NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Arizona - 1. listopadu 2017   00:30

Detroit
Detroit
01:29' Nyquist  • 02:37' Glendening (Frk, Kronwall) • 33:03' Mantha (Athanasiou, D. Larkin) • 39:03' D. Larkin (Helm) • 58:38' Helm (Abdelkader, Zetterberg)
5:3
(2:0, 2:1, 1:2)
Arizona
Arizona
31:36' Demers  (Keller, Fischer) • 42:00' Cousins  (Kempe, Clendening) • 56:43' Perlini  (Keller)
Detroit
McCauley, Pochmara – Cameron, Smith
Little Caesars Arena, Detroit
19 515 diváků
Arizona

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den.
3. Mike Green (DET) 0+0
Red Wings si v poslední třetině své vítězství řádně zkomplikovali, když nechali Arizonu, aby se dotáhla na rozdíl jednoho gólu. Dva body pro Detroit ale střelou do prázdné branky pojistil Helm, jenž stanovil výsledek na konečných 5:3.
59:56'
Brankář Red Wings si připisuje další zákrok a následně přerušuje hru. V Detroitu se již slaví vítězství.
59:45'
Ekman-Larsson nahodil kotouč na branku z modré čáry, Howard ale dokázal zasáhnout.
59:20'
Kotouč je momentálně mimo útočné pásmo Coyotes, Detroit velmi pečlivě brání.
58:55'
Arizona to znovu zkouší s šesti bruslaři. Dokáží Coyotes tento duel ještě zdramatizovat?
58:43'
Oddechový čas pro hosty.
58:38'
Detroit právě vstřelil branku!
Hokejisté Detroitu se prosazují střelou do prázdné branky. Zetterberg vyhodil puk do středního pásma, kde do Abdelkader poslal na DARRENA HELMA a ten před modrou čárou zamířil a trefil odkrytou klec. Asistence: Justin Abdelkader a Henrik Zetterberg.
58:25'
Arizona zkouší hru bez brankáře. Podaří se jí vyrovnat?
58:20'
K zajímavému zakončení se v předbrankovém prostoru dostal Rieder, který však branku těsně přestřelil.
57:30'
Vyhozený kotouč do středního pásma se pokusil dojet Helm, obrana Coyotes ale útočníka Detroitu ke kotouči nepustila.
56:43'
Arizona právě vstřelila branku!
Coyotes se dotahují na rozdíl jediného gólu! Keller nahodil kotouč na branku od modré čáry, před ní puk tečoval BRENDAN PERLINI a Howard nedokázal včas zareagovat. Závěrečné minuty ještě budou dramatické. Asistence: Clayton Keller.
55:44'
Daley zachytil puk na modré čáře a nahodil ho na branku. Střela se ukryla mezi těla hráčů a nakonec skončila na tyčce!
55:00'
Po pěkné souhře se ke střele z levého kruhu dostal Mantha, brankář Coyotes ale vytáhl velmi dobrý zákrok.
54:36'
Arizona by se ráda pokusila tento zápas zdramatizovat, domácí ji ale téměř k ničemu nepouští.
53:15'
Nyquist nahodil ze středního pásma kotouč na branku, Wedgewood byl znovu pozorný. V posledních minutách se nový brankář Arizony nenudí.
52:02'
Kronwall našel stříleným pasem před brankou Athanasioua, který pohotově vystřelil pod břevno. Wedgewood na poslední chvíli puk vyrazil.
51:45'
Detroit znovu přidal na aktivitě a nechce si závěr duelu zkomplikovat. Domácí se v posledních střídáních drží převážně v útočném pásmu.
51:20'
Greenova střela od modré čáry byla zablokována. K dorážce se pokoušel dostat Larkin, jeho hůl ale byla jedním z beků nadzvednuta a tak se žádná střela nekonala.
50:07'
Nyquist našel na modré čáře Daleyho, který se s ničím nepáral a pohotově vystřelil. Wedgewood našel kotouč v lapačce a přerušil hru.
48:32'
Tatar vybojoval při napadání kotouč, který poté předložil Nyquistovi, jenž celou akci vyšperkoval pasem na Zetterberga. Ten střelou po ledě ale recept na Wedgewooda nenašel.
47:30'
Larkin se snažil dostat ke střele přes obránce, ale ta mu nevyšla podle představ. Následně narazil do mantinelu.
47:12'
Kronwall se rozhodl vyslat do brejkové situace Tatara, slovenský útočník ale přejel modrou čáru příliš brzy a dostal se do postavení mimo hru.
45:21'
Nyquist je i v dnešním utkání hodně aktivní a dělá obráncům soupeře problémy. Tentokrát se ale do zakončení neprodral.
44:42'
Coyotes se dostali pod tlak a tak i tentokrát celou situaci řeší vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
43:59'
Nielsen ujel hostující obraně a uháněl sám na branku. Dánský útočník ale při zakončení nedotáhl kličku do bekhendu do zdárného konce.
43:15'
Martinook se na vrcholu levého kruhu tvrdě opřel do kotouče a prověřil Howarda, jenž jeho pokus vyrazil do rohu.
43:02'
Helm nabral ve středním pásmu solidní rychlost a podél pravého mantinelu se dostal do útočného pásma a následně i ke střele. Pokus zápěstím ale Wedgewood zlikvidoval.
42:00'
Coyotes vstoupili do třetí části hodně aktivně a jsou odměněni. Kempe ještě se svým zakončením neuspěl, kotouč se ale odrazil na hůl NICKA COUSINSE, kterému se nadvakrát podařilo procpat puk do branky. Asistence: Mario Kempe.
40:56'
Další útočná akce Coyotes střelou na branku neskončila, Ekman-Larsson se dostal do postavení mimo hru.
40:36'
Dvorak se po přihrávce Domiho dostal ke střele z mezikruží, Howard si ale dokázal mazácky poradit.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:31.
Coyotes se nejdříve ve druhé třetině dokázali dostat na rozdíl jednoho gólu, Red Wings posléze znovu zařadili na vyšší stupeň a po gólech Manthy a Larkina vedou po druhém dějství 4:1 a jsou na nejlepší cestě k zisku dvou bodů.
40:00'
39:03'
Red Wings doopravdy před koncem druhé třetiny přidávají čtvrtou branku. DYLAN LARKIN hledal přihrávkou z pravé strany před brankou Manthu, nicméně do přihrávky vložil hůl Scheen a puk si smolně srazil do vlastní sítě. Asistence: Darren Helm.
37:49'
Red Wings hrají v posledních střídáních hodně aktivně a pokouší se tento duel definitivně rozhodnout.
36:27'
Ericsson nahodil kotouč na branku, který se po zákroku Wedgewooda odrazil kousek od Tatara. Ačkoliv se slovenský útočník natahoval, dorazit puk do branky nedokázal.
35:16'
Pohledná individuální akce Athanasioua gólem neskončila. Útočník Red Wings se dostal mezi kruhy, počkal si a poté poslal kotouč přesně do připravené lapačky Wedgewooda.
34:46'
Coyotes se pokouší na inkasovanou branku okamžitě odpovědět a tlačí se do útočného pásma.
33:03'
Krásná souhra druhé formace Red Wings končí gólem. Athanasiou z mezikruží vybídl k zakončení ANTHONYHO MANTHU na levé straně brankoviště a urostlý forvard si věděl rady. Asistence: Andreas Athanasiou a Dylan Larkin.
32:30'
Scheen hodně důrazně dohrál u mantinelu Frka, který se hodně těžce zvedal z ledu. Doufejme, že to není nic vážného.
31:36'
Red Wings svého optického tlaku k navýšení vedení nevyužili a tak přišel trest. JASON DEMERS vystřelil od modré čáry a jeho tvrdá rána propadla přesně k pravé tyčce Howardovy branky. Asistence: Clayton Keller a Christian Fischer.
30:24'
Mantha vystihl rozehrávku a uháněl téměř sám na branku. Tísněn obránce vystřelil bekhendem, Wedgewood ale jeho pokus vyrazil.
29:46'
Kronwall uvolnil na levém kruhu Wilsona, který vystřelil z otočky. Jeho pokus trefil jen jednoho z bránících hráčů.
29:14'
Glendening se šikovně obtočil okolo branky a poslal puk před brankoviště. Frk ani Wilson se ale ke střele nedostali.
28:27'
Tatar z vrcholu levého kruhu oslovil mezi kruhy Greena, kterému ale kotouč přeskočil hůl. Wedgewood v této třetině nemusel řešit žádnou těžkou situaci.
27:21'
Coyotes se dostali pod tlak a tak raději poslali kotouč na zakázané uvolnění.
26:55'
Mantha byl v útočném pásmu hodně aktivní a několikrát dokázal vybojovat kotouč. Ke střele na branku to ale nevedlo.
25:43'
Rieder před Howardem nebezpečně tečoval nahozený puk od modré čáry a brankář Red Wings musel vytáhnout složitý zákrok betonem.
24:55'
Domi si najel do útočného pásma a rozhodl se pro střelu přes obránce. Jeho střelecký pokus byl však sražen do ochranné sítě.
24:24'
Nepřesná rozehrávka Greena končí zakázaným uvolněním.
23:49'
Třetí lajna Red Wings dokázala kombinovat v útočném pásmu, z tohoto pohledu to ale bylo vše. Coyotes se ubránili a poslali kotouč do středního pásma.
23:00'
Arizona vstoupila do druhé třetiny výrazně aktivněji a pokouší se vstřelit kontaktní branku.
22:30'
Tentokrát od modré čáry pálil Connauton, branku ale trefit nedokázal.
22:08'
Howard si udělal proti střele od modré čáry velmi dobrý výhled a v poklidu zasáhl.
21:30'
Zetterberg si najel do útočného pásma a pokusil se z pravé strany natlačit do zakončení. Střelou ale trefil pouze boční tyčku.
20:29'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:35.
Detroit byl v první třetině jasně lepším týmem a zaslouženě vede o dvě branky. Ve druhé minutě se prosadil Nyquist, o minutu později pak i Glendening. Red Wings tedy vedou 2:0 a bude zajímavé sledovat, jestli dokáže Arizona tento duel zdramatizovat.
20:00'
19:39'
Domácí si v zadních řadách přihrávají a kontrolují hru.
19:00'
Arizona se zatím nedokázala usadit v útočném pásmu, Red Wings velmi dobře brání.
18:29'
Tatar se při vhazování dopustil přestupku a Red Wings budou hrát ve čtyřech. Arizona má šanci před koncem třetiny vstřelit kontaktní branku.
17:55'
Na druhé straně z levého kruhu zahrozil Fischer, Howard dokázal jeho střelu udržet na svém těle a přerušil hru.
17:24'
Mantha prudkým pasem od levého mantinelu našel mezi kruhy Athanasioua, který ale nedokázal nasměrovat puk na branku.
16:40'
Abdelkader zpoza branky našel na levém kruhu Helma, který vystřelil z první a donutil Wedgewooda k dalšímu zákroku.
16:16'
Čtvrtá lajna Detroitu hraje velmi dobré utkání, tentokrát ale její útočnou snahu přerušilo postavení mimo hru.
15:46'
Kempe z pravé kruhu ohrozil branku Detroit, Howard si připsal úspěšný zákrok vyrážečkou.
14:56'
Arizona se natlačila před branku Howarda, který musel řešit nepřehlednou situaci. Kotouč ale nakonec našel pod svým tělem.
14:30'
Athanasiou dostal od Manthy výborný pas před brankoviště, kanadský útočník ale ve velké šanci branku přestřelil.
13:46'
13:33'
Howard si při nahození Richardsona z modré čáry nepočínal vůbec jistě a kotouč mu málem projel pod tělem do branky. Na poslední chvíli ale zažehnal situaci a puk betonem zastavil.
13:14'
Kotouč je znovu u branky Howarda, Red Wings musí zakládat nový útok.
12:44'
Frk dostal přesný pas na pravý kruh. Střela českého hokejisty ale již tak přesná nebyla.
12:23'
Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, Arizona se v poklidu brání.
11:46'
Kempe trefil holí do obličeje Tatara a je vyloučen na dvě minuty. Přesilovou hru si také zahrají Red Wings.
11:25'
Nyquist se dostává do spousty šancí. Tentokrát z levé strany po pasu Zetterberga střílel k blížší tyčce, brankář Coyotes ale zasáhl.
10:10'
Wilson vybojoval kotouč v rohu kluziště a přesným pasem našel Glendeninga, jehož pohotovou střelu zastavil Wedgewood krásným zákrokem lapačkou.
09:10'
Helm se šikovně uvolnil a ještě lepším pasem našel před brankou Abdelkadera, kterému se ale nepodařilo trefit odkrytou branku.
09:00'
Detroit je při hře pět na pět jasně lepším týmem a pokouší se navýšit své vedení. Střelu Nyquista od modré čáry tečoval Oullet a Wedgewood byl málem znovu překonán.
08:23'
Daley si najel s kotoučem za branku, aby dokázal na brankovišti najít Tatara. Ten ale na několik pokusů puk do sítě neprotlačil.
07:28'
06:47'
V oslabení navíc zahrozil Helm, který z levého kruhu vystřelil hodně nebezpečně a Wedgewood musel zasahovat.
06:30'
Domácí hrají oslabení velmi dobře a nedostávají se pod tlak. Arizona se nemůže usadit v útočném pásmu.
05:40'
Ekman-Larsson z levého kruhu nahodil puk na branku, Howard na kotouč dobře viděl a úspěšně zasáhl.
05:28'
Athanasiou se v útočném pásmu provinil hákováním a je vyloučen na dvě minuty. Arizona si zahraje přesilovou hru.
05:15'
Coyotes se zatím nemohou dostat do utkání a po většinu času se pouze brání. Detroit hraje naopak velmi aktivně.
05:06'
Kronwall se prezentoval svým oblíbeným hitem, kdy zády sestřelil u mantinelu Cousinse. Tribuny mu apladují.
04:49'
Wilson si nabruslil na pravý kruh a tvrdě vystřelil zápěstím. Kotouč těsně proletěl vedle pravé tyče.
03:14'
Red Wings hrají po dvou vstřelených brankách velmi aktivně a pokouší se přidat další zásah.
02:37'
Čtvrtá formace Red Wings se rychle dostala ze svého pásma a posléze si poradila v útoku na jedničku. Frk zavezl puk do pásma, našel LUKEA GLENDENINGA, který z pravého kruhu nasměroval kotouč pod břevno.. Asistence: Martin Frk, Niklas Kronwall.
01:40'
Nyquist se o chvíli později dostal do další slibné šance, tentokrát ale brankář Coyotes úspěšně zasáhl.
01:29'
Red Wings se velmi brzy dostávají do vedení. GUSTAV NYQUIST zachytil kotouč u pravého mantinelu, najel si více do středu a přesnou střelou zápěstím překonal Wedgewooda. Bez asistence.
00:58'
Rychlá kombinace mezi Abdelkaderem a Nielsen vedla ke střele dánského útočníka, který z pravé strany ale branku netrefil.
00:30'
Red Wings protečovali kotouč do útočného pásma, usadit se v něm ale nedokázali. Arizona rychle otočila hru.
00:01'
Arénou zní státní hymna, utkání bude během krátké chvíle zahájeno.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Daley, Ericsson, Green, Kronwall (A), Jensen, Ouellet – Tatar, Zetterberg (C), Nyquist – Mantha, D. Larkin, Athanasiou – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Frk, Glendening, S. Wilson.

Arizona Coyotes: Wedgewood (Hill) – Demers, Ekman-Larsson, Clendening, Goligoski, L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan, Domi – Rieder, Dvorak, Kempe – Rinaldo, Cousins, Perlini – Fischer, Richardson, Martinook.

Rozhodčí: McCauley, Pochmara – Cameron, Smith.
Arizona zažila naprosto tragický vstup do sezóny a první duel vyhrála až včera v noci na ledě Flyers, čímž ukončila sérii jedenácti proher v řadě. Uvidíme, jak se Coyotes připraví na dnešní duel a zda se udrží na vítězné vlně.
Detroit v minulém zápase ukončil šestizápasovou sérii bez vítězství, když dokázala vyhrát na ledě Panthers 3:2 po samostatných nájezdech. V brance Red Wings by měl i tentokrát dostat přednost Jimmy Howard.
Přeji krásnou hokejovou noc! Dnes v noci má zámořská NHL na programu tři zápasy a jedním z nich bude souboj Detroitu s Arizonou. Který z celků dokráčí k vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.