NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Islanders - 15. prosince 2017   01:10

Columbus
Columbus
03:57' Werenski (Panarin) • 06:23' Nutivaara (Wennberg, Bjorkstrand) • 15:52' Dubois (Werenski, Panarin) • 35:03' S. Jones (Atkinson, Bjorkstrand) • 37:52' N. Foligno (Bjorkstrand, Wennberg) • 59:59' J. Anderson (Panarin)
6:4
(3:0, 2:3, 1:1)
Islanders
Islanders
25:00' Jo. Bailey  (Tavares) • 27:49' Cizikas  (Mayfield, de Haan) • 33:52' Jo. Bailey  (Tavares, Lee) • 47:11' Jo. Bailey  (Tavares)
Columbus
Peel, Pochmara – Cameron, Kovachik
Nationwide Arena, Columbus
Islanders

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci.
Bodyčeky: 21-20
Sledovali jsme utkání, které mělo snad všechno. Spoustu branek, zvraty, skvělé zákroky brankářů, i hattrick! Columbusu nestačilo vedení 3:0 z první třetiny a pořádně si zavařil, když mezi pátou a čtrnáctou minutou druhé dvacetiminutovky třikrát inkasoval a Islanders se dotáhli ve skóre na 3:3.

V závěru druhé třetiny se sice domácí opět odpoutali na rozdíl dvou branek, ale v rozhodující periodě se Islanders díky třetí brance Baileyho dostali do kontaktu a dlouho se snažili o druhé vyrovnání v zápase. Jejich snahy ale ztroskotaly na brankáři Bobrovském.
59:59'
Columbus právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto. Pouhou vteřinu před koncem se k puku dostal ve středním pásmu JOSH ANDERSON, který se chopil kotouče od Panarina, jenž v souboji s obráncem soupeře nedokázal vystřelit. A Anderson střelou ze středního pásma rozhoduje o vítězství 6:4. Asistence: Arťom Panarin.
59:40'
Columbus vytlačil puk do středního pásma.
59:31'
Bailey to zkusil vzít na sebe, ale vůbec se nedostal ke střele. Byl nemilosrdně odstaven.
59:01'
Kotouč nekonečně dlouho mířil z obranného pásma Columbusu až k prázdné brance Islanders, kterou minul o pár centimetrů!
58:34'
Tavares přinutil svou střelou Bobrovského zastavit hru. Oddechový čas.
58:26'
Greiss odjíždí na střídačku, Islanders hrají v šesti.
58:19'
Další šance domácích, kteří si nyní zahrávají s osudem. Třetí šanci v rychlém sledu nedokázali proměnit, tentokrát Foligno až příliš dlouho držel puk, nepřihrál na volného spoluhráče před brankovištěm a ve snaze objet Greisse, kterého si položil, se dostal ze střeleckého úhlu.
57:46'
Hosté přišli v útočném pásmu o puk a rychlý kontr pro ně málem skončil pohromou. Werenski ale nastřelil pouze tyč!
56:48'
Dubois zachytil rozehrávku soupeře ve středním pásmu a vyrazil společně se dvěma spoluhráči do útoku. Kotouč se dostal mezi kruhy na Andersona, který byl tísněn obráncem a nezvládl už zamichat pukem. Vypálil přímo do Greisse.
56:37'
Anderson poslal svou střelu na hruď Greisse, který puk ukryl do lapačky.
56:22'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před Greisse.
56:08'
Stejně, tedy střelou mimo tři tyče, se na druhé straně kluziště prezentoval Bjorkstrand.
55:50'
Islanders se drží dlouho v útočném pásmu, ale jejich střely létají jen mimo Bobrovského branku.
55:11'
Hosté byli vyhnáni z útočného pásma a při snaze o návrat se dopustili postavení mimo hru.
54:55'
Cizikas se v předklonu snažil praštit do puku, aby ho poslal na Bobrovského, ale ani nadvakrát se mu to nepodařilo.
54:42'
Islanders se po vhazování ve vlastní třetině dostali k puku a vyrazili do útoku. Tam je ale zastavil hvizd rozhodčího po odražení puku až do ochranné sítě.
Komerční přestávka.
54:24'
Jonesova rána z pravého kruhu byla vyražena Greissem až do ochranné sítě.
53:53'
Do velké šance se vřítil Sedlák, jemuž však nevyšlo zakončení a v mezikruží vystřelil vedle Greissovy brány.
53:39'
A jsou také v plném počtu.
53:30'
Domácí vyhazují.
53:17'
Nelson našel na modré čáře Boychuka, jehož rána jen zaduněla o zadní mantinel.
52:48'
Dlouhé dobývaní domácí branky ukončil Anderson, který vystihl přihrávku a odpálil puk přes všechny čáry.
52:09'
Hosté se vrací do útočného pásma. Leddy minul svůj cíl.
51:55'
Anderson se v oslabení dostal k úniku, ale tísněn zezadu se vracícím hráčem Ostrovanů nestihl zakončit a jen zajel za branku.
51:39'
A vyplatilo se jim to! Boone Jenner si pomohl faulem a za podražení putuje na trestnou lavici.
51:29'
Puk je v levém rohu obranného pásma Columbusu. Islanders se drží zuby nehty a nenechají se odzbrojit.
50:31'
Postavení mimo hru přerušuje akci Columbusu.
50:07'
49:55'
Columbus po krátkém náporu soupeře dostávají puk alespoň do středního pásma a následně ho odevzdávají.
49:13'
Ladd z mezikruží minul svůj cíl.
49:05'
Tavares se protlačil do šance před Bobrovským, ale brankář domácích, ač v nepříliš dobré brankářské pozici, jeho pokus zastavil.
48:44'
Islanders vyhazují puk tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.
48:19'
Dubois byl osamocen před brankovištěm, ale prudkou přihrávku nezpracoval!
48:00'
Jackets aktivně forčekují v útočném pásmu a získali díky tomu puk.
47:11'
Islanders právě vstřelili branku!
JOSH BAILEY zkompletoval hattrick! Okamžitě po vhazování se dostal k puku a vypálil zpoza několika hráčů, přes které Bobrovskij nic neviděl. A puk skončil za zády bezmocného brankáře domácích. Asistence: John Tavares.
47:07'
Domácí jdou do čtyř. Oliver Bjorkstrand si pomohl držením soupeře.
46:44'
Domácí se po vhazování vyřítili do útoku, Calvertova střela byla sražena do ochranné sítě.
46:31'
Bobrovskij skočil po letícím kotouči a ukryl ho ve výstroji. Lee, číhající na dorážku Pulockovi střely od modré, byl odtlačen obránci.
46:02'
Tavares operoval před brankovištěm, strčil hokejku do letícího puku a těsně minul branku domácích.
45:15'
Po neúspěšném přechodu středního pásma se hra dostala před Bobrovského, ale Cizikas neprotlačil kotouč přes brusle bránícího protihráče.
44:58'
Columbus je stále na puku, ačkoliv nyní až ve své obranné třetině.
44:19'
Sedlákův projektil proletěl těsně mimo Greissovu klec.
44:10'
Islanders se teď nedaří dostat puk dál než do středního pásma.
43:40'
Domácí drží puk přitisknutý na mantinelu v útočném pásmu a stihli mezitím i prostřídat.
43:01'
Pelech si nabruslil na modrou čáru, dostal přihrávku od Leeho, ale prudkou střelou však orazítkoval jen zadní mantinel.
42:19'
Další icing, kterému se ale Anderson velmi diví. Ve sprinterském souboji s hostujícím obráncem rozhodně mohl být u puku první.
42:11'
Nepřesná rozehrávka domácích ústí v zakázané uvolnění.
42:03'
Bobrovskij má kotouč ve své moci pod lapačkou a přerušuje hru.
41:50'
Islanders si posílají puk v útočném pásmu po mantinelu a snaží se najít skulinu pro přihrávku na střelu.
41:09'
Další zásah Greisse, tentokrát proti dalekonosné střele Jennera.
40:26'
A hned na začátku třetí třetiny se Greiss dostal do velkých problémů. Jonesovy pokusy ale dokázal nadvakrát zlikvidovat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:00.
Druhá třetina přinesla hodně divoký průběh. New York Islanders napřed dokonali parádní stíhací jízdu a z 0:3 vyrovnali na 3:3 po dvou gólech Baileyho a zásahu Cizikase. Jenže závěr dvacetiminutky už patřil opět domácím, kteří v posledních pěti minutách po brankách Jonese a Foligna odskočili na rozdíl dvou gólů.
40:00'
39:24'
Po okamžitém návratu domácích do útoku Greiss čelil dvěma střelám z blízkosti, ale udržel betony na ledě a nepropustil puk za svá záda.
39:07'
Hráči Columbusu se ale od mantinelu neodpoutali a přichází o puk.
38:43'
O puk se bojuje za brankou Islanders.
38:17'
Islanders se sami vyhazují z útočného pásma.
37:52'
Vylučovat se nebude! NICK FOLIGNO totiž využil signalizovanou výhodu, když dostal přihrávku od zadního mantinelu na střed, najel si mezi kruhy a propálil přesouvajícího se Greisse. Asistence: Oliver Bjorkstrand, Alexander Wennberg.
37:37'
Hra se přesunula před Greisse a bude se vylučovat.
37:12'
Pelech minul branku soupeře. Následně Tavares z úhlu nastřelil jen Bobrovského.
36:48'
Islanders se vrátili do útočného pásma a snaží se znovu o vyrovnání.
36:13'
Lee si po přebruslení útočné modré sjel blíž ke středu do pravého kruhu, jeho střelu Bobrovskij vykopl mimo.
35:26'
Rodící se protiútok Islanders zastavilo postavení mimo hru Eberleho.
35:03'
To je rychlá odpověď Columbusu! Domácí se dostali do přečíslení tří na jednoho a vyložené šance dokázal využít SETH JONES, který si najížděl na středu, dostal přihrávku od Atkinsona a poslal puk pod lapačku Greisse! Asistence: Cam Atkinson, Oliver Bjorkstrand.
34:41'
Dubois vypálil tvrdý projektil od modré čáry a přinutil Greisse pozastavit hru.
33:52'
A je vyrovnáno! JOSH BAILEY svou druhou brankou v utkání vrací Islanders definitivně do hry. Útočník hostí dostal přihrávku zpoza branky od Tavarese, přejel si z levé strany před brankovištěm na pravou stranu a bekhendem přizvedl střelu pod víko, na což byl Bobrovskij krátký. Asistence: John Tavares, Anders Lee.
33:40'
Islanders se opět bleskově vrátili do útočného pásma.
33:20'
Barzal ji našel, ale ztroskotal na ruském brankáři.
33:04'
Hosté opět dostali puk před Bobrovského a snaží se najít dobrou střeleckou pozici.
32:35'
Hra se po zakázaném uvolnění Columbusu přesunula do obranné třetiny domácích. Po vhazování Bobrovskij zastavil svým betonem střelu Mayfielda a pro jistotu následně ukryl puk pod lapačku.
31:48'
Panarin se dostal k nečekané střele, když se k němu odrazil puk od zadního mantinelu. Greiss při zákroku ztratil hůl, ale uhájil svou klec.
31:40'
Domácí drží puk v útočném pásmu, daleko od své branky, což se jim ve druhém třetině zase tolik nedařilo.
31:04'
Domácí jsou v plném počtu. Bobrovskij po střele Boychuka od modré přerušuje hru.
30:36'
Sedlák málem využil zaváhání při rozehrávce Islanders. Chtěl okamžitě zadovkou přihrát na Calverta, který se ale k puku nedostal.
30:10'
Atkinson vyhazuje přes všechny čáry.
29:59'
Aktivním napadáním nepustili soupeře zpět do útočného pásma a dočkali se odpískání postavení mimo hru.
29:41'
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
29:29'
Zajímavě se rodící kombinaci přerušila nepřesná přihrávka.
29:04'
Trochu nešťastný faul Boonea Jennera, kterému se připletla hokejka mezi nohy Barzala, kterého podrazil. Dvě minuty a přesilovka pro Islanders.
28:57'
Islanders jsou ve druhé třetině při chuti a tlačí se do zakončení při každé možné příležitosti. Eberle z hranice kruhů pro vhazování prověřil Bobrovského, který přerušuje hru.
27:49'
Hosté střílí kontaktní gól! CASEY CIZIKAS stál v pravý okamžik na pravém místě a dorazil za Bobrovského záda sraženou střelu Mayfielda od modré. Asistence: Scott Mayfield, Calvin de Haan.
27:29'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, ale Anderson na Greisse nevyzrál.
27:07'
Chimera si sjížděl k brankovišti a dostal prudkou přihrávku, proti níž vyrazil i Bobrovskij a s velkým štěstím dokázal betonem vyrazil bezprostřední ránu Chimery.
26:16'
Domácí ztratili útočné pásmo a málem toho využil Eberle, který se hnal za odraženým a osamoceným pukem. Tísněn jedním z obránců ale zvolil okamžitou střelu, která výrazně minula Bobrovského branku.
25:34'
Icing Islanders.
25:00'
Hosté se po rychlém kontru z vlastního pásma poprvé prosadili! Tavares přihrál na střed JOSHU BAILEYMU, který se vyhnul nejbližšímu bránícímu soupeři a z prostoru mezi kruhy v obležení čtyř domácích hráčů prostřelil brankáře Bobrovského. Asistence: John Tavares.
24:27'
Po vhazování v obranné třetině Islanders se rychle dostal k zakončení Jones, ale minul.
23:23'
Panarin zavezl puk za útočnou modrou a přihrál si s jedním ze spoluhráčů, který mu poslal pas do jízdy až za nesestavenou obranu Islanders. Ruský forvard ale v souboji s Greissem nedotáhl bekhendovovou kličku do úspěšného konce.
22:51'
Kotouč po souboji ve středním pásmu skončil na střídačce.
22:29'
Tak až nyní Boychuk ohrozil přímo Bobrovského, který po střele ze strany ztratil přehled o puku a instinktivně si lehl na záda. Kotouč měl pod sebou.
22:15'
Do zajímavé pozice si najel Boychuk, který ale z prostoru před kruhy nepropálil blokujícího Nutivaaru.
22:04'
Icing Blue Jackets.
20:58'
Do velké šance se u pravého mantinelu vřítil Josh Anderson, který se dostal za obranu, sjel si blíž ke středu, ale tváří v tvář Greissovi nedokázal přechytračit německého gólmana, který uhájil svou klec.
20:23'
Columbus se sice dostal do útočného pásma, ale do konce přesilovky nevystřelil. Hosté jsou v plném počtu.
20:01'
Columbus bude ještě 23 vteřin hrát v početní převaze.
Další třetina začne přibližně v 02:03.
Columbus v první třetině doslova vládl svému ledu. Na střely přestřílel soupeře 15-4, na góly pak 3:0. Skóre zápasu otevřel ve čtvrté minutě Werenski, na něhož navázal v sedmé minutě Nutivaara. V čase 15:52 pak využil přesilovou hru Dubois.
20:00'
19:51'
Islanders vyhazují.
19:30'
Werenski a posléze Wennberg nastřelili jen brankáře soupeře.
18:55'
Po vhazování hosté vyhazují přes všechny čáry.
18:46'
Foligno dostal přihrávku před branku a zkusil si zadovkou obhodit Greisse. Trefil ale jen jeho beton a navíc sám přes německého brankáře přepadl.
18:27'
Aktivita domácích je odměněna další přesilovkou. Leddy putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění Jennera.
17:53'
Panarin se při přechodu útočné modré čáry skvěle odpoutal od obránce a okamžitě vypálil směrem na Greisse, kterému se však podařilo nepříjemnou střelu udržet v lapačce.
16:52'
Werenski byl v ideální střelecké pozici a brankáře Greisse už měl prakticky položeného, ale nezamířil přesně a z prostoru před brankovištěm až trestuhodně minul!
15:52'
Domácí využívají přesilovku! Před brankou skvěle operoval Jenner, který zamezil Greissovi dobrý výhled a ten vyrazil střelu Werenskiho jen vedle sebe. K osamocenému puku se přiřítil PIERRE-LUC DUBOIS, který umístil kotouč k levé tyčce, kam se nestihl brankář hostí přesunout. Asistence: Zach Werenski, Arťom Panarin.
15:28'
Islanders se daří vyhodit puk, který líně doklouzal až do obranné třetiny domácích.
14:49'
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Brock Nelson. To ale až po komerční přestávce.
14:15'
Hosté bojují o puk za Bobrovského klecí. Nemohou se odpoutat od mantinelu.
13:13'
Greiss se nenechal nachytat a pohlídal si jak tyčku, tak i prostor před brankovištěm. Rychlou střelu Schroedera po přihrávce zpoza branky drží ve své výstroji.
12:47'
Tempo hry se mírně snížilo. Islanders se zbavili bezprostředního ohrožení, ale nepřesnou přihrávkou přišli o puk.
12:08'
Bjorkstrand zkusil překvapit Greisse bekhendovou kličkou, ale brankář hostí lapil puk.
11:57'
Domácí jsou v plném počtu.
11:47'
Wennberg vyvezl puk ze svého pásma, obkroužil branku soupeře a přihrál zpět svým spoluhráčům. Ušetřil hodně času.
11:22'
Columbusu se daří vyhodit puk.
11:04'
Kotouč byl sražen do ochranné sítě. Vhazuje se před brankou domácích.
10:36'
Lee se před brankovištěm pokusil o usměrnění puku za Bobrovského záda, ale trefil jen ruského brankáře.
09:57'
Hosté si ale zahrají přesilovou hru po chybě domácí střídačky. Příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Oliver Bjorkstrand.
09:52'
Leddy vyváží puk ze své třetiny, rozhliží se, ale nerozehrává přesně.
08:50'
Greiss po krátkém odpočinku opět musí čarovat. Werenskiho jedovatou střelu od modré srazil jen před sebe a až poté dokázal zkrotit neposedný puk.
08:38'
Německý brankář ve službách Ostrovanů udržel beton na ledě a neuvolnil před Jennerem a Calvertem ani kousíček prostoru, kudy by mohli procpat puk za jeho záda. Následně Greiss přerušuje hru.
07:59'
Jones napálil tyčku za zády hostujícího gólmana!
07:15'
Aktivita domácích nepolevuje, naopak se spíš stupňuje a Islander se nemohou osvobodit ze svého pásma.
06:23'
Hostující branka je v permanenci a dokonale toho využil MARKUS NUTIVAARA, který dorazil za Greissova záda održený puk po zablokované střele Wennberga. Puk vyletěl do vzduchu a dopadl k levé Greissově tyčce, kde pohotově do něho klepl finský hokejista. Asistence: Alexander Wennberg, Oliver Bjorkstrand.
05:54'
Bude se vhazovat v obranném pásmu Islanders. Puk byl protečován hostujícím hráčem do ochranné sítě.
05:23'
Obrovská šance Zacha Werenskiho, který je při chuti! Dostal od Bjorkstranda puk na střed do úniku a řítil se sám na brankáře Greisse, kterého si rozpohyboval, ale nepřekonal ani kličkou do protipohybu. Parádní zákrok Greisse.
04:32'
Kotouč po souboji u mantinelu skončil na střídačce.
03:57'
První střela domácích a první gól! Arťon Panarin obkroužil útočnou třetinu po celém obvodu a od pravého mantinelu poslal přesný pas mezi kruhy na ZACHA WERENSKIHO, který prudký puk usměrnil za záda brankáře Islanders. Asistence: Arťom Panarin.
03:43'
Sedlák se vřítil do útočného pásma a bojuje o puk za brankou Greisse.
02:48'
Bobrovskij srazil letící puk do rohu a nedovolil nikomu dorážet nepříjemnou Chimerovu střelu.
02:15'
Bobrovskij má puk ve své moci a přerušuje hru. Zkraje utkání mají jednoznačně víc ze hry Islanders, kteří také tráví většinu času v útočném pásmu.
01:50'
Tavares se z blízka netrefil mezi tři tyče svým protečováním nahozeného puku.
01:26'
Nepřesná rozehrávka Columbusu ústí v zakázané uvolnění.
01:04'
První zásah Sergeje Bobrovského, který si stáhl do lapačky ránu Leddyho od modré.
00:15'
De Haan se dostal s pukem až před brankoviště, ale nastřelil jen bránícího Duboise.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson (A), Nutivaara, Harrington – J. Anderson, Dubois, Panarin – Atkinson, Wennberg, Jenner (A) – Bjorkstrand, Sedlák, N. Foligno (C) – Motte, Schroeder, Calvert.

New York Islanders: Greiss (Halák) – Boychuk, Leddy, Pelech, de Haan, Pulock, Mayfield – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Ladd (A) – Ho-Sang, B. Nelson, Quine – Clutterbuck (A), Cizikas, Chimera.

Rozhodčí: Peel, Pochmara – Cameron, Kovachik.
11. 12. 2016 Columbus Blue Jackets - New York Islanders 6 : 2
Nejlepší tým Metropolitní divize vyzve v noci ze čtvrtka na pátek svého rivala New York Islanders, který by se v případě vítězství bodově dotáhl právě na vedoucí Blue Jackets. Oba týmy do vzájemného střetnutí vstoupí s porážkou z posledních zápasů na kontě. V doposud jediném vzájemném klání v této sezoně se na začátku října radoval z hladké výhry 5:0 domácí Columbus.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.