NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Vegas - 23. listopadu 2017   04:00

Anaheim
Anaheim
09:16' Manson (Montour) • 25:59' D. Grant (H. Lindholm, Fowler)
2:4
(1:0, 1:1, 0:3)
Vegas
Vegas
39:08' Marchessault  (Perron, Theodore) • 42:21' C. Miller  (Perron, Neal) • 51:18' Neal  (Marchessault, W. Karlsson) • 58:00' W. Karlsson  (R. Smith, Marchessault)
Anaheim
Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Holzer, Fowler (A), Bieksa, Vatanen, Montour (A) – Perry, D. Grant, Rakell – Silfverberg, Wagner (A), Cogliano – Roy, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Liambas.
Vegas

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemné čtvrteční ráno.
Československá stopa v utkání:
Žádný český hráč do tohoto utkání nezasáhl.
Tři hvězdy utkání:
1. Erik Haula (VEG) 0+0
2. John Gibson (ANA) 45 zák., 4 góly, 91,8%
3. Jonathan Marchessault (VEG) 1+2
Vegas vítězí nad Anaheimem 4:2, když se mu ve třetí třetině povedlo dokonale otočit průběh zápasu. Ducks v průběhu zápasu vedli už 2:0, když se postupně prosadili Manson a Grant. Vegas sice nehráli špatný hokej, ale nedokázali překonat skvěle chytajícího Gibsona. Povedlo se jim to až v poslední minutě druhé třetiny, když se trefil Marchessault. A tím odstartoval obrat Golden Knights. Třetí třetinu totiž hosté ovládli 3:0. Nejprve vyrovnal Miller, pak vstřelil vítězný gól Neal a pojistku přidal dvě minuty před koncem Karlsson.
59:50'
Sami Vatanen ještě nahodil puk do pásma, ale vyrovnat už domácí nestihnou.
59:29'
Anaheim je nastěhovaný v útočném pásmu, k odvolání brankáře se zatím neodhodlal.
58:47'
Vatanenova rychlá střela od modré byla nepřesná.
58:00'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Vegas přidávají čtvrtou branku a tohle už bude pro Anaheim hodně těžké zvrátit. Smith našel nádherným pasem z rohu před brankou stojícího WILLIAMA KARLSSONA a tomu už stačilo nastavit hokejku a překonal Gibsona. Asistence: Reilly Smith, Jonathan Marchessault.
57:04'
Cogliano nabil na pravý kruhu Montourovi, Po jeho střele ale jen zaduněl mantinel za brankou Vegas.
55:15'
Derek Grant měl hodně času, aby mohl z levé strany pořádně zamířit. Maxime Lagacé přesto dokázal vynikajícím zákrokem betonem kotouč vyrazit.
54:47'
Brendan Leipsic ukázal svou rychlost a vytvořil si na levém křídle prostor pro střelu. Gibson své mužstvo zákrokem podržel.
54:01'
54:01'
Brandon Montour střílel od modré, střela ale na Lagacého neprošla. Vatanenův pokus poté už ano, ale brankář Vegas dokázal zasáhnout.
53:27'
Vatanenova střela minula branku Lagacého a následně hosté puk vyhodili z pásma.
52:51'
Chris Wagner je teď hodně vidět. Jeho střela z pravé strany orazítkovala tyč branky Golden Knights.
52:01'
Hned po zakončení byl Silfverberg seknut a Jonathan Marchessault už sedí na trestné lavici za tento prohřešek.
51:57'
Chris Wagner našel úžasnou přihrávkou Silfverberga a ten netrefil úplně prázdnou branku, kterou měl před sebou.
51:18'
Vegas právě dokonali obrat v zápasu! Z levé strany vypálil Marchessault, Gibson puk vyrazil před sebe a proti dorážce JAMESE NEALA už neměl šanci zasáhnout. Neal střílel do prázdné brány. Asistence: Jonathan Marchessault, William Karlsson.
50:17'
Trochu nenápadně vypálil z levé strany Neal. Ale jen provětral lapačku Johna Gibsona.
49:37'
Millerova střela od modré byla nepřesná. Pak ještě pálil Pierre-Édouard Bellemare, ale jeho pokus byl pro změnu zablokovaný.
48:08'
Gibson vyrazil puk jen před sebe a neocitl se v dobré brankářské pozici. Dorážet se pokoušel Neal, ale nepovedlo se mu to.
47:20'
Na druhé straně měl velkou šanci Rickard Rakell. Lagacé nebyl v ideální pozici, ale útočník Anaheimu branku netrefil.
46:36'
Možná nejlepší zákrok večera právě předvedl Gibson. Brendan Leipsic dostal puk před branku na Eakina. Jeho střelu dokázal Gibson skvělým způsobem vyrazil, když se stihl dostatečně rychle přesunout.
46:02'
45:46'
Tentokrát už Gibson zasahovat musel, Colin Miller na něj tentokrát střelou od modré nevyzrál.
45:32'
Alex Tuch se k puku dostal na ose hřiště, ale jeho střela na Gibsona neprošla.
45:09'
Ritchieho střela byla obráncem Vegas přizvednuta do ochranné sítě.
44:48'
Haula po přechodu modré čáry ztratil puk a Manson mohl vyhodit.
44:29'
Andrew Cogliano dokázal bekhendem vyhodit kotouč z obranného pásma.
44:02'
Vylučuje se na straně Anaheimu. Liambas je na trestné lavici dnes už podruhé, tentokrát za držení hole Bellemarovi.
43:37'
Cogliano hned po přejetí modré čáry vypálil. Lagacé puk chytil, Ducks alespoň získali vhazování v útočném pásmu.
42:21'
Je vyrovnáno! Vegas přežili přesilovku Anaheimu a nyní jsou zpět v zápase. COLIN MILLER vypálil od modré čáry a Gibson neodkázal kotouč v cestě do jeho brány zastavit. Asistence: David Perron, James Neal.
41:17'
Rakell střílel z levé strany, Lagacé si připsal úspěšný zákrok.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:38.
Druhá třetina skončila, většinu přesilové hry si Ducks přenesou do třetí třetiny. Anaheim odstartoval třetinu lépe, po šesti minutích navýšil své vedení na 2:0, poté co první přesilovku zápasu využil Grant přesnou tečí před brankou. Také Vegas ale svou přesilovku využili, v poslední minutě druhé části zápasu se prosadil pěknou střelou mezi betony Marchessault.
40:00'
39:49'
Ještě jednou se ve druhé třetině vylučuje. Za hákování Montoura je vyloučen Erik Haula.
39:08'
Gibsonovo kouzlo je pryč! JONATHAN MARCHESSAULT dostal přihrávku na levý kruh a z první puk okamžitě napálil na Gibsona. Ten se zrovna přesouval, takže měl roztažené betony a právě tudy kotouč proklouzl do jeho branky. Asistence: David Perron, Shea Theodore.
39:01'
Gibson vychytal dalšího střelce Vegas. Tentokrát se jeho obětí stal Hunt, jehož střela byla tečí hodně zpomalena.
38:45'
Anaheim se brání dobře, dokonce šetří čas tím, že jsou v útočném pásmu.
38:10'
Mansonovi se sice nepovedlo vyhodit, ale za malou chvíli stejně Haula neudržel pásmo.
38:06'
Sami Vatanen je vyloučen za nedovolené bránění. Nechtěl pustit Carriera, aby proklouzl kolem mantinelu do útočného pásma.
37:50'
Nealovu střelu lehce tečoval Montour, přesto dokázal Gibson chytit.
37:13'
Erik Haula nebezpečně dorážel z hranice brankoviště, ale ani on na Gibsona nevyzrál.
36:56'
John Gibson se dnes opravdu překonává. Tentokrát vychytal parádním zákrokem lapačkou střelu Reillyho Smithe z mezikruží.
36:33'
Střela Karlssona od modré čáry byla tečována a skončila nakonec vedle Gibsonovy branky.
35:55'
Brendan Leipsic byl u puku jako první, rychleji než Lindholm, a stihl zakončit bekhendem. Gibson předvedl zákrok svou lapačkou.
35:09'
Tuch ujížděl spolu s Perronem dva na jednoho. Alex Tuch se rozhodl z levé strany vystřelit, ale Gibson se znovu nenechal překonat.
34:47'
34:45'
Hampus Lindholm nakonec nedokázal udržet kotouč na modré čáře, takže je to ofsajd Anaheimu.
34:19'
Pierre-Édouard Bellemare dokázal odpálit kotouč až za branku Anaheimu, přesilovka už se domácím krátí.
33:52'
Vegas získalo kotouč a dokázalo ho dostat alespoň do středního pásma.
33:44'
33:13'
Hra čtyři na čtyři prozatím nepřinesla nic zajímavého. Hráči Ducks dlouze rozehrávají svou akci.
32:47'
Znovu se vylučuje, tentokrát na straně Vegas. Perron musel sáhnout k hákování Silfverberga, jinak by jeli Ducks do přečíslení.
31:59'
Neal vystřelil z pozice mezi kruhy. Gibson puk vyrazil a následně jeho spoluhráči kotouč vyhodili z pásma.
31:44'
První vyloučení na straně domácího mužstva. Mike Liambas podrazil Lepisica a už sedí na trestné lavici.
31:04'
Další vynikající zákrok Johna Gibsona. Tentokrát lapačkou proti střele Alexe Tucha zápěstím z levé strany.
30:31'
Brandon Montour se hezkou kličkou uvolnil a z pravé strany vypálil, zatímco jeho spoluhráči střídali.
29:17'
Pierre-Édouard Bellemare napřáhl ke střele příklepem z opačné, strany, ale ani on neuspěl. John Gibson jeho střelu vyrazil.
28:48'
James Neal nebezpečně vystřelil zápěstím z pravého kruhu. Ke své smůle ale o kousek minul branku Anaheimu.
27:44'
Sami Vatanen střílel z podobné pozice jako před chvílí Lindholm. Ale tak úspěšný jako předtím jeho spoluhráč nebyl.
25:59'
Anaheim právě vstřelil branku!
Hned první přesilovková střela Anaheimu skončila v brance. Lindholm vypálil od modré sice nepřesně, ale skvělou práci předvedl před brankou stojící DEREK GRANT. Puk tečoval šikovně tak, že změnil směr, proletěl mezi rukou a tělem Lagacého a skončil až v jeho bráně. Asistence: Hampus Lindholm, Cam Fowler.
25:47'
Anaheim už je usazený v útočném pásmu a zatím jen kombinuje.
25:18'
Až nyní se odehraje první přesilovka zápasu. Za nedovolené bránění je vyloučen Brayden McNabb, takže ji budou mít Ducks.
25:08'
Lindbergova střela od modré čáry přes hradbu těl před ním neprošla na branku.
24:32'
Manson dostal krásnou přihrávku od Cogliana a jel sám na Lagacého, Chtěl znovu zakončit mezi betony, ale tentokrát tuto mezírku netrefil. Skvělý zákrok brankáře Vegas.
24:10'
Shea Theodore vypálil zápěstím od modré a kotouč těsně před Gibsonem tečoval Carrier. Přesto dokázal Gibson zasáhnout.
23:41'
Oscar Lindberg znovu zaručil GIbsonovi práci. Ten musel lapačkou zasahovat po jeho střele z pravé strany.
22:35'
Brendan Leipsic se uvolnil a rychle vypálil. Neměl ale štěstí v koncovce, jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
21:53'
William Karlsson střílel z osy hřiště. Gibson toho asi moc neviděl, ale stejně dokázal puk vyrazit.
21:13'
Lindholmova střela si nenašla cestu na branku. Následně se opět hosté dopustili ofsajdu.
20:52'
Tentokrát se píská pro změnu kvůli ofsajdu hostujícího mužstva.
20:24'
Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Anaheimu. Hra se vrátí před branku Ducks.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:38.
První třetina skončila. Vegas bylo aktivnějším týmem a vyprodukovalo více střel i gólových šancí, ale prohrává po prvních dvaceti minutách hry s Anaheimem 0:1. Ducks totiž jednu svou šanci využili, prosadil se po individuální akci Manson. GIbson si připsal několik velmi dobrých zákroků a jednou mu pomohla i tyčka. Anaheim by se měl ve druhé třetině zlepšit, jinak mu celkem reálně hrozí, že o své vedení přijde.
20:00'
19:21'
Z mezikruží střílel bez přípravy Erik Haula, ale nemířil přesně.
18:40'
Další závar vznikl před brankou Anaheimu. Gibson znovu svůj tým podržel a nepřipustil vyrovnání Vegas.
18:28'
William Karlsson střílel velmi nebezpečně z levé strany z velké blízkosti. John Gibson předvedl skvělý zákrok lapačkou.
18:04'
Střela Cogliana z levé strany byla zablokovaná a proletěla vedle branky Vegaa.
17:24'
Cody Eakin si chtěl přichystat na ose hřiště puk na střelu, ale Manson mu puk sebral, než se mu to podařilo.
16:41'
Andrew Cogliano zachytil ještě v útočném pásmu puk a hned do nastřelil na branku. Maxime Lagacé jeho střelu vyrazil.
16:15'
David Perron s Jamesem Nealem nezvládli přechod modré čáry. Ofsajd.
16:00'
Z pravé strany vystřelil Deryk Engelland. Gibson byl znovu pozorný a kotouč schoval do své lapačky.
15:37'
Reilly Smith střílel z pravé strany a dostal také možnost dorážky. Gibson ho pokaždé vychytal.
15:11'
William Karlsson těžký skákavý kotouč nezpracoval dobře, takže nemohl z mezikruží zakončit.
14:43'
Střela Hunta z levé strany byla zablokovaná Silfverbergem.
14:16'
Alex Tuch byl před Gibsonem úplně sám. Zkusil zakončovat bekhendem, ale to se s velkým úspěchem nesešlo.
13:52'
Derek Grant našel pěknou přihrávkou Ritchieho a ten z pravé strany jen těsně minul branku Vegas.
12:56'
Rakellova střela byla zablokovaná, Lagacé tentokrát nemusel zasahovat.
11:49'
Z levé strany vypálil Oscar Lindberg, do dorážky se obětavě vrhl Brandon Montour a střelu zablokoval.
10:46'
Eric Haula předvedl za brankou Anaheimu hezký hit na Antoina Vermetta.
09:16'
JOSH MANSON předvedl opravdu nádhernou individuální akci. Prošel ze středního pásma až před branku. Jeho první střela byla zablokovaná, ale on se znovu k puku dostal a zakončil přesně mezi betony brankáře Lagacého. Asistence: Brandon Montour.
08:17'
Jonathan Marchessault dostal přihrávku před bránu, kde byl úplně sám. Hned vypálil a Gibson předvedl skvělý zákrok ramenem.
07:43'
Anaheim se konečně dostal i si pukem ze svého obranného pásma, ale už ve středním pásmu o něj znovu přišel a hostě opět nahodili puk za modrou.
06:37'
Anaheimu se přechod do útočného pásma nepovedl, je mu odpískáno postavení mimo hru.
06:21'
Cam Fowler se dostal do zajímavé příležitosti, ale tváří v tvář Lagacému neuspěl.
05:40'
Anaheim se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.
05:02'
Colin Miller vypálil od modré, kotouč ale na branku Ducks neprošel, odrazil se od Cogliana mimo.
04:19'
Reilly Smith si hezky vyměnil puk s Perronem a vypálil. Puk se otřel o tyčku branky Johna Gibsona!
03:54'
Derek Grant se natlačil z pravé strany před branku. Maxime Lagacé si prostor u své tyčky pohlídal.
03:25'
Mike Liambas i William Carrier dostávali trest na pět minut za bitku, počet hráčů na ledě zůstává u obou týmů neměnný.
03:25'
Více ran rozdal domácí Mike Liambas. Když se do sebe oba hráči zaklínili, do bitky vstoupili rozhodčí a rozdělili je.
03:25'
Bitka. Carrier proti Limbasovi.
02:50'
Pierre-Édouard Bellemare byl před brankou dobře postavený, ale přihrávka od Carriera na něj neprošla.
02:40'
Další zákrok Gibsona. Tentokrát po střele Engelanda z levé strany hned po vyhraném vhazování.
02:36'
Střelou od levého mantinelu se prezentoval William Carrier. Gibson puk chytil a nechal si ho. Vhazovat se bude po jeho pravici.
02:13'
Colin Miller vypálil, Gibson zasáhl svou vyrážečkou.
01:49'
Vegas bylo signalizování postavení mimo hru, takže museli jeho hráči vyklidit útočné pásmo.
00:38'
Andrew Cogliano střílel z otočky. Puk na branku Vegas neprošel, ale nebezpečně ještě dorážel Jakob Silfverberg.
00:17'
První zakázané uvolnění Anaheimu. Vhazovat se bude před Gibsonem.
00:01'
Ještě předtím na kostce nad ledem věží video, které oslavuje milník Antoina Vermetteho v podobě tisíce utkání odehraných v NHL.
Hymna USA právě dozněla, a to znamená, že zahájení zápasu už nic nebrání.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Holzer, Fowler (A), Bieksa, Vatanen – Perry (A), D. Grant, Rakell – Silfverberg, Wagner, Cogliano (A) – Roy, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Liambas.

Vegas Golden Knights: Lagacé (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland, Theodore, Hunt, C. Miller – Neal (A), Haula, Perron – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Eakin, Leipsic – O. Lindberg, Bellemare (A), Carrier..
Vegas Golden Knights

Vegas se po skvělém startu do sezony přeci jen trochu tabulkou propadli, ale i tak si stále udržují dobrou úroveň a jsou na pátém místě Západní konference. Proti Ducks se Vegas pokusí natáhnout svou šňůru vítězství už na tři utkání v řadě. Naposledy si poradili 4:2 s Los Angeles, předtím 5:2 s Vancouverem. Vegas se daří hlavně na domácím ledě, v roli hoste je to o něco horší. Naposledy sice vyhrálo ve Vancouveru, ale předtím prohrálo v šesti ze sedmi utkání na cizích stadionech.
Anaheim Ducks

Anaheim je v tabulce Západní konferenci na sedmém místě a navíc hraje ve velmi solidní formě, protože z posledních pěti zápasů jich čtyři vyhrál, navíc poslední tři v řadě. Minule uspěli Ducks až na nájezdy, když porazili San Jose 3:2, Na domácím ledě Anaheim ze třinácti utkání vyhrál jen šest, tady je velký prostor ke zlepšení. Aktuálně ovšem zvítězil ve třech z posledních čtyř.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování utkání NHL mezi týmy Anaheim Ducks a Vegas Golden Knights. Úvodní buly bude vhozeno krátce po půl páté ráno v Honda Center.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.