NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Anaheim - 27. října 2017   01:30

Florida
Florida
01:04' Vrbata (Trocheck, Pysyk) • 04:23' Tippett (J. McGinn, Matheson) • 17:24' Vrbata (Bjugstad) • 24:03' Trocheck (Brickley, Petrovic) • 28:27' Dadonov (Barkov, Huberdeau) • 35:37' Barkov (MacKenzie) • 48:39' Vrbata (Trocheck, Yandle) • 57:19' Dadonov (Barkov, Huberdeau)
8:3
(3:1, 3:0, 2:2)
Anaheim
Anaheim
06:24' Kossila  (L. Shaw, Wagner) • 42:18' Cogliano  (Silfverberg, Vermette) • 50:46' L. Shaw  (Wagner, D. Grant)
Florida
Ghislain Hebert, Tom Chmielewski. Čároví: Jonny Murray, Michel Cormier
BB&T Center, Sunrise
10545 diváků
Anaheim
Gibson (41. Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Jaycob Megna, Holzer – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano (A), Vermette, Silfverberg – N. Ritchie, D. Grant, O. Kaše – Wagner, Kossila, L. Shaw. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

3. Vincent Trocheck (FLA) 1+2
Statistiky: Střely na bránu: 22-34; Zablokované střely: 11-3; Vhazování: 38%-62%; Hity: 11-18; Přesilové hry: 1/3-0/3; Tresné minuty: 12-21.
Florida zahájila sérii pěti domácích zápasů ve velkém stylu, když v BB&T Center vytrhala peří Ducks. Obrovskou zásluhu na vysoké výhře Panthers má český útočník Radim Vrbata, který vstřelil v dresu Floridy svůj první a celkově v kariéře NHL sedmý hattrick. Jevgenij Dadonov skóroval dvakrát. Konečné skóre. Florida Panthers 8 Anaheim Ducks 3.
59:00'
James Reimer skvěle zasáhl během pár okamžiků pravým a poté levým ramenem a do konce utkání zbývá odehrát jedna minuta. Byli jsme svědky 11 gólů!
57:19'
Florida právě vstřelila branku!
Jonathan Huberdeau v blízkosti levé tyče holí přiloženou k ledu skvěle zablokoval rozehrávku Ducks a Aleksander Barkov bekhendovou přihrávkou naslepo našel na vzdálenější pravé tyči JEVGENIJE DADONOVA, který střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány! Jevgenij Dadonov může také vstřelit hattrick. Asistence: Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau.
56:01'
Dnešní utkání sleduje 10545 diváků.
55:30'
Zajímavost: Radim Vrbata naposledy vstřelil 4 góly 10. února 2001. Dnes už má hattrick.
54:46'
Andrew Cogliano vypálil v levém kruhu ihned po vhazování. James Reimer byl na přední tyči připraven.
54:42'
Corey Perry se vrátil zpět na led a o několik okamžiků později si James Reimer snadno poradil s nahozením Ducks, které ukryl v lapačce. Následuje reklamní přestávka.
53:06'
Radim Vrbata krásnou střelou zápěstím mířil z vrcholu levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči, Reto Berra ale dobře zasáhl levým betonem a nepovolil mu skórovat počtvrté! Český útočník je k nezastavení.
51:24'
Corey Perry dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Florida si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.
51:20'
Nechybělo mnoho a Ducks mohli poprvé v zápase skórovat dvakrát v řadě, jenže jejich radost zastavila podruhé v zápase branková konstrukce! Florida stále vede nad Ducks 7:3.
50:46'
Anaheim právě vstřelil branku!
Chris Wagner na pravém křídle napřáhl od hrazení k prudké střele s příklepem, kterou James Reimer hrudí vkleče vyrazil, jenže ze druhé vlny si najel na odražený kotouč LOGAN SHAW a parádní ranou s příklepem z levého kruhu pro vhazování nad lapačkou brankáře Panthers zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Sledujeme fantastický zápas. Asistence: Chris Wagner a Derek Grant.
48:39'
Keith Yandle napřáhl na levém křídle od modré čáry k táhlé střele s příklepem, kterou Reto Berra nedokázal udržet v lapačce. Puk se vzápětí od levé brusle Vincenta Trochecka příhodně odrazil pro RADIMA VRBATU, který si puk potáhl doprava v blízkosti pravé tyče ho zasunul po ledě do brány, s čímž zkompletovat první hattrick jako Panther a celkově sedmý v kariéře! Asistence: Vincent Trocheck a Keith Yandle.
48:24'
Ducks se sice snaží se zápasem něco udělat, jenže na pravém křídle se ocitli v postavení mimo hru.
48:03'
Jakob Silfverberg, který během posledního střídání orazítkoval tyč, je znovu na ledě. Nebezpečí roste.
46:53'
Hokejisté Floridy napřáhli od modré čáry k prudké střele, kterou střídající Reto Berra vkleče zastavil. Komerční přestávka.
45:38'
Jakob Silfverberg napřáhl před vrcholem pravého kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím, která se od horní tyče odrazila do ochranné sítě! Ducks mohli snížit na 6:3.
44:22'
Connor Brickley na obranné modré čáře dohrál jednoho z protihráčů, jenže si vybral špatnou váhou kategorii a zřejmě se dokonce zranil!
42:18'
Antoine Vermette nádhernou přihrávkou přes šířku útočného pásma přenesl hru z pravého kruhu pro vhazování do levého, kde si zpracoval puk Jakob Silfverberg a napřáhl ke střele zápěstím, kterou sice James Reimer hrudí vyrazil, jenže pouze do vzduchu, ze kterého ho pod úrovní horní tyče pohotově sklepl do brány ANDREW COGLIANO! Chytrý gól. Asistence: Jakob Silfverberg a Antoine Vermette.
40:47'
Vyloučený Chris Wagner je zpět na ledové ploše a Anaheim hraje na začátku třetí části v plném počtu.
40:01'
Střídání v týmu Anaheim Ducks: ze hřiště odchází John Gibson, přichází Reto Berra.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-21; Zablokované střely: 6-2; Vhazování: 38%-62%; Hity: 11-18; Přesilové hry: 1/2-0/3; Tresné min.: 11-9.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:35.
Panthers ovládli prostřední část, když v ní stejně jako v první třetině vstřelili tři góly, o které se postarali Vincent Trocheck, Jevgenij Dadonov a Alekxander Barkov, který skóroval v oslabení. Ducks ve druhé části vyšli střeleckou naprázdno. Skóre po druhé třetině. Florida Panthers 6 Anaheim Ducks 1.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:47'
Chris Wagner na levém křídle skvěle forčekoval a málem se dostal k puku, jenže pouze za cenu držení.
38:38'
Radim Vrbata na pravém křídle z úhlu práskl do puku a jeho rána s příklepem mířila do bližšího horního rohu brány, John Gibson ale puk zastavil a neumožnil českému útočníkovi zkompletovat hattrick! Komerční přestávka.
38:21'
Jevgenij Dadonov napálil puk za bránu Ducks a společně se svými spoluhráči odjel střídat.
35:59'
Ian McCoshen se vrátil zpět na ledovou plochu poté, co James Reimer skvěle vyrazil střelu Ducks z ostrého úhlu.
35:37'
Derek MacKenzie na pravé straně obranného pásma vystihl rozehrávku Ducks a podél boxu časoměřičů vyrazil do přečíslení dva na jednoho, který vyřešil krásnou bekhendovou přihrávkou napříč útočným pásmem a ALEKSANDER BARKOV na vzdálenější levé tyči usměrnil puk bez přípravy pod horní tyč! Panthers skórovali nyní v oslabení! Asistence: Derek MacKenzie.
35:07'
Hampus Lindholm napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která skončila mimo.
34:22'
Rickard Rakell se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, Aaron Ekblad mu ale puk vypíchl!
33:59'
Ian McCoshen fauloval v blízkosti vlastní brány Ondřeje Kašeho a dostal dvě minuty za hákování.
33:07'
Vyloučený Michael Haley je zpět na ledové ploše a domácí hokejisté Floridy hrají v plném počtu.
32:47'
Francois Beauchemin na levém křídle vypálil s příklepem od modré čáry a James Reimer měl co dělat, aby na bližší levé tyči nepustil jednoho z hráčů Ducks k dorážce.
32:38'
Brandon Montour od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho tečoval Ondřej Kaše. Kotouč se ovšem od hole českého útočníka odrazil do ochranné sítě.
32:11'
James Reimer opět zakročil proti střele Ducks od modré čáry a Panthers se pár okamžiků na to podařilo vyhodit.
31:44'
Ryan Getzlaf na pravém křídle vypálil od modré čáry a James Reimer jeho pokus vyrazil do rohu ledové plochy.
31:07'
Micheal Haley dostal dvě minuty za hákování a Anaheim si zahraje druhou přesilovou hru v zápase.
31:07'
Hra byla ve středním pásmu přerušena a jeden z týmů si po krátké komerční přestávce zahraje v početní výhodě.
30:37'
Ducks vyhodili puk ze svého pásma tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění. Alex Petrovic musel hrát.
28:27'
Aleksander Barkov se na pravém křídle podél hrazení krásně protáhl kolem protihráče a z ostrého úhlu poslal před bránu jednou rukou zpětnou přihrávku, na kterou si najel ze druhé vlny na vzdálenější levé tyči JEVGENIJ DADONOV a krásnou střelou zamířil nad lapačkou přesouvajícího se Johna Gibsona do bližšího horního rohu brány – už je to 5:1! Asistence: Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau.
27:42'
Jamie McGinn měl na holi v rychlém sledu tři slibné šance, jeho první střelu z levého kruhu pro vhazování ale John Gibson vyrazil a poté si poradil i s jeho dorážkou, třetí pokus domácího útočníka minul vzdálenější levou tyč brány!
26:32'
Antoine Vermette v pravém kruhu pro vhazování vypálil ihned po vhazování a James Reimer puk zřejmě hrudí vyrazil.
26:29'
Brandon Montour po přihrávce zpoza brány podél hrazení napřáhl na pravém křídle od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou klečící James Reimer našel v náručí.
26:12'
Ducks se na pravém křídle dostali k nahození od modré čáry a James Reimer na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou. Následuje krátká komerční přestávka.
24:03'
VINCENT TROCHECK vyhrál na levé straně útočného pásma vhazování a po táhlé střele Connora Brickleyho od modré čáry a zákroku Johna Gibsona, který puk vyrazil pouze před sebe, se dostal v blízkosti levé tyče k bekhendové dorážce, po níž kotouč nad pravým betonem sedícího brankáře Ducks zamířil z blízkosti do sítě! Panthers dominují a vedou 4:1. Asistence: Connor Brickley a Alex Petrovic.
23:59'
Hra byla přerušena a vhazovat se bude po levici Johna Gibsona. Anaheim je pod velkým tlakem.
22:06'
Panthers vyrazili do přečíslení dva na jednoho a jeden z domácích hokejistů se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát ležícího Johna Gibsona překonat nedokázal! První střelu zastavil sám brankář Ducks, zatímco druhá byla zablokována. Panthers zatím hrají velice dobře.
21:25'
Nick Bjugstad se snažil na pravém křídle vypálit zápěstím od modré čáry, jenže trefil pouze brusli hráče Ducks.
20:33'
Mark Pysyk mezi kruhy pro vhazování zablokoval střelu Nicka Ritchieho a puk skončil v ochranné síti.
20:01'
Na Floridě začala prostřední část utkání, do které Panthers vstupují zásluhou Radima Vrbaty s dvoubrankovým vedením. Dokáže český útočník zkompletovat hattrick.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-8; Zablokované střely: 4-0; Vhazování: 29%-71%; Hity: 7-13; Přesilové hry: 1/1-0/1; Tresné minuty: 7-7.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:39.
Radim Vrbata orámoval úvodní část utkání dvěmi góly, mezi nimiž se prosadili na domácí straně Owen Tippett, první gól v NHL, a Kalle Kossila, který snižoval za stavu 2:0. Panthers odehráli skvělou první třetinu, která mohla být ještě lepší, jenže Aleksander Barkov orazítkoval tyč. Vstřelí Vrbata hattrick? Skóre po první třetině. Florida Panthers 3 Anaheim Ducks 1.
20:00'
19:17'
Keith Yandle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem a John Gibson měl co dělat, aby puk mířící pod horní tyč v těžké pozici vyrazil vyrážečkou, kterou měl před obličejem!
19:00'
Do úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:41'
Micheal Haley a Josh Manson ve středovém kruhu shodili rukavice a svedli tvrdý pěstní souboj, během které padlo obrovské množství ran z obou stran. Oba borci se ale dlouho drželi. Nakonec zvítězil Josh Manson, který povalil Micheala Haleyho na lopatky!
17:24'
RADIM VRBATA si najel mezi kruhy pro vhazování na zpětnou přihrávku Nicka Bjugstada zpoza brány a poté si chytře potáhl puk trochu doprava, aby střelou zápěstím z blízkosti nad levým ramenem Johna Gibsona zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Český útočník skóroval podruhé a má zaděláno na hattrick – 3:1! Asistence: Nick Bjugstad.
16:14'
Aleksander Barkov z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele, která se od přední tyče odrazila zpět do hry a Vincent Trocheck se k dorážce těsně nedostal! Obrovská šance.
15:53'
Josh Manson dostal dvě minuty za krosček a Panthers si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru.
14:43'
Ducks zasypali bránu Jamese Reimera několika střelami a v obrovské šanci se po přihrávce z levého kruhu ocitl Andrew Cogliano, Jamese Reimera ale z blízkosti střelou po ledě v závěru obrovského tlaku Anaheimu neprostřelil!
13:44'
Zajímavost: Ducks po vstřelení gólu na 2:1, o který se postaral Kalle Kossila, nevystřelili na Floridě na bránu, tedy více než sedm minut.
13:18'
James Reimer vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Ducks a v klidu poté holí rozehrál.
12:28'
Jonathan Huberdeau se snažil prosadit v mezikruží, jenže se mezi dvěmi věžemi Ducks před bránu neprotáhl.
10:43'
Alex Petrovic po zpětné přihrávce podél hrazení vypálil na pravém křídle od modré čáry a John Gibson musel zakročit, aby puk levým betonem vykopl mimo bránu.
10:17'
Nick Ritchie si z pravého rohu útočného pásma pěkně vybruslil do kruhu pro vhazování, jeho následná střela zápěstím ale byla zablokována.
09:12'
Panthers se na pravém křídle vrhli do útočného pásma a hra vzápětí byla přerušena. Zřejmě kvůli přihrávce rukou.
08:32'
Jakob Silfverberg vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho přizvednutá střela skončila v ochranné síti. James Reimer zřejmě puk vytáhl nad horní tyč, jistý si ale nejsem. Reklamní přestávka.
07:58'
Obě střídačky se ve stejný moment dožadovaly odpískání příliš mnoho hráčů na ledě, jejich prosby ale vyslyšeny nebyly! Hra pokračuje.
06:24'
Logan Shaw na levé straně útočného pásma nabral rychlost a po objetí brány puk poslal do mezikruží, kam si najel KALLE KOSSILA a přesnou střelou po ledě propálil Jamese Reimera mezi betony! Radim Vrbata, Owen Tippett. a Kalle Kossila v letošní sezóně skórovali poprvé. Asistence: Logan Shaw a Chris Wagner.
05:28'
Rozhodčí upravovali čas, takže se chvíli nehrálo.
04:23'
Jamie McGinn na levém křídle zavezl puk v rychlosti do útočného pásma a poté poslal před bránu z ostrého úhlu parádní přihrávku, na kterou si najel OWEN TIPPETT a z blízkosti o pravou tyč poslal puk po ledě do odkryté brány! John Gibson se nestačil přesunout a Owen Tippett vstřelil svůj první gól v NHL! Skvělá akce. Asistence: Jamie McGinn a Michael Matheson.
03:02'
Na opačné straně útočného pásma to zkoušel Rickard Rakell, který v rychlosti vypálil s příklepem v pravém kruhu pro vhazování, jenže našel pouze náruč Jamese Reimera.
02:11'
Ondřej Kaše na levém křídle nabral rychlost a vypálil z ostrého úhlu, jeho pokus byl ale zablokován.
01:29'
Alex Petrovic za bránou srazil jednoho z hráčů Ducks k ledu a dostal dvě minuty za hrubost.
01:29'
Anaheim mohl rychle zareagovat po nebezpečném nahození z nulového úhlu, které James Reimer na přední levé tyči vyrazil maskou a poté se nepříjemně srazil s Michaelem Mathesonem. Brankář Floridy ležel na ledě a Denis Malgin pod něj puk zametl! James Reimer stačil puk na brankové čáře zastavit, měl ale co dělat, aby z toho nebyl smolný "vlastní" gól!
01:04'
John Gibson dělal v bráně vše, co mohl, aby neinkasoval, když si poradil se střelou Marka Pysyka a vzápětí senzačně vsedě i s dorážkou Vicenta Trochecka z blízkosti, v mezikruží se ale po jeho zákroku pravým betonem dostal ke kotouči RADIM VRBATA a poslal ho o brusli jednoho z hráčů Ducks pod horní tyč – 1:0! Asistence: Vincent Trocheck a Mark Pysyk.
00:36'
Corey Perry na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, proti trojnásobné přesile ale neměl šanci,
00:01'
Puk dopadl na led a utkání mezi Floridou Panthers a Anaheimem Ducks, účastníkem playoff, bylo zahájeno.
00:01'
Český útočník Ondřej Kaše během posledních dvou zápasů zaznamenal tří kanadské body a své první dva góly v sezóně vstřelil v posledním zápase proti Philadelphii. Ducks usilují o třetí vítězství v řadě, zatímco Panthers chtějí úspěšně zahájit sérii pěti domácích zápasů. Jaycob Megna má o motivaci postaráno, jeho výkon totiž bude na Floridě sledovat kolem 25 rodinných příslušníků, kteří jsou v hledišti.

Florida Panthers: Reimer (Niemi) – Yandle (A), Ekblad, Matheson, Pysyk, McCoshen, Petrovic – Huberdeau, Barkov (A), Dadonov – J. McGinn, Trocheck, Vrbata – Brickley, Malgin, Bjugstad – Tippett, MacKenzie (C), Haley. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Jaycob Megna, Holzer – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano (A), Vermette, Silfverberg – N. Ritchie, D. Grant, O. Kaše – Wagner, Kossila, L. Shaw. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Tom Chmielewski. Čároví: Jonny Murray, Michel Cormier.

Radim Vrbata (FLA) 0+5, +/- +2
Ondřej Kaše (ANA) 3+2, +/- +5
Vzájemné zápasy v loňské sezóně NHL

18.02.17 Anaheim Ducks – Florida Panthers 1:4
04.02.17 Florida Panthers – Anaheim Ducks 2:1
Florida se počtvrté v letošní sezóně NHL představí v domácím BB&T Center, kde v obou úvodních zápasech vstřelila shodně 5 gólů a porazila Tampu Bay a St. Louis. Po výhře nad Blues na domácím ledě Panthers nestačili na dvojnásobné obhájce Stanley Cupu s Pittsburghu. Dalším soupeřem Floridy bude Anaheim, který se nachází v o něco lepší formě. Ducks se v současné chvíli vezou na sérii dvou výher v řadě a v útoku se jim daří, když shodným výsledkem 6:2 porazili Montreal a v posledním zápase Philadelphii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.