedno vyhození až ke Gibsonovi a vypadá to, že Carolina by měla první oslabení zápasu ubránit.
32:40'
Adam Henrique před brankovištěm zajímavě tečoval nahozený puk, přesměroval ho ale pouze za branku. Polovina oslabení Caroliny už je minulostí.
32:12'
Až nyní se Norstromövi podařilo vyhodit přes všechny čáry. Ale Rickard Rakell se postaral o to, aby byl velmi rychle kotouč zpátky před klecí Hurricanes.
31:40'
Velmi rychlá kombinace Ducks po vhazování a Fowler před Darlingem tečoval puk těsně vedle pravé tyče. Nechybělo moc a domácí šli do vedení.
31:25'
Trevor van Riemsdyk je rozhodčími odeslán za katr, a to na dvě minuty za držení protihráče. Takže Anaheim Ducks před sebou mají první přesilovku zápasu a uvidíme, jak si s ní poradí.
31:00'
Sledujeme delší pasáž bez přerušení, to ale zatím nepomáhá k tvoření větších možností.
30:25'
Fleuryho dobrá obranná práce nepustila Ducks do přečíslení. Potom se ale stejně dostal Kaše na puk, i když až ve středním pásmu, kde neměl moc prostoru.
29:37'
Manson zabránil problémům pro svého gólmana, když nepustil do šance dvojici hráčů soupeře. Na druhé straně naopak dělovkou zahrozil Ryan Getzlaf.
29:05'
Mimochodem, Corey Perry po zranění nohy v první třetině stále není ve hře a zatím to nevypadá, že by se měl vrátit. To by pro Ducks byla další velká ztráta.
28:48'
Ani další nahození hostů v šanci nepramení, a tak na druhé straně kluziště raději hru přerušuje Scott Darling. Následuje první komerční přestávka prostředního dějství.
28:21'
Zakázané uvolnění tentokrát z hokejek celku z Východní konference. Ale hodně hraniční, rozhodčí teď byli možná zbytečně přísní.
27:40'
Ducks si snaží vytvořit aspoň optický tlak a držet kotouč v blízkosti soupeřova zařízení. Což se zatím domácím daří, budou ovšem potřebovat častěji střílet.
27:10'
Zatím největší šance této části. Cogliano dostal přihrávku od Getzlafa a Darling měl co dělat, aby puk vyrazil před sebe. Nakonec to i s troškou štěstí zvládl.
26:34'
Vhazování v útočném pásmu Caroliny, která se teď může zkusit prosadit. Ani Hurricanes ale nejsou tolik důrazní před Gibsonem, jak jsme mohli vidět v první periodě.
26:20'
Getzlaf s Rakellem dobře přešli do útočného pásma, ale žádné zakončení z toho nakonec nebylo.
25:54'
Vhazovat se bude po technickém přestupku ve středním pásmu.
25:29'
Bieksova střela po nahrávce zpoza branky, ale obránce Ducks napálil jen zadní mantinel. I nepřesnost střelby je důvodem, proč brankáři zatím mohou zůstat v klidu.
25:05'
Puk se od zadního mantinelu odrazil do domácího brankoviště, Gibson neváhal, pro jistotu přerušil hru.
24:41'
Ondřej Kaše měl namířeno do šance, ale pak se musel vrátit, protože zjistil, že kolem sebe na modré čáře má hned dva připravení bránící hokejisty.
24:08'
Na druhé straně to zkoušel Montour, ale jeho pokus vytečoval někdo v bílém dresu hokejkou mimo tři tyče.
23:51'
Jordan Staal vybojoval za klecí Ducks puk pro svůj tým a vybídl k šanci spoluhráče. Ten sice zakončil, ale trefil jen připraveného Gibsona. Vhazování v útočném pásmu Canes.
23:15'
Hanifinovo nahození na Teräväinena nevyšlo podle představ, mladý hostující útočník nedokázal mezi kruhy převzít kotouč na hokejku a zakončit.
22:58'
Carolina na hranici ofsajdu získala útočné pásmu, zákrok lapačkou má ale na druhé straně po nahození Cogliana Darling. Ani teď se maskovaný muž Hurricanes nemusel moc snažit.
22:34'
Zakázané uvolnění Caroliny je pouze potvrzením mých předchozích slov. Spousta nepřesností, málo šancí a hodně zbytečných přerušení.
22:08'
Zatím to ani ve druhé třetině není pro oko diváky nikterak velkolepý hokej. Týmy se hodně trápí ve středním pásmu, i proto brankáři nemají moc zákroků.
21:25'
Darling si zahrál s pukem, měl také nyní čas na rozehrávku, protože Ducks ještě nestihli dojet za branku. Potom už musel Noah Hanifin vylehnout šanci soupeře.
21:04'
Adam Henrique a jeho rychlý průnik po pravém mantinelu, na druhé straně zase nebezpečný Jeff Skinner. Jeho pokus John Gibson lapil do rukavice.
20:36'
Anaheim ukazuje, že bude chtít být ve druhé části daleko aktivnější. Snažil se vybojovat touš u klece soupeře, ale zatím marně.
20:06'
Ve druhé třetině si pro sebe první buly uzmula Carolina, ale nepodařilo se jí dostat dopředu. Naopak na zadní vrátka musel velmi dobře dávat pozor Pesce.
20:01'
Zanedlouho odstartuje druhá třetina utkání. Větší aktivitu v ní bude muset projevit hlavně Anaheim, který v úvodní části vyprodukoval pouhá čtyři zakončení na Scotta Darlinga.
Střely na branku po první třetině

Anaheim Ducks: 4

Carolina Hurricanes: 9
V první části jsme viděli na každé straně po jedné brance. Nejdříve velmi brzy otevřel skóre povedenou tečí hostující Justin Williams, potom z dorážky na brankovišti vyrovnal Derek Grant. Jinak ale gólmani nemají moc těžkou práci, uvidíme, zda se to v dalším dějství změní. Zatím sledujeme i tak spíše útočný hokej.
20:00'
19:25'
Nahozením na Silfverberga to zkoušeli i Cogliano, ale taktéž neúspěšně. Vypadá to, že první dvacetiminutovka skončí za vyrovnaného stavu.
19:03'
Začala poslední minuta úvodního dějství, puk mají na hokejkách Hurricanes. Ale také v tomto případě se hodně kostrbatě dostávají před klec soupeře.
18:37'
Puk skončil na domácí střídačce, po delší době tak máme přerušenou hru.
18:10'
Ještě zakončení Sebastiana Aha, to už je ale Kaše zpátky ve hře a Ducks zvládli také druhou početní nevýhodu v první části.
17:37'
Z trestu Ondřeje Kašeho zbývá už jen půl minuty a hosté neměli žádnou větší možnost. Pokud s něčím dnes Carolina nemůže být spokojená, tak jsou to přesilovky.
16:50'
Anaheim vyhazuje přes všechny čáry a má čas poslat na led čerstvé síly. Každopádně Hurricanes jsou velice rychle zpátky v útočném pásmu a připraveni kombinovat.
16:15'
Derek Ryan okamžitě pálil a sražený puk před brankovištěm ještě dorážel Skinner. Ani jeden ale neuspěl, Gibson dokonce vůbec nemusel zasahovat.
16:04'
Následuje další menší trest pro domácí mužstvo. Český útočník Ondřej Kaše je nucen odejít za katr a jeho tým tak musí podruhé absolvovat oslabení. Rozhodčí zákrok posoudili jako vražení na hrazení.
15:58'
Kevin Bieksa a jeho pokus přes dva bránící hráče. K brance sice nedoletěl, ale kdyby ho někdo tečoval, možná má Darling trable.
15:13'
Ani Carolina ale nemůže být úplně spokojená. Do útočného pásma se sice dostává, ale nezajišťuje pro Johna Gibsona práci. Z dálky to zkoušel aspoň obránce Slavin.
14:40'
Ducks se snaží už delší dobu o lepší rozehrávku, ale ta se jí nedaří. Kdykoli se domácí ocitnou ve středním pásmu, jejich šance tam končí.
13:47'
Scott Darling vyjel z branky a vyjel rozehrávat kotouč. Měl na to dost času, takže přesně našel hokejky spoluhráčů vepředu. Ani jedna strana barikády teď nikam moc nespěchá.
13:20'
Hurricanes až moc spěchali dopředu, na modré čáře je zastavuje postavení mimo hru.
13:08'
Bieksova nečekaná střela z otočky mohla Darlinga překvapit, kdyby ale trefila zařízení. To se ovšem nestalo, navíc potom Perry odkulhal na střídačku, nejspíš po střetu s Jeffem Skinnerem.
12:51'
Následuje komerční přestávka, za chvíli ale pokračujeme.
12:35'
Sebastian Aho bojoval o kotouč v pravém rohu útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů mu nepomohl, což rozhodlo. Fin to měl proti dvěma sokům hodně těžké.
12:18'
Už třetí zakázané uvolnění pro Ducks, takhle se Kačeři těžko budou dostávat do větších možností.
11:45'
Cam Fowler a jeho rozehrávka z obranné třetiny, ve středním pásmu našel dva volného spoluhráče. Ani jeden z nich ale neuspěl při následném zakončení.
11:08'
Po dlouhé době v útočné třetině také Anaheim, ale zatím to nevypadá, že by měl výrazněji ohrozit Darlinga.
10:27'
Domácí si nerozuměli v rozehrávce a vyhazují na zakázané uvolnění.
10:08'
Andy Welinski a jeho první minuty v zápase na ledě poté, co ho Ducks zařadili do sestavy. A hned měl co dělat, aby Nordström odstavil od puku.
09:44'
Cam Fowler je zpátky na ledě, John Gibson v brankovišti podržel puk a Ducks za sebou mají úspěšně první oslabení. Jejich gólman neměl popravdě příliš práce.
09:30'
Puk sražený po Skinnerově zakončení někam mezi diváky, takže bude muset následovat nové vhazování v útočném pásmu Caroliny Hurricanes.
08:48'
Faulkova střela trefila z venkovní strany tyčku, potom se kotouč odrazil do rohu. Ducks zatím nedávají moc prostoru soupeři na lepší zakončení, navíc už vyhodili za branku Darlinga.
08:04'
Carolina nezačala v přesilovce špatně, hned se pokusila o zakončení. Ale potom částečně i vlastní vinou přišla o útočnou třetinu.
07:42'
Máme tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici je nucen odejít domácí hokejista Cam Fowler, který inkasuje dvě minuty za držení soupeře. Carolina tak má šanci jít zpátky do vedení.
07:19'
Adam Henrique si dělal zálusk dokonce na vedení svého celku, ale střela od pravého mantinelu se mu vůbec nepovedla.
05:55'
Moc dlouho si ale Carolina vedení na ledě Ducks neužila. Anaheim vyrovnává z poměrně nečekané situace, stejně jako předtím hosté. Logan Shaw zavezl kotouč do útočného pásma a vyslal na Scotta Darlinga nijak těžkou střelu. Jenže brankáři Hurricanes puk i přesto propadl výstrojí a skákal za brankovou čáru. Možná by tam nedoskotačil, ale těsně před čárou mu pomohl autor zásahu DEREK GRANT. Teď se musí Darling jistě červenat. Zatím to vypadá na ofenzivně laděný duel. Asistence: Logan Shaw.
05:39'
Už má touš v rukavici znovu domácí lapač puků, opět nechtěl riskovat zbytečně rychlou rozehrávku, a tak raději přerušil.
05:20'
Ryan Getzlaf by rád udeřil hned po svém návratu do sestavy. Když chtěl ale zakončovat z levého kruhu, minul o kousek levou tyčku, kam nejspíš mířil.
04:48'
Noah Hanifin měl před svým brankářem spoustu práce, proti němu se hnali hned dva hokejistů v černých dresech. Ale mladý bek Hurricanes to vyřešil výborně.
04:08'
Kačerům se sice daří přecházet modrou útočnou čáru, ale daleko hůře jsou na tom vepředu s přihrávkami. Dělají hodně chyb a obrana Caroliny tím pádem nemá tolik problémů.
03:41'
Nahození z dálky Gibson raději podržel v lapačce, viděl totiž, že kolem něj může dojít k nebezpečným dorážkám.
03:15'
Stále se hraje hodně aktivní hokej, v útočném pásmu opět Carolina. Ale tentokrát bez zakončení, obránci Ducks hosty odstavili od puku.
01:37'
Tak tomu se říká rychlý začátek! Carolina Hurricanes se dostali poprvé v utkání do útočného pásma, brankář Ducks John Gibson ještě ani neměl jeden zákrok ve statistikách a nesáhl si na puk. Jenže hosté vyhráli vhazování na pravém kruhu, Trevor van Riemsdyk napřáhl, vypálil od modré čáry a jeho dělovku tečoval těsně před brankovištěm útočník JUSTIN WILLIAMS. Gibson neměl šanci reagovat, kotouč končí v kleci a máme tu nečekaně rychlé vedení týmu z Východní konference. Uvidíme, jak odpoví Anaheim. Asistence: Trevor van Riemsdyk.
01:33'
První přerušení hry, domácí celek vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
01:18'
Zatím sledujeme vlažný začátek, vypadá to, že oba celky se budou nejprve oťukávat, až poté můžeme čekat něco většího.
00:41'
Stále ještě Anaheim v útočném pásmu, Henrique se snažil natahovat po kotouči. Ale už to měl na dlouhou hokejku, kotouč přeskočil jeho hůl a bylo po šanci.
00:07'
Úvodní buly dopadlo lépe pro Ducks, ti se hned vydali na výlet dopředu. Konkrétně Ondřej Kaše se pokusil zahrozit Darlingovi.
00:01'
Ještě si poslechneme hymnu a vše bude připraveno k úvodnímu vhazování.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, začneme zhruba za deset minut.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Manson, Beauchemin, Montour, Bieksa, Welinski – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Henrique, Silfverberg – Blandisi, Vermette, O. Kaše – L. Shaw, D. Grant, Wagner.

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk, Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, T. Teräväinen – Skinner, D. Ryan, Williams – B. McGinn, V. Rask, E. Lindholm – Nordström, Krüger, Jooris.

Rozhodčí: Charron, Hanson – Nowak, Racicot.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat klání celků z opačných konferencí. Podruhé a naposledy v sezóně se utkají Anaheim Ducks a Carolina Hurricanes.

Ondřej Kaše (ANA) (6 + 5)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly na konci tohoto října. Anaheim Ducks zajížděli na led Carolina Hurricanes a zvítězili tam 4:3 po samostatných nájezdech.
ANAHEIM DUCKS

Kačery nadále svazují zranění, a to už od začátku ročníku. V sestavě jim chybí několik klíčových hráčů, zejména na útočném postu. Proto také nedávno přivedli posilu, kterou se stal bývalý forvard New Jersey Adam Henrique. Což se ukázalo jako dobrý tah, někdejší Ďábel začal v dresu Ducks okamžitě úřadovat. Současný pohled na tabulku Pacifické divize pro kalifornský tým každopádně není ideální. Ducks náleží až šestá příčka, bod za pátými Vancouver Canucks. Z posledních čtyř duelů Anaheimští slavili jedinkrát, a to když porazili Ottawa Senators na svém kluzišti 3:0. Jinak ale padli proti Minnesota Wild (2:3 po prodloužení), Vegas Golden Knights (3:4 po nájezdech) a Nashville Predators (2:3 po nájdech). Kačery čeká poslední domácí střetnutí před náročným tripem po východním pobřeží Spojených států.

Statistiky Ducks má prozatím na starosti zkušený Corey Perry (6 + 16), podporují ho Rickard Rakell (8 + 11) nebo Brandon Montour (6 + 10). V brankovišti dostává podle očekávání daleko více prostoru John Gibson (23 odchytaných zápasů).
CAROLINA HURRICANES

Carolina se ani v minulé sezóně nepodívala do play-off a letos by ráda udělala změnu, protože v Raleigh už pomalu nevědí, co to vyřazovací boje jsou. Tým se většinou pohybuje na spodních příčkách Centrální divize, což platí i tentokrát. Canes náleží předposlední stupínek, když mají stejně bodů jako poslední Philadelphia Flyers. A odstup na vrchní patra pořadníku se začíná zvětšovat. Přitom Hurikáni letošní ročník nezačali úplně špatně, předvádějí však nevyrovnané výsledky. Důkazem budiž minulá tři utkání, Carolina je všechny prohrála. Nejdříve nedala ani branku Vancouver Canucks (0:3), potom ztratila skvěle rozehraný mač na ledě San Jose Sharks (4:5 po prodloužení, aby nakonec padla i ve Staples Center proti Los Angeles Kings (2:3 po prodloužení). Hurricanes navíc absolvují náročný program, ještě následující tři utkání sehrají mimo vlastní kluziště. Po návštěvě Anaheimu vyrazí do Las Vegas.

Kanadské bodování Caroliny vede finský mladík Teuvo Teräväinen (8 + 16), kterého následují Sebastian Aho (7 + 14), Justin Williams (5 + 14) nebo nejlepší střelec týmu Jeff Skinner (11 + 7).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.