NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Flyers - 5. prosince 2017   03:00

Calgary
Calgary
18:15' Brouwer (Lazar, Giordano) • 38:45' Monahan (Hathaway, S. Bennett)
2:5
(1:1, 1:3, 0:1)
Flyers
Flyers
19:16' Filppula  (Voráček, MacDonald) • 27:31' Laughton  (Gostisbehere, M. Raffl) • 28:04' M. Raffl  (Gostisbehere, Voráček) • 28:42' Simmonds  (Couturier, Voráček) • 41:51' Laughton  (Weal, Leier)
Calgary
Brad Watson, Trevor Hanson. Čároví: Michel Cormier, Ryan Gibbons
Scotiabank Saddledome, Calgary
18590 diváků
Flyers
Elliott (Neuvirth) – Provorov, MacDonald (A), Gostisbehere, Hägg, Sanheim, Manning – Giroux (C), Couturier, Simmonds (A) – Weal, M. Raffl, Filppula – Voráček, Patrick, Konecny – Leier, Laughton, Weise. Hlavní trenér: Dave Hakstol. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

3. Sam Bennett (CGY) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 45-21; Zablokované střely: 8-19; Vhazování: 42%-58%; Hity: 7-10; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 14-4.
Troy Brouwer sice vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL a poslal Flames v závěru první části do vedení, jenže ještě do přestávky bylo srovnáno a Flyers čtyřmi góly v řadě utkání otočili výrazně ve svůj prospěch. Na vítězství Philadelphie se podíleli dvěmi góly Scott Laughton a dvěmi asistencemi Jakub Voráček. Brian Elliott odchytal fantastické utkání, když pochytal 43 z 45 střel Flames. Michael Frolík ani Jaromír Jágr nebodovali. Konečný výsledek ve Scotiabank Saddledome. Calgary Flames 2 Philadelphia Flyers 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:31'
Sean Monahan napřáhl od modré čáry k táhlé střele, kterou klečící Brian Elliott ukryl v náručí.
57:17'
Další šanci měl Jaromír Jágr, jehož střela orazítkovala tyč! Další snažení Flames nic nepřineslo a zbytek zápasu bude následovat po komerční přestávce.
56:46'
Sam Bennett prudkou střelou z levého kruhu pro vhazování mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Brian Elliott fantastickým zákrokem puk vyrazil!
56:40'
Mark Jankowski a Jaromír Jágr vymýšleli něco na levém křídle, jenže Flyers jejich kombinaci rozbili.
56:23'
Dnešní utkání sleduje 18590 diváků.
56:01'
Hra má obrovské tempo a do konce utkání zbývají odehrát celé čtyři minuty. Flyers vedou 5:2.
55:20'
Flames do toho v závěru utkání pořádně šlápli, ve třetí části jsme ale zatím svědky gólu nebyli.
54:51'
Matthew Tkachuk se v pravém kruhu ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho pokus ale zablokoval Wayne Simmons.
54:09'
Osobně jsem hodně zvědavý, zda bude mezi třemi hvězdami utkání Jakub Voráček, který si během dnešního utkání připsal dva kanadské body za dvě asistence.
53:25'
Jaromír Jágr a Sam Bennett pořádně rozvířili vody v obranném pásmu Flyers, Flames se ale zatím potřetí v zápase skvělého Briana Elliotta překonat nepodařilo.
52:58'
Sam Bennett dobře vypálil z pravé strany a Brian Elliott pravým betonem puk skvěle vyrazil.
52:00'
Flames na levém křídle po bleskurychlém zavezení puku do útočného pásma napřáhli z ostrého úhlu ke střele, kterou na přední tyči Brian Elliott vyrazil za bránu.
51:06'
Michael Frolík vypálil ihned po vhazování poté, co puk opustil hrací plochu, jeho střela z levého křídla ale minula bránu hostujícího Briana Elliotta.
50:26'
Hra byla přerušena ve středním pásmu. Utkání bude pokračovat po krátké reklamní přestávce.
50:16'
Jaromír Jágr na levém křídle nedosáhl na prudkou přihrávku ze středního pásma a Brian Elliott se vydal za svou bránu, aby svému týmu pomohl s rozehrávkou.
49:14'
Valtteri Filppula v levém kruhu napřáhl k rychlé střele zápěstím, která zřejmě s přispěním Mikea Smithe skončila nad bránou.
48:48'
Hosté se na levém křídle dostali k táhlé střele, kterou klečící Mike Smith snadno podržel.
48:29'
Flyers nahodili puk podél hrazení za bránu Mikea Smithe a odjeli rychle střídat, stejně tak domácí.
47:52'
Sean Monahan si najížděl před bránu na prudkou přihrávku z pravého křídla a ostrého úhlu, nedokázal ale puk tečovat. Brian Elliott zasahovat nemusel.
47:04'
Brian Elliott si snadno poradil se střelou Flames z pravého křídla a puk podržel. Reklamní přestávka.
46:58'
Matthew Tkachuk odpykal pětiminutový trest za Travise Hamonica a Flames hrají v plném počtu.
46:49'
TJ Brodie od modré čáry na pravé straně posílal puk mezi kruhy pro vhazování, jeho pas byl ale zablokován.
45:25'
A ještě jedna střela Flames v oslabení z levého křídla, Brian Elliott byl ale opět pozorný a puk vyrazil.
44:58'
Flames podél střídaček vyrazili v oslabení do přečíslení dva na jednoho, které Mark Jankowski v pravém kruhu vyřešil sám střelou na přední tyč, kterou Brian Elliott vyrazil!
44:06'
Pěti minutový trest za Travise Hamonica odpykává Matthew Tkachuk. Flyers se zatím dostali k jedné nebezpečné střele, když Michael Raffl z levého kruhu rozvlnil boční síť.
41:58'
Travis Hamonic ihned po vhazování tvrdým hitem dohrál před boxem časoměřičů Dalea Weise, který zamířil na ošetřovnu. Rozhodčí situaci prodiskutovali a Travis Hamonic nakonec vyfasoval pět minut plus osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy.
41:51'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Jordan Weal rychle objel bránu a v blízkosti pravé tyče se snažil puk zasunout do brány mezi betony Mikea Smithe. Brankář Flames je sice dokázal včas sevřít, proti dorážce SCOTTA LAUGHTONA už byl ale bezmocný! Asistence: Jordan Weal a Taylor Leier.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 35-15; Zablokované střely: 6-15; Vhazování: 44%-56%; Hity: 4-9; Přesilové hry: 0/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 5:04.
Druhé dějství utkání výrazně vyznělo ve prospěch Philadelphie, která skórovala třikrát v řadě a celkově čtyřmi brankami v řadě otočila utkání na svou stranu. Během druhé dvacetiminutovky se postupně prosadili Shayne Gostisbehere, Michael Raffl a Wayne Simmonds, na jehož gól krátce před přestávkou odpověděl Sean Monahan. Skóre po druhé třetině střetnutí. Calgary Flames 2 Philadelphia Flyers 4.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:45'
Calgary právě vstřelilo branku!
SEAN MONAHAN v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, kterou vymetl bližší pravý horní roh brány! Brian Elliott nic neviděl a tentokrát už v cestě puku do sítě zabránit nedokázal. Asistence: Garnett Hathaway a Sam Bennett.
37:56'
Sam Bennett se v blízkosti pravé tyče dostal ke střele bekhendem, která mířila pod víko, Brian Elliott ale předvedl skvělý zákrok, stejně jako vzápětí proti dorážce Jaromíra Jágra!
37:29'
Flyers málem od střídaček vyrazili do přečíslení 3 na 1, jenže jeden z hostů měl k puku nakonec daleko.
36:54'
TJ Brodie napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou Brian Elliott našel v lapačce.
36:32'
Matthew Tkachuk a Mikael Backlund se postarali o další šanci Flames, jenže Brian Elliott zůstal nepřekonán poté, co puk našel v lapačce a připsal si dobrý zákrok.
36:04'
Sean Monahan vypálil z levého kruhu pro vhazování a Brian Elliott dokázal jeho pokus nadvakrát zneškodnit,
35:43'
Hra po krátké reklamní přestávce pokračuje a Flames se zatím marně snaží odpovědět na nápor Flyers.
35:17'
Flames vypálili z levého kruhu a po zákroku Briana Elliotta se dostal v mezikruží k dorážce Mark Jankowski, jeho pokus ovšem minul bránu Flyers.
34:58'
Vyloučený Ivan Provorov je zpět na ledě a hokejisté Philadelphie na rozdíl od soupeře přečkali i druhé oslabení.
34:32'
Mark Giordano chtěl zpoza brány přihrávat na modrou čáru, jenže jeho přihrávka byla příliš prudká a Flames museli spěchat pro puk zpět do obranného pásma.
32:58'
Ivan Provorov ihned po nevyužité šanci fauloval a dostal dvě minuty za hákování. Flames mají šanci ukončit sérii Philadelphie, která skórovala čtyřikrát v řadě.
32:58'
Travis Konecny nádhernou žabičkou z pravého křídla našel před bránou najíždějícího Ivana Provorova, který bez přípravy mířil nad ledem k levé tyči, jenže Mike Smith předvedl fantastický rozštěp a puk vyrazil!
32:46'
Matthew Tkachuk na levé straně vypálil od modré čáry a Brian Elliott dokázal puk podržet v náručí.
32:39'
Brett Kulak tvrdě vypálil do modré čáry a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
31:39'
Jaromír Jágr rychle objel bránu poté, co na pravém křídle nabral rychlost, jeho bekhendová přihrávka ale žádnou škodu nenadělala. Flames se do zakončení nedostali.
31:09'
Druhý gól Flyers je stále připsán Michaelovi Rafflovi, před bránou ale jasně tečoval puk Scott Laughton, který by měl být oficiálně autorem druhého gólu Philadelphie.
30:20'
Hra byla ve středním pásmu přerušena kvůli přihrávce rukou a prostor dostává reklamní přestávka.
28:42'
WAYNE SIMMONDS se po sražené střele Seana Couturiera z levého křídla dostal na vzdálenější pravé tyči k dorážce a z blízkosti puk zametl do prázdné brány! Flyers využili přesilovou hru a čtyřmi góly v řadě otočili utkání výrazně ve svůj prospěch! Asistence: Sean Couturier a Jakub Voráček.
28:32'
Michael Frolík fauloval v rohu obranného pásma a byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, což znamená, že Flyers si zahrají druhou přesilovou hru.
28:04'
MICHAEL RAFFL si krásně vyměnil puk v rychlosti se Shaynem Gostisbeherem a z pravého kruhu pro vhazování puk bez přípravy napálil s příklepem, do odkryté brány! Flyers krátce po reklamní přestávce udeřili znovu a vedou v Calgary 3:1. Asistence: Shayne Gostisbehere a Jakub Voráček.
27:31'
SCOTT LAUGHTON před bránou čepelí hole přiloženou k ledu skvěle tečoval střelu s příklepem od Shaynea Gostisbehera, který na modré čáře pálil bez přípravy, a puk se od pravé tyče odrazil do betonů klečícího Mikea Smithe a od nich poté do brány! Asistence: Shayne Gostisbehere a Michael Raffl.
27:22'
Mark Jankowski se ocitl v levém kruhu ve slibné šanci, jenže z úhlu zamířil pouze do Briana Elliotta!
26:36'
Vyloučený Andrew MacDonald naskočil zpět do hry a také Flyers úspěšně přečkali první hru v oslabení.
26:22'
Micheal Ferland střelou z pravého kruhu minul vzdálenější levou tyč a následný pokus Matthewa Tkachuka z opačné straně bezpečně ukryl v náručí Brian Elliott.
25:03'
Flames se v rychlém sledu dostali ke třem střelám. První dvě přišly od modré čáry, přičemž první Brian Elliott ukryl i přes zacloněný výhled v náručí, zatímco zbylé dvě byly nepřesné.
24:36'
Andrew MacDonald byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Calgary si zahraje první přesilovou hru.
24:36'
Johnny Gaudreau na levém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a střelou zápěstím z levého kruhu pro vhazování mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Brian Elliott si povyjel z brány, aby puk po fantastickém semaforu našel v lapačce!
24:17'
Ivan Provorov na levém křídle vypálil rychle po vhazování a Mike Smith dokázal v rozštěpu puk fantasticky vyrazit! Sean Couturier se dostal k dorážce, bránu ale minul.
24:12'
Další zakázané uvolnění, tentokrát ovšem na straně domácích hokejistů Calgary Flames.
23:56'
Valtteri Filppula na pravém křídle nedosáhl na prudkou přihrávku a proti Flyers se pískalo zakázané uvolnění.
22:53'
T.J. Brodie na levém křídle od modré čáry nahodil puk zápěstím směrem na bránu a po teči jednoho z jeho spoluhráčů na přední tyči vytáhl Brian Elliott skvělý zákrok, když puk vyrazil levým betonem!
22:45'
Vzápětí mohl udeřit v pravém kruhu samotný Jaromír Jágr, jeho střela ale skončila na masce Briana Elliotta.
22:21'
Sam Bennett se po nádherné diagonální přihrávce Jaromíra Jágra z pravého kruhu pro vhazování ocitl ve slibné šanci, jenže bránu střelou zápěstím přestřelil!
22:00'
Travis Sanheim napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou Mike Smith ukryl v lapačce.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-8; Zablokované střely: 5-8; Vhazování: 47%-53%; Hity: 4-7; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 4:03.
Utkání mezi Calgary a Philadelphií mělo od úvodních minut náboj. Diváci byli svědky několika brankových příležitostí a tvrdých hitů, na góly si ovšem museli počkat až do závěru první třetiny, ve které poslal Flames do vedení z dorážky Troy Brouwer, jenže 61 sekund na to dokázal bleskově vyrovnat Valtteri Filppula. Skóre po první třetině ve Scotiabank Saddledome. Calgary Flames 1 Philadelphia Flyers 1.
20:00'
19:16'
Jakub Voráček střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování minul bránu a po odrazu kotouče od hrazení za ní se z blízkosti prosadil VALTTERI FILPPULA! Calgary se radovalo z vedení pouhých 61 sekund! Asistence: Jakub Voráček a Andrew MacDonald.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:15'
Curtis Lazar na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Brian Elliott vyrazil před sebe, a z dorážky se prosadil TROY BROUWER! Calgary se ujímá v závěru první třetiny vedení! Asistence. Curtis Lazar a Mark Giordano.
17:11'
T.J. Brodie na levém křídle vypálil od modré čáry a Brian Elliott sledoval, jak puk končí za jeho bránou.
16:17'
Sean Couturier to zkoušel na levém křídle prudkou střelou z ostrého úhlu, Mike Smith ale kotouč opět vyrazil.
15:45'
Brandon Manning na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé ráně, kterou Mike Smith vyrazil.
14:37'
Wayne Simmonds se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jenže bránu Calgary trestuhodně minul!
14:04'
O další střelu se na vrcholu levého kruhu pro vhazování postaral Micheal Ferland, Brian Elliott ale jeho pokus vyrazil.
13:42'
Dougie Hamilton vypálil z kruhu pro vhazování a donutil Briana Elliotta prudkou střelou k zákroku.
13:08'
Travis Konecny na pravém křídle zkusil štěstí střelou od hrazení z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Mike Smith ale puk bezpečně podržel a hra byla přerušena.
11:24'
Johnny Gaudreau se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné šanci, jenže bránu Philadelphie minul.
10:39'
Vyloučený Michael Stone je zpět na ledové ploše a hokejisté Calgary úspěšně přečkali první oslabení.
09:45'
Troy Brouwer ze středního pásma napálil puk takovou silou, že donutil Briana Elliotta k zákroku.
09:02'
Sean Couturier napřáhl v mezikruží k nádherné střele a Mike Smith už byl překonán, jenže domácího brankáře zachránila tyč, od které se puk odrazil zpět do hry!
08:39'
Michael Stone fauloval Travise Konecnyho a dostal dvě minuty za držení. První přesilová hra zápasu.
08:24'
Michael Stone na pravém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování, bránu Briana Elliotta ovšem minul.
05:53'
Joel Weal se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Mike Smith ho skvěle dokázal vychytat!
05:46'
Sam Bennett vypálil z levého kruhu pro vhazování a Brian Elliott přitahuje puky jako magnet.
05:06'
Obrovský tlak na opačné straně. Flames v rychlém sledu vypálili třikrát z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže Brian Elliott všechny tři střely dokázal pochytat!
04:02'
Flyers si vytvořili během posledního střídání obrovský tlak a dostali se ke dvěma střelám, obě ale byly zablokovány.
03:47'
Sean Monahan vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, Brian Elliott byl ale opět připraven a puk zastavil.
03:08'
Na opačné straně zkoušel štěstí střelou z levého kruhu pro vhazování Curtis Lazar, také on ale bránu minul.
03:00'
Valtteri Filppula tvrdě vypálil od modré čáry, jenže bránu domácího Mikea Smitha minul.
02:55'
Shayne Gostisbehere vypálil zápěstím z pravého kruhu pro vhazování a Mike Smith si připsal první zákrok.
02:21'
Pasáž hry, během které byli diváci ve Scotiabank Saddledome svědky několika ostrých hitů ukončil puk, který skončil v hledišti.
01:10'
Michael Frolík na levém křídle vypálil z vnějšího oblouku kruhu pro vhazování a Brian Elliott si připsal druhý zákrok.
00:32'
Michael Ferland jako první napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke střele, kterou Brian Elliott vyrazil.
00:01'

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Jágr – Hathaway, Lazar, Brouwer (A). Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Philadelphia Flyers: Elliott (Neuvirth) – Provorov, MacDonald (A), Gostisbehere, Hägg, Sanheim, Manning – Giroux (C), Couturier, Simmonds (A) – Weal, M. Raffl, Filppula – Voráček, Patrick, Konecny – Leier, Laughton, Weise. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: Brad Watson, Trevor Hanson. Čároví: Michel Cormier, Ryan Gibbons.

Philadelphia Flyers (8-11-7)

Flyers poslední dobou hodně trápí. Za posledních deset zápasů totiž nezvítězili ani jednou! Naposledy podlehli doma Bostonu Bruins 0:3. Popáté sezoně tak vyšli střelecky naprázdno. Na ledě Flames začnou svůj třízápasový trip po Kanadě.
Calgary Flames (14-11-1)

Flames vyhráli za posledních deset zápasů pětkrát. V minulém utkání podlehli Edmontonu Oilers 5:7. Dva góly Calgary vstřelil Sam Bennett, po jedné brance pak měli Michael Frolík, Micheal Ferland a Johnny Gaudreau. Dnes proti Flyers zakončí svou sérii čtyř zápasů doma.
Zdravím všechny fanoušky NHL! V noci z pondělí na úterý se hrají pouze čtyři zápasy. Zde se zaměříme na utkání mezi Calgary Flames a Philadelphií Flyers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.