NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Vancouver - 23. října 2017   01:00

Vancouver
14:34' Bärtschi  (Horvat, Boeser) • 28:29' Dorsett  (Horvat, D. Pouliot) • 33:39' Bärtschi  (Burmistrov) • 39:35' Virtanen  (D. Sedin)
Detroit
Brad Watson, Tom Kowal – Steve Barton, Scott Driscoll
Little Caesars Arena, Detroit
19 515 diváků
Vancouver

Ode mě je to již vše. Děkují Vám za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového týdne!

Trestné minuty: 4 – 2
Je konec! Hokejisté Canucks vítězí zaslouženě na ledě Red Wings 4:1. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které se hosté prosadili celkem třikrát. Vítěznou branku vstřelil ve 29. minutě Derek Dorsett! Třicetiletý útočník Canucks tím potvrdil skvělou formu – vždyť za posledních pět zápasů si připsal již šestý bod. Gólman Jacob Markström pak do statistik zapsal 20 úspěšných zásahů.
59:38'
Daleyho střela od modré končí mimo.
59:01'
Probíhá poslední minuta zápasu.
58:11'
Howard musel nyní navíc řešit další střelecký pokus soupeře. Zleva to zkoušel Dorsett.
58:05'
Diváci pomalu opouští svá sedadla. O osudu tohoto utkání je již rozhodnuto.
57:56'
Nielsen a Sutter na buly po pravici gólmana Canucks.
57:56'
V Little Caesars Areně právě probíhá reklamní přestávka.
57:56'
Po střele Manthy se ještě dostal k dorážce Nielsen, Markström ale v obou případech připraven.
57:44'
Mantha zavezl puk do útočné třetiny.
56:55'
Kronwallovo nahození od modré čáry Markströmovu svatyni neohrozilo.
56:31'
Střely na branku: 19 – 35
56:01'
Necelé čtyři minuty před koncem vedou Canucks nadále na ledě Red Wings 4:1.
55:33'
55:12'
Nyquist to zkoušel individuálně bekhendem, na Markströma si ale nepřišel.
54:56'
Hosté se osvobozují a jejich čtveřice tak může vystřídat.
54:34'
Začala druhá minuta z Vanekova trestu.
54:18'
Nepřesná přihrávka Larkina na Greena, kotouč míří do střední třetiny.
53:58'
Při vlastním oslabení to zkoušel Dorsett, Howard musel zasahovat.
53:48'
Greenova střela míjí branku soupeře.
53:33'
První přesilovka pro Detroit. Dokáží jí domácí využít a alespoň tak snížit na 2:4?
53:33'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Thomas Vanek – 2 min., hákování).
53:03'
Nyní je tu ale icing Red Wings.
52:36'
Zakázané uvolnění hostů se nepíská, kotouče se ujímá u branky Howarda obránce Ouellet.
52:12'
O kotouč se bojuje u pravého mantinelu v obranné třetině Canucks.
51:56'
Green nahazuje zpět do útočného pásma svého týmu.
51:14'
51:14'
Gólman Canucks si ponechává nahození Larkina ve své výstroji, na řadě je reklamní přestávka.
51:01'
Po icingu domácích se hra přesune k Howardovi.
50:38'
Od modré čáry na druhé straně pálil Ouellet, Markström ale zasáhl betonem.
50:09'
Boeserův pokus z pravého kruhu pro vhazování končí na zadním mantinelu.
50:01'
Střely na branku: 16 – 34
49:45'
Vhazuje se ve středním pásmu.
49:45'
Touš se dotkl ochranné sítě za Howardovými zády.
48:53'
Hosté vyhráli buly, Green však udržel ještě kotouč v útočné třetině.
48:46'
Vancouver vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
48:19'
48:17'
Vhazování nařízeno do středního pásma před střídačku Detroitu.
48:17'
Branka za zády Howarda mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena.
47:32'
Red Wings nyní dostávají puk alespoň do střední zóny.
47:20'
Polovina z trestu Tatara je pryč.
47:07'
Pouliotův pokus, Howard má kotouč v náručí.
46:25'
Domácí úspěšní na buly, hned zkraje oslabení tak mohou našetřit nějaký vteřiny.
46:19'
Jdeme na to! Glendening a Horvat na vhazování po pravé ruce Jimmyho Howarda.
46:19'
Po první reklamní přestávce ve třetí třetině si zahrají hokejisté Canucks druhou přesilovou hru v tomto zápase.
46:19'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tomáš Tatar – 2 min., hákování).
46:17'
Nyní střílel Horvat, Howard proti jeho pokusu z levého kruhu pro vhazování vytáhl levý beton.
45:58'
Gólman Red Wings ponechává střelecký pokus Daniela Sedina ve svém držení.
45:34'
Henrik Sedin to nyní zkoušel z pravé strany na vzdálenější tyč, Howard ale zasahovat nemusel.
45:18'
Přechod domácích do útočného pásma nebyl dle pravidel – postavení mimo hru.
45:01'
Střely na branku: 16 – 29
44:56'
O puk se bojuje u pravého mantinelu v obranné třetině Canucks.
44:28'
Ve třetí dvacetiminutovce se zatím přerušovalo pouze jednou.
43:56'
Útočná snaha domácích nebyla úspěšná, nyní to zkusí hokejisté Vancouveru.
43:25'
Tatar byl nyní podražen u branky soupeře, rozhodčí ale zůstávají klidní.
42:56'
Chyba v rozehrávce Canucks. Tatar ovšem z mezikruží míjí tři tyče.
42:26'
Nyní to zkoušel Mantha, Markström ale znovu bez práce.
42:02'
Zetterberg zkusil štěstí od levého mantinelu, jeho střela ale nebyla přesná.
41:30'
Kronwall se vrací pro puk za vlastní branku, obě mužstva mezi tím vystřídají.
40:56'
Icing Detroitu.
40:21'
Glendeningova přihrávka nebyla přesná, kupředu míří soupeř.
40:01'
Obě mužstva se vrací zpět ze šaten na ledovou plochu. Třetí perioda začne za několik málo okamžiků!

Trestné minuty: 2 – 0
Také druhá třetina je již minulostí. Hosté v ní byli výrazně aktivnější a po zásluze vedou po čtyřiceti minutách 4:1! Postupně se prosadili Derek Dorsett, podruhé v zápase Sven Bärtschi a v poslední minutě pak Jake Virtanen. Dokáží ve třetí dvacetiminutovce domácí ještě nějak zdramatizovat toto utkání?
40:00'
39:47'
Po icingu hostujícího mužstva se ještě vhazuje po pravé ruce Howarda.
39:35'
Vancouver právě vstřelil branku!
V poslední minutě druhé třetiny přidávají Canucks čtvrtou branku! D. Sedin přihrál při situaci 2 na 1 na JAKA VIRTANENA. Jeho první pokus ještě gólem neskončil, útočník hostů se ale dostal ještě k dorážce a ta už pak byla úspěšná. Virtanenův první gól v tomto ročníku, celkově jeho osmý v NHL! Asistence: Daniel Sedin.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:47'
Zetterberg se ke střele nedostal. Dobrý obranný zákrok totiž předvedl obránce soupeře Gudbranson.
38:28'
Obránce domácích Ericsson se vrací s kotoučem za vlastní branku.
37:57'
Do šatny Canucks právě odkulhává obránce Stecher! Při jeho posledním střídání se dostal do nepříjemného kontaktu s Tatarem.
37:57'
Markström má puk ve své rukavice, hra se přerušuje.
37:29'
Boeser se dostal do zajímavé pozice, Howard ale předvedl dobrý zásah!
36:34'
Odpískána přihrávka rukou, vhazování nařízeno do střední třetiny.
36:17'
Canucks nyní dobře forčekují, domácí tak nemají klid na rozehrávku.
35:41'
Canucks znovu drží soupeře pod tlakem v jeho obranné třetině.
35:01'
Střely na branku: 13 – 25
34:47'
Stecherova prudká střela z pravé strany míjí Howardovu branku.
34:08'
Zpět do akce! Vhazuje se po levé ruce brankáře Red Wings.
34:08'
Od modré čáry nyní zase střílel Gudbranson, Howard si vynutil přerušení. Na řadě pak další reklamní přestávka.
33:39'
A Canucks odskakují soupeři na rozdíl dvou branek! Špatnou rozehrávku Ouelleta zachytil upravého mantinelu SVEN BÄRTSCHI, jeho následná střela z mezikruží pak propadla Howardovi mezi vyrážečkou a betonem. Švýcarský útočník se prosazuje podruhé v utkání, 3:1 pro Vancouver! Asistence: Alexandr Burmistrov.
33:23'
Zetterberg hledal mezi kruhy některého ze svých spoluhráčů, avšak neúspěšně.
32:25'
Virtanenova střela z levého kruhu pro vhazování byla ještě tečována bránícím hráčem, gólman domácích vyráží pravým betonem.
32:02'
Konec reklamní přestávky. Glendening a H. Sedin na vhazování po pravé ruce Jimmyho Howarda.
32:02'
Howard se musel mít znovu na pozoru! Z předbrankového prostoru to zkoušel autor zatím poslední branky Dorsett. Po přerušení hry následuje další z reklamních přestávek.
31:43'
Vhazovalo se po pravici Markströma, hosté dostávají puk do středního pásma.
31:38'
Čároví pískají Canucks zakázané uvolnění.
30:31'
Střely na branku: 13 – 21
30:01'
Polovina zápasu za námi. Vancouver momentálně vede v Detroitu 2:1.
29:38'
Po vyhraném buly Burmistrova zazvonila střela Gudbransona o tyč Howardovy svatyně!
29:31'
Nyní ale zase šance pro Vancouver. Virtanen si ale na Howarda bekhendem nepřišel.
29:22'
Na druhé straně střílel Larkin, avšak minul Markströmovu branku.
29:05'
Del Zotto zkusil štěstí od modré čáry, brankář Detroitu má kotouč v náručí.
28:29'
Hosté se dostávají znovu do vedení! DEREK DORSETT dostal přihrávku od levého mantinelu do samostatného úniku, následnou střelou pak překonává se štěstím brankáře Howarda. Rodák z Kindersley má v posledních zápasech výbornou formu – nyní přidává svou pátou branku v sezoně, 2:1 pro Canucks! Asistence: Bo Horvat, Derrick Pouliot.
27:56'
Hutton to zkusil z ostrého úhlu, Howard zasáhl bez výraznějších problémů.
27:26'
27:26'
Kotouč se dotkl ochranné sítě, hra je tak přerušena. Následně tu pak je reklamní přestávka.
27:08'
Gagner na Del Zotta, jeho střela od modré ale zblokována.
26:32'
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
26:13'
Virtanen zachytil ve střední zóně rozehrávku domácích a poté z pravé strany ohrozil Howardovu branku.
25:22'
Nyquist nebezpečně dotíral na brankovišti Canucks, gólman hostů ale odolal.
25:10'
Střelecký pokus Frka končí zblokován v ochranné sítě za Markströmovou svatyní.
25:01'
Střely na branku: 11 – 16
24:53'
Dorsett se s toušem daleko nedostal, hrát tak může soupeř.
24:11'
Dobrá šance pro Bärtschiho, Howard byl ale dobře postaven ve svém brankovišti.
23:37'
Granlund vyzkoušel z levé strany Howardovu pozornost.
23:25'
Vhazování po levici Jacoba Markströma.
23:01'
Obránce Daley nyní předvedl dobrý obranný zákrok! Howard pak již jen schoval kotouč do své rukavice.
22:43'
Na druhé straně pálil Gagner, Howard vyrazil.
22:23'
Nyquist hledal před brankou spoluhráče, ten se ale k puku nedostal.
21:42'
Frk to zkoušel individuálně, avšak se mu nepodařilo vůbec zakončit.
21:16'
Od levého mantinelu nahazoval na branku Zetterberg, gólman Vancouveru podržel puk ve své výstroji.
20:57'
Je tu další zakázané uvolnění Canucks, vhazovat se tak bude opět poblíž Markströma.
20:16'
Larkinova střela po vhazování minula branku soupeře.
20:10'
Prostřední perioda začíná icingem hostujícího mužstva.
20:01'
Přestávka po první třetině se pomalu blíží ke svému konci, hokejisté se již vrátili na led Little Caesars Areny.
Statistiky po první třetině

Střely na banku: 9 – 11
Zblokované střely: 4 – 4
Vhazování (%): 58 – 42
Hity: 8 – 7
Přesilová hra: 0-0 – 0/1
Máme za sebou prvních dvacet minut a zatím sledujeme vyrovnané utkání, i když více gólových příležitostí měli přeci jen domácí. Skóre se poprvé měnilo v 15. minutě, kdy Howarda překonal bekhendem Sven Bärtschi. V předposlední minutě však srovnával výstavní střelou pod horní tyč Anthony Mantha.
20:00'
19:58'
V první třetině se již nic dalšího nestane.
19:37'
Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Canucks tak bude muset hrát kotouč.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:28'
Detroit právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Nyquist po překročení modré čáry přihrál doleva na ANTHONYHO MANTHU a jeho střela z levého kruhu pro vhazování zapadla přesně pod horní tyč Markströmovy branky. Pro třiadvacetiletého Kanaďana je to čtvrtá trefa, osmý bod v sezoně, 1:1! Asistence: Gustav Nyquist, Mike Green.
18:11'
Vhazování proběhlo před střídačkou Vancouveru.
18:09'
Detroit v postavení mimo hru.
17:58'
Kronwall se musel vrátit pro puk do vlastního pásma.
17:25'
Larkin našel Kronwalla, jeho prudká rána byla ale zblokována soupeřem.
16:47'
Wilson nahazuje do útočné třetiny svého mužstva.
16:12'
Obránce Red Wings Jensen s pukem za vlastní brankou, oba týmy prostřídávají své formace.
15:54'
Jensenův pokus z pravé strany Markströma nepřekvapil.
15:01'
Střel na branku: 6 – 11
14:52'
Virtanenova střela, Howard vyráží.
14:34'
Canucks otevírají skóre tohoto zápasu! Horvat našel před brankou volného SVENA BÄRTSCHIHO, ten si posunul kotouč na bekhend a poté jej poslal za záda Howarda. Bärtschi se zapisuje letos poprvé mezi střelce, 1:0 pro Canucks! Asistence: Bo Horvat, Brock Boeser.
14:09'
Larkin zblokoval pokus z hole Pouliota, Howard tak bez práce.
14:03'
Zpět do akce! Larkin a Horvat na vhazování po pravici gólmana domácích.
14:03'
Canucks poslali touš ze středního pásma přímo na Howardovu branku, brankář Detroitu jej přikryl pod svou lapačku. Následně se přihlásila ke slovu další z reklamních přestávek.
13:20'
Puk skončil na střídačkách, vhazovat se bude ve střední zóně.
13:12'
Greenova střela zblokována Del Zottem.
12:32'
Hutton napřáhl ke střele na modré čáře, Howard ponechal kotouč ve své moci.
12:13'
Glendeninga nakonec musel vyměnit na buly debutant v sestavě Red Wings Wilson.
12:11'
Pokračujeme vhazováním mezi hole Glendeninga a Horvata po pravé ruce Jacoba Markströma.
12:11'
Witkowski se natlačil až před branku soupeře, Markström ale připraven na správném místě. Po přerušení je tu další reklamní přestávka.
11:43'
Na druhé straně to zkoušel bekhendovou střelou zprava Tatar.
11:20'
Sutter vyzkoušel Howardovu pozornost z pravého kruhu pro vhazování.
11:10'
Larkin nahodil bekhendem do útočné třetiny, kotouče se ale ujímá soupeř.
10:51'
Vancouver se provinil icingem, hra se tak přesune zpět do jeho obranné třetiny.
10:01'
Střely na branku: 4 – 5
09:41'
Kotouč sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude opět po levici Jacoba Markströma.
09:38'
Frk našel šikovně Daleyho, který si sjel před branku soupeře, gólman Canucks ale podržel svůj tým dobrým zákrokem!
09:22'
Ouelletova střela, Markström zasahuje lapačkou.
08:26'
Konec reklamní přestávky, Larkin a Sutter na buly ve středním pásmu.
08:26'
Útočná snaha Red Wings končí ofsajdem, na řadu přichází první reklamní přestávka.
07:52'
Green udržel útočnou třetinu, Nyquist se již ale ke střele nedostal.
07:18'
06:36'
Při vlastním oslabení to nyní zkoušel po přihrávce Helma Nielsen, Markström ale předvedl dobrý zákrok lapačkou!
06:19'
Začala druhá minuta z trestu Greena.
06:05'
Pouliotova střela z první od modré čáry, brankář Detroitu vyráží.
05:22'
Red Wings vyhráli buly a ihned dostávají puk pryč z obranného pásma.
05:18'
První přesilová hra v tomto utkání pro hostující mužstvo, vhazuje se po levé ruce Jimmyho Howarda.
05:18'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., sekání).
05:18'
Howard ponechává střelecký pokus Taneva od modré ve své moci.
04:36'
Dobrá příležitost pro Nyquista, Markström ale připraven u pravé tyče.
04:13'
Gudbranson to zkusil z pravé strany, avšak minul.
03:34'
Tanevův pokus od modré, Howard zasahuje.
02:57'
Obránce Del Zotto rozjíždí útočnou akci Canucks od vlastní branky.
01:28'
Z levé strany střílel Nyquist, jeho pokus byl ale přizvednut nad soupeřovu branku.
00:46'
Vhazovalo se ve střední zóně.
00:44'
Kotouč opustil hrací plochu, hra je tak přerušena.
00:30'
Abdelkader posílá puk do útočné třetiny.
00:04'
Úvodní vhazování pro Red Wings.
00:01'
Hymny za námi. Utkání mezi Detroitem Red Wings a Vancouverem Canucks začne co nevidět!
V Little Caesars Areně si diváci nyní vyslechnou kanadskou a americkou hymnu.

Z:6 V:2 OG:16 PR:2,73 ÚS(%):90,2 SO:0

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, Kronwall (A), Green, Ouellet, Jensen – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Abdelkader (A), D. Larkin, Tatar – Helm, Nielsen, Frk – S. Wilson, Glendening, Witkowski.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – B. Hutton, Ch. Tanev (A), Del Zotto, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Virtanen – Gagner, Burmistrov, Vanek.

Rozhodčí: Brad Watson, Tom Kowal – Steve Barton, Scott Driscoll.
Obě mužstva již absolvují na ledě Little Caesars Areny předzápasové rozbruslení. Do branky Red Wings se postaví Jimmy Howard, za Canucks bude chytat Jacob Markström.
Dámy a pánové, dovolte mi, abych Vás ještě jednou při sledování utkání NHL mezi Detroitem Red Wings a Vancouverem Canucks! Začínáme zhruba za 30 minut.

VANCOUVER CANUCKS (3-3-1)

Canucks jsou momentálně na pětizápasovém tripu, dnes je proti Red Wings čeká předposlední čtvrté utkání. V předchozích třech zápasech tripu dokázali dvakrát zvítězit, získali tak zatím čtyři body z maximálního počtu šesti!
V minulém utkání si Vancouver poradil s Buffalem Sabres 4:2. Třemi kanadskými body, dva góly a asistence, přispěl k výhře Derek Dorsett! Dva kanadské body pak měli Markus Granlund (1+1) a Brandon Sutter (0+2). Gólman Jacob Markström se do statistik zapsal 20 zásahy.

DETROIT RED WINGS (4-3-1)

Hokejistům Red Wings vyšel vstup do nové sezony báječně. Z prvních pěti zápasů totiž poznali hořkost porážky pouze jedno! V posledních třech duelech však vytěžili svěřenci Jeffa Blashilla jen tři body.
Naposledy se utkali doma s Washingtonem Capitals, prohráli 3:4 po prodloužení. Red Wings přitom ještě v předposlední minutě drželi vedení 3:2! Při prohře svého týmu vstřelil dva góly slovenský útočník Tomáš Tatar, jednou se pak prosadil ještě Darren Helm. Zápas odchytal český brankář Petr Mrázek, jeho 37 úspěšných zákroků ale nestačilo.

8. Arizona Coyotes – 8 záp., 18:34, 1 B
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Zámořská NHL nabídne v noci z neděle na pondělí pouhopouhý jediný zápas, ve kterém Detroit Red Wings přivítají Vancouver Canucks. Úvodní vhazování bude v Little Caesars Areně vhozeno krátce po 01:00! Textovým přenosem tohoto utkání Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.